Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
3. nov 2008

B a m m b i, tie "lupiny" mame aj my, doki nam na to predpisal nejaku smradlavu mast. Ale kludne to malej potieraj olejcekom a vycesavaj jej to. Lara sa velmi rada nechava cesat, uz kvoli tej temenici ma len polovicu vlasov co mala pri narodeni.

adrina
3. nov 2008

Ahoj maminky aj bábatka.....Náš Damiánko je už za veľkého chlapa, máme takmer pevný režim, v noci spinká 9-10hodín.ja ako malá vrtuľka, konečne začal si všímať aj hračky,hlavičku drží pevne, keď ho chytím za pršteky tak sa krásne posadí, a aj na brušku pasie barančeky... 😀 😀 😀 on je taký mocný,otáčať sa ešte neotáča, párkrát sa mu zadarilo,ale snaží sa...v kuse sa vrtí a zo srdca neznáša prezliekanie a čiapka j úhlavný nepriateľ.... 😀 😀
už mesiac je doam aj Metúško..tak máme veselo..je mojim pomocníčkom... 😉 😉 nežiarli, rád ho hladká,alebo sa ho aspoň dotýka...Miruno,to je už veľký bráška, momentálne prežíva prvú lásku,tak je na neho milý pohľad 😵 😵 😵 😵
prekakť sa nám zatiaľ nepodarilo,a to nakladá riadne dávky 2xdenne 😀 😀 používame pampers3...
mrchu som už mala 2x...nemormálne krvácam..jak za mladi.... 😝 😝 😝 😝 po sekcii pohoda,žiadne problémy,cítim sa skvelo,ale miesto okolo jazvy je necitlivé..ale to som mala už aj pred tým..a neprešlo to...
a vianoce??tešíme sa, nejaké darčeky už mám poschovávané 😀 😀

katinka0000
3. nov 2008

tami: no tak mozno preto mam menej mliecka. musim ich teda hned vysadit. hadam sa to vrati do starych kolaji.
no on v noci papa menej ale cez den si to vynahradi. niekedy zje aj 200 ml. ohrejeme mu 100 ml a o 10-15 min. musime ist dalsich 80-100 ml nacapovat. je to fakt hrozny jedacisko. niekedy sa az cudujeme, ze kde to do neho ide.

katinka0000
3. nov 2008

danulik: no mozno ked sa vratite od dr. sucha, tak malinka bude kakat zase viac. my od minulej stredy, co sme tam boli prvykrat, tak kakame aj 3-4 krat za den a to poriadne. skoro vzdy sa prekaka. predtym sme kakali kazdy druhy den. to by sa mal takto cistit.

o tych plienkach. ked sme boli vtedy u koznej, tak mi povedala, ze ona ma taku skusenost, ze dietatka sa najviac vyhadzuju od plienok, ked im idu zubky. no a najmenej sa vyhadzuju od pampers. vraj huggies su najhorsie. neviem, este nam zubky nejdu.

ivetka: babatka do ramena ockuju proti tbc.

zajtra sa hrozne bojime. ideme na ockovanie. ale sme zvedavi, kolko vazime a meriame. juj, uz sa tesim.

katinka0000
3. nov 2008

nas malinky sa uz trochu chyta na sedkanie, ale zatial sa este nepretaca. no niekedy ho najdem v postielke uplne otoceneho, t.z., kde mal nohy, tam ma hlavicku a opacne. no cirkusant je to.

katinka0000
3. nov 2008

anape: mas nadherne deticky!!!

pridala som nejake fotky nasho vyskieracika.

jamaica77
3. nov 2008

katinka - super fotecky z Nicolasa - je nadhernyyyyy 😵 a tie nadherne usmevy co struhal na teba pri foteni, vidim ze sa ti tiez pekne dviha za rucicky do sedu, ze? No len citam s otvorenymi ustami kolko to ten vas hladosko spapka pri jednom krmeni......no som zvedava na vasu vahu zajtra na poradni, daj vediet.

Adrina - Damian prespi tolko hodin bez krmenia? 😕 u nas Alexa spinka celu noc od 8h vecer do rana do 7h niekdy do 8h, lenze medzi tym mame 2-3 kojenia 😠

Slaviq - no ani neviem ci mi mrcha chyba, ja som vlastnu nemala uz 2 roky 😅 pred tehu 11mesiacov som nemala vlastnu, len vyvolanu lebo som po vysadeni antikoncepcie nenaskocila na cyklus vobec, len po vyvolavackach.... potom som konecne otehotnela a teraz po tehu som este zase nenaskocila, takze je tomu vyse 2r co som este mrchu nemala vlastnu, a ani neviem ci budem mat, ci vobec skocim na nejaky cyklus, no a doktor mi hovoril ze ked aj zacnem brat tuto antikoncepciu co mi predpisal (pre kojacie matky) takze tiez nezaistuje ze ci mrchu dostanem, pravda je ze sa mi velmi na to nechce ist, ale pomyslenie na to ze mozem otehotniet ma desi 😨

katinka0000
3. nov 2008

jamaica: hej, uz sa pekne dviha a na par minut ho obkrutime tym kojacim vankusom a sedka sam. hej, on zje ako keby pracoval cely den v bani. preto mi ani moje mliecko posledne dni nestaci. vzdy za den takych 100 ml musi mat umeleho mliecka. ale to nevadi, hlavna vec, ze vacsinou pije moje. doteraz pil len moje, ale od minuleho tyzdna sa mi nejako produkcia spomalila.
aj ja som zvedava, kolko vazi. ale predpokladam, ze to bude tak 6,5-7 kg.

ja som tiez este mrchu nedostala. ani po nej nejako netuzim.

zase tu vypisujem na konikovi a moj projekt, ktory mam v sobotu odovzdat na skuske v skole mi stoji. este skoro nic nemam. a to teda uz vonkoncom neviem, kedy sa budem ucit. pomooooooc!

jankamanikova
3. nov 2008

Ahojte!
Tami - klobuk dole a zelam vela odhodlania a trpezlivosti.

Mhviezdicka - zelam Ti kopec odvahy a radosti, aby si Ti to podarilo.

Idem uz spat, tak dobru nocku.

elly111
4. nov 2008

ahojte baby krasne fotocky deticiek 😉
katinka hmm tak to teda vela spapa, som tiez zvedava kolko vazite 🙂 , nas spapa naraz max. 120, rekord bol raz 150ml, tak asi tak pribera preto ze papa UM. A kolko vypijete za den? My uz sa zmestime do odporucanych davok, cize okolo 900ml

anape
4. nov 2008

ahojte mamicky,
slaviq uz takmer rok byvam priamo v spisskej, takmer v centre, presnejsie dole pri hygiene. a ty?

my sme momentalne chori, Viktoria ma silnu nadchu, je to horsie ako vcera, tak sa chystam ist za lekarkou, lebo jej tie hlieny postekali aj do hrdielka a tak dost kasle a bojim sa, aby sa jej nezapalilo aj hrdielko ☹ , no na druhej strane viem, ze jej bude pchat antibiotika a tie by som fakt veeelmi nerada...ale je to strasne pozerat na malu ako sa trapi a ja jej neviem pomoct ☹

davala ste uz niektora drobcovi antibiotika?

aktak
autor
4. nov 2008

tam nam sa podarilo prespat bez papania uz aj 10 hodin 😀 ale vecsinou raz papame, medzi 3 a 5tou, ale to je rychlovka a spime dalej tak som naozaj vdacna ze aspon teraz sa vyspime

v skole toho mam teraz viac, ale stale si predstavujem ze ked to zvladneme, tak budem mat oboch drobcekov na promociach a to je motivacia ze az 😵

choruckym detickam skore uzdravenie, u nas bol chory Adamko, Adelka sa drzi

vsetkym mamickam vela dobrej nalady prajem, uvidite aka parada to bude na jar ked zacne byt teplucko a bude svietit slniecko, to budu krasne prechazdky 😉

lalunna
4. nov 2008

ahojte,
blizime sa k 3 mesiacu 😅 leti to jak blazon, ten cas... (pridala som nove foto) 😉
patrik je docela komunikativny, teda na chlapa az moc niekedy 😀 😀
velmi sa z neho teraz vytesujeme, je to super obdobie ked uz reaguje na ludi, da sa s nim vsetko absolvovat, je to parada
co sa tyka pohybovej aktivity, tiez sa este nepretaca, ale silu ma dost velku v nohach, najviac sa mu paci ked ho za rucicky povytiahnem z lahu do sedu a potom vystreli z kolien az do stoja, to je stastny 😵
celkovo ma rad zapierat sa nohami, to je jeho

od buduceho tyzdna chcem zacat nejaky light aerobic, tak som zvedava 😕

inak k tomu kojeniu a jedeniu, mne neskutocne chuti jest, ja by som jedla stale a to som si tiez myslela ako lahko sa chudne popri kojeni 😀 😀 😀

a idem vas citat

mhviezdicka
4. nov 2008

ahojky,
tak mne sa dnes stalo, co uz davno nie - zobudila som sa asi pred pol hodinkou - nakrmila som malu a teraz "ranajkujem" aj ja 😅

lalu,
Patrik je velmi zlatucky - a to s tymi rucickami uz objavila ja nasa Lucka. najviac jej chuti prava, vcera vecer som si myslela, ze si ju celu vcucne. aj Patrik pri tom vydava take smeisne zvuky? 😀

aktak
autor
4. nov 2008

lalu aj ked sa to patrikovi asi paci, nenechaj ho vobec stat na nozkach , aby na klbikoch nebola ziadna zataz

ja jem stale - ale vecsinou len sladkosti 🙄 vcera som zjedla 2 bounty, 3 milkyway a 2 tycinky ciniminis 🤐

mhviezdicka
4. nov 2008

aktak,
ja som asi pred mesiacom lalune hovorila, ze ja jem rovnako ako pred tehu, ale posledne 2 tyzdne sa zvysil apetit aj mne. vcera som este o desiatej zjedla plnu misku musli s jogurtom a potom som si uz isla radsej lahnut, lebo mi zrak padil este aj na horalku, no a to by uz bolo privela 😀 😝

mhviezdicka
4. nov 2008

lalu,
ved vy mate tie 3 mesiace uz v nedelu - wau. ten cas neuveritelne leti 😲

danulik
4. nov 2008

kocky, mne moja fyzioterapeutka povedala, ze dieta sa musi same posadit a tiez aj same postavit - ked ho dvihate (a jemu sa to mozno paci), je to pre neho este neprirodzene a potom vznikaju rozne deformacie chrbtice a pod., takze pozor na to..

vidim, ze nam sladke chuti - ja som vcera zjedla 3 horalky, ale na aktak nemam 😀

mhviezdicka
4. nov 2008

dani,
ja prave zujem tu spominanu horalku zo vcera - ked som si uz na nu spomenula 😀 a malicka sa mi pri tom usmieva, doteraz si debatila so stonozkou Bozkou a teraz sa jej paci ako tu suchocem s obalom 😀

nika.r
4. nov 2008

ahojte 🙂

veru, ako nám tie deťúrence rastú..nestačím sa čudovať, ako rýchlo robí Tomáško pokroky..niekedy sa mi zdá, že je zo dňa na deň iný...ako vraví lalunna, som nadšená zo všetkého, čo Tomi robí a milujem s ním byť a sledovať ako s nami komunikuje, ako si všetko všíma..už to proste nie sú malinké bábetká, ktoré len ležkajú 🙂

Tomi sa už pretáča na bok, ale vzhľadom na to,že spôsobom, ktorý sa lekárke veľmi nepozdáva, nie som z toho až tak nadšená..cvičíme cviky, ale ako mocnie, tak aj mostíky robí častejšie..som z toho trošku zmätená...myslím, že je šťastné dieťatko, veľa sa mu venujem, veď mám len jeho, nezdá sa mi, žeby bol vynervovaný...asi sa budúci týždeň stavím v poradni u našej detskej a popýtam sa jej na to viac.

momentálne ho strašne baví robiť bublinky zo slín, takže už chodíme aj my s podbradníčkom

pridávam sa k študujúcim maminkám, do školy som doteraz nechodila, spolužiačky mi požičiavajú veci,a le už začínajú zápočty a pomaly aj skúšky, tak som z toho trošku na nervy, začala som už písať diplomovku, samozrejme, dá sa to jedine v noci, takže už začínam piť kávu- a to som si vravela, že kým budem kojiť, chcem sa jej vyvarovať...no a koncom novembra mám už ja prvú štátnicu..uff, to bude..ešte som ani nepozrela sdo učenia...ale veľmi ma motivujje, že to chcem mať tento rok za sebou..a tiež sa teším, ako bude Tomáško najmilší gratulant na promóciách 🙂

vianočné darčeky somuž začala tiež obzerať, Tomimu som kúpila takú flísovú súpravičkučiapka, šál a rukavičky. Kúpime mu asi viac praktickýchvecí, keďže myslím, že toho roku ešte darčeky až tak vnímať nebude. Ale chcela by som mu tiež kúpiť tú látkovú knižku. Už mu ukazujeme leporelo, alenevie si ho chytiť, a tak len okukuje obrázky.

no a pridala som včera aj pár nových fotiek

choručkým prajem skoré uzdravenie...ozaj, maminky, aké vitamíny papáte? mám strašnú chuť na citrusy, už sú v obchodoch a myslím, že aj dosť vitamínkov pre drobca by bolo, ale bojím sa alergickej reakcie..neskúšali ste už niektorá pomaranče alebo mandarinky? bo mne z tých jablk už šibe a banány veľmi nemusím

danulik
4. nov 2008

hviezdi - ja by som si tiez dala, ale vcera som vsetky zjedla 😀 idem do tesca, tak doplnim zasoby 🙂

nika - aj ja mam strasnu chut na mandarinky a grepy, ale vzhladom na tie vyrazky, co ma lili, nejdem riskovat..
inac, my mame tu latkovu knizku, ale lili o nu este neprejavila zaujem..

darceky mi ani nespominajte - este ani netusim, co komu kupim 😖

mhviezdicka
4. nov 2008

nika,
co sa tyka tej kavy, tak som citala, ze 1-2 kavy za den neskodia ale nemali by sa pit navecer (to asi aby drobec vedel potom zaspat)

a co sa tyka toho prevalovania sa cez mostik - netrap sa, ze by bol vynervovany - dolezite je to, ze ty vidis ze je spokony, dalej s nim cvic, ako ti kazala doktorka a verim ze pokroky sa coskoro dostavia, chce to asi cas, aby bolo vidiet pokroky 😉

nika.r
4. nov 2008

danulik, ja tiež nikdy netuším aké darčeky..nakupujem vždy tak, že idem do obchodu a obzerám sa a väčšinou až keď nejakú vec vidím, tak sa napadne ako darček pre niekeho 🙂

mhviezdicka
4. nov 2008

dani,
tu knizku mame aj my so zvieratkami, tak malej vzdy napodobnujem zvuky, najviac sa jej paci, ked napodobnujem ako klopka konik, ked cvala 😀
ale na stonozku nema ziadna hracka, teda este sa jej paci aj zirafka Zofka, co sa dava na rucku a hrka ked sa s nou hybe 😉 ale stonozka bude asi srdcovka 😀

nika.r
4. nov 2008

hviezdicka, dakujem 🙂 šak to sa aj ja snažím si hovoriť, ale niekedy to asi preháňam...predsa len, prvé dieťatko, nai netuším, či to môže mať nejaké následky alebo je to u niektorých detí normálne..v správe od neurologičky máme napísané, že nález je v rámci normy, takže asi to až také hrozné nebude

nika.r
4. nov 2008

Tomi ma zase obľúbenú hračku tukana Tukiho z hrazdičky...ma taký šušťakový zobák, ktorý si stále strká do pusy 😀

mhviezdicka
4. nov 2008

boze, to uz je po dvanastej? 😲
a ja si tu vysedavam za PC v nocnej koseli 😅
fuuuha, asi by som mala ist nieco aj urobit a poobede ist aspon na chvilu s Luckou von, aj ked dnes to vidim na jeden z tych lenivych dni 😝

nika.r
4. nov 2008

hviezdicka, raz za cas na to mame narok 🙂 ja som si minule ľahla k Tomáškovi o desiatej, že trošku zdriemnem a zobudili sme sa obaja o dvanástej 😝

lalunna
4. nov 2008

ja viem, mne to tiez hovorila s tym sadanim a stavanim sa nasa rehabilitacny doktorka, ale niekedy neodolam 😔

napr. ja sladkosti vobec nemusim, ale zato musli, ryzu, kukuricne vyrobky a taketo veci by som jedla na kvanta
a najhorsie su vecerne chute, vtedy mam chut na vsetko
a teraz si pochutnavam na gastanoch, ale zda sa mi ze patrikovi nerobia dobre

mhviezdicka
4. nov 2008

lalu,
s tymi gastanmi som uz upozronovnala aj janciu.

pisem si obcas s tou babou, co sme boli spolu v porodnici a ona mi pisala, ze si dala gastany a jej maly mal potom bruskabole 😔 tak asi na tom bude nieco pravdy, ze drobcom nerobia dobre 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre