Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stankaji
14. nov 2008

Ahojte!!!! 🙂

Anape - a malu Viktoriu dáš teraz alebo až na jeden a pol roka zaočkovať, tak ako Peťuška???

Kiki - ak ti môžem pomôcť, lebo ja stále kojím a malá Martinka pribrala za mesiac 1,10 kg, tak pi čajíky pre dojčiace mamičky každý deň dvakrát (minimálne), potom zapražené polievky (ktoré bohvieako nemám rada za normálnych okolností, ale teraz keď kojím, tak čo neurobím pre to), potom aj veľa mlieka pi a oddychuj a dávaj cickať vždy keď máš pocit, že malý plače od hladu, hoci aj o hodinu od posledného papania - ináč kojené detičky môžu dostávať cickať aj častejšie než nekojené, tam sa musí prísnejšie dodržiavať ten režim, pri kojených nie až tak... 😝 😝 😝 tak dúfam, že aspoň trochu som ti poradila, hlavne asi ako prekonať laktačnú krízu, lebo z toho čo píšeš vyplýva, že ju určite prekonávaš... 😒 držím palce, aby sa ti podarilo ju prekonať, prípadne sa poraď s doktorkou, lebo to nieje sranda, keď ti malý nepriberá...

elly111
15. nov 2008

jancia uz som objednala pre ocinka lebo neviem kedy sa dostanem niekam na nakupy, teda okrem potravin 🙂, mohli by sme sa aj stretnut kym nastane treskuca zima len ja netusim kedy, aj ked sme v Ba casto tak len pobehame nevyhnutne a uz sme vystaveni a padame domov 😝
kiki drzim palce aby bolo vsetko ok
nika asi bude najlepsie ked sa na to pozrie doktorka, sleduj ci sa to nezhorsuje a v utorok sa poradis s dr.,

anula
15. nov 2008

Ahojte,
Danulik, dik za infosky o mliecku.

My chodime tiez kazdy druhy mesiac k dokymu, teraz sme boli skor, kvoli pobytu na SK.

Stankaji, tvoja Dr by si asi mala precitat aj nieco ine ako Zena a zivot 😠

Madi, aj my davame kojaci vankus okolo Klary ked spi. Uz od narodenia. A este jej dam moje tricko, co mam cez den na sebe.

Nika, sleduj len teplotu, ak by vystupila, chod k Dr.

anula
15. nov 2008

Baby, zajtra rano cestujeme, drzte palce, neviem kedy sa napojim.
Nech vam babatka zatial pekne papaju.

nika.r
15. nov 2008

elly, anula, ďakujem. Teplotu nemá, tvári sa celkom spokojne.

slaviq81
15. nov 2008

A n u l a, tak prijemnu cestu, a dojdite stastlivo. Klara bude urcite dobra 😉 .

Baby kde ste vsetky? Drobci vas zamestnavaju co? Lara je od vcera vecera nespokojna, neviem ci to nieje tym, ze beriem antibiotika. Ale dnes ma velmi potesila, decko moje, dala som ju na brusko (co sa jej nikdy nepaci) a ona pekne pasla koníky. Som cumela jak puk 😀 .

Pekny zvysok predlzeneho vikendu prajem 🙂

katinka0000
15. nov 2008

ahojte!

danulik: boli ste v BA?

ja som myslim trochu laktacnu krizu mala. min. tyzden som si kolkokrat na jeden raz odsala len 90-100 ml, co je fakt hrozne vela. teraz sa to uz zacina upravovat. uz si znova odsajem tych 160-170 ml. dufam, ze sa to este zvysi, aby nico mohol papat moje mliecko co najdlhsie.

oraia: skoro??? ved ja uz studujem 6,5 roka, pretoze na nasej skole sa externe studuje tak dlho. ja si vobec nemyslim, ze to je skoro. podla mna uz je konecne na case.

katinka0000
15. nov 2008

anula: stastnu cestu

zda sa mi, ze nicolasko to uz na tvaricke skoro vobec nema. ale cez tyzden ideme este k tomu lekarovi. na hlavicke mal vcera take supinky, tak sme mu ich s pomocou masticky vycesavali. tusim sa to vola hompora, nie?

baby ja som sa chcela este spytat. mne zistili po porode, ze som mala stafilokoka (ci ako sa to vola), tak som uzivala antibiotika. nemyslite si, ze by ma mala doktorka potom vysetrit, ci je uz vsetko o.k.? mam stale taky divny vytok.

katinka0000
15. nov 2008

no a s tou podobnostou, raz mi to vyslo, ze sa o 4% viac podoba na otecka a druhykrat, ze sa o 3% viac podoba na mna. tak je to asi trochu o nicom, nie?

katinka0000
15. nov 2008

jancia: dik za ten link. ten kalendar s fotkami dam urobit mojim rodicom. 😀

danulik
15. nov 2008

anula - stastnu cestu!! a potom napis, ako ste to zvladli 😉

kati - nie, neboli sme.. lili sa to uz zlepsovalo, ale teraz sa jej vyhodili potnicky - pravdepodobne z tohto "super" pocasia - raz je kosa a raz teplo, uz neviem, ako ju mam obliect..

inac, lili uz tyzden nekakala, iba prdka - ale straaasnym smradom 😅

jancia
15. nov 2008

anulik stastnu cestuuuuuuuuu 😉

katinka0000
15. nov 2008

dani: ale to je fakt super, ze sa jej to uz zlepsuje. kedy idete k suchovi?
aj nas nico mal uz viackrat potnicky. to je nic, neboj.
a brusko ju neboli?

tamita
15. nov 2008

Čaute 🙂 ,
Anula - šťastnú a bezproblémovú cestu 😉
Katinka - neviem či to bolo niečo v éteri,ale aj ja som mala malú krízu,presne ako ty-na jedno odsatie iba 90-100,tak som znovu makala každé 2,5 hod. aby som pokryla dopyt a nemusela kupovať UM.Trvalo to asi 3 dni,už je lepšie,tiež odsajem tých 160,niekedy,keď dlhšie neodsávam,podarí sa aj 250 naraz-výnimočne.My papáme každé 3hod.aj v noci.
Danúlik, tak už aj vy máte týždńovú kakapauzu ??? Sila čo? No pokiaľ neplače pri tlačení,tak je to ešte O.K.

tamita
15. nov 2008

Kiki - najlepšie by bolo malého aspoň 24 hod.vážiť pred a po papaní a zistiť,koľko vypije za 24hod.
aj mne Leuška pribrala za 2 týždne iba 100g v druhom mesiaci a pritom papala stále,a kojila som ju aj 30-40min. Po vážení počas dvoch dní som s hôzou zistila,že je jedno-či papá 10min,alebo 40,stále vytiahla iba 40-60g. Trochu sa zasýtila a potom už len cucala,bola lenivá ťahať zadné mlieko.Nepriberala,lebo vypila iba polovicu z toho čo mala,navyše večer mala kŕče z hladu a kakala iba raz za týždeň.
Keď som to zistila,začala som ju dokrmovať odsatým MM ,najprv zo striekačky,no ona zrazu chcela raz toľko,tak som už dokrmovala z fľaše. Škoda,že som vtedy nemala suplementor-hadičku so zásobníkom,nemusela som ju naučiť na fĺašu. No Zrazu pribrala za 10 dní 370g.
odvtedy fungujem tak,už skoro mesiac,že v noci sa najprv kojíme,potom ju dokŕmim z fľaše odsatým MM a cez deň odsaté mliečko papá z fľaše,niekedy si pred tým potiahne aj z cicky,ale to musí byť v polospánku.Je mi jasné,že iba kojením by som do nej toľko nedostala,tak poctivo odsávam každé 3hod.,no musí byť na to elektrická odsávačka,ja mám 2.Takto fungujú aj Katinka a Gege,dá sa to,len treba veľa odhodlania a trpezlivosti.
Odsávanie totiž odhalilo môj podstatný problém,z jedného prsníka mi ide mlieko rýchlo a veľa-preto pri ňom malá plakávala a zlostila sa a zahltávala...Z druhého sa mi spúšťa pomaly a je ho tam iba tretina.Dieťa bolo z toho celé zmagorené a dopletené a nevedelo ako má vlastne ťahať,preto plakala a papala málo.Čiže teraz pri odsávaní a kŕmení z fľaše presne vidím koľko vypije a som velˇmi rada,že sme sa zatiaĺ vyhli umelej výžive.

danulik
15. nov 2008

kati - pojdeme niekedy buduci tyzden, manzel ide do krusovic aj sluzobne, tak to spojime 😉
brusko ju bolieva, strasne sa pri tom vypina a place, mava to kazdy vecer okolo 17.00 - 19.00 a nepomaha nic.. mame vseliake kremiky a olejceky, ale ukludni sa iba po kupkani.. dufam, ze to coskoro prejde..

tami - no je to sila, fakt.. len dufam, ze kakat nepotrebuje a ze nie je problem inde 😖

dobru noc prajem vsetkym 😉

katinka0000
16. nov 2008

ahojte!

tami: no mne sa to kolkokrat nepodarilo, lebo som bola aj v skole, tak som nemohla kazde 2,5 hod. odsavat. malinkemu som raz za den dala nutrilon. teraz je to uz lepsie, ale stale nic neodlozim do mraznicky, co sa mi prv v pohode podarilo.
ty to mas tusim tak ako ja. aj ja ked neodsavam trosku dlhsie, tak odsajem aj 220-250 ml.

danulik: ak sa mozem spytat a kde k nam na sluzobnu cestu???

dneska ziaden prispevok?????

anape
16. nov 2008

ahojte mamicky,
pozeram, ze vsetky vikendujete 🙂 , aj my sme boli u babky, len predchvilou sme sa vratili, manzel siel s Petuskom do aquacity, tak mame s malou cas pre seba

stanka, ja som uz Viktoriu dala zaockovat jednou davkou proti pneumokokovi a dalsie dve nas este cakaju. Petuska som dala zaockovat neskor, ale to len preto, ze s tym ockovanim sa to rozbehlo az ked on uz bol starsi, dovtedy som o tom takmer nepocula, keby ano, tak urcite by som dala aj jeho hned na zaciatku

kikinela
16. nov 2008

ahojte maminky dakujem za rady začnem teda važit od zajtra a musim kupit super odsavačku ,ked je proiblem iba v tom aby som odsavala a davala moje mliečko tak to zvladnem ,len aby nebol važnejši problem ,on cecka a začne sa zlostit až urobi mostik neviem čo je k lekarke ideme na prevaženie v piatok no niečo ja do vtedy vymyslim aby som nedokrmovala UM.inak v noci je zlatučky napapa sa a spinka 2-3 sa budi podla toho kolko sa napapal pred tym...ahojte a dakujem ina su zlatučke všetky babatka,teraz tu mam mamku,a mužik my pride domov 12.12.08 tak sa už vytešujem 😅

vejinka
16. nov 2008

kiki drzime palce aby ste na prevazeni dobre dopadli

pridala som par fotiek🙂

katinka0000
16. nov 2008

veji: krasne fotky! kde si zobrala tu fotku, ze ako bude malinky vyzerat ako 9-mesacny?

kiki: drzim palceky. neboj, zvladnete to!

stankaji
17. nov 2008

Ahojte baby, trosku ponocujem, tak aspon mozem v klude pisat 🙂

Tami - to je uzasne, ze si nasla taky perfektny sposob ako sa vyhnut prikrmovaniu UM, nech "ziju" odsavacky
😲 , mne moja odsavacka tiez zachranila minimalne tri zapaly prsnikov, joooj aka som rada

Kiki - budem ti drzat palce 🙄

Veji - fotecky maleho Erika su fantasticke

idem uz spat... 😔

vejinka
17. nov 2008

katinka na stranke www.makemebabies.com

vejinka
17. nov 2008

ale je to len na pobavenie..urcite tak vazerat nebude aj ked...mozne je vsetko 😀 😀
a musis sa tam zaregistrovat 😉

slaviq81
17. nov 2008

Ahojte
vejinka netreba sa tam registrovat. Aj tak je to riadna haluska, ale clovek sa aspon zasmeje 😀 .
Ja som po troch dnoch prestala brat ten penicilin, Lara sa mi zdala byt strasne podrazdena, vcera i predvcerom cely den hukala, ani za svet zaspat. Dnes je to uz lepsie (klopem na drevo).
D a n u l i k, mne Lara nekakala najdlhsie zatial tri dni. Potom len pocas kojenia strelila, bola toho plna plienka a ten smrad, no neverila som, ze az takto moze babatkovska stolica smrdiet. Prdka pravidelne, obcas sa pritom potmehudsky usmeje. 🙂

vejinka
17. nov 2008

ja som myslela ze sa treba..nevadi no 😅

kikinela
17. nov 2008

Ahojte maminky dakujem za povzbudenia ale už som nemohla dalej pozerat ako plače ked papa, stale som ho z plačom brala od prsnika tak tomu bolo aj dnes,skušala som si odstrieknut mliečko a mala som tam 2 lyžičky a to už prešlo 45 minut od kojenia takže som dospela k tomu že nemam mliečko proste som rychle volala švagrinej že nemam mliečko ,tak rychle pozhanala Nutrilon,tak sme mu hned dali vytiahol 40ml,a bol kludnučky ,po 3 hod. som mu zase dala UM a spapal 100ml čo je tiež malinko ale si pekne odgrcol neplakal ked dopapal,bol totalne iny ako vymeneny ,ktovie kolko vytiahol zo mna možno iba nejakych 50-60ml,hrozne som plakala že nie som mama ale macocha on bol chudatko asi hladny a ja som si to nevedela pripustit,ešte že tu bola švagrina a ona mu dala UM lebo ja som nevidela cez slzy,aspon vam sa vyrozpravam ,teraz po okupkani mu dam prsnik tak som zvedava čo bude,ale som už trošku spokojna lebo viem že už dostane kolko potrebuje a dokrmim ho ked bude mat malo mliečka,važila som ho a mal 5150 g aj s oblečenim u lekarky mal v stredu 5000,- tak asi podla toho ešte schudol ,ja užneviem aj vahu som odložila,tak sa majte a ešte raz dakujem ☹ ☹ ☹

slaviq81
17. nov 2008

K i k i n e l a, to mi je strasne luto, ze nemas mliecko, ale urcite preto nie si macocha. Ako ta to mohlo napadnut? S kojenim neprestavaj, prikladaj si ho, mozno sa to este rozbehne. A neboj, z Olivera bude coskoro riadny chlap. Drzim palce.

kikinela
17. nov 2008

tak som tu po okupkani sme sa napapali ai tak jeden prsnik mi vytahal cely a s druhym sa dohraval a ukludnoval žiadny krik,žiadny plač,vrieskot napinanie,proste bol kludnučky potom pustil prsnik uplne bol spokojny a odgrcol si žiadny krik zaspal a to dokonca bez cumlika čo do teraz nepripadalo do uvahy, a to som naposledy kojila o 9:00 rano čiže za 8 hodin sa mu nazbieralo tolko mliečka,tak si ani nepredstavujem kolko papal ked som ho nedokrmila,ale už sme to prekonali hdaam bude iba lepšie ,k prsniku budem prikladat ako len budem vediet ale aspon 2x za den mu dam UM,aby večer ked po okupkani mal prsnik,jeje aj sa radujem aj som smutna aj všetko mi je,rano sa ozvem ako sme spinkali lebo v noci mu chcem dat prsnik lebo nepapa tolko ako cez den ,tak sa držkajte ahojte

vejinka
17. nov 2008

kiki moc drzim palce aby noc bola pokojna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre