Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tessie
10. dec 2008

dani - dakujem, to som rada, už aj suseda mi včera povedala, že začína mať niečo so mňa 🙂 pridala som akurát nové fotky, tak môžeš posúdiť.

Tí chlapi naozaj nachápu, čo nám je také smiešne 🙂 Už ste objednali autosedačku?

danulik
10. dec 2008

tess - uz som pozrela, preto ti pisem 🙂 ako cez kopir 😉
autosedacku sme este neobjednali, chceme ich vidiet aj nazivo.. a vy ako?

tessie
10. dec 2008

tiež určite kupujeme Romer, ale malá sa zatiaľ ešte vmestí do vajíčka, tak máme čas. Teraz skôr riešim fusak, vybrala som si Emitex, no našla som teraz nový a celkom sa mi páči, len nemám skúsenosti a neviem, či to nie je zbytočné, či využijem obe časti... kuk link: http://www.malvik.sk/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p... Našla som ho aj na Slovensku, najlacnejší stojí okolo 3100,- Aj z tejto stránky je za dobrú cenu, len to príde z Čiech a ked načítam poštovné na SK, tak to stojí tiež 3100,- Mňa celkom zaujalo, že je to oddeliteľné, ked bude jar a nebude jej treba mať hrubý fusak, ale zároveň nebude ešte úplne teplo, tak by som to hádam aj využila. Fakt netuším... Musím pozisťovať od mamičiek, čo už majú nejaké dieťa, že ako to je, nech zasa nekúpim nejakú sprostosť, už ich mám doma viac, čo sa mi zdalo "životne dôležité" a teraz to stojí v skrini 😀

Inak Lili je tiež celá mamina, že? 🙂

mhviezdicka
10. dec 2008

jeeej,
tak aj vy este ponocujete 🙂

tess,
ja by som asi ten drahsi fusak nevyuzila - predsa len ked sa otepli, tak my si vystacime zase s dekou, tak ako teraz na jesen ...

mhviezdicka
10. dec 2008

tess, dani,

podal mna sa tie nase fesandy podobaju na nas - nech si hovori kto chce co chce ... su to nase baby 😀

tessie
10. dec 2008

hviezdi - ahoj 🙂 jasné, sú to naše slniečka 🙂

tiež nemôžeš spať? 😀

tessie
10. dec 2008

a fakt neviem, čo s tým fusakom... tiež som rozmýšľala, že možno by mi stačila deka. A čo ste mali doteraz v kočíku? Ja mám napríklad v kočíku fusak od kamošky, je úplne super a zatiaľ stále mi stačí len on. dala mi ho, že ked sa ochladí na jeseň, no malá je stále teplá, ked ju vytiahnem z neho. Ale to má taký mäkký povrchu, tak to nie je do šporťáka.

mhviezdicka
10. dec 2008

aaaale, dnes som bola na stretku s kolegovcami tak som malu kojila uz o piatej a odvtedy nic, dostala len flasku na veceru, tak ju chcem este teraz nakojit, aby mi neexplodovali prsia do rana 😀

mhviezdicka
10. dec 2008

my sme pouzivali hrubu deku, ale mala neznasa ked ma oblecenych vela hrubsich vrstiev, tak sme sa rozhodli, ze kupime fusak aby som ju nemusela velmi babusit.

danulik
10. dec 2008

ved aj lili sa este zmesti do vajicka, "velku" sedacku kupime az ked bude sama sediet..

s fusakom sme aj my mali dilemu - mame original concord fusak, ale ten sa do vanicky nezmesti, iba do sportaku.. ta nasa vanicka je taka uzka, ze tam ledva natrepem lili v kombineze 😀 nasla som iba jeden taky uzky, nebol ani znackovy, stal len nejakych 800 Sk, ale mali iba take "chlapcenske" farby a nehodili sa do kocika 😝 tak to riesim tak, ze ju v tej kombineze dam este do zavinovacky - tiez z emitexu (s tymi nozkami) a pripadne deku navrch a hadam to nejako prezijeme, kym pojdeme do sportoveho 😀
na ten fusak sa skus popytat mamiciek, co ho maju, v tomto ti neporadim 😒 hlavne aby sa ti zmestil do vanicky 🙂

ked sa lili narodila, tak bola cely ocko, ale postupne sa meni.. je to taka nasa "miesanicka", kazdy den sa podoba na niekoho ineho 😀

danulik
10. dec 2008

cau hviezdi - vitaj na nocnom pokeci 🙂

mhviezdicka
10. dec 2008

no, prave prisiel muzicek, aby som isla spat, tak teda idem, nech ho potom nerusim ...

papa a dobru noc

tessie
10. dec 2008

to poznám... ja ešte pred spaním vždy odsávam mlieko, aby neboli také tvrdé. A väčšino do rána spím s tými mušľami,t ak si ich pravidelne v noci vylievam do mištičky 🙂 Ale nevadí, som rada, že mám toľko mliečka. Pridala si nové fotočky 🙂 Lucinká spinká v spacom vaku? Naša v ňom bola chvíľu, je to totálny aktivista, po pár hodinkách bola skopaná úplne dole v tom vaku, tak potom sa zobudila na to, že nevie vystrieť nohy 😀 Tak ju teraz už len prikrývam 🙂 A postieľku máme celú dookola ohradenú,lebo malá v noci cestuje, minule som sa zobudila na strašný plač o piatej ráno, zapnem svetielko a malá leží krížom cez postieľku a nohu si vystrčila von z postieľky a nevedela si ju dať späť 😀 😀 😀 Tak má zátarasy dookola celej postieľky

tessie
10. dec 2008

dobrú noc hviezdi

dani - a ako vyzerá ten originál fusak? Kamoška, čo má tiež Neo, si ho kúpila a okamžite vrátila, povedala, že je nemožný a objednala si Emitex, ale nie túto novinku. Ja som preto originál Concord ani nepozerala. Ona už má dvojročného syna, tak neviem, či mu to bolo malé, ale zasa nechcem kupovať fusak len na jednu sezónu.

danulik
10. dec 2008

hviezdi - dobru noc

tess - do vanicky je hrozny, ale do sportaku podla mna dobry.. no ale poviem ti az ked ho zacneme pouzivat, zatial je len "nainstalovany" na tej sportovej casti 😉 nie je taky makky alebo tvarovatelny, preto sa mi vobec nehodi do vanicky..

mima22
10. dec 2008

mate niektora kocik atlantic?
ak ano tak zmestite sa s nim do autobusu?

tessie
10. dec 2008

no idem už aj ja, aj môj manžel akurát ide spať, ja idem ešte odsávať. Dnes som vstávala veľmi "skoro", už o pol desiatej, lebo poobede tu boli moji rodičia so segrou a jej manželom, tak som si privstala, povysávala, poupratovala, oprala manželovi vetrovku, upiekla som im bábovku, urobila chlebíčky... ani som netušila, koľko toho stihnem, ked nespím s malou až do obeda 🙂

Tak dobrú nôcku všetkým 🙂

tessie
10. dec 2008

mima - Atlantic má tuším Madi, ale nie som si istá... písala pár stránok dozadu, skús pozrieť do jej albumu, prípadne jej pošli IP.

danulik
10. dec 2008

aj ja uz idem, dobru noc 😉

katuska.
11. dec 2008

dobre ranko! .. tak po novom necvicime vojtovku, lebo maly ma velku hydrokelu a ked sme boli na poslednom cviceni, tak som hovorila sestricke rehab., ze mam pocit, ze ho to pri cviceni boli.. zavolala dr. a ta ze nemame cvicit a hned nas poslala na urologiu a tam nam povedali, ze to treba operovat... tak 12.jan ide marek na operaciu 😔

inak, motoricky je uz sikovnejsi.. krasne sa dviha do sedu za rucicky, ale aj ked je sam v takom polosede, tak sa dviha do sedu, ale "krotim" ho pre istotu... len za rucky mu dovolim 😉 a na brusku sa mu zrazu vobec nechce byt.. a neopiera sa velmi o rucicky.. a dnes rano som ho dala na brusko a hned sa pretocil na chrbatik..

zobudil sa, musim ist... este sa zastavim docitat

barbiek
11. dec 2008

ahoj katuska, mozem sa opytat co to je hydrokela?

zlatulienka
11. dec 2008

barbiek - hydrozela je tzv. vodný pruh, porucha kedy nadmerne preteká tekutina semenníkov, jeden miešok býva nadmerne zväčšený, odstraňuje sa chirurgicky, väčšinou ide o jednodňový zákrok. Dúfam, že som to vysvetlila správne. Ak sa mýlim, opravte ma niekto 😠

barbiek
11. dec 2008

zlati diky 🙂

elly111
11. dec 2008

ahojte katuska tak drzime palce nech to dopadne ok a vidis aky sikulko uz sa zdviha 🙂
my sme mali zasa dnes rano po ockovani horucku 38, po cipku 37 a teraz uz je to ok, uz je to zasa on, smejko ukecany 🙂

nesca
11. dec 2008

Katuska,

a to už má dlho tú hydrokélu? Lebo my to máme tiež, ale niekedy to zmizne a niekedy sa to znova objaví. A ked sme boli na operácii s obličkou, tak mu to na Kramároch v BA pozerali a povedali, že to sa nerieši, že sa to vstrebe, aj vo Zvolene rovnako povedal primár 😒 . Tak ja dúfam, že nás nečaká dalšia operácia ☹ . A prečo si myslíš, že ho to bolí, plače ked mu to chytíš?

zlatulienka
11. dec 2008

mamule - katuska, nesca
môj brat mal hydrokelu, keď bol malinký a nakoniec ho museli operovať. Ale niekedy to odstraňujú len punkciou alebo sa čaká či sa to samo nevstrebe. Tak vám aj Vašim chlapčekom držím palčeky nech sa to vstrebe. ešte dnes mám v živej pamäti ako som sa o brata bála, keď ho išli operovať, som si poplakala. Dobre to však dopadlo a teraz je zdravý ako repa a nie je mu rady 😉

anape
11. dec 2008

ahojte mamicky 🙂 ,
dlhsie som sa neukazala, lebo sme chorlavi, najma teda ja a tiez Petusko, takze mam doma uz tyzden obidve deticky, takze mame veselo, tak tu vobec nechodim, ak tak len narychlo vecer nakuknem, ze co mate nove.

Petusko je v poslednych dnoch riadne uplakany, za vsetko sa uraza... tak neviem ci to je len take obdobie, ale sme ho nedrzali dost nakratko... moze byt, ze mu idu este zvysne zubky a je celkovo podrazdeny...uvidime, cas ukaze

kati aj Petusko mal hydrokelu, boli sme aj na urologii, lebo sme sa bali, ze co sa to deje, ale tam nam lekar vravel len to, ze co to je, no a ze do jedneho roka to nemame riesit, ze tam je cas, kedy sa to bud vstrebe alebo sa to bude musiet operovat, no a ono sa to vstrebalo v priebehu asi 2-3 mesiacoch, tak si to skus zistit, chod napr.
za inym doktorom...lebo mozno ta operacia nie je momentalne potrebna....drzim palce 😉

ivica.
11. dec 2008

Ahojte maminky, možno si ma pamätáte z augustoviek, hlásim sa po veľmi dlhom čase, lebo nemám veľa príležitostí chodiť na net (to už nie je, ako keď som ešte chodila do práce🙂 Len podám rýchlo hlásenie - máme krásneho Martinka, je zdravý, spokojný a máme z neho veľkú radosť. Tak dúfam, že aj vaše bábenká sú úžasné (keď majú úžasné maminy) a dúfam, že si materskú dovolenku užívate.
Majte sa krásne a prajem všetko dobré.

slaviq81
11. dec 2008

Ahojte,
Katuska, tak drzim palce, Vojtovku uz cvicit teda vobec nebudete?
Moje dieta mi dalo posledne dva dni riadne zabrat, bola umrncana, to aby som sa od nej ani na minutu nepohla. Zacina vymyslat, hlavne pri kojeni, obzera sa kade tade (samozrejme s bradavkou v puse), pcha si do pusy ukazovak, akoby jej aj odtial mlieko tieklo 😀 Takze kojenie nam teraz trva dost dlho, boli ma z toho chrbat. 😝

bibianna
11. dec 2008

Ahojte, dávate ešte poštolky? Včera sme boli na nožičky a povedali nám, že môžme baliť do pol roka alebo nemusíme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre