Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
8. júl 2009

mizulienka - u nas je to podobne.. v noci si ju berieme k sebe, lebo vo svojej postielke vykrikuje a pyta sa k nam no a presne - my s manzelom spime na jednom boku na kraji a lili sa kruti po celej posteli 🙂 niekedy mi je az smiesne ked ju vidim 🙂 rano sa budime nevyspati, ale co uz, hlavne, ze je dieta spokojne 😀

sanik
8. júl 2009

ahojte,

dnes mame poradnu, tak som zvedava kolko vazime. my spime 2x do dna, hodina a pol doobedu a hodina poobede. no a v noci to sme fakt vyhrali, prespi celu noc sam v postielke. asi mesiac sme sa trapili, budil sa nam vzdy s obrovskym placom a dlho sme nevedeli zistit pricinu,nakoniec sme zistili, ze to mal z instantnych kasi, vsetky kase som vyhodila a odvtedy pekne spinkame. 🙂 teraz papame na veceru len nieco lahsie zemiacik+nejaka zeleninka, no a tesne presne pred spanim vypije plnu flasu mliecka a uz haja.

danulik, ten wellness tisko zavidim. Musi to byt super a to Taliansko ani nehovorim. 🙂

iwuskaaa
8. júl 2009

Danulik a včera ma aj napadlo, či ste sa náhodou nebrali aj Vy 7.7. 07 🙂 ...a vidíš, nemýlila som sa 🙂 . GRATULUJEM! 😵
Presne tak ako vravíš, musí sa to načasovať, kedy ísť spinkať, s tým mám skúsenosti aj ja 🙂

iwuskaaa
8. júl 2009

A ešte sa chcem spýtať, akú veľkosť topánočiek majú Vaše detičky? Ja chcem ísť dnes popozerať niečo pre malého, dĺžku nožičky má 11 cm. Zdá sa mi to málo, dúfam, že zoženiem niečo poriadne 😀

monko
8. júl 2009

iwuskaaa: naša Mirka má 18, v predajni kde sme kupovali topánočky mali taký ,,meter" na určenie veľkosti nožičky, tak sa potom na to popýtaj, a určite dačo zoženieš

hribikana
8. júl 2009

ahojte,
hlasim sa po dovolenke a konecne som Vas stihla docitat 🙂
Na dovci bolo super, mala sa neskutocne tesila z vody a piesku a ludi okolo - ti sa stale nadchynali ze bella bellisima ... no jedna basen, prvy krat mi tam prespala aj celu noc a budi sa uz iba 1 krat za noc. Od mojho mliecka som ju uz celkom odstavila a dokonca jej zacala chutit beba, takze rano aj vecer spapa cca 210ml, co je u nas neskutocny uspech, lebo 2 tyzdne som ju presviedcala, aby vypila aspon 60ml. A davame uz aj jogurtik, lebo ked nechcela papat UM a od mojho som ju chcela odstavit, tak som jej potrebovala mliecko niecim nahradit a chuti jej neskutocne.
A nemali sme tam ziadny rezim, nic, spala kedy chcela, jedla kedy chcela, v bugi na vecernej prechadzke stale odkvecla, potom som ju prekladala iba do postielky. A teraz, ked sme prisli domov, nevyzaduje si ani zaspavanie na rukach, klop klop, mam pocit, ze nam ten reset veeeelmi pomohol.
CEstu spat sme isli 1600 km, jasne s cik prestavkami od 5,00 rano do 1,00 v noci a mala cestu uplne v pohodicke prezila, ani som to necakala. Najhorsia bola Budapest, lebo akurat ked sme cez nu prechadzali, strajkovala tam garda a vsade boli policajti v ciernom so stitmi a odklanali dopravu ... normalne som sa bala, vyzeralo to ako v zlom filme, mala bola pokakana, mrncala, ale zastavit sme sa bali, lebo predsa SK na aute ... ale potom som ju prebalila a spinkala zbytok cesty az domov.
No nic, koncim, lebo zacinam byt nudna 🙂
este blahozelam tiez oslavujucim chalanom - Patrikom, Oliverkom a aj detickam k 11 mesiacikom.

eminkaa113
8. júl 2009

Ahojte, teraz som si vás po dlhej dobe prečítala...
Dani, aj my sme mali 070707 2 výročie a aj deti máme deň po sebe. Aká náhoda 😅
My sme boli na víkend v Maďarsku na kupku - Lipót - bolo perfektne, veľa bazénov pre detičky (aj tie najmenšie), Emke sa hrozne páčilo, kopkala nožičkami, plieskala ručičkami, vykrikovala. Bolo úžasné na ňu pozerať.
My spíme 2x za deň: doobeda cca 1-1,5 hod. a poobede 1hod. V noci sa budí 2x na kojenie, aj keď tieto posledné 2 noci len raz. Zaspáva len so mnou na manž. posteli a potom ju prekladám do postieľky. Okolo 2 hod. sa zobudí na kojenie a potom zostáva medzi nami. A presne ako opisujete, len ju s manž. naprávame, čo ju hocikde nájdeme... Manž. má strach, aby ju nepriľahol, tak som ju začala prekladať do postieľky aj v noci a v pohode, ale vždy sa o 6hod. zobudí a pýta sa k nám. Tak ju preložím a spíme do 9hod.
Emka už začala chodiť za ručičky, ale také obrovské kroky dáva, že sa všetci smejeme 😀

katinka0000
8. júl 2009

no nas nico sa pravidelne kazdy den budi po polhodinke spanku s obrovskym placom. neviem, kedy to uz prejde. musim ho vziat na ruky, utisit a potom dat lahnut, privinut sa k nemu a spinka dalej. fakt neviem, preco tak zacne plackat. dnesnu noc bol strasne vela krat hore. stale sa budil.

jankamanikova
8. júl 2009

Ahojte!
Dlho som tu nebola, asi od nedele 😀 , lebo nestiham. Sme stale vonku a vecer zaspava cela rodina 😉 .
Myslim na Vas a dufam, ze sa vsetci mate vyborne ...

Kati - deti zvyknu v spanku plakat od bolesti. Mozno mu idu zubky alebo ho bolia uska (to je prvy taky znak, ze dieta sa budi s velkym placom) ...

tinka66
8. júl 2009

ahojte mamicky,,

tak my sme uz tiez doma zo stiavnice.....mali sme super pocko, dobry rezim, doobeda vzdy na ranci - plno vselijakych zvieratiek je to v antole, kde mame chalupu a potom spanok od jednej do tretej a cele popoludnie vo vyhniach na kupku...je to tam fakt super spravene....jancia si to tam teraz pravdepodobne uziva...je tam aj velmi pekna priroda...vrelo odporucam....larinka bola fakt super znicena a kazdy vecer isla najneskor o deviatej spat a budila sa len raz a spala az do 8-9......

nasa uz spava sama v izbe a postielke, je to velke sidlo, urcite by spadla z postele, uz sa nam to raz stalo, ked teplotovala zo zubkov a ja som si ju dala k sebe a od vtedy v ziadnom pripade a aj sme ovela lepsie vyspati...teraz sa jej nocny spanok opat pokazil, ale je to dalsim zubom na ceste....

danu- super fotos, som si zaspominala....krasna rodinka ste...

dnes sme boli na poslednej poradni okolo roka a vaha 10 760 dlzka 76, ze vraj uz moze vsetko jest, tak nechapem....aj som sa pytala, ci je dobre, ze larinka este nebola chora???ze ako ziska imunitu???tak len na mna pozerala, ze kde som to zasa na internete vycitala 🙂 ze vraj je lepsie, ked deti nie su chore...

katinka000- len som sa tak zamyslela nad nicom, ze raz mi svagrina, ma tri deti hovorila, ze ked sa dieta zobudi s placom, tak to znamena, ze je nevyspate.....ale ma to aj cez den alebo len v noci???

baby este sa chcem opytat, ci vase deti uz piju z poharikov? larinka na flasku neda dopustit 🙂

larinka sa uz stavia sama na nohy bez pomoci a tvari sa ako najvacsia vitazka, ale krocik sama sa este neodvazila...

madi - gratulujeme k prvym krocikom, musi to byt uzasne

vsetkym dovolenkarom prajeme krasne chvile v kruhu rodiny...

o chvilku sa ideme stretnut s tessie a sophinkou, tak sa velmi tesim...

jankamanikova
8. júl 2009

No, tak ako som sa docitala, tak taku taliansku vychovu mame doma aj my 😀 . Akurat deti presne vedia, kde su ich hranice ...

A nas Jakubko este nechodi a ani nechce. Aj ked uz postoji sam, ale za ruky chodit nechce a ani ho v tom nepodporujeme. Nauci sa sam, bez pomoci. Ratam, tak okolo 13 mesiaca, ako jeho dvaja bratia 😉 . Ale zato vyse mesiaca sam vylezie na postel a sam z nej zlezie, takze je uz absolutne. Dosiahne vsade, na stol a aj na kuchynsku linku, takze vsetko pratame, co sa da ... Otvarenie skriniek a dveri su uz samozrejmostou ... Je velmi zlaty, smejuci sa, spokojny a nadherny ... Trochu mame (vyse tyzdna) soplik, ale riesime domackym sposobom ...

jankamanikova
8. júl 2009

Tinka - jasne, ze je lepsie, ked dieta je zdrave. Ale taky soplik, kasel, sem-tam hlieny je dobre, ak dieta ma. Potom, aby sa nestalo to, co mojej kamaratke. Zdrave dieta az do skolky. Potom malinka schytala kopec chorob a znicila sa jej crevna flora a bolo po radosti. Vlecie sa to s nou doteraz a nevie sa s toho dostat. Jasne, ze nie je jedno aku chorobu dieta ma. Ale tie klasicke, typicke detske choroby je dobre, ak dieta ma 😉 . Podporuje to imunitu a schopnost organizmu bojovat s bacilami ...

katinka0000
8. júl 2009

jankamanikova: to pochybujem, lebo on to robi len cez denny spanok a robi to uz odvtedy, co cez den spava v postely. a to je uz vyse 2 mesiace. takze toto to urcite nie je. a on sa po 30 min. zobudi s velkym placom, potom ho utisim a napr. dneska spal este 2 hodinky. potom vstane usmiaty a do vcera je "normalny".

tinka: on sa zobudi, ale ja ho utisim a potom este spi dalej. takze tiez to z nevyspatia nebude. ☹

nico chce stale pit z normalneho pohara. vtedy mu vodicka najviac chuti. inak pije z flasky. tie detske pohariky neoblubuje.

katinka0000
8. júl 2009

je take nieco mozne, ze ked dieta prechadza z tej prvej fazy spanku, tak sa moze takto budit? inak si to neviem vysvetlit. lebo to mava vzdy po tych 30-40 min. spanku. dovtedy spi ako zarezany.

mizulienka
8. júl 2009

ahoj Kati, my mame to iste...napr. aj dnes ten poobednajsi spanok bol presne taky...nas sa budi presne po 40 minutach, na sekundu presne 😠 ked ho vystihnem zo zaciatku ako sa zobudi a vezmem ho k sebe do postele, tak ho este dokazem uspat, inac sa preberie uplne.
Tiez si myslim, ze to suvisi s fazami spanku, pretoze tych prvych 40 m inut spi tak tvrdo, ze mozem vysavat aj pod postielkou a nezobudi sa...potom ma uz ten spanok taky lahsi...
a vsimla som si, ze ked preklenie tych prvych 40 minut, potom dokaze spat aj 2 hodky vkuse...takze ta prva 40 je kriticka 🙂

a ako spi v noci Kati? budi sa ti casto a vie potom pekne zaspat sam?
ja si osobne myslim, ze to je trosku aj tom, ze misko nevie zaspat...ked bol mensi, tak se ho to naucili a on aj pekne spinkal v noci...ale teraz prisli zubky...a .....spanok odisiel 🙂 ale tak snad to prejde.
drzim aj tebe palce, nech to cim skor prejde 😵

katinka0000
8. júl 2009

mizulinka: ale on sa prebudi aj vtedy, ked pri nom niekto spi. tiez dokaze potom spat aj 2 hodinky, ale aj vtedy sa budi. nie takym silnym placom, ale budi. ale to je uz nic. to zvacsa hlada moju ruku, alebo nieco podobne.

nico spava asi od pol roka s nami v postely. vecer mi zaspi pekne pri flaske. v noci sa par krat zobudi, ked chce dudlik, alebo sa nemoze dat do spravnej polohy. ale zeby v noci nejako vystrajal, tak to nie.
od roka ho chceme znovu ucit hajat v postielke. dufam, ze sa nam to podari, lebo si ja ani manzel nevieme predstavit, ze nebude spat s nami. 😀

mizulienka
8. júl 2009

aj my uvazujeme, ze zacneme ucit maleho zaspavat v postielke, aj ked mne to bude aj trocha chybat, ked uz nebude pri mne ☹
tak drzim palce, aby sa to nam aj vam podarilo 🙂

jankamanikova
8. júl 2009

Kati - tak to neries. Ved si to vlastne vyriesila salamunsky, nie? 😉 😉 😉 😉

lalunna
8. júl 2009

aktak, no ako... maximalna sloboda a talianske deti este k tomu piju espresso cca od jedneho roka 😀 😝

mizu, patrik spi s nami v posteli, cez den i v noci, uz sme si zvykli na vsetko 😉

aktak
autor
8. júl 2009

lalu daj zabavny priklad ak poznas nech sa zasmejeme 😀

Adelka ma postielku kupodivu dost rada, velmi rada v nej zaspava lebo sa moze prevalovat a otacat a vsade ma mekko, ale ked ju kojim tak sa ma chyti za pyzamo a do rana sme spolu 😀

katinka0000
8. júl 2009

mizu: dik! aj ja drzim palce.

jankamanikova: no neviem. kaslem nato, ale fakt ma to trapi, lebo ten plac je neskutocny a neviem preco. ☹

lalu: aj nas nico. my sme si tiez zvykli a bude nam aj smutno, ked uz bude spavat sam. ☹

katinka0000
8. júl 2009

som dost smutna, lebo som nicovi teraz vecer nasla na bokoch ale 8-10 vyrazok a mam obavy, ze su to ovcie kiahne. u nas su hrozne rozsirene a normalne by som sa cudovala, keby ich nedostal, lebo je stale s detmi.

uvidim zajtra, ci sa este vysype. na druhej strane by bolo dobre, keby ich dostal, aspon by mal uz cely zivot pokoj.

katinka0000
8. júl 2009

nico mi zase odmieta pit caj, vodu a ostatne tekutiny. jedine co vypije je UM. ja uz neviem. UM vraj nie je tekutina. keby to mam ratat tak, tak za den nevypije skoro nic.
neviem, co to ma zase za obdobie. niekedy mi za den vypil aj 200-250 ml caju. teraz skoro nic. mozno max. 90 ml.

tinka66
8. júl 2009

katinka000 - tak asi to fakt bude tymi fazami spanku, nasa larinka sa tiez vzdy budila po 40 min a bolo obdobie, ked aj s placom...uz som na to aj zabudla...jankamanikova dobre radi, ze neriesit, to len raz prejde...drzim vsetky palceky, aby cim skor....a tie ovcie kiahne no sila, len aby sa neskrabal....daj nam vediet ako zajtra katinka...

aj nam bolo velmi smutno, ked isla larinka od nas, ale opat sme viac manzelmi-partnermi, nam to aj chybalo, byt troska sami.....cez den si malu uzivame maximalne...

dnes sme boli s krasnou sophinkou a tessie na plazi v ba, bolo superne...mohlo by sa nam uz konecne podarit take mini ba stretko, ked sa vratime z dovoleniek....

katinka0000
8. júl 2009

tinka dik!
skoda, ze nebyvam blizsie k BA, rada by som sa k vam pridala.
zajtra sa ozvem co a ako.
dobru noc!

eminkaa113
8. júl 2009

katinka aj naša emka sa budievala keď mala 3-5mes. po pol hodine. síce neplakala, ale vždy sa presne po polhodine zobudila a keď som chcela aby spala, musela som ju na rukách uspávať. samé to prešlo, neskôr sa už nechcela na rukách uspávať a keď som ju tak zobrala protestovala.... od 6 mes. zaspí pekne sama a vôbec som ju to neučila. len to tak prišlo. samé od seba.
tak možno aj vám to tak prejde...
dobrú noc všetkým

stankaji
8. júl 2009

My sme este stale na nasej chate, je tu fajn, lepsi vzduch, Martinke sa tu lepsie spi a myslim, ze to tu ma akoby vyukovy pobyt - uci sa chodit a to je dobre, ze chce chodit, dokonca sama chodi po schodoch - takych tych strmych - chatovych, bez zabradlia - hore a dolu, jasne, ze som vzdy za nou "kdyby neco", je to riadny sinter, musime ju mat stale na ociach. Velmi mi pomaha s nou starsi syn Lubos.
K tomu zaspavaniu - aj Martinka mi zaspava pri kojeni a potom ju prelozim do postielky, a rano sa okolo siestej zobudi a tak na cicke spi do siedmej az osmej. Ja sa nad tymto nevzrusujem, proste je to teraz take obdobie, treba si aj toto vediet vychutnat a nepotrva to do nekonecna.
Teraz jej idu zubky a ma sopliky, tak potrebuje vela lasky...
Tak len tolko. Idem spat, prajem vsetkym dobru noc.

mhviezdicka
9. júl 2009

ahojte babule 🙂

v poslednej dobe sem nestiham ani len nakuknut 😒 a minule ked som sa sem konecne dostala a mala som napisany siahodlhy prispevok, tak mi moja sikulka vypla pocitac 😀 len som kukala v soku na obrazovku, ci som pokazila PC a pozriem dole a moje dieta sa stastne usmieva - urcite si pomyslela: "tak a teraz sa budes so mnou hrat" 😀

na 10-mesacnej poradni sme vazili 10,5 kg a mame 79 cm. Lucka je uz maximalne pohybliva - behom dvoch dni zvladla techniku posadenia sa, lozenia po styroch a naucila sa aj sama postavit pri hocicom - s muzom sme len v nemom uzase kukali ako sa nam meni pred ocami s maleho babatka na velke batola 😵 je krasne pozorovat ju ako sa tesi z objavovania ale je to aj dost narocne ju uz ustriehnut - musim byt pri nej lebo ako hovori moja mamina, je to maly "vykuk" - chvilu nepozornosti a pohroma je na svete 😀

jankamanik,
dakujem za super zoznam liekov na dovcu - ani nevies ako si pomohla - dnes vecer vyrazame do CHorvatska, zisiel sa!

ideme s este jednou rodinkou, maju dcerku ktora ma 15 mesiacov, jedine co zatial vieme kde by sme asi chceli ist, ale inak nechavame vsetko na nahodu a stastie, tak drzte palce nech sa nam podari najst ubytko. snad to tie deti s nami nejako vydrzia 😀

mhviezdicka
9. júl 2009

inak za ten cas co som tu nebola, sme si aj my prezili 6-tu chorobu, kvoli nej nas aj neskor ockovali, ale nastastie ockovanie bolo bez vedlajsich ucinkov.

minuly tyzdne sme sa stretli s tessie a s malou Sophinkou - super stretnutie to bolo, ako pise tinka mali by sme uz zorganizovat tu v BA nejake stretko zase - rozlozime deky a budeme piknikovat 😉

no uz je tu zase mala spekulantka a kuka na gombik na PC, takze ja sa s vami zatial lucim, po dovolenke sa mi snad podari sem nakuknut a napisat ako bolo 🙂

majte sa zatial krasne, uzivajte si s detickami pekne leto !

nesca
9. júl 2009

Caute,

včera sme boli s paťom na Kramároch na kontrole obličky. Tá je vraj v rámci možností OK a máme už prísť len o pol roka. Ale ten primár mu kuká na nádobíčko 😀 a vraví a kde ste zabudli jedno vajko . . . no tak aj my sme mu tam čumeli a fakt máme nový problém jeno nemá zostúpené v tom miešku či kde 😒. Tak vraj budeme čakať do 1,5 až 2 rokov a ak sa to samé neupraví, tak zase operácia. Len ma štve, že na poradni si to dr. nevšimla a to som s nou bola veľmi spokojná a všade som ju chválila. No ale ked som sa spätne zamyslela, tak na posledných poradniach mu to vlastne vôbec nekontrolovala, vlasne ho aj vážili len v plienke. No tak furt musíme mať čosi ☹

A boli s v tej obuvi spojenej s odevami detskými na Kramároch, zhruba oproti detskej nemocke s poliklinikou, taký pás obchodov je tam a toto je na takom poschodí. Myslím, že to tu niekto písal, alebo nie? no proste je to také malé, ale majú tam skvelý výber topánočiek a najúžasnejšia je predavačka, myslím, že ju tá robota fakt baví, venovala sa nám aj malému, vykecala sa sním, vychválila, že aký je zlatý a šikovný, zmerala mu nôžku, poradila, hľadala pre neho vhodný typ, lebo doma sme mu kúpili sandálky a merali sme mu nohu v Daichmane na tom meradle a vyšlo nám, že 20, tak sme kúpili 20 ale vždy si ich sám nejako vyzul, už som sa bála, že ich stratíme niekde a včera sme zistili, že síce má 20- tku, ale dôležitá je aj šírka topánočky a tieto boli široké, tak preto sa mu vyzúvali. Tak nám našla vhodné a sme veľmi spokojní, už by som najradšej kupovala topánky len tam, ale je to trošku daleko 😀 😝 . Tak blaváčky kuk, myslím že budete tiež spokojné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre