Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

vejinka
23. sep 2009

bammbi ani my este nechodime sam...ale pomaly ale isto do vianoc sa urcite dockam 😀 uz leti ako sarkan za jednu ruku 😉 ked som skusila za druhu s tou ma problem toci sa len dokola alebo velmi velmi tazko mu to ide dopredu a tiez kecame..ale nic mu nerozumiet teda ja mu rozumiem ale nik iny 😀

elly111
23. sep 2009

nesca ďakujem a tuším sme čakali rovnakú návštevu 😀 , my tiež bývalú kolegyňu a kamošku v jednom s dcérkou o mesiac mladšou od Alexa. Potom sme zasa na oplátku išli my k nim a konečne som u nich našla obchodík s detskými vecami kde majú aj tepláčky so širším pásom lebo to je pre nás nezohnateľná vec 😀
hribi fakt?, to som si nevšimla 🙂
my sme aj začali znakovať, aj nám to celkom išlo, ale lenivá mama má pocit že malému všetko rozumie tak sme aj prestali trénovať 😅

iwuskaaa
23. sep 2009

Ahojte 😉 ,

Dávidko má poobedňajšiu siestu a mamina tiež 😀 .
Ako sa máte? Dnes je zase krásny dník, počkám, kým sa vyspinká a pôjdeme vonku znovu 🙂 .
Hviezdi, Teba som tu dávno nevidela, ahoj 😉

nesca
23. sep 2009

Tak návšteva je fuč, je to super ked príde dalšie dieťatko aj ked o 4 mesiace mladšie, už sa k sebe tak majú 😵

Elly, tak sme sa uzniesli takto: Na dni ktoré chýbajú do nástupu do práce je potrebné sa zaregistrovať na úrade práce, nakoľko potvrdenie o poberaní RP sa vystavuje len do dna kedy baby dovrši 3 roky aj ked suma sa nedelí na tie alikvotne časti. Alebo ako si správne zauvažovala dať si nástup do práce následne po ukončení RP.

S tým vyplácaním materského zo soc. poisťovne sme si nie isté, lebo nám matky vždy len donesú potvrdenie zo soc. poist, že či je nárok a ak áno tak dokedy a my podľa toho začneme vyplácať, ale nevieme presne ako je ten ich zákon, ale počas toho čo to vyplácame sme sa s kolegynou zhodli, že sme sa ešte nestretli s prípadom, že na prvé dieťa nárok bol a na druhé nie. Oni to nejako naratávajú, že koľko máš odrobené, ale ja napr. som šla do práce ked mal prvý syn 1,8 roka po 4,5 roku som šla na MD a nárok som mala a napr. švagrinej to vyšlo tak, že medzi dvoma MD odrobila asi 3 týždne a tiež mala nárok a sú samozrejme prípady ked sa spájajú dve MD a tiež to tam vždy vyšlo. Tak na základe toho mi vychádza, že ten zákon bude postavený tak nejako, že ak si splnala podmienku pri prvom, tak asi aj pri druhom, možno len keby si bola po prvej MD nejako dlho nezamestnaná, tak by to mohlo ovplyvniť, ale to si len domýšľam podľa tých príkladov. Bohužiaľ ti to naisto nepotvrdím, treba si zavolať do soc. poisť. 😒 .

elly111
23. sep 2009

uff neše dieťa sa nedá uspať ak nejdeme autom alebo kočíkom, tak ideme von do kočíka, jeden spánok sme už dnes v aute mali, tak pre zmenu 😅 .
nesca dík a teda zatiaľ budeme uvažovať v rovine nevymýšlať druhé dieťa a ak návrat do práce, tak nástup deň po 3 narodeninách, aby som sa nemusela nikde nahlasovať a na 8 dní si nájs au pair 😅
veď uvidíme čo ešte bude aká situejšn, ešte je to našťastie ďaleko.
Iwuskaaa ty si to tak pekne optimisticky napísala, fakt je vonku nádherne a ja sa cítim uťahaná ako šnúrka na záchode 😅
ideme von pa

eminkaa113
23. sep 2009

Ahojte,

danulík - veľmi gratulujeme k zúbku 🙂 tak už len emka zostala bezzubá 😒 má červený hrbček, nie a nie sa prerezať.

tuny - bože, ty máš ale zážitky. no hrôza. nech ťa už len dobré čaká 😉

Emka má od včera soplík, tak dúfam, že nebude dlho chorá, aj deti v našej blízkosti sú nejaké nachcípané, tak asi je niečo vo vzduchu.
Inak je Emka v pohode, hrozne rada číta knihy a hlavne o macičke. Inak som si všimla, ako jej to v tej hlavičke páli, stačí jej niečo len pár krát ukázať a hneď si to pamätá. Za krátku dobu sa naučila toľko vecí: cici, havhav, ham, povie ako robí kravička, čertík, ukáže ako robí ryba, pošle ba, dá ba, ukáže ako sa má, aká veľká vyrastie, mrkne si na nás, ukobí kúúúúk, kolo kolo mlynské a vie povedať vetu: co toto je? to vážne... a stakou intonáciou, no sa šúlame keď to povie 😀

No, už sa hlási, tak ideme sa napapať a ideme ešte na slniečko.

katinka0000
23. sep 2009

ahojte!

ja len na skok.

danulik: gratulujeme!!!! tak dufam, ze lili sa nabuduce bude na mna cerit a zubky bude ukazovat kazdemu. 🙂

zajtra musim ist do plynarni do nitry, tak hned skocim aj do toho centra "mlyny". dufam, ze nieco dobre nakupime. potom dam vediet.

dobru noc!

lenoc
23. sep 2009

Ahoj baby, no tak z IP viem, že ste ma už odhalili skôr ako som vám sama stihlaoznámiť našu krásnu novinku - už aj zo mňa je konečne mamina - Maroško sa narodil minulý pondelok 14.9. o 9:00 s mierai 4850g a 53cm.
Rodila som cisárskym, keďže sme podľa uzv vedeli, že bábo bude velikéé.No stále som dúfala, že uzv sa bude mýliť (veď pol kila hore-dole to ešte môže byť), no nemýlil sa. S doktorom dohodli, že ak do 14.9. neporodí normálne, bude cisársky - aj kvôli veľkosti bábatka aj pre dvojičky a rizikové tehu. Tak som aj rada, že to bol cisarák, neveim veru, ako by som ho vytlačila.
Malý je strašne zlatý, dobručký, pekne nám spinká, aj na papanie ho musím väčšinou budiť, má ešte trošku žltačku. Horšie je, že je chorý. na sále som prechladla, mali tam strašnú kosu. Iné som nerobila, len som si ruky umývala a pri malom som vždy nosila rúšku, no aj tak to, chuďátko moje malé, odo mńa chytil, tak je teraz soplavý.. ☹

pa, dobrú nocku.

stankaji
23. sep 2009

lenoc - gratulujem k takému krásnemu chlapčekovi a prajem, aby bol skoro zdravučký 🙂

elly111
24. sep 2009

lenoč gratulujeme 🙂
a neboj soplíky rýchlo prejdú, my sme si ich tiež priniesli z pôrodnice.
Držím palce nech je drobček skoro v poriadku. A prídi sem častejšie.

iwuskaaa
24. sep 2009

LENOC srdečne gratulujem k takému krásnemu chlapčekovi 😉 🙂 😵 . Som veľmi rada, že si to dotiahla do šťastného konca 😉 😵
Idem dočítať 🙂

iwuskaaa
24. sep 2009

Tak ste toho veľa nepopísali. Katinka, verím, že dobre nakúpiš 😉 . Trošku Ti závidím, ale tak v dobrom 😀 .
Aký máte plán na víkend? My by sme chceli niekam ísť, ale nič ma nenapadá. Ešte chceme využiť krásne počasie a ockove voľné soboty, lebo potom už začína hokej 😠 . No radosť moja veľká 😠 😀 ...
Ináč, už deň mi meškajú MS, cítim, že som v tom 😕
Ja by som bola aj rada, ale teraz mi to dochádza všetko, ako sa dokážem postarať o dve malé deti? Ale viem, že potom budem rada, že ich vychovávala tak spoločne, vlastne ešte to mám všetko v "krvi" 😀

nesca
24. sep 2009

Iwus, chodte do ZOO do Blavy, mne síce tá bojnická pripadá krajšia, ale je to zmena a majú tam takú časť s dinosaurami v životnej veľkosti to je fakt paráda. Patrik už normálne vnímal tie zvery, tešil sa a vrčal a tak bolo super a na spiatočnej ceste stihnete aj H&M a C&A napr. v Avione alebo na tých Mlynoch v Nitre. No ja som si to fakt vychutnala 😉 Máš to proste 2in1, jediná chyba, manžel trochu nerváčil, lebo v Avione musel strážiť dve deti na tých atrakciách a tí naši proste nie su žiadni anielikovia 😒
A majú aj žirafi, hrochy, levy a tigre, to mi v Bojniciach chýba.

iwuskaaa
24. sep 2009

Nesca, niečo bližšie nevieš? 😀 Neviem, či mi malý vydrží takú cestu, on totiž sa dosť nerád vozí 😒 .
Tigre, žirafy majú už aj v Bojniciach 🙂

elly111
24. sep 2009

Iwuskaaa držíme palce nech si v tom, ak teda chceš, ale cítiť že chceš 😵
Ja som sa dnes v noci zasa pre zmenu rozhodla že jedno dieťa úplne stačí 😀 😅 🤐 , ako túžba je ale asi som už pristará a nejako nevládzem 😅
Baby on nechce spať, ani včera som ho neukočíkovala, ani teraz, vzdala som to a teraz sa tu tmolí, ale spať ani za nič, čo už ideme niečo zvoriť a jašiť sa s autíčkami, naobedujeme sa a šup zasa von.

nesca
24. sep 2009

V Bojniciach sme boli na jar a ešte nemali, vidíš tak ich musíme ísť ešte kuknúť, kým sa okosí 🙂 Patrik sa tiež véééééééééééľmi nerád vozí, ale BA máme natrénované lebo sme tam chodili na tie kontroly po operácii. No proste vyrazíte vtedy ked on zvykne spať, my teda spíme ešte aj doobeda aj poobede, tak sme šli asi o pol desiatej, no a zdriemol si ešte aj v ZOO chvíľku a domov sme šli o siedmej večer tak to sme ho už uložili vlastne na nočný spánok a doma sme ho len prezliekli a dali fľašu s mliekom a spal dalej.
No a ked sme šli do Chorvátska, tak som nechápala, až na pár zamrnčaní, v pohode. No a niekedy ideme len do Kauflandu na nákup jačí ako bláznivý 😒.

No ale ked nie tak tie Habakuky sú tiež krásne na Donkách, neviem či nemajú aj stránku skús že habakuky. sk. Inak ma teraz už nič nenapadá, ked napadne písnem 🙂 .

katinka0000
24. sep 2009

ahojte!

lenoc: gratulujeme!!!!

iwus: tak nakupili sme fakt dobre. niesli sme domov 4 tasky. a to sme presli len 1 poschodie. a ak si v tom, tak gratulujem. a neboj sa, isto vsetko zvladnes lavou zadnou.

nesca, iwus: to je asi telepatia. my sa chystame cez vikend do ZOO do bojnic. 🙂

danulik
24. sep 2009

iwus????????????????????? to fakt??? no teeeda 🙂 🙂 🙂 som trochu v soku, ale ak je to tak, gratulujem z celeho srdca 😵 😵 😵 ale vlastne nejdem predcasne blahozelat, pockame si na testik 🙂 😉

aj my by sme potrebovali poradit nejaky vylet na vikend.. v bojniciach sme uz boli - aj s tami a leuskou 😵 habakuky su podla mna este nie velmi vhodne, resp. zaujimave pre nase deticky 😒 ja som tam bola chvilku na otvoreni a podla mna by to lili este nebavilo..

katinka - a co ste kupili? aj pre seba, ci len pre nicolaska? lebo ja si vzdy planujem kupit nieco aj pre seba a nakoniec pridem s taskami plnymi malych veci 😀

elly - nazavidim vam to nespanie 🙄 ale vzdy si na vas spomeniem, ked lili nahanam po byte a chcem ju ulozit spinkat - niekedy mam pocit, ze sa jej nikdy nevybiju baterky 😀

dakujeme pekne za gratulacie, na dalsom stretku uz budeme cerit zubky 😉

elly111
24. sep 2009

keď niečo nejde treba sa tu posťažovať a ... malý spal skoro 3 hodinky 😀 😵 🙂 hneď je to všetko lepšie a aj on má lepšiu náladičku, teraz sme dofrčali z vonku nejaký vetrík tam duje. Ešte nech je teplooooooo......
danulik pekné od teba že si na nás spomenieš 😀

slaviq81
24. sep 2009

čaute, čo to čítam? Žeby ďalšia tehuľka? 😅

Elly, presne tak, stačí, že sa tu posťažujem alebo pochválim a ihneď nastane obrat o 100% 😀 😀 😀

tessie
24. sep 2009

lenoc - úprimne ti blahoželám, konečne sa to podarilo 🙂 prajeme hlavne veľa zdravíčka...

iwus - tak to si teda počkáme ozaj na testík... bolo by to super, určite náročné, ale deťom by bolo super, v takom príbuznom veku... možno na dalšom stretku nás bude tehu viac 😀 😀 😀

elly111
24. sep 2009

😀 😀 😀
slaviq a tvoj drahý príde kedy? Kedy bude ďalšia tehuľka? 😵
Iwuskaaa čakáme na infošky 🙂

slaviq81
24. sep 2009

Elly, keďže som nebola prvá, tak už nechcem 😀 😀 😀 Alebo až posledná 😀 😀 😀

iwuskaaa
24. sep 2009

No ďakujem ďakujem 😀 . Počkám si ešte chvíľku a potom si urobím testík a určite Vám dám vedieť 😉 .
Tessie dobre si to vystihla! 🙂
Katinka tak to ste super nakúpili. A čo všetko? Vymenuj 😀

tessie
24. sep 2009

mne je akurát trochu smutno... manžel je na služobke v Zagrebe, dnes mi odišla segra s malým Noelkom, tak je tu večer tak ticho... ☹ Ešteže existuje MK a Ordinácia v ružovej záhrade 🙂 Aspoň pôjdem konečne normálne spať, ide na mňa nádcha...

danulik
24. sep 2009

tess - a na dlho isiel?

lenoc - aj ja ti blahozelam, uz som kukla aj album, krasne chlapciatko mate 😉

iwuskaaa
24. sep 2009

Tess nebuď smutná, sme tu pre Teba 😉 🙂 . A oddýchni si, využi to ticho, kľud a urob si večer pre seba 🙂
Danielka, čo si vymyslela na víkend? Lebo ja nič 😀

danulik
24. sep 2009

zatial nic 😖
..alebo dame stretko v bojniciach aj s katinkou? 😀

tessie
24. sep 2009

nešiel na dlho, vráti sa zajtra v noci a v nedeľu odchádza zas do KE do utorka noci...

danulik
24. sep 2009

hmm.. to pozname 😒 no ale co narobime? treba zarabat, ked my "oddychujeme" na MD 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre