Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
8. dec 2009

Jeeej ahoj katuska 😵 tak super ze uz ste v novom, a Marek si zvykol dobre?

Inak mam Vas pozdravit od lumah a jej dvojcatiek tak odovzdavam 😉

A piste piste, dnes je teda tu u nas hnusne, ani von sa neda, ja som bola na kontrole u lekarky, tak uz som fit 😵, Tomino spinka, polievka sa vari, dlazka sa schne... 😝

elly111
8. dec 2009

ahojte všetky
jancia tešíme sa že si fit
kati tešíme sa že ste presťahovaní a ty ako sa cítiš, ako zvládaš tehuľkovanie
Čo vy ostatné tehuľky? Mohli by ste niekedy prísť, na jednej strane nech popísmenkujete a tam by sme vždy videli ako vám týždne pribúdajú, nech máme prehľad 🙂
a iwuskaaa, aj mne občas malý pleske, prvýkrát som bola z toho vyoraná, nevedela som ako zareagovať, teda nie že by som teraz vedela, ale ja mu to vraciam 😀 🤐 😅 On to strašne nemá rád keď do neho šťuchnem,...tak keď ma ťapne, aj ja jeho, keď slabšie, aj ja slabšie a potom ma vždy pohladká a už sa maznošíme. Neviem či je to správne, ale ako má vedieť že robí zle a deti na ihrisku a v škôlke budú tiež doňho strkať, tak čo bude robiť... Sa mám tváriť že plačem, potom aj on tak bude reagovať.
Neviem čo je správne, teším sa rady ostatných 🙂

hribikana
8. dec 2009

ahojte,
katus - to musi byt krasny pocit byt po mesiaci u svokrovcov 😀 na svojom ihrisku
aj ja malej capnem spat, ked ma udrie a po najnovsom ma tlape po zadku ako MM 😀 to nema chybu, pride, capne mi po zadku a smeje sa
konecne mi dnes zaspala, cely den lieta ako duracelko, 2 krat sme uz boli aj vonku, ja som hotova a ona nic

hribikana
8. dec 2009

fiiiha,
mna uz zdobi 30tt a mam pocit, ze este tolko veci musim do toho 40tt stihnut ... hlavne malu naucit spat vo vlastnej izbe, este som to ani neskusila, mam z toho neprijemny pocit ... kto uz mate deticky v noci vo vlastnej izbe? a ako ste to prezivali?

elly111
8. dec 2009

hribi ja to nezvládam dať ho vedľa do izby, mne by sa nechcelo v noci utekať podať mu mlieko a kontrolovať ho, tak sme k našej posteli dali ešte ďalšiu 90x200, teda máme letisko /3x90 x 200/ a malý normálne spí pekne na tej svojej pri stene, ani k nám nelozí a konečne spíme všetci spolu a pritom každý na svojom 😎 som spokojná, aj 3 deti by sa tam vyspali 😀
neboj všetko stihneš v pohodičke
to je dobré, že capne po zadku 😀

hribikana
8. dec 2009

to je super takto spat, ale podla mna sa potom budu deturence navzajom rusit, Nina vstava na papanie 1-2 krat za noc a ktovie aky papakac bude maly, to budeme cela rodiny chronicky unavena, ale tiez by sa mi nechcelo lietat k nej v noci dat jej flasu ... daco budeme musiet vymysliet, mozno janka manikava sa k tomu bude vediet vyjadrit, ved ich je uz cela kopa 🙂

elly111
8. dec 2009

a tuším tiež v jednej posteli 🙂
No uvidíte ako to vyriešite, ale podľa mňa budeš ty s drobcom a ocinko s Ninkou 🙂
Náš drobec ešte spí, už 3 hodiny, to bude zasa do 22 skákať po posteli 😀 , ale aspoň si pospí lebo niekedy nespí vôbec cez deń a tiež ide spať o 22, tak len nech si pospí a pekne rastie a ja môžem surfovať, potom pôjdeme von i keď je tam hrozné počasie

aktak
autor
8. dec 2009

iwuska no mam to vesele, lebo Adelka robi vsetko co vie ze nemoze alebo si ublizi, napriklad teraz papala na stolicke a ta sa jej uhla tak skoro spadla, samozrejme sa jej to zapacilo a zacala sa kyvat 🙄 vylieza na TV skrinku, na stolicky a stoly, cez nocny stolik skace do postielky, ked jej neco vezmem zacne pistat akoby ju bili a po malych prestavkach pisti dost dlho a cumi mi do oci ze co ja na to 😠 a vecsinou ked ide neco urobit co vie z nema tak sa na mna pri tom pozera (aj ked musi hlavu otocit) a caka ako sa zatvarim 😠 😀
ale da sa, este je mala tak snad to ustrazim a prejde ju to 🙂

iwuska nesom si ista ci ked mu capnes to bude aplikovat na deti a ked mu necapnes ze ani od deti necapne, to je uplne ine ked sa budu socializovat v kolektive ako ked ho mama vychovava, ale zas u kazdeho to moze byt ine, len treba vzdy rovnako trestat, ja davam po ruke a po ritke, Adamkovi ked neco skarede povie tak jemnucko po ustach aby pochopil ze to bolo skarede, jemu uz po zadku moc nepomaha

technicka otazka - prosim vas o nazor:
maju podla vas "cikulku" dievcata alebo chlapci? lebo logicky (slovo zenskeho rodu) ju maju dievcata, aj sme to tak cely zivot volali, ale moja svokra (a teda aj manzel) hovoria Adamkovi ze ma cikulku a mna to celkom vytaca 😀

elly111
8. dec 2009

už sme doma z vonku, poprchá ale malému to vôbec nevadí 😀
my máme pipíka a robíme cik, cik, keď cikáme a kaki, kak, keď kakáme😀
jasné cikulku majú dievčatá 😀

hribikana
8. dec 2009

hribi suhlasi s elly 🙂 cikulka, pisulka - dievcatka, pipik, pimplos - chalani 😀
ja po rukach necapem, bolo mi povedane, ze potom bude dieta koktat 😕 tak som zacala capat po zadku a kade tade 🙂

slaviq81
8. dec 2009

čaute kočky 🙂 😉

Aktak, to akoby si o mojej Lare písala 😀 😝

Očkovali ste už niektorá proti MMR? Včera som bola pre výsledky na gastre a doktorka mi povedala, že malej nemám dávať kravské mlieko (kyslé formy môžem). Tak som teraz v pomykove, či sa Lara môže alebo by sa nemala očkovať 😕

aktak
autor
8. dec 2009

slaviq my MMR stale odkladame ale vraj to treba pichnut do 18 mesiaca, tak asi po novom roku pojdeme 😕 a potom konecne nekedy aj dat nastrelit este raz jednu nausnicku, zahnisana dierka je uz uplne zarastena

hribi no to je trosku silne tvrdenie s tym koktanim, aj ked bodaj by ma posluchali na prve slovo a nemusela som nic riesit 😅

iwuskaaa
8. dec 2009

No ahojte kočky, dnes ste tu aj trošku viac popísali 😵 .
Aktak, už som aj ja počula, tuším mi to kamoška spomínala, že jej manžel tak isto vraví chlapčekovi na pipík, že cikulka 😀 . Podľa mňa je to smiešne a stále sa musím smiať, aj teraz sa smejem 😀 😀 😀 ...
Chlapci majú pipíky a dievčatá cikulky 😀 . No a náš múdry ocko tiež niekedy si srandu urobí a spýta sa Dávidka, že kde má maminka pipíka? A malý začne hľadať, jasné, že ma nevyzlieka, ale snaží sa ukázať 😀 😀

No...ja som tiež zo začiatku začala tak riešiť jeho capnutie, že som mu vrátila. Potom som nevedela ako to riešiť, či robím dobre, keď vrátim, alebo si to nemám všímať...moja kamoška to robí tak, že malého zoberie a odšikuje do izby a povie, že keď sa ukľudní, môže sa vrátiť. Tak som tiež uvažovala nad tým, ale je pravda aj to, čo píšete Vy. Tak zrejme jemný vrátením nič nepokazíme 😕

Hribi, letí to a poriadne. Neboj sa, všetko stíhaš 😉
Náš malý spáva ešte s nami a tak to aj ostane zatiaľ. Meniť to zatiaľ nejdeme.

Janci, super, že si ok 😉

katuska.
8. dec 2009

ale ste toho popisali.. ja mam cas skor doobeda ako poobede. poobede sa chce vkuse hrat so mnou, kym nenajde nieco extra zaujimave 🙂

este k zehleniu.. mna to strasne bavi, aj pranie. ten pocit, ze je to zrazu ciste a vyzehlene a vonave. celkom pri tom relaxujem, trochu popremyslam a tak, takze kludne poslite nejake pradlo 😉 len keby mareka tak nezaujimala ta zehliaca doska 😒

marek si v novom zvykol dobre. on je celkovo prisposobivy, aj ked sme u nasich, u svokrovcoch, na svadbach, dovolenke.. nema problem. a mame vlastne kurenie, tak sme nastavili na 21,5 lebo u svokry byval vkuse spoteny a aj lepsie spava. cez den raz na obed a v noci sa budi na cajik tak 1-3x akurat ma skore budicky.. ale da sa..

hribi, to je zlateee, ze capne po zadku 😀 😀 inak, aj nas to caka. ja len dufam, ze to zvladne tak ako presun do postielky. jedneho vecera siel a je tam a nejako to neriesi.. uf, bude to ale dost divny pocit. a postel chcete aku davat do detskej? taku akoze normalnu ale so zabranou proti spadnutiu?

cikulku maju dievcata, pipika chlapci 😉 a mne sa nepaci, ked svokra hovori nie cikat, ale piškať.. mne to pride take hnusne, ale mozno aj preto, ze je to svokra 🤐

no ok, idem pomaly, bo sa tam nejako hemzi vkuse.. dobru noc vam 😵

eminkaa113
8. dec 2009

ahojte dievčatá,

no vidím, že naše deťúrence riadne ožili.
Emka sa zase naučila chodiť po schodoch (po 4). Pár krát sme to spolu skúšali, ale musela som jej riadne pomáhať. Nikdy ju naše schodisko veľmi nezaujímalo. Vo štvrtok som robila puding a trochu som sa zamyslela. Emka sa hrala. Zrazu som len slabúčko počula Emkino stonanie. Rozbehla som sa na ňu pozrieť a nikde som ju nemohla nájsť. Proste na prízemí nikde nebola. Už som aj do skrine zo zúfalstva pozerala. Volala som ju, ale ona bola ticho. Vyletela som na schody a ona úplne hore stála a pridŕžala sa zábradlia. No, zmocnil sa ma taký strach, že ešte hodinu po tom som sa triasla. Už ma napadalo, čo všetko sa mohlo stať.
Odvtedy ju schody neskutočne zaujímajú, stále len chodíme hore, dole a najnovšie od včera: hačí, tak skoro celý deň vysedávame na schodíku 🙂

Emka tiež spinká s nami, tiež to nebudem ešte meniť, dokonca nad ránom je s nami v posteli. A súhlasím s dievčatami: cikulka je čisto dievčenská záležitosť 😀

iwus- Emka mi zase stále hľadá pupa (pupok) a ona ma vyzlieka, keď si zmyslí, tak mi hocikde nadvíha sveter 😉

Pekný večer

aktak
autor
8. dec 2009

iwuska ja posielam do inej izvy Adamka nech sa ukludni ale pre Adelku je to este skoro, neviem, mozno uz vyskusam ci by to zabralo aj na nu

len ako tu cikulku/pipika mam vysvetlit svokre a muzovi? viete ako to je ked to tak pouzivala cely zivot tak asi tazko si da povedat, ale fakt mi chlpy vstavaju ked to povie 😀 ale inak ona je super, toto je asi nas najvecsi "konflikt" ktory s nou mam 😵

par krat som si pred malou dala ruz na usta (moc nepouzivam, ale proste som mala chut 🙂 ) a ona mi naspulila usta, nechala si ich trosku natriet a potom sa isla pozriet do zrkadla 😀 chodi sa na seba pozriet aj ked ju obleciem alebo obujem, ze ci je dobre zladena alebo co 😵

iwuskaaa
8. dec 2009

Aktak, tak Ty máš doma hotovú herečku 😵 . To musí byť krásne, keď sa dievčatká obzerajú v zrkadle 😵 . Už sa teším na dcérku 😀
Náš Dávidko tiež keď nájde rúž alebo balzam na pery, tak s ním behá po byte a akože si natiera pusinku 🙂 . Všetky rúže a balzamy mám zatlačené jeho malým palčekom do vnútra, keď ich mám použiť, najprv ich musím zrezať 😀 .
Aktak a už si to manželovi a svokre povedala? Ak áno, ako reagovali?
Katuska, súhlasím s tebou, piškať je strašné slovo 🤐 ...alebo pišulka 🙄
Eminka, to musel byť hrozný pocit 😒 . Teraz je také obdobie, že ich musíme mať nonstop na očiach 😲 .
Koľko slov už povedia drobci?

kape
8. dec 2009

Aktak ja jednoducho svokre a aj mame poviem, ze u nas napr. : sanitka robi takto a nie ako ukazuju ony, pripadne spievame to takto a budem ich opravovat, lebo Samko potom na nich cumi ze to co. Takze ja by som jej povedala, ze u nas v rodine ma cikulku Adelka a Adamko ma pipika, moja mama vola aj cikacika, co sa mne celkom aj paci.

Katuska - pojem "piskanie" suvisi s KE, tak to tam asi skoro vsetci volaju , aj moja rodina, pre Teba zvlastne kedze si zo ZA, teda ak si dobre spominam.

A Samko ked robi zle uz tiez par krat dostal po rukach, s tym zajakavanim si mi to Hribi pripomenula, uz som to asi kedysi davno pocula, lebo mi to bolo zrazu zname. Ale najcastejsie zvysim hlas a ako badam posledne razy tak si to uz zacina pekne uvedomovat.

Dufam, ze toto pocasie co mame v BA nechce byt cely tyzden, lebo sa zblaznim. Otras, fuj.

A neviete co je s Tessie, odkedy im mala Sophia vtedy spadla, co pisala, sa neozvala.

Slaviq a Vy kedy cestujete do tepla?

hribikana
8. dec 2009

fiha, ale ste sa rozpisali
aktak - je to silne tvrdenie, mozno je to aj hlupost, ale ked mi to uz tak bolo povedane taka j ked sa sem tam zabudnem a malu tapnem po rukach, tak sa tak zarazim, ze co jej to robim
zrkadla ma rada aj nasa Nina, normalne sa este otoci, aby sa videla ako vyzera zo zadu, nechapem odkial to ma, ja ten typ vobec nie som 😀 to sa s tym asi musi narodit
a aj Nina spi uz nadranom s nami, tak sme si uz vsetci zvykli... len ako si odvykneme 🙂
Nina povie klasike slova ako mama, tata, Bara-to je jej oblubena babika, kokoje (co to je), havo, Nina, daj, kde, teta (to je super ked ideme po ulici a krici ze teta, teta ...), ujo, kaka, nana (akoze mam pustit hudbu) zvuky zvieratiek a po najnovsom zacala hovorit mami, tati, bari, havi akoby chcela zdrobnovat, je to take mile 🙂 a potom este nejakych par slov, niekedy uz aj sklada vety, ze tata papa, tata de mama ... a potom este hatlaniny, ktorym nik nerozumie, ale niekedy mam pocit, ze jej kamoska, ktora je o mesiac mladsia jej v pohode rozumie 😀
no nic, idem ja spat, pekny vecer

aktak
autor
8. dec 2009

iwuska spominala som mu to ale neni to az tak problem lebo to slovo pouziva dost malo a zas chapem ze ked to tak pouzivali cely zivot tak aj manzelovi je to cudzie, to je tak ako napriklad so zufankou/naberackou 😀
ine veci upozornim ako ich ucime a niektore aj beriem od svokry ci nasich, ved nikto nema patent na rozum a kazdy ma neco zaujimave co dieta zaujme a co ma uspech 😉

ste mi pripomenuli mojho staruckeho prastryka, ma skor 90 a ked mu treba na zachod tak sa aj v polocnosti postavi a nahlas povie "idem sa vystat" 😎 inak ano piškat je strasne slovo 😅

maminky napiste mi ktorej sa chce vase Vianocne tradicie, my mame z rodin len velmi malo a teraz ked si zakladame vlastne by som tam rada pridala nejake mile a zmysluplne momenty, ktore si deti budu navzdy papetat 😵 napriklad kedy davate darceky pod stromcek? v jednej teme o Vianociach pisali ze ocko s detmi ide von pozriet hviezdicky a Jeziska a mama ich tam zatial da, my Jeziska nepojdeme pozerat tak ma napadlo ze by deti nosievali odrobinky z oblatok vtacikom aby mali aj oni Vianoce a ja zatial pripravim darceky, co myslite? 😵
za inspiraciu vopred dakujem 😉

iwuskaaa
8. dec 2009

Hribi, tak Ninka je potom šikovná, keď pomaly začína tvoriť aj vety 🙂 . Náš Dávidko má jazyk ešte dosť zaviazaný, on keď povie, tak iba keď sa mu chce a to tiež málo 😖 . Mama, deje, brm...no neviem, či vie niečo viac. Ale zase rozumie všetkému, čo mu poviem, zakážem, prikážem...tak snáď sa rozhovorí 🙂

jancia
8. dec 2009

Ahojte dievcata 🙂

iwus, elly dakujem 😉

no vidim ze ste si moje riadky vzali k srdcu a rozpisali sa, normalne po dlhej dobe aj mam co citat 😝

s tym spanim to my tiez zatial neriesime, Tomi spi medzi nami v posteli, ale jasne ze ked su uz 2 deti je to ine, no ja by som to ked tak riesila ze mama a babatko, ocko a starsie dieta... to je asi model co najviac vyhovuje co som tak postrehla od inych... zase ked to jedno dieta spi same a mama a ocko s babatkom tak moze byt problem ze bude ziarlit alebo tiez byt s rodicmi ako babo... co je pochopitelne...

aktak no Adelka musi byt podarena ze sa tak obzera 🙂, v jednej relacii ale hovorili ze deti sa do isteho veku(neviem presne dokedy ale myslim ze tie nase tam este nie su... od 2r. alebo az od 3r.?) nevnimaju ako bytosti, nevedia ze to su oni co su v zrkadle... hm... nas Tomi sa tesi ze tam vidi babo a ked ho ma niekto na rukach (lebo inak sa nema ako vidiet) tak krici bud mama alebo tata.

inak povie klasika: mama, tata, baba, dedo, Nana (hribi u nas to je sesternica Natalka ) 😝 , tiez povie teta a to su potom vsetky tetky na ulici, v obchode z neho hotove 😀 , uz aj uo (ujo) sa snazi, papa, da - da (daj), papu - papuce, zvieratka vie havo, me, be atd., teraz zacal na vrany namiesto kra ze taaa no a neviem uz, ale tiez toho nie je nejak vela, samozrejme ma svoje hatlapatla co nerozumieme nikto 😵 ... je to fakt krasne obdobie 🙂 inak budme radi ze este nevedia tolko hovorit, potom to dopadne ako u manzelovej sesternice, ze jej oco povie ze "lutuje" ze sa naucila rozpravat lebo je hrozne ukecana 😀 😀 😀

jancia
8. dec 2009

aktak mna napr. vzdy dostalo aj ked uz som vedela ze darceky nenosi Jezisko, ze moj tatino dokazal vzdy tak nenapadne zazvonit zvoncekom a zrazu tie darceky boli pod tym stromcekom... 😝
ale to s tymi omrvinkami pre vtaciky je zlate, myslim ze deti to budu radi robit 😉

no ja som si uz tento rok tiez kupila zvoncek tak sa tesim ako ho pouzijem 😵

bammbi
9. dec 2009

Ahojte,
Slaviq, myslim ze alergia na mlieko nie je dovod na neockovanie proti MMR. Naopak deti s alergiou na vajcia by sa nemali davat touto vakcinou ockovat, uvadza sa to aj v pribalovom letaku vakciny Priorix. Ak nechces dat Laru zaockovat, asi budes potrebovat odporucenie od alergologa/imunologa s uvedenim priciny ako napr. oslabeny imunitny system...

Hribikana, nasa mala uz spi vo svojej izbicke. Prvy tyzden tam spinkala iba pocas poobedneho spanku a potom uz aj v noci. Cez den tam zaspi v priebehu 5-10 minut tak, ze pri nej stojim a drzim ju za ruku. Vecer mi tradicne zaspi v naruci pri piti mlieka z flasky, pripadne si este v manzelskej posteli chvilku polezime drziac sa za ruky a potom ju prenesiem do postielky. Takze my sme ten prechod zvladli celkom v pohode. Uvidime ako bude reagovat, ked sa v nasej spalni ocitne bratcek... Zaspavat samu v izbicke som ju este neskusala nechat, kedze takto zaspava velmi rychlo a tiez preto, ze ja to zneuzivam na to, aby som sa s nou este pomaznala...

Nasa bambula uz hovori dost vela jednoduchych slov, hoci niektore si uplne vymyslela (napr. cumlik je lalo a zubna kefka je nino - netusime preco 😅 ) a potom tie slova, co nevie povedat tak zaznakuje, takze uz jej celkom dobre rozumiem. Zaujimave je, ze z kazdeho jazyka si automaticky vybera jednoduchsie slovo. Napriklad lopta je bol (ball), lebo to sa jej vyslovi lahsie, kniha je buk (book), banan je anana (banana), ale napriklad vtak je taak ( a nie bird), slon je lon (a nie elephant) atd... je to poriadny mix, uvidime, ako sa to bude dalej vyvijat...
Dufam, ze to prebehne bezbolestne, niekdy mam z toho obavu, najma to, ako zacne tvorit vety. Teraz vdakabohu za znakovanie, na vsetko je len jeden znak (na rozdiel od 2 slov), myslim, ze jej to velmi pomaha si logicky spojit 2 jazyky...

So zrkadlom je to u nas velmi podobne. Vzdy si nieco navlecie na hlavu, pribehne k zrkadlu a povie "je je jee" 🙂

Vianocne tradicie. Tak tu sa darceky dostavaju 25.12 rano - deti po zobudeni bezia pod stromcek. A nenosi ich Jezisko, ale Santa Claus. Mne sa omnoho viac paci slovenska tradicia, ale svokrovci trvaju na svojom, takze mame chaos - 24.12 vecer bude chodit Jezisko a 25.12 rano Santa Claus 😒 ☹
A co sa tyka kapustnice a kapra - moj drahy kyslu kapustu v zivote nejedol a ani nebude a rybu s kostami uz vobec nie... Zda sa mu to nechutne prplat sa s kostami pocas sviatocneho jedla.... ach jaj... 😠

hribikana
9. dec 2009

dobre ranko
bambi, tak tvoja bambula je riadna sikovnica 🙂
a v noci sa ti nebudi na papanie? ako to potom riesis?
u nas na vianoce nasi stale tak vedeli odputat pozornost, doteraz tomu nerozumiem ako sa napr. bycikel liberta dostala pod stromcek, lebo ked sme isli vecerat, tak pod stromcekom este nic nebolo a po veceri sa otvorili dvere do obyvacky a tam darceky, kvoli tomu som strasne dlho verila na Jeziska 😀
ja som zas niekde citala, ze deti s ockom idu von svietit prskavky, mamka da pod stromcek darceky a potom sa prida k detom zapalit si aspon 1 prskavku 🙂 podla mna tiez mile
prajem pekny dnik, vyzera ze bude zase zaprsany

elly111
9. dec 2009

jej baby krásne ste sa rozpísali 😵
my sme mali šialenú noc, malý plakáááááál, neviem či ho zúbky, či bruško bolelo 😖 , tak až teraz počujem že sa budí, to je rekord.
To je krásne ako popisujete malé parádnice a šikovné sú deťúrence koľko slov už vedia.
U nás je slovo No1 auto 😀 , dnes ráno o 5 keď ocinko odchádzal do práce, malý mu zobral kľúče od auta a tešil sa že "autooooooo", že aj my ideme 😀
Krásne sú aj vaše spomienky ako nenápadne sa vždy objavili darčeky pod stromčekom, ten nápad s kŕmením vtáčikov je krásny.
Darčeky sa u nás pod stomček ukladali pred večerou, aby sme mohli od stola nakúkať.
Večeru začíname oblátkami s medom a cesnakom, kapustnica, zemiakový šalát s rybou /tento rok bude pangasius kôli malému/, ale ja kapra nemusím takže aj tak býva nejaká iná ryba 🙂
Idem robiť raňajky
pa a krásny dník všetkým a pekne píšte vaše zvyky nech si konečne uvedomím že idú Vianoce lebo mi to nejako nedopína 🙂

nika.r
9. dec 2009

ahojte 🙂

krásne ste sa rozpísali o tých Vianociach, ja sa sama nechápem, ale odkedymám Tomáška, tak som z mnohých vecí taká dojatá, že ma to prekvapuje. Napr. si terza púšťame doma koledy a keď TOmáško na nich tancuje,normálne priňom fikám od šťastia 😵

my sa chystáme ozdobiť stromček 23.12.večer, aby si ho Tomáško na Štedrý deň našiel v obývačke ako prvé prekvapko. Inak u nás sa to s darčekmi tiež robilo tak, že sme s ockom po večeri chodili pozerať na Ježiška a mamina nachystala vtedy darčeky. Zvonček nesmel chýbať. Tiež som vééľmi dlho verila na Ježiška 🙂

Niektoré detičky sú už teda riadne ukecané. Tomi si zase veľmi skracuje slová,napr. kocka je "ko" a podobne. A zlaté je, že si vymyslel slovko na to, čo nevie pomenovať - dab-dab je všeobecné slovko na neznáme veci.

A ešte má taký milý zvyk, že keď odniekiaľ odchádzame, tak posiela pusy. A sranda je, že tie pusy posiela len ženám.Tak napr. v potravinách,kde chodíme je zneho jedna predavačka taká hotová, že keď prídeme, tak nás víta so slovami, "prišla moja láska" a vyjde spoza pultíka a ide pokecať s Tomim. A dostal od nej aj Mikuláša 😵

bammbi
9. dec 2009

hribi, v noci nepapa, ak sa nahodou zobudi, tak staci dat cumlik a potom zaspi. Chvalabohu prislo opat obdobie, ked nam prespi celu noc bez zobudenia. Dufam, ze to tak ostane, aspon kym zas nepolezu stolicky...
Hribi, inac ako Ninka reaguje na to, ked spomenies, ze mas babatko v brusku? Natalka na mna velmi nedovercivo pozera, ze co to trepem, ked ona predsa ziadne babo nevidi.... 😎 zatial to vobec nechape...

Aj u nas sa darceky vzdy dostali zazrakom pod stromcek, musim sa opytat nasich ako na to 🙂 krmenie vtacikov je velmi mily trik 😉

nika, to s tym posielanim pusiniek je hrozne zlate 🙂 😵 zvecnite si to na videu. Aj nasa posiela pusinky, ale len na poziadanie... potvorka jedna

hribikana
9. dec 2009

bambi - Nina sa budi 1-2 krat v noci, neviem, ci by sa mi chcelo ist k nej do izby a ci by som vobec reagovala na to, ze je hore, keby uz nespala pri nas. Navyse spime stale pri otvorenom okne, manzel a dcera to tak potrebuju, ja som si uz ako tak zvykla, cize asi by sme museli zavriet dvere, aby nebol prievan a nesla kosa po celom byte ... no to este budeme musiet doriesit, dnes skusim dat malu spat an poobednajsi spanok, drzte palce
a ked malej poviem ze v brusku mam babo, tak mi ho zacne stiskat a bozkat ... ale neviem, ci chape o co ide a ked drzi rucku, aby citila pohyby, tak sa stale zlakne, ked sa zacne hybat

hribikana
9. dec 2009

uz spi vo vlastnej izbicke, som ju tam ulozila na roztiahnutu postel, oblozila vankusmi dala jej "hava" ona sa este pootacala,a by jej bolo dobre a spinka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre