Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
29. jan 2009

A ja som citala len taky clanok, kde bolo pisane ake mena sa davali min. rok v BB.

Ja som inac tu v BA Samka do novin v porodke odfotit nedala.

danulik
29. jan 2009

kape - aj to som citala 🙂 nas - teda deticky - nefotili..

kape
29. jan 2009

To idete do tych Miles stones, ci akok sa to vola, nieco maju stavat tam nad Gamom, ak si dobre pamatam.

danulik
29. jan 2009

ip

kape
29. jan 2009

Tu ich cvakali len ksichtiky, prisla, ze ide fotit aj Samka a ja tak na nu cumim, ze co ide robit a potom sa zbadala 😀 spolubyvajuca dala, ze babky uz na to cakaju.

danulik
29. jan 2009

ja neviem ci by som dala odfotit do novin, asi skor nie..

kape
29. jan 2009

No ale zas na druhej strane som fotky na net zavesila , ty ich uz tu nemas.
Ale zas rodina a kolegovci radi pozeraju, posielat kazdemu maily sa mi nechce.

danulik
29. jan 2009

no ved to.. idem spravit nejaky sukr. album, nech nemusim kazdemu posielat fotky 🙂

hankahc
29. jan 2009

dani a vydrzala si aj ten vodovy den v 90 dnovej? 😀 😀
mna to len caka, ale to porusejem 😠

hankahc
29. jan 2009

myslela som ze casto porusujem dni a nahadzem do hubinky aj to co nemusim 😀 😔

kape
29. jan 2009

Tu dietu prisne dodrziavala aj moja kolegyna, a veru drzala aj vodovy den, schudla pekne, ale po diete sa jej par kil vratilo, tak sa chcela pustit do toho znovu, ale vraj po tejto diete je nejaka pokracovacia. Tak drzim palce a lucim sa s Vami.

hankahc
29. jan 2009

kape 😉
aj ja sa lucim, idem dat este malemu mliecko, umyt zubky vycikat a spat 😀 😀 😀

danulik
29. jan 2009

hanka - nie, ten som nezvladla - psychicky 😀 😀 😀

dobru noc kape.. aj hanka ked pojdes spat 😉

stankaji
29. jan 2009

Ahojte babulky!!!
väščina už spíte, ak nekojíte, však... 😉
chcem reagovať na chodítko, o ktorom bola reč ešte na strane 159 a úúúúúplne môžem potvrdiť z vlastných skúsenosti, to čo písala kape, sanik, katuska a ada11. Ja som nášho syna, keď bol malý dávala do chodítka - a denne tam bol od 6-teho mesiaca do deviateho), vtedy ma nikto na nič neupozornil a veruže keď začal chodiť, stále behal len po špičkách a to ešte donedávna hádam, keď mal už 10 rokov som ho musela napomínať, nech došľapuje aj na päty a to sme chodili aj na rehabilitácie a cvičením sa to trochu upravilo až minulý rok... 😖 😖 😖 a ani teraz bohvieako nemá rád dlhšiu chôdzu 😠 ...tak len toľko, že ja Martinku neplánujem dávať do chodítka ... ináč by to bolo super, lebo sa v tom dieťa nedostane úplne všade a pokiaľ nevie chodiť, tak sa plazí a zaplazí sa hocikde, aj pod posteľ...a v lehátku nevydrží dlho sedieť...no ja sa asi budem radšej plaziť s ňou, ako ju dávať do chodítka, i keď budem v pokušení, lebo chodítko sme ešte stále nevyhodili, je kdesi na pôjde u svokrovcov 😅 😅 😅

danulik
30. jan 2009

dobre ranko, dnes som tu prva??
ako ste sa vyspali? my celkom fajn, ale lili sa o polnoci zobudila, napapala a spala do osmej - nejako si meni "rezim"..

baby - choditko nieeeeeeeeeeee!!

nesca
30. jan 2009

Bré ránko 😉

nechcem tie chodítka nejako obhajovať, ale Mišiakovi vôbec nič nebolo a vedeli sme, že to údajne škodí, ale ked už vedel sedieť čiže mal pevný chrbátik, tak sme ho do toho dávali tak na pol až hodku denne, tiež nie v kuse ale 10 min, tu 10 min tam . . . bol z toho samozrejme happy
no ale hned mi bolo divné, že sa to tu nejako nerozoberá a čas sa blíži 😀

nesca
30. jan 2009

Baby, ja som chorá, fufnem, soplím a bolí ma hlavááááááááá, žeby chrípka? Porazí ma, dúfa, že to malý nechytí, ale skôr áno ako nie 😖 , už sa mi zdalo v noci, že sa mu pripcháva nos ☹ . Ked ste vy boli choré, chytili to malí? A manžel si nemohol zobrať dovku, lebo majú veľa . . . no, ledva žijem. A to sme sa už chceli dať konečne očkovať, ešte nemáme ani jedno okrem TBC.

nesca
30. jan 2009

Hm, asi som tu sama, ale ešte som sa chcela poradiť, že myslíte že robím zle, ked niekedy už dám Patovi príkrm a niekedy nie, Proste ked sa mi zdá taký podráždený veľmi, tak mu dám a ked sa mi zdá celkom v pohode, tak sa zase celý den iba kojíme 😒

nika.r
30. jan 2009

ahojte 🙂

my s tým chodákom máme jeden big problem...svokra kúpila Tomimu na Vianoce, taký Chicco parádny, zistili sme, že stál 2500Sk! No a ja som tiež neplánovala žiaden chodák...minule bola na návšteve a už vyzvedala, že či v ňom malý chodí, tak zataiľ som to zahovorila, že ešte nemá pevný chrbátik...no ale aj mi jej je ľúto, však to stálo kopu peňazí a nemyslela to zle, ale zase viac mi záleží na zdraví môjho dieťaťa...asi ho tam dám párkrát na minútku, aby som mohla s čistým svedomím povedať, že v ňom bol 😖

nesca, ja sa snažím príkrmy dávať systematicky, aby mal Tomino režim a aby nadobudol správne stravovacie návyky - proste aby mal pekne rozlíšené časti dňa, aj stravu aby chápal, kedy sa raňajkuje, kedy obeduje atď..a naozaj, odkedy prikrmujeme máme krásny režim aj my lepšie spinká, resp. nemáme problém večer uložiť ho spať, aj poobede mi krásne spinká...už sme nabehli len na dva spánky denne, jeden kratší doobedný a poobede spinká asi dve hodiny v spálni a nemáme žiaden problém ...a pritom odmalička mi v byte nikdy nespal...takže ja som jendoznačne za systém a režim 🙂 aj keď mu nestihám niekedy navariť obedík, tak mu dám aspoň kúpenú výživku (hoci zo začiatku som si vravela, že mu tie hotové gebuzinky nebudem dávať 😅 )

niekto sa pýtal čo ako prvý príkrm..my sme dali mrkvu, ale nechutila mu veľmi...za to zemičik s mojim mliečkom práskal jedna radosť a vlastne zje všetko, čo mu dám so zemiakom 🙂 ..u druhého dieťatka začnem zemiakom..je to taká jemnejšia a menej výrazná chuť a asi dosť robilo aj to mliečko, ktoré tam cítil...teraz zje už aj bez mliečka...

nika.r
30. jan 2009

stanka - super rady dávaš...ten chodák - je super vedieť, že to nie sú len teórie leárov, ale že fakt navlastnej skúsenosti to niekto zažil, že to nie je dobré

inak, začala som podľa Tvojej rady aj menej malému mixovať 🙂 a zje aj s hrudkami, asi len ten prvý týždeň bol náročný na konzistenciu, lebo boli príkrmy niečo úplne nové...čítala som aj, že veľmi pomixovaná strava môže spôsobovať zápchu...vysvetľujem si to tak, že asi nemá čo črievka prečistiť 🙂

lalunna
30. jan 2009

kape, jani 😀 😎
ja kym som vam odoslala moju objednavku na plienky, v noci sa mi snivali vsetky nazvy plienok 😀 hlava mi isla prasknut...
tami, potom pofotime a dame do albumu, ja sa na tie plienky strasne tesim, su uuuuuuuuuuuuzasne, bolo tazko vyberat, ale dala som si fin. limit 😉 na zaciatok na skusenie staci, potom sa uvidi

a ak by niekoho este okrem slaviq zaujimalo koleso na plavanie pre bejby, v ktorom plavame, kuk album, kuk link:
http://www.swimtrainer.com/de/home/home.php

idem docitat...

katinka0000
30. jan 2009

babulky ktore davate uz svojich drobcekov sedavat do stolicky? kolko by tam deticky v takomto veku mali byt? nas nico tam vydrzi tak max. 20 min.

lalunna
30. jan 2009

iwwwwwwwwwwwwwuuuuuuuuuuuuuuuus ahoj, tak som na teba myslela, supis ze mas net

tess, neohovaraj patrika 😀 😀 😉 😉 ved ma len 9kg, chudatko 😀 😝

hadzem nove foto z plienkovej akcosky
foto z lava: patuch, samulko, tominko

kape
30. jan 2009

Ahojte.

A na foto su este Janciine nozicky 🙂

O plienkach sa uz aj mne sniva 🙂 UZ len nech pridu a najviac sa tesim na tie itti bitti.

Nika a co tak svokre normalne povedat, ze aj lekar radila ho tamnedavat, ved to povie uz teraz kazdy normalny lekar a povedat jej zeby ste to skusili vymenit ak ma este blok alebo skusi predat a kupit mu za to nieco ine a to bude mat ako ze darcek od nej. Myslim, ze ked jej das argumenty, ktore tu su tak to zoberie. A este pouci aj svoje kamaratky, ci kolegyne, ako moja mama 🙂))))))))))

Nesca - skus homeopatika na chripku. Paragripe alebo Oscilococsinum, neviem ci som napisala spravne, ale vies o com basnim. A ja by som asi tiez davala prikrmy systematicky, nech tie nase deticky v tom nemaju bordel, podla mna pravidelnost im robi len dobre. Ale musis sa rozhodnut len a len Ty. Tak nech rychlo choroba prejde a este aby sa maly nenakazil ak to budes mat silne mozes behat doma s ruskom na ustach, tak behal doma manzel a nejaky cas aj ja.

aktak
autor
30. jan 2009

choditko - doma by som ho nezniesla, ked ho mas tak si nachylnejsia ho pouzivat a urcite to pre babo neni dobre, teda moj nazor
nika ak yi je to luto tak jej povedz nech je u nich a ked k nim pojdete tak v nom maly moze byt, par krat mu to neuskodi a ona bude rada ze sa vyuzije a aj ho v nom uvidi, ale urcite ho normalne nepouzivaj, nejde o to aby sa neurazila ale o maleho chrbatik a zdrave chodenie neskor (u nasich choditko bolo, ked sme prisli na navstevu sme ho dam dali, cely nadseny si polietal a otrieskal im nabytok a vsetci boli spokojny 😀 )

aktak
autor
30. jan 2009

nika netrap sa s tym mixovanim, prvy mesiac dva kludne mozes, ved su to este babetka, 10 mesacnemu samozrejme mixovat netreba ale 6 mesacnemu podla mna este kludne, nech sa pekne rozpapa, ale ak mu to nerobi problem tie hrudky tak potom aspon mas s tym menej roboty 😉

my zacneme s pripkrami az po dovolenke v polke februara, ako by som jej ich robila nekde v hoteli 😔

katuska.
30. jan 2009

moja svokra vsetko studuje na nete.. naposledy sme tam boli a navsteva sa ma pytala, ci malemu nedavam cajik. ja ze nie a ona na to zahlasila, ze na nete citala, ze plne kojene babatka nepotrebuju cajik 😀 tak im to natrela.. a pritom na zaciatku bola za dokrmovanie maleho sunarom.. aby bol fajny tucnucky.

boli sme vonku, fajne sme sa poprechadzali a nakupila som kopu veci v dmku. a jasne, ze plnu kuponovu knizku som zas nechala doma. tak uz mam dve.. 🤐 a kupila som malemu aj pohotovostnu mrkvicku alnatura. tak ako pisala nika, ked nebudem stihat varit, aby sme ten cas ako tak dodrziavali, lebo uz sa u nas rysuje rezim... konecne! 😉

hehe, janciine nohy 😀

tessie
30. jan 2009

ahojte, tak my sme už po očkovaní. Boli sme hned ráno, budík som si dala na šiestu, lebo o siedmej sme mali odchádzať z domu... Samozrejme som sa zobudila 6:45, mali ste vidieť tie fofry, ale 7:15 sme už sedeli všetci traja v aute 🙂 A to som malú ešte aj musela zobudiť, prezliecť a samozrejme nakojiť 🙂

Doktorka usúdila, že malá je o.k. a že jej pichne obe injekcie naraz... Aj som jej povedala, že nám ide druhý zúbok, že neviem, či by sme mali, ale ked tak usúdila... Kázala mi dať dve hodiny po očkovaní Panadol. Zaiaľ malinká teplotu nemá (klop,klop), je usmiata, akurát spí na balkóne, tak obedujem a čítam vás 🙂 Dúfam, že jej už teplota ani nevystúpi. Dala som jej na obe nožičky studené obklady.

K príkrmom - pýtala som sa jej na MM do stravy, povedala, že na začiatku to doporučuje, dieťaťu sa vraj lepšie prejde na tuhú stravu. Dala mi aj taký papier, kde je ropísané, čo mám dávať, tak tam ju už od druhého týždňa mäso aj ovocie. To sa mi zdá trochu skoro, nie? A že už mám dávať potom aj prevarenú vodu piť alebo čajíky.

k 90-dňovej diete - je to supeeeer, ja som to držala od mája pre otehotnením, ale poctivo som to držala len 2 týždne, potom mal manžel 30r. a tam som to porušila a ja raz ked niečo poruším, tak už to potom nerobím nikdy úplne poctivo. Ale ovocné a vodné dni som vydržala všetky poctivo. To bola pre mňa výzva 🙂 Takto som schudla 7kg, takže super, potom som sa už stravovala len "trochu zdravšie" a do otehotnenia som nepribrala nič. Takže ja som tiež zástanca tejto diety.

Este som chcela na niečo reagovať, ale som zabudla, idem pozrieť dozadu, že na čo asi 🙂

tessie
30. jan 2009

už an neviem, moja malá je tiež rada so mnou v kuchyni, ked je v lehátku... stači, že ma vidí, ona sa hrá s hračkami alebo ked sa začína nudiť, tak jej spievam. Zrejme je môj spev velice krásny, lebo malá sa vždy perfektne smeje, ked ja spievam 😀 No nemala som veľmi po kom zdediť talent na spev, ani moji rodičia nie sú nejakí virtuózi 🙂 🙂 Dúfam, že naša malá bude pekne spievať po mojej svokre, tá spieva super. Aspoň dakto v rodine 🙂

Lalunna - hlboko sa ospravdlňujem, že som Patrikovi pridala toľko gramov navyše 🙂 🙂 🙂 A na tej fotke chalani vyzerajú super, budú si mať tie naše baby z čoho vyberať. Som zvedavá, ako sa budú tie deti kamarátiť na stretku, to u budú chodiť a zrazu toľko detí v ich veku okolo, to bude super ich pozorovať 🙂

chodítko - to som nevedala, že to je také hrozné.. my tiež už máme doma, kamoška mi predala ich za 1000,- také super... tak ho asi idem rýchlo predať, alebo ho tam môžem neskôr dať aspoň na chvíľku? Už keby sa stavala na vlastné nohy, tak nemôžem? Nie ešte takúto malinkú, možno o nejaké 2-3 mesiace?

basky
30. jan 2009

Ahojte,
zbezne som si Vas precitala, tak k stretku celoslovenskemu sa pridavame predbezne aj my, aj ked je to este daleko.
Zalezi hlavne, ako to budeme z tej nasej ubohej materskej financne zvladat, tak baby vyberte nieco cenovo prijatelne 😉
Prikrmy nam idu super, mixujeme, zatial vsetko chutilo. Uz netreba po obediku ani mliecko ani cajik, tak sa navala.
Lalu, uz sme Vas konecne dobehli a mame 9kg 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre