Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
31. jan 2009

Janci, ahoj 🙂
Idem teda pohľadať tú tému 😉 .
Ináč, kto má na starosti album s fotkami augustových bábätiek? Poslala by som 🙂
Hanka, tak to je drzosť...ja by som mu teda riadne povedala 😖 😠

hankahc
31. jan 2009

prave sa mi podarilo dobre vydrazit uplne novy sportovy kocik concord neo za 240€ aj s postovnym!!!!tu sa predava v rozharani od 550 do 630€ jaj uz nech mi ho poslu, ja budem skakat s tym mojim velkym zadkom aj 3 metre od zemi 😀 😀 😀 sa budu sunky triast do velkej noci 😀 😀 😀
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

hankahc
31. jan 2009

pani co som porobila s konom??? mne sa stranka natiahla hadam az do kosic...jeeemine to bude asi tou adresou, no asi nie som technicky typ

iwuskaaa
31. jan 2009

Hanka, tak to je skvelý úlovok 🙂 😵 . Aj objednávaš cez e-bay? Príde to na SK v pohode? 😕

aktak
autor
31. jan 2009

k tym prikrmom a choditkam a vsetkemu ostatnemu okolo babetiek........vyrastali sme v choditkach a nic nam nie........v 5och mesiacoch som vraj jedla bryndzové halušky a nič mi nie je.......ako asi vela z vás som na gumový netvarovaný cumel dostávala med a zuby mám.......nenatierali ma detskou kozmetikou a plet mam peknu......nemali sme v skodovke autosedacky a nic sa mi nestalo.............................................................................................ALE s mnozstvom novych informacii vsetko prehodnocujem a snazim sa o to najlepsie.......preto malu len kojim a budem zavadzat prikrmy pomaly, preto ma cumel ktory som jej starostlivo vybrala, preto ma autosedacku, preto som ju prve tyzdne nezatazovala kozmetikou, preto chcem vynechat choditko, lebo co ak.........
kazda sa snazime urobit pre svoje dietatko to najlepsie, aj preto sem chodime, pocuvame nazory a vytvarame ci korigujeme si tie svoje, takze tymto zaroven dakujem za super rady ktore tu kazdodenne pisete
😉

hanka za to nemozes, to ten server nekedy takto vlozi, dalsia stranka uz bude ok 😀

iwuskaaa
31. jan 2009

Aktak, tak to je aj moja reč 😉 ...veľmi pekne a výstižne si to napísala 🙂 ...ale čo ak... 😉

jancia
31. jan 2009

iwuska - tu fotku posli mne 😉 adresu mam v tom albume

aktak pekne si to napisala ale len na margo tych autosedaciek by som dopisala... vtedy ked sme my boli mali tiez nejazdilo po cestach tolko aut, fakt len par rodin malo skodovecky a dalsich par dacie takze aj preto je teraz autosedacka dobra volba a nie nejaky vymysel ci vystrelok, vsak si len zoberte kolko nehod sa stane do roka, kolko blaznov dennodenne stretavame na cestach... no dakujem pekne 😖

co sa tyka mna a kozmetiky, ja maleho natieram olejom tak raz mesacne, na tvar mu natriem niveu ked ideme von teraz v zime a mydlom mu umyvam akurat tak ritku... a v lete ho budem mazat najvyssim moznym faktorom nakolko sme si my ludia poskodili ozonovu vrstvu... v ktorej diera je urcite vacsia ako pred 25-30rokmi ked sme boli male my...

no a choditko... ja ani neviem ci ja som mala, je mozne ze hej ale nas maly nebude mat, uz len preto ze dalsi kram v nasom jednoizbaku jednoducho nema miesto... takze to neriesim.
neviem aky to ma vplyv na chrbticu ale mozno by som sa viac bala toho padu v nom - zvacsa v nom dieta spadne na bok co je na hlavicke najchulostivejsie miesto, tak kto mate choditka bacha na to... teda to som vycitala tak tlmocim... 😝
a inak mne sa vseobecne to choditko nepaci ako sa v tom to dieta obuchava o vsetko a tak... hmmm... radsej nech si lozi kade tade... tot moj nazor, oki a uz idem off dobru nocku a peknu nedelu 😵

stankaji
1. feb 2009

Awojte!!! 🙂

Tamita - vidíš, to mi ani nenapadlo, že tá moja je taká papkoška preto, že je levíček 😲 😅 😀 aj sme sa čudovali, že po kom je??? lebo my obaja s manželom sme boli takí slabší jedáci a hlavne prieberčiví (ja som ryby, manžel panna) a náš syn to bola katastrofa s jedením (on je blížence)... 😒 😖 aaaaale to nemusí byť samozrejme len znamením 😉

Ináč sa teším so všetkými, ktoré ste začali s prvými príkrmami, tak držím palce nech sa daríííí 🙂 😉

...pozerala som náš spoločný album augustoviek, kráááásne pribúdajú fotečky a všetky ste tam krásne aj s babetkami

...idem spať, prajem dobrú nôcku!!! 😔

hankahc
1. feb 2009

iwuska moj manzel ked chce nieco kupit tak vylucne nakupuje cez ebay, uz velmi vela veci sme takto kupili a zatial bolu uplne vsetko v poriadku. raz sa nam stalo ze sme zapatili za tovar a tovar nikde tak sme dotycneho udali na ebay a behom piatich dni sme tovar mali doma. ale to sa stalo iba jediny raz. ja som s ebay velmi spokojna, da sa tam fakt vydrazit a zohnat vsetko od vymyslu sveta 😀

no utekam malemu uvarit nedelny obed, vareny zemiak so spenatom 😀 😀 , dezert harmancekovy caj 😀 a potom mu dovolim pozerat nedelnu formulu č.1 😀 😀

jaj nech sme uz na druhej strane lebo tato mnou natiahnuta stranka ma vytaca 😠

slaviq81
1. feb 2009

Ups, nejaké to tu máme roztiahnuté, smajlíkov mám až niekde v obývačke 😀 😀

Kape, v Krompachoch som bola asi 4. krát v živote ak nepočítam, že som kedysi cez víkendy chodila lyžovať na Plejsy.

Dnes sme asi po desiatich rokoch mali na obed koložvársku kapustu, mňam. Vám poviem, že kyslú kapustu by som mohla jesť každý deň.
Lara posledné dni kaká 3x do dňa 😕 , neviem čo tak zrazu. Našla si novú zábavku - kopanie do nábytku a žúvanie plachty. Pretáča a otáča sa len do jednej strany. 😒

slaviq81
1. feb 2009

Sladká kaša z ovsených vločiek

(dojčené dieťa od 6 mesiacov)

Suroviny: 150 g ovsených vločiek, 200 ml dojčenského mlieka, 1 jablko

Postup: Jablko ošúpte, nakrájajte ho na malé kúsky a spolu s mliekom a ovsennými vločkami dajte do hrnca. Za stáleho miešania varte 30 minút. Uvarte na jemnú, hustú kašu a odstavte z ohňa. Nechajte vychladnúť.

Morčacie mäso s brokolicovou omáčkou
(od ukončeného 7. mesiaca, nedojčené deti od ukončeného 5.mesiaca)

Suroviny: 5 dkg uvareného morčacieho mäsa, 5 ružičiek brokolice, 100 ml materského alebo dojčenského mlieka, 2 lyžičky rastlinného oleja, 1 malý zemiak

Postup: Brokolicu rozoberte na ružičky, umyte ju pod tečúcou vodou a uvarte v pare spolu so zemiakom. Uvarenú brokolicu a zemiak roztlačte vidličkou, mäso nakrájajte na drobné kúsky, pridajte ho k zelenine a zamiešajte. Do hotového jedla primiešajte mlieko a rastlinný olej.

Špenát so zemiakom a kuracím mäsom
(od ukončeného 7. mesiaca, nedojčené deti od ukončeného 5.mesiaca)

Suroviny: 1 zemiak, niekoľko čerstvých špenátových listov (pozor, nepoužívajte zmrazený špenátový pretlak), 5 dkg uvareného kuracieho mäsa, 2 lyžičky rastlinného oleja

Postup: Zemiak olúpte a uvarte vo vode alebo v pare. Špenátové listy niekoľkokrát dobre prepláchnite pod tečúcou vodou a potom ich varte cca 8 minút vo vriacej vode, pod pokrievkou. Uvarené špenátové listy rozmixujte spolu so zemiakom a uvareným kuracím mäsom, pridajte rastlinný olej a premiešajte.

Kalerábová kaša s kuracím mäsom
(od ukončeného 7.mesiaca)

Suroviny: 5 dkg kuracieho mäsa, kúsok mladého kalerábu. 5 polievkových lyžíc dojčenskej ryžovej kaše, petržlenová vňať, lyžička rastlinného oleja

Postup: Kaleráb očistite, umyte a uvarte ho domäkka vo vode alebo v pare. Kuracie mäso uvarte vo vode. Podľa návodu si pripravte cca 5 lyžíc dojčenskej ryžovej kaše. Kaleráb spolu s mäsom rozmixujte a primiešajte k ryžovej kaši. Do hotového jedla pridajte lyžičku rastlinného oleja a posekanú petržlenovú vňať.

Nech sme už na ďalšej strane 😉

iwuskaaa
1. feb 2009

Slaviq - receptíky si musím uložiť 😉 ...určite ich využijem 😵 .
Hanka, tak to je super, musím sa lepšie naučiť po AJ 😀 ...keď sú také super nákupy 🙂
My máme na obed, také dietne: knedlo, vepřo, zelo 😝 😀

lumah
1. feb 2009

ahojte kočky, jamaica ma sem nakopla, tak som prišla pozdraviť aspoň.
Vidím že už tiež prikrmujete veselo.Aj my sme začali obedom, celkom sa nám darí, tá kaša s ovsených vločiek može byť fajn.
Pre tie ktoré ma poznaju sem píšem, že zubky nám ešte nejdu, chlapci ale rastu ako z vody, boli sme v poradni terz 28. Filipko vážil 7800g a Davidko 7340g. Dokina povedala, že dado už bude o chvilu chodiť, lebo sa dvíha na nohy a štvornožky lozí, Filipko je lenivček, tomu sa nechce. No a ešte musím napísať, že chodíme do plaveckých jasličiek, je to paráda. Deti sa vytešuju z vody.
Ozaj sa to tu nejak roztiahlo.

vejinka
1. feb 2009

kuratenko velmi som spokojna ma polohu aj skoro na lezato tu terazvyuzivam ale este neprikrmujem ..este nemame 6 mesicov

klaudinka21
1. feb 2009

Tami nooo to s tym papanim si mala uuuplnu pravdu, ta nasa kraska za chvilu urcite spapa aj nas len neviem kto jej potom bude davat papat 😀 jeden poharik ma niekedy na dve papania len tak to do nej supne a ani neviem ako a uz ma spapane:O))ale mliecko za tym musi byt 😀

klaudinka21
1. feb 2009

babyyy a preco nie je choditko dobre??? ja som rozmyslala ze by sme ho kupili ale teraz neviem neviem 😕

lumah
1. feb 2009

klaudinka dieťa sa má dvihnuť na nohy samé,v choditku sa len odráža, s chodením to nemá nič spoločné, asi to nie je vhodné kvoli klbikom.

vejinka
1. feb 2009

ahojte kocky tak ja som volala z doktorkou a povolila prikrmi..tak som utekala do kaufiku a kupila som sunarku ryzovu s kukricou od ukonceneho 4. mesiaca dala malemu a veru spapal asi 5lyziciek a chutilo mu aj sme to nahravali

ale mam problem zjavne som od muza ochorela a malemu od poobedia zacali sopliky a hrozne kasle davam mu stoptusin a odsavam kazdu chvilku..uz ani dych nemam a mzovi som vravela ze tuto noc sa uz moze prestahovat k nam do izby ze to uz nema zmysel..uz sme to chytili

hankahc
1. feb 2009

no vejinka tak to ti teda nezavidim ☹ darmo je chripkove obdobie, moja mamina tiez chcela prist pozriet maleho ale behom 2 hodin sa jej spustila nadcha dostala teplot, z nicoho nic...tak som rada ze neprisla..prajem nech sa co najskor z toho dostanete...inac erikovi prajem k zajtrajsim meninam vsetko najlepsie skoda ze ich stravi z odsavanim soplikov 😒

ja citim nejaku bolest bruchu dufam ze ma navstivi mrcha 😠

hankahc
1. feb 2009

jaaaaaaaaj uz by to mohlo hodit na druhu stranku lebo stracom trpezlivost....

hankahc
1. feb 2009

este....

hankahc
1. feb 2009

to snad nie, to hadam nema konca kraja tato strana
😠

hankahc
1. feb 2009

😀 😀

hankahc
1. feb 2009

ahojte 😀

hankahc
1. feb 2009

koncim nemam nervy na to 😠 😀

hankahc
1. feb 2009

posledny krat 😀

kuratenko11
1. feb 2009

Hani cau 🙂
Vejinka a preco ti musela dokina povolit prikrm?Ja som zacala len tak od seba,nikto mi nepovolil.Maly sa mi budi kazdu hodinu tak asi uz je treba 😉 A dik za typ na stolicku,pojdem kupit aku mas farbu?Aj ja prajem vsetko naj k meninam Erikovi,to bolo aj moje meno vytipovane co som chcela dat,ale nakoniec zvitazil Simon.Tak drzim palce a skore uzdravenie.
My ideme zajtra na ten prestrek teda sondaz slznych kanalikov uz teraz mam brucha bolenie,dufam,ze mrcha to nebude 🙂 Ozaj,tie co kojite,este nemate mrchu,nie?Ja teda nemam.chvalabohu.

stankaji
1. feb 2009

slaviq - jeeeeej jaké fajne receptíky, díky, už si ich sťahujem

klaudinka - na tému chodítka skús pozrieť na str. 159, 162, 163...sú rôzne názory, sama musíš uznať, čo by bolo vhodné pre tvoje dieťa 😉 😖 😵

slaviq81
1. feb 2009

Tie príkrmy som skopírovala z mamaaja tuším, asi hodím aj ďalšie aby sme konečne nečítali z Bratislavy do Košíc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre