Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
14. nov 2009

Kati tak sa liecte navzajom 😉, joooj tato zima, nech uz je zase teplucko 😎

Co sa tyka toho cumla, my sme to mali uplne bezproblemovo a Tomi ho uz nema aj viac ako 4 mesiace. Proste prislo obdobie, kedy ho vedela upokojit len "cicka" a dudel vypluval. Potom sme ho asi na 2 dni zapatrosili (nikdy sme nemali viac ako 1 ktory sa pouzival) a ked som ho po cca 2 dnoch nasla uz som mu ho nedala (ale aj tak ho nechcel), sice sa mu asi aj horsie zaspavalo a mne to bolo tiez trochu horsie ked cickal len mna ale odolala som, hoci MM ze som kruta, ze on je este maly a som mu zobrala dudku... A ako sme sli do Svajcu tak som ju este brala pre istotu, predsa len tolko v aute tak keby nieco... a skusala som mu ju dat ale akurat sa s nou hral, uz ho ani nenapadlo si ju dudlat.
Podla mna je aj chyba ked ma dieta veeela cumlikov kade tade, my sme mali vzdy len 1 aj to len na zaspavanie, nikdy nie ked sa hral alebo len tak... takze ja by som ako prve obmedzila pocet na max. 1 a potom pokracovala dalej v oducani.
Mne sa napr. nepaci ked deti take uz vacsie - 2 a viac, chodia s dudlom aj na ihrisko... no neviem, asi je to uz len zlozvyk potom alebo pohodlnost rodicov? 😅 Ale zase na druhej strane lepsi zlozvyk ako cmulanie palceka... toho sa vraj zbavuje tazsie, predsa len - cumel sa da vyhodit do kosa...
A napr. moja svagrina to vyriesila tak ze malu neter pripravovala na prichod nasho Tomiho aj tak ze ked sa narodi tak mu da ona svoju dudku a tak aj bolo, odvtedy uz ju nepotrebuje. Takze tie co ste tehu to skuste aj takto... sice ona bola uz trochu starsia (mala ho len na spanie) ale mozno aj tito drobci to uz budu chapat.
Uf som sa nejako rozpisala o tom, dufam ze ma tu neukamenujete za nazory ale mozno to niekomu pomoze.

Tak pekny vikend... ja mam teraz oddych, Tomi spi a muzik je na futbale 😝 .

pepies
14. nov 2009

ahojte babenky,
dnes bol krasny den, tak sme sa boli vyvetrat, maly zaspal v kociku a to vobec nemal spat, spinkal 2 hodiny .....
My uz prechadzame na 1 spanok - ked sme doma a dam ho do postielky, doobeda vydrzi niekedy aj 4 hodiny hore, vstava o 8,30 a spavat chodi okolo 11,30-12,30 ...... A dnes vydrzal doobeda hodinu hore .........
Tak som ho dala teraz aj druhy krat do postielky ....... Zaspal - ako inac pri prsku .....

Co sa cumlikov tyka, vsetky som poschovavala a zistila som, ze ked ich nevidi, vobec ich nepotrebuje........ tak si ani nespomenie ...........
Predvcerom som sa odstahovala do detskej izby - maly spava s muzom a kojenie sa zuzilo na 2x za noc... Ak to takto bude stale, tak nemam problem kojit aj dalej. No dnes doobeda ma tak uhryzol, ze som ani nestihla skriknut, takze zasa mam krvavy pluzgier.
Inac uz som zistila asi pricinu zvysenej teploty, co mal tento tyzden, prerazavaju sa mu ocne zuby, tak to pripisujem tomu ...........

A este k migrenam - ja som tiez migrenova, zacala som chodit dokonca na neurologiu, lebo sa mi to nejako nepacilo - prudke bolesti hlavy dost casto, niekedy nevladzem ani zit ........... MUDr. mi dala nejake lieky oblbovaky a pytala sa ma, ci mam prudke zmeny nalad - som kukala ako puk, a ona ze ked ma to chyti, tak si mam dat liek-oblbovak, a ja ze kojim a ona mi ich tak ci tak predpisala ................ Kontroly mam kazde 3 mesiace, ale asi sa nato vybodnem .... 😝

Ideme si dat s muzikom kafe, maly spinka, cakame navstevu, teraz kazdy chodi omrkovat novy byt, tak som robila salat tzatziki s ciernymi olivkami.........

Vsetkym pekny dnik a Danulik, dnes ides tusim hyrit, tak sa moc neopi - juuuj, hned by som isla ........ Ale zial, nemozem zatial opustit ten moj mamin cecok........ 😀 Tak sa zabav aj za mna ............

papa

jancia
14. nov 2009

Ahoj pepies 😉 no a nemas aj pre nas zvedave nejake foto noveho bytiku???

tinka66
14. nov 2009

dakujem za privitanie spat,

tak uz vas citam aj dnes......rozoberate dudle, tak nasu larinku som na nich naucila vyslovene ked jej isli zubky na noc...rano a poobede ked sa zobudi si ho na moj pokyn sama odnesie do postielky, kde jej ho macko strazi az kym ide znova spinkat, je to srandovne, lebo niekedy ho nechce odniest, ale nakoniec vzdy posluchne...

Danu uzite si, ja som bola pred tyzdnom v piatok....bolo super...

Katinka..liecte sa, musi to byt narocne, vsetci traja naraz..

My ideme kuk dobru kamosku, ktora o dva tyzdne rodi, joooj uz sa tesim na dalsie babo v okoli...

tinka66
14. nov 2009

janka naraz sme pisali🙂

pepies
14. nov 2009

Jancia este nemam nejake extra fotky, bytik je "novy" pre nas, kedze tu byvame tyzden, ale nie je "fungl novy" 😉 zatial nemame este zariadenu detsku izbu a obyvacku len v ramci moznosti, takze hotova je len spalna ..........
Menili sme totiz nas komplet prerobeny dvojizbovy za ciastocne prerobeny 3-izbovy,takze je tu este vela roboty, lenze moment. nam financie nedovoluju ho komplet prerobit .........
Takze mame napr. purpurovo ruzove steny v obyvke. Nechcem este malovat, lebo nevieme, aku sedacku si kupime ....... Takze zatial tomu nechavame volny priebeh, kupili sme si len obyvaciu stenu a v utorok ideme do Polska, chcem este aspon koberec do detskej a komodu prip. skrinu....
Ale fotky mozem neskor nahodit..................
Hlavne sme radi, ze mame konecne viac zivotneho priestoru a balkon ...... 😀 😀 😀 😀 😀

Obzerala som nabytky, kuknite, co poviete na toto napr. pre Jakubka do detskej?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6963134
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6964025
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6963269

hribikana
14. nov 2009

ahojte,
tinka vitaj po dlhej dobe, uz som na vas myslela, ze kde ste sa stratili
jancia - tiez sa chystam urobit tak, ze cumlik mala odovzda bud sesternicinmu babatku v januari alebo sestrinmu v marci, uvidim, kedy budeme na to pripraveni, ale urcite to nebudem robit tak, ze cumlik da nasmu Tomaskovi, myslim, ze to bude pre nu dost velky sok, ze to male jej zoberie kusok z maminy, nie to este aj dudku 🙂
kati - nech ste cim skor zdravucki
nine sa vyzera prerezavaju zubky, este som neprisla na to, ktore, ale ma 8, cize jej ostavavju este stolicky a ocne a ma vsetky priznaky ... je nervozna, nechce spat a ked spinka, tak nepokojne, obhadzala sa okolo ustociek a je zachripnuta, takze cakam, co z toho bude
no nic lucim sa, idmeme oslavovat svokrine, svokrove asvagrinine narodky, pekny vecer, papa

pepies
14. nov 2009

hribikana aj nas Jakub je vyhadzany okolo ust, myslis, ze to moze byt zo zubov? 😲

kape
14. nov 2009

Pepies - to su od Vas velmi pozitivne spravy , len tak dalej nech napredujete s Jakubkom 😉

Tinka - uz ste tu mali s Larou poriadnu absenciu. Este chodite plavat ?

Samko byva tiez niekedy vyhadzany okolo ustociek, ale na druhy den to uz ma prec, ja som to doteraz pripisovala, ze moznoze si vela strkal prsteky do ust a ze nie vzdy mich mal dokonale ciste.

U nas asi zacina asi tiez viac mojkacie a plakacie obdobie, vonku sa casto pyta na ruky, zatial to pripisujem ocnym zubkom.

katinka0000
14. nov 2009

jancia: ale ty si to mala lahke oducit maleho od dudlika, ked mu mozes ponuknut cicik. ja to mam horsie. nico sa s dudlikom ukludni. a teraz ked je taky nervozny, tak si to bez "didi" neviem predstavit. tak nico vola dudlik. 🙂

hribikana, jancia, tinka: dakujeme! pomaly sa liecime. najhorsie je teraz na tom manzel. este stale ma horucku. a viete, ako to chlapi prezivaju. som ho musela aj pozakryvat. 🙂 😀

danulik, tami: tak si to uzite. ja sa tiez chystam niekedy zabavit. dufam, ze mi to coskoro vyjde.

katinka0000
14. nov 2009

ozaj a nicovi sme objavili dnes dalsiu stolicku vlavo hore. 🙂

kape
15. nov 2009

Katinka - super, ze je dalsi zub vonku. Ja Ta nechcem nahovarat na zrusenie cumla, ale u nas to bolo tak, ze ja som uz Samka nekojila a tiez som mala z toho obavy, ze ako to zvladne, kedze sme inak ako s cumlom nespali a zvladol to Samko super.Skoro vobec neplakal, len par krat zamrncal. Bola som naozaj prevkvapena, ze u nas to islo tak lahko. A to ze dlhsie zaspavame ako citam je problem aj inych deticiek a j ked bol cumel, Samko nespal hned ako sme sa ulozili.

pepies
15. nov 2009

ahojte babenky,
tak som rada, ze nie sme sami, co mame plakacie, mojkacie obdobie, dost casto sa pyta na ruky .........
a stale len za mnou, este aj na zachode musi byt pri mne, tatinovi ani bohovi, cele dni, hodiny, minuty mi je v patach...................
inac nechapem ako sa nam to mohlo posunut takto sproste, ale zaspavame okolo 22 hod .............. ale ako kompenzaciu - kojila som len 2x za noc a Jakubko spal do 9,30.......

Pekny dnik vsetkym ..............

kape
15. nov 2009

dnes je tak krasne, my sme boli na prechadzke v Starom meste, bolo super. Teraz chlapi idu spat.

Pepies, ked som so Samkom cez tyzden Sama tak chodime na zachod tak, ze sedi na mne a pozerame si nejaky katalog, potom skontroluje ako zachod splachuje 😀 Ja mu uz normlane nechavam otvorene dvere, lebo aj tak vzdy za mnou pride a potom by mi vybuchoval na dvere.

Samko moze byt akokolvek unaveny, ked vypije vecer mlieko, tak potom si musi svoje este po posteli odbehat, je jedno ci spanok posuvame dopredu alebo dozadu, akoby to mal svoj ritual. Tak sa s muzom striedame pri zaspavani,aby to nebolo vzdy len o jednej osobe, co si to vsetko s nim odlezi.

katinka0000
15. nov 2009

kape: u nas to s dudlikom isto take lahke nebude. nico sa aj v noci zobudi, ked mu "didi" vypadne z ust. hned zacne mrncat. este je malinky, tak mame nato este cas. nejako to neriesim.

so zaspavanim a s mojkanim to mame rovnake ako pepies a kape. ale ako pozeram, vela deticiek ma teraz take obdobie. treba si to uzivat, lebo pride obdobie puberty (v takomto obdobi je teraz moja neter, tak viem, o com pisem) a bude po mojkani. 🙂

pepies
15. nov 2009

kape 😀 😀 😀 😀 😀 , tak s tym zachodom nie som sama ............. 😉

katinka je to pravda, ze si to treba teraz uzit ........... 😉 obavam sa toho, ako Jakuba v 14 rokoch prichytim niekde s cigaretou ......... 😠 je strasne zla, drsna doba ............ mozno to bude uz v 10 rokoch - ach jaj..... 😀

inac nas Jakubko este nechodi, iba za rucicky, stavia sa ku nabytku a vie vyliezt a zliezt z gauca..........

je tu este nejake augustovca, ktore samo nechodi? mama ma uz strasi, ze pojdeme na ortopediu ci kam. 😕

danulik
15. nov 2009

dakujeme, zabavili sme sa 🙂 🙂 🙂

peti - neboj, ja som zacala chodit az v 15. mes. 🙂 😉
co s tymi sankami?? si mi neodpisala..
ta prva (modra) izbicka je krasna 😉
aj lili je vyhadzana okolo ust, neviem z coho 😕
ste sa super polepsili s tym nocnym kojenim, len tak dalej 😵

lili ma od vcera zvysnu teplotu, ale nie velmi, neviem z coho, tak to asi pripisem zubkom 😅

pepies
15. nov 2009

dani napisem IP.
ako bolo na damskej jazde? 😀 😀 😀 😀
Urcite to bude zo zubkov, neboj, tak zelam, nech jej to rychlo prejde...........
A Lili uz chodi?

Ozaj, a ako to vyzera so stretkom? musim kuknut do temy...............

Maly spi uz 2,5 hodiny ........ 😝

danulik
15. nov 2009

bolo supeeeeeeer 😀
ale ako som ti uz napisala do IP, spala som len cca 3 hodiny a od rana som na lili sama, takze paraaada 🙂 doteraz som este zila z red bull-ovych vyparov, ale aj tie uz dosli 😀 lili som teraz ulozila, asi si idem lahnut k nej 😉

stretko zatial vyzera byt len na donovaloch, ked budu psie zaprahy, tusim vo februari..

kape
15. nov 2009

Tak ja mam v rure vraj "svokrin usmev" , tak som zvedava co to bude za kolac.

Katinka uz posledny krat k tomu cumlu, to u nas bol hlavny dovod preco som sa rozhodla, ze cumel zrusime, lebo akonahle Samkovi v noci vypadol z ust, sa zobudil a zacal mrncat a uz tych razov v noci bolo dost vela. Odkedy cumel nie je tak spime vsetci podstatne lepsie. Amen skoncila som na temu cumel 😵

Pepies podla mna ze nechodi Jakubko este az take tragicke nie je,ved len teraz krpci maju 15 mesiacov, neboj za chvilku bezkate aj Vy. Ja som to naposledy riesila s detskou, ked Samko este nechodil a spytala sa ma ci sa vie sam dostat kam potrebuje a to vedel popri stene a nabytku .

danulik
15. nov 2009

peti - este som zabudla, lili zacala chodit ked mala rok aj dva dni 😉

danulik
15. nov 2009

nasla som aj taketo sanky aj s fusakom: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7008645 celkom zaujimave 🙂

katinka0000
15. nov 2009

ahojte!

pozerate vsetky superstar?

danulik: tie sanky vyzeraju fakt super. ako bolo? aj ste s tami prisli domov pod parou? 🙂 😀

pepies: niekde som citala, ze je v normale, ked deti zacnu chodit do 17 mesiacov. tak jakubko ma nato este necele 3 mesiace.

sanik
15. nov 2009

ahojte,

som tu len na skok. Pepies ani moj nechodi ☹ moj je sice zac. septembra, ale na to, ze ma 14mes uz by mohol chodit. Zatial to neriesim, on je velmi rychly a moj svoj sposob chodenia, popri nabytku, za 1rucku alebo po styroch a niekedy ked sa zabudne (to byva naozaj len obcas) tak prejde 3-4 kroky. 🙂)

a este som chcela reagovat na jednu stranku tu na MK, uplne hrozna baba tam je. Vola sa annamary a ma dvojicky, lenze tie rozdelila len kvoli tomu ze manzel zarobi zobravych 800eur, ako to ona sama nazyva a sama ona zrejme robi na videochate. Ponechala si len chlapceka a dievcatko dala svojim rodicom. V albume ma same fotky len so synom a na poslednej fotke su tam oni traja (bez dcery!!!) s nazvom akoze Rodina. Teda fakt sila!! nechapem zmyslanie takej zenskej a takisto na co chcela vlastne deti!! a podla mna raz ju vlastna dcera za to vsetko kopne do zadku.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tu je ta stranka o tej babe, hadam to pojde otvorit

tak pa

mizulienka
15. nov 2009

ahoj sanik, citala som tu stranku, aj som si poplakala, aj som mala strasne nervy, ako to moze jeden clovek (zena - mama) urobit 😠

sanik
15. nov 2009

hej je to fakt strasne, podla mna to musi byt len chudera, nic viac. Nikde tam nepise ani o dcerke, len o synovi. Pride mi to akoby dcerka im prisla totalne nevhod. Tak ju supli k rodicom. Absolutne nechutne. Ja by som v zivote take daco nedokazala spravit a neviem si predstavit ani to na zaklade coho sa tak rozhodovala, ze preco prave dcera. Ved to je nieco otrasne! HLavne ze vyhadzuje peniaze na kadejake somariny a pritom ochudobnuje deti o nieco nadherne - kamaratstvo, bratsku a sestersku lasku. Proste narodili sa spolu, spolu vyrastali v brusku a odrazu kazdy zvlast oddelene. Nechapem!!!!!!!

kape
15. nov 2009

Sanik - mne to pride divne, podla mna skor to bol for, lebo s takym niecim sa priznat ..... Inak mne nad tym rozum zastava, ak je to pravda, ta baba nema vsetkych pokope a ak je to tak by som ju ani matkou nedokazala nazvat.

eminkaa113
15. nov 2009

ahojte, dobrý večer,

vidím, že rozoberáte cumle, my ho používame len na zaspávanie, keď Emka zaspí vypluje ho a keď sa náhodou preberie a chce ho, nájde si ho sama v postieľke a dá do pusinky.

S chorobami to máme aj my ťažšie, ja mám nádchu, manž. chrípku, ale bez horúčky a Emka má taký slabý kašel.

Pepies - vôbec sa neboj, že malý ešte sám nechodí, naša Emka sa rozbehla sama 3 dni po prvých nar., po týždni sa chytila prsta a ani za svet sa pustiť. Ak chodila sama, tak len z bodu A do bodu B a nemohol byť veľmi ďaleko. Vo štvrtok sa pustila a začala chodiť tak, že chodí po celom dome, tlačí kočík s bábikou a už bola vylezená na schodisku - na 2 schode. Váš čas príde, ja som bola z toho zúfalá a rozp. som sa so známim neurol., ten ju pozrel a povedal mi, aby sme chôdzu netrénovali, že jej čas príde, že driek ešte nemá úplne pevný. A čas prišiel. Tak prajem veľa trpezlivosti.

dani - babská jazda??? ja idem bud. týždeň v piatok na posedenie s kolegyňami a v sobotu na stretko zo strednej. neviem ako to Emka zvládne, lebo je to môj prívesok - ako ste písali, aj Emka je somnou na záchode, sedí na linke keď niečo robím a teraz sa sama vôbec nepohraje, všade musím byť s ňou. A začala štrajkovať v noci, od cca 1 do 4 hod. by chcela mať prso stále v puse. Už ma aj bradavky začali bolieť.

Dnes bolo krásne, sme sa boli chvíľu vyluftovať po týždni doma. Dúfam, že si ešte trošku slniečka užijeme.

Pekný a úspešný týždeň prajem všetkým 🙂

danulik
15. nov 2009

ak si to ta baba nevymyslela, tak potom urcite nema v hlave vsetko v poriadku 😖 ani keby som velmi chcela, tak to nepochopim.. bud je to chory vtip alebo je chora ona ☹

danulik
15. nov 2009

kati - no co by som ti na to povedala.. 😀

emi - tak si to uzi a neboj, emka to zvladne aj s ockom 🙂 😉
ano, babska jazda - 6 kusov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre