Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
15. jan 2010

no veď pred dvoma dňami mal 13,4kg to asi záleží koľko mlieka vydrúľa 😀 😀 😀
baby super že to tak nejako zvládate, veď musíte, ste šikuľky 🙂
hribi 😉
aj tak mám pocit že ma najviac bolelo pichnutie epidurálu a šitie, teda to si tak najviac pamätám, inak len to že som sa snažila neupadnúť do bezvedomia 😅
Ak ešte niekedy budem rodiť, tak odmietam rodiť prirodzene, vôbec nie kôli bolesti ale kôli drobčiatku
mizulienka a kde budeš rodiť?

hribikana
15. jan 2010

janci ... ale ty s manzelom nie ste taki obri ako napr. my 😀 a mozno aj elly a mizu 😀

hribikana
15. jan 2010

elly, ja som mala porodene od 1. kontrakcie za 6 hodin, takze verim, ze teraz porodim do 3 hodin a pravdaze ma to uz nebude boliet, xixi ... a myslim, ze malej bolo jedno ci mam epidural ci nie, bolo to zive striebro hned pri narodeni a tvarila sa ako vsetky normalne porodene deti ... plakala 😀

jancia
15. jan 2010

hribi to je pravda, no ale este tak Stevo ale ty si ziena a nie obor (no teraz mozno 😀 ale to je docasne)
ale ved ja si z toho hlavu nerobim, len keby mu viac chutilo ovocie namiesto kolacikov bola by som spokojnejsia, ale to je cely mama 😝

elly preco nechces kvoli babu prirodzene?

mizulienka
15. jan 2010

elly prve som rodila v antolskej ale teraz chcem v ruzinove, tak uvidim ten rozdiel 😉
teraz to mame skoro cez cestu, ale ked sa prestahujeme do rovinky, tak uz to bude dalej, ale snad dorazime, kym porodim 🙂 aj ja si ten druhy porod asi dost idealizujem, myslim, ze ked miska som rodila cez 12 hodin, tak teraz to bude po 3 zatlaceniach 😀

my sme s muzom taki stredni asi, ja mam ale uzku panvu, misko ked sa narodil mal 3,5kg a to isiel 3 tyzdne skor a islo to dost tazko, tak si nechcem predstavit kolko by mal, keby sa narodil normalnym terminom 😉

tinka66
15. jan 2010

mizu - sme podobne rodili ja tiez tri tyzdne skor a tiez 3550 a 51 cm, tak dufam, ze teraz to bude tiez skor...a inac to budeme skoro susedky, my sme v hamuliakove...

babenky hamba mi za tu hrubku predtym, ale ved viete, ze to je z rychlosti🙂

elly - fakt preco nie prirodzene, ja som isla prirodzene bez epi a bolo to celkom ok, ale mozno mas zlu skusenost...

elly111
15. jan 2010

jancia hej veď vy ste aj rodičia štíhlučkí 🙂
mizulienka času dosť aj z Rovinky 🙂
jasné baby že to bude v pohodičke 🙂
to je len moja skúsenosť, náš malý po pôrode hneď neplakal 😔 , bol oživovaný a apgar 7 a menej nie je výsledok dobrého pôrodu pre dieťa ☹ , ale našťastie je ok, no bola mezi tým či bude alebo nebude tenká čiara. Ja som veľmi chcela cisársky kôli malému, bol veľký a ja úzka ale nikto si nedal námahu to zmerať 😠 . Až potom sa tvárili prekvapene že je veľký. Fialový, otlačený a oči krvou podliate mal do 3 mesiaca 😔
To aké dôsledky z toho šitia až niekde pod krk mám a ostatné veci ani nepočítam, to nebolo a nie je dôležité
je to proste iba vnútorný strach, pôrodu ako takého by som sa nebála, pocit to bol tak či onak fantastický a bez tých negatívnych vecí krásny zážitok pre mňa a manžela 🙂

jancia
15. jan 2010

elly tak to hej ☹ inak nechapem tych doktorov preco riskuju ked sa da spravit cisarsky...
teraz moju svagrinu tiez nechali nech skusi normalne hlavne ze mala po prvom cisarsky a doktor v poradni jej tiez povedal ze aj druhe tak vidi... 😒
no ale chvalabohu ste aj vy ok, no viem ze nie vsetci to stastie nemaju a pritom niekedy staci tak malo 😔

elly111
15. jan 2010

jancia a porodila prirodzene? Jasné hlavne že sú ok.
Ale prečo nechávať niečo na lotériu v dnešnej dobe nechápem, keď je bábo krásne donosené a v poriadku, prečo ten hazard? Viem, že všetko má svoje pre a proti a je to nekonečná debata. Ale viem o rodine kde to pre pridusené bábo má celoživotné dôsledky 😔
Ak by mi niekto zaručil že bude bábo v poriadku po prirodzenom pôrode tak idem hneď aj keby to malo trvať nekonečné hodiny.
Ale nechcem sem vkladať žiadne negatívne emócie, ani nič podobné. Byť pri pôrode pri vedomí a vidieť všetko čo sa deje bolo krásne 🙂
Baby tak to ste mali pekne bacuľatých drobcov 🙂

kape
15. jan 2010

No tak to sa musim zapijit aj ja, ze jancia, sme sa akurat vecra o tom rozpravali.

Elly - asi aj ja by som so Samkom dopadla tak ako Vy, kebyze nakoniec nie je cisarsky. Nastupovala som s tym, ze maly bude velky a porod este nerozbehnuty, lekarka sa tvarila, ze bude cisarsky, ze normalne neporodim, ale primar si postavil hlavu a povedal, ze musi zacat normalny porod, nastastie maly nezostupoval a aj lekarka to smerovala k cisarskemu. Neviem ako by sme skoncili a dufam, ze dalsie tiez rodim cisarskym a aj s epiduralkou a dufam, ze uz nikto pri mne nebude mudrovat a odkladat to potom na prirodzeny porod.

Mne to pride ze lekari cakaju na to co od nas dostanu. Alebo v mojom pripade, ze lekarke chel urobit napriek. Ale nastastie sme v poriadku.

kape
15. jan 2010

Tinka - Lara je ina sikovnica, to sa Samko na nu v rozrpavani a kresleni zdaleka nechyta.

Dnes ma moj krpec pekne vytacal. Dufam, ze ked sa konecne zobudi, ze uz budeme v pohode. Tvrdohlavec jeden .

elly111
15. jan 2010

kape aspoň že to prebehlo a dopadlo ok
náš malý nedýchal pravidelne už na monitore a nefungoval im tam kyslík,... no comment

ideme von vymrznúť, pa zatiaľ

jancia
15. jan 2010

elly ja poznam pripad ked sa to skoncilo zvonovym porodom, dievcatko postihnute sa dozilo asi rocka 😢
ja len dufam ze nase tehulky dopadnu tak ako maju a budu si moct uzivat svojich drobcekov a takychto pripadov bude coraz menej 😔
no svagrinu asi po 15minutach odviezli na salu na cisarak... a to sa jej sestricka netrafila 3x na spinal tak isla pod narkozu ale hlavne ze su uz obe v poriadku, mala je krasna buclata 😵 pridavam jednu foto do albumu pre inspiraciu ? 😝

kape prajem pevne nervy 😉

kivec
15. jan 2010

Ahojte zienky,
Dakujem vam za privitanie.
Elly a Tinka, nic si z toho nerobte, ze ste pisali Krivec. Uz sa mi to stalo aj v inych temach a dobre som sa na tom zasmiala, uz ma tak vola aj moj muz. 😀
Inak povodne som z Banskej Bystrice, v UK zijeme nieco cez 3 roky. Ked si najdem troska viac casu, dam nejake fotky.
Tinka, brusko uz mam, ale zda sa mi, ze mi viac vyduva zaludok ako maternicu. Lebo vecer je vzdy velke a rano skoro nic. A tiez mi zacalo rast skorej ako pri prvom tehu. Ale to je normalne, kedze bruska mame este ,,vytahane" z prveho tehu.
Rodila som tu v UK, bola som spokojna, dostala som aj epidural po celonocnom trapeni a bola to uuuuzasna ulava po tych hroznych bolestiach. Vydrzalo mi to asi na 8 hodin, potom uz to prestalo ucinkovat, tak zaver som si ,,uzila" naplno. Som krpec a uzka panva, tak dietatko sa zakliesnilo. Mala som pocit, ze marozstrihli napolovice 😝 a Estherka isla von zvonom a ked neslo, tak kliestami. 😝 Ale chvalabohu vsetko dobre dopadlo. Mala 3,3 kg, ked sa narodila. Inak bol to riadny horor. Moj muz mal z toho traumu este niekolko mesiacov. Ked videl, kolko krvi so mna vyslo, myslel si, ze umieram. A to je pri tom zdravotny zachranar, takze ziadna padavka. Ale uz je to za nami, a sme pripraveni na dalsie ,,dobrodruzstvo". Klasifikuju ma ako low risk, takze hadam vsetko bude ok.

danulik
15. jan 2010

kivec - ked som citala, ze zijes v UK a k tomu ta kopa snehu, tak neviem preco som si predstavila ukrajinu 😀 materska mi ocividne prospieva 😀

kivec
15. jan 2010

Danulik 😀 😀 😀 😀
A vidim, ze ty si tiez z Bystrice. Odkial presne? Ja som z Kralovej.

danulik
15. jan 2010

IP 😉

kape
15. jan 2010

Ahoj Kivec,
ja som tiez povodne z BB a vobec neviem kde Kralova je, som dobra, ze ? 😀

kivec
16. jan 2010

Ahoj Kape,
je to medzi Radvanou a Kremnickou. Byvali tam kasarne, teraz je tam zdravotnicka univerzita.

aktak
autor
16. jan 2010

ahojte, nestiham vas teray citat, stahujeme, uy spyme v novom bytiku, deti su v pohode, my asi tiez, ja som si dnes pri poslednej navsteve bytu dost poplakala ale uz som v pohode 😀 sme tam boli bez deti, sme si zaspominali a sup do nasho noveho domova 🙂
fotecky dodam ked bude cas a trochu sa zavyvame, detska izba je super mali su nadseni, mam teraz tolko rodoty ze ma aj brusko boli casto tak sa idem asi viac setrit 😔

jankamanikova
16. jan 2010

Ahojte!
Tak Va pozdravujem a prajem pokojne dni.

Aktak - aj my sme plakali pri kazdom stahovani, ale novy zaciatok - nove prilezitosti a prajem Vam, aby ste mali pekne a pokojne byvanie a babo sa tiez dobre citilo v novom pribytku. Je to uzasne, ze sa Vam v novom byte narodi babo. My sme to tak mali pri Jakubkovi (v den terminu porodu sme sa stahovali a Jakubko sa tyzden nato narodil). Drzte sa!

My sa mame dobre; ockovanie sme prelozili na neurcito, lebo Jakubko ma sopliky a je nejaky cudny. Deti dnes nespali cez den, tak ich davame uz spat, lebo su ako "z divych vajec", tak bude klud. Oni este cez den spia, Janik a Matusko (trvam na tom), ale dnes to nejak nevyslo. Jakubko ma jeden spanok denne. Ak spi doobeda, poobede uz nespi a ak spi na obed, tak potiahne dve hodinky, co je uspech. Mne s nim velmi pomaha Jany, lebo Jakub ho zboznuje. On ho uspava a pri nom spi aj celu noc a Jakubko normalne vydrzi do piatej pri nom spat. Takze chalani spia vsetci spolu a Jany s nimi a ja vo vedlajsej izbe sama, ale sa aspon vyspim. Jakubko chce Janyho pri vsetkom - chodi s nim von, Jany ho musi umyt, dat mu jest, obliect ... Ja som len na mojkanie a kojenie 😀 😀 😀 .

Vy tehulky sa len drzte, bruska velke si nevsimajte. Ja som pri druhom tehu vyerala ako mamutica Elly z Doby Ladovej 3 a pri tretom tehu ako dve mamutice 😉 😉 . Mala som velke brucho, obrovskeeeeee. Ale to suvisi s tou zv. maternicou, ktora po prvom tehu je flexibilnejsia a viac natiahnutejsia. Ono sa to spravi, nerieste to. Po porode sa to "zcucne" hned naspät ...

tessie
17. jan 2010

no zasa som mala čo čítať... 🙂 pri mojom poslednom príspevku o tom, ako Sophinka v pohode zvláda spanie s tatinkom a nepýta kojenie som práve odoslaním toho príspevku zariekla 😀 😀 😀 Odvtedy malá síce zaspí bez kojenia s tatinkom, ale v noci musí fungovať maminka a musí byť aj ham... Už ju tatinko neutíši, takže musím nastúpiť ja a pekne ju nakojiť. Nechcem ju nechať dlho plakať, nech nezobudí celý činžák 😀

ako nádherne sneží.... zajtra sa ideme zasa sankovať, to sa bude malá tešiť 🙂 🙂 🙂

dobrú nôcku

kape
17. jan 2010

jej Tessie aj u nas, huraaaaaaaaa ... a ja ze prsi, ked to padalo na parapety. Zajtra bude mat Samko radost, len aby vydrzal do rana. 😉

jancia
17. jan 2010

Ak nezacne prsat tak vydrzi 😵 😵 😵 juchuuu

Tak dobru nocku aj tak uz asi nikoho niet

jankamanikova
17. jan 2010

Ahojte!
Tak my mame za sebou papucovy vikend a bolo nam velmi dobre, ja lezala na posteli a deti okolo mna behali a nosili mi knizky a citali sme. Dostali na Vianoce nove encyklopedie a uz ich maju prestudovane a chci nove. Ked to s nimi takto pojde dalej, tak v skole sa urcite budu nudit 😀 . Ale je to dobre, ze maju zaujem ...

Nas Jakubko neobsedi pri pozerani rozpravky. Nebavi ho to, nezaujima. On radsej zapne CD a tancuje a tancuje. On je taky nezmar, nezastavi sa a hra sa so vsetkym, co pride do cesty a presuva mi vsetko hore-dole. Dokonca moje hrnce vzdy hladam v jeho kuch. linke a aj varechy a pohare ... Takze u nas pozeranie DVD nehrozi ...

V noci sa posledny tyzden budime dost casto. Chodi k nemu Jany, vlastne Jany s nim spinka ... Ked sme s tym raz zacali, niet cesty spat. Jany mi ho len prinesie na kojenie a berie spät k sebe.

tinka66
18. jan 2010

tessie - presne ako my, tiez som tu napisala, ze larinka uz asi 5 noci dobre spi a odvtedy sa nam budi od pol stvrtej a pohroma, nechapem a tiez zaspavala sama a teraz nie...

boli sme sa vysantit v snieziku, supeeeerne...cele mokre a vystipane sme dosli...

iwuskaaa
18. jan 2010

Ahojte maminy,
vonku je tak krásne, ach jaj 😵 . Keď vstane Dávidko ideme sa sánkovať, jupíííííí 😵 . Tak predsa sánky tento rok využijeme 🙂 .
Vidím, že ste preberali spánok. U nás v pohode, malý zaspí pekne sám a o nejaké tri hodiny sa zobudí a vrieska, kým ho nedáme do našej postele 😒 . Už je to tak dva týždne a myslím, že to aj tak ostane. Alebo máte nejaký trik ako ostať v postielke? 😕
Aktak, Ty sa len šetri 😉 . Kedy ideš na uzv?

tinka66
18. jan 2010

iwuska - trik nemame zatial ziadny, ale nasa sa budi po 6 hodinach a potom uz len v nasej posteli a ked spi tvrdo, tak prenasame...ako kedy...tiez to je niekedy od vianoc, nikdy predtym som ju nemala v posteli....snad jankamanikova poradi🙂

nika.r
18. jan 2010

ahojte 🙂

jancia, Tomáškovia sú asi takí štíhloši, aj ten môj váži s látkovou plienkou len niečo cez 10 kg.

náš drobec, klop-klop, teraz spinká ukážkovo. Prespí celú noc, od cca 19 - 20:00 do 7:00. Niekedy sa nad ránom raz zobudí, ale pekne zaspí po UM. Jeho spánok sa akoby zázrakom stal celonočným, keď som ho odstavila. Keďže sme si nočného vstávania užili až-až, neviem sa teraz dospať.

My sme dnes boli s Tomáškom v knižnici, nechcelo sa mi v takej zime veľmi prechádzať, ale doma sa to celý deň nedá, tak sme šli popozerať nejaké knižky, aké nemáme doma. Celkom sa Tomimu páčilo, akurát, že väčší úpsech mali ich farebné detské stoličky a plyšový kvet, ktorý tam mali na ozdobu. 😝 Ale celkom fajn spestrenie dňa, asi budeme chodiť častejšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre