Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
22. jan 2010

ahoj hviezdi 🙂 🙂 🙂 ako ste sa dnes mali?

kape
22. jan 2010

Iwus - si to rychlo zabalila.

Danulik - no my by sme najradsej tu za nami Jarovce , Rusovce to je dochadzanie v pohode, ale zas len ceny pozemkov take ze opacnym smerom mozes mat za tu cenu uz aj dom. NO a potom dalsie riesenie novy byt na poslednom poschodi, najlepsie mezonet, ked je hluk pod nami , pojde sa na druhe poschodie. No ale asi si tiez pojdem zas so susedmi podebat, len ta pod nami musi mat doma mamu a to bude az v pondelok. No nic uz sa nejdem stazovat, lebo by som len plakala a plakala. Vy uz mate urobeny navrh od arcitekta? Myslim tie zmeny na vybranom projekte.

mhviezdicka
22. jan 2010

moj drahy pozera uz po x-ty raz smrtonostnu zbran, mna to nebavi, tak si radsej idem poklebetit s vami. len musim davat pozor , aby som nespiekla kolac, co som dala piect. zajtra dojdu nasi, tak nech ich mam cim ponuknut

mhviezdicka
22. jan 2010

dani,
celkom fajn, len som na seba nahnevana, lebo som bola lenivaaaaa a nic som nespravila - teda ak sa nerata poliatie kvetov a umytie umyvadla v kupelke 😔 🤐

mhviezdicka
22. jan 2010

kati,
tak to mate fakt blbe s tymi susedmi. my na tom tiez nie sme o nic lepsie, aj ked nad nami byvaju v pohode dochodcovia, ale mame tu par expertov, ktori dupocu ako slony po schodoch a vykrikuju ako paviani ... 😒

danulik
22. jan 2010

kati - mezonetik by som aj ja brala - keby sa nedal domcek.. ale tie ceny novostavieb v BA...... 😅
neplac ☹ nejako to vyriesite!!

hviezdi - ty si sikulka 😉 ja som kolac nepiekla uz straaasne davno..

danulik
22. jan 2010

nie, zmeny este nemame, ale ked budu, tak dam hned vediet 😉

danulik
22. jan 2010

hviezdi - rata sa aj umyvadlo a kvety 😀

kape
22. jan 2010

Ahoj Hviezdi.

Danulik teraz 2x ked sme ho strihali, tak sa normalne smial, ale stiklil ho strojcek, tak mi sklanal vzdy hlavku, tak sme pred neho strcili notebook jeho naj hracku a uz to islo.

Hviezdi u nas nad nami skupinka mladych podnajomnikov - prenajimaju ten byt a pod nami mlada "pubertacka" 21 rocna a bez mamy ako utrhnuta z retaze. Ale uz som fakzt o nich na dnes skoncila.

Viete , ze Maria Podhradska porodila teraz v januari malu Katku ? 😉

mhviezdicka
22. jan 2010

ja by som tiez isla hned do domu, ale my sme na tom momentalne tak, ze sme radi, ze sme aspon vo vlastnom. mozno ked uz budem aj ja robit, tak zacneme spekulovat o niecom lepsom ... ale dom v BA nechceme, to sme sa s drahym dohodli, ze ak dom, tak jedine niekde blizko Oravy alebo najlepsie na Orave ... ale to tam najprv bude musiet byt viac dobrych pracovnych prilezitosti ☹

kape
22. jan 2010

ALe ved hej setrime na stavebka na celu moju aj muzovu rodinu o 106 tak snad sa nieco podari, len nech ja nastupim do prace. Mna mrzi len to , ze sme si to tu poriadne odmakali a to co sme v nom spravili sa nam pacia tak rychlo sa bude musiet toho clovek zdat. Vzdy ked pridem do Samkovej izby ma to tak chyti, ze ako sme mu ju pekne zutulnili a teraz ked sa tam aj rad hra.

mhviezdicka
22. jan 2010

kati,
tak to mate fakt veselo ☹ pubertaci su najhorsi, lebo cim viac sa stzujes, tym viac robia napriek 😝

dani,
kolac je len taka rychlovka z kyslych smotan a cucoriedok - za pol hodky bol v rure a kazdu chvilu by uz mal byt hotovy 🙂

danulik
22. jan 2010

kocky, musim ist, ale potom sa este zastavim..

kape
22. jan 2010

Hviezdi hod recept na kolac, ja budem piect a varit zajtra na viac dni, aby som mala cez tyzden pokoj. V nedelu mame tata v praci, tak nech nemusim.

mhviezdicka
22. jan 2010

zabudla som od tej mojej lenivosti napisat tess ... zeby som jej napisala teraz, co za vesele konspiracne teorie tu koluju 😀

mhviezdicka
22. jan 2010

kati,
je to uplne jednoduchy recept:

CUCORIEDKOVY KOLAC

CESTO

2 vajcia
2 pochutkove kysle smotany
2 kelimky (zo smotany) polohrubej muky
1/2 prasku do peciva

Do vyslahanych vajiciek sa primiesaju postupne smotany a muka s praskom do peciva. Cesto sa vyleje do vymasteneho a mukou vysypaneho plechu. Navrch sa da co najviac cucoriedok dochutenych cukrom (podla toho ake sladke to chces mat) a navrch sa robi posypka z masla, polohrubej muky a cukru. Ja robim posypku z cca 1/2 maleho masla a muku pridavam dovtedy kym to nie je take akurat sypke. a potom sa to da uz len piect.

mhviezdicka
22. jan 2010

tak kolacik je uz hotovy, ale pozeram, ze tu ani zivej dusicky 😕

kape
22. jan 2010

Hviezdi vyskusam, ale ni ezajtra nemam smotanu a do obchodu uz nejdem, tak mozno buduci tyzden. Dakujem.

jancia
22. jan 2010

no caute teraz som Vas docitala, uz ste toho stihli pekne...

hviezdi uz si pisala tess?

ten kolacik vyzera byt mnam a mam rada take recepty ze sup sup a je to 😉

stankaji
22. jan 2010

Ahojte kočky!
tak reagujem ešte na to či lepšia dieta alebo cvičenie... 😲 tak podľa mňa sa nemá s ničím preháňať, ale ja uprednostňujem cvičenie, ja by som bez jedla a bez cvičenia zahynula... 😝 😝 😝 ja sa musím v jednom kuse hýbať (myslím tým nielen pobehovanie okolo Martinky a kuchynskej linky)

...ešte pred tehu (s Martinkou) som chodila do posilky a na brušné tance a teraz mi zatiaľ stačí tá posilka 😅

elly - a čo mám ešte nové??? ešte stále kojím...
...kto ešte kojí, neviem, lebo ste to už dávno asi nespomínali (alebo hej, len ja som tu dlho nebola?) 😀

a pre tých čo boli zvedaví na moje tajomstvo...nie nie som tehotná 😵 😵 😵 začala som chodiť na kurz "Regenaračný pracovník", dnes som bola prvý krát a v sobotu a nedeľu budem tam celý deň, uuuuuf

mhviezdicka - máš u mňa obdiv, že takto neskoro vypekáš a mňam narobila si mi chuťky 😝 , recept niekedy vyskúšam

hribikana
22. jan 2010

ahojte,
uz tu nik nie je?
aj ja xcem ist do domu a paci sa mi nieco take ako ma Tami, vsetci maju vyhlad na terasu, hmmm krasa
danulik - ty tiez neviem z coho xces chudnut 🙂 a ked som ta prvy krat stretla posobila si na mna ako 18-rocne dievcatko, hmmm nech ti to dlho vydrzi ... a mala ma super byvanie na terase 🙂 a velmi sa mi teraz podoba na ocinka, vsak?
tak ja idem, bruuuuu noc

jankamanikova
22. jan 2010

Ahojte babule moje!
Ja ze nebudem mat co citat a skoro cely roman som si tu precitala. A to vzdy, ked tu nie som, su tu bujare debaty a ked tu pridem, nik tu nie je a niet s kym rozpravat ...

Dakujem pekne ze mile gratulacie a povzbudenia. My s Janym si prajeme zdrave dieta. My sme Rh-kompatibilny (ja Rh- a Jany ma Rh+) a uz pri druhom dietati nam povedali, ze bude to velmi zle. A nebolo a nie je. Ale vzhladom k tomu, ze mame chlapcov a zdedili moju krvnu skupinu, tak problem nebol. Ale je pravdepodobnost, ze ak bude dievcatko, tak bude problem. Neviem, neriesim ... Janik sa modli a ja verim, ze bude dobre ...
Este raz dakujem za podporu a ze sa tesite spolu so mnou ...

No, tak ste to tu popisali a mhviezdi, ten kolac musi byt superrrrr. Zajtra urobime ...

hribikana
22. jan 2010

jaj vy ste boli uz na dalsej strane 😀 😀 😀

hribikana
22. jan 2010

mnam, vy tu stale o jedle ... viete jak budem vyzerat o mesiac????

jankamanikova
22. jan 2010

Bammbi - vdaka za info o Irsku. Ked sme cakali Matuska, bolo to dost tazke zo strany okolia. Ze naco nam je druhe dieta a ze prve je ukratene o lasku a ze som sebecka matka, ked nemyslim na Janika. Ale to sme neriesili, lebo sme mali priatelov a znamych, ktory stali pri nas.
Matusko je uzasne a krasne dieta, s uzasnou schopnostou bojovat a neskutocnou davkou energie. Bez neho by Janikov svet bol velmi sedy, biedny a smutny. Pri Matuskovi sa naucil a uci delit, hrat a rozvijat vztahy. A ako ti dvaja drzia spolu 😀 😀 😀 😀 😀 . Mame z nich velku radost ... Este raz vdaka!

No, tak este aby ste boli v obraze. Matusko mi povedal, ze ja cakam Kristinku a on caka babetko a ze on ho pojde porodit a bude ho kojit a ja som ta, ktora len pojde pre babo do nemocnice 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . No, nie je to skvele, ako to deti prezivaju po svojom?

hribikana
22. jan 2010

ale ten kolac urcite vyskusam ... zajtra nie, zajtra bude torta, oslavujeme mamkine okruhle vyrocie, ale cez tyzden, hviezdi dik za tip a Lucka je zlatucka na tych fotkach, zmenila sa na malu slecnu 🙂

jankamanikova
22. jan 2010

Joj a Jakubko este nebol ockovany, pojdeme asi na druhy tyzden ... Ak nebude mat sople ...

hribikana
22. jan 2010

jani - to musi byt sranda s detickami, ktore si uz vedia vymysliet svoje pribehy 😀 😀 😀

mhviezdicka
22. jan 2010

ahaho, zase to tu ozilo 🙂 ahojte 🙂

ja som bola trochu pokukat v inych temach ...

mhviezdicka
22. jan 2010

jani,
ked citam tvoje prispevky vzdy mi naskakuje husia koza (v dobrom zmysle slova). vies tak krasne napisat o vztahoch u vas doma, o detickoch - s laskou a pokorou prijimate kazdy den, vsetko co prinesie ... nadhera 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre