Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
26. jan 2010

Už som dočítala a ako vidím, Vás zase nikde? Tak to môžeme hrať naháňačku 😀

mhviezdicka
26. jan 2010

tami,
tuli vak je toto 😉

http://www.tuli.sk/products/hierarchy/8/17/

kupili sme do detskej oranzovy, kurier ho nakoniec doniesol o stvrt na osem 🙄

dani,
nehnevaj sa, nech ti je utechou, ze som potrapila aj samu seba, ked som tolko pisala o tych dobrotach. dam tu este ten recept na kremes a koncim 🤐

iwus,
nehnevaj sa na baby, ale ony si tu z toho spravili normalne detektivku 😀 uz sa tesim na rozuzlenie 😉

iwuskaaa
26. jan 2010

Hviezdi ahoj 😉 🙂 ,
som rada, že si tu aspoň Ty 😉 . Pozerala som ten vak, to je super vec. Veľmi sa mi páči.
Ten recept na kremeš určite použijem aj ja, už mám uložené aj iné recepty od Teba 🙂 . Ty si taká šikuľka 😉 . Tak môžeš dať aj tip na zajtrajší obed, keď sme už pri tom 😀 .
No veru detektívku 😒 . Ale ja sa nehnevám.

danulik
26. jan 2010

ha ha, velmi vtipne iwus 😠 co keby som ti dala recept na moj zajtrajsi obed?? uvaris si zemiaky, medzitym das do zapekacej misy hociaku zeleninu, pokorenis, potom pridas uvarene zemiaky a das trochu pripiect.. k tomu krajec chleba a to je vsetko - ziadny dezert sa nekona 😀 alebo druha varianta - zeleninove rizoto BEZ SYRA!! 😝
takto ja trpim, ziadne kremese 😀

hviezdi - jasne ze sa nehnevam 😉 ale pred ocami mam vsetky dobroty, ktore spominate 🙂

iwuska - som zvedava, ako toto skonci 😀

vejinka
26. jan 2010

ahojte danulik mas dietu? 😉

hribikana
26. jan 2010

ahojte,
posledne dni vam ale pismenkovanie ide jedna radost ... nestiiiham citat
Iwus - tak co?
Tami - a ako znasas mirenu? rozmyslam o nej po Tomaskovi ... ale mam z toho zmiesane pocity, avsak 3. babo by som uz radsej nechcela a ak ano, tak ako poskrobka ovela, ovela neskor
veji - blahozelaaam

iwuskaaa
26. jan 2010

Dani, prepáč, ja som vôbec nemierila na Teba 😉 . Tak Hviezdi radšej nedávaj recepty 😀 .
Náhodou chutný obed máš zajtra, tak čo chceš? 😀
No ak nikto nepríde do 21.00 tak opäť nijako 😀

danulik
26. jan 2010

veji - ano, 90 dnovu..

hribikana
26. jan 2010

jej Lili a Leuska su zlatunke

danulik
26. jan 2010

iwus - ja to beriem s humorom, co ine mi ostava, sama si za to mozem 😝 takze si ma nevsimajte 🙂 😉

hribikana
26. jan 2010

iwus sme tu ja

danulik
26. jan 2010

hribi - 37 tt?? no moja, uz to mas naozaj len za par 🙂 🙂 🙂

hribikana
26. jan 2010

danu - ti poviem 😀 😀 😀

danulik
26. jan 2010

sa mi zda, ze ste prehliadli moju otazku o stretku 😕
mam vam dat nejaky termin?

pockajte...

napr...

co tak 16 - 18. aprila? 🙂

iwuskaaa
26. jan 2010

Hribi, fakt ten čas strašne letí 😉 . Už je všetko pripravené, taška do pôrodnice zbalená? 🙂
Budeš na drobcov zatiaľ sama, alebo Ti bude niekto pomáhať? 🙂
Dani 😉
Veji na Teba som zabudla - gratulujem 😵

danulik
26. jan 2010

aj ja som sa prave chcela spytat, ci uz mas - leni - zbalenu tasku do porodnice 🙂

iwuskaaa
26. jan 2010

Dani, jasné stretko.....že idemeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 ...termín? No problem 😀 🙂 😉

vejinka
26. jan 2010

hribi diky..jeeeeeeeeej sak ty to uz mas za par.. 😉
danulik uff aj to xces vydrzat? ja by som sa na dietu vykaslal ved telo mas super stihle..naco dietu?
iwus diky diky 😉

mhviezdicka
26. jan 2010

takze, pre velky uspech, este jeden recept 😀

KREMES SO SLAHACKOU

CESTO
25 dg hladkej muky
10 dg praskoveho cukru
1 lyzica rumu
1 vajce
1 zltok
1 velka lyzica medu
1 kavova lyzicka sody bikarbony
5 dg Hery

Vsetko dame do misky a zmiesime (najlepsie rukou). Vypracovane cesto rozdelime na 2 diely. Vyvalkame na velkost plechu a dame piect. (upozornujem, ze ked budete prenasat cesto na plech robte to rychlo a opatrne, mne sa cesto zatial vzdy natiahlo alebo roztrhlo 🙄 ale ja to este casom doladim 😀 ) Kedze vyvalkane cesto je velmi tenke, rychlo sa aj upecie, takze pozor aby vam nezhorelo 😉

PLNKA 1
1 l mlieka
3 zltka
2 zlate klasy
2 lyzice hladkej muky
15 dg praskoveho cukru
20 dg masla

Do hrnca s dvojitym dnom dame varit mlieko, do ktoreho sme este za studena dobre zamiesali zltky. V osobitnej nadobe si v troche mlieka dobre rozmiesame zlate klasy a muku - toto potom vlejeme do horuceho zvysneho mlieka a uvarime hustu kasu (robi sa to tak ako ked varime puding). Tato kasa musi potom dobre vychladnut. V inej miske si dopenista vymiesame maslo s cukrom a potom po lyziciach primiesavame vychladnutu kasu (nie naopak!)
Celu plnku navrstvime na upeceny plat cesta.

PLNKA 2
2 slahacky
2 vanilkove cukry

Slahacky dotuha vymiesame s vanilkovym cukrom a spravime slahackovu vrstvu plnky. Prikryjeme druhym platom a jemne popritlacame, aby sa plat pekne rovnomerne prilepil. Dame do chladnicky (najlepsie na noc), aby platy zmakli. Najlepsie je niecim kolac jemne zatazit (ja davam taku vacsiu drevenu dosku na krajanie). Pred podavanim este pocukrujem praskovym cukrom.

Je to velka mnamka. DOBRU CHUT!

iwuskaaa
26. jan 2010

Hviezdi ďakujeme 😉 ...ako je to rýchlo a opatrne? To ja nepoznám 😀

danulik
26. jan 2010

veji - keby som nemala brucho ako v 6. mesiaci pri lili, tak to neriesim, ale uz sa to neda..

danulik
26. jan 2010

iwus - to som rada, tak uz sme dve 😀

vejinka
26. jan 2010

danu..mas take brucho ako ja v albume? 😉

vejinka
26. jan 2010

lebo asi budem musiet riesit tehu veci 😅

vejinka
26. jan 2010

a niekto mi tu robi chute na kremes.. 😖

iwuskaaa
26. jan 2010

Dani, dúfam, že sa nás nazbiera viac a naozaj sa stretneme, ja Vás chcem spoznať aj osobne 😉 🙂

mhviezdicka
26. jan 2010

iwus,
dnes som robila karfiolove placky so syrom. Uvarila som karfiol, rozdeleny na ruzicky, nechala som ho vychladnut, trochu som ho popucila, pridala 2 vajicka, 1 pochutkovu smotanu kyslu, 10 dg nastruhaneho syra, cca 9 lyzic hladkej muky (moze byt aj na polovicu s polohrubou mukou),1 lyzica struhanky, osolit, okorenit, ak ma niekto rad moze dat aj 1 prelisovany cesnak. Potom som piekla na dolkarni male placky. K tomu mozes dat len zeleninovy salatik, alebo zemiacky ... 😉

mhviezdicka
26. jan 2010

tak a slubujem, ze uz nebudem provokovat s jedlom, lebo mi normalne zacina skvrkat v bruchu 😝

veji,
teda ja nechapem z toho tvojho brusina 😅

mhviezdicka
26. jan 2010

rychlo a opatrne - tuto kombinaciu zatial neovladam ani ja 😀 - vzdy sa mi cesto bud natiahne alebo roztrhne 😒

vejinka
26. jan 2010

ani ja...je brutalne ako keby tam boli dvojky alebo trojky 😀 ved mna to zajtra prejde ked mi povie doki..vidim tam viac bodiek ako jednu..hehe ma tam bduu kriesit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre