Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
4. feb 2009

Danulik, mňa to zaujíma 😉 🙂 .
No náš má už tiež na mále sa pretočiť, tak šup šup 😀

ada11
4. feb 2009

gratulujeme k pretočeniu nesca a kape 🙂 Už by sa mohla aj naša herečka, ale ešte stále nič, na bok sa dá krásne, ale ešte tomu niečo chýba aby to dotiahla na pretočenie 😉

danulik
4. feb 2009

lili sa pretocila prvy krat tusim 19.12., ale odvtedy sa jej nechce.. takze tiez cakame 🙂 🙂 🙂

bibianna
4. feb 2009

aj náš sa už pretáča.

angelina22
4. feb 2009

aj moja sa už začala pretačať,nakoniec som kupila stoličku ružovučkú Dema a je fajn, mala v nej sedi rada,,a tvari sa ako princezná,,,,a vy tu čo nove???

kape
4. feb 2009

My sme ho dnes vecer po kupani natierali a manzel mu nastavoval olejcek a on sa za nim natahoval az sa pretocil, sikulko, a potom znovu a znovu, tak uvidim ako zajtra, a tiez uz asi pomaly mesiac a pol nam chybal kusok k pretoceniu. A to som vcera lekarke povedala, ze je to lenochodko. Tak oddnes sa rusi roztiahnuty gauc.

ivetka2581
4. feb 2009

ahojte baby dlhsie som tu nebola tak som mala co citat .myuz mame druhy zubok.mal to prezivala s teplotami ale dost kludne.emka sa uz pretaca vyse mesiaca ,nmeozem ju nechat ani sekundu staci zeju rozbalim a sup hned je na brusku,a vnoci este dobre ze mame tak teplo v dome lebo by som ju musela celu noc prikrivat hned ako ju prikrijem o par sekund je uz odkopana.najradsej je v poloh ze sa chyti zo nozky atak si ich drzi.niekedy mi pripada jak dajaky maly netopier. 😀 .skusala sme ju davat aj uz do chodaku prve dva dni bola opatrna to chodila len do boka a dozadu jak rak a teraz lieta poizbe ako keby vnom bola niekolko tyzdnov.vseko co ma na dosah musime skryvat alebo dat kam nedociahne.je to takem zive striebro.

ada11
4. feb 2009

iwetka, uprav si údaje v pase 😉

madi
5. feb 2009

bre ranko
my sme sa boli vcera ockovat....secko dopadlo dobre, maly samozrejme ze reval ako .... ale potom sa ukludnil a bolo dobre...reakciu zatial nemame ziadnu, takze sa tesiimeee
no..a vazime 8050g a meriame 68cm 😎

a uz stvrty den mam vyrazku na jazyku!!! niekto ma musi riadne ohovarat... prosiiim uz dooost...mna to boliii 😨
blahozelam vsetkym novym otacacom

jooj, a vcera mi dosli dalsie plienkyyyy z BL....oni su take kraaaasneee...a tiez by som najradsej nedavala vrchne gatky... hihi....juupiiiiii

a este sa chcem spytat ohladom potvrdeni zo SP a prechodu z MD na RD...Potvrdenie o naroku na materske na ucely poskytovania rodicovskeho prispevku - take tlacivo (1 strana) mi potvrdila tetuska v SP - ale tam v spodnej casti su aj udaje druheho rodica...a ked nemame rovnaku SP obaja tak to musim posielat na potvrdenie do SP, kde je evidovany moj muz? ci ako? 😕
neviem ci sa vyjadrujem dost jasne....a dachto ma tu aj pochopi...snad... ale myslim, ze nejaka augustovka robi v SP nie? 😕 dakujem za pomoooc

a pekny (zahmleny) den zelame... 😉

vejinka
5. feb 2009

ahoj madi ja som mala ist dnes potvrdit to tlacivo ale sme s erikom chori 😒 zbezne som si ho kukla ale nepamatam zeby tam nieco bolo o poistovni inej ako SP takze toto je pre mna novinka ja len viem ze je tam kolonka kolko mi bolo dokopy vyplatenej materskej a to ma potvrdit SP ostatne pokial viem vypisujeme my a zaniest sa to ma na upsvar

kape
5. feb 2009

Madi - ja Ti bohuzial neporadim, lebo ja som udaje o manzelovi ani nevyplnala, on je dobrovolne poistena osoba, ale sa mi zda, ze pokym to ides poberat Ty ze to asi ani netreba. Ale uz nemam tie papiere doma, tak uz si poriadne nepamatam.

iwuskaaa
5. feb 2009

Madi, to tlačivo Ti potvrdia na SP, vlastne Ti zapíšu, koľko si poberala MD a odnesieš to na UPSVaR. To by malo vyť všetko, ja neviem, či to má s manželom niečo spoločné 😕 .
No a počítam, že keď je hmla, bude krásne slniečko 😎 😀 . Dúfam 🙂

vejinka
5. feb 2009

iwus..alebo bude hmla do vecera a potom bude tma 😀

zlatulienka
5. feb 2009

ahojte mamule, dobré ránko 🙂

madi - v tej dolnej časti tlačiva nemusíš nič za manžela vyplnať ani dat potvrdiť, to by si len v prípade, že by mangelík poberal matersku alebo by chcel rodičovsky on, ale to váš prípad iste nie je. takže také aké ti to v SP potvrdili, tak to zanes na UPSVR

madi
5. feb 2009

dakujem dievcata, no pre objasnenie
cast A toho Potvrdenia: "Vyplni zaidatel/ka rodicovskeho prispevku a potvrdi pobocka SP"
cast B: "udaje o druhom rodicovi (vyplni ziadatel/ka rodicovskeho prispevku) a potvrdi pobocka SP"

no...a tu cast a my vyplnili a potvrdili na SP (v mieste mojho zamestnavatela) a tu cast B som vyplnila ja...ale nikto tam nic potvrdil....lenze moj manzo nema SP v tom istom meste ako je moj zamestnavatel.. tak vlastne o to mi ide, ci to mam posielat do SP v mieste zamestnavatela mojho manzu (on je SZCO, ale aj tak su tie mesta odlisne....)
lebo tam je tiez ze "ziadam Soc.poistovnu o potvrdenie nasledovnych udajov"....hm...

asi bude najlepsie zavolat do SP...aaach jaj....byrokracia 🙄 a kvoli tym mizernych par stovkam ... fujto

madi
5. feb 2009

jeeeej zlatulienka...prisla si ako na zavolanie 😵 to si ty ze? co robis na SP? ze? hihi...
dakujem velmi pekne.....si poklad...

tymto rusim predosly prispevok.... nenicte si zbytocne zrak 😎 😀

danulik
5. feb 2009

madi - keby aspon kvoli "par stovkam", ale uz iba kvoli stovke a pol - eur 😀
ja som vyplnila obidve tlaciva, jedno odniesol manzel do SP potvrdit a druhe potom aj s tym prvym na urad a tu cast o manzelovi vraj netreba..

zlatulienka
5. feb 2009

madi - nerobím v SP, ale tiež som nad tým takto pred mesiacom dumala 😝
a je to tak určite, pred mesiacom som im to tam všetko zaniesla a všetko bolo OK, mám tam známu, tá mi dala chyré rady 😀

danulik
5. feb 2009

inac dobre ranko prajem 🙂 🙂 🙂 aj u nas je "krasne" pocasie 😖

zlatulienka
5. feb 2009

chcela som napisat chytré rady nie chyré 😲

danulik - ahojky, uz sme si vecer davno nepokecali 😉 len vas stiham citat a potom už nestiham prispiet 😔

danulik
5. feb 2009

zlati - no ved uz som aj na teba myslela, ze kde si 😀 ides na stretko??

zlatulienka
5. feb 2009

idem dat spinkat malickeho, cez den spava doma tiez len 30 minut az hodinu, musim si k nemu ale lahnut, zaspava so mnou na posteli, vzdy sa pekne prituli alebo cucka z cicika a do desat minut spinka, aj vecer je to tak, ale to nastastie spi dlhsie, Aj my mame niekedy noci ze sa budi kazdu hodinu, pol hodinu a nieky spi tak tri hodiny v kuse. Potom mu staci dat cici a spinka. Chodi spat o deviatej vecer a vstavame o osmej, cez den doobeda raz a poobede len v kociku.
V kociku vydrzi spinkat aj tri štyri hodiny, takze chodim na nekonecne dlhe vychadzky a za kazdeho pocasia, nachodim s kočikom neskutočné kilometre 😝
Zacali sme uz s prikrmami, len na obed - zeleninku. Začali sme mrkvičkou, potom po troch dnoch zemiacik, ten mu chutil viac. A vcera bola ryza, mrkvička, kalerabik a to mu chutilo najviac, sa za tym "hadzal" a chcel aby som mu davala rychlejsie 🙂 🙂 🙂 Priberame uz pomalsie, mame "len" 9400g, 70cm, takze za mesiac prirastok 400g a nie vyse kila ako predosle mesiace...

musim uz bezat, Robinko za dozaduje mojej spolocnosti 🙂

aj u nas je tak krasne, sa tesim na nase trojhodinove kocikovanie ☹

zlatulienka
5. feb 2009

danu - jasné že idem, teda ideme všetci štyria, písala som tessie IP ked sa to zacalo organizovat

uz fakt musim bezat...

danulik
5. feb 2009

super, tesim sa 😵

aktak
autor
5. feb 2009

tak nam sme vcera v poradni nameral 67 cm a 6840g co je tazky podpriemer ako vidim 😀 ale linia je linia 😀 uvidime co nam s vahou spravia prikrmy, zaciname o 2 tyzdne po dovolenke 🙂

zlatulienka
5. feb 2009

aktak - veď to sú pekné miery, také akurát, Adelka je dievčatko 🙂
kámoškina malinká mala v 7 mesiacoch 6200g a bola v pohode, je zdravučká, nič jej nechýba...

inak aj náš Robinko si papká nožičky, zvlieka ponožky, najprv ich samozrejme ožužle 😝
pretáča sa hlavne ked má motiváciu, vtedy by sa aj cez celý byt preplazil ale keď sa mu raz nechce, tak leží na chrbátiku a vykríka
a tiež trénuje sklápačky - namiesto mňa 😝

od augusta budem musieť nastúpiť späť do robotky, aj keď oni by ma tam mali už najradšej hneď, ale ja nechcem, aj tak pociťujem zúfalstvo, ke´d si pomýslim, že Robinko bude o pol roka v jasličkách, už teraz ma z toho chytjú depky, preto všetky pracujúce maminky, máte môj obdiv, že odlúčenie od babätiniek tak skvele zvládate. Kámoška začala tento týždeň dávať ročnú dcérku do jasličiek, vraj pol hodinu po jej odchode plačkala, srdce mi stislo, keď som si predstavila, že nás to čaká tiež

k chodítkam - staršiu dcérku som dávala tiež od pol roka po chvílkach, potom tam chcela byť stále, ale to som nedovolila, len vtedy keď som čosi potrebovala dorobiť. A chodila v roku úplne v pohode, nič jej nebolo a doteraz jej nič nie je 😉 akurát neštvornožkovala, rovno chodila, úplne isto bez pádov... aj Robinka tam budem dávať, ale len málinko, dr. povedala, že aj sedkať by mal ešte málo, lebo je dosť ťažký a by si ubližoval na chrbátik, tak len tak opatrne, občas, nech má chlapča radosť

príkrmy - ja všetku zeleninku pasírujem cez sitko a má to konzistenciu ako aj kupované výživky, pridávam pol čajovej lyžičky olivového oleja, až sa dobre kaká

lalunna
5. feb 2009

to bola noc 🙄 🙄 🙄
no coment
a to sme boli objednani na 9,30 na rehabilitacnu masaz ale nesli sme, by som tam bola jak matoha, vtedy sa mi chcelo spat ale malemu nije a teraz on spinuska a mne sa zasa nechce
stanka, po takychto nociach mi musi patrik prepacit to kafco 😉

vcera patrik ochutnal jablko a cukinu, bol nadseny, drzal si odrezok v ruke a s naspulenou pusou olizoval a smydlikal dasnami, bol neskutocne zlatucky

gratulujem vsetkym co maju nove zubky a objavili radost z pretacania sa, teste sa, odteraz uz prebalovanie nikdy nebude take jednoducheeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😵

lalunna
5. feb 2009

jaj a este:
predvcerom som bola cvicit, maly sam s muzom a ked sa vratim patrik sedi v kope roztruseneho grahamoveho rozka, ma ho nalepeny aj na ociach na veciach, neskor zistujem aj v plienke a muz mi s takymito ocami 😵 hovori: hen ako mu chuti grahamovy rozok 😅 😅 😅

katuska.
5. feb 2009

baby, chcem sa spytat.. tie, co uz dokrmujete. marekovi davam asi tak 10 lyziciek kavovych a dokrmujeme uz piaty den. vzdy po papani spusti strasny rev. davam mu este docuckat mlieka.. kedy mu budem moct dat tolko kolko bude vladat?

my sme mali dnes strasne rano. marek sa zobudil o 3.15 a do pol siedmej bol hore. chcel sa hrat.. neplakal len vyspevoval, vykrikal a rozhadzoval rukami...

zlatulienka
5. feb 2009

lalu - viem si predstavit ako ti je, ja som po takej noci ako mátoha
inak Pato je zlatučký, fešáčisko 😉
kafco mi nechutí už vyše roka, ako tehotnej mi to strááášne smrdelo a je to tak doteraz, keď cítim kávu, naťahuje ma, ble

nám dolné dva zúbky krásne trčia, už sú úplne vyrastené, je to podarené a na ceste sú horné dva, chýba máličko a budú prerezané, to preto máme tiež desné noci

pri prebalovaní Robinko objavil suchý zips na pamperske, tak ked ho zalepím na jednej strane on to okamžite rozlepí kým ja lepím opačnú stranu a dookola, náramne mu je to smiešne, tak sa prebalujeme aj pol hodinu a tiež sa pri tom neskutočne vrtí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre