Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tinka66
20. aug 2009

jancia - vsetko naj naj Tominu k narodeninam...dufam,ze pekne oslavite....inac v den narodenin po oslave s rodinou som si od manzelika vysnivala nejaku tu romantiku, ale bohuzial nic nebolo...tak som bola tiez taka sklesnuta, ale hacik bol ten, ze som tiez mala dostat a bola som precitlivela....takze ta chapem...normalka...

tiez v septembri sa pridavame na stretko, ale okrem 6-14 ideme na rab....lalu mozem aj ja pozvat na drink ....mam tiez narodky 31.8. 🙂

larinka je tiez velmi mudra a hlavne ju bavi robit vsetko so mnou a pomahat mi, napr. dnes trhala burinu pred domom, kde mame kamienky a odkladala...kluce do dveri tiez dava, otvara ovladacom branu a garaz..pusta vodu...napodobnuje zvieratka auta...odtrhne kvietok a daruje komukolvek zatial..a uz ani neviem, asi to ide ok...

nesca panenku zvynies do rolady a obalik slaninou na platky, musis sprudka opiect na panvici a obalik alobalom, nie polozit a potom pecies alebo grilujes...smotanu sladku...homeopatika som aj ja skusala, a vacsinou zabrali...
jedalnicek ti poslem, ale napis mi do ip tvoj mail, je to nas interny material v studiu, takze to nechcem velmi zverejnovat, je to len pre vas ....

idem pracovat...

papa

kape
20. aug 2009

Ahojte.

My sme uz doma v BA od pondelka, dnes sme stretli aj oslavenca Tomaska s Janciou.
Este odsavame stale sopliky z nosa, nastastie tentokrat nezozeleneli a asi to bude zo zubkov, lebo ak dobre vidim, tak sa nam uz prerezavaju spodne stolicky.

Pridala som foto z nasich potulkov a aj zo svadby. https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Nas v sobotu caka oslava doma Samkove rocika, ale budeme len my a este moja teta s ujom "Samkova tretia babka", nakolko skutocne babky a dedkovia z roznych dovodov nemozu prist a je tazke dohodnut momentalne spolocny termin oslavy, takze mala by som zajtra pobalit darceky, aj ked cast uz Samko podostaval v sobotu vyzdobime obyvacku, pojdeme po tortu a moze sa sfukovat sviecka .

Samko zatial stale veselo len stvornozkuje, uz zacina pekne rozumiet co mu hovorime, pekne hovori
"no no" a pritom tak akoze kyve ruckou, nie prstikom, ze toto sa nesmie 🙂 A najvacsia zabavka je hodit nieco na zem a povedat baaaaaaaaaaaac.

Nam v rodine sa zda, ze Samko je poriadne ukecany, aj ked do znacnej miery v svojej reci, ale co sa aj stretavame s detickami a niekedy aj o nieco starsimi, tak jazycek mu ide o sto tristo.

Ja som uz par dni zahlbena do hladania nasej dovolenky, tak som zvedava, co a kam nakoniec vyberiem.

Blahozelame vsetkym dalsim oslavencom.

eminkaa113
20. aug 2009

kape - veľmi pekné fotky. s tým autíčkom budete spokojný, svokra ho kúpila svojim vnúčatkám a Emka sa na ňom odráža jedna radosť a veľmi sa jej páči. hlavne keď štartuje a púšťa hudbu 🙂
dobrá voľba krstných 😉

eminkaa113
20. aug 2009

spokojný = spokojní

danulik
20. aug 2009

ahojte,
nejako ste sa rozkecali 🙂

lili mala po ockovani zvysenu teplotu, este aj dnes trosku, ale zvladli sme to a uz bude hadam dobre 😉

zubky nikde, ale uz celkom pekne sama stoji - kym si to neuvedomi, potom spadne na prdelku 😀 a uz urobila sama aj take mini krociky 😵 pred par dnami sa naucila zliezat z postele a strasne ju to bavi 🙂 a pokusa sa liezt po schodoch, ale zatial je iba na tretom 😀

blahozelam oslavencom!!! 😵 😵 😵

..a idem docitat 😉

danulik
20. aug 2009

sikovne deticky tu mame, je to mile sledovat ako uz chapu niektore veci 🙂

kape - vitaj spat 😉 krasne fotky!! samulko bol fesak na svadbe 🙂

eminka - ako zubky? tiez stale nic? 😉

basky
20. aug 2009

Jancia,
Tomaskovi prajeme aj my vsetko najlepsie, hlavne vela zdravicka a lasky 😉 A tebe tiez vsetko naj k zajtrajsim meninkam 😉

My mame uz tyzden horsie noci,Simik sa budi placom pocas noci, vela sa mrvi, idu mu tri stolicky, 8 prednych zubkov ma uz dlho. Asi tri mesiace bol bol klud, teraz v pondelok vysla jedna stolicka a dalsie tri su na ceste. Teplotu ani sopliky nema, len tie noci zle spinka.
Vie krasne zatlieskat, oprasit rucicky, urobit moja inym alebo sebe, zatancovat, povedat mama, mam - mysli mnam, havo, hav, baba, dede, kotkodak tak smiesne ... no keca nam riadne, este takou svojou recou, vyska a krici od radosti, je uzasny. Ked som v kuchyni a poviem, aby priniesol uterak, loptu, psika, knizku, atd. priniesie, aj z kupelne, strasne rychlo sa uci, az sa sama som prekvapena, uz nam velmi vela rozumie, aj ked nepovie, strasne ma rad deti, spolocnost, aj pusinky kazdemu dava, hladka deti, kyva papa hocikomu, aj ked nepozna a strasne sa z toho tesi.

Kape, krasne foto 🙂 Vies priblizne kam chcete ist dovolenkovat?

jancia
20. aug 2009

Ahojte babeny dakujeme velmi pekne za gratulacie, inak dnes oslavovali aj kikinela s Oliverkom, ta sa tu uz dlho neukazala tak snad sa maju dobre a aj im prajeme vsetko najlepsie 🙂.

My sme dnes sli na veceru, trosku oslavit aj to nase vyrocie tak bolo fajne a muzik si to celkom aj vyzehlil 😝. Oslava s rodinou bude az 29-teho, predtym si este nas tatik odbehne do Londyna uzit svoj darcek co dostal na 30-ku.

kape paradne fotky, Samik s Ninkou su nenormalni spolu - normalne mu aj ta kravata ladila s jej satkami 😵, a ty si ina cica 😎

Tak dobru noc vsetkym a neviem kto je dalsi na rade v oslavovani - vsetko dobre prajeme!!! 😉 A aj vsetkym Jankam - basky, jankamanikova... kto je este Janka?

jancia
20. aug 2009

A este som hodila aj ja nejake foto tak mrknite ak mate chvilku 😎

danulik
21. aug 2009

vcera som nedocitala, lebo lili sa zobudila, tak som musela ist k nej..

lalu - ta tvoja babka je vtipna 😀 moja sa ma tiez stale pyta, ci este kojim, ale to v dobrom, potom je cela stastna 🙂

jancia - krasne fotky mate 🙂 tomasko bol vzdy krasny chlapcek 😉

aj my budeme mat lilienkinu oslavu 29. - len my a nasi rodicia a surodenci a 30. este celorodinny gulas - veeela ludi, to byva kazdy rok.. teraz ho spojime aj s oslavou 😉

inac, lili strasne rada vsetko spaja, zapina a pod. - vsetky pasy v kociku a autosedacke, presne vie, ako to funguje a pokusa sa triafat 🙂 ako pisala tusim jamaica, nosi mi papuce, ked si ich niekde necham a dava mi ich na nohu 😀 rozobera co sa da a potom to "opravuje", strasne rada triafa labello do obalu a miluje krabicky (plne).. vsetko skuma, strasne radi ju pri tom pozorujeme 🙂

slaviq - mliecka bolo veru pomenej, 2x som musela dat vecer UM, normalne by ho nevypila, ale asi bola naozaj hladna.. teraz je uz zase dobre 😉

..a vsetko naj jankam 😵

lalunna
21. aug 2009

tinka odpadavam ja tiez 31.8 puuuuhych 31 rokof 😀 😀 😀

lalunna
21. aug 2009

idem balit 😒
neznasam to...

aktak
autor
21. aug 2009

lalu aj ja to neznasam tak to nerobim....len keby sme zajtra neodchadzali na dovolenku 😅

lalunna
21. aug 2009

aktak, aj my odchadzame zajtra rano, ale este som nezbalila nic 😀
este predtym urobim grecky salat s hriankami 😝

lalunna
21. aug 2009

kape, krasne fotky, pri vodopadoch atd. sme boli aj my
na svadbe ti to fakt slusalo...

kape
21. aug 2009

Ahojte.
Idem sa pochvalit dnes som postupila na titul "teta". Sestra 10:45 porodila Alexa. ndra, medzi Samko a Alexandrom je rozdiel presne 1 rok a 1 tyzden a 1000 g porodnej vahy, dlzku mali rovnaku 49 cm 🙂

Blahozelam Jankam dnesnym oslavenkyniam.

Ja som posledne tri tyzdne balila kazdu chvilu, kedze sme sa presuvali hore dole a dufam, ze za chvilu ma caka balenie znovu, ale to s radostou, lebo velmi velmi chcem ist k moru. Basky ja by som strasne chcela ist na Kanarske ostrovy bud Fuerteventura alebo Lanzarotte. No uvidime, lebo Last minute nie je bohvieco momentalne, ale niekam to urcite bude, lebo muz to zas teraz shcytal od Samka. Ja sa nastastie drzim.

slaviq81
21. aug 2009

Teta Kape blahoželáme 😉 Tak to je tvoj synovec presne o rok mladší od mojej Lary 😅

Ja balím rada, u mňa je to vždy rýchlovka, ale vybalovanie neznášam 😝

jancia
21. aug 2009

Jeeeej vsetko najlepsie Larinke zelame 🙂

pipinka82
21. aug 2009

Slaviq 😎 prajeme všetko naj naj Larinke 😎 😉

Danulik 😉 aj Ryanko je presne ako lili 😀 aj on spája bezpečnostné pásy v autosedačke a v kočíku 😀 a raz babka nevedela dojst na to ako sa pásy zapínajú on jej to ukázal 😀 snažil sa trafit do tej poistky 😉 bol zlatý 😉
Včera sa malinkatý rozbehol ked uvidel nášho psa, potešil sa mu a chudáčik si nevšimol že pred ním je lavica a tak narazil , čelo mal pekne modré a napuchnuté mal hrčku 😅 no plač bol velikánsky ale o pár minút aj zabudol na úraz 😉 ešteže si neprerazil čelo úplne na šitie 😉 ked bude po tatovi bude zašívaný každý mesiac xixixi 😀 no snad nie 😝 dnes to má už v lepšom stave 😉 ešte sme mali jeden úraz spadol na pusu a vtedy sme krvácali ale naštastie nič vážneho... zúbky sú celé 🙂 Aj vaše detičky už mali takéto troška viac bolestivé úrazy???

eminkaa113
22. aug 2009

Ahojte,

aj my sa pridávame ku gratulácii všetkým oslávencom, veľkým aj malým 🙂 Nás to čaká o týždeň 😀

dani, nie, ešte nemáme žiaden zúbok 😅

danulik
22. aug 2009

pred rokom som mala na tento den vypocitany termin porodu - ale lili sa este nechcelo ist von, tak sme si pockali do 30. 😉

emi - nevadiii 🙂 🙂 🙂

pipi - lili sa uz sama "zapina", ked ju dame do kocika alebo sedacky 😀
lili mala uz aj monokel pod ockom 😅 spadla a trafila dialkovy ovladac..

lalu, aktak - krasnu dovolenku prajem 🙂

kape - sestre blahozlam a tebe vlastne tiez 😉

slaviq81
22. aug 2009

Lara ďakuje za želania 🙂

Danulik, ja som mala vypočítaný termín na 30.8 😀 😝

Lara už tiež mala úraz, potkla sa na rovnej zemi a bum rovno na čelo. Trošku ho mala oškreté, aj hrčka bola, ale plač prešiel hneď ako som jej začala spievať 😉 Ona sa udrie sto krát za deň, zahľadí sa na niečo, rozbehne sa za tým, ale na prekážky v ceste nepozerá 😝 A keď spadne tak sa hneď postaví a uteká ďalej 😀

Pekný víkend všetkým 🙂

pipinka82
22. aug 2009

Hehe baby ale máme nezbedníkov však?? 😀

No tak monokel ešte nebol iba pusa rozbitá a krvácala ale inak nič vážneho 😝 a dnes u nás prší a vybehli sme len do obchodu a jak sa rozbehol nepozná ešte mokrú zem 😅 tak sa prekotil ako chrobák a udrel si ruku a hlavu 😔 ale okrem zablateného chrbátika sa nič nestalo ani nezaplakal chytil si hlavu pošúchal si ju a šiel dalej xixixi 😀 takže ešte sa nám napadajú vela krát len aby nebol sto krát šití ako jeho tato ked bol malý tiež bol šinter neposední 😝 😀

pekný víkend prajeme 😎 a snad nebude upršaný ako u nás dnes 😉

iwuskaaa
22. aug 2009

Ahojte kočky,
som sa tu už dlho neukázala, viac menej som teraz na FB zapichnutá 😀 , ale občas prečítam čo sa tu nové deje 🙂 .
Chcela by som popriať našich augustovým detičkám k ich prvému rôčku, veľa veľa zdravia, lásky a detského smiechu, nech majú také krásne a bezstarostné detstvo aj naďalej 😵 ...a krásne oslavy 😉
Nás to čaká v sobotu o týždeň, už teraz píšem zoznam, čo nakúpiť, aby všetko prebehlo tak ako by malo 🙂 ...
Ako pozerám, asi nás je tu viac, čo oslavujeme o týždeň 🙂 ...

ada11
22. aug 2009

ahojte maminy a deťúrence 😉 dodatočne prajeme všetko najlepšie oslávencom, či už minulým, súčasným alebo budúcim 😉 ale to rýchlo ubehlo, ten rok, že? 😕 aj vám je niekedy za tým babätkovským obdobím smutno ?
popísali ste toho neúrekom, veď som tu nebola riadne dlho, nejako nestíham, vy ste šikovnejšie ako ja, dajte nejaký recept ako to všetko stíhate resp. vládzete 😉
Anet má 8 zúbkov, teraz mala 2 dni horúčky, režú sa jej stoličky, tak uvidíme či to boli len zúbky, alebo aj nejaký infekt. ešte sama nechodí, ale veď sa nachodí ešte dosť, huncútka je to ale riadna 😉

basky
22. aug 2009

Ahojte,
tak pocasie BA dnes neprialo 😒
Ada11, my sme na tom rovnako, 8 prednych zubkov vyslo v pohode, aj jedna stolicka, no dnes vyskocila teplota a tento posledny tyzen opuchli 3 stolicky a posunuli sa aj ocne zubky. Cely den bol Simik uplakany, len sa mojkal, papal celkom dobre, no stale prstek alebo cumel v pusinke, alebo si to chytal aj zvonka. Tiez uvidime, co bude zajtra, snad nic ine len zubky, inak skocime v pondelok doki na CRP a donesieme moc, ci to nie je nejaky infekt.
Adi aj mne je niekedy smutno za babatkovskym oddobim, hlavne ked si pozeram foto, video z prvych dni, aj mi slzicky padnu, no nemenila by som, aj teraz prezivame krasne a uzasne obdobie 😉 No mohol by ten cas ist troska pomalsie, ved sa ani nenazdame a pojdu nam nase pokladiky do skolky a my nazad do prace, no nejdem sa viac deprimovat 😒
Dobru nocku 🙂

katinka0000
22. aug 2009

ahojte!

nejako nestiham. nico dneska zacal sam chodit. a nie tak ze 2 kroky, ale on sa normalne pustil a potom behal po dome asi 20 minut. aj cez prah do kuchyne presiel sam. normalne sme pozerali s otvorenymi ustami. je nadherny!!! ja ho asi zjem. 😀 😀

ma trochu sopliky a aj kaslik, tak vcerajsia noc bola hrozna. chudatko moje! ale vsetko maju na svedomi asi zubky, lebo ma dasienka neskutocne napuchnute.

ak som na niekoho zabudla, tak vsetko naj vsetkym detickam k 1. roku. 😀 😉

basky
22. aug 2009

Katinka,
gratulujem k prvym krocikom, u nas to bolo presne ako pises o Nicovi, zrazu siel a chodil, a chodil .... Chapem presne co prezivas 😉 Taky su stastny, drobci nasi, a my s nimi 🙂

iwuskaaa
23. aug 2009

Ahoj kočky 😉 ,

Basky som rada, že sa mi rozrástol rad priateľov na FB 😵 😵 😵 ...kto tam ešte je a nemám ho tam 😀 ...
Katinka, tak my sme na tom podobne 😖 . Dávidkovi nabehli v noci soplíky, veľa sme toho nenaspali ☹ . Chudáčik už bola aj on nervózny a jasné, že aj ja 😖 ...ináč mu nič nieje, horúčky na šťastie nemá, ani kašeľ, iba tie sople. A keby ste počuli, čo robí, keď začnem odsávať, no akoby som ho z kože drala ☹ ...keby to vedel pochopiť, že mu chcem dobre...

Adi, bude smutno aj mne veru za tým krásnym obdobím. Tak strašne rýchlo to ubehlo, fakt si to človek musí vychutnávať, také úžasné obdobie 🙂 . Ale každé obdobie má svoje čaro, tak sa musím tešiť vždy 😵 .
Ja som práve v noci rozmýšľala nad tým, keď sme nemohli spať, že už ani to druhé tehotenstvo nebude také ako to prvé. Predsa sme mali na všetko čas, teraz, keď budú tieto augustovčatká pobehovať už, tak už toľko času nebude 😀 ...
Prajem Vám krásnu nedeľu 😉

katinka0000
23. aug 2009

ahojte!

kape: nadherne fotky. samko dostal na narodeniny presne take iste auticko, ako ma nas nico. to nase je uz riadne znicene, lebo to bol jeho najoblubenejsi dopravny prostriedok. teraz ma uz aj trojkolku, tak menime raz to raz to. dufam, ze aj samkovi sa bude tak pacit.

iwus: tato noc bola uz trochu lepsie. teraz mal horucku 37,5. nechcela som mu nic davat, ale pred spankom som mu dala viburcol - homeo, tak nech mu pomalicky klesne. ani nico nemal zo zaciatku ani kaslik, ani horucku. tak drzime palce, nech vam to tak zostane. aj nicolasko tak place, ked mu odsavam soplik. mas tiez odsavacku na vysavac?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre