Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
23. okt 2009

Dnes mi div Samko nevyskocil z kociara , co sa tolko vytacal za tym vrtulnikom, co nas tu aj dnes cely den otravuje. Narozdiel od Vas Lalu - Patrika, ten ich teda moze🙂

kape
23. okt 2009

Mamicky - Hirbikana, Tunylyk, Katuska a este koho sa to tyka, neviem ci viete o nejakom takomto prispevku, ja som nevedela, skuste si pozriet tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... mozno to plati aj pre buduci rok. Som tu dnes trosku hrabala v temach a toto som nasla a v zivote som o tom este nepocula.

iwuskaaa
23. okt 2009

Ahojte maminy, je tu niekto? 🙂
My už spinkáme, urobila som poriadok, zapla PC a TV a mám kľud 🙂 . Manželík je na tréningu, tak si vychutnávam ten pokoj 😀 .
Tak teraz ste ma dosť zaskočili, čo sa týka tohto najbližšieho očkovania 😒 . Nič také som si nenaštudovala, takže som bola v tom, že je to "potrebná" vakcína 😖 . Idem niečo o tom pohľadať na internete, ak sa mi to podarí.

katinka0000
23. okt 2009

ahojte!

kape: my ideme na ockovanie tusim 3.11. takze je to za chvilu. uz mam teraz z toho nervy. snad dr. prehovorim, aby sme mu ju dali neskor. minule sa mi to podarilo. 🙂

dnes sme boli u nas v zakladnej skole na helloween. bolo super. nico sa vobec nebal. este bolo aj vystupenie sermiarov a ohnova show. nicolasko ani nedychal. 🙂

inak co chystate na vikend?

my mame zase oslavu. vlastne ako skoro kazdy tyzden. ☹ uz mi je to trochu na obtiaz, pretoze nic ine nerobime, len chodime po oslavach. nemozeme si tym padom urobit vlastny program. ale od noveho roka sa to budem snazit s rodinou nejako vyriesit, ze budeme oslavovat dospelych len narodeniny a deticky mozeme aj narodeniny aj meniny.

jancia
23. okt 2009

Ahojte baby

Kati tak to mate teda velku rodinu 😵 ale zase aspon nemusis cez vikend varit, ci???

No my sa chystame zajtra do Komarna, muzik tam ide hrat futbal a potom pojdeme na jednu navstevu ked uz budeme tam na juhu 😀.

Ja som tiez nieco pocula o tomto ockovani co nas caka a uz teraz ma to desi 😖. Mne doki povedal ze nam pride pozvanka nan medzi 15 - 18. mesiacom dietata. Inak my uz sme po roku skoncili s poradnami a lalu mi vravela ze oni este idu aj v 15mes. hm... ja by som inak bola zvedava ze ci sme pribrali alebo schudli lebo posledne dni je to u nas s jedenim velka bieda... ☹
Co sa tyka vigantolu tak nam tiez kazal len do roka takze ja uz nedavam ale rozmyslam ze v zime asi zacnem... aspon kvapku denne ak nezabudnem.

iwuskaaa
23. okt 2009

Kati, tak to Ti verím, že je to aj na obtiaž 😒 .
My si chodíme gratulovať iba so svokrovcami a s mojimi rodičmi, to oslavujeme aj meniny aj narodeniny. S kmotrovcami si chodíme iba na narodeniny ale deťom chodíme aj narodeniny, aj meniny. A s bratmi si nechodíme, to by už bolo veľa 😀 . Stretávame sa normálne, ja mám mladšieho brata, tak mu aj zagratulujeme, prípadne kúpime fľašu ale žiadne veľké oslavy 🙂 a takisto z jeho strany. O manželovom bratovi sa nevyjadrujem radšej, on príde k nám keď je oslava, ale ani ruku nepodá, nieto ešte povedať aspoň všetko naj... 🤐
Tak pekný večer ste mali 😉 .
My zajtra doobeda upratujeme ako vždy v sobotu, chlapov vyšlem vonku, ja zatiaľ upracem, navarené mám ešte z dnešného dňa a večer ideme na zápas pozrieť, ocko nám hrá hokej...takže asi tak...

iwuskaaa
23. okt 2009

Janci tak ako vidím, máme zajtra športový deň obidve 😀

jancia
23. okt 2009

Iwus veru veru, to je udel mat doma sportovca... 😝 moj sa prave doteperil z treningu tak ja uz mam po pohodicke 😝 😀

katinka0000
23. okt 2009

janci: varit musim, lebo my sa stretavame vzdy az ked sa nico zobudi a to by sme dovtedy asi pomreli hladom. 😀

aj my ideme toho 3.11. na poradnu. a dr. mi povedala, ze nica budu hned aj ockovat. ☹

iwus: ja som doupratovala vsetko dnes, tak mam zajtra veget. ale budem musiet ist nieco kupit svokre.

ozaj baby. nicovi chcem na vianoce kupit knihu. neviete mi nahodou nejaku dobru poradit? mala by to byt obrazk. kniha zivych zvierat nie kreslenych. a nemusi tam byt vobec text, lebo nicolasko citat este tak lahko nebude. jeho hrozne bavia knihy a zvieratka. ak o niecom takom viete, tak poradte. dik!

kape
23. okt 2009

Mne sa zda Jani, ze aj okolo 2 rokov by mala byt nejaka poradna. A fakt co lekar to ine praktiky.

Teda nech Vam zajtra na zapase neprsi a tatinovia nech vyhraju.

Ja som uz tiez dnes navarila na zajtra, ale upratat by sa patrilo, uvidime ake bude pocko, ci to bude len chlapska vychadzka po okoli alebo sa niekam vyberieme spolocne. A v nedelu ide Samko prvy krat k svojej druhej prastarkej do Nitry, akosi sme sa tam este nikdy nemali cas zastavit, stale nam cestou spal, alebo uz bolo vela hodin a ked bol volny vikend zeby sme sli, tak vzdy bol niekto z nas chori, pripadne bola chora prastarka, tak snad uz po 14 mesiacoch sa to v nedelu podari.

Maminy co chodite plavat, zvladaju deticky v pohode rukavniky, Samko len co och zbada tak kruti hlavou, ze nie, ani len chytit do rucky ich nechce , aby sa s nimi pohral. Je to taky jediny saboter. 😀

mizulienka
24. okt 2009

ahojte dievcata, ake je prosim vas to ockovanie? proti comu sa ockuje? mne to moja dr nespominala...

niekto tu spominal, nespominam si presne 😒 ze pecie mazanec....date mi prosim vas recept? ja som piekla raz v pekarnicke podla "zaruceneho" receptu z internetu a to dopadlo 😀 este teraz ho zeru kraliky u svokra 🙂)))

kape: s tym rodicovskym prispevkom to je uplne blaznovstvo....my cakame babo tiez teraz koncom marca, takze prechadzam z jednej materskej do druhej, manzel zistoval a ze znova musis na socialke vsetko vybavovat ako predtym, poziadat zamestnavatela o potvrdenie o prijme aky by si mala....a atd atd...ale nechapem, ci mi bude rodicovsky pocitany na jedno dieta, alebo uz na dve...mam v tom riadny gulas

😔

katinka0000
24. okt 2009

ahojte!

u nas leje od rana. ☹ ale nicovi dam prsiplast a pojdeme na chvilu von. poobede ideme do trencina tak aspon nieco.

kape: my na plavani vobec nepouzivame rukavniky. nasa instruktorka je uplne proti tomu.

mizu: gratulujem k novemu babu. ako sa citis?

jankamanikova
24. okt 2009

Ahojte dievcata!
My sme uz doma v NZ, po dvoch mesiacoch. Chalani sa adaptuju, kedze sme boli dost dlho prec. Ale su radi, ze sme doma a tesia sa, ze sme vsetci spolu. Myslim na Vas, aj na net som nemohla, lebo na vychode som nemala dostatok priestoru a casu.

Citam tu same novinky, ze budu nove babetka, ci co? Tak gratulujem a vsetkym prajem pekne jesenne dni.

My sa mame dobre, Jakubko je uzasne dieta. Vela sa smeje a rozprava a s chalanmi su uz riadna partia. Co sa tyka ockovania, prosim hodte linky, kde ste co sa dozvedeli. Nech mam prehlad. My s tym problemy nemame a ani sme nemali. Dali sme zatial detom len povinne ockovanie a nebol ziaden problem. Ale rada sa dozviem nove veci. A s tym rodicovskym Vam neporadim, lebo u nas to ma vsetko po kontrolou manzel a pokial viem, vsetko v pohode vybavil. Ale on je diplomat, takze to vie zvladnut. Som za to vdacna, lebo ja by som si neporadila 😉 . Drzte sa a budte zdravi.

pepies
24. okt 2009

ahojte babulky,
ani ja nemam nejako prehlad o tom ockovani .... ☹

Dani - co sa toho kojenia tyka, zasa spavam v obyvke a znizilo sa mi to na 4-5x, tak idem postupne "bojovat", aby to bolo lepsie aj cez den.......... Jasné, že mu dávam jogurtiky, pribinaciky, a vsetko mozne, lenze deti su strasne prešibané - on vie, že dostane cicik - tak načo by jedol?
ale zajtra idem do toho Rakuska, takze budu cely den sami s tatinom, tak aspon sa dobre naje ....... 😀 a budem im obom vzacnejsie, lebo niekedy mam pocit, ze som mama na spagate.....

Aj u nas prsi od rana, tiez dnes oslavujeme - st. mama ma 90, tak ideme vinsovat 😉 😉 😉 😉

kape
24. okt 2009

Katinka - v nasej skupine boli uz taki borci ze plavali sami s rukavnikmi v bezene.

K tomu linku - tam sa nepise o tom, ze mate narok na matersku pripadne rodicovsky prispevok, je to o nejakom prispevku este nevyse, o ktorom sa vela nevie , ale je nan narok. Ak ho nezrusia, tak sa to snad vacsiny bude tykat aj neskor.

katinka0000
24. okt 2009

kape: ved aj samko zachvilu bude plavat sam. ani sa nenazdas.

ideme do toho trencina. vecer sem nakuknem. peknu sobotu este. 🙂

jamaica77
24. okt 2009

ahojte, prajem peknucky vikendik, u nas je uprsany pod mrakom den 😖 cely tyzden nadhera a ked pride vikend, tak katastrofa.
O ktorom ockovani tu hovorite? mozete niekto napisat? mi tiez ideme do poradne v 15m v novembri a tiez nas caka ockovanie ale neviem ktore, mysli ze len nieco preockuvavame.
inac Alexa dava poriadne zabrat, nezastavim sa cely den, uz sa naucila vyliezt na stolicku , posunie si ju ku kuch linke a spekuluje, takze oci na stopkach kazdu sekundu, vzdy nieco vymysli vymyselnik jeden. Na ihriskach sa nabeham tiez, kedze uz vsade vylezie, vsetky smykalsky zdola bude dole hlavou alebo po zadku 😀 , neboji sa nicoho a mne to nahana strach 😒 z jednej stranky je to dobre ze je taka odvazna a nebojacna ale z mojho pohladu je to dost nebezpecne lebo ona si este nevie uvedomit ze co sa moze stat ake nebezpecenstva su na kazdom kroku.
Zajtra ideme na farmu, ideme nakupit nejake pumpkiny, povozit sa na vozi, pozriet strasidelny dom a bludisko kukuricne, a samo troska sa pofotit, potom vecer uz budeme asi vykrajovat pumpkiny a zdobit dom na halloween, uz sa tesim, halloween je vzdy super, este musim nakupit plno cukrikov (sladkosti) pre deti 😉

elly111
24. okt 2009

ahojte, nestíham teraz písať ale my tiež bojujeme za odloženie očkovania na neskôr

hribikana
24. okt 2009

Ahojte,
prajem Vam pekny vikend. Nam sa dostal rezim zase do normalu, cize mala spinka 2 krat denne a je to supeeeer 🙂 a tuto noc sa na papanie zobudila iba 1 krat, keby jej to uz tak ostalo 🙂
Kape - o tom prispevku som teraz citala prvy krat, ale vyzera to dobre, aspon nieco, co potesi nase penazenky 🙂, ked som dobre pochopila, tak sa vyplaca od zaciatku nastupu na matersku s 2.babom do 6 tyzdna veku dietata, s tym, ze sa vyplati cely mesiac, kedy dietatko dosiahne 6 tyzdnov, kedze tento prispevok sa nekrati. Ale este si to overim na upsvare a dam vediet.
Aj u nas je cely dne zaprsany a smutny. Ale zajtra hlasia opeknenie, tak uvidime.

hribikana
24. okt 2009

kape - akurat studujem zakon, co spominala kape o poberani prispevku na starostlivost o dieta, zistujem aj na porade.sk a vraj je tam narok na obe deti, po dobu od nastupu na matersku, az po mesiac, kedy bude mat mladsie babatko 6 tyzdnov - vyplaca sa tu cely mesiac, pretoze tento prispevok sa nekrati, za pocet dni. Je to 25% z rodicovskeho prispevku ak je dietatko v starostlivosti matky, ak je v jaslickach tak do vysky preukazatelnych nakaldov, max. do vysky rodicovskeho prispevku
http://www.porada.sk/t121061-p2-materska-od-201...
a ak matka pobera matersku, tak potom ma narok na zvyseny rodicovsky prispevok - to je hlavne pre teba mizulienka 🙂
hadam som niektorej mamicke nerozhodnej mat dalsie babo pomohla 🙂

jancia
24. okt 2009

Ahojte dievcata

dnesny dnik bol celkom pekny, hoci uprsany, boli sme v tom Komarne ale vlastne tatik na futsal a po mna s Tomim prisla kamaratka a sli sme ku nim, cestou sme sa zastavili na nakupy v NZ, tak Tomi ma super teplu zimnu ciapku 😵, juchuu. A bol strasne zlaty ako sa hral s detmi, ona ma 2 dcery 12 a 9r. tusim a chlapca 5r. tak sa paradne vyhral, ponahanal ich a vypusinkoval vsetkych 🙂.

Ale trapi ma ze jeho dnesny jedalnicek bol asi takyto: ranajky chlebik s maslom, desiata banan, potom snaha dat mu obed - ani zemiakove pyre nechcel co on lubi ☹, poobedie bol na kukur. chrumkach a caji (cez den som ani nekojila), potom v aute zjedol este jeden maly chlebik s maslom a 3 kekse a chlipol si z acidka, vecer snaha dat mu polievku bola marna, kasu som uz ani neskusala, takze som ho nakojila a spi, uvidime dokedy, vcera sa budil asi 6x v noci... no a takyto podobny jedalnicek mavame dost casto ☹, ja neviem ci to je tymi zubami ci co, robim niekde chybu? Myslite ze z tohto moze vyzit? Ved uz fakt skoro ziadnu zeleninku ani maso mi nespapa... skor este to ovocie...

jancia
24. okt 2009

Mizulienka gratulujem k tehu, v pase to nemas tak sme radi ze si sa "prezradila", tajnostkarka 🙂

jankamanik vitajte spat doma a ty na konikovi 😉 tak ste mali 2 mesiace prazdnin 😎

lalunna
24. okt 2009

ak niekoho zaujima tema o ockovaniach deti, urcite odporucam kupit teraz nove novembrove zdravie, je tam tema "testy na detoch", je tam o ockovani par stran a nazory za aj proti
a dalsie linky:
http://www.rizikaockovania.sk/
http://www.rozalio.cz/

basky pre teba hokaido tekvicka: http://www.biorecepty.sk/ext/biorecepty/php/bio... 😝 😉

lalunna
24. okt 2009

jamaica konkretne hovorime o tzv. MMR ockovani v 15. mesiaci (osipky, mumps, rubeola) je to ziva vakcina a picha sa do ramena
zevraj sa da este doplatit proti ovcim kiahnam spolu s tymto a to uz nechapem kto to takto nadavkuje do svojho dietatka 😔 esteze to odporucaju niektori pediatri (tie benefity musia mat za to fakt velmi pekne) 😠

lalunna
24. okt 2009

baby, myslim ze tuna sa da poskladat pekna suprava darcekov na vianoce pre manzelov: http://www.nanoshop.sk/oddelenie/1/nanosilver.php

😀

lalunna
24. okt 2009

jani, my mame takyto jedalnicek viacmenej mesiac dva a pohoda neumrel 😀 😉
utesujem sa ze ho aspon kojim, ale skusam stale ponukat jedlom...
maso patrik uplne odmieta, zeleninu zje: uhorku, cervenu papriku kapiu, zemiak cely, musi ho jest sam a teraz tu hokaido tekvicu, tot vsjo, ovocko neni problem, to iste aj chleba, len ho vidi uz chce, je jedno ze predtym ujedol krajec 😀
co som nastudovala: zelezo doplnis bananmi a melasou, zinok tekvicovymi jadierkami (davaj do jogurtu), vapnika ma dost ked ho kojis...
to budenie a odmietanie jedla urcite suvisi so zubkami
ja to vidim aj na ekzeme, ked ide zub zhorsi sa, ocervenie... ☹ 😒 😠

hribikana
24. okt 2009

lalu - ja pri tych bioreceptoch vacsinu tych potravin ani nepoznam 😀
janci - neboj, maly to s papkanim dobehne
my sme dnes mali pre zmenu spaci a jedaci den, mala spala od 10,15-12,45, potom od 15,30 - 18,30 a myslela som, ze ju dam spat az okolo 22,00, ze sa jje spat urcite xciet nebude, ale ona o 20,00 spustila taky unaveny plac, ze som ju okupkala, polozila do psotielky, ani napapat sa nevladala a zaspala ... tak to vazne nechapem a zjedla toho dnes skoro viac ako ja 😀 normalne som jej dnes dala vyskusat drzkovu polievku - no a ta mala velkyyyy uspech, potom mala este plnenu papriku, chlebik so sunkou, jablcko, 2 velke pribinaciky a 1 sabi jogurtik a mozno som este na nieco zabudla 🙂

lalunna
24. okt 2009

minule sa mi stalo ze patrik vytiahol z kocika cely pecen chleba co som kupila v pekarni a nosil ho po byte ako najvacsi poklad v naruci a potom si sadol pred zrkadlo na zem a zacal ho jest a skerit sa na seba do toho zrkadla, robil si sam pre seba sasoviny a popritom utrhal z toho pecna, bol strasne stastny z toho 😀
ja som len tak zopodial pozorovala, bolo to strasne zlate 😵

hribikana
24. okt 2009

lalu - 😀 ja som to zazila s vianockou, vacsou nez nina 😀 a ked som jej ju chcela zobrat, tak spustila neskutocny plac

lalunna
24. okt 2009

hribik, ja som sa o to ani nepokusala, prekazit mu tu radost...
celkovo on zvykne tak nahlodkavat jedlo, ako jablka, paradajky, chleba, dnes avokado 😀 vypada to potom akokeby sme mali doma mys 😀

ja som tiez kedysi nepoznala, ale mna to velmi zaujima, niet nad kvalitne potraviny 😉 povacsinou si ludia dopraju znackove handry, kozmetiku, auta, pc... na jedlo sa akosik pozabuda popritom vsetkom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre