Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katuska.
9. dec 2009

hribi, drzime palce.. nech sa to nejako dobre a rychlo poriesi. ja som zvedava ako to budeme robit.. a este k tomu capaniu po rukach. mne zas niekto hovoril, ze by sa nemalo, lebo na rukach je vela nervovych zakonceni ci co. ale kedy tedy capnem aj ja, lebo je to prve, co mi napadne, ked napr. vopcha ruku do kybla s vodou, co som mu zakazala. a ked sa spamatam, tak dostane este aj po zadku 😀

dnes by sme chceli ist pozriet do mesta na stromcek a trhy, tak sa hadam nepokazi pocasie, lebo uz od rana svieti slnko 😎

som zo za, dobra pamat. ale je mi to fakt neprijemne to slovo a este taka hlupa zdrobnenina. ked to pocujem, normalne nervy. ked sme teraz boli u svokrovcoch, tak som nic nepocuvala iba nocnikovanie a ze by uz mal rozpravat a aj po vysvetleni svokre, ze mu ma hovorit veci tak ako my si hovorila svoje. napr. namiesto toho, ze by mu povedala, ze nieco pali tak ona nanho, ze šíí šíí. nechapem aka je to spojitost. ja sa snazim marekovi rozpravat normalne, ved veciam chape... juj som rada, ze sme u seba 🙂 uz ani na navstevu sa mi tam nechce 🤐

iwuskaaa
9. dec 2009

Ahojte, no super ste sa rozpísali a je to o to krajšie, že je to také krásne vianočné, už cítiť tú atmosféru 😵 .
Aktak to je super nápad s tými omrvinkami pre vtáčiky, veľmi sa mi pozdáva 🙂 😵 .

No Vianočné tradície u nás sú asi také, že klasicky na štedrý deň sa od rána motáme v kuchyni 😀 . Varí sa kapustnica u nás dietna, bez mäsa, robím vyprážané filé, zemiakový šalát, ten zvykneme urobiť 23.12, aby sme toho nemali veľa, aby bola pohodička počas štedrého dňa. Pozeráme rozprávky, posielame sms 😀 .
Presne o 18tej zasadáme na štedrovečerný stôl, na ktorom nesmie chýbať: oblátky s medom a cesnakom, opekance s makom, kapustnica, ryba so šalátom, ovocie, koláčiky. Samozrejme sa pomodlíme, pripijeme si 😵 .
Pod obrus dáme nejaké Eurá, aby sme mali po celý rok hojno 😀 .
Prekrojíme jablko a ak je zdravé, budeme zdraví aj my 🙂 .
Na záver sa znovu pomodlíme a ideme k vianočnému stromčeku pozrieť, čo nám doniesol Ježiško 😵 .
Ešte niečo, keď večeriame, je tma, horí iba sviečka na stole 🙂 . Už teraz mám akési zimomriavky 🙂 😵 .
No a na Detve je taký zvyk, že večer sa chodí po najbližšej rodine a spievajú sa koledy, vianočné piesne a až po spievaní Vás pustia dnu.
No asi je to všetko 😀 .

aktak
autor
9. dec 2009

jancia dakujem za tip na prskavky, z nich sa deti velmi tesia, a mozno aj ten zvoncek nejak zakomponujem, lebo ten zvuk je pre deti velmi putavy a hned budu vediet ze prisli darceky, vdaka este raz 😵

slaviq81
9. dec 2009

Vy ste tu toho popísali, nestíham čítať, nieto ešte sa zapojiť 😝

Tak a máme po očkovaní, Lara dnes bola v ordinácii slušná, pekne sedela a obzerala si doktora 😀 No a potom sme šli dokúpiť posledné darčeky, takže toto už máme za sebou. Ešte nám treba trošku upratať, aj keď pri Lare upratané dlho neostane 😝 A upiecť zopár koláčov. Minulý týždeň som robila medovníčky, ani zmäknúť nestihli, môj otec ich už pojedol 😀

Idem kúsok dočítať.

jancia
9. dec 2009

Kati neni za co, ale o prskavkach pisala Hribi 😉

Iwus tak u Vas na Detve musia byt krasne Vianoce, este take tradicne... skoda ze tu v meste take nehrozi... sice aj od nas z kostola chodia napr. kolednici k tomu kto sa zapise ale to nie je ono... niet nad autenticke zvyky 😵

katuska.
9. dec 2009

my mame podobny vecer ako iwus. vecer sme sa chodili ako deti pomodlit do izby a zatial prisli darceky a rozsvietil sa stromcek. nevedeli sme z coho sa mame viacej tesit 🙂 potom si precitame uryvok o tom ako sa narodil jezisko,
potom kazdy dostal krizik od tatina medom na celo, aby posluchal. neposlusni chalani dostavali najvacsie.. 🙂 potom sa zje oblatka s medom, krupicova kasa s maslom, potom ryba so salatom a nakoniec napustnica, ale bez masa, taka akoze chudobna. a tiez u nas nesmu chybat opekance s makom. ak nevladzeme po veceri, tak po polnocnej uz nenajdeme 🙂 mnam, dala by som si.. my sme s manzelom viacmenej prebrali od nasich, lebo oni jedia take vseliake divne jedla, co si ja netrufam varit 😀 a na stefana, ked sme chodili k babkam, tak sme pred dverami zacali spievat koledy. potom, ked sme boli pubertaci, sme sa hanbili, ale vzdy bol maly dorast, takze sa to nejako vykompenzovalo 😀 juj, tesim sa velmi. zatial mam len jeden darcek a najviac si lamem hlavu nad svagrinou, lebo oni su taki narocnejsi.. 😒 takze asi nic 😀

tesim sa velmi na vianoce.. dnes som umyla balkonove okna.. ale je toho este dost...

hribik, ako ste malu ukladali vecer? skusali ste do izby?

katuska.
9. dec 2009

nechcem prezradzat, ale zbadala som evitku medzi poslednymi prispevkami.. evitkamalicka • 1d, 6tt • Dnes o 20:04 😉
hlavne, ze k nam nezabludi...

hribikana
9. dec 2009

ahoj,
takze mala cez obed spinkala od 11,15-13,00 vo svojej izbietke, co mi dodalo odvahu a skusila som ju tam ulozit aj vecer ... vyzeralo to super, lahla som si k nej, dala jej kasu z flase a chcela som ostat pri nej, ale ona ma posielala prec, kyvala mi a stuchala do mna, ze uz mam ist, to robi aj v postielke, ked ju ukladam, tak som sa spokojna pozbierala, zavrela dvere a odisla, tie dvere som asi zatvarat nemala ☹ mala sa tak rozplakala, ze hodinu som ju ukludnovala (spievali, citali knizku, mojkali sme sa .... ),uz spinka u seba v postielke, teraz vazne uvazujem, ci ju preniest do postele, ci nechat v postielke u nas v izbe ... poradte co s tym teraz 😒

jankamanikova
9. dec 2009

Ahojte!
Velmi pekne dakujem, ze ste sa tak rozpisali a ze som mala co pekne pocitat. Ja som na nete velmi malo, lebo moj laptop je pokazeny, ale uz sa opravuje, tak hadam na buduci rok budem uz pojazdna. Zatial len ked je Jany doma (aj to vecer) sa niekedy da napojit a precitat a napisat.

My sa mame dobre a zdravo, tak sa tesim. Vyzdoba ja na stene, na oknach - deti vymalovali krasneho snehuliaka a domceky na karton a vystrihli a nalepili sme to na stenu a je to nadherne. Velmi sa tesia, stale sa pytaju na stromcek, kedy ho budeme ozdobovat 😉 .

Dakujem za tipy ohladom Vianoc. My to prezivame vlastne uz teraz. Robime Jeziskovi darcek pod stromcek. Pri vecernej modlitbe pri adventom venci piseme kazdy den dobre skutky, ktore sme v ten den urobili a davame ich do slameneho kosika a to dame pod vianocny stromcek ako nas darcek pre Jeziska. Deti sa z toho velmi tesia a nevedia sa dockat.
Na Stedry den sme doma, pojdeme o piatej na sv. omsu (minuleho roku sme tak boli prvykrat a bolo to uzasne) a potom hned sadame za stedrovecerny stol, ktory si spolu prestrieme pred odchodom na sv. omsu. A vlastne s darcekmi to mame jednoduche, lebo ich Jany za ten cas, co ja deti prezliekam a slavnostne obliekam, da pod stromcek. Samozrejme oni uz vedia, ze sa do obyvacky nejde, lebo je tam tma a sviecky a cakame na Jeziska. Po veceri spolocne zazvonime na zvoncek a ideme k stromceku spievajuc koledu. Deti sa neskutocne tesia a ja tiez. Vidim a citim, ako to pekne prezivaju. Je to z roka na rok ine a kazdy z nich to preziva svojim sposobom. Joj, velmi sa tesiiiiim.
Na Bozie narodenie ideme na vychod skoro rano k svokrovcom a potom ideme do Tatier. Dostali sme od mojich rodicov krasny vianocny darcek, vikendovy pobyt v Tatrach so vsetkym, tak sa velmi tesimeeeee. Idu aj moji rodicia a sestra, tak bude zabava.

A tie prskavky skvely napad. My sme to nepouzivali, lebo nase deti sa ich dost bali ...

kape
9. dec 2009

Hribi - ja by som ju dnes uz neprekladala, ak sa v noci budi, skus ju tyzden davat len na denny spanok.

Nas Samko dnes zlomil svoju postielku. Uz v nej nejaky ten tyzden nespava, spi s nami v posteli a uz pekne taha spanok do takej pol siedmej dame mlieko a spime potom este asi tak do osmej, Samko niekedy aj dlhsie. No dnes sa tam pytal, chcel tam robit sasovinky, tak som ho tam dala a ako sa blaznil zo stoja sa hodil na zadok a bol velky praaaask. Tak tato ma robotu, aby sme mali pre druhe babo raz funkcnu, ale nebude to az taky velky problem.

jankamanikova
9. dec 2009

Hribi - ja asi velmi neporadim, lebo nase deti spia s nami. Ale ked sa uz raz s niecim zacne, nesmie sa ustupovat. Mozno nechaj otvorene dvere, zasvietene svetlo na chodbe; alebo odid, ked bude uz spat. Aj tak mam pocit, ze ona sa k Vam mozno vrati, ked sa narodi babetko. Mozno nie, ale väcsinou, ked sa narodi babo, tak tie väcsie babetka chcu byt viac s maminou a tatinom ...

Oni dost skusaju tie deti. Nasho Jakubka uspava uz Jany spolu s chlapcami, ale je to momentalne dost velky boj. Niekedy je dobre, v pohode, bez placu. Ale dnes Jakubko dost bojoval a plakal, tak sme sa pri nom striedali, ale nakoniec ho uspal Jany. Lebo ked sme raz s tym zacali, nemozeme ustupit. Ja ho nakojim, este sa pomojkame, dam mu flasu s vodou do ruky a kopec kniziek. Jany rozprava rozpravky a chalani zaspavaju. Jakubko ked zisti, ze tam nie som, trochu pomrnci, ale je ok. To su take skusky, hlavne pre mna. Vzdy, ked ho pocujem plakat, mam pocit, ze musim ist hned k nemu. Ale to by mozno vyzeralo, ze neverim Janymu, ze to zvladne, a to pred detmi nemozem ukazat. Tak sa len modlim a ono to fakt za minutu prejde ... A niekedy ich uspavame obaja spolu a zaspime vtedy skor ako deti. Co sa potom deje, netusim 😀 😀 .

iwuskaaa
9. dec 2009

Janka, Vy to krásne prežívate, spolu celá rodinka 🙂 😵 . Ako som si to čítala, tak som si to všetko u Vás predstavovala 😀 .
Janci, áno je to tak. U nás je to ešte také "ľudové" tradičné. Mne sa to tiež veľmi páči 🙂
Kape, tak Samko sa vyšantil 😀
Katuska, ja som tiež umyla okná, ešte dve mi ostali, ale tie budem asi zajtra, od piatku má vraj mrznúť, brrr 😝
Dobrú nôcku prajem 😉

katuska.
10. dec 2009

kape, no pekne 😀 to musi byt samko riadny chlap

janka, teba sa tak dobre cita.. 😵

iwus, ved to, tie mrazy ma celkom popohnali.. a aj to, ze krasne svieti slnko. 😎 idem sa uz pomaly rozbehnut, lebo ked raz sadnem za nb, tak sa len takzko rozhybem do prace. 😒

marek je nejaky nachaldnuty, v noci som ho budila na odsavanie a striekanie physiometu, chuda, plakal strasne, ale potom som ho dala k sebe a zaspal na mne. vtedy nemozem zaspat, co sa tak rozplyvam od stasita.. cez den je to lepsie, ale tie noci ☹ myslim, ze su to zubky, lebo mal hnacku a teraz soplik a to je skoro vzdy pred poriadnym zubkom. dve stolicky uz mame, tak cakam, co to bude..

elly111
10. dec 2009

ahojte nestíham teraz všetko prečítať, ale
hribi u nás sa nesmú zatvárať dvere na izbe ak je tam malý, on sa toho veľmi bojí od vtedy ako párkrát keď sa hral s dverami sa mu podarilo zatvoriť v izbe. Takže i keď bude už vo svojej izbičke ešte dlho asi nebudeme zatvárať dvere.
To je zlaté že ťa posiela preč, to si neviem predstaviť 🙂

danulik
10. dec 2009

ahojte,
vidim, ze ste sa pekne rozpisali 🙂 😉
asi to nestihnem precitat, ale aspon vas pozdravim 😵
mame sa fajn, lili sa uz asi zmierila s tym, ze domov nepojdeme a zacina si tu zvykat, aj zaspavanie nam uz ide lepsie.. nechcem si ani predstavit, co to bude, ked sa zase odstahujeme 😖 strasne sa toho bojim..

vsimla som si, ze rozoberate vianoce, ale s tradiciami vam nepomozem, lebo my asi ziadne nemame.. nam rodicia ani nikdy netvrdili, ze darceky nosi jezisko alebo santa claus, takze neviem, co povieme lili.. tento rok sa tym este nebudeme zaoberat, zatial jej je to jedno a potom uvidime..

dnes ideme este dokupit nejake darceky, lili este spinka, ja jej varim obed a potom pojdeme..

drzte sa a budte zdravi!!
cmuk 😵

angelina22
10. dec 2009

caute baby,, dufam, že ste všetky vás pozdravujem,,,,ja sem ale vooobec nemam čas chodit, tak vobec neviem čo mate nove, ako sa vám darííí,,dufam, že ste všetci zdravučkí. ja mám 2 práce, takže v kuse makám, dokonca ešte k tomu mám na dohodu v cvč anglinu s malými deťmi,,,k tomu tie školy,,,takže odchádzam z domu o 7 a prichádzam o 6.30.tatík sa ale o maličku vzorne stará, užíva si ju dosítosti.včera sme boli s malou na anglinu u helen doron v prešove, malej sa páčilo, ale zatial ju neregistrujem, kedže asi pojde do anglickej školky od jari, v írsku, a potom od sep, by mohla nastupit,,,,velmi, sa jej tam páčilo.
mne meškaju kramy tak neviem či sa náhodou nepridám k tým tehulkám,,,aj ked neviem či to nieje od stresu, test som si zatial nerobila....tak držte prsty, ani neviem či máte držat aby som bola, alebno aby som nebola, lebo sme chceli dokončit domček a potom v klude mať mimi,,,,tak uvidáíme,,,,,idem zbežne prečítat čo píšete..
mám ešte jednu otázočku na janku manikovu, vy, či ty, ak vám možem tykat lebo mi to je tu také divné(inak aj mamke aj ockovi tykám, takže inak je to pre mna prirodzené) si žila v po...nevieš náhodou o nejakom detašovanom pracovisku kde by sa dala študovat pedagogika,primárna a elementárna? lebo na uni po ma nechcú už tretí rok zobrat, ešte im dám poslednu šancu tento rok, ale už by som chcela byt niekde aj prijatá a študovat.....ak náhodou vieš, velmi mi to pomože, hladám aj po nete, ale nič som nenašla,,,,díííííííííííííííííííííííík 😀 😉

angelina22
10. dec 2009

že ste všetky o.k som chcela povedat,,, 😖

katinka0000
10. dec 2009

ahojte!

dlho som tu nebola. nejako nestiham.

k tomu zehleniu. ako napisala aktak, ja zehlim tiez velmi malo a ked sa obcas stane, ze zehlim, tak je to prijemne. jednoducho som si zvykla vsetko krasne vyrovnat uz pri vesani pradla, pri zvesovani pradla, ukladani,... a jednoducho zehlit potom nepotrebujem.

kape: ja davam melasu nicovi striekackou priamo do ust. inak mi to papat nechcel. ale este to skusim s tym jogurtom.

katinka0000
10. dec 2009

a k vianocnym tradiciam: my od rana 24.12. pecieme "stedrak", obalujeme rybu, robime zemiakovy salat, hribovu polievocku, balime darceky, pocuvame vianocne koledy, ... pred stedrovecernou vecerou sa vsetci pri sviecke modlime. potom ideme do kuchyne. chlapi idu za dvere, zaklopaju a hovoria nam koledy a posvacuju dom. potom si vsetci sadneme za stol, pripijeme si a zacneme vecerat. najskor oblatky, ovocie, polievka, hlavne jedlo. potom ideme von vsetci pali prskavky. medzitym sa niekto vytrati a da vsetky darceky pod stromcek. takto to robime od kedy si pamatam. uz sa nato hrozne tesim. je to nadherna atmosfera, cela rodina pokope, pokoj, harmonia,... min. rok som nebola na polnocnej omsi. tento rok uz chcem ist, lebo to u nas patri k vianociam.

nico vie uz povedat dost slov, ale jasne vsetko podla seba. a hlavne velmi opakuje. ked mu nieco poviem, napr. koberec, tak on povie kob, poviem mu televizor, on povie tel, alebo moju neter vola "tita" a vola sa kika, sestru vola ada a vola sa andrea. a jasne, vie uz povedat mama, baba, tata, .... prst, chlp, pupok, dida, cici,...

kape
10. dec 2009

Katinka a pytala si sa lekarky na melasu ? Vy mate este zle vysledky?

Katuska - Marek je tiez chudokrvny?

My sme dnes stravili skoro cely den s Janciou a Tomaskom, bolo fajne, nakoniec sme ukoncili nase spolunazivanie na Vianocnych trhoch, chalani hykali od uzasu 😵

katuska.
11. dec 2009

dobre rano,

kape, marek nie je chudokrvny, len je menej maska, tak som si povedala, ze mu z casu na cas dam trochu tej melasy. 😉

marek uz aj kasle, zas budem pocuvat od svokry, ze tu mame zimu a tak.. uz sa tesim 😒 a slinta ako ked bol babatko 🙂 a prsteky ma len v puse, nevytiahne, ani ked pada 😀 tak cakam, kde sa co objavi

ptajeme pekkny den.. 😎

tinka66
11. dec 2009

Ahojte.

Konecne sa aj my ozyvame....mame sa celkom fajn, konecne sme si zacali tento tyzden uzivat vianoce a tiez behame s larinkou po vianocnych trhoch...problem je, ze kocik vobec nehrozi, tak mam co robit, aby som ju ustrazila, vsade chce byt a vsetko samozrejme po svojom....vcera v bazeniku vobec nechcela rukavniky, tak taky zachvatik chytila, potom pokracovala v dm, ze aj ona chce nakupovat, tak mala maly kosik, ale stihla znicit okuliare za 10 eury a potom sme mali vonku papucu na aute...tak sme usetrili...

angelina tiez mam od septembra rozhadzany cyklus, najprv som dlho nemala, potom 12 dni slabe potom dlho nic, potom len tri dni slabe a vcera si robim test a ze vraj ano, tak som este stale v soku, absolutne som na to nebola pripravena, isli sme to muzovi oznamit do prace a ten, ze super, ze vecer sa v meste poriadne o...lebo kazdy stvrtok ma pansku jazdu....no cakala som inu reakciu....prisiel v noci a larinka od 6 nespala, tak som mu povedala nech sa stara, ze nevladzem....

idem pozriet nejake receptiky na medovnicky, nech mame vonavo cez vikend...

elly111
11. dec 2009

tinka, prosíííííím? Takže ak som to správne pochopila môžeme gratulovať? 🙂 🙂 🙂

kape
11. dec 2009

Elly no vyzera to tak, ze zacinaju byt tehotne v prevahe 😵

Tinka velka gratulacia a hlavne nech je vsetko v poriadku. Tak chodite s larinkou opat plavat a do Mobika? Samko praveze dva kurzy uplne rukavniky bojkotoval a teraz pekne nastavi ruku a neskutocne ho bavia. Deti sa menia.

eminkaa113
11. dec 2009

ahojte,

naskôr gratulujeme novej tehuľke 😉

Vianočné sviatky trávime podobne ako píšete, takže sa nechcem opakovať. Nakoniec to zavŕšime sv. omšou o polnoci, minulý a tento rok pôjdem bez manžela. Bude s Emkou doma bačovať.

Emka povie hrozne veľa slov. Všetko opakuje podobne ako Nico u Katinky. Čo nevie povedať celé, povie len začiatok: noha - no, motýľ- mo, Adamko - ada, Alexko - Ali, klasické slová: mama, tata, niekedy tati, baba, dede, taj (čaj), povie všetky domáce zvieratá a veľa ďaľších. Teraz najnovšie sú nejde a dobe (dobre). To hovorí hrozne milo, vždy sa smejem. Čokoľvek ide otvoriť, tak najskôr kričí nejde a potom sa jej to podarí. Alebo keď poviem, že idem niekde alebo urobíme niečo, tak povie dobe 🙂
No a pred zrkadlom sa tiež neustále vykrúca, v stupnej chodbe máme veľkú zrkadlovú stavanú skriňu a tam je stále a dokonca sa tam aj pusinkuje. Emka sa tam spozná. Keď sa spýtam kto to tam je, tak povie Ma (Ema) a ukazuje na seba. Včera bola podarená, dávala si podbradník pod krk a chodila sa pozerať ako vyzerá 😀

Žehlenie? No, ja žehlím, manž. a Emke všetko, mne skoro nič 😀

Pekný mrazivý víkend prajem.

iwuskaaa
11. dec 2009

Ahojte maminky 😉 ,

v prvom rade gratulujem Tinke k tehu 😉 🙂 😵 . To je super, teším sa s Tebou 😵 . Asi sa dám nahovoriť aj ja tu pri Vás 😀 .
Tinka a to má manžel odkedy zaužívané štvrtkové pánske jazdy? No keby to môj videl, tak mi povie, vidíš, to je žena 😀 .
Ale zase môj chodí každú sobotu na zápasy, tak sa nemá čo sťažovať 😀 . A tiež to tak robím, že ak príde neskôr ako by mal, tak malého nechám pri ňom 😀 , nech sa stará.

Ja som tiež nebola vlani na polnočnej, ale tento rok si ju nenechám ujsť. Pôjdem tiež bez manžela, on bude s malým 🙂 .

Kde sa dá kúpiť melasa prosím Vás 😉 ?

katinka0000
11. dec 2009

ahojte!

kape: doktorky som sa nepytala, hovorila som priamo s dodavatelom, ci je to vhodne aj pre taketo male deti. a bez problemov im to mozeme davat, je to len a len prospesne. nico to ma uz lepsie, ale este to stale nie je na 100 %.

tinka: gratulujem!!!!

iwus: melasu kupis v lekarni.

jancia
11. dec 2009

No tinka, to je prekvapenie 🙂 najprv sa tu dlho neukazes a potom hned ako kinderko 😀 gratulujeeem!

My mame jedno pecenie (u svokry) za sebou, zajtra idem k mame na dalsie kolo 😝

Tak Vam prajem krasny vonavy kolacikovy vikend 😵

hribikana
12. dec 2009

ahojte,
tinka - blahozelaaame, vitaj v klube 🙂
my sme vcera zavreli nas byt a zcalo sa nam mesacne kruzenie po navstevach nasi, svokrovci, silv. chata, moja sestra ... sem tam si doma nieco vyperieme a pokracujeme ... vcera sme u svokrovcov robili klobasky, mnam, svokor udi a MM sa stale nenaucil pit 😀 takze trpiiii jak kon 😀 tak mu treba
pekny vikend prajeme

slaviq81
12. dec 2009

Tinka, blahoželám 🙂 Klub sa rozrastá 🙂

My zatiaľ nevypekáme, lebo by sme to do Vianoc pojedli 😀 😝 Začneme tak o týždeň, to stačí.
Lara spí, čakáme kedy vstane a ideme na oslavu i keď sa mi vôbec nechce 😝 No a konečne som sa dočkala jednej veci - už pekne spíme celú noc, večerné zaspávanie už malá závisláčka zvláda bez prsníka. Takže pokrok. Čo sa týka rozprávania, tak melie len tú svoju hatlaninku, ale podľa situácie asi viem čo mi chce povedať 😀 A strašne rada sa háda, vtedy robí riadny krik 😀 😝

Tak príjemný zvyšok víkendu vám prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre