Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mhviezdicka
22. jan 2010

a ten kolac vyskusajte - je fakt super. teda ja mam rada prave taketo kolace, lebo dlho vydrzia a nie su velmi presladene 🙂

jankamanikova
22. jan 2010

mhviezdi - vdaka! Ze s "pokorou" ... Mala by si ma vidiet, ako viem na deti vyskocit a zakricat a oni len "mami, pohoda". A to ma ide rozhodit. Oni zdedili Janyho flegmaticku povahu a tak to aj vyzera. Dnes som im povedala, ze ak nepoprataju hracky, nedostanu obed. Ze bez prace, nie su kolace. A Matusko mi povedal, ze on kolace aj tak nelubi ... Ja som myslela, ze sa moje vnutro roztrhne. Ale popratat popratali, lebo videli, ze fakt nedostanu ten obed ...
A hod prosim Ta nejake este recepty takychto kolacov, prosim ...

mhviezdicka
22. jan 2010

hribi,
tebe sa to uz teda riadne krati 😲 ten cas neuveritelne rychlo bezi.
vidim to hlavne na Lucke, kazdy den sa nauci nieco nove a niecim ma prekvapi ...
napr. dnes sa asi 10 minut hrala s kockami, obzerala ich, pretacala, az som sa cudovala, ze ju to tak dlho bavi. nakoniec mi s usmevom od ucha k uchu doniesla dve a ukazala mi, ze na jednej je brm-brm a aj na druhej je brm-brm. potom ukazala dva prsty a s vaznym vyrazom v tvari mi povedala "de" (v preklade "dva traktory")
no na zjedenie bola, babula nasa 😵

mhviezdicka
22. jan 2010

jani,
zazila som ta sice len kratko na stretku, ale pokora tam urcite je 😉 aj ty si len clovek, obcas musi byt aj mama prisna aby bol doma poriadok 😉

kape
22. jan 2010

Jani, na Teba by som povedala, ze kricat ani nevies, si posobila strasne jemno s detmi v Tatrach a ked Ta clovek este aj cita, to by si mala zazit mna kricta, to by si si povedala potom ze Ty sepkas. 😅

Hej krasne je to teraz s nimi, kazdy den nieco nove, su velmi zlatucki a prekvapuju . Len nech im to takto ide dalej.

No nic ja padam, tak prijemne debatenie. A pekny vikend. Zajtra tu bude urcite mrtvo.

mhviezdicka
22. jan 2010

receptov na kolaciky vela nemam, az taka cukrarka zase nie som 😅
vacsinou peciem dia verzie receptov, aby si mohol dat aj Mitko.
medzi oblubene kolaciky patri este olejova babovka, kolac "plasticka mapa mesiaca", bebe keksy a salkovy kolac.
no a ked ma prist vacsia navsteva robime bud tiramisu, medovy kremes alebo kokosovy kolac.

jancia
22. jan 2010

hviezdi co je to za kolac ze plasticka mapa? 😝 dobry nazov to ma...

ja som zacala pozerat Policajta zo skolky, sa dobre rehocem co tie deti tam vymyslaju 😵 deti su perfektne, maju ten svoj svet, aj im ho zavidim, ze este nevedia, nevidia, neriesia veci co musime my 😔

mhviezdicka
22. jan 2010

ja uz tiez rozmyslam, ze pojdem do hajan. uz som 2x bola pri malej, neviem ci ma zle sny alebo ju zacinaju zase zuby trapit, ale vyzera to tak, ze v noci budem pendlovat medzi spalnou a detskou ☹ tak nech aspon trochu pospim 😔

jankamanikova
22. jan 2010

No, ako vzdy, ked som tu ja, tak tu nik nie je a vsetci idu spat. Tak Vam sem hodim nieco na citanie, prave som to nasla v email poste ...

PRIRUCKA 2010

ZDRAVIE:
1. Pi veľa vody.
2. Jedz raňajky ako kráľ, obedy ako princ a večere ako žobrák.
3. Jedz viac jedla, ktoré rastie na stromoch a kríkoch a jedz menej jedla, ktoré je spracovávané.
4. Ži s tromi E - Energia, Entuziazmus, Empatia.
5. Modli sa a venuj tomu čas.
6. Hraj viac hier.
7. Čítaj viac kníh, ako v roku 2009.
8. Seď v tichosti aspoň 10 minút každý deň.
9. Spi 7 hodín.
10. Prechádzaj sa 20-30 minút každý deň a usmievaj sa pri tom.

OSOBNOST:
11. Neporovnávaj svoj život s druhými. Vôbec nemáš tušenie, o čom je ich cesta životom.
12. Neprechovávaj negatívne myšlienky alebo veci, ktoré nemôžeš kontrolovať. Namiesto toho venuj svoju energiu prítomným pozitívnym momentom.
13. Neprepracúvaj sa. Udržuj si svoju hranicu.
14. Neber sa tak vážne. Nikto iný Ťa tak vážne neberie. 🙂
15. Nemínaj svoju vzácnu energiu na ohováranie.
16. Snívaj viac, kým nespíš.
17. Závisť je strata času. Už máš všetko, čo potrebuješ.
18. Zabudni na to, čo sa stalo v minulosti (odovzdaj to). Nepripomínaj svojim blízkym chyby z minulosti. To zničí Tvoju prítomnú radosť.
19. Život je príliš krátky na to, aby sme nenávideli druhých. Prestaň nenávidieť.
20. Vyrovnaj sa so svojou minulosťou, aby neovplyvňovala Tvoju prítomnosť.
21. Nikto nemá moc nad Tvojou radosťou okrem TEBA.
22. Uvedom si, že život je škola a si tu, aby si sa učil. Problémy sú jednoducho súčasťou životopisu, ktoré sa objavujú a miznú ako algebra class, ale lekcia, ktorú sa z toho naučíš bude na celý život.
23. Usmievaj sa a smej sa viac.
24. Nemusíš vyhrať každý spor. Súhlas nesúhlasu.

SPOLOCNOST:
25. Volaj často svojej rodine.
26. Každý deň daj niečo dobré druhým.
27. Odpusť všetkým všetko.
28. Tráv čas s ľuďmi nad 70 rokov a pod 6 rokov.
29. Pokús sa každý deň vyčariť úsmev na tvárach aspoň 3 ľudí.
30. To čo si o Tebe myslia druhí nech Ťa vôbec nezaujíma.
31. Tvoja práca sa o Teba nepostará, keď si chorý. Tvoji priatelia áno. Buď s nimi v kontakte.

ZIVOT:
32. Rob správne veci!
33. Vyhoď všetko, čo nie je nápomocné , krásne alebo potešujúce.
34. Boh lieči všetko.
35. Akokoľvek dobrá alebo zlá je situácia, zmení sa..
36. Nezáleží na tom ako sa cítiš, vstaň, obleč sa a ukáž sa.
37. To najlepšie ešte len príde.
38. Keď sa ráno zobudíš živý - ďakuj za to Bohu.
39. Tvoje najhlbšie JA je vždy radostné. Tak buď radostný.

POSLEDNE, ALE DOLEZITE:
40. Pošli to všetkým , na ktorých Ti záleží. Ja som to práve urobil 🙂 .

mhviezdicka
22. jan 2010

janci,
ja len pocuvam popri PC, muz to tiez pozera - dobry film 🙂

plasticka mapa - to vymyslel moj ocino 😀

cesto je take klasicke piskotove, dvojfarebne, do neupecenho cesta sa vlieva stylom haki-baki liter horuceho pudingu (najlepsi je s jahodovym) a ked sa kolac upecie vyleje sa nan pochutkova smotana a posype sa to skoricovym cukrom, potom to vyzera ako povrch mesiaca. je to take hrbolate ale neuveritelne dobre... mnam sa mi tu slinky zbiehaju 😝 😀

jankamanikova
22. jan 2010

Hviezdi - to je skvele. Ale ja potrebujem presne davkovanie, lebo sa mi to nepodari ...

danulik
22. jan 2010

este nespite? 🙂

mhviezdicka
22. jan 2010

jani,
krasne a pravdive, obcas nezaskodi pripomenut si niektore tie body 😉

mhviezdicka
22. jan 2010

jani,
ze si to ty idem ti ho rychlo odpisat, zachvilu ho tu mas 🙂

dani,
zatial nie, ale ked napisem ten recept, tak to zabalim

jankamanikova
22. jan 2010

Mhviezdi - dakujem, dakujem ...

danulik
22. jan 2010

tak asi idem aj ja 😉 dobru noc vsetkym 😵

mhviezdicka
22. jan 2010

KOLAC PLASTICKA MAPA MESIACA

Najskor vymiesat do peny
5 zltkov
25 dg praskoveho cukru
1 dcl oleja
1 dcl vody
potom pridat 25 dg polohrubej muky, 1/2 prasku do peciva a nakoniec sneh z 5 bielkov.
3/4 cesta vyliat na vymasteny a mukou vysypany plech. Do zvysneho cesta pridat 1 lyzicu kakaa a cik-cak vyliat na biele cesto.

PUDING
1 l mlieka
4 lyzice krystaloveho cukru
2 jahodove pudingy (alebo malinove)
Pding je dobre uvarit tak, aby sa este horuci mohol cik-cak vyliat na surove cesto. (ja ho vylievam pomocou naberacky, ak sa ti bude zdat ze ho je privela, chalani ti s tym zostavajucim urcite radi pomozu 😀 ).
Takto pripravene cesto sa moze dat piect (200 stupnov). Po upeceni sa este na teply kolac vyleje zmes z 3 mensich alebo 2 vacsich pochutkovych kyslych smotan zmiesanych s 3 lyzicami praskoveho sukru. Uplne nakoniec kolac este posypeme skoricovym cukrom a nechame ho dobre vychladnut, aby sa dal krajat.

Dobru chut!

mhviezdicka
22. jan 2010

je to zrozumitelne?

jankamanikova
22. jan 2010

Mhviezdi - dakujem Ti velmi pekne za Tvoj cas a obetu. Prajem dobru noc a pekne sny. Este raz vdaka ...

mhviezdicka
22. jan 2010

dufam, ze bude chutit - je mnamkovy 🙂

mhviezdicka
22. jan 2010

dobru noc, bude sa mi lepsie spat, ked som ti spravila radost 😉

jankamanikova
22. jan 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jancia
22. jan 2010

noooo takto o polnoci si tu citat recepty mnamkovych kolacikov... 😝 esteze Danulik isla spat, asi by uz nedietovala...

jancia
22. jan 2010

janka a ako sa citis? myslim fyzicky 😉

angelina22
23. jan 2010

aj ja dakujem za recept!!!
aj od janky,,,recept na štastný život!!!!
😀

danulik
23. jan 2010

ahojte 🙂

tie recepty radsej ani necitam 😀
dnes mam od rana strasnu chut na lievance s javorovym sirupom, no ale co uz, dala som si pomaranc a idem si spravit rizoto a salat..

baby, kolko krat za den cikaju vase deticky (cca)?
a este jedna otazka do ankety: davate im na noc tie overalikove pyzamka alebo uz aj dvojdielne?

kivec
23. jan 2010

Ahojte zienky,
pozeram, ze vcera vecer tu bola riadna party 🙂 aj s kolacmi. Tie recepty vyzeraju vyborne. Ja skoro vobec nepeciem, ale nejako mam nutkanie s tym zacat, hlavne ked citam vase recapty. A pri 2 detickach to asi tiez nebude na zahodenie.
Janka, ja tiez ked citam tvoje prispevky, tak by som hned brala aj 4 deti 😉 . Ty o nich vies tak krasne pisat.

Danulik, vidim, ze tu dietu beries vazne. Klobuk dole, ked si das miesto lievancov pomaranc.
Vidis a ja ani neviem, kolko krat nasa Esther za den cika. Ja ju prebalim, ked je plienka nasiaknuta a to tam mohla cvrknut aj zo 3 x a prebalujem ju tak 3-4x za den. Ja jej musim plienku skusat, lebo ona by vydrzala s jednou aj tyzden, jej nevadi nic.
NA noc jej davam overaly aj dvojdielne pyzamka ale pod to vdzdy aj body, lebo spi odokryta.

Mhviezdicka, teda tvoja Lucinka je riadny rozumcek. Ty ju uz ucis cisla? 😕 Tak na toto sa my este nechytame veru.

Ozaj a este som sa chcela opytat, ako ste na tom so s nocnikovanim? Uz vam deticky cikaju a kakju do nocnika? Lebo ja som to este ani neskusila, myslim si, ze Estuch by mi na tom neobsedela ani sekundu.

danulik
23. jan 2010

kivec - dakujem za odpovede 🙂
no..snazim sa, mam velku motivaciu - dovolenku 😀

ja som zvyknuta lili uz od narodenia prebalovat po kazdom cvrknuti, cize aj 10x za den, ale na to, ako malo cez den vypije, sa mi zda, ze cika naozaj nejako casto 😕

a ked ma dvojdielne pyzamko, tak jej das aj ponozky?
aj lili spava odokryta a pod pyzamko jej preto davam este body s kratkym rukavom a obcas aj ponozky..

nocnik mame zatial na hranie, sem-tam si nan sadne, ale nie s umyslom cikat alebo kakat..

iwuskaaa
23. jan 2010

Ahojte, tak včera sa tu predsa diskusia rozprúdila 🙂 . Ja som si myslela, že keď je piatok, nebude tu nikto, lebo sa budete venovať svojim mužíkom 😀 .
Ďakujem za recepty na koláč 😉 , určite vyskúšam. Ja chcem zajtra piecť "pudingoš", našla som na MMB, je tam presný obrázkovú postup, tak snáď sa mi podarí 🙂 .
Dani, ja dávam malému viac overaliky na spanie. Má aj dvojdielne pyžamká, ale radšej mám overaly. Pod to ešte body a pančuchy, lebo on sa vkuse odkrýva.
A koľko krát ciká? Tak to fakt netuším. Ale dosť, lebo pije aj veľa čaju.
Nočník tiež zatiaľ iba na hranie máme.

katuska.
23. jan 2010

baby, baby.. tolko ste toho popisali, ze nestiham docitat... aj som sa do toho pustila a ostava mi este 10 stran.

jankamanikova - gratulujeme!! 😕 🙂

boli sme s marekom v ziline u nasich, kedze ocko pride az zajtra.. uzivali sme si plny dom a marek saskovanie s tetami a ujom 😀 strasne sa tam vyblaznil, aj pochytal nejake nove grimasy a neviem este co.. niezeby ho ucili nocnikovaniu, sprostostiam ho budu ucit, ach jaj 😀

idem docitat aspon poslednu stranu, nech som ako tak v obraze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre