Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
12. feb 2010

baby, ja som z vas tak vyhladla, ze normalne rozmyslam, ze si pojdem spravit aspon mrazenu pizzu 😀
...ale nie, to by boli potom vycitky 😝

...idem radsej asi spat 😉

tamita
13. feb 2010

Žienky moje milé - - - - - - my sme úplne K.O. ☹ ☹
Už ani neviem,či som vám písala,že Leuška sa s nástupom vysokej horúčky už v sobotu celá osypala,pravdepodobne z toho infektu,ale nie je to výsyp ako pri 6-tej chorobe. Boli sme aj na kožnom,tiež krútili hlavou,že to nejaká čudná alerg.reakcia a viac faktorov...Angina + tento týždeň vyliezli všetky 4 očné zuby+ niečo podráždilo,napr.strava... No chúďa - má to po celom telíčku a už ju to aj svrbí,hrúza ☹ Aspoň že včera prestala teplotovať,aj ked občas jej ešte vyskočí,tak tesne nad 37.

No a mňa začalo chytať už od pondelka,lenže to som si to ešte nepripúšťala,ani v utorok....ale v stredu som sa už úplne zložila.
Ani sa nepamätám,kedy som ja bola naposledy taká chorá - 😖,Horúčky 39,hlava,hrdlo a totálny zápal priedušiek

Tak bojujeme-bojujeme,ale dáko pomaly 😢

Sa teším-veľmi-veľmi, že Tomáško s maminou sú už v teple domova 😵 a ešte to tam chvílku vydržte,aby ste sa dobre doliečili 😉

tamita
13. feb 2010

Hribik - ty si ešte pokope? 😅 Ale dobre je bambulátku,tam kde je...nech si ešte pohovie v brušku,čo tu pôjde do také ho nečasu? Aj MDŽ je dobrá príležitosť... 😉

Sophinka varí ako malá Nigela 😵 ,dokonca je pri tom ešte dôležitejšia 😎

Katka-kape, dobre som pochopila-že IP? Mne nič nedošlo.... 😕 ?
Ale krásne ďakujeme za všetky pozdravy.
A keďže tu už padli nejaké tie valentínske vyznania 😉 ,tak aj ja sa musím priznať :
Babulky - keď cítim Vašu podporu,normálne zo mňa odpadávajú také polozdochnuté bacily 😠 - VĎAKA 😵

Tak ja už asi tiež idem znovu pod paplon.Prišla som si sem trochu pokašlať,aby som nerušila dieťa a zatvrdla som celkom slušne 😅 pa-pá

danulik
13. feb 2010

chudatka moje ☹ ☹ ☹ tami, leus - liecte sa!!! myslime aj lilienkou na vas!!!

mne je tiez na nic ☹ ledva som vstala z postele, idem si spravit caj a pojdem si zase lahnut..
zajtrajsi valentin asi odignorujeme..

jancia
13. feb 2010

Joj baby co to tu citam... tusim si tu podavame stafetu...
Myslime na Vas a liecte sa, nieze sa tym bacilakom skaredym poddate!!! Dufam ze to rychlo prejde, cmuk posielame, papa

iwuskaaa
14. feb 2010

Baby (Tami a Leuška) to sa zle číta, nie to ešte všetko prežiť musíte ☹ . Prajem Vám skoré uzdravenie, nech Vás bacily rýýýýchlo opustia a ste zdravučké 😉 .
Danielka, Tebe prajem, aby to u Teba neprepuklo! Snáď si to trošku potlačila a je Ti lepšie 🙂 .
Hribi, myslím na Teba celý deň, drž sa 😉

Ja sa teším z prvej zlatej olympijskej medaily 😵 . A ku tomu, Nasťa si ma získala tým, že vedela odspievať našu hymnu, aj napriek tomu, že tu žije iba dva roky 🙂 😵

Krásneho Valentína všetkým 😉

leguanik
15. feb 2010

cafte abule ako sa mate?

my s Timkom nic moc....stale je na tom biedne...stale ma horucky, je mrzuty, malo papa....alebo lezinkuje ani sa netesi ani nekomunikuje niekedy...v sobotu v noci sme boli na pohotovosti zasa mal 39horucky..tam nam vzali aj RCP a mal hodnotu 8 vraj v pohode...dr mu pozerala aj do pusinky a vraj mu idu ocaky, ze to moze byt aj z toho....myslite ze zo zubkou moze byt tak dlho horucka? uz sa nam to taha od stredy...? a ma to takytop priebeh? neviem ci mam ist s nim opat dnes k dr. alebo nie...

leguanik
15. feb 2010

tami - vam tiez skore uzdravenie....a nemoze to mat kiahne? my mame prave po nich....

tinka66
15. feb 2010

leguanik - som na vas myslela, ze ako ste dopadli....podla mna tie teplotky su uz riadne dlho a dali mu aj ant? ak nie, tak by som asi zasla k dr.....tie ocaky su inac s..., aj larinka mala velmi burlivy priebeh...drzkajte sa a hlavne vela vela pite..verim ti, ze uz musis byt velmi otravena, ked ste tak dlho domenko..

Larinka je uz viac menej ok, ale este s nou musim opatrne...stale ma taky hlasok zastrety...mne sa to v sobotu zhorsilo, tak som cely vikend lezala a mm sa vzorne staral o svoje dievcatka, musim ho velmi pochvalit...takze si planovanu lyzovacky s chalanmi urcite zasluzi 🙂

leguanik
15. feb 2010

nedali mu antibiotika lebo vraj RCP neukazuje, ze treba anitbiotika...tak nedali, ale asi budem zasa dneska volat dr ze ci mu neda, alebo ako, lebo to uz je dost dlho....do kelu....
noo viac ma mrzi ze je taky smutnucky, radsej by som bola aj 2tydne este doma len nech je vesely nech sa hraje, spieva tancuje....som uz nestastna...sa o neho bojim ☹

tinka aj tebe skore vyzdravenie....a lyzovacka drahemu nech sa vydari

tinka66
15. feb 2010

legu - aj larinke robili po 5 dnoch rcp a hodnota 8, ze netreba atb a o tri dni znova teplota, ziadne zlepsenie, tak nakoniec nasadila ant. , chapem tvoje pocity, nebojkaj, vsetko bude lepsie, musis byt silna maminka, aby timko z teba cerpal len a len pozitivnu energiu 🙂

leguanik
15. feb 2010

tinky dakujem 😅 ...dufam, ze coskoro bude vsetko ok...ved zavolam dnes dr. je tam az 14,30 a poviem mu aj o tej pohotovosti aj o vsetkom a uvidim co mi povie on...

leguanik
15. feb 2010

tini a tie anti brala vtedy ked jej isli tie zubky? ci co jej bolo?

tinka66
15. feb 2010

legu - nie, to brala teraz, ked bola chora...ona mi teraz prvy krat ochorela, tyzden bez ant a po tyzdni ich radsej nasadila, lebo som ochorela aj ja a kedze som teho a nemozem nic, tak to nechcela rizkovat....trojky vysli niekedy okolo vianoc, bolo dost nervov okolo toho, hlavne nocne budenie aj 10 krat za noc...my sme sa nevyspali rok a pol, strasne sa nam budila a hlavne ked isli zubadla...teraz je to uz lepsie, ale nie ideal...som zvedava, ake bude druhe babo, s mm sem pripraveni na vsetko... leguanik daj vediet co povedal dr., ja ti odpisujem az teraz, lebo som si pospala 🙂 jaaaak fajne, odporucam, kto moze...

a co vsetky robite? nic nepisete? asi treba nejake prekvapko 😀 danuuuuu- ideees, kde si?

kape
15. feb 2010

Leguanik - urcite by som na Tvojom mieste zbehla s malym k Mudr, nech ho popocuvaju vidia a znovu zoberu rcp. Zo zubkokv by nemala byt teplota nad 38, len do tych 38.

Mamulky, dostali ste uz dnes niektora zvyseny rodicovsky prispevok ,z tych co ste si ho uz ziadali ? Mne prisiel po starom.

leguanik
15. feb 2010

tinka - tak prijemne spanie - teraz mas na to narok...

kape - dakujem

vraj chodi po starom a nechapem preco ten rodicovsky...uz mal prist novy co viem 😠

tinka66
15. feb 2010

kape - ja som uplne zabudla, ze treba ist ziadat to zvysenie....jeeej dalsia uloha a este stk na auto...furt nieco...a este nemam novu dialnicnu znamku a chystame sa na vychod mojim aftom....

mizulienka
15. feb 2010

ahoj kape, mne praveze prisiel nejaky vysoky, prislo mi na ucet 278 eur, neviem, nejak mi to nevychadza 😉

danulik
15. feb 2010

ahojte, ako sa mate?
my celkom fajn, lilienka je uz fit a ja na tom pracujem 😉

tajomstvo sa zatial nekona ziadne, asi musim otehotniet 😀

legu - radsej sa chodte ukazat dr. 😖 ☹ lili mava tiez teploty pri zubkoch, ale pre istotu chodte, budes pokojnejsia..

tinka - som rada, ze vam je lepsie 🙂
a manzel ide na dlhsie?

tinka66
15. feb 2010

legu - kde ste? ako ste dopadli?

mizu - to sa az na tolko zvysovalo? musim utekat do senca...

danu - drahy ide iba na vikend, na dlhsie ho nepustam 😀 este vyjednava plachetnicu v maji na tyzden, tak sa musi veeeelmi snazit, no a to nehovorim o stvrtkoch s chalanmi, ale aj to uz je len kazdy druhy zatial 🙂

Boli sme po dvoch tyzdnoch vonku...mala ako utrhnuta z retaze, normalne som nestihala...po hodke som mala dost, musim obnovit kondicku..

kape
15. feb 2010

Tinka66 neviem ako je to v Tvojom pripade s tym zvysenym RP, lebo Ty podnikas a ja presne neviem ako je to v zakone, ale pri zvysenom RP a asi vobec pri RP by matka nemala pracovat, prever si to. A super, ze uz sa to tu lepsi co sa zdravia tyka.

Leguanik - ako u doktora?

Mizu - no ako citam na konovi tak patris medzi jednu z mala bratislavskych ammiciek co ma zvyseny RP. Som zvedava co mi zajtra povedia, vraj sme mali dostat domov nejake rozhodnutie ci vyrozumenie o tom ze nam patri ten zvyseny RP. A to co Ti prislo je zvyseny RP plus pridavky na maleho.

mizulienka
15. feb 2010

tinka - zistila som, ze tych 278 eur je vlastne 256 (ten zvyseny RP) plus 21 su pridavky...utekaj do senca 🙂 ale nemusis sa velmi ponahlat, lebo tusim do 6 mesiacov mozes poziadat o zvysenie a oni ti to vyplatia spatne...

kape - to vazne s tymi mamickami? lebo ja poznam dost mamiciek, ktorym to zvysovali...
ano uz som prisla na tie pridavky 🙂
ja som si ten zvyseny RP bola ziadat hned zaciatkom januara a pani mi potom volala aby som si prisla osobne pre vyrozumenie, ale poznam mamicky,ktorym to prislo postou...a to z toho isteho uradu, len o dvere dalej 🙂

kape
15. feb 2010

NO ja to vyrozumenie nemam, ani mi nikto nevolal , aby som si pon prisla. Ved ja si na vec svoj nazor poviem, tiez som bola zaciatkom januara. 😠

danulik
15. feb 2010

tinka - pytam sa preto, lebo moj manzel chce ist na tyzden - ale so sneznym skutrom, nie lyzovat - no a neviem, co mu mam na to povedat 😅

k tomu zvysenemu RP vam neviem nic povedat, ja som len vyplnila nejake tlacivo a manzel ho odniesol na urad alebo kam sa to nosi.. ale nic mi neprislo ani mi nik nevolal..

moje dieta bolo dnes poobede u svokry a ked sa vratila, tak sa s nami ani poriadne nezvitala, hned utekala skontrolovat babiky, nakrmit ich, povozit, prebalit,.. 😀

tinka66
16. feb 2010

kape - aj som bola zamestnana u seba...takze klasika ako vy ostatne...

danu - v pohode pusti ho....ked nie si teho ako ja....nech si chalani uziju, potom su doma ako medik 🙂 ja by som tiez dakam isla, ale ja som teraz domasedko 😀 takze nebartrujem s mm

dnes utekam vybavovat vecicky do prace na dve hodky...mala isla s mm do prace, potom si ju beriem...vecer mam druhe kolo...porada s veducou a kolegynou...uz sa tesim na trochu zmeny po dvoch tyzdnoch

pekny dnik a piste....

kape
16. feb 2010

Ahojte.
Tak na UPSVar BA V. sa clovek nejde dovolat na ziadne cislo, takze mi nic ine neostava len sa tam prejst, ale to si fakt jazyk za zubami neudrzim. 😠

katuska.
16. feb 2010

tinka, co si ja pamatam, tak vraj nemoze byt iny prijem ako rodicovsky, tak neviem..

kape, ja som im uz svoje povedala, este ked som vybavovala matersku 😠 a myslim, ze to nebolo hormonmi ani nicim inym.. niekedy mam pocit, ze sa v tom vyzivaju ako ta nahanat kade tade a furt si nieco vymysliet 😒 tak drzim palce..

chcem sa spytat, tie, co mate romerku king.. ked dam mareka do sedacky, tak mu uz prekaza ta opierka hlavy, ale len na pliecka, hlavicka mu zo sedacky netrci. opierku sme uz dali do najvyssej polohy, ale ked ma teraz bundicku, tak sa neviem poriadne usadit, podla mna.. ta opierka sa asi nesmie dava dolu, vsak? lebo ked som niekde pozerala sedacky king, tak na obrazku boli aj bez tej hlavovej opierky, tak mi to vrrta v hlave..

mizulienka
16. feb 2010

aj mne sa zda, ze s tym prijmom to je tak ako vravi kape a katuska...ja som podpisovala cestne prehlasenie, ze nie som inak zarobkovo cinna....tak neviem, skus sa opytat u vas 🙂

katuska.
16. feb 2010

kape, aj mne dosiel po starom a madi po novom a to sme boli v jeden den, ale patrime do inych dveri. som tam volala a pani, ze nas je vela, ze to nestihli a ked som povedala, ze kamaratka dostala, tak sa cudovala ako to tamtie postihali.. no, asi tolko nekavickuju a nebrovzuju, ine mi nenapada 😠 a najskor ti musi prist rozhodnutie az potom pride zvyseny.. musis to osobne prebrat od postarky, lebo inak si zas pockas..

iwuskaaa
16. feb 2010

Všetko poctivo prečítané 🙂 .
Čo sa týka RP, ja som ešte ani neskontrolovala, či mi vôbec nejaký nabehol, nie to ešte, či po novom alebo po starom 😀 . Ale rozhodnutie, že mi prináleží ten zvýšený RP som dostala poštou asi minulý pondelok.

Tinka, over si to, tak ako radia dievčatá, mne sa tiež zdá, že by nemal byť iný vedľajší príjem 😒 . Tiež sa mi zdá, že som podpisovala čestné vyhlásenie, že iný príjem nemám.

Dani a už si sa vyjadrila na manželov týždeň na skútri? 😀 Ako ste sa dohodli nakoniec?
Títo chlapi večne niečo vymýšľajú, všade musia byť 😀 . Keby sme my mali toľko aktivít, asi by sa zbláznili 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre