Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

evitkamalicka
6. sep 2008

ahojte kocky...ako sa vam dari? babatka posluchaju?

jamaica77
6. sep 2008

Glia - pozri Matkovi do ust ci nema biele flaky po lickach alebo hore na podnebi, aj na jazyku ale jazyk je biely po mliecku ale take flaky biele ak ma v ustockach tak moze mat tu bacterialnu infekciu v ustockach a to boli ked babetko papka a aj odmieta papkat ☹ ak to ma , musi ist na antibiotika a ty si musis nejakou mastickou potierat bradavky - dufam ze to nemate (hlavny priznak tejto choroby je ze dietatko je nepokojne pri kojeni, alebo odmieta kojit, alebo reve pri kojeni....)
druha moznost je ze mate to co my - palenie zahy - beriem na to syrup - 2x denne, velmi neprijemne, mala nam reve len vecer ani za boha nechce ist na prsnik a je hladna priserne, nakoniec po hodine si to rozmysli a zobere aspon flasu a potom noc mame zase dobru nema problem s prsnikom a s papkanim, ale kazdy vecer mame problem s papkanim narieka pri tom ako keby som ju zaziva rezala 😠

jamaica77
6. sep 2008

Evitka - no ako ? uz odpocitavas dni, ze? no zachvilu uz to mas za sebou a budes mat maleho v naruci a plno radosti a starosti 😉

basky
6. sep 2008

Glia, zlatino, no mas to vesele, ale vsetko raz prejde, neboj, a s ranou chod urcite k lekarovi, aby sa ti tam nedostala nejaka infekcia. A ak bude moc zle, ja by som sla aj na pohotovost. Ved je treba, aby sa ti to cim skor vyliecilo a mohla sa s usmevom venovat dvom drobcom, no nie?
A s Luboskom si nesla k lekarke? Aby nenakazil Matka, pre istotu.

Katuska, ti kvapky mame vsetky predpisane, uricte ich treba, aj vsade na nete sa to docitas. Skus sa ohlasit lekarke.

evitkamalicka
6. sep 2008

veru odpocitavam...uz aby to bolo

glia
6. sep 2008

jamaica, velmi dakujem,...hned ako sa matko zobudi, pozriem mu ustocka...ale pri tej zahe si pisala, ze alexa aj odgrcavala, nie? a ze placka pri ogdrgnuti...my neplaceme hned, ako prestane papat...a spinka kludne...dnes rano som ho musela zobudit o siestej, lebo on by este spinkal aspon hodinku, no mna strasne boleli prsia, isli mi exlodovat a mlieko striekalo prudom...spapal trosicku a uz nechcel, lebo, ze on tvrdo spi...ked som si dovolila ho zobudit... 😀 ale citala som, ze deti mozu plakat pri papani, ked zjeme nieco moc korenene...no ja sa tomu vyhybam...tak ozaj netusim...kuknem mu do pusy a len dufam, ze tam nic nenajdem...

jamaica77
6. sep 2008

OTAZKA PRE VSETKY MAMICKY - ako vam vnoci zaspavaju babetka po kojeni? spavaju vo vlastnej postielke, vo vlastnej izbicke?

Nasa Alexa, spinka vo svojej postielke, vo svojej izbicke ale ja spavam v izbe snou tiez, este tyzden to chcem vydrzat a potom uz bude sama v izbe, po kojeni ju dam odgrgnut a vlozim do postielky, ona si tam troska posaskuje, porozprava a potom zaspi sama, sem-tam zaknuci to viem ze chce este odgrgnut, tak ju nachvilu dam na rameno odgregne a zase ju vlozim spet do postielky, ale niekedy tam nechce byt, tak raz vnoci medzi kojeniami spi vedla mna na posteli v jej izbe , no ale nechcem ju na to naucit, ale vizera to ze uz si na to zvyka , ze je lepsie vedla mna na posteli ako sama v postielke 😠

basky
6. sep 2008

Katuska, a vraj dieta ma priberat tyzdenne od 50g do 250g. Je to individualne, preto ten velky rozdiel. A podla tohto uplne staci, ako priberate. Min za 3 tyzdne je teda 150g.
Nam lekarka povedala, ze ma dokonca jedno babatko co pribera len 50g mesacne, a to uz je vaznejsie, tak to teraz riesia.

jamaica77
6. sep 2008

Glia - mne doktorka povedala ze 4 hodiny po tom ako nieco koreniste, stiplave alebo naduvane jedlo zjes tak vtedy sa to dostane az do mlieka, lenze u vas to trva uz 2 dni a je to pri kazdom kojeni takto vystraja a placka?
Nasa mala ked bola bez syrupu este (ked sme nevedeli co sa deje este) tak bola strasne hladna, chcela papinkat, potiahla parkrat bradavku a zacala revat, potom zase ju chcela zase potiahla parkat a revala ako keby som ju rezala, potom pri odgrgavani revala poriadne a robila ksichty ako keby nieco kysle zjedla alebo nieco zle a potom revala, teraz odkedy sme na syrupe tak je to dobre uz, vidno pri odgrgnuti ze este ma troska taku asi inu chut pri odgrgnuti ale uz nereve len oci puci na mna, ze mamka co sa deje? 😢

Este mam otazocku na kojacie mamicky : BYVA VAM ZLE PRI KOJENI? MNE JE STALE NA ZVRACANIE KED ZACNEM KOJIT, VYPIJEM PRI KOJENI AJ 2 POHARE VODY VTEDY TO POVOLI A UZ MI NIE JE ZLE 😝

glia
6. sep 2008

basky, my ranu denne cistime roztokom betadine vo fyzaku a este si davam mast betadine...davala som si harmancekove obklady, no vcera so poslala muzicka kupit repik a doniesol mi rebricek-mysi chvostik...no...tak dnes isiel este raz pre ten repik...som zvedava, s cim pride dnes...
pri lekarke sme zatial neboli...horucky nemame, tak davam len smectu...uvidime do zajtra...matko travi dnesny den v spalni, aby sa nenakazil...ta skolka nam asi prinesie same vesele zazitky... 😒

apropo...vesele zazitky zo skolky...vcera som isla pre lubka...rano sa vypravili sami s tatinom, vecer som zabudla mu pripravit vecicky...a skoro som odpadla, ked som videla, v com bol v skolke...tricko 104, teraz nosi 116, takze povodne dlhe rukavy mu boli po lakte, trenirky, co uz su tiez na vyradenie a ponozky naopak, pata mu trcala hore... 😕 tak vidim, ze musim pripravovat aj nadalej ja, lebo tatino je v tomto smere nepouzitelny... 😖 😀 😝

basky
6. sep 2008

Jami, my sice flaskujeme, ale po nanapani v noci /papame v obyvacke/ ide do svojej postielky, co mame v spalni. A skoro rano po papani si ho dame medzi seba. To uz iba podriemkavame.
Nezda sa ti skoro, nechat take male babatko same v izbicke? Ja by som to veru nedokazala, niekedy aj ta postielka meter od nasej postele sa mi zda daleko. Este nas drobci potrebuju co najviac, ale to je moj nazor. Ja by som si ho najradsej stale pri sebe.

jamaica77
6. sep 2008

GLIA - ale snaha tam bola 😉 (zlaty tatinko , snazi sa) 😀

basky
6. sep 2008

Glia, aspon ste sa zasmiali, no nie? Hned som to manzelovi precitala, prave tu pri mne krmi, tak sa zasmail, vraj jemu bysa to nestalo 😀
Tatinko sa to urcite rad nauci, chlapov treba ucit skoro vsetko.

glia
6. sep 2008

jamai, nas matko zaspava vo svojej postielke...po papani si odgrgne, dame ho do postielky, tam sa chvilu mrvi, dostane stikutku...zasa na ruky, dostikuta, tak ide do postielky a za par minut spinka...az do rana...

a aj mne je zle pri kojeni...tiez na zvracanie... 😒

jamaica77
6. sep 2008

basky - no ja tiez neviem, ci je to priskoro alebo nie, ja z tej postele v jej izbe nevidim do jej postielky, takze je to ako keby som tam vobec nebola, v spalni mame kolisku ale nikdy som ju do nej nedala lebo som od zaciatku spavala s nou v jej izbicke aby si zvykla na svoju izbicku a aby sme manzela nebudili vnoci nech sa on vyspi. alexa totiz vstava kazde 2 az 3 hodiny na kojenie (este nikdy neprespala noc bez kojenia - zavidim vam ktorym drobci spinkaju celu noc alebo aspon 6h), mam aj monitori ze by som mohla prejst uz do spalne a nechat ju samu v detskej a len pocuvat cez monitor co robi ale citim sa istejsie ked som v detskej s nou a pocujem len maly naznak niecoho a uz stojim pri postielke ci je ok 😕

glia
6. sep 2008

basky, ale v skrinke ma potriedene veci, co je na doma, co je na vonku, co je do skolky a tatko siahol do tej priehradky na doma...vzdy, ked triedime veci po prani do skriniek, snazim sa ho zapojit, nech pouklada aj on...no vzdy je to rovnake...on nevie, kde co patri...tak potom sa snazi a ja prekladam, lebo absolutne nevie posudit, co je co...medzi pyzamkami su tricka a teplaky a tak...a pritom svoje veci ma na jednicku... 😕

jamaica77
6. sep 2008

glia - jaaaj, ta stikutka, aj u nas sa to stava, chytam nervy na to, lebo stikuta aj polhodinu niekedy ale vcera vnoci dosatla stikutku vybrala som ju z postielky, dala vedla seba do postele na bok lahnut a preslo ju to 😉

glia
6. sep 2008

jamai, tak mi stikutame po kazdom papani...a pri kazdom papani kakame...mame to vesele...prebalim, odvazim, nakojim, odvazim, prebalim, dam do postielky, vyberiem, lebo stikutame a tak stale dookola...len s tym papanim ma to mrzi,preco plackame... ☹

glia
6. sep 2008

tak ja sa s vami lucim, idem na chvilu k luboskovi, lebo potom budeme zasa papat s matkom...tak papa a pekny den vam... 😉

jamaica77
6. sep 2008

Glia - mi sme kakali pri kazdom papani asi len prve 2tt, teraz uz kaka len 2krat denne a stikutku mame asi 2krat denne raz cez den a raz vnoci 😠 - ja sa netrapim ziadnym vazenim lebo nasa pribera ocividne a vidno to aj na obleceni ako vyrasta z neho 😅
MLieko sa mi zase vratilo, 3 dni to vizeralo ze stracam , poobede som nemala uz skoro vobec mlieko, ale vcera sa vsetko vratilo do normalnych kolaji, mlieka mam dost cely den 😵

kikinela
6. sep 2008

glia super z mužikom 😀
mi tiež prdkame pri každom kojeni 😀 a včera mi vyviedol ten mali taku vec že som ho prebalovaal a mal pokakanu plienku a ked som mu nadvihla nožičky že ho vyutieram tak ešte triošku prdkol a ked som mu davala čistu plienku pod zadoček tak hodil na mna normalnu fontanku zo zadočku ja cela ruka okakana v tom začal ešte aj cikat no čista komedia a mali sa na mna usmieva ako keby sa nechumelilo 😀 😀 😀 😅 a ešte jedna pikoška bola pri mne neter ma21 rokov a akurat som dokojila a ona sedela pri mne na zemi a ja som si akurat odstriekavala mliečko na mastenie bradaviek a hovorim jej pozri ako mi to strieka ona sa pozrela a moje mliečko šlup na jej tvar oči zalepene no proste zažitky tu ja mam 😀 😀 😀 😅

glia
6. sep 2008

tak, mame po dalsom kojeni...matko tentokrat neplakal...tak dufam, ze to bolo len prechodne...pozrela som mu celu pusinku, ma ju krasne ruzovu, nikde nic...som si riadne vydychla... 🙂 ale aj tak dakujem za radu...

kiki, u nas to je klasika...aspon raz denne sa vycikame mimo plienku, lubosko ma z toho zabavu...minule sme pred kupanim isli este odvazit a maly ma tiez komplet celu okakal, aj kobercek v kupelni...o par dni na to, urobil presne to iste tatinovi... 😀 no pri lubkovi sa mi stalo, ze ma stihol ocikat, ked sme boli na kontrole s klbikmi...komplet cele nohavice som mala ocurane, som sa hanbila jak nikdy... 😅

jamai, my tiez priberame, uz mame okolo 5500g, no zatial to na obleceni nebadam...teraz mal po papani 5685g, no to je obleceny, tak po odratani oblecka bude hadam nieco vyse 5500g... 😎

katinka0000
6. sep 2008

katuska: babatka sa vazia takto. odvazis ho zo vsetkych aj s plienkou pred papanim a po papani ho znova v tom istom odvazis.

tessie: aj my presne tak isto obliekame nasho malinkeho. ked ho oblecieme teplejsie, hned je spoteny chudiatko.

katinka0000
6. sep 2008

babenky aj my mame casto stikutku. trva aj 20-30 minut.

kikinela
6. sep 2008

glia to su cely chlapi 😀 😀 😀

kikinela
6. sep 2008

maminky myslite že možem ten syrup Duphalac na vykakanie ja mam zase tu moju stolicu hroznu až krvacam 😅 😢 a ešte ake polievky papate ja už mam zeleninovej a vajičkovej pokrk 😠 😅

adrina
6. sep 2008

čafte baby..dnes ste popísali dosť 😀 😀 😀 sa to tu rozbieha...my sme boli dnes u našich..ráno o 8-ej sme vypadli z domu a pred hoďkou sme sa vrátili..malý bol dnes ukážkový..celý deň prespal..asi dobieha včerajšok..xixi..ale teraz na mňa vyvaľuje okále.tak neviem,neviem...
sme zavárali lečo, oberali slivky..pracovný deň...v aute spali obaja prckovia, ak Damčo aj Matúšo..veselo bolo... 😉 😉 😉
vyzerá to,že bolesti u nás sposobil čajik, pil od príchodu domov fenyklocvý od Sunarky a ked v pondelok došiel, kúpila som Hipp,lebo ten nemali...napadlo to mangela,tak večer letel do hypáča kúpiť sunarkový..a spinkali sme...

aktak
autor
6. sep 2008

neviete mi poradit??? mali sme ZABKU, doktorka nam predpisala 3 x denne Candibene, som myslela ze uz nemame tak sme prestali davat a teraz ju vidim zase, mam to malej nasadit myslite? ako dlho sa to moze brat?

katinka0000
6. sep 2008

kikinela: ved si mozes dat aj kuraciu alebo hovadziu, gulasovu. ja jem vsetky okrem fazulovej, hrachovej, kapustovej,.. okrem tych, co by ho mohli naduvat.

adri: aj ja som od vcera zacala dat feniklovy od hipp a zatial ziadne bolesti. krasne prdka aj kaka. tak neviem, ci je to tym, alebo je to zhoda nahod.

katinka0000
6. sep 2008

aktak: mozem sa spytat, co je to zabka???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre