Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bibianna
13. sep 2008

Katinka, a aké to bolo ťuťu muťu, neboli bolesti? Jedna kamoška mi vravela, že po pôrode to je ako po prvý raz, keď treba pretrhnúť blanku. Tiež sa toho obávam, bola som riadne rozpáraná, až do krčku.

mimabb
13. sep 2008

ahojte maminky!
madi: nasa eliska tiez zaspava vacsinou na rukach... ked ju polozim do postielky, tak vacsinou spi... ale niekedy neodhadnem a ulozim ju skoro a potom sa do 2 minut zobudi... nehovoriac o chvilach, ked ma svoju zlu hodinku, tak ked zaspi, bojim sa aj pohnut aby som ju nezobudila 🙂
najradsej a najlepsie spava v kociku na prechadzke 😉

kape: pouzivame plienky babylove z DM zatial som s nimi spokojna, nerobia eliske ziadne problemy

kikinela
13. sep 2008

Ahojte maminky my sme boli dnes boli zase na prechadzke,varažky nam ustupily asi to boli potničky a tu jednu hnisavu som naatrela alkoholom večer hned sa to vysušilo ale celu tvaričku som nenatierala ničim a ustupila tak skusim ju natriet tim alkoholom jááááj to bude kriku 😅 ,moj krpec cez den malokedy spi take polhodinky si iba dava a každu 1,5 na ceciku iba raz cez den tak dobre zalomi a to je ku večeru to si pospi aj 3-5 hodin,po okupkani vie že sa ide spinkat dam ho ku mne do postele a zaspinka ale iba z dudlom a v noci ked sa zobudi tak zaspava pre ciciku alebo z dudlom 😠 tiež som nechcela dudlik a bola som proti tomu ale inak to nejde 😅 😀 ťuťu -muťu ja budem mat asi až v decembri ked sa vrati mužik domov takže on ho uvidi krpca už 4-mesačneho ☹ ☹ ☹ ale možno už v oktobri príde 😉 a ešte ten čipok mi pomohol fuj ale hnus to bol 😅 😅

danulik
13. sep 2008

ahojte,
mame za sebou prvu prechadzku, isli sme do mesta, ale tento vikend je u nas jarmok, takze tam bolo dost rusno.. no ale zvladli sme to, liluska si aj pospala, ale potom sa zobudila a zacala byt nervozna, tak sme sa vratili..
pridala som aj par foto 😉

bibianna
13. sep 2008

kiki, to ťa obdivujem, že to zvládaš bez manžela, škoda že ho nevidí vyrastať. Kde ho máš?

jancia
13. sep 2008

ahoj bibi ako sa mate?

kikinela
13. sep 2008

inak maminy ,aku mate teplotu v izbe kde spi mimino? 😅

bibianna
13. sep 2008

Máme sa dobre, Maťko je zdravý, rastie, len ja som veľmi unavená, akosi si neviem zvyknúť, všetko ma bolí. Celé tehotenstvo(rizikové) som nič nerobila a teraz akosi nevládzem. A ty ako?

bibianna
13. sep 2008

Jancia, ako si spokojná z prítomnosťou manžela pri pôrode? Ja som bola veľmi rada, že bol pri mne, veľmi mi to pomohlo, keď ma držal za ruku.

bibianna
13. sep 2008

pridala som pár fotiek

jankamanikova
13. sep 2008

Ahojte!
Zajtra krstime, tak drzte prsty, aby to Jakubko zvladol. Trapime sa s kolikami, dost ho to suzuje a mna to desi, lebo take nieco sme s chlapcami nemali. Ale aspon sa mam co nove ucit, ako vzdy.
Ja sa mam dobre, este stale krvacam po porode, takze "tutu-mutu" u nas zatial nehrozi ..., aj ked obaja s Janym by sme na seba najradsej hned skocili ..., ale neda sa.

Ciapky nenosime, je schovany v babyvaku, tak mu ich netreba.

Idem sa umyt a spat, zajtra je velky den ...

Prajem Vam peknu nedelu a kopec radosti.

jankamanikova
13. sep 2008

Nika.r - aj pre nasho Jakubka je babyvak najlepsi dopravny prostriedok 😀 a vsetci na nas pozeraju ako na hviezdy 😎 .

Jancia - dakujem(e) ...

anula
14. sep 2008

Dobre rano,

vcera sme mali nervny den, Duracelka oka nezazmurila a vecer nam to trvalo, kym sme ju uspali, bola od unavy zuriva. Ale spala od 22.30 do 5.30, tak sme si oddychli.
Teraz som ju nakojila, polozila do nasej postele medzi vankuse a diskutuje s nimi a rehuna sa. Asi citi nasu vonu a mysli si, ze sme to my. 😀 Osalila som ju, potvorku.

Janka, drzime palce, isto vam to dobre dopadne. My budeme krstit Klaru asi az niekedy na jar alebo v lete, ked zas pridu nasi, nechce sa mi tahat svokrovcov a oboch krstnych na SK.

tunylyk
14. sep 2008

dnes ideme po týždni domov,vravim si konecne 😉 malý je posledne dva dni nervozny,asi mu už chýba tatik a jeho postielka 😉 normálne sa tesim mamičkam prajem pevne nervy,usmev na tvári a štastné detičky 😉 detičkam,nech pekne priberaju a spinkaju,nech robia mamickam radosť 😉 ozvem sa,ked budem na nete

jancia
14. sep 2008

Cauki ja len na skok, bo sa citim jak keby ma bili, taka som jak mucha slaba, hlava ma boli a je mi zima 😖 teplotu nemam tak neviem, mozno som ako aj ty bibi len riadne nevyspata resp. si musim zvyknut na ten iny rezim.
Nas tatik siel dnes sam kocikovat tak si idem trosku pospat, papa a peknu nedelu a aj zajtrajsi sviatok.

Jani dufam ze krst dopadol dobre, my mame az 12.10. chcem az po sestonedeli, takze este mame cas 😉

basky
14. sep 2008

Ahojte,
ako vikendite? Manzelia konecne doma, ze? Ja sa tak na vikendy strasne tesim, aj si trosku doobeda pospim, zakial sa drahy venuje Simonkovi.
Koliky mame doobeda nadalej, dnesi 2x hodinku po jedne ho to chytilo, pomohla nastastie masaz bruska. Kvapky davame stale.

Inak uz mi prisiel ten prispevok 20 440, normalne som nechapala. V utorok manzel odniesol papiere na urad a v piatok mi nabehli peniaze na ucet. Neuveritelne, aby sa na nasich uradoch stihlo nieco za 3 dni 😉
Pediatricka nam papiere hned potvrdila na poradni, ked sme mali 28 dni a minuly tyzden som bola na kontrole po sestonedeli, tak mi potvrdil aj moj gynekolog. Nezabudnite si potom na kontrolu zobrat tie papiere.

Ako maminky, drobci posluchaju?

Anula, aj nas SImi je skoro cely den hore, spinka len take 30 minutove useky, teda doma. Ked ideme von, pospi aj 2 hodinky.
Skoda ze sa nam pocasie tak pokazilo 😒

nika.r
14. sep 2008

Ahojte 🙂

Basky, veru, užívame si víkendik s ockom. Dnes bol ten náš svedkom prvého držania hrkálky v rúčke a tak bol celý unesený 🙂

Som veľmi šťastná, že existuje toto fórum a že tu píšete svoje radosti a starosti výchovy, lebo ináč by som asi bláznila z toho, že len naše dieťa nie je také, ako sa v knižkách píše. Nechápem, kde nabrali, že by mal teraz spať 18-20 hodín. Anula, kiki, aj náš toho veľa nenaspí. Včera sme mali "brutálnu" noc pre mňa...drobec sa zobudil cca 24:00 a zaspal až okolo šiestej ráno...manžela som nechala spať, lebo mal na druhý deň náročný program - celý deň tvrdá práca na stavbe domčeka..tak som to ťahala sama...Tomimu nič nebolo, žiadne bolesti zrejme, len proste nechcel spať, vrčal, chcel sa nosiť, zdriemol max na 15 min. Potom celý deň spal a bála som sa, že si zamení deň za noc, ale našťastie sa nestalo a spal tejto noci dobre...po tri hodinky.

janka a ako budeš nosiť Jakubka vo vaku keď bude chladno? Lebo ja už bez vaku ani nemôžem byť a mám dilemu, že ako budeme chodiť na nákupy v zime.

Dúfam, že Vám krstiny dopadli dobre, my sme mali už 24. augusta a Tomi bol celý čas hore a mali sme čo robiť, aby neplakal. Vkuse sme mu pchali cumlík, ktroý vypľúval a nalievali sme ho priamo počas krstu čajom. Ešteže sme vzali tú fľašu, ináč by bol plač. Tomi si pekne nahlas cmukal 🙂 a keď mu lial kňaz vodu na hlavu, valil naňho také okále, že čo sa to s ním deje...proste si nemohol nechať ujsť nič zo svojho veľkého dňa.

katinka0000
14. sep 2008

kape: ja pouzivam z DM babylove plienky. su super. vrelo ti ich odporucam. mala som aj huggies a podla mna neboli tak dobre ako babylove.

nas maly vecer tiez nezaspi sam. okupem ho a on je potom este aj 2-3 hodinky hore. takze zaspava priemerne o 22:00. nie je to neskoro? on sa pozera po byte, nosi na rukach,... no proste vyzera ako keby bol vyspaty na 3 dni.

katinka0000
14. sep 2008

bibi: no kamoska ti hovorila pravdu, ze je to take, ako keby to bolo po prvykrat. ale treba ist nato pomalicky a vsetko sa da. ved uvidis, ako to bude u vas.

basky: a skusala si davat aj ten feniklovy cajik? nam dost pomohol na bolest bruska.

jani: ako dopadli krstiny? my sme mali minulu nedelu. nas maly vobec neplakal, akoby vedel, ze co sa s nim deje. len jedenkrat zamrncal a to len kvoli tomu, ze mu bolo hrozne teplo.

kikinela
14. sep 2008

ahojte maminky ten moj dnes cely den prespala stale spi ja a mam strach čo bude v noci 😅 ešte raz sa pytam na tu teplotu v izbe kde vam spinka miminko....dakujeme
inak plienky aj ja som mala babylove DM a su perfektne teraz mam tesco a tiež su dobre 😉

jamaica77
14. sep 2008

ahojte kocky, no ja som ochorela 😅 , vcera vecer ma zacalo boliet hrdlo, hlava a zacal mi tiect nos, neviem kde som tu gutu mohla lapit, ved tu mame teplo - horucavy 😝 , zobrala som len tylenol a kloktam so solou, aj ked v noci som ledva preglgala sliny musela som si strieknut aj spray na bolest hrdla lebo som to uz nevedela vydrzat, ved jeden strek malej nemozem poskodit aj ked vojde do mlieka, nie? 😕 bola som aj v obchode kupit homeopatika pre seba, ale zial mi nic neodporucili, kedze homeopatikum su bilynky a na bilynky si pri kojeni treba davat strasny pozor ☹ , tak sa tu trapim , malu ani na ruky neberem, mama s manzelom sa jej venuju celyd en, ja ju zoberem len ked ju nakojim, aj to sa snazim nedychat na nu - boze tak sa strasne bojim ze to chyti, a to bude horor u nas, nedost ze sa trapime s nou kazdy vecer ked reve a nechce prestat par hodin, tak ak tuto gutu chyti odo mna tak si to mozeme hodit, mam dost co robit sama so sebou, to hrdlo strasne boli, nevladzem ani rozpravat, jest a pit 😅
Moja mala nechce ziadny cajik vypit, tak pijem ja harmancekovy a feniklovy a potom nad ranom prdka ako dzivota 😀 ,t akze jej to prejde cez zo mna do mliecka a tak jej. Dnes som ale kupila jej homeopatikum na colic tak som zvedava ci nam to pomoze pri nasom vecernom revani, vcera revala od 4 poobede az do 9.20 vecer 😝

basky
14. sep 2008

Katinka, skusali sme aj feniklovy cajik pocas dna, aj do mliecka hodit zrnka fenikloveho cajika ... a nic sa nedialo. Proste rana mame take kolikove, ked spinka 8 hodin a viac, nehybe sa, a rano potrebuje naraz dostat zo seba vela prdov, kedze pazravo papka ... ale nie je to take hrozne, teraz v stredu ideme na klbiky, dufam, ze sa zbavime postolky a handernej plienky a pohyb bude troku aj v noci ... a koliky sa vacsinou chlapci zbavia po 3 mesiachoch, tak este tych par tyzdnov vydrzime.

Kiki, my mame v byte dost teplo, sme na cely byt na juznej strane, cize vykurene riadne, aj ked zatiahnute zaluzie boli stale.
Mame otvorenu aj teraz stale vyklapacku, ked bol teplo cele okno. teraz mame 25 stupnov v spalni, obyvka a kuchyna 24.

basky
14. sep 2008

Jami, drzim palceky, nech ta to co najrychlejsie prejde, urcite to rychlo prejde, nebojkaj.

basky
14. sep 2008

Tusim si tu budem pisat sama zo sebou 😉 Simi driemka, na kolenach, tak mozem pisat. Dnes sme mali ist na hody do vrakune, ale kedze je dost zima a dlhe prechadzanie a este k tomu v dave ludi sa mi fakt nechcelo, tak sme svokrovcov pozvali k nam, troska sme kecli, tesili sa z maleho ... A dali sme burcak, bol vyborny 😉

My pouzivame Huggies plienky 2 - Newborn Premium, maju fajnovu gumku na chrbatiku, cize ked je brusko plne a vykaka sa, tak sa neprekaka, lebo plienka sa prisposobu brusku, su vynikajuce 🙂
Kupili sme aj jedny Tesco fialove, ale je to otras, tak ich pomalicky minam cez den, uz sa cez ne precikal ... ale urcite niekomu vyhovuju, no nam nie.

jamaica77
14. sep 2008

basky - vam su este dobre newborn plienky? 😅 mi uz frcime na cisle 1 - pampers swaddlers 😵 a oblecko na 0-3m uz vyrastavame 😅
No aj ja dufam ze do 3 dni som fit, len sa strasne bojim ze mala to lapi 😅 , potom to bude pohroma 😕

anula
14. sep 2008

Nika, presne s tym prisla svokra, ze mala ma spat tolko. Az som si zacala znacit, kolko spi, vychadza mi to na 11 hodin denne.
No to si mala teda peknu noc. Nasa aspon v noci spi. V kociku len takych 20 min.

Jancia, dufam, ze je to len unava a ze na teba nic horsie nelezie.

Kiki, neviem teplotu, ale mame dost hladno. Zajtra skocim do pivnice po teplomer a pomeram, lebo ma to tiez zaujima, mala ma stale studene rucky rano. Dnes som jej dala na noc ten spaci vak lebo hlasia 4 stupne, tak uvidim. Zo zavinovacky sa mi vykope.

My pouzivame Pampersky, mame aj Tesco, ale este su nam velke. Par krat sme ich mali a zatial vyhovovali. Ale zistili sme, ze mozme nakupit plienky v spitali za ich nakupnu cenu, takze zostaneme na pamperskach, viac sa nam to oplati.
Mala uz spi, ideme rychlo vyuzit aj my.
Dobru noc, nech vam babatka spinkaju.

katinka0000
14. sep 2008

basky: no ved to. to je asi najhorsie na tie vetry, ze babatka, ked sa balia nasiroko, sa nemozu poriadne hybat. chudatka! dufam, ze aj my sa coskoro toho zbavime. na klbiky ideme az o 3 tyzdne.

kik: podla mna tych 25 stupnov.

aj ja si idem lahnut. dobru noc!

basky
14. sep 2008

Jami, tie Huggies su do 6 kg, cize este taky mesiac, co nam budu dobre. Simi ma teraz 4 400g, ked sme prisli z porodnice mal 2400g, narodi sai mensi ako Vase augustove babatka 😉
A oblecko mame 0-3, a tiez uz koncime, rastieme vela do dlzky, naposledy 58 cm, vsetko nam zacina byt kratke 🙂

Anulik, my naspime tiez max 11 h denne, dnes sme boli vonku len hodinku, spal 30 min, v oci 8h a cez den mohol naspat max 2h, ked zratam vsetky 20 minutovky 😀 Tak nie si sama, co ma duracelu 😀
Ale hlavne ze pekne spinkaju v noci a uz vedia rozdiel den - noc. Horsie by bolo, keby boli taky culi cez noc.

adrina
15. sep 2008

ahoj kočandy..nestíhala som sa ani ozvať..lebo máme strašne nabitý program..ocino je doma,tak si to snažíme užívať všetci spolu...absolvovali sme obed v reštike....Damian tiež obedoval snami,lebo pokial sme našli voľnú reštiku,tak bol už čas na papanie..ale zvládol to bravúrne...napapl sa a zalomil..dokonca sme mohli ísť ešte na rodinný nakup..v noci spí ukážkovo...dnes od 21-do 03hod...cez deň ako kedy...len už vyžaduje viac pozornosti...usmieva sa, džavotá....koliky nám ustúpili, neberieme už ani kvapky...len frčíme na feniklovom čajíku..ten zaber stále...najradšej kaká,keď je čerstvo okupkaný..slušáčik malý...a oblečko??no je to malý sedliačik..tak už prevažne 68
plienky??noo..podľa toho,ktoré sú v akcii 😉
a počasie??u nás je neskutočná kosa, vonka nenormálne fúka a nosíme už vetrovky...ale našťastie začali kúriť,takže doma je príjemne teplúčko

anula
15. sep 2008

Dobre rano,
kokso, ale vam ti chalaniska rastu...
Tu dnes v noci pletoval sneh.

Objednali sme Manducu, poslu nam ju aj s inym typom na 2 tyzdne na skusku.

Basky vitaj v klube Duraceliek 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre