Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kikinela
16. sep 2008

glia tušim že ty maš sekciu mne sa tiež jedna dierka nechce zahojit a teraz som zistila že je tam nitka aono to nejde vybrat lebo sa k nej nedostanem tak neviem čo bude nasledovat ☹

bibianna
16. sep 2008

Hanka, ja iba odsrekujem a dávam z fľašky. Nevie si bradavku chytiť a strašne sa pri tom pajedil. Ja pri odstriekavaní vytiahnem len 20, čo je veľmi málo, takže je väčšinou na nutrilone. No počula som, že je aj nutrilon forte, ktoré na dlhšie zasýti, chcem vyskúšať. mám elektrickú odsávačku medela a je výborná, vôbec ma to nebolí.
lalu, ďakujem. On sa na cumel naučil už v pôrodnici, upokojí ho to, keď mu niekedy vypadne, tak plače.
Basky, tiež som taká vyčerpaná, dnes malý celý deň plače, až ma chytajú depky, aj manžela.
Aktak, je to isto menzes? Koľko si krvácala po pôrode? My máme dnes 4 týždne a ešte stále krvácam.

jancia
16. sep 2008

glia ten Vas Matko je bohovsky - kolko ma vlasov, moj manzel vravi ze "ten ma viac vlasov ako ja" 😀
joooj vsetky babuska su take rozkosne...
lalu tie kyblikove fotos su chutne, dobre mu tam je co? aj si robi bublinkovy kupel? 😉
hviezdi inak na jednej foto sa mi zda ze Lucka ma podobny nostek ako nas Tomi 🙂 no.. boli by pekny parik ale Vasa ked narastie po rodicoch, tak nevim... lebo nas ked bude po nas tak bude mrnous 😝

katuska neviem ci som mala infekciu, je pravda ze ma trochu bolia bradavky ale myslim ze trhlinky nemam, len su take zacervenale no proste vyzuzlane od maleho... ale ktovie, no doktorka nevravela nic take tak neviem. No uz nastastie teplotu nemam tak som rada, akurat sa mi ale cela pusa vyhodila bleee ☹

babule dohodnite sa na stvrtok radsej bezo mna, ja sa pridam nabuduce ked uz budem fakt fit, budem sa veeeelmi tesit!
A zajtra si idem pre satku na postu tak som zvedava, potom mozno dojdem za vami aj bez kocika 😉

bibianna
16. sep 2008

Katinka, prosím ťa, ako papá tvoj malý z fľašky? Ja mám z mojím veľký problém. Je moc rýchlo, hltavo, potom sa zakucká a strašne sa hnevá, mlieko mu tečie po brade a reve , reve. Zas potiahne, zas pľuje a hnevá sa. Niekedy vie vypiť celú fľašu bez prerušenia, pekne a inokedy sa takto nervuje. Vyskúšala som aj rôzne cumle. Nemáš aj ty takýto problém? Aký máš cumlík?

Stankai, tak to ti nezávidím, prajem veľa síl a zdravia.

basky
16. sep 2008

Biibi, my sme mali ten isty problem pri flaske, mali sme Avent, stale mu pocas pitia zaskakovalo, potom kaslal, no hrozne, pazravo to hltal, metal sa ..... Nie vsak vzdy.
Tak nam lekarka poradila trosku zahustit mliecko, a pomohlo. A este zmenit flasku, na MAM antikolikovu, ma cumel v tvare prska. Teraz uz nezahustujeme, a papka krasne, nezaskakuje nam. Mozno ti tato flaska s inym cumlom pomoze aj v tom, ze sa krasne chyti prska.

adrina
16. sep 2008

prezrela som albumy..fakt sú úžasne tie bábatka 😀 😀 😀 😀
aktak...ja som tiež dnes dostala MS...po pôrode som krvacala 4tt a teraz po 7tt od pôrodu som ju beťárku dostala....
držte mi palce,prihlasila som sa na konkurz do Mercedesu na externe spracovanie účta a idem na pohovor...bojí,bojím... 😔 😔 😔 😔
Damčo.je dnes vzorový,boli sme v tom lejaku vonka..dala som si kapucnu a na kočiarik pršiplašt a nadherne spinkal celú prechádzku..za to ja som vymrzla statočne...ale nevadí,hlavne že drobček sa mal fajn

katinka0000
16. sep 2008

bibi: moj papa dobre. niekedy vymysla, ked je strasne hladny, tak by aj dudel roztrhal. ale stava sa aj jemu to iste co tvojmu. ale hlavne vtedy, ked mu uz malo tecie z flasky, alebo ako som uz pisala, ked je moc hladny. musim sa pochvalit, ze vcera v noci som si na jeden raz vytiahlai 220 ml.
my mame tiez ako basky MAM antikolikovu.

katinka0000
16. sep 2008

adri: drzim palceky, nech to vyhras. 😀

katinka0000
16. sep 2008

idem sa osprsit a zalahnut. maly od pol osmej spi, tak predpokladam, ze budeme mat rusnu noc. dneska aj vcera spi vzorovo. asi mu prospelo to ochladenie.

dobru noc!

anula
17. sep 2008

Ahojte,
namerala som v izbe, kde spi mala 15 st. Chystam sa dnes za majitelom, nech zapne kurenie 😠 . Spi v dupackach, spacom vaku, na lahko rychlozavinovacku a este tensiu deku.
jej najnovsi sport je, ako sa vykopat z dupaciek 😀 . Nozicky vytiahne dostredu do rozkroku a kope dovtedy, kym sa jej nepodari rozopnut gombicky alebo cvocky. Potom ma nozicky az fialove a studene. Preto ten spaci vak.
Zacala sa nam pretacat na brusko.

Lalu, ved tvoj maly musi byt tazky uz aj na nosenie. Mozes posilovat. A uz ani nevravim Gliin a Adrinin maly. Baby, vy budete mat bicepsy 😀

Katuska, drzim tiez palce, ale isto je maly v poriadku.

anula
17. sep 2008

Adri, drzim palce.

kape
17. sep 2008

Basky , dakujem za radu, vcera som zabudla.

My mame za sebou horsiu noc, kedze cez den sa naspinkal az az. Dokonca sme prvy krat pouzili uz aj my rektalnu trubicku. Ja ked rozpravam mame, ze ako maly reve, ze ho boli brusko a tak pod. tak ona len a z coho to moze mat. Ja mam 10 rocneho brachu a moja mama si na nic taketo s brachom nepamata, stastna to osobka a my si tu vypisujeme len ako nam vsetkym babatka placu pre bolesti bruska, koliky a pod. Vsetkym by som nam dopriala, aby sme taketo problemy nemali a nech tie nase augustovcatka sa co najmenej naplacu pre taketo bolesti.

Glia to som si myslela, ze Vy budete velmi rychlo priberat a teda uz sme Vas predbehli aj my, min, tyzden sme sa vazili a mali sme 5,7 kg s porodnou 4,3 kg a z nemocnice nas prepustali s 3,98 kg. Ja sa normalne uz aj lekarky pytam, ci je to v poriadku ze tak vela pribera maly. Anula a to Ti poviem ze na rukach ja nasho Samka uz zacinam citit. Vcera som ho po lekarkach vlacila v autosedacke, tak mam dnes peknu svalovicu na rukach. Pre buduce tehotenstvo viem, ze musim poriadne posilovat ruky 😀

Adri drzim aj ja palceky. Tak budeme mat medzi sebou dalsiu pracujucu maminku. Ja si to zatial neviem predstavit pri malom pracovat pripadne studovat a este stihat aj domacnost, klobuk pred Vami dole, ktore to zvladate. Ale je pravda, ze ked clovek musi tak zvladne toho vela. A zvlast nasa slovenska natura.

Lalu Hviezdicka tak ako zajtra bude urcite krajsie ako bolo vcera uz dnes to rano vyzera lepsie. POslem Vam do IP moje t.c. Ak chcete tak mozme ist von aj skor, ked este nebude az tak chladno. Maly najlepsie spi v kociari alebo v aute, takze urcite pojdeme vonku.

katinka0000
17. sep 2008

ahojte!

anula: no 15 st. je trochu malo. veru, behni za majitelom, aby malicka nahodou neochorela.

baby ako vasi drobcekovia drzia hlavicku? nas maly uz pekne. ani mu ju uz poriadne nemusime drzat. on uz v nemocnici mi ju dvihal.

kape: aj ja som kupila ten bio feniklovy caj v DM. akurat som ho malemu dala a chuti mu.
vies to bolenie bruska nemusi mat kazdy chlapcek. my sme uz tiez viackrat pouzili rurku. nicolasko obdivuhodne uz 3. den pekne spi aj cez den aj v noci. musim zatukat na celo.
aj nas maly dost rychlo pribera, ale podla mna je to o.k. horsie je, ak babatko nepribera a nechce jest.

katuska.
17. sep 2008

dobre ranko!

joj, vcera sme mali tazky den.. maly v kuse plakal a zaspal az o 17.00h 😔 rano som sa zlakla, ze nas dnes caka to iste, ale malicky zaspal na prse, tak fajn...

kati - ze 220ml, tak to si fakt dobra.. neviem si to ani predstavit. ja som najviac na jeden krat 60ml.. ale mlieko mi este ostalo len ho neslo vytiahnut. aku mas odsavacku? ja medelu mechanicku - harmony.

anula - tak to mate inu kosu. my sme mali vcera 20st a mne sa zdala strasna zima 😒 chodila som po byte v svetri. ale lepsie trochu chladnejsie ako prekurene..

stanka vitaj! 😉 uz by sme mohli dat zoznamku pre nasich drobcov, nie? pockame, kym sa pocasie polepsi a mozeme niekam vybehnut..

katuska.
17. sep 2008

kati - nas maly tiez uz drzi hlavku.. hlavne ked ho mame na pleci, vtedy si ju vobec nechce zlozit a len kuka naokolo akoby bol doma prvy krat 🙂

inak, my sme uz boli na usg na klbikoch a v poriadku.. balit vsak stale nasiroko. tu kazu az do polroka preventivne aj ked je vsetko v poriadku.. esteze sa ochladilo.. neviem si predstaavit 3mes babatko v lete take pobalene..
a boli sme aj na usg obliciek, lebo mal po narodeni diletaciu jednej oblicky, ale uz je to vraj v poriadku, tak sme spokojni..

a bola som konecne u kadernicky 😉 ziadna velka zmena, ale pocit ovela lepsi..

jancia
17. sep 2008

Ahojte tak ja zase len teraz "ranajkujem", akosi sa k tomu neviem dostat ked je maly hore a som s nim sama... ale teraz su zase so starkym na prechadzke tak mam chvilku na seba, resp. spratat aspon ten najvacsi bordel v byte (hlavne v kuchyni 😝 😖 ).
Adri drzim prsty, ty superzena, ja nestiham skoro nic, nieto este 3 deti a pracu 😲 ako to robis??? 😉
Anula ta tvoja Klarka je riadna potvora uz od narodenia! Hihi, no mate s nou kopec srandy 😀, a uz ju pofot nech vidime ako vam rastie!

lalunna
17. sep 2008

ahojte babule,

ok jani, liec sa teda, zajtra bez teba ale nabuduce... 😉
inak aj ja teraz ranajkujem 🙂 ale zobudili sme sa o 11 😅
kyblik je prenho ako "termalny vrt" sa smejeme nanom 😵

hviezdi, ja som kojila aj v nedelu ked bola taka zima v sade janka krala, malemu trcala z deky len pusinka 🙂 no co som mala robit ked chcel, to sa neda vydrzat ten jeho pisklavy krik, ako keby hovoril je chcem a nic ine ma nezaujima, cumel nanho absolutne neplati, len sa zbytocne vyhecuje

anula, neveris, ale bicepsy mam, a to fakticky, normalne sa ma pytala minule jedna kocka ze ci uz cvicim 😀 tak skoro po porode 😀 ze mam svaly 😎

oraia
17. sep 2008

ahojte mamicky mne z tej kosy zacne za chvilku zadrbavat to neprestane fukat nikdy? debilny Kosicky vietor 😝 😝 😝 ...
mne zacina o tyzden skola, posledny 5ty rocnik a v lete statnice ...fuuu neviem ako to zvladnem sa mi vooobec nic nechce nie to este trepat sa do presova a ucit sa 😝

kati aj saška uz drzi hlavu ked je na pleci, vsetko sleduje aby jej nic neuslo 😎

oraia
17. sep 2008

tiez som sa uz konecne objednala buduci tyzden ku kadernicke, uz pre ofinu nic nevidim 😎

danulik
17. sep 2008

ahojte,
aj ja som prave doranajkovala 🙂
liluska sa rozhodla, ze dnes spat nebude, rozhadzuje rucickami a rozculuje sa, nechce byt v postielke, len na rukach alebo pri cicke.. zapal uz nastastie ustupuje 😉

lalu - ten vas patrik v kybliku je fakt zlatucky 🙂 😉

mhviezdicka
17. sep 2008

ahojte,
tak ja som dens po prvy krat co je mala na svete ranajkovala tiez az o jedenastej - dnes doobedu sme trosku trucovali 😒 zacalo to rano o stvrtej, zaspala az o nejakej siestej na 2 a polhodinky a potom neviem co sa jej nepacilo - na ciciku bola prisata, ale len si dudlala, ked som ju odpojila, vydrzala asi 5 minut ticho a potom zase spustila, tak som ju nechala chvilu, nech si aj pokrici ale ukludnila sa az pred chvilkou. uz sa vratil aj muz z prace tak ju teraz drzi na rukach - spiacu.

a kedy zajtra by sme sa teda stretli a kde presne? aby som sa vedela zariadit a dohodnut s muzikom, lebo on nas bude musiet doviest autom, ak pojdeme niekde mimo nasho rajonu 😅

mhviezdicka
17. sep 2008

takze nase deticky dnes maju strajk? 😀

ja som prave dohodla s drahym, ze dnes ideme na nakup - Lucke musime kupit nejaky mensi teply overal, lebo tie co ma su na nej obrovske 😅

lalunna
17. sep 2008

adri, silno drzim palec, neboj, vsetkych tam prevalcujes a dostanes to 😉

kape, tusim vykuka slniecko, super, zajtra bude pekne 😉
ako som uz pisala, mne je jedno kedy a kde, my sme s patrikom prisposobivy par 🙂 a nezavolame aj sasku? ona je tiez pojazdna

katus, aj nas zvykne kukat z pleca ako keby tu bol prvy krat, vytrestene oci a hlavou kruti raz na jednu raz na druhu stranu 😀

adrina
17. sep 2008

jancia...ja tiež stíham veci len tak tak, všetko na poslednú chvílu...vela mi pomáha manžel, ja v noci nevstávam k malému, krmi ho on....damčo však velmi rýchlo pochopil,že nie je jediný člen rodiny a musí sa o moju priazeň deliť...veľa mi pomôže aj Mimčo, ked už som death..je schopný malého zabaviť...delíme sa o povinnosti..ináč bez šance...ale nemysli si,že mám doma vyluxovanú domácnosť...xixi...a pereiem až ked sa už do koša nič nezmestí...a to máme dva koše...
občas sa mi zadarí si zuby umyť až na obed a spyžama sa dostanem až potom...
účtovníctvo robím ked mi horí pod zadkom...
no superžienka
dnes sa išiel Matúšo s ockom očkovať...noo..to bude plaču....ja som nemala odvahu...

katuska.
17. sep 2008

ten strajk ide asi z vychodu na zapad 😉 my sme ho mali vcera a dnes uz pohodicka.. od 10.00h spinka, co u neho doobeda nie je zvykom. vietor je tu fakt strasny..

zacnem pisat o malom marekovi a uz mi zacne tiect mlieko 😀

lalunna
17. sep 2008

danulik, parada ze ti zapal odchadza, teraz uz bude dobre, uvidis 😉
a dakujeme za pochvalu

hviezdi, aj nasho patrika som vcera "kojila" asi hodinu pred spanim, on je strasny cuckacik, hlavne vecer
asi to vyzera na sad janka krala a cas navrhni ty, kape pisala ze chodite tak o 17
kukni overal aj v bazare, daju sa najst pekne za normalne ceny, ja som kukala nove v auparku, som skoro odpadla, a mas to na chvilku

katinka0000
17. sep 2008

katuska: ja mam medelu mini electric. je super. ale ja si len odsavam, malinkeho nekojim. papat mu davame z flase. aj nas maly ked je na pleci tak kuka ako o zivot. to je jeho najoblubenejsie poloha, len nam vsetkym niekedy z toho idu odpadnut ruky. 😀

katinka0000
17. sep 2008

oraia: ja mam statnice v januari, tak tiez dufam, ze to zvladnem.

jamaica77
17. sep 2008

dievcata ku tym KOLIKAM - mi sme to tu mali hrozne 😝 vyse tyzdna, kazdy den o tom istom case, mala zacala revat okolo 5h poobede a revala az do 9h vecer, skusila som vsetko co sa dalo, nepomahalo nic, tak som si o tom vela precitala na internete a vsade bolo odporucane HOMEOPATIKA - colic calm gripe water, nabehla som do obchodu lebo som to nechcela objednavat cez net , chcela som to hned mat, tak nemali presne to co bolo odporucane mali len na COLIC RELIEF ved to je to iste (je to na krce, na bolest brusinka a proste aj na reflux troska ) tak som to kupila pre babulku a odvtedy uz druhy den sme v pohodicke, moze sa toho dat kolkto treba pri kazdom zachvate treba dat ampulku a je to bolesti - je to neskodne a neda sa babetko predavkovat, vcera vecer som jej dala 2 ampulky a bolo po kolike, den predtym len jednu a bola super cely vecer, proste pomaha to 😵 😵 odporucam vam to zadovazit si to pre babetka a bude po placi a po bolestiach, ja som sa na to uz nemohla pozerat ako sa mala trapi , mi sme s manzelom skoro pri nej plakavali kazdy vecer 😢 , plus pijem aj feniklovy caj a detsky caj cez den aby som jej cez mlieck dala aj to, tak asi zabera aj to 😉

oraia
17. sep 2008

katinka0000 no tak to budeme mat pestrych par mesiacov 🙂 ....ked si spomeniem na Bc. statnice z pred dvoch rokov ako som sa ucila od rana do vecera ako pako tak teraz si to neviem ani len predstavit 🙂))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre