Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tunylyk
9. sep 2008

cajik ani ja nedávam,pijem detský aj na kojenie a tam je fenikel,malý pekne prdka,koliky zatial nemá ťuk ťuk 😉 a kupem pred papaním,potom sa napapá a spinka ako dudok 🙂

jankamanikova
9. sep 2008

Ahojte!
Tak my plavame vo vanicke, zachvilu pojeme do vane, lebo nam bude vanicka mala. Ja som si urobila kurz plavania deti, takze s Janikom a aj Matuskom som absolvovala plavanie uz doma a potom v bazene. Teraz to robim s Jabubkom a je to super. Plavame, spievame si; vodu miluje. Neskor budeme aj skakat do vody a potapat sa. Plavanie len odporucam, je to super!

Manduca nosic je pekny a dobry, ale ja som proti noseniu malych deti vo zvysenej polohe. Ked tak az od piateho mesiaca. My sa nosime v klbku, v babyvaku. Neskor budem pouzivat satku alebo nosic. Ale az od takeho pol roka.
Inac ta pani z tej www. nosime.sk, je moja kamaratka a je to velmi dobre a uzasne ziena ...

Mame sa dobre, akurat mi zaspal maly, teda dufam. Lebo my so spankom nie sme velmi dobri kamarati, zatial. Ale to aj preto, ze sa casto kojime ... Snad sa to upravi, casom. On papa kazdu hodinu, caj nedavam, lebo netreba kojenym detom ...

tunylyk
9. sep 2008

jani tak tvoj Jakubko má spoločné papanie s tým mojim Kubkom 😀 môj tiež niekedy,ale len cez den takto papá,vždy ked má chuť,ale v noci spí ako dudok a hodila som do albumu konečne nové fotky 😉

anula
9. sep 2008

Jani, to je super s tym plavanim. My sa tiez chystame od 3. mesiaca. Ako ju pripravit predtym? Ci nam vsetko tam povedia?

kape
9. sep 2008

K tej nasej manduce, Samko zas v nej nie je cely den, tak hodinku a pol za den, aj to nie je kazdy, postupne si na nu zvyka a ked je velmi nekludny sa v nej uspokoji a zaspinka mi na hrudi. Ja osobne si myslim, ze no nosime. sk, sa predavaju zdrave a kvalitne veci. Je na kazdeho zvazeni.
Co sa tyka ceny, aj mne sa to spociatku zdalo dost vela penazi za takuto vec, ale ked som si nastudovala referencie a zvazila moznosti vyuzitia tak to az take strasne nie je. A Samko je nase prve babatko, tak dufam, ze bude mat este nejakeho surodenca, takze ja som pre Samka kupovala veci s tym ze raz sa to este u nas vyuzije.

My vodu prevarame v hrnceku na oplachovanie cumla, skusali sme raz davat aj vodu od smadu, ale maly to rezolutne odmietol. Takze zatial sme vodu ani cajik nedali, aj ked mame tiez do zalohy kupeny ten feniklovy granulovany HIPP (bol jediny v lekarni, ked manzel kupoval) , ale pocula som ze vyrobky od HIPP su prisladzovane, takze chcem najst feniklovy cajik od ineho vyrobcu.

Uz ste si vybavovali v DM baby bonusovu knizku, mate tam kopec zliav aj na cajiky, vlhcene utierky plienky a pod. To len tak na okraj. 🙂

Inac to susenie po kupani sa nepaci ani nasmu Samkovi, to je taky rev, preco sa im to nepaci, ked vo vodicke su spokojni a ked idu vonku tak takto placu.

My mame zajtra prvy den bez ocina, doteraz sme si to vychutnavali vsetci traja spolocne, tak som zvedava ako to zvladneme.

Nas maly si dnes sam prvy krat chytil hrkalku a aj si s nou par krat pohrkal a pri tom trikrat bolo "aggggggggg" 😀 viem, ze to bolo nahodne ale to "aggggggggggg" sa nam uz podarilo viac krat.

Tunylyk, preco bol maly v inkubatore, inac je zlatucky 🙂

Dievcata z BA, kde ste boli na vysetreni noziciek, my mame ist buduci tyzden do Prosanusu, rozhodli sme sa ze pojdeme radsej tam, lebo na Antolskej ze sa dost dlho caka pokym clovek sa v dany den dostane na rad. Ako to prebieha v tom Prosanuse, su tam mili ? To bude zas revu.

kape
9. sep 2008

Na to plavanie chcem ist s malym aj ja, takze aj ja by somrada vedela, ako ich mozeme na ten kurz pripravit, ale asi zacat s tym ponaranim hlavicky a usiek, ci nie Janka?

madi
9. sep 2008

ahojte,
no..kym som vas docitala tak som zabudla na co vsetko som chcela reagovat 😠 Simonko siel hajat s tatim do spalne a mamina ma chvilku, tak citam a pisem...
ja som s cajikom zacala v sobotu - ked sme mali tu koliku....kazdy den sice navarim do flasky cajik, ale to si glgne za cely den mozno trikrat...styri...nechuti mu...tak mu ho nejak nenutim...ja len aby ho brusko nebolelo....aj ked...ja pijem feniklove cajiky aj selijake...

a bola som dnes v DM kupit plienky a tak....a na tu kuponovu knizku treba dojst s rodnym listom babatka a vyplnit nejake veci...
jo...a kupila som v lekarni aj Gravimilk - maju cokoladove a vanilkove.....zobrala som cokoladove, dufam, ze sa z toho Simono nevyhadze....

a co sa kupania tyka - straaaasne placeme... 😢 ked po kakani umyvame ritku v umyvadle tak je pohodicka, ale ked sa ideme kupat tak cisty konec...svokrusa vravi, ze sa zlakne vody, ze musime nanho uuuuplne pomalicky davat vodu, aby si zvykol....ale skusali sme aj uuuuplne pomaly a vresti aj tak.....dnes som kupila taku tu penovu podlozku...ze mozno sa bude citit istejsi v tom hm? joooj, som z toho smutna, ze sa nechceme pekne kupkat....

jo...a dnes mame maniu....sme hodinu na cicuske....kojime sa 15 min., grgneme a hned si Simon vopcha celu rucku do pusy a taha tak, ako by nejedol tyzden....tak mu dam znova..zas taha nejakych 10-15 minut (ale popritom si aj zdriemne...akoze potiahne 3x a potom "oddychuje"), zase dame grgnut a potom sa procedura opakuje....minimalne trikrat takto kojime....akoze hned za sebou.... co to znamena? co mam robit aby sa napapal na prvy sup a nebol jak besny potom? 😕
ako...mne to az tak nevadi, sak ja ho budem mat na cici kolko chce...len neviem ci to neni moc...a ci sa nepreziera alebo co.... - ale negrcka potom....

joj, som zvedava aka bude noc...lebo asi som to zakrikla - to nase spinkanie....tejto noci sme buntosili....o druhej aj stvrtej a potom o siestej... riadna fuska to je...uf...

no...idem si asi lahnut k mojim milovanym chlapom....
bozteky pre vsetky augustovcatkaaa...a nech nebolia bruska a krasne hajajte, aby boli rano maminky fit 😎

anula
10. sep 2008

Dobre rano,

Kape, mas pravdu s tym Hipp, pediatri ho nemaju moc v laske, vraj je velmi sladky, stava sa, ze deti potom nechcu mliecko.

Madi, dobry napad s tou podlozkou, babatko musi mat istotu, musi sa dotykat zadockom aj nozickami. Daj vediet, ako dopadlo kupanie po novom.

My sme vcera mali cirkus, Klara teda spala od 18.00 az sme sa bali, ze je chora, zobudili sme ju o 23.00 a to bol teda cirkus. Nevedela sa ani najest, taka bola zuriva, cela som doskriabana (a to mame ostrihane nechtiky). Nikdy viac!

sasenkah
10. sep 2008

Ahojte,

kape - vysetrenie v Prosanuse je v pohode. Je tam velmi mily doktor. Malu som vyzliekla /aj z plienky/, ulozila na bok a doktor ultrazvukom vysetril klbik. Este mi tam nieco ukazoval a vysvetloval. Potom druhy klbik a bolo.
Cele vysetrenie trvalo velmi kratko.

Lalu - aj ja mam novu kojaciu podprdu. Taku sportovu, vyzera skoro ako tielko. Kupila som ju na kosickej v pre deti za 850. Dost drahe, ale co uz, toto bola prva, ktora mi sada.
Lalu, prosim co si si davala na zapaleny prsnik? Mne sa to prihodilo dnes v noci. Mala som aj teplotu ale len 38,3. Dala som si paralen a nejako prezivam.
Inak mam podozrenie, ze za to moze moj drahy. Vcera sme tu trochu spasovali a mal moju pravu bradavku v ustach a sup - od stvrtej som vybavena a prave prso ma boli ako slak.

Baby mi cajiky davame, aj ked som najprv nechcela. Ked zacali problemy s bruskom a uz som nevedela ze ako malej pomoct dala som jej fenyklovy cajik. Okrem toho jej obcas dam vecer kamilkovy pre deti, na ukludnenie. Pomahaju oba. Vela ich nevypije max. 50 ml a pije samozrejme z plase a ide jej to velmi pekne. Neviem kde sa to naucila 😀. Ked ju tlaci brusko, po cajiku si krasne grgne a e klud.

jancia
10. sep 2008

cauki madi tak u nas tiez obcas vyzera to kojenie ako u vas... neviem cim to je ale hadam je to oki 😉 ked potom spokojne zaspi tak je to asi ako ma byt, nie?

lalunna
10. sep 2008

kape, aj my ideme do prosanusu 🙂 buduci tyzden v stredu 17teho, a ty?

madi, ja ho nechavam zatial prisateho kolko on chce a kedy chce, ako taky rezim mu budem zavadzat az neskor, teraz je to este cuckacik maznacik 😵

glia
10. sep 2008

ahojte maminy...my mame za sebou vcerajsi namahavy den a dnes to vyzera podobne...matko chce stale papat, no hned pri tom zaspinka, takze nic moc nezje...dost kaka, tak sa bojim, ze chytil aj on tu virozu...ale kaka prazenicku, aj ked vcera len taku riedku...tak som mu vecer od zufalstva uvarila cajik, no vypil 10ml a nechcel...tak uz varit nebudeme...ale uz druhy den papa menej ako 100ml, co unho nie je zvykom...dnes rano o 5.30 si dal 90ml, potom o 9.00 30ml, teraz o 10.30 70ml...bojim sa, aby som neprisla aj o mliecko...prikladam ho stale, ako sa zahlasi...myslite si, ze to si len robi oddychovy den? lebo som kdesy citala, ze su dni, kedy deticky papaju vela, ked maju rastovy skok a su dni, kedy papat nechcu...tak dufam, ze toto je aj nas pripad...

inac, vcera som pisala, ze sme mali pri kupkani taku bielu, akoby mastnu kozu na cele, ked to vyschlo, urobili sa mu na hornych vieckach, pri koreni nosteka, take biele supinky...myslite, ze staci len premazat? ze suche miesta u babatiek sa dobre riesia bielou indulonou...myslite, ze mozem?

madi, to kupkanie sme mali zo zaciatku aj my take uplakane...teraz si uz vodicku uziva...tvaricku mu len pretriem mojou mokrou rukou a zvysok telicka uz mozem pekne polievat...ale je pravda, ze nam je uz asi mala ta pultikova vanicka, musime zaviest vacsiu...lebo zadocek mame tam, kde je prenho miesto a nozicky su uplne pokrcene, alebo si ich matko vyklada hore, von z vanicky a kopka si... 😀 ja verim, ze to chce len cas, simonko si zvykne...napis, aky ohlas mala ta podlozka...

anula, vasa klarka je teda riadna osobnost...ona si neda nic diktovat...ale uz to, ze vie spinkat dlhsie je fajn, neboj...ona si v tom urobi poriadok a za par tyzdnov sa to zlepsi uplne...drzim palce

lalunna
10. sep 2008

sasi, moja stala 1430 😕 ale nema chyby a je velmi pekna na kojaciu podprdu
juj chudatko s tym prsnikom, no co uz ked to mas, asi teda mastitidu?
mne zabralo: na teplotu, ja som mala az 40 ☹ studene zabaly a sprchy, samozrejme paralen, mozes 6 denne, odstup aspon tych 6 hodin, 3 som si nechala na noc, vtedy boli tie horucky na maxime... na prsniky mrazene vinove plienky len si ich okrut okolo bradavky, tam ich nedavaj podrazdia a davaj len na zapaleny prsnik, na zdravy zatial nie, koj stale, odsavaj aby si nestratila mliecko, to je dolezite!!! a koj aj z chyteneho prsnika, bejby nevadi zapal

no a po dvoch dnoch 40 stup. horuciek som zasla na pohotovost na kramare pre atb a tie zabrali po 4 dnoch, po dvoch dnoch brania sa mi chytil aj druhy prsnik ☹

musis to vydrzat, trva to povacsinou tyzden, ale koj a odsavaj, aby si to mliecko nestratila...

kape
10. sep 2008

Lalu aj my ideme buducu stredu, ale o 14:40
Saska, mne ziadne obklady, ci uz vinovy alebo kapustovy, surovy zemiak a este aj tvaroh nezabrali, vyskusala som vsetko, u mna zabrali naplno antibiotika.
Lekarka ma na pohotovosti sprdla, ze kojim aj pri teplote nad 38, ale nastastie potom po navsteve pohotovosti sa mi darilo udrzat teplotu pod 38. Neodkladaj tie zabaly, hned si ich zacni davat, aby to nepostupilo dalej a teplotu samozrejme sklepavat, ja som si davala panadol namiesto paralenu.

sasenkah
10. sep 2008

To akoze otvorim rulandske, dam na plienku a potom na prso?
To budem asi smrdiet ako krcma, ze....

Vyskusam teda vsetko. Zajtra mi ordinuje doktorka tak jej zavolam.
Kojim stale aj z bolaveho.

Dakujem za rady.

sasenkah
10. sep 2008

Lalu a ten tvoj malinky......totalna podoba, na oboch samozrejme 🙂
Nezapriete ze tvorite jednu rodinku. 😉

lalunna
10. sep 2008

inak tu za 850 som skusala asi aj ja, ale ja som chcela viac taku klasicku podprsenku ako tielko tak som sa rozhodla pre tuto potom 🙂 je od anity?

lalunna
10. sep 2008

sasi, u nas to pachlo tyzden vinom ako v krcme, aj postel, aj moje veci, dokonca aj maly 😀

kape, my ideme na 18 🙂 skoda, mohli by sme sa tam stretnut...

atb, su potrebne aj z toho dovodu aby sa ti tam nevytvorilo hnisave lozisko, zvyknu potom rezat... u mna boli tiez samozrejme obklady len ako doplnok liecby, to ma nevyliecilo, zabrali atb, ale az za 4 dni, dovtedy boli tie obklady prijemne a ladove sprchy na prsniky to je tiez dobre a to praktizujem aj teraz, aby sa prsniky prekrvovali a boli pekne aj po rocnom dojceni, odporucane starymi mamami 🙂

lalunna
10. sep 2008

pridane nove foto 😉

sasenkah
10. sep 2008

Normalne si kupujem podprdy Calvin Klein a nepamatam sa, ze by som niekedy za podprdu dala viac ako 20 EUR, tak preto ma to tak prekvapilo.
Nuz co, ked nie je konkurencia mozu si pytat co chcu.

K mojej doktorke idem zajtra, lebo dnes neordinuje. A ja fakt nemam naladu na to, aby mi nejaka cudzi doktor/ka omagavala prsa.

Zda sa mi, ze sa to zvolnuje, uz som bola aspon na chvilku s malou vonku a v lekarni a celkom v pohode.
Kazdopadne to nechcem podcenit a uvidim co mi povie ta doktorka.

jancia
10. sep 2008

lalu - dodatocne vsetko najlepsie k meninkam, nech sa mate len a len dobre vsetci 3 😵 😉

jancia
10. sep 2008

Sasi dufam ze budes coskoro v poriadku, drz sa a jasne, netreba to podcenovat 😉

lalunna
10. sep 2008

😀 ...to mne kontroloval prsia doktor na pohotovosti na kramaroch, ale k nemu som chodila aj ako tehotna, tak sme sa pznali, no a pred nim som si z podprdy vytiahla kapustny list 😀 😀 😀 som zabudla ze ich tam mam v tych teplotach

tak som sa hanbila jak slak 😀 😀 😀

lalunna
10. sep 2008

jani 😵 diki, cmuk

sasenkah
10. sep 2008

kokso, tak to je iny trapas 😀 😀 😀
Tak ale v takych horuckach to ma clovek uz inak zatemneny mozog. 😀

Samozrejme tiez vsetko naj. Akosi zabudam sledovat kaledar.

Este k tym podprdam, naposledy som si kupila podprdu velkosti 70DD (!!!!) tiez u CK. Vzhladom k tomu, ze take kozy /doslova/ ziadna normalna zena nema, snad len silikonove, bola vo vypredaji a vysla ma na 6 EUR!
Ked si potom kupujem akesi tielko za vyse osem kil, tak to nastve.... 😠

lalunna
10. sep 2008

70D!!! ??? 😀

ja som si tu vcera kupila 75B, aj som sa cudovala, myslela som ze natiahnem 80C, to asi tie studene sprchy maju stahovaci ucinok, ale nech, ja som radsej malym, predtym som mala 75A a bola som spokojna

sasenkah
10. sep 2008

70 DD ! 70D som mala pocas tehotenstva 😀. Normalne mam 70 C.
Mozem fotit do playboya 😀 😀 😀 .

jancia
10. sep 2008

Sasino vidis! Sak ty si mozes k tej materskej pekne privyrobit 😀 😀 😀

lalunna
10. sep 2008

70DD !!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 a potom ze ti muz zanesie zapal na bradavku 😀 😀 😀 no necudo

basky
10. sep 2008

Ahojte,
ani nas Simi nie je nadseny vo vanicke, vsetko v pohode, pokial sa mu nenamoci hlavicka, zacne taky krik, ze mi ide srdce vytrhnut.
Tak kupeme 1-2 x do tyzdna a inak kazdy den v umyvadle, komplet celeho ho tam vykupkam, on si nozickou alebo ritkou zapcha umyvadlo a smeje sa alebo driemka, je uzasny 😉

My ideme na klbiky 17.9., to mame presne 2 mesiace, skor nas na Tehelnej nechceli objednat, vraj oni robia az v 2 mesiacoch, tak vydrzime este par dni.

A doobedia mame vesele stale, uz sme skusali vsetko, zmenili flasu na MAM protikolikovu, kvapky Espumisan, Sab Simplex, Infacol, fenikovy cajik, cvicenie, masaze ... a je to sice troska lepsie ako pred 3 tyzdnami, ale stale mame krik, tlacenie a prdiky. A len rano, od cca 8h do 11h. Ja nechapem, ze presne v rovnaky cas, ale nech je to uz prec, dnes sme to mali na 3 etapy, tak krical, bambulacik moj zlaty.

Inak nas Simi je uzasny, nema problem tahat z prska, lapne sa krasne a taha poriadne /aj ked mam malo, nepribuda, aj ked vytiahne vsetko/, uz sme mali 3 druhy cumlov na flasiach, papa aj z lyzicky v pohode, v nemocnici tiez ina flasa s cumlom, striekacka .... jednoznacne mame pazrosa, je mu jedno, ako sa mu da jest, hlavne nech papka a vela. Uz asi prejdeme na 140ml. 130ml mu je tusim malo, dopapa a pusa otvorene a pyta si .... tesime sa, dufam ze Vas dobehneme 😉

Matka, mne fakt na niektorych fotkach Patko pripomina Simiho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre