Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
10. feb 2009

tinka: a mala aj ine priznaky tej epilepsie? ci len to ze nehovorila? ona tie zakl. slovicka povie. ale v takomto veku by mal uz skladat suvetia.

katinka0000
10. feb 2009

aj u nas snezi. hroza. tie cesty vyzeraju. cestari asi zase zaspali.

slaviq81
10. feb 2009

U nás fučalo, teraz začalo čosi padať - ani sneh, ani dážď.
Malá spí od pol štvrtej, a ja sa už normálne nudím 😝

katinka0000
10. feb 2009

nas maly sa asi pred 30 min. zobudil.

kuratenko11
10. feb 2009

baby u nas tak strasne snezi,uz mame okolo 30cm,uz nam nefunguje ani TV,ani jeden program nejde,no hotova kalamita,pommmoccc 🙂
Baby ked vam tak poobede dlho deturence spavaju,kedy vam idu spinkat vecer?Lebo my spime poobede take max.2 hodky do 16-16 30 maximum a potom zalomime o 19hod.A rano vstavame o 6 30-7hod.

hribikana
10. feb 2009

tinka: jas funguje roztriestene, je tam teraz vela malych fy a nema vlastnu modelovu produkciu

no a s topanockami sa nejak dohodneme ... bud si dopredu vyberiete a my donesieme alebo prideme na velkom aute a vyberiete si na mieste ... ale to je este veeelmi daleko

no kupila som Nine slnecne okuliare ... rozhodla som sa nakoniec pre tie babybanz retro ... nasdila som ich malej na ocka a ona sa tvarila uplne normalne, akoby nic, mam okuliare??? no a co ... normalka 😀 pridavam aj foto

prijemny vecer prajem

iwuskaaa
10. feb 2009

Hviezdi, tak ani Lucke sa ešte nechce do sedu? No pekne si to napísala, oni sami vedia, kedy je ten správny čas 😉
Hribikana, ja som si už tiež topánočky vybrala 🙂 . V akých cenách sa asi tak pohybujú? 🙂
No baby...tu je kalamita jak hrom 😠 . My sme boli v LC, ja na kontrole a vrátili sme sa o ôsmej 😠 , Dávidko už bežne o takom čase spáva. To ale nič...hodinu sme stáli v kolóne, ktorá sa vôbec nehýbala, ja som bola už zúfalá, malý nervózny 😖 ...našťastie išiel okolo policajt, tak manžel mu povedal, že čo máme robiť, že v aute máme malé bábo...tak zlatý, zapol výstražné a v protismere nás vyviedol celou kolónou (asi 5 km) 🙂 🙂
Ale poviem Vám, nebolo mi všetko jedno, plno snehu, cesta samý ľad 😔 , vonku zima, asi 2O skrížených kamiónov 🙄

hribikana
10. feb 2009

zajtra poslem cennik, manzel je dnes v Zline ... siju topanocky aj pre Batu, isiel s novou kolekciou

jancia
10. feb 2009

iwuska tak to klobuk dole pred takymi policajtami 😉 dobre ze ste to takto zvladli, najlepsie nikam ani nechodit ked to nie je vazne...

jancia
10. feb 2009

inak vsetkym prajem pekny vecer 😵

danulik
10. feb 2009

http://www.crazy.sk/index.php?blog=3&title=tesc...

inspiracia na valentina - z rod. prispevku toho vela nekupime 😀 😀 😀

jancia
10. feb 2009

danuli 😀 zajtra nabehnem na nakup 😝

zlatulienka
10. feb 2009

danulík, to dobrééé 😀

a pekný večer vám všetkým prajem
dnes je tu dajako ticho, asi už spíte, veru pomaly pôjdem aj ja

iwuskaaa
11. feb 2009

Danulik, už som si bola kartu kúpiť 😀 😀 😀 , super nápad, hlavne teraz, pred výplatou a materskou 😅 .
Janci, keby som vedela meno toho policajta, asi aj do Pošty pre Teba by som si ho zavolala a poďakovala mu 😀 . Teraz sa mi už smeje 😠 .
Keď my sme odchádzali z domu a bolo fajne, nič nenaznačovalo tomu, že bude snežiť 😖 . Ale no, už je dobre 😵

slaviq81
11. feb 2009

Ahojte,
dnes máme krásne, vykukuje nám slniečko.
Iwus, tak to by som teda od policajtov nečakala, fakt si zaslúži pochvalu 🙂

Lara spí, už máme aký taký režim: o 10tej prvý spánok cca 2 hodinky, poobede sa hrá, o 14tej druhý spánok (to väčšinou ideme von) cca 3 hodiny a večer ako kedy medzi 21-22 hod. V noci kojím aj 5 krát 🙄 a vstávame o 7 hod.

Hribi, Nina je iná frajerka v tých brýlach 😎

vejinka
11. feb 2009

baby stal sa zazrak po prveeee docitala som knizku kazde dieta sa vie naucit spat..a po druhe hned som to vyskusala na erikovi..nakojila nexcel spat..tak ho dala do postielky vedla neho zajaca nesqik jeho oblubena hracka..a pohladila po vlaskoch a isla prec z izby..taky rev spustil ze koniec sadla som si do obyvacky a cakala 3 minuty..po troch minutach velkeho revu..som prisla za nim on cely mokry od slz ale mal podbrazdnik takze nebol mokry na tricku som ho pohladkala dala mu cumlik pockala kym prestane plakat co bolo do minutky..a odisla este som poriadne ani nevysla z izby uz spustil hrozny rev..zasa som si sadla do obyvacky cakala 3 minuty a isla za nim..tentokrat trvalo asi dve minuty kym prestal plakat..otocila som ho ku zajacikovi na bok dala mu pusu pohladkala po licku povedala ze ho velmi lubim ale xcem aby sa naucil sam zaspinkat v postielke..a odisla som ...na moje velke prekvapenie som nepocula nic..po troch minutach som sa isla pozriet a erik spi...

slaviq81
11. feb 2009

Veji, mne malá zatiaľ zaspáva na prsníku. Dúfam, že to tak ostane 🙂

mimabb
11. feb 2009

vejinka: perfektne ste zvladli zaspavanie! dnes to bude mozno uplne bez placu 😉 😵 😵 😵
nam plac trval asi 3-4 dni... a bol dlhsi... prvy den 20 minut a postupne sa to skracovalo... najtazsie bolo, ovladat sa a neutekat hned za nou, ked spustila... ale presviedcala som sa, ze to robim pre jej dobro a ze to lahko a hlavne bezbolestne zvladneme...

vejinka
11. feb 2009

uvidime ake budu dalsie dni.. 😉

mimabb
11. feb 2009

urcite dobre, ked si presvedcena, ze robis dobre... drzim palce!

vejinka
11. feb 2009

no som presvedcena...ale ci to aj moje dieta tak bude brat 😅

a dakujem pekne...ved podam info ako nam to ide dalej

bammbi
11. feb 2009

Ahojte maminky,
nasa bambulke zacalo slzit a hnisat ocko... ☹ nemate nejaky domaci recept, co stym? predtym ako s nou pobezim k lekarovi??

Psychologovia neodporucaju nechavat vyplakat dieta, niektori urcuju hranicu max.casu plakania 5 min, a ta by sa nemala prekracovat. Placom dieta komunikuje s rodicmi, neodpovedanie na srdervuci plac dietata je ignorovanie jeho potrieb, dieta ma pocit, ze ho matka opustila, pretoze vo veku 6 mesiacov nechape, ze ked matku nevidi, ze ona stale existuje... Naburava sa tym dovera dietata v rannom veku... Tot z mudrych kniziek...
...vejinka, 3 min by malo byt ok

nesca
11. feb 2009

Bammbi,

my to už máme asi 2 týždne, ale jemu sa hlavne zalievalo slzami, alebo čo, také vodnaté ho mal, hnis len trošinku, niekedy vôbec, najprv len jedno očko potom aj druhé, teraz rôzne, niekedy to už nemá vôbec, niekedy len jedno, niekedy obe. Nebolo to ale hrozné a doma sme mali Opthal, to je také na dezinfekciu a vyčistenie, tak sme mu to robili s tým po telef. konzultácii s doktorkou. No ale stále ani lepšie ani horšie, tak zajtra by som to už chcela ísť ukázať, dúfam, že to stihnem, lebo sme objednaní aj na nefrologiu. Tak potom ti napíšem, že čo nám povedali. A on si ešte veľmi často šúcha očká ako keby bol unavený, ale robí to často a hocikedy, nie v závislosti od spania, dúfam, že to nebude nejaká alergia 😒 .

nesca
11. feb 2009

Baby,

a chystáte sa už s drobcami na dovolenku? My by sme chceli ísť do Chorvátska, keby mal Patrik problémy s obličkou, aby sme sa mohli všetci rýchlo vrátiť na Slovensko. Lebo ked ste niekde daleko, napr. letecky a niečo sa stane, že sa musíte vrátiť s dieťaťom, tak poisťovna vraj preplatí cestu len jednému rodičovi, no tak to by ma porazilo, keby som ja sama s Patrikom letela domov a manžel s Michalom by zostali niekde v kýbli 😠 .

A som sa chcela opýtať, že s ktorou cestovkou máte najlepšie skúsenosti?

hribikana
11. feb 2009

Ahoj, no my tento rok ideme skusit taliansko toskansko, cez satur. Ale pred 2 rokmi sme boli v polovici juna v chorvatsku, v zadare, v hoteli donat, all inclusive, za super cenu, tiez cez satur. A bola to veeelmi prijemna dovolenka.

mimabb
11. feb 2009

bambi: vejinka a ja sme to skusali podla knizky kazde dieta sa vie naucit spat... a nie je to o tom, ze nechat dieta srdcervuco plakat...
eli najskor mrnkala, potom akoby vykrikovala "kde ste"... a prvy den sa dostala na chvilku aj do stadia, kedy zurila... vtedy som intervaly skratila na 2 minuty...
nie kazde dietatko a hlavne mamicka to zvladne... velmi dolezite je chodit v pravidelnych intervaloch k babatku a vzdy ho utisit, aby uistit, ze mama je tu... ale teraz je cas spinkat a ono to zvladne
ked to nezvladne do tyzdna este nie je pripravene zaspavat same...

katinka0000
11. feb 2009

no nas maly niekedy zaspinka sam a niekedy vymysla. ale fakt neviem, ci by sa to dalo u nas naucit, ked my byvame este s rodicmi. nasi by sa asi zblaznili, keby ho poculi tol
ko plakat.

katuska.
11. feb 2009

zdraviime zo ziliny! prisla som sa pochvalit, ze sme zvladli cestu kosice-zilina vlakom v zostave marek a maminka 😉 cesta uuuplne v pohode, marek bol zlaty.. teraz si trochu uzivame s rodinou.. mam piatich surodencov, takze trma vrma a marek ide z ruk do ruk.. mam sa na co tesit... doma ho bude cakat odvykacia kura 😔 dufam, ze su vyssie len same dobre spravy od vas.. asi vas nebudem mat cas teraz docitat.. az doma 😉

nesca
11. feb 2009

Hribikana,

ani veriť sa mi nechcelo čo si napísala, tento kôn je proste super. My sme sa už totiž skoro definitívne rozhodli pre ten Donat pri Zadare a hľadala som akurát nejaké recenzie no a nenašla som ich veľa a tie čo som našla, tak polovica bola že supééééééééééééér a druhá polovica že úplne na H . . . 😖 no tak som bola v pomykove, že tí ľudia majú strašne rozdielne nároky.
Tak prosím ta napísala by si mi viac?
napr. píšu, že pri Donate nie je pláž vhodná pre deti, ale na nete píšu, že pri vedľajšom hoteli je piesočnatá, dá sa využívať? stravu chválili skoro všetci, a je tam niečo ako promenáda, alebo nejaká prechádzka pomedzi nejaké obchodíky a tak, proste nejaké vzrúšo a vy ste asi vtedy ešte nemali rodinnú izbu, že? A proste napíš čo ta napadne a či by si si to tam vedela predstaviť s vašou malou 😕 Dakujééééém 😵 .

ela13
11. feb 2009

Ahojte🙂
tak dnes tu v Ba bolo doobeda hrozne pocasie a ja som sa vybrala s malym na navstevu k babke, co je 8 km peso. Pocas prechadzky som snad zazila vsetko od slnka, cez dazd, padanie poladovice, snezenie, uz iba duha chybala a fukal pardny vetrisko. Som prisla taka premocena, ze som mohla vodu zmykat....
Dnes sme na pocudovanie zjedli 150ml prikrmu. Kupila som v Dm hotovy prikrm pastrnak a zmiesala som mu ho s uvarenym zemiakom a mrkvickou a tak sa potom zaprasilo, ze az. Sa malemu inak cudujem, lebo teda mne to vobec nechutilo☹
Co sa tyka ocka a zapalu. Tak mame s tym skusenost....Nesca a Bammbi treba vymyvat ocko bud ophtalmo septonexom alebo je tiez velmi dobra prevarena voda..nesmie byt vsak studena, teplota tak akurat a nakvapkat do ocka hoc aj 10 krat za den.
Inak velmi dobry je aj roztok ocuflash...vytazok z ocianky- liecivej rastliny. Ak Vam to nepomoze, tak potom uz iba fakt navsteva lekara. Da vam na zaciatku urcite antibioticke kvypky do ociek adufam ,ze Vam to pomoze, lebo nam na zaciatku nie a museli sme ist na preplach slznych kanalikov☹
Je velmi dobre aj malickom masirovat slzny kanalik...je to pri koreni nosa ako zacina ocko, len si uz nepamatam ci v smere alebo proti smeru hodinovych ruciciek. Na konikovi je aj tema zapalene ocko tak skuste mrknut tam. Inak tieto zapaly dost casto vznikaju vtedy, ked ma male nadchu, lebo je to prepojene☹
Drzim palce, aby ste to mali cim skor v poriadku.

A pre vsetky mam jeden vcelku velmi fajn clanok... Ako sa zahrat s mesacnym babom a ako s nim aj pocvicit
http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/1034/v_...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre