Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

anula
12. sep 2008

Ako ste spokojne s Manducou, tie co ju mate?

A este, mate niektora problem s ciapockami? Klara ryci ako najata, ked jej dam ciapocku, vonku je 15 st, nemozem ist bez ciapky, ale vzdy sa hanbim ako pes, ked tak strasne ryci, chodime len poza dedinu. Ked ju dam dole, okamzite stichne.

oraia
12. sep 2008

basky...mne vypije 135ml kazdych 3,5-4 hodiny a v noci spi takmer celu noc budi sa az okolo pol siestej - siestej

adrina
12. sep 2008

ahoj..damián nám spí od pol siedmej do pol desiatej ,ked ho večer ho kúpeme a potom s jedným krmení aj do 8ej..ale potom,akoby uťal..celý deň je hore...vyžaduje pozornosť..ked zaspí,tak na 5minút...neplače..len vyvaluje očiská,ked som pri ňom
anula..a čiapky nenosíme ani my..je celý bordový,ked mu ju dám na hlavu...tak nosíme kapucne 😀 😀 😀

adrina
12. sep 2008

....anula...a klokanku mám chicco od 0mesiacov...a páči sa mu velice..čuší v nej ako pena... 😀 😀

nika.r
12. sep 2008

dakujem za tipy, co s tym nutrilonom 🙂

ci tala som, že ste kecali o kupani -my kupeme každý deň a som rada - ved aj malýsa potí, ritku ma cely den zabalenu, dobremu padne preluftovat ju. Zároveň tým,že kúpeme v približnev rovnakom čase, má Tomáško istý režim dňa. Po kupkani sa ešte napapame a spi vtedy jak zarezany. Kozmetiku nepoužívame žiadnu, občas ho ale pomasírujem aviril olejčekom. Tomi kupkanie zbožňuje, vždy čuší jak pena, vyvalený sa obzerá a užíva si jak rímsky cisár.

anula, my používame babyvak, objednala som ho cez net zo stránky www.nosenie.sk mame cerveny babyvak plus. Vrecká som ocenila akurát dnes, keď som sla do mesta a nepotrebovala som žiadnu kabelku, vmestila sa mi tam peňaženka aj doklady a na popruhu je ešte malé vrecko na mobil. Ináč, perfektná vec je ten vačok aj na cesty, nemusela som nikoho pýtať, aby mi pomáhal s kočikom, proste super pocit nezávislosti. Ideme kam chceme, všade sa dostaneme.

danulik
12. sep 2008

ahojte kocky,
sice vas citam, ale reagovat uz velmi nestiham..
dnes mame zatial celkom dobry den, liluska spinka, ale urcite nam to "vynahradi" vecer 🙂
ona je fakt zlata, ale obcas zacne tak strasne jacat, ze susedia si urcite myslia, ze ju derieme z koze alebo co.. vtedy nepomaha nic..
cez den, ked nespinka, tak je najradsej na rukach a treba ju hojdat a pod... rozmyslame, ze jej kupime to vibracne lehatko, lebo niekedy uz nevladzeme - mate ho niekto? ako ste spokojne?
co sa tyka kupania, to zvladame dobre - liluska drzi ocka za palce, on jej rukami podopiera hlavicku a ja kupem 🙂
na prechadzke sme este neboli, ale chystame sa cez vikend, dufam, ze bude pekne 😉
no idem pomaly, slecna sa uz prebudza.. drzkajte sa vsetky 😵

denisse
12. sep 2008

ahojte baby, prepacte, ze vas tu rusim, ked k vam nepatrim (som junovka 2007), ale neviete niektora, co je so sanik? uz porodila? diky za info .... a drzte sa 🙂

kikinela
12. sep 2008

tak mi sme boli dnes na prechadzke po prvy krat velmmi s amu kubilo spal ako zataty 😀 ,a boli sme aj u lekarky lbo ma velmi hnusne vyražky na tvaričke vyzera to ako potničky ale neviem nikde inde to nema a normalne ma aj taku hnisavu (ako v puberte 😅 ) tak nas poslala na kožne ,som zvedava,a pri kupkani to je u nas hotova pohroma kviči ako zarezany ale o tojje potom radšej ked už papinka 😀 😅

jamaica77
12. sep 2008

ahojte, tak sa hlasim aj ja. Mala drichme prave v hojdacke uz hodinku 😝 takze som mala cas si spapkat ranajky, vypit kavicku a zavolat a pokecat s bratom na Sk - zanedbavam celu rodinu s telefonatmi.... 😅 Moje najlepsie dni v tento tyzden boli utorok a stvrtok - zacala som chodit do roboty - parada, super relax, velmi som spokojna ze som spet v robote samozrejme aj Alexa chodi so mnou 😵 , mne to lezie na nervy byt cely den doma, nemat sa skym porozpravat, vonku v okoli nikto nemala male babetko ako ja, takze ulice su prazdne, nikto sa s kocikom neprechadza, tak aj mna to nudi, a co mam stale len po nakupnych strediskach behat a po obchodoch s nou? 😕
Nasa tiez rici ako najata ked jej dam ciapocku, ale potom sa ukludni po minute a zvykne si, len ked ju jej dam na hlavu tak skuvina. a kazdy vecer od 6-9h ma svoj cas na revanie, vtedy nechce ani jest, vtedy len reve a reve a nevie preco, stichne na chvilu a zase reve, stichne a reve 😕 , nam je z toho az do placu 😢 a potom ako keby utalo, dam ju do postielky zaviniem do deky a lezi si tam sama 40 minut a potmo zaspi, asi potrebuje byt aj sama v tichej svojej izbicke vo svojej postielke a sa ukludni 😉

Danulik - ja mam to vybracne kreslo, to vybrovanie jej velmi nevyhovuje ale tie rybycky take akvarium ma pred sebou tak to zboznuje bude sa na to pozerat aj pol hodinu a rehotat a usmeivat a aj hudbu to pusta tie rybky tam akoze plavu, aj v tom zaspi ale mus jej to hucat lebo ked to prestane hucat sa zobudi tak jej to vkuse pustam a mne ta melodia uz lezie poriadne na nervy 😅

danka2612
12. sep 2008

ahojte,vcera sme bojovali s kolikou.Dobra rada!Nahrejte so zehlickou plienku,nech je poriadne tepla a prilozte na brusko.Opakujte viac krat,kym babetko neutichne s placom.Cez de vypit dva salky FENIKLU.Je ho dostat v lekarni alebo aj v obchode ako korenina.Velmi dobry je aj na podporu tvorby mlieka.Mozno to uz aj viete len ja vas uz tri tyzdne nestiham vobec citat,ale davam vam najnovsiu radu aku som sa ja naucila.Pekny den.

iwuskaaa
12. sep 2008

Danka, ďakujeme za radu 😉 .
Danulik, my máme kresielko, nie síce vybrujúce, ale klasické, čo sa dá hojdať, ale Dávidkovi sa v ňom páči 😵 . Takže určite je to dobrá "pomôcka" aj pre Vás, aby ste si oddýchli, od nosenia Lilly 😉 .
My sa máme fajn, vonku chodíme každý deň, neviem si predstaviť trčať celý deň doma. Vonku maličký dobre spinká 🙂 .
Kúpanie tiež nemáme veľmi radi, ale pomaly si zvyká 🙂 .
Všetky mamičky sa držkajte 😉

jancia
12. sep 2008

Cauki babeny
tak my sme si teraz fajne pospinkali spolu s Tomim 😉 teda on este taha co som rada, lebo stiham aj kavicku a kuknut sem 😵 ake zlate dieta!

Inak ja som vcera dala cumlik, sice som bola proti ale ked sme sli von tak som ho zobrala a aj pouzila aby sme sa nemuseli uz po 15min. vratit spat s revom, lebo on ked je hore tak v kociku nebude a na rukach ho nema vyznam nosit ked mame kocik (ale uz cakam na satku, mala by byt na ceste tak uvidime potom 😝 ). No takze sme dali dudu a spal cca hodinu a pol, dnes sme tiez dali ked sme sa kocikovali doobeda a spokojny bol 🙂 ale doma nedavame...

Inak neda mi nereagovat na prispevky jankamanik - adrina: podla mna ste obe uzasne matky, klobuk dole ze zvladate 3 deticky, ja si myslim ze kazda robite maximum pre ne a neurobili by ste nic co by im nevyhovovalo alebo ublizovalo, nech su vase vychvne metody akekolvek hoci kazdej ine, ste obe matky ktore miluju svoje deturence tou najvacsou laskou a my sa mame od vas vela co ucit! a sme radi ze nam sem prispievate a poradite, povzbudite, myslim ze mozem pisat v mn.c. aj za ine babulky 😉 😵

sanik
12. sep 2008

ahojte,

len velmi narychlo. ja uz sice nepatrim ku augustovkam, pretoze nas malicky Dominik nechcel ist von a bol v mojom brusku navyse 7 dni a ktovie ci by tam nebol este doteraz. 🙂 narodil sa 4.9. s vahou 3600g a 48cm. Cely cas som chodila na augustovky, tak mi je luto prejst teraz na september.
Malicky je zlatucky, takmer vobec neplace, dokonca aj ked sa prebudi, tak pozoruje vsetko okolo seba a len tak si jemne mrnka, v noci pekne spinka. Dokonca prvu noc po prichode z nemocky prespal 8 hod!!, druhu noc spinkal od 10-3 hod a potom od 3-8 rana. Takze paradicka, skor je hore cez den a v noci teda fakt spi. Porod bol super, mam nan len a len dobre spomienky, aj ked to bol cisarak, ale uz na 3.den som behala po vonku v parku, takze zotavenie bolo velmi rychle.

katinka0000
12. sep 2008

ahojte!
nika.r: to je skoda, my pouzivame ten ha a nechcem mu iny menit. teda naposledy sme ho pouzili vcera na vylete a predtym ani nepamatam kedy. chvalabohu, ze zatial mliecka mam dost. dufam, ze to tak zostane este poriadne dlho. len je to dost narocne si kazde 3 hodiny odsavat.

danulik
12. sep 2008

iwus, jamaica - dakujem, asi ho kupime 🙂

sanik - hadam nas teraz neopustis, ved tych par dni hore-dole nevadi 😉

katinka0000
12. sep 2008

baby chcela by som sa spytat. je normalne, ze este krvacam? uz iba tak trosicku, nosim tu najmensiu vlozku, ale predsa tam nieco je. dufam, ze je to o.k.

katinka0000
12. sep 2008

vo stvrtok budem mat 6 tyzdnov od porodu.

jamaica77
12. sep 2008

danulik - mi mame toto: http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...
mame ich dve, jedno je v kuchyni a nosim si ho aj do roboty, aj do kupelne ked sa idem sprchovat tak Alexa tam je so mnou, a druhe mame na hornom poschodi v jej izbe, v obyvacke drzim hojdacku tam sa jej paci tiez - pospinka si v obydvoch 😵

jamaica77
12. sep 2008

katinka - mne sa vidi ze by si uz nemala krvacat, to len prve 2-3 tyzdne sa mi vidi, aspon ja som len tolko krvacala 😅 ale strasne slabulinko, nikdy nie vela

sasenkah
12. sep 2008

Ahojte baby,

prso je uz v pohode, ale doki mi pre istotu predpisala antibiotika a dala mlieko na vysetrenie 🙂 .
Mala ma papacie obdobie takze dost kojim, ale nastastie to uz neboli.

Jamaica zavidim ti pekne vecicky pre baby /v dobrom samozrejme 😉 /.
Kopec veci co som mojej Nelly vybrala sa v Europe vobec nepredava. Okrem toho ked vidim tie nizke ceny... 😲 😲 😲 , som pekne vytocena 🙄 .
Sice som si objednala nejake veci pre malu /mam ich v albume/ ale isli sem takou strastiplnou cestou, ze az. Postielka preletela 3-krat Atlantik nez sa dostala ku mne 😖 .

jamaica77
12. sep 2008

Sasenkah - ja viem ze to cloveku trha srdce ked pozerate na nete americke obchody, kolko malo to tu vsetko stoji, je to nespravodlive ze si slovensky predajcovia 100% nadhadzuju ceny a ludom nic ine neostava len to za tu cenu kupit 😅 Pozrela som album, Nellinka je krasna mala princeznicka 😵 No a vy uz mate dnes 8 tyzdnov a mi mame presne 6 tyzdnov dnes 😉

Takze u nas uz sestonedelie konci, a snad na rad pride uz aj sex 😅

katinka0000
12. sep 2008

jamaica: to myslis vazne, ze uz by som nemala? no ja teraz len tak uplne slabunko. jednu malinku vlozku zaspinim za cely den. mam ist k lekarovi?

bibianna
12. sep 2008

Kati, ja ešte krvácam.

jancia
12. sep 2008

kati podla mna je to individualne... a kedy ides ku gyn.? uz mas po 6nedeli?

Jami pozeram ze mala Vam rastie ako z vody... a tusim ma ten nostek po Tebe, hm? 😵

inak ja som sama doma, drahy siel zapijat s kamosmi maleho, lebo este nejako nestihol... tak sa tesim ako sa doplazi nad ranom domov a zajtra mu budem varit polievocku 😝 😀

kikinela
12. sep 2008

jancia 😀 😀 😀
jamaica malinka naozaj rastie ako z vody je velmi zlatunka 😉
maminky ja som si teraz musela dat do zadočku čipok 😝 😝 😝 lebo mne už nepomaha nič ja neviem nočna mora pre mna je ist na wc 😠 😠 😠 teraz si varim obedik na zajtra lebo do obedu toho nenastiham 😅
malinky mal dnes trošilinku bolenie bruška len sa skrucal ako hadik ale o 19:00 zalomil tak spinka 😀

sasenkah
12. sep 2008

Jamaica - uuuups, to by sa malo az po sestonedeli 😅 ?
Myslela som, ze s kondomom aj skor....tak opatrne...

Aj tvoja malinka je podarena. Ja som hrozne stastna ze mam dievcatko. Len to hrozne lezie do penazi, lebo stale jej kupujem nejake saticky... 😵 . Je dost mozne, ze vo februari pojdeme do USA a tak tam nakupim tonu veci. Tesiiim 😵

Jancia - aj ja som sama doma, drahy isiel po treningu na pivo. Poslala som mu sms-ku, ze tak ja si dam tiez. 😀

jancia
12. sep 2008

Sasi ja som si dala nanuk 😝 aspon volaco... hehe
Inak s tym sexikom no je asi ine ked ste po cisarskom ako po normalnom porode s nastrihom 😖 ja sa asi normalne budem toho bat ze ake to bude 😔 no uvidime...

kiki tak to ti nezavidim 😖 ale snad cipok zaberie... joj a aka si aktivna, mne by sa teda uz varit nechcelo, ale jasne ze ked tebe nema kto tak sa inak neda... no ja som zvedava ci moj drahy bude zajtra schopny aspon maleho postrazit aby sme hladom nepomreli 😝

jancia
12. sep 2008

ozaj Sasi ako pozeram na fotky, a havinko neziarli na malu? pekne strazi?

tunylyk
12. sep 2008

huraaa spinkame 🙂 vidim,že už sexik rozoberate 😀 mojich 35stehov.... ete furt ma podvozok boli a to už mam 5týždnov za sebou

sasenkah
12. sep 2008

Havinko strazi a poslucha. Zda sa mi ze konecne dospel. A navyse uz konecne zacal normalne chodit na voditku. Stacilo, ze ho Juraj raz tym kocarom zrazil 😀 .
Jediny problem je, ze sa z nej hrozne tesi a chce ju furt olizovat, onuchavat a tak. Takze musime davat pozor. Inak vsetko v poho.

Sex po tazkom normalnom porode si tiez neviem dost dobre predstavit, ale snad to bude chciet len trochu viac casu a snad aj sebadovery. Zevraj je to velmi individualne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre