Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mizulienka
19. jún 2009

ahoj nika, mozno hladas tieto, nie som si ista...som mala tu straku ulozenu, lebo aj mne sa veeelmi pacia 🙂
ale neviem, ci ich mozem dat malemu, ked uz skoro chodi...myslis, ze mozem? ci oni su skor iba na okrasu?

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

vejinka
19. jún 2009

tak uz nic

nika.r
19. jún 2009

mizulineka, si poklad 🙂 presne toto som hľadala

Názory na prvé topánky sú rôzne. V podstate aj dosť protichodné. U nás sa stále odporúča prvá obuv pre deti pevná až ku kotníku. Na západe naopak odporúčajú prvé topánočky práve takéto. Deti ich tam nosia už niekoľko generácií a nemajú žiadne ortopedické problémy. Možno nám bammbi niečo k tomu bude vedieť povedať. Taktiež sa odporúča nechávať deti čo najviac chodiť bosé, hlavne po nerovnom povrchu. Tvaruje sa klenba, veľa dnešných detí má problémy s plochými nohami, toto tomu predchádza. A taktiež sa chôdzou na boso posilňujú členkové svaly, ktoré v pevných kotníkových topánkách nemajú šancu sa tak rozvíjať. ďalšia vec je, že pevné topánky bránia deťom v lezení a aj chôdza je vraj neprirodzenejšia. Preto teda prvé topánočky majú byť tohto štýlu. To všetko je teória, mám prvé dieťa, takže neviem posúdiť. Ale toto mi odporúčala aj naša neurologička a tej veľmi verím, je to skvelá žena s veľkým prehľadom, ktorá sa neustále vzdeláva.

Tomáško mi síce ešte nechodí, ale už sa stavia, topánočky zataiľ neriešime. Ale chcela som niečo do kočiarika a keď budeme u mojich rodičov na terase a tak, prípadne u lekárky alebo hocikde, kde sa bude chcieť trošku postaviť a prostredie nebude vhodné na "bosáky"

môžeš mrknúť tu na konikovi tému topánky liliputi - tam písali aj dievčatá, ktoré dávajú tieto topánky normálne na chodenie vonku.

nika.r
19. jún 2009

a ešte som zabudla ešte jedno plus pre topánky tohto typu - chodením v topánkach, ktoré nemajú takú hrubú podrážku sa stimulujú aj reflexné zóny na nožkách, čo má dobrý vplyv na celé telo.

na tej stránke, čo si dala link je aj krátke zhrnutie odporúčaní pediatrov na západe. Výhoda týchto topánočiek je v tom, že umožňujú akoby chôdzu na boso.

Nevravím, že všetko čo ide zo západu je dobré. Ale toto sa mi páči, lebo sa mi to zdá byť prirodzené. Veď väčšinu histórie ľudia chodili bosí 🙂

katinka0000
19. jún 2009

zajtra sme na cestach, tak aspon vam prajem pekny vikend. 😀 🙂 😉

hribikana
19. jún 2009

Mile mamičky, piše Vam manžel hribikane, nakolko mi neda nereagovat na danu temu ohladom zdravotne bezchybnych topanociek "Liliputi". Iste si mnohe poviete, ze propagujeme nasu vyrobu v Bardejove, ale nakolko obuv uz vyrabame okolo 12 rokov, tak uz nam par tych nazorov a napadov na spravnost topanky preslo popod ruky. Nas nazor na danu obov je nasledovny: Dane topanocky su vhodne pre deturence, ktore nechodia, ako ozdoba do kociara, nakolko neformuju spravny vyvoj nozky. Skuste si spomenut ci vy ste chodilli v niecom co nemalo podosvu a opatok. Podla mna ani jedna z Vas. Mate ortopedicke problemy? Na Slovensku je uz len par vyrobcov obuvi a mne su zname firma Tripos, RAK, SLOVOBUV, MLD Bardejov ....
Spravny nazor a uz dlhodobo znamy je, ze dieta ma chodit bose po makkom, ale pokial uz je obute, dana obuv musi aj drzat a formovat nozku ako spravny opatok, spravna sirka kopyta, aby netlacili prsteky dokopy, spravna dlzka, koza, ktora splna poziadavky na obsah trojmocneho chromu a tazkych kovov ako aj farbiv a pod.
No este k vybaveniu topanociek - topanka bez podosvy je priam nebezpecna pre dieta, ak sa to berie ako topanka vychadzkova, nakolko co ak dieta slapne na crep, ostry kamen alebo kamienok, klinec alebo nebodaj na injekcnu ihlu. Podosva ma odjakziva vyznam v oblasti ochrany nozky ako z hladiska tlmenia narazov, tak aj z hladiska ochrany pred cudzimi predmetmi. Pri netlmeni narazov dochadza k nadmernej unave a naslednemu opotrebeniu kosti a klbov.
No asi tolko z mojej strany, ak nahodou budete mat nejake otazky, rad Vam zodpoviem.
S pozdravom Hribik

jankamanikova
19. jún 2009

Ahojte!
Mame sa dobre, sme zdravi, mame 6 zubkov. Jakubko uz vylezie sam na krabicu, mensiu stolicku, a podarilo sa mu aj zadockom zliezt pekne z postele a z danej krabice od hraciek. Je velmi zivy, aktivny; vela sa smeje a je to neskutocne vnimave dieta, ktore nas velmi obohacuje a naplna svojou pritomnostou vsetkych clenov rodiny. Je velmi zvedavy, takze rodinne porady s detmi mame neustale. Co Jakubko moze, co nemoze. Chalani ho zboznuju, pekne sa hraju a zacinaju ho zapajat do svojich hier, kedze sa medzi nimi Jakubko stale "zapotrosi" ...

jankamanikova
19. jún 2009

Mily pan Hribik!
Osobne Vam velmi pekne dakujem, ze sa starate o nozicky nasich deti a ze vyrabate slusne a kvalitne topanky a este k tomu za rozumnu cenu. Ja osobne schvalujem zdravotnu obuv so vsetkym, co ste popisali.
Ale pre tak male deti, ako mame my; ktore lozia a stavaju sa, kde pride; ktore potrebuju vela stvornozkovat a topanky by im velmi zavadzali a neboli vhodne pre vyvoj priehlavku na nozicke, sa praveze topanky este neodporucaju.
Je dobre, ak je dieta bose a pokial chodi po trave a mamicka nechce, aby bolo bose, tak je dobre dat prave take topanky typu "liliputi" (ci ako sa to vola).
Moje obe deti sa naucili chodit naboso a ked ich chodza bola uz samostatna (naucili sa chodit same bez pomoci), tak sa kupili prve topanky a aj to sme preferovali chodzu naboso dost dlho. Este aj teraz ak si maju vybrat, tak behaju po trave bosi.
Myslim, ze tak male deti, ktore nechodia, nepotrebuju topanky typu ako ste popisali.

hribikana
19. jún 2009

Vazena pani Manikova,
uplne s Vami suhlasim. Aby dietatko bolo "volne" pri pohybe a pod. Ale jednu vec som si na stranke s topanockami liliputy vsimol co ma trosku zarazilo, a to bola velkost po aku sa dane topanocky vyrabaju. Ved vyrabat danu obuv bez podosvy, opatku atd. az do cisla 26 si myslim, ze nie je velmi rozumne, a hlavne nie velmi zdraviu prospesne. Nehadam sa, len konstatujem svoj nazor. Osobne - mame Ninu ma skoro 10 mesiacov a popravde by som jej danu topanocku neobul. Doma sa snazime aby dupkala po koberci nie po dlazbach a iba na boso resp. v ponozkach. V kociku naboso a uz ked chodi po vonku a hlavne po chodnikoch, tak uz pre nu mame celokozenu vychadzkovu obuv.

Inak este jedna zaujimava stranka : hoci viem ze pluska ale maju pravdu
http://www.pluska.sk/zdravie/2009/04/
A v neposlednom rade nezabudajte, ze nohy su po srdci druhy najviac zatazovany organ ludskeho tela.
Pekny vecer dámy.
Hribik

stankaji
19. jún 2009

Ja osobne musim podakovat p. Hribikovi za prispevok a plne s nim suhlasim 🙂 .

Topanocky "Liliputi" su pekne a vhodne tak do kociarika pre deti, ktore este nechodia. Zaroven suhlasim s jankoumanikovou, ze treba sa snazit, nechat dieta cim viac chodit bose, ALE po trave by som nechale behat len na kupalisku, kde je starostlivost on doslednejsia nez len tak v parku... a doma samozrejme, ze nebudem davat vychadzkovu obuv 😲 aj chodenie po kamienkoch je zdrave, tak niekde na plazi a nie v parku, kde, ako napisal p. Hribik, moze byt vselijake svinstvo od skla, pluvancov az po spaky od bezdomovcov, vsak vidim, ked chodim na prechadzky ☹

Takze, ak zacne nasa Martinka chodit kupujem jej kvalitne kozene pevne topanocky v "kamennom obchode" - u nas v KE, konkretne mam zaruceny obchod na Alzbetinej - vyrobca RAK.

sanik
20. jún 2009

ahojte,

jej aka pekna debata sa tu rozbehla ohladne topanok. My tiez zvazujeme ci davat vobec topanocky a ak ano tak ake, resp. este nema ziadne okrem takych na okrasu v kociariku a zvazujeme kupit nejake kvalitne topanky. Pravdepodobne s pevnou podrazkou, aby sa mu spravne vyvinula nozicka. Je to velmi dolezite pre dalsi vyvoj dietatka, ved nozicky ho budu viest cely zivot a ak sa nespravne vyvinu na zaciatku, tak je to teda obrovska skoda. ☹

angelina22
20. jún 2009

čaute baby...táák maličká mi spinká a ja mám chvílu čas pre seba,,,,len sa chcem pochválit,,, 😀 že som si nakoniec kupila nový kočiarik, a to chicco liteway farbu chelsea,,, velmi sa mi páči a už sa neiem dočkat kedy mi dojde,,,,,,,jupííí
no a topanočky, malej dávam také malé adidasky sme dostali, len s takou tenkou podražkou, a v jednom sekáči som jej kupila krásne sandálky na tvrdej podražke ale ešte jej ich moc nedavam,,,aj ja hladam nejake pekné a dobré topanočky pre nu,,,,ak niektora budete niečo pekné mat tak dajte linky,,,,dííík
pekný den,,
v pondelok mám príjmačky aj v ke na konzervatorium aj na vš v po tak držte palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
posielame pusinky d and d

hribikana
20. jún 2009

ahojte babky, si predstavte ... vyzera to tak, ze sa hlasim na spolocny termin - februar 2010 😵

sanik
20. jún 2009

hribikana, tak gratulujem 🙂 🙂 . takze prva tehulka z augustoviek. super!!!
my sme mali plany poplach, vyzeralo ze budem januarovka 2010, meskali mi 2 tyzdne, ale nakoniec prisli.
Vtedy som bola velmi rada, ze nie som tehotna, teraz uz by som aj pomaly brala znovu tehulkovanie. Bol to celkom fajn cas. 🙂

hribikana
20. jún 2009

my sme planovali 2 deturence za sebou ... ale teraz mam z toho take zmiesane pocity ... snazim sa Ninu odstavit od kojenia, ale Nutrilon mi odmieta pit, tak neviem co s tym teraz, citim sa ako macocha 😢

eminkaa113
20. jún 2009

ahojte,
tak ja tiež súhlasím s p. Hríbikom ohľadne topánok. Capačky sú podľa mňa len na ozdobu do kočiara, Emka v nich hrozne špičkuje, aj keď je doma naboso, tak špičkuje. Ak jej obujem papučky, tak sa krásne postaví na celú nožičku, takže keď sa stavia alebo chodí, tak v papučkách. Dokonca som jej včera kúpila aj prvé sandálky s plnou pätou celokožené a veľmi jej svedčia 🙂
Samozrejme, že ju nechám behať aj bosú, ale až sa naučí pekne chodiť a nebude špičkovať a to len v našej záhrade. Tiež bývame v dome a je to super, ja s manž. sme z dediny, takže inú variantu ako postaviť domček sme nemali. Je to super vec, terasa, záhrada, detský kútik. Manž. Emke urobil z dreva krásnu hojdačku aj so šmýkačkou 🙂 , no, šmýkačka ju musí počkať, lebo je 3-metrová 😀 , ale pieskovisko už začneme využívať. A ja na záhradnej stoličke si zatiaľ môžem dačo prečítať 🙂
Majte sa pekne.

jankamanikova
20. jún 2009

Hribikana - blahozelame. Budete velmi spokojni. My mame takto Janika s Matuskom a je to uzasne. To budete mat taky rozdiel ako mame my, mozno väcsi. Aj my sme takto chceli deti za sebou a je to super.
A mozes v pohode kojit, ak mas mlieko a nevadi Ti to. Ked sme cakali Jakubka, tak som Matuska v pohode kojila. A kebyze nejdem rodit, tak ho kojim aj dalej 😀 . Ale ako Tebe a malej vyhovuje. Mam kamaraku - laktacnu poradkynu - ktora kojila aj tandemovo, obe deti. A da sa to.

jankamanikova
20. jún 2009

Hribikana - nechaj malu sa este dojcit. V pohode mozes dojcit, aj na kurze a na konferenciach o dojceni to vraveli. Ale vsetko je to na Tebe, ako chces ...

hribikana
20. jún 2009

no neviem, nakoniec som nevydrzala a dala malej z cicky 🙂 nic radsej nexcela jest, len aby nemusela nutrilon. Ale aspon postupne by som ju rada odstavila, nemam z toho dobry pocit cakat babo aj kojit, co ak to male v brusku nedostane vsetko, co treba ... takze hadam sa mi pomalicky do roka podari malu odstavit uplne

angelina22
20. jún 2009

hribikana 😉 😀

wááááááááááááááááááááááááááááááwwwww GRATULUJEME!!!
pánečku.....

danulik
20. jún 2009

hribikana - gratulujem 🙂 🙂 🙂 a prajem bezproblemove tehotenstvo 😉

jancia
20. jún 2009

jeeej aka pekna spravicka! hribi gratulujem 🙂
k tomu dojceniu - ja si myslim ze mozes dojcit hoci cakas dalsie babo, nezda sa mi ze by babo v brusku kvoli tomu nedostavalo ziviny 😖. Ale niektore mamicky maju napr. skusenost ze im deti prestali chciet mlieko ze im asi inak zacalo chutit a same sa odstavili, ja by som to nechala zatial na Ninku a potom neskor uvidis, ved mas este koooopec casu kym budu cici pre druhe babatko 😉, drzte sa a nezabudaj aj oddychovat trosku.

jankamanikova
20. jún 2009

Hribikana - to vobec nesuvisi s tehotenstvom. V pohode nozes dojcit pokial to Tebe a dietatu vyhovuje. Ak nechces, nemusis. Ale ak mas mliecko a mala ho chce, tak ja by som to nechala tak. Babu to neuskodi. Ak TI to pomoze, tak ber viac vapnika a kyseliny listovej a vsetko bude ok. A nechaj to mozno na Ninku, mozno sa TI odstavi sama ...

hribikana
20. jún 2009

dakujem za gratulacie 🙂 zatial to vsak nijak nepocitujem, ze som tehu, nech to tak vydrzi, klop, klop
a s tym kojenim sa to hadam nejak samo vyvrbi
a to ze som tehu, ma normalne prekvapilo, isla som na gynekologiu s mykozou a odisla som tehu 😀

jancia
20. jún 2009

hribi 😀

angelina22
20. jún 2009

noo. parada,,,som zvedava kto bude dalšííí
no mam jednu otazku, ak je tu niekto kto preraba domček alebo buduje sa, chcela by som vediet aký odkvapový system(pozinkovaný plech, poplastovaný alebo plastový) ste volili a prečo a aký štablon k tomu ja to tu hladam na nete ale k štablonom som sa vobec nedopatrala,,,

belasa
20. jún 2009

napisala som dlhy prispevok a vyhodil ma kon zo sedla 😀 kurnik sopa

tak aspon v skratke znova...

Hribikana: gratulujeeeeem keby sme nemali uz 3 deturance tak by som si to aj ja zopakovala ...krasny cas je to to tehulkovanie, ze.....

baby ktore mate nosice pre deti poradte mi... na stranke liliputi je ergonomicky nosic liliputi...co myslite???? i cena je dobra ....chystame sa do hor a nieco take by sa zislo...

stankaji
20. jún 2009

hribikana - pripajam sa ku gratulacii a prajem stastne tehulkovanie 😅 😅 😅

jankamanikova
20. jún 2009

belasa - a na www.nosime.sk si nepozerala? Daju sa aj poziciat. Mne sa tam pozdava patapum a ergo.

hribikana
20. jún 2009

my ideme tiez do hor a objednala som tento http://www.matko.sk/baby-shop/nosic-na-chrbat-c... , uz ho mam aj vyskusany, fajny je, ale uz ho bude pouzivat asi iba manzelik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre