Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stvura
2. júl 2009

Taky problem mate s bio obchodmi? Nechce sa mi verit, lebo v malych NZ su hned tri...xixi...ale ako som uz pisala, moc malemu bio veci - teda hlavne jogurty neberu.
Ja uz jablcko, hrusku davam stvrtky a maly si ich odhryzuje. Sice su vsade, no aspon ma zabavku a je spokojny...
Mi mame tiez osem kilov, pribera stale rovnako, tiez mal tusim 600g ako prirastok za dva mesiace ako su teraz rozpatia medzi kontrolami...ved uvidime vahu 14-teho ked ideme na kontrolu.

lalunna
2. júl 2009

patrik ma cca 10,5kg
davam aj piskoty, ine sladkosti nie, aj chrumky, co mame doma akurat
kasu je kazdy vecer, instantnu alebo robenu doma, miesam s jablckom alebo s bananom rozpucenym este
cez den papa dost vela ovocia, najnovsie mu velmi chuti na pasiky nakrajany zlty melon, prednymi zubami si odhryzuje
jogurt zatial nedavam, kojim, teda nemam preco

danulik
2. júl 2009

ahojte,
len vas chceme s lili pozdravit z lignana - mame sa super, je tu teplucko, slniecko svieti, more je fajn 🙂
lilienka si to tu naozaj uziva, je uplne hotova z piesku aj z mora, chodime na prechadzky, uz sme nabehali vela kilometrov 🙂 je tu strasne vela deticiek - plna plaz - je to zlate 🙂 najradsej by sme tu ostali este dalsi tyzden, ale ocko ma uz povinnosti..
majte sa krasne, ked sa vratime, napisem viac 😉
papaa

slaviq81
2. júl 2009

Dani, tak to je paráda, že si Lili užíva. Nie je nič lepšie ako vidieť spokojné a šťastné dieťatko 🙂

Konečne je počasie podľa mojich predstáv 😉 , len som včera nevedela čo Lare obliecť 😝 😀
Lara má cca 9 kíl, najbližšiu poradňu máme v 11. mesiaci. Ozaj, čaká nás najbližšie nejaké povinné očkovanie?
Strašne jej chutia slivky, to si normálne zoberie celú do ruky a hryzká, sem tam sa aj kyslo zatvári 😀 Šupku podľa nálady buď vypľuje alebo zje. Aj čerešne sú mňam 🙂 Kúpila som jej kukuričné chrumky, tie šúľky, jedla by ich celý deň 😝

elly111
2. júl 2009

nás čaká tretia dávka vakcín 15.7. 😖, to zasa bude ak bude, lebo minulý mesiac bol výpadok dodávok vakcín

jancia
2. júl 2009

juuuu Dani hned by som sla aj ja 😵 tak peknu dovolenku prajeme!

my sme mali v noci 39,5 ale teraz je na 37 takze sa aj hra aj je celkom vesely 🙂

basky
2. júl 2009

Ahojte,
Jani, drzim palce, nech Vam to rychlo prejde. A okrem tepltoy ma Tomasko este nieco?
My sme mali 2 dni, teda piatok vecer nam vyskocila 39,5, sobota tiez tak nejak, dalsia noc 40 a to bolo strasne 😒 zabaly, sprchovanie skoro kazdu hodinu, a lieky na zrazanie teploty k tomu kazde 4 hodiny, nedela uz lepsie, okolo 38 a pondelok uz len 37,5 - treti den, a vecer sa vysypal, presne 3 dni teplota a vysyp, siesta choroba potvrdena. A utorok ako keby nam nikdy nic nebolo.
Aj sme boli v pondelok a stredu u lekarky, pre istotu sa ukazat, vysetrila, vyteri, moc, CRP, sme nastastie ok. Uz sme vcera boli 2x vonku.
Danulik, parada, uzivajte ... my sa uz nevieme dockat, asi buduci tyzden ideme, mozno utorok, este rozhodneme podla tyzdennej predpovede.

mizulienka
2. júl 2009

jancia origos pochadzam zo spisa, ale byvame v BA, ruzinov a ty?

jancia
2. júl 2009

basky tak super ze Vam to uiz preslo, ja dufam ze my mame tiez "len" to...

mizu ja som z Petrzky ale origos z Topolcian 😉

katinka0000
2. júl 2009

ahojte!

jancia: ty si z TO? to som vobec nevedela.
hej, chodim do zdravienky, tak sa skusim opytat tam. ale minule tam nic take nemali.

danulik: super! potom hod nejake foto.

zelam drobcekom skore uzdravenie.

jancia
2. júl 2009

Kati - rodena zocharka 😎, stari rodicia byvali v Tovarnikoch ale ja od 2r. v BA

mizulienka
2. júl 2009

basky, spominala si, ze mas kontakt na pani, ktora predava/poziciava manducu, mozes mi ho poslat do IP. dakujem, potrebujem to dost surne, dik 🙂

jancia, alebo aj ostatne, ktore mate manducu 🙂 mate kontakt na niekoho z BA, kto poziciava manducu?
dik 🙂

bibianna
2. júl 2009

mizu, čo je to manduca? 🙂 ☹

mizulienka
2. júl 2009

bibi, to je taky ergo nosic na dietatko...vyzera to skoro ako ruksak, das donho male a chodis a chodis 🙂

takto to vyzera
http://nosime.sk/kategoria300-manduca

stankaji
2. júl 2009

Ahojte!!!
tak nasej Martinke horucky konecne presli, uz aj vcera bolo dobre, len tu horucavu vonka aj vo vnutri tazko znasa, rano sa zobudza so zapchatym nosom a dnes aj pokaslieva. ☹ Co myslite mam utekat s tym k doktorke?
Nevie mi niekto poradit co na ten jej upchaty nos davat??? 😲 😲 😲
...urcite jej idu dalsie zubky, nechuti jej moc jest, nepribera mi dako, ma stale len 8,5 kg. Uz zacinam byt nepokojna... Po 13-tom juli mame ist na posledne ockovanie.

katinka0000
2. júl 2009

jancia: aha, takze ty si si toho vela v TO neuzila. 🙂

stankaji: aj nas nico mal kaslik. dala som take homeopatika a uz nekasle. a tiez mu chuti ovela menej papat. ale to hadam aj kvoli tomu, lebo on ani sediet uz nechce. len chodit a chodit.

jancia
2. júl 2009

kati no uzila akurat cez prazdniny 😉

Stani a ako dlho vas trapili horucky? ale podla mna radsej chod k dr. nech ju popocuva a tak, aspon pre istotu 😉

katinka0000
2. júl 2009

jancia: my o dedinu dalej staviame dom. poznas kuzmice?

jancia
2. júl 2009

kati velmi nie, obcas sme chodili do Tesar a tak, na Duchonku...

basky
2. júl 2009

Jani, ako Tomasko pokracuje? Este je teplotka?
Stani, radsej 2x k lekarovi zbytocne ako raz zanedbat, ja by som urcite sla.

jancia
2. júl 2009

cauko basky co nemozes spat? 😉 no naposledy mal 39 ale teraz uz mu klesla ako som mu dala cipok, teraz spi, vypotil to, som zvedava co zajtra, ideme doobeda sa ukazat k dokimu.

tak dobru noc, ja idem pomaly spat. hoci som celkom vyspata, sme tahali dnes do pol 11 😅

basky
2. júl 2009

Tiez som vyspata, vstavame uz asi 5 dni o 9.3O 😉
Tak dobru nocku aj Vam 😉
Mizu, ja som zabula, mala si mi napisat sms .... zajtra ti poslem kontakt, uz teraz asi spinkate.

mizulienka
3. júl 2009

dik basky 🙂 napisala by som ti, ale mam novy telefon a polovica telefonnych cisel mi nepresla do noveho telefonu ☹
to vazne, ze o 9.30??? fiiha...no my sme presli na novy rezim, vstavame 4.30 😠

basky
3. júl 2009

Nam sa to posunulo tou chorobou, uz vstaval aj o 6,30h no najcastejsie okolo 8h, ja si myslim ze do tyzdna sa vratime na stary cas. Ked tak neskoro vstava mame aj vecer posunuty.

mizulienka
3. júl 2009

Dik za cislo basky 😉 uz som jej volala, vecer pojdeme vyskusat ;-0)

kedy chodi maly vecer spat?

bibianna
3. júl 2009

my stávame pol 7 a spať ideme o 21. Cez obed spíme raz, tak zo dve hodinky. Máme sa dobre. Maťko je zdravý, behá už po celom byte, prejde aj cez prah o jednej topánke aj s fľašou vody v ústach. Sme naňho moc pyšný. Teraz spí, pôjdeme zachvíľu von, manžel má dnes guláš z roboty. 🙂

stankaji
3. júl 2009

jancia, basky - dik za rady 🙂 , dnes sa mi zdala lepsia, ale sopliky jej musim asi 3-krat za den dobre odsat

kati - a ako saa volaju tie homeopatika na kasel??? Ja velmi uznavam homeopatika, teraz malej davam Coryzaliu na upchaty nos a Oscillococcinum na virozu... a zda sa mi, ze jej to zabera.

...inac Martinkina dr. je strasne proti antibiotikam, to doktorka starsieho syna ich do nho pchala hned, len co troska zakaslal a pobabrala mu pecen 😠

stankaji
3. júl 2009

bibianna - inac som zabudla pogratulovat k peknemu vykonu, ze Matko uz beha, supeeeeer!!! 🙂 ako ste ho v tom podporovali??? Martinke sa dako este nechce, bude obstavat sama bez drzania, ale krocik sama este nespravi, za rucku urobi akurat take 4 bocianie kroky a potom sup na zem... 😅 😅 😅

mizulienka
3. júl 2009

ahoj jancia, tak uz aj my mame manducu 😵 kombinacia hneda s takou natural 🙂 vyzera super, tak snad aj malemu sa bude pacit 🙂 dik za info a cislo 🙂

jankamanikova
4. júl 2009

Ahojte!
Stankaji - na upchaty nos Mar-spray, Libenar kvapky a stale odsavat, co sa da. K dr. by som s tym isla az po takom tyzdni, ak by to nepreslo. Skor nie.
Nas Jakubko ma teraz taky hlienovity kasel a sopliky, tak odsavame. Davame kvapky, aj Nasivin a sirup Solmucol. Inac je vsetko, ako ma byt.

Prajem pekny vikend a pekne rodinkovanie 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre