Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
31. okt 2009

ahojte krásne ste to opísali a voľajako sa nám synáčikovia potatili, čomu sa ja u nás veľmi teším 🙂
pekný večer všetkým

katinka0000
31. okt 2009

aj ja zelam pekny vecer. idem pozriet nejake katalogy ohladom kupelne, kuchyne,... zajtra sviatkujeme, ideme po cintorinoch. pa

hribikana
31. okt 2009

Ahojte,
tak my sme uz doma. Este sme absolvovali jednu milu navstevu a tak nam tam dobre bolo, ze mala isla spat az o 21,00, z coho mam vycitky ☹ ale mozno aspon nevstane o piatej rano, ale o siedmej 😀
manzel tu akurat nieco po tom vine splieta o lote, ze padlo, ze sme asi vyhrali 😀 😀 😀
ale o inom som chcela ... jaaaj, uz mame 8 zubkov, 4 hore 4 dole 😀
a dnes sme po dlhom case nemali na obed masko a varim jej to iste, co nam, menej solim, korenim, ked ma menej papacie dni, tak na dlasi den jej navarim jej oblubene papanie, ktore ma zatial nikdy nesklamalo

jancia
31. okt 2009

Ahojte baby, my sme dnes mali tiez navstevny den, no a az na to pocasie velmi pekny... 🙂
Iwuska na zapas ide az zajtra, dnes sa nam venoval 😵

Jankamanik, keby ste byvali kusok od nas tak uz Janymu hned volam 😉, ale momentalne sa tesim lebo zazracne svieti, som po nom trochu pobuchala a ide... 😅

No nas Tomino neviem ze po kom bude ale radsej by som bola keby taky kludnejsi po tatovi ako vznetlivy po mne, ale citam tu ze nie som sama cholericka 😀 😀 😀 hihi a hysterka niekedy a tak... bosorka ako mi niekedy milucko povie muzik 😠 😖

jankamanikova
31. okt 2009

Jancia - tak teda po tom, co som Ta trochu pozorovala v Tatrach mi vobec na Teba nesedi cholerik. Ty si neuveritelne pokojna a kludna. Ale potesili ste ma baby v tom, ze nie som sama cholericka na svete. Resp. temperament sam o sebe 😉 . No, pozreli sme s Janym dobry film a ideme spat. Prajem dobru nocku a zajtra pekny den ...

jancia
1. nov 2009

Janka ani na Teba mi to nesedi... 😉
No ja verim ze nase detusky zdedia len to najlepsie po nas a este ich vela dobreho aj my naucime 😵

jancia
1. nov 2009

Inak zelam peknu nedelu 🙂
My sme boli v kostole, no a tatik sa uz stihol aj najest (rezne som mu vyprazala este vcera v noci 😝 ) a uz utekal na futbal... Tomino sa nejako unavil a zaspal mi uz o pol 12, no a ja mam teraz klidek ani neviem co s tym 😅... na konikovi nikto, asi vsetky obedujete tak dobru chut 😉

tessie
1. nov 2009

Ahojte mamuľky, ale ste toho popísali, už som tu dlhšie nebola, chcem reagovať na veľa vecí, ale viac ako polovicu som už zabudla... 🙂

objatia - tiež súhlasím, zatiaľ to však nepotrebujeme toľko aplikovať, ale určite príde čas 😀

jedenie - varím hlavne pre malú - lebo presne ako tuším basky, ja zjem hocičo (alebo nič) a manžel má obedy v robote, teplé večere nechce, takže pre nás varím len cez víkend. Malej ked varím, tak solím morskou soľou (nie veľa) a dávam aj tú Zdravitu či ako sa to volá, čo je ako vegeta ale bez glutamánu a konzerv. látok. Inak by mi to nezjdela, keby to ju úplne bez chuti. Keby máme my na tanieri niečo iné ako ona, tak svoje nezje. Napríklad dnes sme mali kuracie maso so syrovo-špenátovou omáčkou a cestoviny. Malá sa išla objesť, tiež už je sama, ale hlavne rukami, tie sú istota. Dnes sa prispôsoboval tatino - že špenát... ale nakoniec si nabral aj dupľu 🙂

kojenie - som rada, že ste to tu spomenuli, tiež som všade počúvala, že malá len špekuluje, ked sa v noci chce kojiť, že už MUSI prespať celú noc... tak som ju už chcela aj začať odúčať on nočného kojenia, ale vidím že to je asi normálne, tak to nechám tak, je to určite praktickejšie, ako jej ísť variť mlieko 🙂 A kedže budeme mať asi nábeh na alergiu alebo ekzém (na vyšetrenia ideme v decembri), tak kojenie je pre ňu asi najlešia ochrana.

anula - dakujeme za pochvalu fotiek, konečne ich máme hotové takmer po 2 mesiacoch!!! Ale som spokojná 🙂 A držím palce na skúške.

jankaminikova - konečne si späť 🙂

očkovanie - no naplašili ste ma, my máme ísť koncom novembra, ale asi prehovorím doktorku kvúli tým alergologickým testom, nech to odložíme...

Inak máme len 9,5 kg... takže na niektorých z vás sa nechytáme 🙂
a iné už ani neviem, čo som chcela.... ale som rada,že ste 🙂 🙂 🙂

jancia
1. nov 2009

Ahojte, cauko Klaudi 😉

tak musim nas pochvalit, dnes Tomi pekne spapkal obed a ani masko nepovypluval 😵

Inak prislo mi pozvanie na ockovanie na 5.11. ale chystam sa volat dokimu o odklad, aspon nech stihneme davat ten vit. C a probiotika... 😖

jankamanikova
1. nov 2009

Ahojte!
Ako vidim a citam, tak ste vsetci dnes boli po cintorinoch, co? 😎 😎 😎 😎
My sme dnes mali nadherny rodinny den a vlastne cely vikend sme mali velmi pokojny a kludny. Chlapi mi uz spia a to vsetci styria a ja mam volny vecer. Jakubko dokonca zaspal na tatinovi a vobec nas Jakubko Janyho neskutocne zboznuje, tak si to Jany vychutnava 🙂 . Uz zacneme aj pracovat na tom, ze v noci bude Jakubko spat s Janym; lebo ho kojim vyslovene kazdu hodinu v noci a je to vycerpavajuce. Tak ho nakojim vecer a o polnoci a rano a medzitym bude spat s Janym. Pri Matuskovi mi Jany s tym velmi pomohol a dobre to dopadlo. Ale uvidime, kazde dieta je ine a inac reaguje. Mozno Jakubko pri Janym prespi celu noc 😀 , co by bol zazrak.

Ak pozerate Superstar, tak prajem pekny hudobny vecer.

aktak
autor
1. nov 2009

Ahojte, aj my sme mali pekny vikend, len slniecka mohlo byt viac 😵
Neznasam zimu tak sme si doma usporiadali "gastanovu olympiadu" takze sme sa aj my dospeli zabavili 😀 na discipliny posluzili misky, hrnce, drevene kladivko aj knizky 🙂
Kojacim mamickam prajem vela trpezlivosti, viem aka som byvala pri Adamkovi vycerpana, Adelka je za odmenu lebo spi od narodenia celu noc bez akehokolvek budenia a kojila som tiez maximalne 2 krat za noc, dufam ze sa vam to coskoro upravi a deticky budu silnejsie psinkat, myslim ze okolo 15-18 mesiacov spanok "ztvrdne" tak snad pride zlepsienie 😉

jankamanikova
2. nov 2009

Ahojte!
My sme ako vzdy od piatej hore a uz sme toho stihli neurekom. Boli sme uz aj vonku, ale je neskutocna zima. Teraz sa deti krasne hraju, tak sa velmi tesim. V spalni si urobili bunker, kde chodia byvat a bagruju a valcuju, co sa da. Prajem pekny den a vela slniecka v srdieckach (kedze to na oblohe sa skrylo 😉 ).

aktak
autor
2. nov 2009

Adamko si prave odskrabol velmi skaredu chrastu po popalenine a dost mu to krvaca 🤐 dala som mu na to gazu a zaviazala aby si to nechytal a este nezhorsil, co sa da s chrastou robit? ma to na vonkajsej strane zapestia 😔

jankamanikova
2. nov 2009

Aktak - skus dat len velky lepukoplast zn. Cosmopor.E Steril. Je to z tkaniny. Ja to pouzivam na vsetko a to sme preskakali naozaj uz vsetko mozne.

jankamanikova
2. nov 2009

Su z toho rozne velkosti ...

katinka0000
2. nov 2009

ahojte!

my sme boli dnes s nicom u kadernicky. to bolo placu. ale nakoniec sme to zvladli ako velki chlapi. vyzera teraz o 2 roky starsi. 🙂

my sme boli tiez vcera po cintorinoch a potom sme boli este v decodome.

vonku je take umrncane, zahmlene, zamracene pocasie. ☹

jancia
2. nov 2009

Ahojte,

no hej, to pocko je akurat tak zaliezt pod paplon a spaaat 😔 ale to sa neda pri tych nasich zihadielkach 😉.
Mne Tomi pospal pol hodinu cestou z obchodu, potom sme prisli domov a vyzliekanie ho prebralo takze som zvedava ci vydrzime do vecera...
Na obed si dal jednu kyslu uhorku a teraz satu pri mne pekne hrajka...

hribikana
2. nov 2009

ahojte,
u nas je sice kosa - 4 stupne, ale slniecko krasne svieti. Prave sme sa vratili z prechadzky. Pred chvilkou som umyvala pol kuchyne, este aj potahy na stolickach, lebo krasavica pila s pohara s cuciakom jogurtove mliecko a hodila ho z tj svojej vysokej stolicky na zem ☹ momentalne hra na flaute v kombinacii so spevom a tancuje na to, xixi, asi sa pridam, je to neskutocne chytlave

tamita
2. nov 2009

Čaute kočky 😉
Tak u nás v BB je krásne ,s Danúlik a Lilienočkou sme boli ráno na hudobnej pre mrňúskov a potom sme blšky nakŕmili,prebalili a flákali sme sa po vonku až skoro do jednej.Aj si pospali na slniečku a maminy sa do sýta vytrkotali ...

tamita
2. nov 2009

Leni 😉 ,tak podte ku nám na hudobku 😅

hribikana
2. nov 2009

opravujem sa, "z" pohara s cuciakom 😀

hribikana
2. nov 2009

hm, keby nieco u nas na konci sveta existovalo, iste sa pridaaaam, ale tu zdochol pes

danulik
2. nov 2009

ano ano, u nas bolo dnes krasne 🙂 od siedmej som sa este nezastavila, az teraz na chvilku..
tami uz pisala, boli sme na yamahe, je to sranda, len lili nie vzdy spolupracuje, aj ked dnes sa drzala dobre 😉
leuska je male zlatko, len maminka (tami) sa pri nej riadne nabeha, lebo jej stale uteka 😀
domov sme prisli okolo jednej a doteraz som upratovala, umyvala riad a pod. - nechapem ako mozme za jeden vikend narobit tolko bordelu 😠 🙄 😖

idem vas skusit docitat..

jankamanikova
2. nov 2009

Dievcata, ale ved detom, co sa tyka hudobnej netreba nic, len kopec nastrojov a spev. A to zvladne hravo kazda z Vas 😀 . U nas to funguje, nastroje su furt vytiahnute. Janik husle a Matusko bubny, Jakubko hrnce a ide to. Este flauta; gitaru deti polamali, tak dufam, ze Jezisko prinesie 😉 . A keby nic Vam nefungovalo, tak CD to isti 😀 .

bammbi
2. nov 2009

Ahojte,
Tami, super, ze ste sa dali na hudobku. My chodime od septembra a mala to zboznuje. Hlavne to, ze moze byt s inymi detmi, to beriem ako najvacsi prinos. Velmi chce byt v spolocnosti deti, vzdy ked sme vonku, sa k niekomu prida a "nadvazuje kontakt"...A ritkou do rytmu tiez vrti ostosest, nemozem sa na nej nesmiat... 😉

Dnes som bola na uzv, doktor prezeral babo od hlavy smerom dole a ked ukazal ritku s nozickami, tak medzi nimi pipik jak svet 😅 ...Takze cakame chlapceka 🙂 Dokaz mame aj na uzv fotke, lvemi mala sanca, ze sa pomylil ... 😎

Janka, u vas musi byt veselo 😉 Aj ja uz sa teim, ked Natalka bude mat spolocnost... 😵

jancia
2. nov 2009

bammbi krasne, gratulujem k chlapcekovi 😵

jankamanikova
2. nov 2009

Bammbi - Vy cakate babo? To sa velmi tesim a blahozelaaaaam. Ver tomu, ze Natalka ho bude zboznovat a budete mat veseloooooo ... Len nech je vsetko v poriadku a nech ste zdravi.

My sme ok, bol tu Janyho znamy, ktory robi s okuliarmi, tak som skusala asi hodinu. Jakubko sa postaral o to, ze mamina bude mat nove okuliare, kedze mi moje zlomil 😠 . Ale sa tesim a hned som si dala dva ramy urobit. Budem kocka 😉 .

kape
2. nov 2009

Bammbi - super, tak bude parik. To je aj moj sen. Aj ked si pamatam, ze ste s Hribi chceli mat druhe zas dievcatko.

Dievcata od 4.11. je v Hypernove v akcii kuchynka aj so zehliacou doskou pre dievcatka ako darcek.

Inak u nas svita na lepsie casy, Samka zacinaju dost bavit jeho vlastne hracky, som tomu ani neverila, ze ho budu tak bavit a ze sa dokaze aj sam tak pekne zahrat.

sanik
2. nov 2009

ahojte,

ja uz som tu velmi velmi velmi dlho neprispela, ako-tak vas citam, ale pisat nestiham. 🙂
mam inak dotaz, hlavne tie co davate detickam masko - ako ho pripravujete? na olivovom oleji ci normalne na cibulke? no proste dilema. Ja som doteraz maso mixovala so zemiakmi a zeleninou, ale uz to malemu nechuti. Tak mu chcem uz zacat davat take dospelacke jedla, ale jasne ze postupne, no neviem aky by bol najlepsi sposob pripravit maso. Polievky uz inak davam spolocne, navarim na 2 dni a jeme to vsetci. Posolim len trosku, trochu vegety Dobrotky (bez glutamanu) a my ked chceme, tak si dokorenime priamo v tanieri.

no a inak sranda 😀 - bambi a hribik. tusim par stranok dozadu ste sa bavili ako by ste chceli dievcatka, ze s chlapcekami neviete ako sa "zabavit" a nakoniec take prekvapko ze chlapci a este aj naraz obom to vyslo.
ja som inak tiez tuzila po dievcatku ( a aj stale tuzim hihi) a tiez som si nevedela predstavit co s chlapcom, ale aj s chlapcom je kopec srandy a nie vsetky chlapci su typicki chlapci bitkari. Moj je napr. taky maznak, on aj pusu da sam od seba, aj sa pride pomojkat. a zatial nemusi ani velmi auticka, skor ma rad take logicke hry, davat niekde do misky nejake veci, potom to povybera a opat odznova, alebo do poharika si hadze napr. gastany, orechy a tak zabavi sa.

a tiez som chcela este reagovat na niku r. - moj je sice zlatusik, ale dost casto sa nervaci, vacsinou ked nieco nevie poskladat alebo mu nieco vezmem z ruky, ze to je zakazane, tak spusti plac a hadze sa po zemi, nijako to nekomentujem, necham ho tak par minut a v 90% to prejde samo od seba, nakoniec maly uz ani nevie preco place a ide si pekne sam za inou hrackou. Podla mna (teda aspon dufam) ze to je len chvilkova zalezitost. Dieta po case zisti, ze tymto smerom nic nedostane a odnauci sa od toho.

tak trochu som sa rozpisala, idem pomlay spat.
dobru noc

katinka0000
2. nov 2009

ahojte!

bammbi: gratulujeme! uz ste rozmyslali aj nad menom?

sanik: ja masko pripravujem aj na oliv. oleji aj na cibulke. ako kedy. nasmu nicovi osobitne varene papanie uz nechuti dost dlho. aj nas nico je hrozny mojko. lubkat sa to je jeho.

idem pozriet "keby bolo keby".

pa a dobru noc!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre