Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
16. feb 2010

tinka - zakazat mu to nemozem 😀
..ale nie som tym ani velmi nadsena.. to mi len tak "mimochodom" spomenul, este ani neviem kedy a kde..

iwus - mas pravdu 🙂 som veeelmi zvedava, co by mi povedal, keby som mu oznamila, ze idem na tyzden niekam na wellness pobyt (a on ostane doma s lili) 🙂 🙂 🙂

danulik
16. feb 2010

prave mi pipla sms a RD prisiel uz zvyseny (277,99) - ale papier mi neprisiel ziadny 😕

iwuskaaa
16. feb 2010

Dani podobne 😉 , ej ale sme skočili do peňazí 😀 ....čo s toľkými euríkami ideme robiť? 😀
Ja keď sa MM vyhrážam, že aj sa raz vyberiem niekde, tak mi povie, že to je iné, že ja som žena a matka 😠 😀 . Vždy sa vedia vynájsť 🙂 , svet gombička...
Ja som zvedavá na mojich chlapov, keď ja budem na wellness pobyte v pôrodnici, ako budú gazdovať 😀 . Ale už teraz má zakázané, aby malého kamkoľvek odkladal, čo i len ku starým rodičom 😀

kape
16. feb 2010

Tak uz som spat z UPSVaRu, odbit som sa nenechala.

Inak zaujimave , ona aby sme mohli dostat zvyseny RP musime obdrzat rozhodnutie a to musi este nadobudnut ucinnost 15 dni po prevzati rozhodnutia, cize az potom nam vznika ten narok na zvyseny RP, cize podla toho co mne dnes povedali, ani Iwuskaa a ani Danulik, ste este zvyseny RP nemali dostat. Ale chvalabohu, ze aspon Vas potesili a nemuseli ste s nimi natahovat.

Je to cista butzeracia azbytocne minanie nasich dani, naco este nejake rozhodnutie a posielanie postou, tolke prachy za postovne, uz fakt ich nemaju na co davat.

Takze dnes mi povedali, inak moja pracovnicka tam nebola - je PN, ze mi poslai rozodnutie, tak sa pytam, ze kedy a kde je, ze do dnesneho dna nic nemam z posty. Ze jej kolegyna nevie a bla bla bla. Potom zacala o tych 15 dnoch a atd... Ale ze mozem prist podpisat jeden papier 9.3. v ramci prechadzky - s umsevom na tvari- a ze to potom uz urcite budem mat prispevok zvyseny na ucte v marci. Tak som poevdala, ze ci vtip. Ze ja chcem vidiet, kedy mi to poslali ,popripade ze to chcem podpisat uz dnes. No ale ze ona toto uz za kolegynu neorbi. Tak som nastupila s vetou, ze kto je nadriadeny a zadpovedny a isla som do prislusnych dveri a zas to iste bla bla bla. A ja ze neodidem, ze predsa ak je pracovnicka chora, niekto ju zastupovat musi a ze ja ten papier chcem podpisat uz dnes a nebudem cakat po obdrztani este nejakych dalsich 15 dni. Tak zavolala jednej pani, ta zisla dole o poschodie ku nam, naklusali sme do dveri, kde sme zacinali a dotycna pracovnicka hned vedela vsetko najst, krasne som vsetko podpisala. Inak rozhodnutie bolo vydane 21.1. 2010, k dnesnemu dnu 16.2.2010 som ho este stale neobdrzala. Ak by som ho prevzala zajtra co asi tazko, kedze ideme plavat t.j. 17.2. zacne pynut 15 dni, cize 4.3. 2010 by teoreticky nadobudlo platnost a mala by som mat zvyseny RP v marci, ale este je tu posta a jej sposob dorucovania zasielok, tak neviem kedy to bude naizaj dorucene ...

Preoacte, ze som sa takto rozpisala, ale je to cista buzeracia hlupa byrokracia, inak tie ubohe tety za to nemozu. Ale ta dnesna jedna tapa, pridem tam s malym, najprv 2 minuty vybavuje svoj sukromny telefon, Samko uz vyvadza v koci a povie, ze ona ma tak vela prace, ze tieto cinnosti co ja od nej chce za kolegynu , ktora je na PN nestiha robit. No dovi dopo.

Baby - ja musim pochvalit mojho mm, ze sa vzorne stara o to, aby ma so Samkom nenechaval pokym to nie je nutne samu. Berie na mna ohlad. Ale Danulik Ty si u VAsich, takze by ste to v pohode mohli zvladnut aj tyzden bez tatina, u nas hrozi takato situacia v marci, aj ked mm pojde sluzobne podla vsetkeho prec, tak ja sa balim s malym a odchadzame do BB. Uz su sice velki ti nasi krpci, ale cely tyzden byt na toho maleho cloviecika sam a este aby mi nerupli nervy, no nech si vnuca uzije aj babka 😀

danulik
16. feb 2010

iwus - pozyvam ta teda na ten wellness pobyt, ked nam takto prilepsili 😀 😀 😀
ano, aj romanko je toho nazoru, ze "to je ine, ty si matka" 😠 on by lili nechal bud mojej mame alebo odviezol k svojej..

danulik
16. feb 2010

kape - ano, sme u nasich, ale aj moja mama ma uz dost 😀 a zvysok chodi domov az vecer.. tatika aspon ako-tak pocuva, nas dve ma uz "na haku" 😀 😝
pekne si ich prevetrala na tom urade 😀
potom sa ozvi ked budes v BB 😉

tinka66
16. feb 2010

kape - ty si perfektna, vybavis hocico 😀 a mas uplne pravdu...ja som tiez behala na upsvare ale ohladom firmy, mam tam uz super vztahy, ale zaciatky boli tazke...najviac sa mi paci, ked sa zacnu stazovat ako malo zarabaju, hlavna vec, ze tam stale robia...mas super manzelika...moj tvrdi, ze aj ja mozem ist a on sa bude starat, ale ja to nedokazem...my sme boli vela same, mm uz od zaciatku sluzobky, panske jazdy, ale pred malou to bolo este ovela viac...nejako s tym nic nenarobim...ale ja mam vzdy program, aj teraz na vikend pride kamoska s malou a aspon si s mm trocha od seba oddychneme....hladam pozitiva, ako vzdy 😀

baby ja som vo firme spolocnicka - konatelka...zisk sme nerozdelovali 🙂 aj tak mam vedlajsi prijem?...ja som to vobec neriesila, len moj uctovnik, tak mu skusim polozit otazky, ze ako to je??? mozno ten RP beriem navyse...no neviem...ale dik za upozornenia...

danu - ked porodim a odkojim, pridavam sa na wellness pobyt🙂 ale to mam fakt v plane a s mm odsuhlasene.. som zvedava ako sa dohodnete s manzelikom...

katuska.
16. feb 2010

kape, sl posta je kapitola sama o sebe.. mne tiez nezvysili, lebo som si neprevzala rozhodnutie. no nechepem.. osobne to tam podpisem, tak naco ake prevzatie 😠 😠

mame doma novy gauc a zabral nam pol bytu 😨 😀 marek nepospal ani hodku, lebo prisli ujovia.. tak som zvedava ako dnes vydrzime.. a akurat vcera sme sa s mm bavili o tom, ze on nemoze opustit vsetky svoje zaujmy doterajsie a ja mozem, teda musim, lebo som matka.. a skoncilo to tak, ze ja som vlastne nemala ine zaujmy iba deti 😀 no tazko s nimi niekedy..

tinka66
16. feb 2010

katuska - take tazke temy netreba radsej zacinat 😀 muzom treba jasne povedat, co a kedy sa od nich ocakava...oni na to nepridu, co od nich chceme....ja to zatial riesim takto, kedze tiez nie je az taky chapavy ako manzelik kape 🙂 a gratulujem k novej sedacke...

kape
16. feb 2010

Jáj ze moj mm je chapavy, no musim mu to dnes povedat, ze ako som ho dnes v dobrom vykreslila. 😀 Moj manzel by sa na par dni sam o Samka dost tazko postaral ,asi by to v konecnom dosledku zvladli, ale to nechcem vidiez akoby to u nas odma vyzeralo, asi by sa ani kracat nedalo. Ked idem na AJ, tak im vsetko nachystam, vcera som ich poslala k tete, tak som mu na kociar dala listok "papucky" , aby nezabudli na ne, a on mi hovori, esteze si to tam napisala. To by ma urcite nenapadlo. A na Samka sa velmi stazovat nemozem , ze aky tazky den sme mali a pod. lebo potom mam hned a to Ty chces este druhe dieta 🙂

Ale kedze od porodu sme viac menej babky, az na dva majove tyzdne - ked sme boli uplne grogy chori vsetci, nemali, tak vie, ze dieta dava zabrat a nechat cloveka niekolko dni s nim sameho je riadna fuska.

Baby - ale ja si rada taketo veci vidiskutujem, ked uz mam toho v sebe dost, hned ventilujem vonku. A vieme obaja na com sme , ja mam prosto taku povahu 😅

Katuska - posta je moj zamestnavatel, este dufam aj nejaky cas bude, ale teda riadne nervy mam na nu uz aj ja.

Danulik - jasne ze sa ozveme , inak na 90 % sme v BB na Velku noc, ale to pojdeme aj na Liptov tak to bude na kratsie. Ale ved sa vsetko uvidi a ja sa urcite ozvem. Inak ideme v Baby svete reklamovat nas kociar, tak som zvedava ako pochodime

eminkaa113
16. feb 2010

Ahojte dievčatá a detičky,

som rada, že choroby už ustupujú. My sa držíme, tak sa teším. Tieto dni si užívame fašiangy, u nás na dedine to žije, niekoľko skupín šabliarov a slaninárov a veľa muziky, tak sme väčšinu času vonku. Emke sa to neskutočne páči a keď boli u nás, tak úplne žasla 🙂 Dnes sa to zakončí pochovávaním basy.

Ja som o zvýšený RP žiadala 30.1., o 3 dni mi prišlo vyrozumenie a prišiel aj zvýšený RP na účet. U nás s tým problém nebol, akurát teta na úrade bola múdra a musela sa pozrieť, či som brala materskú a tak.... tak som jej dala na javo, že nie som ten čierny spoluobčan, ku kt. sa tak môže správať.

nika.r
16. feb 2010

ahojte

k tomu zvýšenému RP - mne pre rýchlejšie vybavenie dali podpísať, že sa vzdávam odvolania či čo...ale tiež mi povedali, že možno mi to nestihne prísť najbližší mesiac, ale spätne mi peniaze určite pošlú.

a tiež som podpisovala čestné prehlásenie, že nemám žiaden príjem. Dokonca som za menšiu sumu robila prácu na dohodu a musela som ju zrušiť, aby som mohla o zvýšený RP žiadať.

ja som k úradníkom veľmi chápavá, moja mamka pracuje v sociálnej poisťovni a niekedy príde domov úplne zničená z toho, s akými všelijakými ľuďmi musí pracovať, ako na nich tlačia zhora aj zdola, kopa byrokracie, s ktorou ani oni nesúhlasia, ale musia ju robiť...a občas sa nájde nejaká trubka, ktorá príde 5 minút pred záverečnou a ešte sa aj sťažuje, že ho už nechce vybaviť...ja by som túto prácu robiť nemohla, je to dosť na nervy a absolútne neohodnotené.

nika.r
16. feb 2010

inak chlapom fakt treba všetko polopate povedať. Môj mi sám povedal, že s ním musím na rovinu, že muži nepochopia žiadne náznaky ani nič...tak občas keď naňho niečo vybafnem, hneď mu pripomeniem, že to on povedal, že mám komunikovať otvorene 🙂noa potom si to vydiskutujeme a je pokoj. Chvíľu s apomračíme, ale aspoň každý vieme, na čom sme a potom sa hneď lepšie dýcha.

danulik
16. feb 2010

lilienka uz spinka 🙂

tinka - ok, tak potom sa ozvi a nieco vymyslime 🙂 🙂 🙂

ja viem, ze na chlapa sa musi ist otvorene a priamou recou 😀 ale co mam robit, ked ani to (niekedy) nepomaha..? 😖

dnes bol romanko niekde na skutri, este sa nevratil.. som zvedava, co nove sa dozviem o jeho planovanom vylete 😉

kape - ok, budeme sa tesit, ak vas uvidime 🙂 urcite aj tami s leuskou 😉

eminkaa113
16. feb 2010

nika, verím a viem čím všetkým si musí mamina prejsť. pracujem už roky v banke a tiež tam máme hociakých klientov a tiež sa sťažovali a zazerali, že musíš odskočiť na záchod.... ale keď vidím, že prišiel človek na úrovni, tak neprevraciam očami, že otravuje, ako to bolo v mojom prípade....

a k tým chlapom - náš tatino je skoro stále s nami keďže dosť času trávi mimo domova. snaží sa nám to vynahradiť a všade s ním chodíme 😀

jancia
16. feb 2010

Ahojte babeny...

no tak ja som na tom so zvysenym RP ako kape, tiez sme boli v ten isty den len v inych dverach no a zajtra tam aj ja nabehnem... tak som zvedava ako pochodim, neviem ci by som bola az taka razna ako kape, no ved uvidime, ale aspon viem ze sa nedam odpinkat len tak lahko.

No na margo toho co ste tu popisali o uradnikoch, pravdaze kazda minca ma dve strany, z casti mate vsetky pravdu, no niekedy je to fakt a teda u nas na Slovensku JE TO TAK (bohuzial?) ze vacsina uradnikov ci ludi pracujucich v sluzbach sa pri tom tvari ze su tam za trest, zazeraju po ludoch, ze co ty po mne asi chces a pod. - to mnohe poznate... samozrejme ze praca s ludmi je namahava hlavne na psychiku, ludia su rozni, nikdy neviete aki mali den, co je za tym, cim si presli a pod. ale tak raz som uz v praci a mal by som sa spravat profesionalne a hlavne slusne jednat s ludmi lebo ja som ten co v danej chvili zastupuje tu instituciu, podnik... no a neviem, myslim ze je jedno ci mi pride nejaky pan v obleku alebo stara babka s tesco taskou v ruke.
Mala som moznost robit v zahranici a robila som v potravinach za pokladnou a casnicku v cinskej restauracii kde rozni ludia po mne chceli rozne veci ale vzdy som sa snazila riadit tym ze zakaznik je tu prvorady a tam to tak aj brali, nemohla som si dovolit na niekoho vyletiet alebo nanho zazerat, to by som sa hned mohla zbalit a bye bye... A tu idete na kavu a mate pocit ze by ste si ju mali ist uvarit sami, ze co vy vobec tu chuderu zrobenu casnicku vobec obtazujete...
No som sa rozpisala ale tak nemusite citat 😀

jancia
16. feb 2010

No a este ohladom Tomiho - sme dnes boli na kontrole a teda dychanie ma uz ciste, co je super ale vravim ze stale kasle tak este ma poslali na vytery a zajtra ideme k nasmu dr. a potom s vysledkami ked budu tak zonvu do nemocky na kontrolu, tak dufam ze to uz ustupi a nebudeme musiet znovu na rtg. Ale aj tak som uz rada ze to ma dobre, aspon to dychanie co ho pocuvala primarka, isla som tam dnes s velmi malou dusickou ze co mi povie...

kape
16. feb 2010

Jaj babenky, ona mi este zacala , ze ona robi kazdy den kolko nadcasov a nema to zaplatene, vsak aj som si na poste nadrobila pekne a nikto mi to nezaplatil a tu som dnes je to uz bohuzial na SK uplne bezne. To mam tak strasne rada. Ja viem ze praca s ludmi je tazka, ale neznasam, ked na mna zacnu vytahovat nieco ze sa neda a podobne, pripadne ma presviedcat o niecom co nie je pravda. Pripadne, ked ja napr. v banke mam viac informacii o danom produkte ako pracovnicka, ktora mi ho ponuka. To fakt neznasam. Potom sa cudujeme, ake mame meno vo svete, ale najdu sa aj vynimky, to ma milo prekvapi.

Jancia - zajtra drzim palce, tie tetusky v Tvojich dverach na mna dnes neposobili velmi milo 🙂 .

A co Hribi - uz rodi ? Ci porodila?

Danulik aj my sa na Vas tesime, len aby ste boli fit.

jancia
16. feb 2010

kape no to si ma potesila 😝 😅

No ved to je to... ze ta milota nas prekvapuje... ale mala by byt samozrejmostou...

kape
16. feb 2010

Inak Nikar - ja viem,ze za toto "jednotlive " pracoivnicky co komunikuju s nami nemozu, a ze si za "milu tetu" Tomanovu teraz toho dost vela vypocuju. To len ona a jej mudri okolo mozu take nieco hlupe vymysliet. Ale ta jedna dnesna pani sa najprv tvarila, ze sa neda a nakoniec sa dalo.

Emmka - no tak ja by som ludi podla vyzoru velmi neodhadovala, lebo to by si potom mojmu matikarovi z vysky dala asi aj posledne drobne, vyzeral skoro ako " zobrak" a pri tom kapacita strasne velka a velmi dobry clovek.

nika.r
17. feb 2010

s tými úradmi Vás chápem, je to tak ako všade a vždy len o ľuďoch. Len som chcela ukázať aj tú druhú stranu.

Ja mám na úradníkov veľmi dobrú taktiku: vojsť do miestnosti s úsmevom a veľmi milým pozdravom a ešte sa mi nestalo, aby mi po mojom úsmeve niekto niečo odvrkol. My sme teraz kvôli stavbe domu strávili na kadejakých úradoch strašne veľa času a v mnohých prípadoch sme boli dokonca problémoví klienti, ale všade nám vyšli v ústrety. Od jednej úradníčky sme dokonca požadovali, aby nám robotu, na ktorú mala týždeň urobila už na druhý deň, pekne sme ju poprosili, že by nám tým ušetrili niekoľko tisíc a ona to pre nás spravila. Aj mamina mi potvrdila, že keď vidí, že niekto už do dverí vchádza odutý a naštavný, tak aj ona sa vnútrone pripravuje na boj, hoci sa snaží byť milá a chápavá. Ale skúste byť milý, keď na Vás niekto kričí za niečo, za čo Vy nemôžete. Ale keď niekto vojde s úsmevom a pekne vysvetlí, aký má problém, aj jej sa úplne ináč pracuje a je pre takého človeka ochotná urobiť aj nadštandard. Ale chápem, že sú aj úradníčky, na ktoré ani úsmev ani nič iné nepomôže. Tak prajem na úradoch hlavne veľa trpezlivosti.

jancia, super, že Tomimu je už lepšie.
🙂

leguanik
17. feb 2010

ahojte babule...
takze s timkom sme boli v sobotu an tych kramaroch, zasa vysoke horucky, v nedelu mal do 38 v pondelok bol uplne smutny bez zivota tak som sa o neho bala a isli sme k tomu dr...zobrali mu ster z ritky..a zajtra budu vysledky, vcera a predvcerom uz bez teplot a vcera sa mu vyhodili take dve vyrazky na ritka akokeby stipance....ale o par hodin mu zmizli tak ja nechapem....teraz este troska kasle a soplikuje ale je to uz ok ked nema tie horucky...nechapem co mu bolo a aj hnacku ma ale len raz za den kaka

eminkaa113
17. feb 2010

kape - ja som nemyslela, že posudzovať tak ako je oblečený a pod. ale ako vystupuje a komunikuje s daným človekom. predomnou tam bola jedna čierna obyvateľka a možno bola trochu pani podráždená, no keď videla, že s ňou slušne komunikujem, mala sa ukľudniť a nie otáčať predomnou oči. Mňa to uráža...

angelina22
17. feb 2010

caute baby,,,citam ze pisete o tom zvysenom prispevku,aj ja som bola na upsvar a tiez mi povedali ze mozem ziadat ale nesmiem pracovat na dohody,,,a to ja robim na 3....takze sa mi to moc neoplati....mala nam je v sukromnej skolke ktoru tento tyzden otvorili, je tam velmi pekne a malej sa velmi paci,,,,,
aj ja som jej kupila to dvd spievankovo a spievam si to od rana do vecera, uz sa manzel zomna smeje,,,,ze,,,,,ja sa volaaam sievanka,,,a mam rada zahrajka,,,,,,a to ma od rana do vececera.....malej sa to velmi paci, pekne si s nimi tancuje a ja s nou,,,,,dnes ideme ku svokrovcom do martina,,,,,
tak dufam ze ste zdravucki,,inak a hribikana este nic nema

leguanik
17. feb 2010

co sa tyka prispevku ja som ho uz dostala zvyseny a kamoska este nie, nechapeme preco pritom si to vybavovala este den predo mnou...4.januara....no a nemozte vobec pracovat, ani na dohodu ani brigadne, nijako...takze tak...

iwuskaaa
17. feb 2010

Ahojte 😉 ,

Dani tak sme dohodnuté teda, vyberieme sa za náš prvý RP na wellness pobyt 😉 😀 .

Janci ahoj 🙂 , som rada, že Tomáško je zdravučký 😵 . Tak už môžete chodiť aj na prechádzky 🙂 .

Súhlasím s Nikou, čo sa týka úradníkov...Práca s ľuďmi je jedna z najťažších. Ja som zatiaľ problém nemala nikdy, možno mám šťastie na úradníkov. Jedine sa ma dotklo, keď som sa bola ešte v decembri informovať ohľadom RP, čo a ako to bude, čo treba spĺňať a pod. "Pán úradník" na mňa hľadel doslova s otvorenými ústami, že o akom zvýšení RP to hovorím 😕 . Že on o ničom takom neviem, nikde to ani nečítal ani nepočul... 😠 ...Tak som mu povedala, že sú toho plné média, všade sa o tom hovorí a píše...a on mi na to povedal, že viete, ale média musia z niečoho žiť a môžu si kadečo vymyslieť 😠 . Doslova akoby som prosila o almužnu a akoby dával z jeho platu 😠 ...
No ale som sa rozpísala, pardon 😀 ...

Danielka, ak mávate stretko v BB, kde sa zvyknete stretávať? Ak by som v tom čase nič nemala, rada by som sa pridala, ak by som mohla 🙂 .

aktak
autor
17. feb 2010

o prispevkoch ste toho dost popisali, ked budem mat cas precitam lebo tiez mi nechodia ko by mali 🙄

prosim vas o radu, neviete ake povinnosti maju postari pri roznasani balikov a doporucenych zasielok? na starom byte mi ich nas zlaty postar doniesol k dveram, cez obed len klopal lebo vedel ze deti spia, tu mame nejakeho mladeho, zvoni zospodu aj 10 krat ze mam prist dolu ---- konkretne dnes ---- mi malu nezobudil tak som ju samu musela nechat doma, utekala som dolu, moj balik na vstupnom pulte, on nikde, zevraj si nekam odskocil, tak som si vybrala obalky zo schranky, vzala baliky a cakala nech mu to podpisem, a ked sa mu uracilo prist tak mi obalky vytrhol z ruky ze co to mam kde som to zobrala!!!!!!! podotykam ze si nechal celu svoju tasku dolu a odbehol bez nej tak asi myslel ze som si nejake vzala?!!! mam chut sa nanho stazovat, neviete ci neni jeho POVINNOST DORUCIT ZASIELKU k dveram? diiiiiiiiiiiiiiiiik 🤐

kivec
17. feb 2010

Ahojte zienky,
Bystricanky, ja letim na tyzden na Slovensko, od 25.Marca do 1.Aprila. Ak by ste nahodou planovali stretko v tomto termine, straaaasne rada by som sa zucastnila. 🙂

iwuskaaa
17. feb 2010

Aktak, myslím, že Kape Ti poradí 😉 . Na Tvojom mieste by som sa sťažovala, už len pre ten jeho prístup 😠 .
Kivec bolo by super sa dohodnúť už teraz, ja by som sa tiež rada stretla, veď tiež nepoznám nikoho osobne 🙂

danulik
17. feb 2010

iwus - ok 🙂 🙂 🙂 a kam pojdeme?
jasne, ze sa mozes pridat na stretko, to co sa pytas? 😀
inak to je sila na tych uradoch 🙄

vacsinou sa stretavame v europe a v ked je teplo, tak aj na namesti..

kivec - aj pre teba plati vyssie uvedene 🙂 😉 velmi radi ta uvidime!! a stretko mozme zorganizovat hocikedy..

super by bolo, keby aj kape bola v BB v tom termine 😉

aktak - tebe aspon donesu, ja si vacsinou najdem len listok a potom sa musim trepat na postu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre