Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
12. nov 2008

baby ja teraz akurat citam, ze my sme boli ockovany tym prevenarom. to je len proti pneumokokom? nasa doktorka mi povedala, ze to je proti 7 chorobam a ja som si myslela, ze to su tie hepatitida, tetanus,... to nie je tato vakcina? a ak nie, tak kedy nas ma na tieto choroby ockovat?

anape
12. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ,

kati nas ockovali naraz s tou hexavakcinou a do druhej nozicky proti pneumokokom, tak neviem ako to je...ale co si pamatam, tak aj Petko dostal to ockovanie ked mal tri mesiace

oraia
12. nov 2008

katinka....no tie horoby vyvolavaju pneumokoky ako napr. zapal str. ucha, zapal pluc, zapal mozg. blan, su to rozne choroby ale vyvolavaju ich pneumokoky, preto dr. povedala ze proti 7 chorobam , vsetky bakterie ktore vyvolavaju tieto choroby patria medzi pneumokoky

katinka0000
12. nov 2008

aha, teraz to uz chapem. som to pozerala v zdravot. preukaze dietata. takze on bol aj tym prenavarom aj infanrixom ockovany. predpokladam, ze prenavar je proti pneumokokom a infanrix hexa proti tym chorobam.

zlatulienka
12. nov 2008

ahojte mamule 🙂 ,

oraia - nás očkovali minuly tyzden do jednej nozicky hexavakcinou a do druhej Prevenaomr. Robinko neml žiadnu reakciu, ani tepltu, ani opuch v mieste vpichu.

danulik
12. nov 2008

dobre ranko,
dnes lili spinkala od 22.30 do 06.30 (skoro mi uz praskli cicky) a potom od 07.00 do teraz 🙂

kati - ano, je to tak ako pises 😉 aj lili budu ockovat naraz - do jednej nozky proti pneumokokom a do druhej tou hexa vakcinou..
opisem ti na IP, ale lili sa uz prebudza, tak potom 😉

oraia - z ciech som uz objednavala a v pohode..
tie sanky som nasla aj na mimibazari: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=637679

katinka0000
12. nov 2008

dani: a co si si neodsala? no som to pochopila, na case, ze?

danulik
12. nov 2008

kati - aj by som si odsala, ale tiez som spala 😀

katinka0000
12. nov 2008

dani: to poznam. ja som tiez raz zaspala a neodsavala som si 7 hodin. ked som stala, myslela som ze mi roztrhne kozicky. vtedy som naraz vytiahla 300 ml.

jamaica77
12. nov 2008

dievcata - dakujeeeeeem za pochvaly 😵 musela som sa podelit s vami o tie krasne rehoty ktore alexa vydavala na tom videu, ja smo odkladala riady v kuchyni a zrazu som pocula ako sa daddy sali s alexou a ona sa rehota o dusu 😀 , tak som rychlo isla pre fotak a filmovala....musela som sa po zemi plazit aby ma herecka nevidela - lebo jasne ze ked zbada kameru tak potom zmrzne, no nestalo sa tak, aj ked parkrat kukla ze tam je kamera, ale zajac a daddy - zabodovali 😉

Vejinka -blahozelam - supeeeer video 🙂 , boze tak to je nadherny kusocek co Erik urobil - pretocil sa - je jednicka, krasne mu to ide 😵 , je zlatulinky, alexa sa tak skoro asi nebude pretac, lebo je tazka ako sudok 😀 , ale zato uz skoro sama posedi a zo sedu by rada aj sa postavila na nohy 😠

jamaica77
12. nov 2008

Danulik - Lilinka si krasne pospinkala - paradicka, co? nechala maminku vyspinkat 😉 ono uz sa to bude stale predlzovat. to naplnenie prs poznam tiez, ale nie tak casto, nasa pazroska est stale papinka 2krat v noci.
Ide spinkat o 8h vecer, prve papkanie okolo 2h, potom o 6h a este spinka do 7.30h 😉

Katinka0000- co? 😨 300ml sa ti podarilo odsat? tak ty mas poriadnu produkciu 😉

elly111
12. nov 2008

jamai, vejinka krasne videa, sikovne deturence 🙂 a alexa je uzasne urehotana 😀
nas sa tiez nechce prevracat ale po troch dnoch cvicenia drzi vzorovo hlavicku, uz ma to stvalo ze tak zlenivel tak som s nim trenovala a ... mame aj fotku v albume 🙂
katinka to je uzasne ze 300ml, neviem ci som nemala hned v porodnici zacat len odsavat mozno by my mliecko dlhsie vydrzalo 😕

bibianna
12. nov 2008

lulu, ako dopadol tehotenský test?

vejinka
12. nov 2008

erik je augustovy 😉 konkretne 27ho 😵
a dakujeme...fakt sa snazi ten moj pokladik 😀

slaviq81
12. nov 2008

Ahojte,

baby co ste uz po ockovani proti pneumokokom, aj vam doktor predpisal dva krat prevenar?
K a t i n k a, ja som neodsala 300 ml ani prve dni ked sa mi naliali prsia a myslela som ze mi kazdu chvilu prasknu. Nico sa musi vytesovat 😀 .
J a m a i c a, Alexa ti tak pekne spinka? Lara horko-tazko zaspi okolo jedenastej vecer, medzi 2h a 3h je prvykrat hore na papanie, potom okolo 5tej, no a medzi 6h a 7h uz vstavame 🙄
Bola som dnes u lekarky, mam zapalene mandle, dala mi penicilin, dufam ze sa z toho rychlo dostanem. Ja totiz zimu vobec nemusim, za tie roky co som bola mimo Sk, som si odvykla. A uz mame aj pas (napodiv im to trvalo iba tyzden a mala na fotke vyzera strasne smiesne 🙂 ), tak po Vianociach cestujeme.

jamaica77
12. nov 2008

SLAVIQ - no aspon v niecom mam stastie, mala rada spinka 😵 - to mam asi odmenu za to hrozne tehu a za tie koliky 😉 rano spinka od 8.30-9.15h (cize len 45min) to sa mozem naranajkovat a vypit si kavicku 😉 , potom spinka od 10.30 - 1.30h(3h), potom spinka okolo 3.45-4.15h (pol hodinka) a este o 5.30-6.30h (hodinka) a o 7h vecer sa kupe a o 8h ju davam do postielky a zaspi asi tak za 15 minut somrania tam a spinka az do rana do 7.30 (2kojenia medzi tym)
No ja som ju musela naucit na dobry rezim a dodrziavat to kazdy den kedze od 5t som sa vratila do roboty (len 2krat do tyzdna aj s Alexou).

anula - takze aj ty ides za chvilocku do roboty, ze? 😒 uz tento mesiac alebo az v decembri? ale ty bez Klary, to je horsie, ale verim ze to odlucenie na chvilku zvladnete obydve, zaciatky budu tazke ale verim ze si zvyknete a viacej si budete jedna druhej vzacnejsie a viacej sa budete na seba tesit 😉 tu v usa je to normalka po 6t ist spet do roboty a vsetci su spokojni 😅

jamaica77
12. nov 2008

Elly - kukla som albumik, Alex je roztomili, velmi zlatucky, a kraaaasne dviha tu hlavicku 😉

slaviq81
12. nov 2008

Baby, vy uz idete do prace? Cely den bez drobca. To vam nezavidim, mne staci ked mala poobede spi viac ako dve hodinky a uz ju chodim obkukovat, chyba mi.

V e j i n k a, pozrela som video, Erik je sikovnicek 🙂
Vsetky babatka su kraaaaaaaaaasne. 😵

katinka0000
12. nov 2008

jamaica: ale to bolo len raz. odvtedy ani dovtedy sa mi takyto kusok nepodaril.
malinka ti teda pekne prespinka. nas maly je vzdy skoro cely den hore. dneska sa prekonava. spi od pol tretej a stale este chrni.

elly: ja som zacala odsavat tiez neskor a vidis, takto sa to rozbehlo. treba len vela trpezlivosti.

slaviq: mne predpisal hned 2.

baby aj ja uz pracujem. dost dlhsie. cize s manzelom uz cestujem 1-krat do tyzdna do zahranicia a to skoro na cely den. normalne v aute mi je az do placu, ked vyrazame. esteze mam maminu a sestru. viem, ze je o neho dobre postarane, ale aj tak mi hrooooozne chyba.

anula
12. nov 2008

Jamai, zacinam az v januari.

Oraia, nasa mala velmi plakala zo sna po ockovani. Nemala teplotu, asi to boli svalove bolesti. Dnes sme boli zas, ale dala som jej preventivne paralenovy cipok (ktory mi o 5 min vykadila, musela som dat iny).
Boli sme, same dve, pre nasich v Zurichu, dokopy vyse 500 km, Klara to dobre zvladla, len teraz vecer uz bola umravcana, tak som ju dala spat, dufam, ze sa nezobudi o 4.00.

katinka0000
12. nov 2008

vidim, ze tu uz nikto nie je. akurat som dopozerala modre z neba. dneska sa nico prekonal. spinkal tak od stvrt na tri do pol deviatej. aj to som ho musela vytiahnut z kociara, lebo by tam asi spinkal az do rana.

dobru noc!

jancia
12. nov 2008

Caute baby, kraaaaaaaasne videaaaaaaa!!! Joj, musim aj ja uz zase vytiahnut kameru, my sme zatim filmovali len kupanie tak na zaciatku ked este bola k tomu aj zvukova kulisa 😀 .

Hmmm tu pracu vam nezavidim, teda skor to odlucenie od drobca, ja som bola prec od neho len 2x na cca 3 hodky a straaasne mi chybal... baby ako sme my mohli zit bez nich? 😅 😉

Nika wow, takto super zvladate s drobcom skusky, mas moj obdiv 😉 .

My sa teraz uz odvazujeme trosku viac chodit von bez kocika - v satke, je to fajn a maly pekne spinka, no musim sa hybat - chodit alebo na mieste sa pohupovat a tak, dnes sa mi zdalo ze si tam aj chrapkal, kukulik moj, ale asi mal upchaty nostek 😅 .

Tak dobru nocku

elly111
13. nov 2008

jamai dakujeme, a kolko vazi vasa princeznicka? Je perfektna 🙂
katinka fakt uzasne 😉
jancia to je super budes mat vyformovane telo a boky ked sa budes pohupovat 😀 a nie je ti tazky? Alebo si uz vycvicena a posilnujes 🙂
ja som tiez najdlhsie bola asi 3hod bez maleho, manzel strazil, ale veeelmi som sa ponahlala domov 🙂 Ja vzdy ked vybehnem do obchodu tak maly sa drahemu pokadi. Moj ma uz nechce ani do obchodu pustit 😀

anape
13. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ,

slaviq mne zatial lekarka predpisala len jeden prevenar, ale spominala, ze budu este dve preockovania
inak, nie si sama co vstava v noci dost casto s tym rozdielom, ze mne Viktoria zaspava cca o 19-19.30 a spinka tak do polnoci /dnes az do pol 2/, potom este 2-3 hodinky a potom sa budi takmer kazdu hodinu, lebo sa poriadne nenapapka a potom si na to spomenie 😀 , no a cca o 6-6.30 je uz hore, tak ja ju od pasa dole vyzleciem,lebo to miluje a ona si veselo kopka a ja podriemkujem 🙂, ale to trva chvilinku, lebo to uz dobehne Petusko a uz sa stiskame a pripravujeme na odchod do jasli

anape
13. nov 2008

a co sa tyka MM, tak mne sa to teraz rozbehlo, hoci to zo zaciatku vyzeralo dost biedne, takze je to super a velmi pohodlne, najma v noci 😉 , ale stve ma to, ze ked sa mi naleju, tak mi to vyteka a darmo ze mam chraniace tampony, vacsinou mi to na jednej strane pretecie napriek tomu 😒 , je to na nervy, lebo musim nosit take oblecenie kde to az tak nevidno ked pretecie a tiez sa uz zo zvyku stale obkukavam ako blbec 😀

mate niektora taky problem este aj teraz?

madi
13. nov 2008

ahojte
babuliatka su uzasne...
my sme boli vcera na poradni - vazime 5850g a meriame 62 cm...a mame 2,5 mesiaca....takze som velmi spokojna hihi. a boli sme aj na klbiky - secko okej, ale doki odporucil aby sme balili na siroko, kym nezacne maly sediet...a ze ked nam nejaky "dobrak" kupil alebo chce kupit chodak tak mu ho mame otrieskat o hlavu.... 😀

anape -mne tecie mliecko akurat vtedy, ked mam plnsie prsia a mam maleho na rukach...a tlacim si na prso...alebo v noci ked lezim na boku a pritlacim sa....ale inak nie

a o to ockovanie, doki povedal ze mame prist zaciatkom decembra - a tiez dostaneme do obidvoch noziciek... a pytala som sa aj na ockovanie proti rotavirusom - tak vravel ze je to bars drahe a ze ked kojim a maly nie je v jasliach alebo dakde mimo domu, tak netreba....ze staci ta hexa...neviem aka vakcina.... hm...myslite?

joj, som zvedava aky budeme mat dnes den....simono zvykne reagovat na skarede pocasie...tak dufam ze si to dnes "nevsimne" 🙂

danulik
13. nov 2008

madi - simonko je krasny 🙂 a vidim, ze tiez mu ucaroval kolotoc 😀

co sa tyka pocasia, uz som z toho na nervy, neznasam ked je takto 😠 dnes ma strasne boli hlava ☹

anape - ja som zo zaciatku kupovala absorbcne tampony do podprdy na kila, teraz je to uz dobre..

oraia
13. nov 2008

cafteee... no tak mi mame na 3 a pol mesiaca celych 7 kg a 64cm ved to aj citit ked ju mam na rukach, aj naszaockovali obe vakciny naraz, zatial male reakciu nemala ani zacervenane v mieste vpichu tak dufam ze to bude ok, kurat trosku viac spala od 22:00 do teraz do 11tej 😀
aj nam dokina uz predpisala hned dalsiu vakcinu toho Prevenaru

madi ja si tiez myslim ze nie je az tak potrebne ockovanie proti rotavirusomm, malinke babatka su aj tak väcsinou s maminami a ani my sa nezdrziavame permanentne vo väcsich kolektivoch tak nehrozi ze sa deticky nakazia

katuska.
13. nov 2008

dobre ranko! marek spi v satke, tak aspon par viet... vcera sme boli na gastro poradni a dalej bereme probiotika plus smectu.. snad uz budu krajsie plienky 😉 nastastie nemusime brat antibiotika, zatial.. boli sme aj na klbiky a nadalej balit nasiroko ako vsetky kosicanky.. tu sa asi ani inak nie. a nam nevadi.. a moj tatino ide na vymenu bedroveho klbu, tak do istoty..

inak sa mame celkom fajn, kazdy den vas citam a kukam nove fotky.. madi, simonko je zlaty a take priekaky mavame kazdu chvilu 😉 a pred ockom klobuk dole - vysava aj uspava drobca 😕 to si teda uzivas....

jamaica, alexa sa uz riadne smeje.. na naseho mareka plati ten isty zvuk, tiez sa z neho rehni.. zlate su tie deti, ked sa tak smeju..

jani, viem o com pises... to pohupovanie robim uz aj bez satky a bez maleho.. mama sa na mna divala a ze ci mi treba ist na wecko, ked sa tak knisem.. pozor na to, vytvaras si zavislost 😉 kolko vydrzi tomasko v satke? a ako ho obliekas ked ides vonku? ja som ho poriadne obliekala, ale vzdy bol z tej strany, co bol pri mne spoteny, tak som zvolila inu taktiku... kupila som si maxi bundu a jeho obliekam len tak ako je doma + satka + bunda zateplena a neprefukava.. potom hodim foto, vyzeram ako tehu 😉

inak, nejake nove fotky som hodila pred par dnami uz.. a marek ma konecne cez 5kg.. to sme daleko za sampionmi a asi aj za priemerom.. nevadiii

dani, tiez nemusim taketo pocasie.. este aj jazva ma vtedy strasne svrbi 😠

ockovat este neockujeme, lebo nemame zahojene ramienko.. ale i tak nebudeme davat asi nepovinne.. ked som si citala o tych ockovaniach, tak som mala dost zmiesane pocity.. nechame si poradit od kamaratov, ktori sa v tom vyznaju.. este som im nevolala, takze neviem.

a marek mal pred 2 dnami rekord.. nadranom vycuckal 190ml, cuckal obe prsa.. dnes zas nejako polavil, mozno ho to pocasie uspava.. a marek ma uz 64cm 😅

katuska.
13. nov 2008

oraia, ze od 22.00 do 11.00 😕 tak to ti zavidime... ja aj manzelo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre