Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
31. máj 2009

Angelina to s tym mliekom na koci prispevku mas pravdu, ale ine je to pre nasich krpcov. Jasne ze je lepsie z biofarmy ako z obchodu, ale ja by som urcite davala ak mas dostatok vlastneho MM, alebo potom nejake UM.

A v nasom MM je uz teraz napr. dost malo zeleza, takze je ho potrebne nahradit vhodnou stravou.

Ale v konecnom dosledku sa musis rozhodnut Ty ako budes v tejto veci postupovat.

aktak
autor
31. máj 2009

ak si dobre pametam, kravske neodporucaju kvoli jeho zlozeniu, odhladnuc od toho ci je bio alebo nie ale neviem presne ze co v nom je

tunylyk
1. jún 2009

ahojte,po strašne dlhej dobe vas všetkých pozdravujeme,máme sa výborne,sme zdravučkí,už máme takmer 9kg,8zúbkov,štvornožkujeme o 100-6 😀,určite sa ešte ozveme,sme u babky na dovolenke 😀 😀 😀 detičkám k dnešnému sviatku všetko najlepšie Maťa a Kubko

mizulienka
1. jún 2009

ahojte, my sa mame tiez vyborne, tiez sme u babky a dedka na spisi na dovolenke, je tu super 😉 maly ma uz 6 zubkov, a kg...fuha mame uz cez 11 kg, takze chuti nam aj papat, ale najviac nam chuti aj tak mamine mliecko 😵 maly zeleninku nemusi, par lyziciek a uz je najedeny, snad sa to polepsi.
Nestvornozkujeme este, ale postavi sa popri vsetkom uz...par krokov urobime aj za rucicky.
Co sa tyka chodenia za rucicky...citala som vase nazory, ci chodit alebo nie..moja dr napr tvrdi, ze to je dobre, ze maly preskocil stvornozkovanie, ze on zacne rovno chodit...aj ked uplne s tym nesuhlasim, lebo podla mna je dobre, ak prejde cez vsetky fazy, ale v nasom pripade to uz bude asi tak, ze naprv zacne chodit a potom stvornozkovat.
Na cviceni nam fyzioterapeutka povedala, ze bolo by idealne keby aj stvornozkoval, ale ze ked nezacne, svet sa nezruti, ze on si uda tempo a sposob, akym zacne chodit,tak uvidime 😵
tak vsekym detickam vseko naj naj na MDD 😵 a maminam pekny den 😉

mizulienka
1. jún 2009

este som sa chcela spytat, mate niekto tip na nejaku peknu detsku knizku? chcela by som objednat z martinusa, maju dnes velke akcie na detske knizocky, dakujem 😵

vejinka
1. jún 2009

belasa ty si to pamatas? ano tusim mal daco okolo troch mesiacov no odvtedy nic do nejakeho piateho mesiaca ale som rada ze niesme jedini 😉

ada11
1. jún 2009

včetkým detičkám veľa zdravíčka a pohodičky k ich sviatku 😉

jankamanikova
1. jún 2009

Ahojte. Uz sme doma a idem Vas citat. Na vychode bolo fantasticky, deti nadsene, stastne ... Oslava dopadla vynikajuco, vcera sme mali 6 vyrocie (co sme s Janym manzelia), dnes MDD ... a Jakubko ma 10 mesiacov; takze kazdy den oslavujeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

Pekny den!

jankamanikova
1. jún 2009

Jahody az po roku (ak je alergia v rodine, tak po dvoch rokoch) a tvaroh az po roku tiez. Jogurty u dojcenych deti po roku.

Kravske mlieko po troch rokoch, kozie sa detom neodporuca vobec. Nemame sa kam ponahlat, co sa nemusi, nech sa nedava. Maju deti cas ...

lalunna
1. jún 2009

to kozie mlieko ako pise angelina, to som aj ja uz vselikde pocula aj citala, ze je ovela lepsie ako kravske mlieko pre deti 😒
neviem, ja mlieko vobec nemusim 🙄 a kozie mi este aj smrdi 😖 neviem co urobim ked nebudem kojit, za UM tiez 100% nie som...

jankamanikova
1. jún 2009

Lalu - ja tiez mlieko nemusim. Nase deti piju Acidko plnotucne, jogurtove mlieka. Mlieko im smrdi, ci umele alebo kravske. A jedia vela mliecnych vyrobkov - jogurty, syry ...

lalunna
1. jún 2009

hm... ved ano
na tej konferencii pani doktorka Fulova. odporucala "orechove mlieko s bananom" tj. rozmix orechy s bananom vo vode, tu je na nu link ak niekoho zaujima:
http://www.svz.szm.sk/

lalunna
1. jún 2009

a tu je to orechove mlieko:
http://www.svz.szm.sk/svz12o.htm

jankamanikova
1. jún 2009

Lalu - znie to dobre, ale orechy su tiez silny alergen a niektori jedinci sa z nich mozu velmi vela vysypat.

lalunna
1. jún 2009

myslis ze aj zo semiacok? sezam ai.?

jankamanikova
1. jún 2009

Sezam je vraj dobry na "vykakanie". Ako aj lan a tak. Ja som to zacala davat az od roka.

danulik
1. jún 2009

o orechovom mlieku som aj ja citala, ze je dobre pre deticky, ale zase aj janka ma pravdu, je to silny alergen 😖

lalu - sezam a pod. sa uz vraj moze, ale my sme este neskusali.. vsetky semiacka treba poriadne pomliet alebo pomixovat, ale to urcite ovladas 😉

danulik
1. jún 2009

nam mama v tomto veku uz mixovala do milupy orechy, jahody, maliny a vselico ine a nijako nas to nepoznacilo, ale manzel ma ekzem a nechcem, aby to schytala aj lili, takze ja som radsej opatrna 😉

lalunna
1. jún 2009

ja mu sem tam dam napr pomix slnecnicove semenka do ovocka spolu s ovsenymi vlockami
kedze slnecnicovy olej je ok, tak vyvodzujem, ze aj semiacky su ok, mozno by to mlieko mohlo byt dobre z tychto semienok
a este v poslednej dobe davam namocene goji: http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=6424
velmi sme si oblubili, cela rodina
kazdy vecer si pridavam do jogurtu, odporucam

danulik
1. jún 2009

lalu - to vyzera dobre, este som to nevidela, urcite vyskusame 😉

lalunna
1. jún 2009

danulik nielen ucinkami je to dobre ale je to aj velmi chutne 😝
aj ked moj muz si musel na tu chut dlhsie zvykat 😉

danulik
1. jún 2009

lalu - verim, chlapi to vzdy horsie znasaju 😀 moj manzel nechape, ako mozem zjest napr. pohanku 🙂 a ze este aj chuuuda lili to musi jest 😀
idem to objednat 😉

tunylyk
1. jún 2009

nové fotočky 😉 sedím na konári a dozerám na opekačku na záhrade 😀

slaviq81
1. jún 2009

Všetko naj detičkám k ich prvému sviatku MDD 😵 😵 😵

Tiež máme nové fotky 😉

jankamanikova
1. jún 2009

Ahojteeeeeeeeeee!
Citam spravy a tak som len tu nakukla. Prajem pekny a romanticky vecer a kopec radosti (aj ked to zmiznute lietadlo nie je na radost ...).

anula
1. jún 2009

Lara je prekrasna!!! Akej farby ma ocka?
Tunylyk, to je teda riadny chlap!!! Kolko vazi? Vyzera teda starsie ako Klara, ale to bude asi tym, ze je taky velky. To ho este unesies? 😉
Pekny vecer aj tebe, Janka, a prihod nejake nove fotky. Teraz ked mam trosku viac casu, pokukam. 😉

kikinela
1. jún 2009

Ahojte maminy všetkym detičkam všetko naj 😉 k sviatku
No my na ten MDD nikdy nezabudneme v Blave nam povedali nepekne spravy,16.6 nastupujem s Olkom do Blavy na prijem a budu mu robit kompletne vyšetrenia, ma to väčšie a pravdepodobne sa operacii nevyhneme ,ja už som z toho hotova oči mam jak melony žaludok ako citron,neviem si predstavit že take male babo bude pod infuzkou atd....idem ssa zblaááááááááááznit 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

katinka0000
1. jún 2009

ahojte baby!

tak odvcera sme uz len na UM. som z toho dost smutna. vcera som si za cely den vytiahla len 10 ml, tak to uz nema zmysel. mam teraz nicovi davat aj nieco ine okrem UM? myslim tym nejake jogurty alebo nieco podobne. on mi mliecka este stale vypije dost.

tunylyk, slaviq: drobci su sladucki!

kiki: to nam je luto. urcite to bude ale o.k, neboj. isto sa musis citit hrozne, ale na druhej strane ked mu ta operacia pomoze, tak je to teraz asi to najlepsie pre neho.

vsetko naj detickam k ich prvemu veeeeelkemu sviatku!!! 😀 😀 😀

katinka0000
1. jún 2009

chcem sa este spytat, co vase deticky jedavaju pocas celeho dna. neviem, co nicovi mozem davat a co nie. citam, ze davate uz aj brumik. my sme este nic take neskusali. a obed? rybu moze? taku normalnu mrazenu so zemiacikmi?
na ranajky mi uz nechce papavat ovocie, tak mu davam rohlik, ale chcela by som aj nieco ine. poradte prosim. 😒

belasa
1. jún 2009

kiki: je mi to luto, ze ste takto pochodili....hlavu hore...po dazdi vzdy vyjde slnko...uvidis za chvilku budete mat za tym a malinky sa rychlo vykuriruje. Netrap sa a nebud smutna lebo maly to z teba vyciti. musis mysliet pozitivne napr. dobre na celej situacii je aspon to ze budes moct byt v nemocnici s nim co mu velmi pomoze, za nasich cias to nebolo a deticky to cele vdaka odluceniu od maminky omnoho horsie znasali. Oliverko tam bude mat to najdolezitejsie co ma a preto to urcite zvladne na jednotku. Viem ze sa mi lahko pise, ale fakt sa nemozes trapit nad vecami ktore nemozes ovplyvnit...skus radsej mysliet na leto ked uz budete mat tuto operaciu za sebou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre