Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

madi
12. jún 2009

dakujeme kati 😉 my si skusime spravit uz zajtra zahrievaci "trening" aj s tatikom, tak som zvedava ako to dopadne

a akurat vyberame nejake ubytko - lebo mame jasny termin dovolenky, tak hladame na nete o dusu 🙂 juupiiiiii, ja sa uz teraz neviem dockat.....predbezne sme rozhodnuti pre Oravu - cize dievcence (myslim ze hviezdicka aj jancia a este?) - kluuuudne mi mozte napisat do IP kam sa isto mame ist pozriet a co sa oplati a tak... budem vam veeelmi vdacna 😅 😉

mame vonku osmy zubok....konecne sme sa zacali plazit dopredu (ale musi byt pred simonom veeelmi dobry ciel, za ktorym sa oplati ist) a chodime okolo nabytku ... zajtra snad kupime aj topanocky, drzte nam palciska

idem surfovat dalej... bruu noc a peknucky vikend 😎

jankamanikova
12. jún 2009

Katuska - setriaci cit 😀 , to je skvely pojem. Ani na google nenajdes 😉 . No, nase deti sa presne takto hraju. Maju svoje oblubene hracky - bagre, auticka (to musi byt); ale maju velmi radi "hry na nieco". A to som ich ani neucila, jednoducho sa vyhraju na hocico - musketierov, lekarov, bagristov, opravarov (furt buchaju do tych stien 😀 ) a maliarov (malujeme kazdy den) ... Su uzasni a Jakubko len za nimi a s nimi, je to skvele a velmi sa tesia, ze su spolu.
A co sa tyka penazi, tak naviac sme minuli pri Janikovi a najmenej teraz 🙂 . Ale to sa neda ratat, lebo ked potrebujes kvalitnu sedacku, tak ju jednoducho kupis a mas pokoj. To nie je zalezitost poctu deti, jednoducho to potrebujes. A vsetko zavisi od dietata. Nase deti nie su narocne na hracky a materialne veci, ale su narocne na nasu pritomnost. A kedze sa im vela venujeme, tak nam to stonasobne vracaju. Janik sa naucil sam citat pismena a pise uz prve slova, sklada vety a cisla miluje. Nepotrebuje hracky, len moju pritomnost a citanie a malovanie. Chodime vela na vylety, do prirody (minule sme robili preteky slimakov) ... Ja si to uzivam a oni so mnou.

Ale je to vec kazdej zeny a muza. Kto chce, ma jedno dieta. Kto chce viac, ma viac. Je to rozhodnutie kazdeho zvlast a je jedno, ci je milionar alebo nie je. Lebo laska k detom sa nemeria peniazmi (aj ked dnes vsetko sa rata cez peniaze), ale casom. Jednoducho deti potrebuju len cas. Nas cas pre nich. Nic viac ...
Oni sa nepytaju, kolko si minula alebo ci sa to da kupit alebo neda kupit. Oni sa pytaju - "pojdes si mamka so mnou kreslit?"; "mamicka, mozem TI pomoct vesat pradlo" ... Ich ciste duse nie su poznacene materiou a je to dobre, lebo to vlastne ani nepotrebuju. Len my dospeli, kedze uz mame co-to odzite, si myslime, ze je to dolezite. Ale deti nas ucia, ze zivot je o niecom inom ...

jankamanikova
12. jún 2009

A co sa tyka kupovania veci a tak, tak vidia nase deti na nas ako pristupujeme k veciam. Proste to nepotrebujeme. Co potrebujeme (my alebo deti) sa kupi a ide sa dalej. Co nepotrebujeme, neexistuje ...

madi
12. jún 2009

janka - kraaaasne si to napisala... uzasne... si skvela maminka 😵

tinka66
12. jún 2009

janka - nadherne si to napisala...si fakt uzasna...ale mozem sa ta opytat, ci niekedy nie si vycerpana alebo unavena a ci nepotrebujes chvilocku aj pre seba samu a ze ak ano ako to riesis???dakujem

katinka - ano mame aj sabinaciky, ale je tam troska aditiv, ale v ostatnych produtktov nic, takze ziva kultura je tam na 100%, ale to vidno aj z doby spotreby produktu...velmi pekne dakujeme za podporu...a jogurtiky sa daju kupit hlavne v specializovanych predajniach Milk-agro na vychodnom slovensku a DS..a potom este terno ba a hypernova myslim....zvolenske su tiez super, aktiviu by som nekupovala...

kape - mozno sa pridame, ale cakame navstevu, tak zavisi od toho...ale radi by sme.....

basky
13. jún 2009

Ahojte,
ten pondelok BA plati? Prisli by sme, ale az neskor, okolo 14 mame obedik, tak az potom ...

vejinka
13. jún 2009

ahojte my mame 6. zub a pomaly sa zaciname hybat sice len dzadu a pomaly...ale snazime sa a zo styroch sa uz vie aj posadit lenze na ti stryi ho musim dat ja..no nevadi ved sa naucime 😉

co sa tyka deti xcela som velmi 4 ale asi to nebdue take jednoduche...bohuzial musim pozerat na to ze manzel dre ako mulica a ja som doma..a ten prijem jeden chyba...takze uvidime co prinesie buducnost

jogurty Erikovi chutia ale len activia biela sladka..ked som kupila obycajnu mala som cele okuliare zababrane 😀 no a do tej activie popucim keksiky sunarka a spapa to bez problemov 😉

bammbi
13. jún 2009

Ahojte maminky,
vsetkych pozdravujem. Do irska nam zavitalo take prave leto, co je skutocne nieco vynimocne, takze na konika neostava cas, sme s malou stale vonku. Uplne zboznuje hojdacky a smyklavky v parku a tiez kopec deti okolo seba. Normalne sa snazi nadvazovat kontakt, na vsetkych hadze usmevy a stale nieco dzavoce. A ked sa jej nejaky dospelak prihovori, tak krici od radosti...

Este k tym detom- ja som vzdy chcela 2... Ale odkedy mame malu bambulku, tak velmi casto myslim na to, ze by som chcela viac - 3 alebo 4. Ja si malu neskutocne uzivam. Som 100krat stastnejsia osoba ako predtym, ked sa narodila. Jedina skoda, ze nepatrim medzi najmladsie...
Ja som 10 rokov drela ako kon, paradny stres, neprespate noci (Aktak-nechcem strasit, ale bohuzial..) praca ma bavila, ale ku koncu uz som potrebovala pauzu. Teraz ju mam a neskutocne si materstvo uzivam. Mozno je to aj tym, ze mala natalka je naozaj take usmievave stastne bezproblemove dieta. A ked vidim, ako strasne rada ma ostatne deticky, nie je o com.. Planujeme pocat dalsie babo na buduce leto, ale uz teraz mam pocit, ze by to mozno bolo super aj skor... 😉

bammbi
13. jún 2009

Ahojte maminky,
vsetkych pozdravujem. Do irska nam zavitalo take prave leto, co je skutocne nieco vynimocne, takze na konika neostava cas, sme s malou stale vonku. Uplne zboznuje hojdacky a smyklavky v parku a tiez kopec deti okolo seba. Normalne sa snazi nadvazovat kontakt, na vsetkych hadze usmevy a stale nieco dzavoce. A ked sa jej nejaky dospelak prihovori, tak krici od radosti...

Este k tym detom- ja som vzdy chcela 2... Ale odkedy mame malu bambulku, tak velmi casto myslim na to, ze by som chcela viac - 3 alebo 4. Ja si malu neskutocne uzivam. Som 100krat stastnejsia osoba ako predtym, ked sa narodila. Jedina skoda, ze nepatrim medzi najmladsie...
Ja som 10 rokov drela ako kon, paradny stres, neprespate noci (Aktak-nechcem strasit, ale bohuzial..) praca ma bavila, ale ku koncu uz som potrebovala pauzu. Teraz ju mam a neskutocne si materstvo uzivam. Mozno je to aj tym, ze mala natalka je naozaj take usmievave stastne bezproblemove dieta. A ked vidim, ako strasne rada ma ostatne deticky, nie je o com.. Planujeme pocat dalsie babo na buduce leto, ale uz teraz mam pocit, ze by to mozno bolo super aj skor... 😉

bammbi
13. jún 2009

ospravedlnujem sa, kon blbne, odoslal mi to 2 x ☹ 😔

angelina22
13. jún 2009

čaute baby,,,bammbi, pozdravujem,,,dufam , že počasie vydrží kým prídeme,,,aby sme si s ockom trošku užili,,,,
no k tým detom,,ja pochádzam z 3 detí, a niekedy hovorim mamke že som mohla byt jedináčik, ale bez sestry a brata si to neviem ani predstavit...náš malý Danko má už 16 rokov a niekedy stvára dobré kúsky ale aj to patrí k životu,,,sestra je zasa úplne iná povaha ako ja,,,,jej život je hudba a spev a klavír a jazz....
no a ja tiež túžim mat viac detí, lebo verím že ked ich budem vychovávat a pristupovat k nim tak ako moja mamka ku mne, budeme zohratý tým a deti si budú vážit mna(nás) a ja ich.
Nepochádzam ale z bohatej rodiny, ani teraz sa nám nevodí najlepšie, ja na materskej, chystám sa študovať na vš, aj študujem,,,pracujem len 2 hod týždenne, materskú poznáte,,,aj ked naši nám pomáhajú ako sa len dá.
manžel maká od vidim do nevidim, prerábame dom,,,,ved viete,,ale čo sa týka stravy a vydavkov presne ako píše janka,, čo je treba to sa kúpi,,,peniaze boli aj budú,,,a čo nieje treba tak proste neriešime,,,,
kúpili sme domček na dedine a predstavujem si že to najnevyhnutnejšie si dopestujem, ovocie takisto zo svojho sadu, mlieko takisto domáce ,,túžim žiť dedinský život, my, naša rodina , naše deti a radosť zo života, príroda,,to je to čo ma skutočne robí štastnou,,teda ak budeme zdraví a budeme sa ľúbiť ,,tak to tak aj bude,,,,

belasa
13. jún 2009

baby velmi pekne pisete...my sme mali dve deti a vsetci si mysleli ze je to u nas konecny pocet/kedze prve dve deti su uz vacsie/ ...len ja som vedela ze nam este nieco...teda chcem povedat niekto chyba. Som strasne stastna ze sme nakoniec neostali pri dvoch detoch a ze mame Riska...sme velka rodinka a stale sa nieco u nas deje...je to uzasne mat dom plny deti....minule sme s manzelom rozmyslali ze keby vsetky nase deti mali tiez tri deti tak budeme mat 9 vnucat a ked sa vsetci stretneme tak si susedia budu mysliet ze je u nas svadba 😀
Je fakt pravda ze financne je to narocnejsie ked su deti kusok vacsie....ci uz oblecenie /pre dceru kupujem uz dospelacke velkosti obuvi aj oblecenia/ a aj rozne vylety, lyziarske a kadeco v skole, mobil, PC ai. ALE ked sa chce tak sa vsetko da zvladnut. Mozno sa mi lahko hovori ked byvame v Ba, ....mozno by to bolo horsie v nejakom inom meste SK (co sa tyka pracovnych prilezitosti) ale myslim ze i keby sme mali 5 deti zvladli by sme to i po materialnej stranke. je to o pristupe...ak niekto nieco velmi chce vzdy si k tomu cestu najde. 🙂

tamita
13. jún 2009

Caute dievčatá 🙂 😅 😵 jéééj,samé pekné témičky tu nahryzkávate...
...všetko má svoje čaro,záleží podľa mňa od vlastného prístupu k čomukolvek a od osobnej vyspelosti a následnej schopnosti zvládať bud problémy,alebo si vychutnávať chvíle pohody a šťastia. A aby že,akože moc nemudrujem,tak konkrétne : super je mať trebárs aj 3-4 detičky hned po sebe,ak to rodičia zvládajú s prehladom a prístupom našej jankymánikovej,ale labilnejšia mamina by už bola možno v Pezinku ☹
Ja som si zase chcela každé dieťa vychutnať,medzi synom a dcérou je 4 roky rozdiel a zdalo sa mi to celkom fajn.
No a Leuška,to už je náš cukrík 😵 Pri prvom dieťatku sme žili z dvoch štud.štipendií a občasnej pomoci rodičov,pri druhom to už bolo trochu lepšie a teraz sa už nemusíme obmedzovať,no šťastní sme boli rovnako aj vtedy,aj teraz,rozdiel bol akurát v tom našom prístupe...v dvadsiatke sme chceli všetko stihnúť a zažiť- hory, more,akcie,výlety ...a dieťa sme vláčili ako také mača všade so sebou,pri dcére to už bolo trochu racionálnejšie a teraz som najspokojnejšia ,ked nikam a nič nemusím,iba celý deň prispôsobiť bábetku,mojkáme sa,hrajkáme,prechádzame po záhrade,spíme na terase...nič už nie je dôležitejšie a nič nám neutečie...

tamita
13. jún 2009

No a ako už viete,boli sme v nemocnici,schytali sme hnusobu rotavírus.Privliekol to syn,nakazil ocka,ocko Leušku,Leuška mňa a ja dcéru. Všetci sme mali hnačky,teploty,dcéra aj vracala.Syn sa vystrábil za dva dni,muž ležal týždeň...Leuš najprv iba teplotovala,detská Dr.povedala,že vraj zuby.No na 3-tí deň začala hnačkovať.Kakala síce iba 5x,ale k večeru už bola apatická a nezdala sa mi,mala vpadnuté očká a nechcela nič piť.To bol náš najväčší problém,dostať do nej tekutiny.Šli sme na pohotovosť a odtiaľ nás šupli rovno na infekčné.Dieťa bolo dehydratované,musela okamžite dostať infúzie.Ale ked jej až na 4-tý krát,po hodine vysiľujúceho plaču trafili žilku,aby jej mohli zaviesť kanylu,to už som si zúrivo- bezmocne nadávala,prečo som ju ja trúba nešťastná nedala zaočkovať proti rotavírusom........ ☹ 😖 🙄 teraz by som tak urobila okamžite.Mimochodom,predlžili možnosť očkovania aj po polroku dieťaťa a vakcína sa podáva ústne 2x.My máme momentálne na čas imunitu. Z našich troch detí,dve sa do 2-och rokov veku ocitli na infekčnom kôli rotavír.hnačke.Už by som neváhala. Momentálne sú vraj rozšírené.
Celú noc jej tiekli infúzie a na druhý deň dopoludnia tiež.Inak skúste udržať 9mesačné dieťa 4-5hodín v ľahu bez pohybu-tolko tiekla jedna infúzka,horrror !!! Na 3-tí deň sme sa pýtali domov,už som trpela fobiou,že tam schytáme ešte niečo oveľa horšie..

tamita
13. jún 2009

Inak vďaka za pozdravy a že ste na nás mysleli a držali palce a vďaka Danúlik,že si o nás podala info 😉

katinka0000
14. jún 2009

ahojte!

tami: sme radi, ze ste uz o.k. supeeer! pozdrav leusku a daj jej od nas boztek.

eminkaa113
14. jún 2009

tamita, som rada, že ste v poriadku, chúďa moje. Ja som chcela Emku na toto zaočkovať, čítala som o tom a hneď som zbehla k našej dr. a ona mi povedala, že sme prešvihli termín (vtedy mala Emka 6 mes.) a ona chytrá mi to vôbec neponúkla. Tak som bola nahnevaná. Píšeš, že je predĺžený termín očkovania, vieš mi k tomu povedať viac? V utorok idem k dr. tak by som jej to povedala, keď to nevie 😒

katinka0000
14. jún 2009

aj ja sa budem nato asi u dr. informovat. v utorok ideme na poradnu a bude piiiiiiich, teda preockovanie. dufam, ze nebude vela placu. ☹ ☹

kikinela
15. jún 2009

tami som rada že to mate za sebou o ja mam z toho asi naj anj strach že 9 mesačne dieta udržat pod infnuzkou 😢 ,no my sa ideme balit zajtra rano vyražame tak nam držkajte prsty v piatok by som sa mala ozvat pokial sa nič nezmeni a nenechaju si nas tak sa držkajte a hlavne budte zdravučky lebo ked je zdravie tak všetko ostatne pride samo 😉

bammbi
15. jún 2009

Tami, ahoj! 😵
Som velmi rada, ze uz ste doma, Leuska je v poriadku a ze mate ten neprijemny zazitok v nemocnici za sebou. Chvalabohu, ze v dnesnej dobe uz mozu zostat maminky v nemocnici s detmi, nechcem si ani predstavit, ake to muselo byt kedysi.. ☹
...a pekne si to napisala o tej osobnej vyspelosti 😉

Angeli, pozdravujem naspat.. 😉 nooo, akurat tu pre zmenu prsi 😀

bammbi
15. jún 2009

a mame novinku... 😎
po takmer 10tich mesiacoch sa nasa bambula rozhodla, ze bude dobrovolne na brusku. (od narodenia to uplne neznasala) Netusime, co sa stalo, ale momentalne zacala polohu na brusku vyhladavat, dokonca tak zaspava, zobudza sa na styroch, a ked je na chrbte, tak hned sup na brusko. Vsetci sme v nemom uzase... za 1 den stravila na brusku viac casu ako za celych skoro 10 mesiacov. No a hned potom zacala stvornozkovat dozadu a to som uz bola na 100% presvedcena, ze tento milnik preskocime. Takze zaciname chodit aj stvornozkovat naraz 😀 😀

eminkaa113
15. jún 2009

tak držím palce kikinela, nech vám to dobre dopadne.
inak pozerala som na nete to očkovanie rotavírus. dá sa zaočkovať len do 24týždňa. takže pre nás to je pasééééé.

bammbi
15. jún 2009

belasa, ahoj, ako vam ide znakovanie? my sme nadseni, lebo natalia tento tyzden zacala prvy krat znakovat kacku. Som z toho bola uplne hotova. Ukazuje to, ked sa ide kupkat, alebo ked ju vidi medzi hrackami.
A konecne sa objavili prve anglicke slova (po slovenskych mama, kde je, baba, tata, tita (tik tak)) Takze tatinko sa vytesuje,ze predsa len sa dorozumeju 😀. Zacala hovorit bejby (baby) a ukazuje pri tom na babiku a tiez babaj (bye-bye), ked niekto odchadza.. 🙂

madi
15. jún 2009

ahojte

jej bammbi - to su ale pokroky 😉 😎
my sme dnes boli s katuskou plavat... simon bol aj v sobotu (to akoze ako rodinka sme boli) a dnes sme boli s katuskou a marekom.... ja som taka nadsena z toho...je to skveleeee... 😀
a zajtra asi ideme znova, lebo bude dobra teta "cvicitelka" tak sa na nu tesime...
a marek je perfektny upirik... uzasne zlatucky je s tymi zubkami upirikovskymi 😎

kiki, hlavne vela energie a pozitivneho myslenia, zvladnete to neboj 😵
tami - chvalabohu ze ste okej uz

no, idem nabalit veci na zajtra a hajat...
viem ze je vonku krasne, ale obcas by ste tu teda mohli prist napisat dievcence ze ako sa starate o augustovcatka a co nove a tak....hm...no.. 😔

a od "oravaciek" cakam tipy na vylety 😵

belasa
15. jún 2009

bammbi: aj mi uz zaznamenavame pokroky, ukazujeme: havo, mačka, kupat sa, svetlo ...strasne je zlaty ked nam ukazuje...kupili sme to velke leporelo Vonku so sikulkou. Risko ho ma strasne rad a ked zacneme citat tako ho citame aj 20 minut...
Ukazujeme Pa-pa a to mame dva druhy: male pa-pa iba kyve prstikmi a velke pa-pa ked je nateseny a kyve celou rukou ako o dusu 😀

Tami: chvalabohu to mate za sebou ....som stretla kamosku s jeden a pol rocnym synom a ze pred mesiacom boli na Kramaroch tiez s rotavirusom... 😕
Kupila som taky gelik na umyvanie ruk co sa neoplachje ma dezinfekcnu zlozku a tak na prechadzke v parku a v obchodoch mu sto krat umyvam ruky...uz si zo mna robia kamosky srandu 😝

stankaji
15. jún 2009

Ahojte mamulky 🙂 🙂 🙂

Tak ste pekne rozvijali temu o počte deti 😉 😅 😵

TAmi - to ste teda zažili s Leuškou riadne šoky, chvalabohu, že ste už v poriadku...to môj 2-krát zapálený prsník s horúčkou je nič oproti vašim trampotám...

...tak sme sa tešili, že konečne pôjdeme s Martinkou plávať, mali sme ísť aj s Kaťuškou a Madi a zase mi to nevyšlo kvôli tomu prsníku, ale už mi je oveľa lepšie ako včera, tak sa k nim pridám možno aj zajtra.

Ináč aj naša Martinka zbožňuje deti aj psíkov, normálne im máve obidvoma rúčkami a piští od radosti, ..dnes som skoro ohluchla 😨

tamita
15. jún 2009

Ahojte - dík-dík všetkým,už bude hádam chvílu dobre 😉
Eminkaa - na stránke o rotavírusoch je to naozaj tak uvedené,že očkuje sa len do 24.týždňa,ale ja som sa na to pýtala u našej Dr.,či by mi ju ešte nezaočkovala aj teraz a práve ona mi to minulý týždeň oznámila,že nie je problém,kedže možnosť očkovania sa predlžila aj po 24.týždni,ale pre nás to teraz nemá význam.Máme momentálne imunitu.Ale kedže rotavír.je viac druhov,môže sa stať,že dieťatko ochorie aj po očkovaní. Vo vakcíne sú tie hlavné-ako napr.aj pri chrípke,ale samozrejme,minimalizuje sa riziko.Tak baby zvážte,no ja po tej našej skúsenosti som určite za.

tamita
15. jún 2009

Kôň mal zdá sa dovolenku 🙂
Ešte som chcela - Kiki -držkajte sa a nech to hlavne dobre dopadne
Katinka - to by bolo super,keby sa ti ešte vrátilo MM,aspoň na chvílu
Bammbi - no super,aké pokroky 😅 😵 Natálka šikulka.Ale to je presne to,že každé dieťatko má na všetko svoj čas.Žiadne tabulky neplatia a ak,tak ozaj len orientačne
Stani - náš zverinec je pre Leuš tiež zaujímavejší ako hračky
Absolventkám gratulujem,už si baby konečne oddýchnite
Nádejným čakatelkám želám plodné dni 😉
Madi + Adri + Anuli 🙂 😉 😅
Tess a Sofinka 😢 ,bože dievčatá,to ste mali strašné,ale hlavne - že je to už preč a dúfam navždy!!!!!
Jancijka-dík 😵
Danulik a Liliatko cmuk
Angeli -šťastnú cestu a riadne zarobte,nech je domček rýchlo hotový.
A ešte som isto niečo zabudla,tak zas někdy příště...

eminkaa113
16. jún 2009

ďakujem za info tamita, opýtam sa mojej dr. uvidím, čo mi povie. priala by som si, aby bola emka zaočkovaná.
belasa, aký géli na tie ručičky si to kúpila? dobrý nápad 🙂

tessie
16. jún 2009

ahojte mamulky, nemam cas vela pisat, som na tyzden u rodicov, ale mam dobru spravu... konecne sa mi podarilo spojit s novymi majitelmi Hotela Euforia, takze nase stretko platiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂 Viac vam napisem do temy stretnutia, ked budem doma 🙂 majte sa krasne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre