Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
4. mar 2010

katuska, dobrý postreh, som si myslela, že len Tomi je taký unavený...pripisovala som to tomu, že viac teraz lieta, neposedí ani chvíľu. Hmm žeby to mohla byť aj jarná únava? Tiež teraz doobedu vydrží maximálne 4 hodiny, poobede max. 5 hodín.

hribi, my sme mali babyvak a veľmi mi vyhoval. Je to podobné ako šatka, má viacero možností polôh, hlavne maličké bábo sa úžasne cíti v kolíske. A nemusíš nič viazať, to je veľká výhoda. Avšak s pribúdajúcimi kilečkami dieťaťa dosť cítiť nevýhodu, že jelen na jedno plece. Aspoň ja teda so svojou konštrukciou som už neskôr Tomiho doňho dávala len na krátke vybavovačky alebo doma pri práci. Niekde na túru vonku alebo dlhšiu prechádzku už je to veľká záťaž mať oporulen na jednom pleci. Ale v podstate, vyhoval mi tak, že neplánujem zatiaľ kupovaťnič iné.

aktak
autor
4. mar 2010

kupim babyvak (napr Emitex viacucelovy) 🙂 napiste do IP dakujem

jankamanikova
4. mar 2010

Hribi - tesim sa, ze ste ok a ze si to vychutnavas. Na nosenie ja osobne odporucam klasicky babyvak (www.nosenie.sk) ...; ale ovela radsej bude, ak si to budes moct vyskusat predtym, ako si to kupis. Ak chces, ja Ti mozem jeden babyvak poziciat a mozes ho v pohode vyuzivat. Ak Ti sadne, tak si potom mozes kupit vlastny. Ak nie, tak si kupite nieco ine.
My budeme babyvak potrebovat az v septembri. Mam dva, takze jeden Ti aj tak mozem poslat. Daj vediet ... Buduci vikend ideme na vychod, tak by som TI ho nejak dala dopravit ...

Ja manducu pre tak male dieta nedporucam ...

hribikana
4. mar 2010

hm, tak dakujem zatial za nazory na nosenie 🙂, vyzera, ze ta manduca nam bude vyhovovat ... naozaj v baby satke v letnych dnoch by som sa asi potila a chcela by som to na dlhsie, nie len pokial je taky malinky a aj na dlhsie vychadzky
u nas jarna unava nefunguje, aj ja xcem, aby bola mala aspon kusok unavenejsia, ale ona je ako duracelko, nechapem vstava okolo 5-5,30, zaspava okolo 13,00 a spinka 2 hodiny a vecer ide spat az okolo 20-20,30
katuska - aj ja ked som zbadala maleho, tak sa mi videlo, ze je neuveritelne malilinky a zase Nina, ze zrazu zo dna na den popri nom neuveritelne podrastla 😀

jankamanikova
4. mar 2010

Babule, to vstavanie a budenie deti. Ked sa zmeni cas, bude vsetko ako ma byt. U nas to sice neplati, lebo deti su stale od siestej hore, ale my sme si uz zvykli ...

danulik
4. mar 2010

hribi - moja mama mi tiez hovorila, ze ked ma doniesla domov z porodnice, tak moja dvojrocna sestra bola zrazu ako obor 😀

danulik
4. mar 2010

jani - no ved na to sa tesim, ze sa nam to vstavanie zase posunie 🙂 🙂 🙂

nika.r
4. mar 2010

pridávam sa k janke s tou manducou. Videla som jednu známu, ako v nej mala 6-týždňové bábo a teda bolo mi ľúto toho drobečka. V šatke alebo vo vaku je bábo pekne schované v prirodzenej skrčenej polohe. Cca do 3 mesiacov aj tak bábo až tak nevníma okolie, len mamu, takže tá zavesená poloha v manduce mu veľmi na prospech podľa mňa nie je. Výhoda to je asi až keď začne vnímať svet okolo a môže sa obzerať. Ale ja by som prvé tri mesiace určite vo zvislej polohe bábo nenosila. keď sme s Tomim chodili na neurológiu, aj neurologička nám hovorila, že pre bábetko je najlepšie nosiť ho na rukách schúlené v klbku. Zo začiatku potrebuje hlavne bezpečie, až neskôr výhľad na svet.

nika.r
4. mar 2010

Mne osobne sa z tých všetkých možností nosidiel najpraktickejšia zdá šatka, ale tak som si zvykla na vak, že sa mi akosi nechce púšťať do prieskumu šatiek a už vôbec sa mi nechce učiť tie úväzy. 😝 Ale keby som sa teraz mala rozhodovať prvýkrát, asi by som sa najskôr pustila do tej šatky.

jancia
4. mar 2010

Ahojte

hribi k tym nosicom, ja mam satku aj manducu, svagrinke som teraz kupila babyvak lebo sa mi to pre nu zdalo prakticke 😉
Fakt je ze satku treba vediet spravne uviazat ale zase vyhoda je ze mas tolko moznosti - je to v podstate babyvak a manduca dokopy 😉 prakticka je aj v tom ze ju mozes lahko schovat do tasky ked ju netreba alebo pouzit ako prikryvku (ja ju mam namiesto deky teraz).
Ak sa ti nechce viazat alebo mas pocit ze to nie je pre teba tak by som volila kombinaciu babyvak - manduca (alebo podobny nosic teraz uz je ich dost) - jasne ze manduca je pre deticky ktore uz bez problemov udrzia hlavicku, ako pise nika tak cca od 3mes. alebo ked tak len na velmi kratku dobu (vybehnut na postu a pod.).
A v babyvaku alebo satke ked mas uviazane na kolisku sa da aj v pohode a decentne kojit 😉.
A ja si chvalim manducu ze je to fakt rychle - hodis na seba, zapnes a ides, zataz je pekne rozlozena takze netrpi chrbtica.
Myslim ze pri druhom a kazdom dalsom dietatku su nosice ovela praktickejsie ako kocik.
(a videla som uz aj take ze jedno dieta na chrbte a to mensie vpredu - ale len na obrazku 😉 )

jancia
4. mar 2010

My sme dnes s Tomim boli na kontrole na plucnom ,tak mu dala dr. lieky na kasel Singulair (su to vlastne lieky pri liecbe astmy) ze by mu to na to malo pomoct... a o 2 tyzdne kontrola. A zalozili nam tam aj kartu tak neviem ci je to dobre alebo nie. Dufam ze to zaberie...

hribikana
4. mar 2010
hribikana
4. mar 2010

a Tomasko este stale kasle? nech ste uz konecne zdravi ...

jancia
4. mar 2010

hribi no presne tento typ som kupila svagrinej ale inu farbu, myslim ze je dobry ale ja nemam skusenost s nosenim vo vaku, ja som pre seba nemala. Ale aj cena je super, ja som kupila tiez pouzity za 20€.

jancia
4. mar 2010

hej Tomi stale kasle... nekonecny proces.. 😒

nika.r
4. mar 2010

hribi, presne tento typ vaku máme my. Neľutovala som jeho kúpu. A cena je super, ja som v Sk kúpila nový za cca 1500.

jancia, držte sa. Neskúšali ste niečo alternatívne, nejaké bylinky alebo tak? A viete vlastne z čoho má tie opakované problémy? Som si teraa spomenula na katinku, ako mali s Nicom dlho problém s vyrážkami a pomohol im nejaký liečiteľ.

mamina mi pred chvíľou vzala Tomáška. Uff, je rozkošný, úžasný, ale musím uznať, že mi je fajne vyložiť nohy a na chvíľu sa o nič nestarať. 🙂

jancia
4. mar 2010

nika no on mal zapal pluc a v podstate este z toho sa doliecuje ten kasel, vraj to trva dlhsie kym to prejde tak uvidime, alternativu som neskusala ale k liecitelovi by som asi nesla, to by muselo byt fakt asi to posledne... neviem.

nika.r
4. mar 2010

jancia, viem, že liečitelia sú kadejakí, aj rôzni šarlatáni a tak. To ma len tak napadlo, či nepoznáte niekoho seriózneho, skôr niečo na princípe byliniek. Ja to beriem v poho, lebo u nás v rodine je veľa ľudí, ktorým na veľmi vážne problémy pomohla práve liečiteľka. Ale je to asi trochu kontroverzná téma, nebudem radšej vŕtať. 😉

elly111
4. mar 2010

ahojte
jancia držím palce aby v rámci možností kašeľ rýchlo prešiel
nika myslím že to je tiež názor, ja som prevažne vecne zmýšľajúci človek, ale súhlasím že niekedy dokáže príroda a jej produkty dosiahnuť výsledky ktoré sa priemyselne vyrábanými liečivami dosiahnuť nepodarilo
niekedy už človek nemá inú voľbu a nikdy nevie čo práve u neho zafunguje 🙂

tunylyk
4. mar 2010

ahojte tak aj Huseničky sú už doma 😉 mimoriadne o deň skôr,ale v SNV sa rodí ako o život,už nás nemali kam dávať,tak zajtra musíme ísť očkovať,malinký je nádherný a dobrý papkáč,som ešte dosť boľavá,ale to prejde,no nie? 😀 Kubkova prva reakcia,vziať bábo mame z rúk a hajde,môj otec skoro odpadol,musím ho stráži lebo on je teraz taký hrrr aby mu neublížil už len pri hladkaní 😉 prisať sa už nechce,tak mliečko čo braček nechal,odsajem a pije ho z pohárika,mám ho totiž dobludu od prvého dňa,pozerali na mňa ako na zázrak,ale mne sa laktácia uplne nezastavila,však Kubko cical ešte donedávna.
pôrod to bol veru neskutočne rýchly,normálne teraz za odmenu po tom prvom,aj keď aj malý Matúško nás trocha potrápil,tlačil sa hlavou aj rukou naraz a ktomu šnúra okolo krku... 20.00 príjem 22.30 hotovooo 😀 skvelý lekár aj sestrička,normálne klobúk dolu,žiadny stres panika... Pre maminky čakateľky,pripravte sa na to,že bolesti po pôrode druhého bába,po sťahovaní maternice sú omnoho silnejšie auuu asi tak 😉
a utekám,trocha si pospať kým sa Matúško nezobudí

tunylyk
4. mar 2010

hribi a inak ten pocit som mala aj ja,keď som dnes zbadala Kubka,strašne za tých pár dní narástol... Veľký brat 🙂 ale je ako neriadená strela,nosí malému hračky,čajík mu šiel dávať a tak,no stále musí byť niekto vstrehu,lebo má dosť sily,ktorú nevie kontrolovať...

pepies
4. mar 2010

caute babeny, konecne konecne som si nasla cas aj na VAS. boze, nic nestiham. boli sme v nemocnici, to uz viete, ale uz sme ok, maly ma uz dobre vysledky, aj krvicka, aj stafylokok - vsetko zatial ok 😀

Hribikana-blahozelame k syncekovi, boze, obdivujem Ta, ako to vsetko zvladas, ja mam problem zvladnut nasho Kubka 😉 😉 😉 😉

Ostatne babulky pozdravujem a tesim sa na stretko, dufam, ze to vyjde. 😉

danulik
4. mar 2010

helou 🙂

jankamanikova
4. mar 2010

Ahojte!
Hribi - ten isty babyvak mame aj my a ja som mala jeden pri Janikovi a Matuskovi a pri Jakubkovi som si kupila novy a ja si ho neviem vynachvalit, aj nosenie a aj kojenie v nom. Aj Jany ho vyuzil pri noseni a deti boli spokojne a stastne. Urcite su aj ine nosice, ale tento je urcite do polroka pre deti najvhodnejsi ... Drzte sa!

Uspala som deti a idem uspat aj seba, leba uz mi klipkaju oci ...

hribikana
4. mar 2010

tuny - blahozelam a tesimsa, ze si tak rychlo odrodila a so stahovanim maternice suhlasim auuuu, ale na 5.den to prestalo, takze od zajtra to uz bude ok 🙂
a aj u nas treba ninu strazit, dava malemu hracky, minule ho buchla s knizkou, neviem ako to zvladnem od pondelka sama ☹

jankamanikova
4. mar 2010

Hribi zvladnes to, neboj sa. Ty mas kopec energie a optimizmu, tak mam pocit, ze pojdes na plne obratky a Nina s Tebou. A Tomasko bude vegetak a spokojne spinkat a papkat. Drzte sa!

cuki
5. mar 2010

tunylyk superko ze uz nemusite byt v nemocnici, ja by som najradsej rodila ambulante, ale nechce sa mi drazdit "hada bosou nouhou" tak sa asi prisposobim. Skusali ste niektora nedat kalmetizovat dieta hned v porodnici? Staci na to podpisat nejaky reverz, alebo co ? ja som teraz celkom presvedcena, ze by som tu tuberu chcela odlozit do pol roka a poposuvat povinne ockovania, myslite ze ma pediatri zozeru? Lucka bola ockovana na to TBC, ked mala 2 tyzdne, sme isli spat do nemocky, ale ona mala potom o par mesiacov strasne silnu reakciu na tej rucicke, normalne to vyzeralo na chirurgicke cistenie...

K nosicom sa rada vyjadrim aj ja, mame doma aj babyvak, nosili sme v manduce, elastickej aj pevnej satke, usili sme si ring sling, no jedine klokanky a mei tai sme neskusili. U mna vyhrava satka s manducou, satka preto, ze je uplne univarzalna, da sa tam mat dieta v koliskovej polohe aj zvisle, vacsie aj malicke, vpredu aj na chrbte, da sa z nejru urobit hupacia siet, hojdacka, prikryvka, podlozka, skratka super. V lete treba pouzivat uvazy, ktore nie su take omotane.
Babyvak je rychlovka, neviazes sup dietatko dnu a je to, mne vadilo, ze je len na jedno plece, bolel ma z neho chrbat, lucka bola v zasade spokojna ale... nemate obe ruky volne, jednou musite babatko stale pridrziavat, takze varenie a stranie sa o starsich surodencov je jednou rukou narocnejsie.

Manduca super, ako jancia pise, mam najlepsie skusenosti, nosili sme od cca 2 mesiacov, aj v manduce ma mat dietatko podsadenu ritku a nozky nasiroko, kolienka vyssie ako ritku, takze by tam v zasade malo byt v klbku aj ked zvisle, hlavicka ma zozadu podporu, urcite by nemalo visiet, to je nespravne pouzitie nosica.

Ring sling sa mi inak ovela viac osvedcil ako babyvak, v zasade sa v nom nosi podobne, len pri slingu sa daju okraje zatiahnut okolo babatka napevno a ked ho mate napr. vo zvislej polohe tak je ovela lepsie zafixovane, nemusite ho uz viac pridrziavat, mate volne obe ruky.

kape
5. mar 2010

Pri pohlade na maleho Tomaska na foto s Ninkou som si povedala, ze jej aky je malicky. Ale je pravda, ze nasi krpci uz poriadne vyrastli, tak to preto. Mna to tak chytilo, ze vcera som obzerala Samkove fotky z nemocnice. 🙂 (on sice az taky malicky nebol, ale bol malicky 😵)

Ja som lezala v porodnici na izbe s tretorodickou a teda , jej na bolesti pri stahovani maternice, museli aj pichat nejake utisovaky, lebo ju to strasne bolelo, ona to az predychavala ako kontrakcie. Ale asi po troch dnoch to u nej preslo.

Tak si uzivajte malych drobcekov, nech surodenci sa rychlo "unormalnia", viem o com pisete , stacila jedna navsteva u nas doma 7 tyzdnoveho baba a Samko bol ako odtrhnuty z retaze, len "babo, babo", sme ho museli drzat, aby jej od velkej radosti neublizil.

A my sme mali Manducu od zaciatku doma, spociatku som ju velmi nevyuzivala, okolo troch mesiacov uz raz do dna na kratky spanok pol hodinovy, Samko ju mal rad, aj teraz sa v nej rad nosi. A pri druhom babatku planujem babyvak a ako tak citam tak moznoze satku, aby sme sa uz od narodenia viacej nosili. Ja som milovala ked som ho mala ako maleho v nosici pri sebe 😵 A este pri to vsetkom som mala volne ruky, takze clovek moze aj nieco urobit.

Ale sa treba pripravit na to, ze nemusi nosenie babatku sadnut hned od prveho dna. Treba potom skusat po troske a pridavat.

pepies
5. mar 2010

ahojte, boze ani nestiham citat, kolko tu mame novych babetiek, tuny, aj my blahozelame k syncekovi 😀

my sme dnes boli hore od 6,20 a maly mi zalomil uz o 10tej a stale spinka. Sme zasopleni, tak sa mu asi ziadalo spat alebo co ............

cakam navstevu, pocasie je otras, od rana chumeli, tak prajem VAM vsetkym pekny dnik. 😀

eminkaa113
5. mar 2010

Ahojte,

takže detičky sú už doma. Tuny aj Hríbi sú už riadna rodinka 🙂 detičky sú nádherné. Zbožňujem u takých malinkých tú ich vôňu 😵

My nemáme nič extra nové. Fičíme na Spievankove, ale musela som rázne zasiahnuť. Emka už nechcela knihy ani kocky čo tak veľmi milovala, ani kresliť, stále len "puci toto, puci toto". Tak som dvd schovala, aby zabudla 😝 Jasné, že si aj poplače kým ju to neprejde...
A koooonečne už máme 4 zúbky, 2 dole a 2 hore, ale tie horné len na pravej strane. Prvý a ruhý. Divné, ale hlavne že narástli 😀
Unávu u nás nesledujem, akurát ranné vstávanie z 8-8.30 na 6.30-7.00, dnes dokonca 6.00 a obedný spánok sa nám predĺžil z 1,5 - 2 hod. na 2,5-3hod. tak tomu som rada 😉 a večer chodí spať o 20.00 - 21.00hod.

A čo bammbi, dlho tu nebola? Teraz je na rade s druhým kolom ona, že?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre