Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

angelina22
21. okt 2008

cahojte...sasenka,,akurat som na teba včera myslela že situ dlho nebola..tu doolenku ti yávidím,,,aj ja by som sla,,dúfam, že si užijete,,,,a neviete čo je s pipinkou?? ta tu tiež dlho nebola,,,ja viem že ani ja niesom zrovna stály člen,,ale sem tam sa ukážem,,nie... 😎
kati,,,nie staviame,,,ale prerabame,,,ešte len začíname,,,,,ale s optimizmom,,,,,,bývť máme kde,,takže pomaličky to hádam pojde,,,,,čo tu nove??
inak ku kakaniu,,,moje šidlo sa vykaká aj 4 krát denne,,,,ja jej možem len tichučko yávidiet,,ja sa trapim niekedy aj 4 dni,,,,,, 😝 😔

bammbi
21. okt 2008

Sasenka - tak to je super, ze aerolinky vam poskytnu postielku, o tom som este nepocula, ale asi to tak funguje na zaoceanske lety... Ja bohuzial budem musiet mat malu stale na rukach, preto mam obavy...
Inac, nas doktor mi povedal, ze pri babatkach do 6 mesiacov je dolezite, aby pri odlete ako aj prilete ( stupani, klesani) boli na prsniku, prip.flaske, lebo cucanie vyrovnava tlak v uskach, kedze babatka nemaju vnutorne ucho este poriadne vyvinute a mohol by im prasknut bubienok.... Tak potom na to mysli 😉

lalunna
21. okt 2008

tami, ja by som tiez zozrala kona, mam neskutocny apetit, to som teda nepredpokladala ked som zacinala kojit ze budem tolko zrat, a navecer sa to zhorsuje, to aj dvoch konov 😀 😝

nika, mame skrateny sval na krku, hlavu otacal len jednym smerom, bol tak ulozeny v maternici...
a co bojis 😕 nasmu patuchovi ta rehabilitacia len pomaha 🙂 sice ruci jak tur na zaver, ale pomaha mu to, silnie mu svalstvo a pekne sa narovnava, je to v pohode, neboj sa 😉

my sme dnes po poradni, baby, drzte sa, 10 a pol tyzdna = 6810g, tzn. tesne sme zdvojnasobili porodnu vahu!!! a v knihach pisu, ze ju ma dieta zdvojnasobit v 6. mesiacoch, pomooooooooc 😀 😀 😀 ved nas syn nas prerastie 😀

tunylyk
21. okt 2008

lalu riadny valibuk 🙂 my sme konečne prekonali 5kg,zajtra ideme na kontrolu k neurologovi po 2mesiacoch,uvidime čo povie,inak my sme mali v 7týždňoch srandu ked som bola s klbikmi,doktor sa ma 3x opýtal,či určite 7,či som sa nepomýlila 😀 😀 😀 asi mal pred nami len samých valibukov

katinka0000
21. okt 2008

danulik: chcem sa spytat, ci obcas najdes este lili nejaku vyrazku. ja som dneska nicovi znovu zbadala. predtym mal tvaricku uz peknucku. dufam, ze sa mu to nevracia. ak hej, tak pojdem koznej.

lalu: no to mi pripadu trochu malo, ze v 6. mesiaci zdvojnasobit vahu od porodu. nas maly ma uz tiez predpokladam dvakrat tolko ako pri narodeni.

tunylyk
21. okt 2008

maminy chcem sa opýtať,či aj vy ste boli po pôrode na rtg pľúc,či to len tu v SNV posielajú,lebo ked som to hovorila kamoške z KE,kukala na mňa jak puk 😉

lalunna
21. okt 2008

tuny, my sme neboli, ale je dost mozne, ze pri prepustani z porodnice nam rtg pluc robili, ale neviem na isto, lebo mu robili vselijake vysetrenia

katinka, ved to pisu v knihach, jasne ze realita je ina 😉

tunylyk
21. okt 2008

lalu to ja by som mala ísť,u nás sa chodí aj k pľúcnemu,len ja som doteraz nebola,lebo ked som bola na kontrole po 600nedelí,mali tam dovolenku a gynekolog mi povedal,že mám ísť neskôr a priniesť mu výsledky dodatočne.Mne sa tam ale nechce...

sasenkah
21. okt 2008

Bambi - dik z upozornenie, viem o tom 🙂 . Navyse aerolinky na to upozornuju na svojej stranke.

Lalu - ten tvoj Patrik ale rastie! O chvilu budes musiet kupit novy kocik. Aj mne to uz hrozi... moja herecka stale rastie v priemere 1cm a pribera stvrt kila za tyzden 🙂

danulik
21. okt 2008

kati - obcas nejaku vyrazku este najdem a asi pred 2 dnami som si vsimla, ze tie povodne vyrazky ako keby uplne nezmizli, ale iba vybledli 😖 tak som ju zase natrela a do rana to bolo ok.. len teraz sa bojim, ze sa to zase vrati 😒 niekedy zaciatkom novembra mame ist na kontrolu, tak som zvedava, co povie kozna..

lalu - patrik bude riadny chlapisko 🙂 😉

sasenka - to je super, budete mat peknu dovolenku 😉 nelly uz bude mat skoro pol roka, tak to urcite zvladne 😉 my chceme ist urcite buduce leto, ale rozmyslame, ze mozno pojdeme aj skor 🙂

danulik
21. okt 2008

kati - vidim, ze si zalozila novu temu o vyrazkach a velmi ma tie odpovede nepotesili 😖

jankamanikova
21. okt 2008

Ahojte!
Sasenkah - je to uzasne, ze idete na dovolenku. Je to fantasticky zazitok - ist s babetkom von. My sme boli aj s Janikom a aj s Matuskom, do jedneho roka a pohoda. Ci mensie dieta, tym menej veci potrebuje. Nakojis, prebalis a ides. My sme si dovolenky s detmi zatial len vychutnali. Vsetci nam vraveli, ze s dietatom si neoddychnes a kopec roboty. Ale nie je to pravda. Som toho nazoru, ze ak rodic je v pohode, je aj v pohode babetko. My sme sli na dovolenku aj autom (vyse 16 hodin) a pohoda. Ziaden problem; aj lietadlom - to bolo bajecne. Odporucam. To pitie tekutin pri starte a pristavani plati pre vsetky deti do troch rokov. Starsim detom staci do pusy zuvacka, aj dospelemu to pomoze. My sme si let vychutnali, aj more a vsetko spojene s nim.
Na druhy rok mame naplanovane dve cesty, tak sa velmi tesim. Najblizsie ideme do Prahy, v novembri. Velmi som nadsena, ze deti chodia s nami a bez nich by som ani nesla.
Takze Vam prajem pekny let a pekne radosti.

jankamanikova
21. okt 2008

Este k tomu priberaniu. Ak sa babo zasne pohybovat (od toho stvrteho mesiaca), pretacat na brusko a lozit, uz nebude tolko priberat, lebo bude mat aktivitu. Takze do polroka nech priberaju nase baculiatka a potom budu zhadzovat 😀 😀 😀 😀 😀 .

tunylyk
21. okt 2008

taak a sme napapní,už sme aj asi 20minút spali a už sa na mňa kuká 😉 o chvíľu ešte vykecávať začne a zalomí 😀

katinka0000
21. okt 2008

tunylyk: ani ja som nebola na ziadny rtg pluc a ani mi nikto nekazal.

danulik: a ked som ho naposledy natrela tym locoid v sobotu, tak ho mozem nim natret trochu zajtra? ci radsej nie? ani mna tie odpovede bohvieako nepotesili. dufam,ze to nebude to, co baby pisali.

idem sa osprchovat a pojdem si pozriet "na streche". pa a dobru noc!

danulik
21. okt 2008

kati - ja som ju natrela, ale nemalo by sa casto.. nam kozna povedala, ze atop to nie je, tak dufam, ze ma pravdu..

tunylyk
21. okt 2008

vôbec vám tie kožné problémy nezávidím... Kubko mal možno raz potničky,ale len asi 2dni,potom trošku suche čielko medzi obočím a na to mu zabrala holtova masť,inak pohoda a na ten rtg sa asi vybodnem,aj tak ma už hned po pôrode snimkovali a dokonca 3x pre silné bolesti rebra,trochu ma postláčali viac ako bolo treba 😝

anula
21. okt 2008

katinka, aj ja mam take instrukcie ako Bambi.

Sasenkah, Swiss su skutocne dobri, tu postielku zavesia na panel medzi vzlietnutim a pristatim.
Kape, takze aj tvoj je uz taky velky.
Tunylyk, nerozumiem dovodu, preco mas ist na RTG a navyse ked ta uz snimkovali po porode (3x?????!!!!!?. Kazdopadne, ak na tom budu trvat pytaj si vysvetlenie.

danka2612
22. okt 2008

ahojte,aj ja som bola na snimok ved som zo SNV.neviem koli comu to je ale ked pojdes tak to bude raz dva 15minutova zalezitost aj so snimkom.k priberaniu Jakubko sa narodil mal 4520kg a teraz ma 4650kg.a to uz bude mat dva mesiace.

elly111
22. okt 2008

ahojte kape lalau teda pekne hmotnosti, su to uz chlapici ved aj nas uz ma 6kg, buduci piatok mame poradnu tak sa zaradime do klubu chlapiskov, ale ja si tiez myslim ze ten prudky prirstok sa coskoro spomali, teda snad 😀 . Lalau a kolko meriate?

katinka0000
22. okt 2008

ahojte!

danulik: uvidim do zajtra, ake to bude mat. ma teraz trochu vyhodene na brade a nad ustockami. ak to bude mat aj zajtra, tak ho tym este skusim natriet a potom si budem davat fakt poriadne bacha na stravu. ak sa to znova objavi, tak pojdeme ku koznej. pockam este teda do zajtra. uz som z toho poriadne vynervacena.

anape
22. okt 2008

ahojte kocky,
ja som bola na rtg pluc po obidvoch porodoch a bolo mi to vysvetlene asi tak, ze porodom, najma spontannym sa moze v plucach nieco spravit ci porusat...uz presne neviem, tak preto robia kontrolny snimok... tiez sa mi tam nechcelo moc ist, ale povzbudila som sa tym, ze prevencia nie je nikdy na skodu a pomohlo 🙂

danulik
22. okt 2008

kati - lili zatial ok, ale bojim sa, ze sa to vrati.. uz jej nechcem davat ten locoid, lebo naozaj vysusuje - musim ju natierat tym kremom od a-derma.. nemyslim si, ze je to z jedla, lebo fakt nejem nic, co by sa nemalo 😖

kocky - ake vlhcene utierky na ritku pouzivate? my sme uz vyskusali vselico, napr. huggies pure - tie su straaasne mokre a neprijemne studene - fuj, potom babylove z DM zelene - otras, strasne smrdia, babylove biele - sensitive - v pohode, ale najviac sa mi pacia pampers sensitive 🙂

elly111
22. okt 2008

ahojte zasa 🙂
rozpredavam na internete tehu veci, tak som sem nakukla 😀
danulik vyskusali sme vselijake utierky zacali sme nivea sensitive soft, huggies, tesco, ale tie boli fakt mokre studene a mne smrdeli 😀 , ale najlepsie pe nas su a vratili sme sa k tym nivea, maju na ne aj dlhodobu akciu vo V drogerie ci ako sa to vola, ja do takych drogerii nechodim ale viem 😀

angelina22
22. okt 2008

danulik ...aj ja mam nivea obrusky a som s nimi spokojna,,a aj s pampers,,boli fajn,,a teray som kupila nejake bella akciove 4 x asi 63 obruskov za 169 sk a su celkom o.k,,akože nie super,,ale da sa,, verim že ritka to zvládne,,,,,

katinka0000
22. okt 2008

danulik: a ako casto si ju natierala? len vtedy tie tri dni? ci uz viackrat? ja ho chcem dneska vecer a zajtra a potom uz nie. zatial to ma len na bradicke. dneska som si kupila ten krem a-derma exogema. ten je tiez na taketo vyrazky.

bammbi
22. okt 2008

Caute,
my vlhcene utierky na ritku nepouzivame. Od porodu utierame vatovym tamponom namocenym vo vode, tak nas naucili v nemocnici, aby sme nedostali alergiu. Ritku mame krasnu, ak je nahodou sem tam trosku cervensia, pouzijeme Bepanthen... Vsetci tie utierky/obrusky ich pouzivate? ...som ani netusila...

Inac, aj mne sa zda, ze malej sa zacalo na tvaricke cosi vyhadzovat, ani nie vyrazky, ale take cervene suche miesta.... Skusali ste niekto olivovy olej z lekarne na suchu tvaricku?

Lalu, panecku to je riadna vaha, ako casto ako dlho Patrika kojis?

elly111
22. okt 2008

bammbi nas bol vysuseny cely a doktorka nam hned prvy tyzden doporucila od Spirig Excipial U lipolotio take mliecko na suchu a citlivu pokozku. A je to super lebo nas ma dost citlivu pokozku.

bibianna
22. okt 2008

bambi, aj my používame vlhké obrúsky, som spokojná.

sanik
22. okt 2008

ahojte,

mne sa najviac pozdavali tiez nivea obrusky - mali sme aj soft aj pure, obidve boli fajn. teraz sme vyskusali happy bella, ci ako sa to vola. boli v akcii,pekne vonaju,ale zdaju sa mi dost parfumovane, ale zatial ritka to zvlada v pohode a malemu sa zacina pacit cerveny obal a vzdy ked ho prebalujem, tak otaca hlavicku za cervenym obalom a cuduje sa co to mamka stale stamad vytahuje 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre