Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
6. feb 2009

stanka tesime s tebou 😵

oraia, ja si ani neviem predstavit nieco take, ako pisanie nejakej prace, nie este finalnej, pocas materskej, teda ehm, uz rodicovskej 🙄
klobuk dolu pred vsetkymi uspesne studujucimi mamkami

madi
6. feb 2009

lalu - dali sme popolinu easy fix 2v1....lenze co sa stalo...simona som okupkala a po kupani som mu objavila brutaaaalnu alergiu v castiach, kde bola plienka....vymenila som praci prasok - zacali sme lovelu...a ta plienka bola vyprata v nej... uuplne to ma cervene chudiatko... namazala som mu to bepanthenom ale ...joooj, dufam ze sa to spravi skoro... bobacik moj... no cize dnes opat jednorazovka...a zajtra varim sliz a periem vsetko odznova...a lovelu asi vyhodim vrrr alebo teda budeme pouzivat my na nase oblecko.....kurnik sopa drevaren 😠

stanka, martinke blahozelame k prvemu kusadlu
slaviq - a budes tam online???? ciiii 3 mesiace....
a ze kolotoc? hm, tiez nemam pocit ze je to kolotoc a stale to iste...ale poucila som sa....kazda mama zrejme vie co a ako...a citi co a kedy a kde a preco.....uz neriesim ine maminy radsej... 🙄

joj, zufala som z tej alergie....co mam robit s tym??? dajaky fenistil mam kupit ked to neustupi? alebo co?

jancia
6. feb 2009

Dobry vecer damy 😉
jedna anketova otazka pred vikendom... tie co si kupujete casopisy pre maminy - chyba Vam v nich nieco co by tam mohlo byt? temy, rubriky?
vdaka za odpovede

lalunna
6. feb 2009

madi ☹ ☹ nechapem!!!
patuch ma popoliny a cely cas nic, uplne ukazkova pokozka, to nemoze mat z plienky urcite, jedine z toho prasku
ako vypada ta alergia? kde sa nachadza? pises ze tam kde ma plienku, ale kde? na zadocku?
ja plienky jedine v slize + ocot + 5-10kv. z teetreaoil

no mna napada jedine veeeeeeeeeeeela vetrat teraz, umyvat len cistou vlaznou vodickou alebo v roibose (je to caj, ale liecivy na ekzemy a tak, velmi sa odporuca pre male deturence) plus co najmenej chemikalii, ja by som mu to nejako zvlast ani nenatierala

ale uvidis ze zajtra bude ok, nechaj ho aj cely den bez plienky, este nic nekupuj, hlavne pohoda
jaja a este ma napada, skus natriet tvojim mlieckom, ved je liecive 😉

jani, mna nic nenapada, tie co su na trhu sa mi zdaju, ze obsiahli vsetko, ved sa ich uz dost predava, ked v jednom casaku nenajdes, najdes v druhom, ale ja nie som dobra vzorka, ja ich nekupujem, ja si ich len kedytedy poziciam 😉

stankaji
6. feb 2009

jankamanikova - Jakubko už nemá náhodou 6 mesiacov? kvôli čomu počkáš ešte 3 týždne až začneš prikrmovať??? 😉 😉 😉

madi
6. feb 2009

lalu no... 😢
no z prasku to je podla mna...a ma to na ritke, aj na krizoch akoby..aj na pase....vlastne vsade kde bola plienocka...a lezal na chrbatiku a mozno mu aj teplo bolo... tak proste kam az dosiahla plienka ☹ a vyzera to ako take ked sa prhlavou poprhlis vela vela vela plno....
zajtra kupujem veci na sliz... (a ono sa to vari? aby sa tie mydla rozpustili? ci iba staci teplu vodu a ono sa to roztoto samo?)
v roiboise umyvat? to som este nepocula....ten pijem...tak budeme aj umyvat v nom 😉 diiik za tip
a vidis...moje mliecko na to som zabudla...minuel som mu tym vyliecila zaparenu ritku...hm... no idem ho kuknut a prebalit skusit... totiz - my sme zase hore...a uuuplne stastny sa hra s babinou.... 😀
este raz diky lalu

lalunna
6. feb 2009

madi, sliz nevaris co si pipina 😀 len zalejes vriacou vodou z rychlovarnej konvice 😉 😝

ja som o tom roibose niekde citala v nejakej zdravovede, odporucali aj davat pit babatkam aj ich v tom umyvat, ze ma blahodarne ucinky na pokozku babatka a oi. lieci prave taketo defekty koze

jancia
6. feb 2009

lalu a ty aky kupujes? lebo su rozne... a kde? diky, myslim ten rooibos 😉

madi
6. feb 2009

no oookej, zajtra sa zahram na majstra N 😀 a potom na samana a budeme sa kupat v cajiku...

jancia - k tym casopisom...hm...dnes ma len tak napadlo ze ved ja poznam straasne malo riekaniek a povedaciek...a hier pre deticky.... katuska mi ukazovala taku knizku co kupila - kde je riekanka a plus popis co sa robi s ruckami a ako sa ukazuje a tak... mozno nieco podobne by som uvitala v casopisoch...
alebo na potom neskor nejake hry, ktorymi sa da zabavit take 2-4 rocne dieta... hm...
lebo co sa tyka vychovy, stravovania babatka a aj pre maminu je v tych casakoch asi celkom dost... teda mne to staci

no..idem na kute...bruu nocku

ada11
6. feb 2009

Práve sme sa vrátili z pohotovosti, lebo zase Maťka začala vracať, ale ako nehorázne. ☹ Najskôr potravu, potom šťavy, potom len dávilo, lebo už nemala čo. ☹ ☹ ☹ Tak jej pichli Degan a uvidíme, čo ďalej. U nás sa to s tými chorobami asi nezastaví. 😕

pipinka82
6. feb 2009

ahojte 🙂

katinka0000
6. feb 2009

ahojte!

madi: odsavacky som mala najskor 2 ks od medely elektricke a teraz som si kupila novu elektricku od aventu. vies si predstavit, kolko ma to uz stalo penazi. ☹

katinka0000
6. feb 2009

pipi: vitaj! ako? uz si tu poriadne dlho nebola.

inak ako tak pozeram, tak viacere zaciname mat problemy s tymi nasimi drobcami a ich vstavanim v noci. aj nico zo zaciatku krasne spinkal v noci. teraz nemoze zaspat, stale potrebuje, aby som bola pri nom a hladkala ho. stokrat sa zobudi, ked spinka sam v postielke. ked je medzi nami, tak je to o.k.
aj teraz som bola za nim. muz si ho samozrejme uz zobral pri seba. dufam, ze sa nestane to, co mojej sestre. neterka nemohla hrozne dlho bez nej zaspat. uz chodila do skolky a sestra ju musela vecer uspavat, sa nemohla od nej pohnut ani na krok.

katinka0000
6. feb 2009

idem si ja zase pomalicky odsavat.
dobru noc a pekne snicky!

majsan
7. feb 2009

ahojte babenky

sanik
7. feb 2009

ahojte,

pozeram ze viacere mame teraz problemy s nocnym spanim babetiek, nam tiez na zaciatku prespal celu noc, teraz tiez spiz ale sa zobudi na to ako mu vypadne z pusy cumlik, tak mu ho treba dat, pohladkat, potom spi dalej. len proste ked to urobi 10x, tak ja uz potom neviem zaspat. take je to trochu na figu.

teraz sme mali aj prudku reakciu po ockovani, tak nam 3 noci vobec nespal, plakal, mrncal, mali sme aj teplotu, hnackoval, dokonca uz zacal aj mlieko odmietat, tak som mu davala aspon tekutiny. dnes bola prva noc, co uz prespal ju celu a tiez uz si dal svoju rannu davku mliecka, tak hadam uz bude len dobre. 🙂

elly111
7. feb 2009

ahojte som tu len na skok, ale apoň vás pozdravím a zaželám pekný víkend 🙂
nestíham prečítať, iba túto stranu, takže:
ahoj majsam, ahoj pipinka 🙂
ada11 držím palce nech je princezna čím skôr ok
katinka kašli na peniaze za odsávačky, umelé mlieko stojí týždenne 500Sk, takže čo je výhodnejšie a pre drobca lepšie 😉 ? Katinka a ktorá odsávačka sa ti zdá lepšia, či rovnako?

katinka0000
7. feb 2009

ahojky!

sanik: aj u nas je to tak isto. ja myslim, ze ti nasi drobcekovia maju teraz take obdobie. snad sa to casom zlepsi.

elly: samozrejme, ze kaslem na peniaze. keby mi zalezalo na peniazoch, tak by som malemu davno nasadila UM. lebo odsavanie je riadna drina. o tom by vedela hovorit aj tami.
ta medela je hrozne hlucna, ale dobre odsava. dobre odsava aj avent, len je o dost drahsia. podla mna tou medelou mi trvalo kratsie odsavanie. zatial to neviem az tak porovnat, pretoze avent mam len par dni. ked ju budem pouzivat 2 mesiace, potom poviem rozdiel.

katinka0000
7. feb 2009

PEKNY VIKEND VSETKYM MAMICKAM A BABATINKAM!!!

elly111
7. feb 2009

katinka verím ti musí to byť veľká drina ale je to úžasné že ste toľko vydržali 😉
sanik snáď už budete ok
my našťastie ako tak spíme, aj keď náš má ráno o 4.30-5.00 a dvakrát v noci cucnúť čajík alebo mlieko 🙄 😀 🙂
pa fičíme von je krásne 🙂 v novom kočíku, pôvodný sme včera predali 😀

aktak
autor
7. feb 2009

tak moja Adelka vcera zaspavala najprv naprsniku, potom sa zacala po mne driapat akoby ma chcela zjest celu a upokojila sa az ked mi dala obe ruky do ust a drzala ma za sponnu sanku, normalne akoby sa uistovala ze neodidem, aj v noci sa ma drzi ako kliest, ale vobec mi to neprekaza, skor si to uzivam 🙂 teda az na tie ruky v mojich ustach 😀

kati, tami, je super ze to tak zvladate to odsavanie, drzim palce aj dalej 😉

pozerala som fotky, kopa deticiek tu vyzera ovela starsich, minimalne klara, patrik alebo alexa, nechapem 😀

katinka0000
7. feb 2009

elly: a uz ficiti na sportovom kociku?

aktak: dakujeme!

anula
7. feb 2009

Ahojte
len narychlo (ako vzdy 😀).
Mame sa dobre, trochu Klaru trapi kasel. Skusali sme mrkvicku, ale marna snaha, striasa ju po kazdom hlte a vzdy spravi "bleeee", mrkvicku mame vsade, aj v usiach. A hladi na nas ocami, ako keby chcela povedat "prosim, uz dost, dajte radsej mlieka" 😀 😀 . Tak dnes sme ju prekabatili, dali sme mrkvicku do mlieka, nastrihli vacsiu dierku na cumli a dali z flase.
So zaspavanim, nastastie, problemy nemame. Napapa sa, ulozim ju do postielky, pusa na dobru noc, prituli si z jednej strany babiku, z druhej moje tricko a uz je tvrda ako stolverka.
Kojime stale, v robote odsavam, ako sa zadari, obcas mi ju privezie manzel na kojenie.
Prajem pekny vikend, musim pracovat, na utorok mam prednasku a este som nic nepripravila a zajtra ma svokra 60 r, tak mame 7 ludi plus my 3 na obed.

Sanik, napisem ti, ked budem mat chvilku.

elly111
7. feb 2009

ešte som tu malý zaspal a nehcem ho budiť, tak čakám a potom ideme von 🙂
aktak 😀
anula ty fičíš na plné obrátky, super, držím palce v práci aj doma 😉
katinka ano golfáče chicco lite way, ani sa nezdal, ale je super zateplený polstrovaný fusak a polohovanie až do ľahu, veľmi sa mu tam páči keď ho trošku zdvihneme aby videl ale sedieť ho ešte nedávame. Hlavne že je ľahučký a skladný, aj keď máme autá s veľkými kuframi, je to paráda keď je taký malý 😀

bammbi
7. feb 2009

ahojte maminky,
my sme uz spat zo slovenska, ja som chytila chripku kombinovanu so zapalom horn.dychacich ciest, nastastie bambula je zdrava, tak dufam, ze to tak aj ostane.
V 5 tich mesiacoch sme vazili 7150g, teraz moze mat okolo 7,4kg asi, mne sa aj zda dost baculata, stehienka mame teda riadne 😅 ale ked tu citam tie vase vahy, tak neviem neviem. Este stale v pohode oblecieme c.64, hoci vacsinu nosime c.68. Stale sme vyhradne na MM...
Spinkanie v noci sa nam tiez pohorsilo, mala sa budi castejsie, prikladam to tomu, ze asi je uz hladnejsia a pripravena na tuhu stravu....

Ale... este sa vobec nechce pretacat ☹ ☹ par krat sa tak stalo niekedy pred vianocami a od vtedy nic... takze nasa mala je lenivka.... inac, nozicky si chyta a pcha do pusinky, sem tam sa prevali na bok, ale tym to konci...
Je tu este nejake augustovciatko, co sa nevie pretacat????

...inac v septembri sa chysteme priletiet na stretko 😉 (teda ak sa k vam este zmestime, lebo uz sa to tusim uzaviera...)

bammbi
7. feb 2009

Madi,
ten rooibos cajik, co ti radi Lalu, mozem len odporucit, nam to pomohlo vyliecit zufaly ekzem z pampers v kombinacii so 100% aloe vera gelom a prechodom na latkovky. Ja latkove plienky a aj vsetko detske oblecko davam do pracky na program s extra plachanim... a tiez neviem, ci vies, ze latkove plienky sa maju prat v stvrtinovej davke prasku, co normalne davas.... plna davka prasku moze sposobit alerg.reakciu...
...a tym rooibosom malemu potieraj zadocek pri kazdom prebalovani (namoc vatovy tampon do vychladeneho caju) a taktiez vylej jednu plnu salku do kazdeho kupela.....
Dufam, ze sa vam to zlepsi, drzim palce... 🙂

madi
7. feb 2009

jej bammbi, dakujem za infosky....budeme praktizovat...uz to ma dnes trosku lepsie...uvidime ako bude po kupani....lebo vcera to bolo velmi skarede po kupani...
a to s tym stvrt praskom som nevedela...ale uz mam "navareny" ten sliz a uz vlastne aj vyprate vsetky peluchy v nom....cize som sa konecne dockala, ze mi vsetky vyschli...a hned som ich supla do pracky znova 😀

a inak - ja som dnes bola kutyil s.r.o. - opravovala som sama pracku...teda no..hadicu (odtok) 😀 😀 😀 muza mam u mamy jeho na cely vikend, tak som majstrovala...ale sikovnica som 😵
no..a napiekla som kolac fajny...a aj ryzovy nakyp som robila....fajne sme si pochutili, snad este nieco zvysime tatovi na zajtra 😅

a bammbi k tomu pretacaniu - uz ked je na boku, tak je len kusticek malicky a pretoci sa - neboj nic...

aktak - to som uz pocula, ze niektore babatka sa ukludnuju tym, ze daju mamke rucky do pusy... 🙂
katinka - mas moj obdiv...velkyy
anula - ty tiez... klobukom dole odsavackam, pracujucim aj studujucim 😵

lumah
7. feb 2009

tinka nie v plavárni-tá je na juhu, toto je na sídlisku sever, je to také maličké, aj sauna je tam, malý bazénik pre 5 bábatiek maximálne naraz. My chodíme 2x týždenne poobede.
madi budeme sa snažiť, dúfam že budeme zdraví. 😀

kape
7. feb 2009

Ahojte vikendujuce maminy a babatka.

Tak my mame von druhy zubok, Samko si to akosi vsetko skoro naraz naprogramoval 🙂

Tessie sa stolicky nakoniec dockala 😀 vcera nam dorazili a pekne sme sa stretli, tak uz poznam aj Tessie s rodinkou , pekna rodinka su, Sofinka bola trosku ulutostena,ale snad sa potesila ked zbadala stolicku a posadili ju do nej, Samko si dnes z chuti potrieskal po pultiku na svojej novej stolicke ked ju testoval, tak snad sa mu bude v nej dobre sedkat aj ked bude musiet papat.
Prvu mrkvicku dostane buducu nedelu. Uz sa na to tesim.
Avsak nas caka este v sobotu nakup bio zeleninky, takze dik za tipy na obchody v BA, ale asi zbehneme do Hainburgu tentokrat.

Nase stvrtkove tancovanie bolo baby super - jasnacka, so Samkom sa tesime aj na nasledujuci stvrtok.
Zajtra slubujem , ze pridam foto.

Samko si uz celkom uziva plavanie, dokonca uz vie ze aj treba plavat ked je v kolese a ked boli obaja s Tomaskom, tak s anromalne aj na sebe bavili. Zlatucki boli. No a nakoniec sa este aj usmieval na tetu Evu, teta co to ma na starosti tam, tak som bola hrda mamina.

Myslim, ze Tinka sa pytala na to nase tancovanie, kludne sa pridaj vo stvrtok medzi 10:30-11:00 u Selezianov v Petrzalke.

Na ten Babyfit sa musim pozriet, ale myslim, ze momentalne mame tych aktivit dost, treba mu dopriat aj trosku kludu, takze az ked skoncime bud s tancovanim alebo plavanim, ale drzim v mojej gebulke 🙂

Madi - my mame tiez tu plienocku co si dala Simonkovi na noc, ale mne osobne na celu noc velmi nesedi, lebo Samko ju zvykne mavat cez den tak na tri hodky a odtlaca ho, a mne sa zda dost taka "gumenna" Ale to je len ako vnimame tuplienocku my so Samulom, Vam sa moze zas velmi pacit, ale podla mna tiez to budete mat skor z prasku a tym ze vlastne ten prasok mal celu noc na pokozke a to este aj uzavretej.

Ked mal Samko zaparenu ritku tak zabral repikovy kupel a fenovanie po kazdom kupeli. A teraz mal tiez taky male vyrazticky taku krupicu v obalsti na chrbatilu, kde sa osuchuju gatuse z plienok, tak to som mu natierala takou bio nechtikovou mastickou a ma to uz krasne ciste. Neboj date aj vy do poriadku a myslim, ze budete v pohode latkovat dalej.

No uz sa tu dlho rozpisujem.
Dobru nocku a prijemnu nedelu.

ada11
7. feb 2009

Ahojta maminy
Dnes som varila mrkvičku pre Anetku, keď som sa už strojila na ňu s tou lyžičkou mrkvičky, tak pozrela na mňa, že čo to má znamenať. Trochu som jej dala a z jej krásnych očiek bolo zjavné, čo si myslela:"Mama a toto je čooooo. Kde je moje mliečko?Prečo si ma potestala." Trošku spapala, ale moc tomu neublížila. Ale mali ste vidieť ako po mrkvičke chytila prso, až sa tak hodila. Potom si odgrgla a vybehla jej aj mrkvička, tak hádam sa jej do žalúdku niečo dostalo z toho príkrmu. Uvidíme ako zajtra, či si s tou lyžičkou začne tykať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre