Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

anape
26. sep 2008

angelina,
my sme uz boli u ortopeda a hoci mame klbiky v poriadku, mame balit nasiroko az do 3,5 mesiaca a potom mame prist na kontrolu a povie nam ci mozme skoncit alebo pokracovat.
Ja balim malu nasiroko aj cez den aj v noci, no niekedy cez den jej dam pauzu, tiez je pokojnejsia bez tej plienky nasiroko a este spokojnejsia bez akejkolvek plienky 🙂

vy ste este neboli u ortopeda? pediatri zvyknu poslat k ortopedovi ked ma babo mesiac

anape
26. sep 2008

a inak mi ortopedka vravela, ze problemy s klbikmi zvyknu mat deti, ktore by to mohli mat dedicne a ze vacsinou maju s tym problem dievcatka, ale ze ak to ma chlapcek, tak sa to tazsie dava dokopy

sanik
26. sep 2008

my zatial balime nasiroko, ale maly je najradsej ked je naholo a moze si veselo kopkat. tiez som rozmyslala, ze obcas mu dam len pampersku a staci. teraz by sme mali ist niekedy prvykrat ku ortopedovi-budeme mat ochvilu mesiac.

angelina22
26. sep 2008

mne pediatricka povedala že tam mam zajsť medzi 4 až 6 týždnom malej,,,no,, tak to asi bideme musiet začať tako baliť..a ako to robiš? dávaˇš dve plenočky latkove a na to ortopedicke nohavičky,,alebo jednu a nohavičky,,,teda na pampersku,,alebo ako???

sanik
26. sep 2008

angelina,

mne ukazovali v porodnici, pampersku - potom 2 latkove plienky a tak ortopedicke nohavicky

kape
26. sep 2008

Angelina- my sme davali pampersku a jednu plienkovu, chudatka s dvoma plienkovymi to musia mat uplne znemozneny pohyb a neviem si predstavit, ze do coho by som maleho nasho tucka obliekla keby mal dve plienkove, ale viem ze niekde takto kazu. Tu v BA nam povedali ze uz nemusime balit nasiroko a na kontrolu mame prist v 8 mesiaci.

angelina22
26. sep 2008

dik baby ste zlate,,večer napišem ako sme dopadli,,,no a rozmýšlam ako ju dam do vajíčka takto naplienkovanú,,,to bude komeia,,,musim ist s vajkom,,leo do auta ju inak nedam,,a náš pán ortopéd je na druhom poschodí a s kočíkom sa tamm nedostanem,,,,,,,,,
dúfam,že je mala v poriadku,,,,,

glia
26. sep 2008

ahojte kocky...ta sa po dlhsej dobe hlasime aj my...vcera sme boli s matkom u ortopeda na klbiky...mame ich dobre...tuto v cz sa na siroko nebali vobec, len ked ma mimi zle klbiky...este pojdeme raz v 3 mesiacoch...a lubosko bol s tatinom u lekarky, lebo nasa nadcha prechadza v cosi horsie...uz mame zapalene aj dutiny, obaja kasleme a lubko mal aj teplotu nad 38°C ☹ doktorka usudila, ze to je vsetko z nadchy, tak dostal atb pamykon do nosteka a aerius na noc, aby sa mu lepsie dychalo...ja mam bioparox a obaja berieme aj sirup na kasel...luboskovi predpisala aj homeopatika na lepsiu imunitu...ved uz druhy tyzden ostane doma...zatial v skolke vydrzal dva tyzdne, tri bude doma... 😒

a kriza v kojeni...no uz ich zopar navstivilo aj nas...minule som mala malo mliecka, matko si stale cmulal nervozne rucku, tak som to nevydrzala a urobila som mu nutrilon...ale tak ma to hnevalo, ze som sa rozhodla, ze este pred tym, ako mu ho dam, vyskusame kojit, lebo ved ubehlo 10minut a hadam sa nejake mliecko vytvorilo...matko vytiahol este asi 30ml a spokojne zaspinkal...a ja som nutrilon s velkym zadostucinenim vyliala do umyvadla...bola som hrda, ze som odolala
a dalsia kriza bola vcera...no nie kvoli nedostatku mliecka, ale kvoli klobucikom...boli uz nejake vytahane, ci co...nevedeli sme sa prilozit...tak sme cele dopoludnie nacvicovali a nic z toho...mne isli prasknut prsia, maly hladny...tak som si poodsavala(nazbieralo sa 220ml) a dala som mu z flasky 150ml, 70 som este odlozila na druhy krat...potom sme kupili klobuciky a zasa papame dobre...je to horor, ked to neide tak, ako ma...vcera som uz aj plakala, ako sme sa trapili a nic...bez klobucikov vobec bez sance a klobuciky na dve veci... 😠
a este aj chory lubosko, ktory stale potreboval smrkat a ja neviem co este...odbehovala som mu varit cajik, davat lieky a tak...ale som rada, ze aspon pekne lezi pod perinou, nevymysla...

baby, inac, to tak neskutocne leti...este sme len porodili a mimika uz budu mat 2 mesiace...ani sa nenazdame a mame pol roka...vcera som matkovi nakupila taku radu od tommee tippee na hryzenie...su to 4 hryzadka, ktore mimi postupne pouziva...celkom fajn vecicka... 😉
http://www.slune-cz.cz/hracky/tommee-tippee/

a co vy ostatne? citam, ze miminka uz prechadzaju koliky,co je velmi dobra sprava...vzdy som ich a aj vas lutovala...je to strasne nevediet si pomoct, ked miminko tak velmi placka...
anula, citam, ze klara uz pekne spinka aj cez den...som ti pisala, ze sa to zlepsi... 😉

prajeme vam krasny den...

anula
26. sep 2008

Angie, nebalim vobec nasiroko a to od porodu. V 3. tyzdni sme mali UZ, bol v poriadku, tak nebalim ani teraz. Tu sa tiez nebali na siroko, my mame aj dedicne problemy, otec mal luxovane klby, ked bol dieta, ale ortopedi mi povedali, ze ked bol UZ v poriadku, nemusim balit a to iste aj pediater. Pred UZ tiez neodporucali balit nasiroko, lebo vraj, ak je pritomna luxacia, balenim nasiroko bez napravenia sa postavenie este zhorsi.
Tak si vyberte. Kolko hlav, tolko nazorov.

Glia, no na vas to teda lezie koldokola. Drzim palce, nech tie choroby mate rychlo za sebou.
neskusala si kojit bez klobucikov? Tiez som nemala ziadne bradavky a v nemocke sme kojili s klobucikmi, ale postupne mi Klara bradavky vycucala 😀 az ich vidno aj v podprde s vypchavkami 😖

aktak
autor
26. sep 2008

my uz nemusime balit co ma tesi
a mam (zas?) MS tak som nadsena 🙄

angelina22
26. sep 2008

anuli, tiež som niekde ciala, že sa nikde na svete nebali naširoko len v stredne europe,,,a neviem už prečo ale bolo to tam aj odovodnene,,,,ja ju tiež nebali,,dosť som to flakala,,tak sa bojim, že ak mi teraz povedia že niečo nieje v poriadku tak budem mať výčiky svedomia,,,,boože,,,,,
no babulky majte sa krasne,,my ideme,,,,

angelina22
26. sep 2008

neviem co mi tak vynechavaju pismenka,,ale ved si viete domysliet,,že 😉
pekný deň všetkým,,,tu na východe svieti slniečko,,,len trosku pofukuje...
este mam jeden dotaz,,,,ak ma niekto z vas kočiat x lander napiste mi,,mam otazočku,,,,
diik
papapapa

anula
26. sep 2008

Angie, lebo kaukazka rasa, cize vych. Europa, je rizikova populacia.

kuratenko11
26. sep 2008

Ahoj angelina ja mam X lander X1 a som s nim maximalne spokojnatak sa pytaj

oraia
26. sep 2008

angelina22...aj ja mam X1 kolekciu 2008 som s nim spokojna, mam ho aj odfoteny v albume...

oraia
26. sep 2008

baby mate problem so seborheou? to su tie chrasticky v hlave, my sme uz mastili s kadecim ale nejak to neustupuje,vycesavam to a aj tak sa robia nove a nove ....

glia
26. sep 2008

anula, skusali, no neidenam to...ja mam velmi velke koziny a ziadne bradavky...odkedy papame cez klobucik, tak su este mensie ☹

angelina22
26. sep 2008

kuratenko aj oraia,,,am otazku,,,ci nosite babatko aj v kociku s vajickom namiesto vaničky,,,lebo ja mam,,ale ja truba naviem aký model,,ja som ho kupila z druhej ruky,,možno x 1??fakt neviem,,a zda sa mi že to vajičko je nejak neforemne pre moju malicku,,,a teraz už je to lepšie ale ked bola ešte menšia, raz som šla do školy a bola tam tak nejako poskrucana,,a ked sme došli domov aj grckala....tak len sa pýtam či to používate v pohode,,,,alebo ako to je s vami,,mam aj tu výstuž pre menšiebabatka,,ale sa mi zda že na tých novších modeloch sú tie vajička take nejake plytšie, čiže babo tam viac,,,akože leží,,no neviem,,,

sanik
26. sep 2008

angelina,
ako si dopadla u toho ortopeda? to ste dnes mali ist vsak? klbiky v pohode?

kuratenko11
26. sep 2008

Ahojte maminy,angelina mas pravdu s tym vajickom od X landeru,nas maly tam bol tiez taky skruteny,ale nastastie my to nejak nevyuzivame,len ked ideme k lekarovi a musime cestovat,ale cim uz je vacsi uz sa mu tam aj lepsie sedi.No co uz,mali sme si kupit novsi model 🙂

bibianna
26. sep 2008

anape, Anula, náš detektor sa zapína po 20. sekundách.

bibianna
26. sep 2008

Angelina, my balíme na široko. Boli sme u ortopéda v 3. týždni, bolo to v poriadku, no musíme baliť ďalej až do 4. mesiaca. Ja dávam pampersku, látkovú plienku zloženú v trojmo a poštolky. Môj Maťko je najradšej holý, keď ho prebaľujem, veselo si kopká a sa pritom usmieva.
Kape, neviem aká značka je tej mojej odsávačky, je tu všetko písané po maďarsky, neviem, cena je 254.

oraia
26. sep 2008

angelina22...hm tak v tom ti neporadim, my sme vajicko ku kociku nebrali, malu prenasame vo vanicke, je dost fexibilna tak nam nahradza vajicko...

anula
26. sep 2008

Oraia, my mame hroznu hlavicku, natierm ju olivovym olejom a vycesavam, ale vela uspechov nemam. Tiez som sa tu pytala, ale zatial len Stanka dala radu - pouzivat Nizoral sampon.

jamaica77
26. sep 2008

ahojte. No mi sme zase asi nejaky chori, minuly tyzden sme mali ten 24h virus (teplota, hlieny v nose a v hrtane), dnes to vizera na zase nejaku pliagu, mala sa mi vidi tepla ale nevizera to este na vysoku teplotu zatial 😅 este nebudem merat, az ked sa mi bude zdat velmi tepla ako pred tyzdnom, a je zachripnuta, tak chrci ked place moje zlatk, je nepokojna cely den, nechce poriadne ani papat 😕 tak si myslim ze ju mozno ze boli hrdlo tak preto 😅 , uvidime co sa udeje poobede 😒 Inac sa nadalej trapime s kolikami kazdy vecer, skusili sme vsetko mozne, masaze, cvicenie krem na brusko (myslim ze sa vola pupik), skusila smo tie slovenske kvapky co aj vy vsetky davate 3x15kvapiek Sab simplex, skusila som aj homeopatika, vsetko zabere na chvilu a na kratku dobu, za 2 tyzdne sme nemali koliku asi len 2-3krat, inac placem aj ja snou ked ju chytia krce 😢 volakedy boli krce parhodinove, teraz sa intervali skratili,t ak uz je tolepsie ale este stale ich ma 😠 😠 😠 boze uz aby mala 3 mesiace aby pomynuli, dnes ma Alexa 8 tyzdnov a je raidny tucko,j a neviem vy tu vsetci hovorite akeho tucka mate, ale podla fotiek sa mi zda ze je asi moja nejaka najtucnejsia 😀 😀 😀 Ani tu v USA sa nebali na siroko a ani sa na RTG neposiela a ani ku ortopedovi, takze predpokladam ze je vsetko ok, lebo na kazdej vizite u pediatra jej pozeraju klby

nika.r
26. sep 2008

ahojte 🙂

práve pozerám fotky, čo ste nové pridávali
madi, aj ja milujem, ked Tomiho nosí manžel na rukách a on tak kukučkuje, idem aj ja pridať takú foto 😝

adri, dami je tiež dobrý buchtoš 🙂 pánečky, ale nám tie deti rastú

lalunna, rozkošný je tvoj drobec v tom kýbliku..ale taký malinký vyzerá byť na tej prvej fotke pri tej veľkej ruke, ktorá ho drží 🙂

sasenkah, to spí nelinka so psíkom? wau..aj naši majú psíka, ale zatiaľ sa bojím ich dávať blízko k sebe.

nizoral šampon môžem odporučiť - nepoužívali sme ho pre Tomiho, ale manžel ho používal - zabral okamžite a aj na dlhšiu dobu

ináč sa máme fajn, ja som až včera bola na kontrole u gynekologa 😅 , nevedela som si nájsť čas, ale už sme vo väčšej pohode, takže okrem lekára som už postihala aj kaderníčku aj zafarbenie vlasov, bo už som bola ako strašidlo...odkedy som v apríli nastúpila do nemocnice, nemala som vôbec času na parády...

jancia, to si s malým cvičila tie cvikyz časopisu mamina? tam tuším boli také, že spolu s dieťatkom...asi sa do toho pustíme aj my..schudla som síce super, ale brucho je stále mľandravé 😠

nika.r
26. sep 2008

inak, všetky bábetká sú krásne, radosť pozerať, aj keď môj Tomi je najkrajší 😀 ale pre ktorú maminu by ten jej drobec nebol, no nie? 😉

jamaica, prajem skoré uzdravenie Alexe...Vy sa teda trápite...ako to zvládaš popri práci? ja sineviem predstaviť už pracovať, aj keď ma čaká škola,ale to je predsa len niečo, čo sa dá stihnúť kým drobča spinká...

katinka0000
26. sep 2008

ahojte!

dnes som bola na kontrolu u gynekologicky. vsetko je o.k., uz mi chcela predpisat aj antikoncepciu. asi som vyzerala nejako zufalo. 😀 😀
my balime tiez nasiroko. pamperska, potom latkova plienka a nohavicky. boli sme aj na kontrolu, ked mal nico 1 mesiac. vsetko bolo dobre, ale aj tak musime balit nasiroko.

kde je madi? asi ma vela prace s drobcekom.

jancia
26. sep 2008

Caute babule

no fakt tie nase deturence rychlo rastu... hihi ako moja mama vravi . podla deti vidno ako my starneme 😝 😉

nika ja som nepisala nic o cviceni, asi si si ma pomylila s niekym inym... ? 😉

vcera sme mali fajnu navstevu - boli nas kuknut Zuzka (zzuuzzaa) s Jakubkom, trochu sme nacvicovali viazanie satky 🙂, inak Jakubko je riadny chlapisko, ked sme ho dali vedla Tomiho vyzeral akoby bol starsie babo a pritom ma o 2 tt menej... potom mozem pridat foto - ked Zuzka dovoli 😉 zlati boli spolu, hihi uz sa aj "pobili" lebo tak machali pastickami okolo seba 😉

no a dnes bacujeme sami dvaja, tatinko zase isiel "na lepsie" tak sa aspon mozeme s Tomim roztahovat na posteli hehe 😝

pekny vecer Vam prajem, spokojne babatka a uzite si vikend 😉 hadam nam pocasie bude priat

tessie
26. sep 2008

ahojte babenky, prajem vám pekný večer.

Blaváčky, ktoré ste už boli na klbiky, mohli by ste mi dať kontakt, že u koho ste boli. Tuším ste sa viaceré zhodli, že ste boli v nejakom súkromnom centre (tuším Prosanus ste spomínali). Lebo nám dala doktorka kontakt vraj na super doktora, lenže ten nás na prvú návštevu objednal až v novembri, čo už malá bude mať skoro 3 mesiace. A nerobila by som si z toho nejakú ťažkú hlavu, ale ked som si prečítala, čo napísala Anape, že problémy majú skôr dievčatká a tie čo to majú dedičné, tak to môže byť náš prípad, lebo ja som mala veľké problémy a sestre vraj povedali, že nebude ani chodiť... tak mám z toho zlý pocit a radšej zaplatím v súkromnom centre, len nech mám istotu, či je všetko o.k. Ďakujem veľmi pekne. Môžte mi ten kontakt hodiť do IP. Ešte raz vdaka.

Inak sa máme celkom dobre, väčšinou je malá zlatučká, občas sa jej nedá odgrgnúť a vtedy vyvádza, lebo ju to tlačí. Ešte máme s manželom pocit, ako keby mala niečo v hrdle, lebo normálne tak zvláštne po dojedení chrčí. ako keby jej tam niečo zavadzalo. Musím to povedať doktorke, v stredu ideme na kontrolu.

Dobrú nôcku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre