Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
4. nov 2009

http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/204632/Bude...

... to je na zahriatie srdiecka 😉 .

elly111
4. nov 2009

aktak aha 🙂

a očkovanie proti hepatitíde A asi nie a ak aj áno, tak možno neskôr keď pôjde do kolektívu škôlka, ale skôr škola

http://www.ockovanie.sk/menu2_1.htm

http://www.ockovanie.sk/menu2_1.htm

jankamanikova
4. nov 2009

Aktak - zltacku rozmyslame aj my, ale asi az zaciatkom buduceho roka. Uvidime, neriesime. Ja len preto rozmyslam, lebo nase deti sa vsade zasramocu a len jediny Janik je tak vzorny, ze si sam krasne umyje ruky a dokonca aj ked pride navsteva, tak im povie, ze si maju ist umyt ruky. On si umyva este aj pred jedlom a po jedle a ked ideme von a zvonku a aj po kostole, ked prideme ... On je taky hygienik. Ale Matusko a Jakubko - tak ti budu asi skauti 😉 . A Jakubko, ked poviem umyt ruky, tak ide k zachodovej mise ...

U nas dievcenske meno - Kristinka (chalani uz len cakaju, kedy ju budem mat v brusku 😀 😀 😀 ) alebo este Rachel, Anna, Sara ... A z chlapcenskych sa nam paci Benjamin ...

aktak
autor
4. nov 2009

elly no ja pre Adamka tu zltacku rozmyslam, buduce leto, mozno uz pojde aj do skolky, uvidim

kape
4. nov 2009

Aktak - to ockovanie dame asi aj my Samkovi. Asi niekedy na jar. To uz budeme poriadne vonku vsetko chytat.

Janka - tie dievcenske mena su krasne, mne sa velmi paci Sara a Rachel, ale u nas by take nepreslo. Nas Samko mal byt Nataska do 20 tt som aj tak hladkala svoje brusko, ze ahoj Nataska.

elly111
4. nov 2009

aktak zlé to nie je to len ja mám teraz rešpekt voči očkovaniam
Janka pekné mená, mne sa veľmi páči Anna, ale nepáči sa mi keď na ne deti pokrikujú Anča
takže idete plniť želanie detí, držíme palce 😵

mizulienka
4. nov 2009

elly, ja dviham Miska tak ako doteraz 🙂 ma sice skoro 13 kg, ale odkedy sme prestali kojit, tak je ovela viac mojkavy 🙂
hocikedy pride za mnou a zacne ma objimat okolo krku, alebo hladkat po hlave...mam z toho hocikedy slzy v ociach...nebola som zvyknuta na take, ked sa kojil, tak bol skoro "chladny" k nam, ziadne dotyky 😠

elly111
4. nov 2009

mizulienka aj ja mám každú chvíľu slzy v očiach keď sa príde túliť alebo ide okolo mňa pre nejakú hračku a pohladká ma, je to nádherné 🙂

kape
4. nov 2009

Mizulienka - idete si dat preuradit pohlavie babatka? Tebe uz tiez pekne cislo svieti, rovna polovica.

elly111
4. nov 2009

kape práve som sa chcela mizulienky opýtať či už vedia čo čakajú, aj tunylyk, či ... že by dievčatká keď to ešte neviete? U chlapcov to zväčša býva skôr jasné🙂

mizulienka
4. nov 2009

kape - Miska sme nevedeli az do porodu a teraz si asi dame povedat, ale rodina sa dozvie, ked sa narodi 🙂
nech maju prekvapko 🙂
zatial nevieme, zozaciatku som si myslela, ze dievcatko, teraz zasa ze chlapec, tak uvidime 🙂

elly111
4. nov 2009

baby idem ja off drobec sa budí ideme obedovať 🙂
pekný dník želám i keď u nás upršaný

jankamanikova
4. nov 2009

No, mne sa nechce nic robit. To pocasie ma ubija a berie vsetku energiu. Deti jej sice maju dost, ale mna von asi dnes nedostanu. Uvidime, su traja, takze to je na mna riadna presilovka 😎 . Asi ma presvedcia a pojdeme sa prejst, ked sa Matusko zobudi, lebo to je jeden clen nasej rodiny, ktory vzorne spinka. Ale dnes sa prekonal aj Jakubko - od jedenastej do pol jednej ...

nika.r
4. nov 2009

ahojte

my sme sa práve vrátili, vymrzli sme poriadne, dve hodiny sme sa poflakovali, postretali kadekoho, pokecali. A Tomiko nakoniec zaspal v kočiari a ešte terza doma spinká. Nezobudilo ho ani vyberanie z kočiara a vyzliekanie. Tak mám chvíľku pre seba. 🙂

elly, tak teda nám môžeš držať palce. Snažíme sa a akosi nič. ☹ Snáď príde bábo vtedy, keď to bude vhodné. Možno ešte neprišiel ten čas. Uvidíme, kedy príde...

jancia, mne nejde načítať ten link čo si dala

táák, dooddychovala som, Tominko sa ozval. Letím, pa

eminkaa113
4. nov 2009

Ahojte,

teda dani, lili pekne potiahla 🙂

Mne sa už od 16 rokov páčilo meno Ema a Emku aj mám, no keď som bola tehu, túžila som po chlapcovi Martinovi. Tak snáď na druhý krát sa podarí a Eminku by som nemenila. Je taká prítulná, stále sa mojkáme, bozkáme a stískame. Aj keď zaspávame, tak máme čelá a nosíky spojené a dýchame si do tváre 🙂

Očkovanie proti žltačke dáme aj my časom a ešte dáme aj proti kliešťom. Máme lesík za domom, takže Emča keď bude väčšia a bude behať aj po lese, chcem, aby bola chránená.

Všetkým tehu prajem veľa zdravíčka, ale samozrejme aj ostatným mamičkám a deťúrencom.

Ideme kupkať. Dobrú noc.

hribikana
4. nov 2009

janka - ta diki, teraz bulim jak mala, muz s ninou na mna pozeraju, nemozes tehulkam take robit 🙂

katinka0000
4. nov 2009

ahojte!

my sme boli dnes na vylete v dudinciach. mamina isla na 2 tyzdne do kupelov, tak sme ju boli zaviest. nico spal v aute asi 20-30 minut. ja nechapem, kde to chlapca berie energiu. vcera cely den nezazmuril ani oko, vecer zaspal o 21:30, rano o 8:00 bol uz hore a teraz mi zaspal pred hodinou. no vidim to tak, ze ked bude mat 2 roky, tak mi nebude spavat cez den vobec.

danulik: tak taketo nieco by sa nicovi nikdy nestalo. fuha, tolko spat. lili je riadny spachtosko.

nicolasko je tiez hrozne mojkavy. zlate je, ked ho uspavam a lahneme si do postele, tak hned ma chyti okolo krku, pritisne sa pri mna a bozkava ma. je to neskutocny pocit. ved to poznate. 🙂

no tie ockovania. dnes som trochu o tom citala na nete. pre aj proti. ale uz necitam, lebo mi to nahana len strach. proti zltacke dame nica asi aj my ale neskor. a ako pisala eminkaa aj proti kliestom by sa nicovi zislo. manzel mal od kliesta boreliozu. ☹

a musime sa pochvalit. uz 2-3 krat denne nicolasko cikava do nocnika. a dnes sa mi pocikal na postely, lebo som mu dala dole plienocku, isla som zobrat nocnik a on to uz nevydrzal. prisla som do izby, mlaka pod nim a on si pod ritku pchal cistu plienku. tak uz aspon chape, naco sa ta plienocka tam dava.

jankamanikova
4. nov 2009

Ahojte!
Hribi - 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, ja nocnik neriesim. Budem riesit az okolo dvoch rokov, skor nie. Janika a aj Matuska sme ucili az po druhom roku zivota a boli do tyzdna bez plienok. Jednoducho sme to vysvetili, co a ako a bolo to. To je vec mozgu a nie nacviku, dieta to musi pochopit v hlave. Mam kamaratky, ktore ucili svoje dieta na nocnik po prvom roku zivota a este stale maju plienku, ci na noc alebo po vonku. A to su take stare ako nas Matusko. A mimochodom nase deti nocnik nechceli, rovno sadali na zachod 😎 . Tym, ktore nocnik uz riesite, zelam malo nehod a vela uspechov ...

Kati - Nico by si rozumel s Jakubkom, co sa tyke spanku a aktivity 😎 😎 😎 . Jakubko je neskutocny nespac a ani neviem, kde ma tu energiu na to, aby nespal 🙂 .

jancia
4. nov 2009

Baby tak este nieco ohladom ockovania - ale len pre silne zaludky... http://www.cez-okno.net/clanok/rozhovor-o-vakci...
nika.r neviem preco ti to nejde, ja na to kliknem a mne to ide... 😒

elly111
5. nov 2009

dobré ránko,
nestíham teraz čítať ale mám otázočku, máte niektoré skúsenosti so sušičkou prádla? Viem že tuším adrina to riešila. Prečo sa nemá kupovať tá kombinovaná práčka, sušička,...a ak kúpiť akú? S ktorou ste spokojné?
Ďakujem

aktak
autor
5. nov 2009

elly urcite lepsie samostatne, aj ja sa chystam kupovat takze si tiez rada precitam nazory ze co ma mat a co nie, len asi vela mamiciek ju nema, neviem

elly111
5. nov 2009

ahojte už som dočítala
nika tak držím palce, bude to iste v ten správny čas, november je mesiacom augustoviek 😵
aktak ďakujem už som prečítala aj tému o sušičkách a sme rozhodnutí pre samostatné taká čo bude hore na práčke pre tú čo má 6 zmysel 😀
krásny dník želám ide nám návšteva 🙂

aktak
autor
5. nov 2009

tu je nejaka tema o tom? aj ja ju chcem dat nad pracku, len neviem aku znacku a neviem co je to 6 zmysel ale snad nam v obchode poradia, a najdarsej by som vymenila aj pracku alebo teda tu gumu zvonku bubna len neviem kde to maju 🙄
elly aj nejaku znacku tam pisali ze je dobra?

s nocnikom ma strasili vsetky babky aj prababky pri Adamkovi, ze preco ho nedavam uz od 10 mesiacov, som to nepocuvala, ked mal 2 roky a 2 mesiace tak v sobotu rano prisiel za mnou ze sa chce vycikat do zachoda a ze uz nechce plienku, a tak aj bolo, zo dna na den, aj ked v noci sme radsej davali lebo az teraz to vie udrzat aj v polospanku
Adelku tiez nebudem ucit, ale vidim na nej ze to ovela viac vnima ako Adamko, chodi ho pozerat ked cika a kaka takze ona asi zacne skor ale je to na nej, nechame sa pekvapit 😵

Adamko isiel k babke a mala je ako bez duse, neviem ako to s nou vydrzim, strasne sa nudi 😀

elly111
5. nov 2009

ešte sme tu, polovica návštevy zaspala v aute tak sme pozvaní o hodinku my na návštevu, keď sa ich malá zobudí 😀
aktak 6 zmysel je whirpool, aj práčku kúpime takú, majú aj akciu na bosh oboje, no referencie na technickú stránku nie sú tak dobré a my sme s Whi... spokojní celkovo
téma sušičky: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
pa ideme sa chystať von

jankamanikova
5. nov 2009

Jancia - precitala som si to a pripomina mi to jeden film, ktory dokonca dostal aj Oscara. Pozerala som ho uz davno, nazov nepamätam, ale zistim. Neviem, ci fim bol nakruteny podla tohto rozhovoru alebo rozhovor podla filmu 😀 . No, je to diskutabilne. Znie to hrozostrasne, ale dalo sa to predpokladat. Musime uznat, ze tato doba nie je dobou cisteho stitu a znie to neuveritelne, ale farmaceuticky priemysel bol, je a aj bude velmi silnou odvetou, kde sa odohravaju rozne veci, ktore by sa diat nemali.

iwuskaaa
5. nov 2009

Ahojte maminy 😉 ,
už som Vás dočítala 🙂 .

Danielka, tak Lilly pekne potiahla, keby si bola vedela aj zabaviť niekam môžeš ísť, čo? 😀 . My sme včera mali rekord v dennom spánku, potiahol si tri hodiny 🙂 . Aj dnes by mohol 😀 .

Janci, ak je to iba pre silné žalúdky, tak radšej to nejdem čítať 😒 ☹ . Presne ako píše Janka - farmaceutický priemysel je veľmi silnou odvetou. Mala som možnosť pracovať, síce iba krátko v takom smere a viem ako sa firmy predbiehajú a ponúkajú nehorázne peniaze, dovolenky, poukážky lekárom a lekárnikom, len aby tlačili ich výrobky 😠 . Takže asi viem o čom to všetko je a doplácame na to my 😒 .

Katinka, tak ste mali super výletík 😉 . Aj môj ocino je teraz na liečení, ale v Trenčianskych Tepliciach 🙂 .

Krásne mená ste pospomínali 🙂 . Všetky 😉 .
Mne sa páči pre chlapca ešte Tomáš, ale druhé bude dievčatko, to už viem 😀 . A ak by to bolo na mne iba, vyberala by som z týchto mien: Sofia, Laura, Lea, Ayliee...ale neviem, či by prešlo aspoň jedno u manžela 😠 😀 . On sníva iba o Peťke 🙂 . Ale ja som si vydupala Davida, tak možno mu urobím po vôli 😀

No rozpísala som sa nejako, idem dorobiť palacinky 😝 🙂

tamita
5. nov 2009

Ahoj dievčatá,
nakúkam pri pití kávy 😕 ,
vonku hnusne,v BB sneho-prší-kedy-tedy...no ideálny čas na tie prasacie bacily !!! Mohlo by zafučať od západu,nech ich šuchne nazad na Ukrajinu 🙄
Riešite sušičky prádla??? 1000x odporúčam 😉 So šietym ani iným zmyslom neporadím,lebo ja mám už asi 8-ročnú prababku elektrolux v podstate s manuálnym programovaním,ale je to úplný nezmar a spoľahlivo funguje.Práčku mám odvtedy už tretiu a zdá sa mi,že čím komplikovanejšia a drahšia,tým vačší prú.er 😨
Pôvodne mala stáť tiež hore na práčke,ale bol k tomu potrebný rám,ktorý nemali,tak sme ju postavili vedľa a aj my to tak lepšie vyhovuje,dali sme na práčku a sušičku prac. dosku a skladám tam prádlo-hned ako ho vyberiem a zostane skoro ako vyžehlené. Ale zas jedna na druhej šetrí miesto.
Solo sušička má väčší bubon,ako ked je spolu s práčkou a šaty sa preto nepokrčia pri sušení.A tiež ked je to spolu,tak komplikovanejší mechanizmus a väčšia pravdepodobnosť poruchy...
Ja si už vôbec neviem predstaviť,že by som mala vešať v takomto počasí vonku...alebo rozkladať sušiaky...
ale v lete nechám na polovičný čas v sušičke,aby sa vystrelo a potom dám na slnko
Madi - bolo to v novembrovom Zdraví 😉
Anula - no chvalabohu,že si nakukla,držím všetky končatiny,nech to máš čím skôr v pohode za sebou
Tehulky myslím na vás často,že vám to uteká voľajako rýchlo a spomínam na svoje bruško pred 2-mi rokmi
Lenka,Bammbi 😵 😵 tak chlapci,to je paráda - dobre naplánovaná 😉 Moje skúsenosti hovoria,že je lepšie mať najprv babu a potom brata,lebo staršia sestra bračeka cepuje a umravňuje 😀
ja to mám naopak a syn učil dcéru samé somariny a lotroviny a robil jej naprotiveň 😠
Ale synovia sú spravidla väčší mojkoši k maminám a dcéry sú ocinove princezné. A tam,kde sú iba synovia,tam je mamina vzácna stále,lebo všetci chlapi doma si ju strážia 😵
Ale zase mať aspoń jednu dcéru je super ...
čaute šeci 😅

tamita
5. nov 2009

Iwus 🙂 ,máš u mňa bod za Leu 😉

angelina22
5. nov 2009

dievčatá,,,čaute, neviete mi niektorá poradit, malá sa mi aj 10 x v noci budí, len sa prisaje ani nepije, dudu odmieta namiesto cicky, vyhodí ju hned,,,,budí ma a ja som potom v práci ako dolámaná, chcem ju už odstavit,ale neviem ako,,,aj antikoncepciu si už chcem nasadit,,ale musím ju odstavit a tak si nasadit,,takže,,,,,,brrr 😖 ☹
konecne nam prisiel domov tatik, chystáme sa na svadbu do trenčína,,,,mojho manžela brat sa bude ženit...
dufam, že ste všetky o.k,, hlavne tehulky,,,,

jancia
5. nov 2009

tami no konecne aspon trosku aj ty prispejes s pismenkami... polepsi sa 😉

Janka no podla toho by sa fakt dal nakrutit jeden horor ale podla skutocnej udalosti...
...ja inak neviem, cim viac o tom citam, tym viac sa mi nechce do toho ockovania vobec, dnes sme mali ist ale sme to presunuli na 19.11. tak uvidime... Ale zase zakryvat si pred tym oci asi tiez nie je to spravne riesenie... ja len verim a modlim sa aby sme mali vsetky deticky zdrave a boli v poriadku 😔.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre