Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
4. okt 2008

jancia je to tu 😀 , za to ze si mi priniesla ranajky po porode aj za ostatnu pomoc, dik 😀, ty si bola podnet na vytvorenie albumu, tak prosim some pictures 😀
vsetkym zelam krasny vikend

jamaica77
4. okt 2008

Pipinka - Ryan je rozkosny 😵 , nadherny uces ma 😉

oraia
4. okt 2008

jamaica...a ako pracu robis, ked pises ze chodis do prace?

kape
4. okt 2008

Anula- ja som mu davala nutritton do mliecka, robila som to redsie aj hustejsie , ale napriek tomu sa Samko pogrckal, ale opn negrcka po kazdom papani. Grcka hlavne vecer cez den az tak casto to nebyva, to len raz za cas. Niekedy si grcnelen trosku a niekedy vela a my sa kojime vacsinou v 45 stupnovom uhle. No co uz ja len dufam, ze okolo troch mesiacov nas tieto pociatocne babtkovske problemy u vsetkych pominu.

Inac nas Samko mal vcera taky den ze sa poriadne nepokakal a k veceru uz bol poriadne nervozny z toho, si neviem predstavit zeby to bolo nejakych 4-5 dni unho, tak sme skusali aj rektalnu ale velmi sa nam brusko uvolnit nepodarilo a pri rannom krmeni dnes sa tak skrucal az to vsetko klasicky na mame z neho vyslo vonku. Ja som najlepsi uvolnovak prenho 😀 A to byva tiez pokakany niekedy az na chrbatiku pri krku a ja mavam niekedy okakane aj nohavice co mu to prejde cez plienku, ale ked mu to pomoze tak samozrejme ze to nevadi.

Vcera som citala clanok, kde bolo napisane, ze 4-6 tyzdnove babatka teda len 6 percent z tejto kategorie prespi celu noc. My medzi tych slabych 6 percent nepatrime. Ako inac ratate vecerne krmenie? Lebo ja ked ho nakrmim napr. o pol desiatej vecer to do vecerneho krmenia neratam, lebo to sme s manzelom este nespali, takze ratam potom to okolo jednej a potom okolo piatej a potom zas okolo siedmej uz neratam lebo to uz vstavame.

vejinka
4. okt 2008

pipi..waaaw ake vlaaasky..no moj sa pri nom citi ako plesaty 😀 😀 😀 😀 ta musela inak palit zaha...take vlasy som este nevidela na novorodeniatku...fakt nadhera..duuufam ze nevypadnu..ako vsade pisu ze prve urcite vypadaju a nahradia ich silnejsie lebo tieto su ako paperko 😉

elly111
4. okt 2008

ahojte konecne som pozrela albumiky, krasne fotocky a nadherne babatka 🙂
kape fakt pekne fotky a pekny baculko a jamai my uz tiez obliekame oblecko 3-6mes, musim ist vsetko nakupovat znova, vacsinu veci sme ani raz neobliekli 😀
ze prespat celu noc 😀 , to je fakt vtipne, my papame o 20, 22, 1.30, 3.30, 5.30, to uz vstavame, ja som zasa dnes citala v casopise ze je dost deti ktorym staci od narodenia spat 12hod/den, ze je to velmi individualne. Nas toho vela cez den nenaspi, len obcas take 20 minutove spanky, ale nastastie aj ked je hore tak sa zabava vacsinu casu sam a stihnem co to doma porobit. Dnes ovaram nasu bio mrkvicku ktoru som zasiala na nasom pozemocku /zrusila som cast travnika 😀 / a idem mrazit aby sme mali na prve prikrmy okolo Vianoc 😀

kape
4. okt 2008

Elly- no kazdy na nas pozera ze ake velke dieta mame, ja som taky stupel. A to som sa pocas tehotenstva neprejedala a da sa povedat ze sa zdravo stravujem.

Nas vo vnutri toho tiez vela nenaspi, takze my mame cez den taky rezim, ze doobedu je vacsinou na balkone a to si pospi take 3-4 hodinky, potom poobede je este vonku, tiez si pospi nejake styri hodinky, medzi tym doma ma kratke spanky a este ak sa zadari si pospime spolu, ze on spi na mne. To tak hodinku hodinku a pol, popripade zaspi v manduce, ale tu az tak casto nepraktizujeme zatial.
Inac bez balkona by sme to mali dost tazke, kedze nemame po ruke ziadnu babku a dedka.

oraia
4. okt 2008

hmmm... tak my asi patrime k tym 6% ...lebo nasa mala spi od 23tej do siestej-siedmej rana 😉 tolko nenaspim ani ja a to som spachtos 😀

glia
4. okt 2008

ahojte kocky...my tiez patrime medzi tych 6%...to maju v krvi...takyto spachtosko bol aj lubosko...matko spava od 23:00 do 6.-7.00 😉

vejinka, nie vsetkym detickam vypadaju vlasky...nasmu luboskovi nevypadali a u atka to tiez vyzera, ze ostavaju 😎

glia
4. okt 2008

ha, citam, ze u oraie je to tak isto 😀 maju rovnake biohodiny... 😝

jancia
4. okt 2008

caute babeny

no elly - Evka - konecne albumik 😉 hihi no a nemas zaco, vdacne 😵 no hlavne ked clovek vie aky je porod vycerpavajuci tak je to samozrejmost 😉
fiiiha ze vy uz tiez davate oblecko 3-6? no pekne ste sa vytiahli, maly je zlatucky smejko 🙂

pipi Ryan fakt nema chybu s tym beckamovskym ucesom 😉

bibianna
4. okt 2008

Baby, na dnes mám dosť, dnes mi dal riadne zabrať.

katinka0000
4. okt 2008

ahojte!
pipi: zmen si v pase, ze uz mate chlapceka a nie ze cakate. 😉

nas maly vcera prespal od desiatej do stvrtej rana. a predtym spinkal do piatej rana. takze to sa rata, ze prespal celu noc?

katinka0000
4. okt 2008

inak je hrozne zlaty. dnes sme boli na nakupe v tescu a okoloiduci ho neskutocne obdivovali.

anula
4. okt 2008

Caute,
Janci, mali sme tie vaky 2 tyzdne ☹

Pipi, aky pankac 😀

stankaji
4. okt 2008

Ahojte!!! 🙂 🙂 🙂

Pipinka - zdravim ta, maly je krasny vlasaty frajer

KOSICE!!! - mozme dat stretko, ked sa umudri pocasie??!! 😲 😲 😲

...ozaj tutu mutu je fakt akoby poprve, uuufff 😝 😝 😝

kuratenko11
5. okt 2008

Ahojte maminy,prosim o radu,nas maly ma asi mucnatku/zabku/,ma biele flaky na vnutornej strane licok,viete my poradit co na to?Je mrzuty,papa po malych davkach a casto.Dakujem

katkateplice
5. okt 2008

ahoj, my sme mali tiež žabu a doktorka nám dala NIZORAL tabletky, ja som tabletku rozmrvila medzi lyžičkami a potierala som mu to pred kojením na vatovom tampóniku. Po dvoch razoch bolo po žabe

amyenya
5. okt 2008

ahojte, len narychlo, nemam bohuzial cas sem pisat, ale vsetkym dodatocne gratulujem a prajem krasne a zdravucke babatka.

amyenya
5. okt 2008

pridala som konecne fotky do albumu a poprosim pridat fotku nickyho do augustoviek, dakuejm a drzte sa . my sme ok, len je toho vela a nemam kedy sem pisat. 🙂

oraia
5. okt 2008

stani....ze vraj uz cez tyzden by malo byt lepsie pocasie ...tak mozme niektory den

danulik
5. okt 2008

ahojte kocky, ako ste vikendovali?
my sme dnes boli na vyletiku na donovaloch, pridala som aj nejake foto, mozte kuknut 😉
inac sa mame dobre, lilinka rastie, 56-ku uz neoblecieme, nosime 62-ku, ale musime dokupit nejake oblecko, lebo uz nam dochadza 😀
idem pokukat vase albumiky, som zvedava ako augustovciatka rastu 😉 ..teda ak liluska dovoli 🙂

lalunna
5. okt 2008

a to ako zistite ze ma tu mucnatku, zabku?
lebo aj moj maly ma take biele v pusinke ale pripisovala som to mliecku

lalunna
5. okt 2008

danulik, vy ste riadne naobliekani na tych donovaloch, my tu dole 😀 sme mali dnes uplne teplucko, chodila som po vonku v tricku s kratkym rukavom, sice iba chvilku, potom som si dala mikinu

danulik
5. okt 2008

noo..kukla som par albumov - krasne deticky mame 😵 🙂 😉 radost pozerat 🙂

lalu - strasna kosa tam bola, fukal hrozny vietor, tak sme sa museli naobliekat 🙂 a akurat sme si hovorili, ze chudaci blavaci ked tam pridu, maju riadny sok 😀

lalunna
5. okt 2008

to verim 😉

inak co sa tyka spanku nasho uz 8 tyzdnoveho synacika, teraz pocas dna dava take 10 az 30 minutovky vovnutri, vonku pospi aj hodinku dve v kuse a vecer spava bez prestavky od cca 21 do 4, to sa napapa a so zatvorenymi ocami v polospanku odtrpi koliku a potom sa zobudi o 7 ze hihihihahaha pome sa zabavat 🙂

danulik
5. okt 2008

lalu - my sme na tom podobne, uz to zacina mat naznaky "rezimu" 😉 cez den 10 - 30 minutovky, vonku v kociku spinka hodinku - dve, niekedy vydrzi aj tri, okolo siedmej - osmej vecer kupeme, potom spinka pri telke v lehatku, okolo devietej - pol desiatej (prave teraz 😀 ) sa rozplace, napapame sa a ideme spinkat.. potom sa zobudi vascinou okolo tretej, do stvrtej papame, prebalujeme a tak, zaspinka a zobudi sa o nejakej pol osmej, napapame, prebalime a podla nalady bud este zaspinka alebo uz vymysla 🙂

basky
5. okt 2008

Lalu, my sa bavime teraz 😉
Babulky, mate uz nejaky zabehnuty cyklus doma? My sa snazime ale nejak sa nedari. Okupeme, dame papat a niekdy sa spinka a niekedy nie, ako dnes. Velke oci, smiech a pustame si teraz kolotoc, spanok veru este daleko. Papali sme o 20h, predtym kupkali, a mam pocit, ze pockame do 23h a papame znova. Teraz nam tu Simonko keca a keca ... je perfektny 🙂 Po jedle si zdriemol len pol hodku.

basky
5. okt 2008

No ako citam, rezim Vam uz zacina. Nam dnes spinkal Simi poobede 4h vkuse, ako drevo, boli sme cely cas vonku, a on nie a nie zobudit. Doma sa tiez neprebral, papkal pocas spanku.
Strasne je mu fajn na vzduchu vonku, aj balkone. Domav byte tolko cez den nenaspinka.

basky
5. okt 2008

Lalu, keby si mala zabu, Pa´tko by nechcel papat alebo by pri tom plakal. My sme mali tiez zo zaciatk utrosku biele v puske, od mliecka, pozrela sa na to lekarka, a vraj to je normalne. Teraz uz nemame biele nic.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre