Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
15. dec 2009

Elly111 - 19. 12. 2007 bol co za den, ja viem ze som to zistila okolo tohoto datumu, ale pamatam si len ze bola sobota.

tinka66
15. dec 2009

Jankamanikova - neskutocne ti dakujem za tvoj prispevok, si strasne zlata...ale aj vam ostatnym, ste ma pookriali......skusam radsej na nic dopredu nemysliet, ved nejako bude a hlavne je este skoro....

Novym tehulkam velmi tiez gratulujem, basky nechapem....utekam, prave som dovarila spanielske vtaciky, malu davam k tetam na hodinku madarciny, celkom super jej to ide a ja idem kuk do prace, mam tam este nejake povinnosti....papa a krasny den

tinka66
15. dec 2009

kape - mozno by sme tiez mohli na tu 10, ved uvidime ako to bude monike vychadzat...

bammbi
15. dec 2009

Pridavam sa, nech ma tato strana viac prispevkov od tehuliek ako netehuliek 😉 😀

Nika.r, Tinka aj Basky - uzasne spravicky, srdecna gratulacia!!! Nech vsetko dobre dopadne a nech ste s bambuliatkami zdrave!!! 🤐 😵

Chcem len povedat, ze nech su tie pocity na zaciatku akekolvek, postupne sa uplne menia. A ked sa pozerate na svoje dieta ako sa hra s inymi detmi, urcite Vas to pre svedci, ze surodenec je ten najkrajsi darcek, aky mozu dostat. Deticky vo veku okolo 2 rokov povazuju babatka za fascinujuce, presne ako pise Janka. A ked trosku podrastu, uz si to bez seba ani nevedia predstavit. Tu na konikovi je jedna diskusia o tom, ake zmiesane pocity mali zo zaciatku druhykrat tehotne maminky s malym babom doma, napriek tomu sa po par rokoch kazda vyjadrila, ze keby mali znovu na vyber, naplanovali by to takisto... 😉

aktak
autor
15. dec 2009

tehulkam gratulujem 😵
pametam si na pocity ked sme zistili ze cakame malu, od polky tehu som Adamka nemohla nosit, citila som sa hrozne akoby som ho bruskom o neco oberala, bala som sa ze sa mu nebudem moct venovat a tym bude trpiet, ale je to len dobre ked sa dietatu naordi surodenec, ziadna hracka ani venovanie sa mu to nemoze nahradit, napriklad znami nemaju dalsie dieta lebo ze chcu mat na toto cas, ze ho chcu naucit lyzovat a s dalsim babom by sa to nedalo 🤐
ja som teraz nadsena ako s amoji dvaja hraju, vsetko robia spolu

bammbi
15. dec 2009

aktak, jankamanikova,
mohli by ste mi prosim uprimne odpovedat na 2 jednoduche otazky?
Mate pocit, ze by ste sa svojim prvorodenym venovali menej alebo ich o nieco ukracovali kvoli druhemu dietatu?
Mate pocit, ze si ich uzivate menej, ako keby ste nemali druhe dieta?
vdaka 😉

iwuskaaa
15. dec 2009

Prajem všetkým pekný večer, idem prispieť, nech nás tehuľky nevytlačia 😀 😀 😀 .

Elly, na šťastie sa mi podlaha podarila vydrhnúť, tak sa na rozbitú fľašu s červeným vínom už zabudlo 😝 . Len Dávidko kde chodí, tak ukazuje na hlavičku a buch, buch, že som ho bila, čo nieje pravda, iba som nakričala 😀 . Ešte si budú myslieť, že ho doma tlčieme 😝 .
Ja som dovarila polievku na zajtra, takto to mám kľudnejšie, keď malý spí 🙂 . Ešte musím vymyslieť, čo uvarím ako druhé, neviem.
Elly, ja som zistila, že som tehotná 22.12.2007. Bolo niečo krásne. Mali sme za sebou prvú noc v novom byte, pred dverami Vianoce 😵 . Nikdy na to nezabudnem 😵 .
Aktak, tak Ty si aj stíhaš dosť porobiť doma, keď sa Adamko s Adelkou spolu hrajú? Nebehajú za Tebou, vedia sa prehrať? To je určite veľká výhoda, dúfam, že tri roky rozdiel nebude taký veľký 🙂.

danulik
15. dec 2009

ahojte,
iwus ma upozornila, ze tu pribudaju tehulky, tak som sa prisla pozriet 🙂
blahozelam, dievcata 😵 a obdivujem vas, lebo ja by som si este netrufla 😅 aj ked z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze mat surodencov v podobnom veku je super!! my sme styria a rozdiel medzi nami je vzdy 2 roky 😉

idem este citat..

danulik
15. dec 2009

naozaj sme uz asi v mensine 😀

ja som zistila, ze som tehotna 14. decembra, cize vcera boli 2 roky 😉

katuska.
15. dec 2009

musim daco pripisat teda, ked je v kurze sutazenie 😉 ale co vam napisat? 😀 volala som s ockom cez skajp a mareka som sa pytala, ze kde je babatko schovane a o mi vyhrnul tricko, prstekom ukazal na brucho a vyslo z neho nieco ako uhehe, take koudiovske 😀 sme sa isli popucit od smiechu

iwus, znie to super, je prva noc v novom byte, vianocna nalada.. hm.. ja som to zistila v den, ked sme mali v praci kapustnicu, nemohla som sa dockat cesty do ke, trvalo vsetko tak straaasne dlho.. a mozem povedat, ze druhe tehotenstvo si uzivame viacej aj s manzelom. uz je to take ine, ked vieme aky zazrak sa vyklul z takeho nic.. a cele je to take, ze uz nestresujem, vsetko si uzivam.. a menej myslim na starosti, lebo marek ma celkom zamestnava. juj, ja sa tak tesiiim..

a davidko zlaty ako zaluje 😀 teda ako si vymysla 😉 uz je to tu..

idem sa pomaly chystat spat, aj ked poobede som si vlastne s marekom pospala pekne 2hodky 🤐 dobru noc vsetkym maminkam, drobcom a aj drobcekom.. 😵

danulik
15. dec 2009

tie nase deticky su riadni certi a certice 😀

lilienke asi idu dalsie zubky, lebo sa chce nosit iba na rukach a dnes uz mala aj mierne zvysenu teplotu, tak som zvedava, co z toho bude.. zatial ma stale iba dva 🙂 🙂 🙂

tunylyk
15. dec 2009

ahojte,už malý haji,tak ešte na chvíľu nakuknem 😉 tak mne to predošle tehu potvrdil doki presne na Mikuláša 🙂
ešte pridám Kubkovu obľúbenú vylomeninu,keď niečo vyvedie,len sa ho opýtam,kto nepočúva a kto dostane na dupu,tak s kľudom angličana zahlási ťaťa 😀 😀 😀

iwuskaaa
15. dec 2009

Danielka 😉
Katuska, presne tak, pekne si vymýšľa beťár malý 😀 .
Ja sa bojím toho, že to druhé tehotenstvo si nebudem už tak užívať. Že je tu už Dávidko a nebudem mať na to čas. Neviem, mám z toho taký pocit. Keď sme boli dvaja, mala som čas si ľahnúť, vyložiť nohy, hladkať bruško, hodiny tráviť na nete a hľadať kočíky, veci a všetko potrebné pre bábätko. Tak preto neviem, ako to bude pri druhom tehu 🙂 .
Idem si ľahnúť, mám migrénu a je mi zle 😔 . Dobrú noc 😉

aktak
autor
15. dec 2009

bammbi, uprimne musim povedat ze ked som s Adelkou otehotnela, bola som este na skole a slubovala som si ako ked skoncim malemu vsetko vynahradim, a zrazu do toho prislo babo takze som si aj poplakala, ze sa mu nebudem moct venovat a tak, ale asi aj vdaka tomu ze bola Adelka najlepsie dieta na svete (plakala asi 1x za tyzden, po porode prvy krat az po 4 dnoch 😀 spala od narodenia celu noc, s max 3 kojeniami aj to len vynimocne, cez den kukala ako s hrame a absolutne nic nepotrebovala ani nosit ani nic) tak po jej narodeni sa vsetko zmenilo k lepsiemu, cas pre Adamka som travila intenzivnejsie a on bol a je MAXIMALNE OBOHATENY tym ze neni sam pupok sveta a ze musi pockat, pomoct, rozdelit sa, dat cumlik a vsetko to robil a robi velmi rad, berie to AKO SAMOZREJMOST takze som sa dvojnasobne z nich tesila, a naozaj ta laska sa zdvojnasobi, aj ja sama som stasna ze okolo neho babky a dedko a ostatni nebehaju ako okolo jedinacika ale ze vzdy zapoja aj malu a tesia sa navzajom jeden z druheho, ked sa pozriem na rodicov co obletuju a ofukuju svoje jedine dieta (nechcem nikoho urazit vas co mate jedno 😉 ) tak mi je to take smiesne obcas, ale to fakt len v dobrom 😉

cize bammbi
prva otazka: venujem sa "menej" - casovo ale intenizivnejsie, obohacuje ho navyse dalsi maly clovek, a neukracujem ich o nic lebo maju jeden druheho a ja som tu pre nich stale, a take nazory ze mat jendo aby som ho naucila plavat a lyzovat tak to u mna moc nezabera, trosku ine mam priority
druha otazka:
uzivam si ich urcite viac, hlavne ked vidim ako spolu komunikuju, hraju sa, a nekedy ked mam "plne zuby" 😅 napriklad citania tak sa idem blaznit a steklit s malou a ked mam plne zuby lozenia a vyliezania tak idem a kreslim alebo varim s Adamkom, takze praveze mi to navzajom odlahcuju ani o tom nevedia

iwuska casto aj nestiham, a nekedy si aj poviem ze kaslem na to, snazim sa porobit ked je doma manzel alebo pride k detom babka, lebo nekedy sa pekne hraju, inokedy nacvicuju gymnastiku a treba ich strazit a inokedy ma drzia za nohy a figu by som spravila a este by som aj bola nervozna ze som len tu figu spravila 😀

som sa rozpisala, som zvedava kto to bude citat 😀 😀 😀

nika.r
15. dec 2009

ahojte 🙂

katuska, dobre si pamätáš, Tomáško sa narodil v júli. Ale aj ja aj manžel sme augustoví, tak budeme pekne letná rodinka,budeme asi každý leto robiť jednu veľkú narodeninovú párty.🙂

Cez obed si teraz tiež vždy s Tomáškom pospím a kupodivu stihám všetko aj tak. Tomáško je teraz úžasne zlatučký, ukazuje sa, že to bude asi typický citlivý ráčik. Stačí, keď niečo zle urobí, že dvihnem hlas. On je veľmi citlivý na to, keď sa hnevám, hneď ku mne pribehne a hodí sa mi do náručia a pusinkuje ma. Ja som naňho nemusela ani len dvihnúť ruku už riadne dlho. 🙂

Nepamätám už kde, ale niekde som čítala peknú myšlienku: "Dieťa, ktoré sa nenudí, nezlostí". A fakt musím povedať, že sa teraz toho snažím držať a stále mu vymýšľať nejaký program a posledné týždne vôbec nemáme problémy so správaním. Dnes sme sa hrali tak, že z mištičky vyberal kávovou lyžičkou gombíky. Trénoval jemnú motoriku, neskutočne sa tešil, keď sa mu to podarilo a ja som mala dobrých 20 minút pokoj, ležala som pri ňom a nevedela sa naňho vynadívať. 🙂

aktak
autor
15. dec 2009

iwuska k tomu uzivaniu si tehu, by somto prirovnala z vlastnej skusenosti napriklad ku pripravam svadby 😉 ked ju chystas, je to pre teba najdolezitejsia vec na svete, nektore veci riesia nevesty uz rok dopredu a za fotografa alebo nejaku kapelu by aj vrazdili, po svadbe si fotky vyvesia po celom byte, ale ked sa im narodi babo (snad nehovorim len z vlastnej skusenosti) tak sa na svadbu pozeraju uplne inak, uz ich to tak netankuje, a ked nejaka kamaratka podobne "šalie" pri pripravach tak sa ja teraz len pousmejem 🙂
rovnako s tehotenstvom, uz si vsetko prezila, nemusis nic studovat, vies co ta caka, tak si radsej budes uzivat maleho a tesit sa na babo 😉

zas dufam ze som nikoho neurazila, nechcem znevazovat ani tehu kurzy a prednasky a tak, ale ked si tym raz prejdes tak proste je to druhy krat ovela pohodovejsie 😉

nika.r
15. dec 2009

aktak, ja som prečítala, krásne si to napísala. 😵

mizulienka
15. dec 2009

aktak aj ja som precitala a tiez sa mi to paci :0) dufam, ze aj u nas to bude s druhym babom tak isto 🙂

nika - aka pekna hra, ze vyberat gombiky z misticky 🙂 mate aj nejake ine zaujimave hry?
mam pocit, ze sa s miskom hram dokola to iste a nic kreativne ma nenapada ☹ piekli sme spolu vianocne kolace, ale to uz mame za sebou a uz aj mne sa ziada zahrat sa nejak inak, ako len stavat kocky, veze, citat knizky a kreslit 🙂
dakujem za tipy 😉

nika.r
15. dec 2009

mizulienka, ešte občas tancujeme kolo kolo mlynské 🙂 to som raz len náhodou skúsila a on to hneď pochopil a hocikedy ma chytí za ruky a točí dokola, že poďme si zatancovať. 🙂

inak veľmi veľmi odporúčam lego duplo. Náš Tomi náhodou našiel už viac ako pred dvoma týždňami svoj vianočný darček v skrini a odvtedy sa s nim hrá každý jeden boží deň. 😀 Máme také lietadielko a on vkuse točí vrtuľkou, dvíha lietadielko a napodobňuje vrčanie, pekne sa naučil doňho vkladať postavičky a je k tomu aj pár kociek a už ich vie skladať. Takže na Vinoce sme kúpili ešte jeden kúsok - autobus a už terazvidím, že s nim bude chodiť aj spať. S vrtuľkou z toho lietadileka totiž pár dní chodil úplne všade, chcel ju brať so sebou aj vonku na prechádzku. 😀

jankamanikova
15. dec 2009

Ahojte ...
Blahozelam k novym tehulkam a velmi sa tesim, ze to mozete znova prezivat rovnako a spolu a ze este aj babetka budu rovnako stare. Je to vlastne jedno, hlavne nech ste zdrave a stastne ...

Bammbi - Aktak to napisala tusim ja za mna. Akurat u nas je ten rozdiel, ze my sme chceli hned deti za sebou. Lebo sme vedeli, ze surodenec je pre nase dieta to najlepsie, co mu mozeme dat. Ostatne veci napisem neskor, lebo Jakubko mi este nespi a pobehuje tu s mojimi hrncami a tvari sa, ze to moze robit 😀 😀 😀 .

eminkaa113
15. dec 2009

ahojte,
v prvom rade gratulujem novej tehuľke 😉

Ja som zistila, že som tehotná až 1.2. - vtedy som bola v 6tt, ale cítila som to skôr, aj keď 2 testy mi to nepotvrdili. Mne hneď narástli prsia, tak som si bola istá. Emka sa mala narodiť až 15.9. a hopla, o 2 týždne skôr...
Ja som si tehotenstvo maximálne užívala. Nemala som ranné nevoľnosti, neviem, čo je to mať záhu, mne len pekne rástlo bruško.... Ja by som ho nosila asi stále. Aj keď sa Emka narodila, som lekárke povedala, že mi bude chýbaťDa 🙂
Dani - so zúbkami už dobiehame, druhý zúbok je už na spadnutie 😀
To, čo napísala aktak - úplne súhlasím, keď to už raz prežijem, berieš to úplne inak, vieš do čoho ideš... A ten kto chce, sa dokáže venovať aj viacerým deťom...

eminkaa113
15. dec 2009

kolo kolo mlynské tancujeme aj my, veľmi ju to baví, len sme to museli skrátiť, lebo hneď sa najviac teší na to, ako ju zdvihnem a zatočím. Niekedy si zmyslí a robí to aj sa a začne sa dokola točiť, aj sa jej hlavička točí.
Emka sa tiež veľmi rada hraje s kockami, vie ich zakladať do seba a urobiť vežu alebo jej ja niečo postavím a ona to do detailu rozloží 🙂
A druhá naj hračka je kočík s bábikou, uloží si ju do kočíka a vozí po celom dome. A lopty, tie máme ustavične po celom dome a stále robíme gooool, goool, aj keď máme dievčatko. Totiž, máme aj hokejku a hrajeme aj hokej 😀

mizulienka
15. dec 2009

dakujem nika 🙂 my tiez tancujeme kolo kolo mlynske, teda Misko tancuje sam, jedna ruka hore a toci sa a baaaac :0)) no zlaty je pri tom 🙂
nad tym legom duplom som uz rozmyslala, tak mozno este napiseme jeziskovi :0)

aktak
autor
15. dec 2009

jankamanikova no my sme druhe neplanovali, vlastne ani prve 😀 na deti, a este rychlo po sebe treba odvahu, a tu sme nemali, ale teraz som stastna ze je to tak, lebo keby bolo na nas, mozno by sme len teraz cakali prve a druhe by bolo o 5 rokov a to by som nechcela, sme naozaj stastni ze to Pan tak zariadil 😵 len keby viac posluchali a menej vymyslali 😀

basky
15. dec 2009

Ahojte,
dakujem velmi pekne za gratulacie 😉

Katuska, jasne ze sa velmi tesime 😉 Simik neviem, ci to vnima spravne, no hladka mi brusko, pusinkuje, mojka sa atd.
No niekedy si aj on vytiahne tricko hore a hladka si brusenko, a tak pobehuje po byte, aj si povie ze babo babo .... strasne je podareny pri tom.
Ked uz budeme mat velke brusino a riadne kopance, ukazovat v knizkach, mozno to uz pochopia, uvidime 😉 Este necitim velmi pohyby, len take prelievanie, mraucenie, a ty?

Inak my sme babo este neplanovali, az tak o rok, dva ....cize to bolo velke prekvapenie, az po 2 mesiacoch mi to doslo, ze asi sa nieco deje, ze meskaju a treba si kupit niekolko testov. A bolo to tu 🙂 Preto tie moje myslienky a obavy boli vselijake, hlavne ako sa budem stihat venovat aj Simokovi, ked nebude mat este ani 2 roky .... no uz je dobre, zvladneme, no nie babulky? 🙂 Sice toho bude na nas viac, ale dvojnasobne stastie a radost doma 😉

basky
15. dec 2009

Katuska, pokial nie je teplotka, moze sa chodit von, dokonca na soplik to je velmi vhodne, prec z toho sucheho vzduchu v byte.
My mame strasne sucho v byte, az mi tvar skrucalo, a to som sa stale kremovala. Zapiname uz na noc a poobedny spanok zvlhcovac, lebo sa tu nedalo zit, no je to podstatne lepsie. A to mame zapnuty len jeden radiator a aj to nie naplno, a vetrame stale.

jankamanikova
15. dec 2009

... a som tu. Inac dnes sme boli vonku, teploty uz nemaju. Len soplia a kaslu, ale sli sme sa prejst. To sa moze bez teplot. A okrem toho od stvrtku sme doma a uz to islo na nervy. Vcera sme boli pozriet na Macka (CocaCola kamion), tak trochu sa tiez prevetrali. A dve ho isli hlada znova, ale uz tam nebol ...

Aktat - ja som neplanovala sa ani vydat a mat deti, ale stretla som Janyho a vedela som, ze si nepomozem 😀 😀 😀 😀 . 😀 😀 . A ked som stretla Janyho, tak sme hned vedeli, ze budu z toho aspon 4 deti ... Chcela som toho este vela popisat, ale az zajtra, lebo Jany mi tu huci, ze musim koncit, ze sa musim vyspat aspon trosku, ked sa viac neda. Tak pa.

basky
15. dec 2009

S druhym tehu mate pravdu. Teraz to je uplne nieco ine, no aj tak krasne 🙂 , aj ked uz nie je tolko casu.

bammbi
16. dec 2009

Aktak,
dakujem za odpovede a tesi ma, ze som ta inspirovala k tvojmu zatial asi najdlhsiemu prispevku 🙂 😵
velmi dobre sa to citalo a pocitovo mi to velmi pomohlo... 😵

bammbi
16. dec 2009

Jankamanikova,
tak na teba by som nikdy nepovedala, ze si neplanovala vydaj ani deti. Tomu sa naozaj moze hovorit 'osudove stretnutie' 😀 😉
A ked sme uz pritom 😉 Ty sa neplanujes pridat k nam tehulkam, kedze vam chyba este jedno do vysnivaneho poctu? 🙂 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre