Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
8. okt 2008

ahojte,
vcera sme boli v poradni, lili pribrala za 2 tyzdne skoro pol kila 🙂 🙂 🙂 teraz vazi 4320g (porodna vaha 3410g)
ale mame problem s tymi vyrazkami - poslali nas na kozne, ideme v piatok.. vraj to nie je nic hrozne, ale iba kozna nam moze predpisat nejaku mast a za par dni to potom zmizne.. tak som zvedava 😉

petrzalske stretko - zlatucki ste 😵 a sranda, vsetky mate chlapcekov 🙂
my zajtra chystame BB stretko a to bude zase cisto babska jazda 😀

kikinela
8. okt 2008

Danulik jmna tiež posielali na kožne až 2x a nešla som nechala som to an prirodu a fakt to mal hnisave a škarede ,nezhoršovalo sa to tak som nepanikarila,vynechala som horčicua od vtedy je to v pohode skus vynechavat nejake jedlo a uvidiš sa ma,inak diletacia obličky sa nam zvačšila tak o mesiac na kontrolu a povedia či ideme dalej do bratislavy tak som smutna z toho , ahojte nemam čas velmi držkajte s

klaudinka21
8. okt 2008

ahooj Danulik, mnooo sa tesim len dajte vediet cas a miesto mne je to tiez v podstate jedno som cely den doma, neflakam saaaaa 😀 😀 😀 😀

anula
8. okt 2008

Danulik, hodila som do albumu foto mojej vyrazkatej Klary, nam dobre zabral Bepanthen, foto v ciapocke je par dni po kure Bepanthenom.

Vcera sme mali prvy krat tutu-mutu ☹ 😒 😖 . Videla som vsetky hviezdy od bolesti.

danulik
8. okt 2008

anula - my sme na tom podobne s vyrazkami 😉 uz jej to ide aj dole ku krku, ale dr. povedala, nech jej nedavame nic, kym sa nevyjadri kozna 😒 😖

kiki - u nas to nevyzera ako z jedla, vraj je to nejaka mazova neviem co..

BB - tesim sa na vas 😵

vierusik
8. okt 2008

awojky maminy,
vobec nemam cas sem chodit, no dnes sa mi to podarilo 🙂 no aj to mi maly spinka na prsiach...

malinky Matko je zlatunky uz tyzden prespi celu noc, cca. o 22-23 hod.zaspinka a spinka do rana,budi sa okolo 7. mal asi 2 tyzdne sopliky,tak bol nervozny...

chcem sa spytat mamiciek,ktorym sa narodili vacsie deti, ci je normalna vaha a cm u 7 tyzdnoveho babatka...61 cm a 6000g pri narodeni 54 cm a 3930g

aktak
autor
8. okt 2008

ta dlzka je podla mna v poho, hmotnost trosku vyssia ale sak mozes byt rada nie? 😉

nam vyrazky a skarede drsne licka z nicoho nic odisli, a to to vyzeralo naozaj skaredo 😕 som rozmyslala ci to nemala z toho ze som mala MS a hormony presli cez mliecko aj k nej 🤐 ale to je len moja teoria 😀

anula
8. okt 2008

Vierusik, tu je vacsina chlapcekov pampusikmi 😀

katuska.
8. okt 2008

.. len ten nas je taky rezancek 😅 momentalne 4400g a okolo 58cm

ani, vasa klarka ma strasne pekne oblecko.. zlatucka je

lalunna
8. okt 2008

ahojte,
kape, diki za foto, pridam aj ja moje, ktovie, mozno moje budu doruzova 😀
inak po navrate z prechadzky sa patrik tak posral ze dve plienky bolo malo, chudacik tak to sa skryvalo za jeho nepokojom...
inak ja na tej jednej spolocnej fotke vyzeram ako v 5. mesiaci 😀 to asi z tych kolacikov od janky a keksikov od katky 😉 😕

som po sestonedelnej prehliadke, vsetko tam mam ok, len sa mi este nerospustil nejaky uzlik, tak tam mam taku mini hrcku, ale inak pohoda, vysetrenie nebolelo, doktor bol zlaty, ako vzdy, tak sa pomaly s muzom pripravujeme na den D 😀 😎 uf uf uf 😕

dnes som bola s patrikom na rehabilitacii, podla mna dost nesympaticka doktorka a asi sa zdala aj synovi, cely cas nanu nedovercivo kukal so zvrastenym obocim a pri cviceni ju dokonca oprdol 😀
ty kokso, ale je to veda, ja len ze on otaca hlavku na jednu stranu stale, a ona uz ine diagnozy mu predpovedala, takze oddnes cvicime kazdy vecer rozne cviky...

tami, a ty na aku krizu sa chystas s tymi homeo, ved ty predsa ziadnu mat nebudes, to nevies? 😉

lalunna
8. okt 2008

tami, ved dnes ta doktorka na patrika ze: kolko ma? styri mesiace? a ja ze: este nema ani dva pani doktorka! 😀 kukala jak puk, ze dokrmujete? a ja ze nie iba kojim 😀 nuz to bude asi z tych kukuricnych chlebov co furt ladujem do seba 😀

katuska.
8. okt 2008

.. na tom stretku vyzerate super 😉 uz by sme sa mohli aj my kosicanky nakopnut..

marek spi uz od 12.30h.. neviem, co si mam o tom mysliet.. vkuse na neho pozeram, ci sa len nerobi a v duchu sa zo mna nerehni, ze som mu na to skocila 😀 strasne halusky mi chodia po hlave. vcera som sa rano zobudila a nechapem ako mi to napadlo, ale zacala som mu do pusy davat odsavacku soplikov... az ma manzel stucha, ze co robim.. a ja som sa az potom prebudila a kukala na seba, co mu pcham do pusy.. 🤐 asi to bolo este zo spanku, lebo vobec neviem ako sa mi ta odsavacka dostala do ruky.. ... alebo to mam z tej krizy, co nas uz drzi dost dlho.. asi mi uz cvaka 😅

a uz zas dokrmujem.. pre istotu len striekackou abo lyzickou..

uz je hore, letiim...

vejinka
8. okt 2008

katus..aj ja mam maleho rezanceka..sme boli vcera na poradni a mame 3860g a ked sa narodil mal 3100g

a inak krizu uz mam aj ja..takze som si kupila ricinus...

tamita
8. okt 2008

Lalu - jáj - jasné,som zabudla,ale už ma ťuklo 😀 S Patrika bude nakoniec gymnasta po toľkom cvičení 😅
My sme včera tiež cvičili a masírovali o dušu,lebo už týždeň nekakala a riadne sa jej to zapáčilo.Spievali sme pri tom Kolo-kolo-mlynské a podobné blbostinky a cvičili nožičkami do rytmu.Najprv so mnou bojovala,no potom pochopila a normálne spolupracovala,gúľala očami a uškŕňala sa...a výsledok na seba nenechal dlho čakať,iba do dnešného rána a prišla bohatá nádielka 😀
Anuli - Klárinka je teda riadna buchtoška,zdá sa,že asi preto tak málo spí,lebo stále papká 😝 😅 Ale zlatučká je-kočka riadna-po maminke,no trochu aj po ocinovi 😉

tamita
8. okt 2008

Lalu - tak idem asi aj ja ládovať tú kukuricu v chlebe.A prečo to vlastne toľko ješ-chutí ti??My sme pribrali iba 150g za týždeň a pritom mlieko mám,lebo po kojení odstriekam aj 80-100,no slečna už nechce..Keď jej ešte strkám cicku-že daj si ešte-tak vypľúva- bléé. Asi už drží líniu,máme 4 300g.

lalunna
8. okt 2008

tami, ja neviem spievat a ani nepoznam ziadne spievanky, takze si vies predstavit ako to znie ked patrikovi spievam, toniny rozne a slova su tvorene tym, co sa stalo za poslednych 20 minut 😀

lalunna
8. okt 2008

tami, jednoznacne drzi liniu, noooo pekne 😀
ved 150g je nadnormu, nie? aj ked tieto normy, mne sa to cele zda nejake divne, asi by sa nemalo podla toho dieta hodnotit... patrik uz prekracuje to maximalne rozpatie na grafe, kam toto az povedie sa pytam, ved on bude mat v jednom roku 20kg!!! 😀
takto z neho veru gymnasta nebude, skor vrhac gulou 😀 alebo sumo zapasnik 😀

tami, ja som proste na nich zavisla, ale len na jednej znacke, nie na hocijakych, a nie som sama, ak mozem, ehm, ehm, prezradit, aj basky je 😀 😨 ona dokonca dlhsie ako ja, uz od tehotenstva, ja len odkedy kojim 😀 😀

katuska.
8. okt 2008

..nas bude atlet a rekordman na kosickom maratone 😉

lalu 🙂 potom daju pivko na olympiade..

veji, to ste dobry.. nas mal po mesiaci +280g od porodnej.. ale vela schudol v nemocnici

katuska.
8. okt 2008

joj, tvrdka.. uz mi fakt cvaka, abo mi mlieko nejde do prsicok, ale do hlavy.. 😀

vejinka
8. okt 2008

to aj mne potom ide do hlavy 😀

bibianna
8. okt 2008

Anula, Jancia, ťuťu muťu v pohode. Lalu, aj my od dnes cvičíme cviky na hlavičku. Mám 6 rehabilitácií u doktorky a aj doma cvičiť. Potom kontrola

adrina
8. okt 2008

kukuč...lalu...naši drobci môžu bojovať spolu..Damian mal pred 2tt 6200g...a pri tom sa neprejedá..len on v kuse spinká..budu dvaja sumo bojovníci 😀 😀 😀 ..moj mangel ho volá malý traktorista..,on je taký malý sedliačik...žiaden krk,široké ramená 😉 😉 😉 niekedy po 20-tom ideme do poradne,tak som zvedavá...ale keď si vezmem,že aj matúšo tak do roka priberal a teraz je ako cvernička chudučký...hrúza a des..všetky kosti mu trčia a nič nechce jesť, a keď bol drobec,,ládoval za troch a všetko 😝 😝 😝
pridala som foto 😉 😉 😉

anula
8. okt 2008

Katuska,dik, to jej kupil manzelov brat, Klarin krstny.

Tami, ze buchtoska, podla nasej vahy nema este ani 5 kg, to len liciska ma take.

aktak
autor
8. okt 2008

my priberame 250 za tyzden, a prestali sme kakat, kaka namiesto 6 krat ako predtym len 1 x denne, ale to potom stoji za to a ide cela do pracky 😀

davate deti ockovat mimo povinneho ockovanai? my asi nie 😕

a nausnicky stale sa neviem rozhodnut ci dame, nechybaju mi na malickej, aj ked by s nimi mozno bola zlata, ja fakt neviem 😅

jankamanikova
8. okt 2008

Ahojte!
Lalu - aj nas otacal hlavicku do jednej strany, aj teraz uprednostnuje len pravu stranu. Dr. to neriesila, ze sa sam rozhybe, ked sa zacne gulat. A mala pravdu; teraz, ked sa pretaca, tak je ok. Aj Matusko to mal tak, a nikde sme na rehabilitaciu nechodili.

Aktak - ja davam proti pneumokom, po tretom mesiaci. Este nie na stopercent, ale viac ano ako nie.

katinka0000
8. okt 2008

ahojte!

nika.r: hej, nico je dost sikovny. aj hlavicku uz drzi velmi dlho. dufam, ze mu ta sikovnost zostane navzdy. 😀

inak vcera bol nicolas skoro cely den hore. ale dnes si to vynahradil, zase skoro cely den spal, len doobeda bol hore, co u neho je normalne.

anula: ten vitamin K sa ma uzivat 1x do mesiaca? aj ja malemu davam vitamin D rovno do pusinky na lyzicke, tak nam to kazala doktorka a zda sa mi, ze mu to aj chuti.

mne to tak vyzera, ze nasmu malemu uz bolesti bruska presli. naposledy ich mal 15.9., tak dufam, ze to uz nepride.

tami: aj my sme mali hnisavy vredik z ockovania. ja som mu to doma trochu vytlacila, natrela framykoinon a uz to ma super. musela som mu to vytlacat viackrat, pretoze mu to viackrat nahnisalo. horovila som to doktorke a povedala, ze som urobila dobre. on mi pritom vobec neplakal. ale ja som mu to len tak jemne stlacila a ono to vybehlo samo, mal to riadne nazbierane.

katinka0000
8. okt 2008

danulik: ake vyrazky to ma mala? aj mne sa maly vyhodil a neviem, ci mam s tym hned ist ku lekarke. ma to hnisave, alebo je to len vysyp?

katinka0000
8. okt 2008

ozaj a aky mate nazor na to ockovanie proti rotavirusom???

kape
9. okt 2008

Ahojte.
My sa tiez pridavame do klubu sumo bojovnikov, nas Samko ma nieco okolo 6,2 kg podla nasej vahy a meral pred dvoma tyzdnami 56 cm v poradni. Doma ho nemeriam , len sa sem tam snim odvazime. Tak on bude najmensi sumo bojovnik 🙂 U nas Samka vola ocko buchtik.
Ja sa inac tiez sama seba pytam, ze do akej vahy to takymto tempom potiahneme do 1 roka.

My este stale po jedle trosku grckame aj ked nie po kazdom, ale Nutriton som uz zavrhla jednak maly potom strasne vyvadzal pri kojeni a prisla som na to, ze ked som donho nejaky nutriton dostala mal problem sa potom vykakat.

My dnes ideme na kontrolu usiek nakolko v Ruzinove to nerobili este pokym sme boli v porodnici, dufam, ze nebudeme velmi plakat.

Stretka ako sme mali my tu v BA uz druhe su dobre, lebo tam mamicky prichadzaju na to, ze to co robi jeho babatko je uplne normalne, ze to robi aj to druhe a ze sa netreba vo vela pripadoch velmi stresovat peto a celkovo to posobio taketo stretnutie tak ukludnujuco. My sme si sadli na osviezujuce drinky povolôene pre maminky na poslednom stretku a zas sme sposobili trosku vzruchu ked nasi musketieri zacali plakat v danom zariadeni, tych par ludi co tam bolo hned otocili hlavy a zacali s nami komunikovat, ze to im asi chyba pivo 😀
Tak len dajte stretka aj v inych mestach budete take stastne v ten dany den.
Urcite to dnes potvrdi aj BB.

Lalu ze v 5. mesiaci 😀 Tak Patrikovi musime castejsie ordinovat taketo stretnutia, ked sa potom takto pekne vykaka.

Tak, ktory den buduci tyzden sa stretneme. My buduci tyzden nemame poobede zatial nic v nasom kalendari.

Jankamanikova - maly sa Vam uzpretaca z chrbatika na brusko ? To je sikovny.

A my sa tiez urcite dame ockovat proti pneumokokom a neskor proti chorobe spinavych ruk, ale to ma este trosku cas 😉

danulik
9. okt 2008

caute kocky, ako sa mate?

ja som ale krava 😠 vecer som to uz nevydrzala a natrela lili tie vyrazky bepanthenom a teraz to ma este horsie 😢 uz nech je piatok a ideme na to kozne..

kati - tie vyrazky nie su hnisave, vyzera to ako potnicky, ale su take vacsie a cervene, potom trosku vyschnu, cize ma trochu draplavu tvaricku a ma aj take suche na uskach.. no neviem ako to opisat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre