Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katuska.
23. jan 2010

cely den som rozmyslala, co zajtra upeciem... lebo manzel mava na ranajky sladke len a nechcelo sa mi ist do obchodu. a ten kolac vesmirny poznam.. je fakt skvely a doteraz som nevedela ako sa vola ani ako sa robi, tak hviezdi.. diiiik 😵 a kolko sa to ma asi piect? uvidim to na tom pudingu? idem citat dalej..

katuska.
23. jan 2010

danulik, ze dieta.. obdivujem ta 🙂 uz sa tesim na tie kila, co mi ostanu.. pri marekovi som sa spoliehala na kojenie a vselico ine, ale pomohlo len nezrat a viacej sa hybat.. drzim teda palce, ved do leta mas casu dost 🙂

my sme tiez chceli mezonet, ale so susedmi sa nedalo. zrazu tam chcel kazdy stavat.. aj ked nemali peniaze ani na vymenu zakladnych veci, ktore mali v domacnosti v dezolatnom stave.. a jeden sused nas tahal za nos rok, ze ok, len sa zisti cena odkupenia a potom vysvitlo, ked som mu uz povedala svoje, ze aj on ma o to zaujem a chce tam kancelariu... som rada, ze sme odtial prec, lebo ti susedia fakt nic moc 😝

mhviezdicka
23. jan 2010

ahojte,
som rada, ze sa vam receptiky pacia a dufam, ze vam aj budu chutit kolaciky 🙂

kivec,
Lucka zacinala s tym, ze vzdy ked sme si rozpravali, co vsetko je na obrazku, zacala hladat rovnaku vec, aby mohla povedat svoje oblubene "aj tam". no a ja jej na to vzdy poviem, ze ano, dve kravicky, dva kvietky ... a ocividne to pochopila 😅 ale cielene to urcite nerobim. Lucka miluje listovat a "citat" knizky a casopisy 🙂 okrem toho od 8 mesiacov znakujeme a teraz prechadzame do obdobia ked sa ku znakom snazi pridavat aj nazvy - zatial len prve slabiky, ale jazycek sa nam uz pomaly zacina rozvazovat 🙂

katuska,
neviem presne ako dlho sa ma piect. mna maminka naucila ze sa mam vzdy pozerat na kraje, ci sa uz "odtahuju" od pekaca a tiez ta svetla cast kolaca by mala byt mierne dozlatova. neviem ci som ti pomohla 😅

mhviezdicka
23. jan 2010

dani,
netusim kolko Lucka cika. patri medzi deticky, ktore piju pomenej, ale plienok minieme za den 6 - 8 ks. ked ju trapia zubky, castejsie mi kakuska.

a pyzamko davame to overalikove, lebo Lucka spava v spacom vaku, kedze neznesie byt niecim prikryta.

mhviezdicka
23. jan 2010

babulky,
mam tu nasich na vikend, takze dnes vecer sa na zurku nepridam, vela nepopiste aby som to potom zvladla docitat 😀

pekny zvysok vikendu!

katuska.
23. jan 2010

hviezdi, kolac je uz daavno v chladnicke a myslim, ze som ho tam nechala tak akurat. som pozerala na to ako na piskotove cesto.. predtym som si nebola ista, lebo som sa bala, ze budem vidiet iba puding, ale on sa vlastne prepchal naspodok.. dik za recept, zajtra po ranajkach budeme hlasit ako to dopadlo 😉

takze tato strana asi nebude patrit len mne a hviezdicke, kedze ide zurovat s rodicmi 😉 juuuj, kazdu chvilku mi ma volat manzel z letiska z ba, tak sa tesiiiim 😵

marek uz spi, idem sa hodit do vane a snad tu potom niekoho najdem.. snad nechcete, aby som tu vypisovala cely den len ja 😀

a este k cikaniu.. marek vela pije, takze aj vela cika.. pocitam tiez tych 6-8 plienok, ale riadne pocikanych 😉

jankamanikova
23. jan 2010

Jancia - fyzicky sa citim unavene a je mi dost zle. Dufam, ze to takto nebude cele tehu. Jednu vyhodu to ma, ze nevraciam (ako ked som cakala Jakubka). Musim stale nieco jest a jest a aj tak mi je hrozne zle, ale ked nic nepapam, tak je to horsie. Mam neuveritelnu chut na ananasovy dzus a sladkosti a cervene vino (ale to teraz nepijem) a cerstve pecivo s cerstvym maslom a sunkou - to milujem; Jany uz bezal aj o desiatej vecer do Tesca na cerstve bagety a kazde rano ide na cerstve pecivo. On sa velmi snazi mi pomahat a aj vari a upratuje. Lebo mne je najlepsie, ked sedim alebo lezim a deti mi nosia knizky a citame. Kazda zmena pohybu sposobuje velku unavu a bolesti. Tak dufam, ze bude vsetko ok. Najväcsiu radost mi robia deti. Oni su v tomto case ocakavania uzasne, nadherne a poslusne (aj ked sa pobiju 😀 niekedy) a velmi sa tesia na babetko ...

Danulik - overalikove pyzamka nedavame uz davno. Davam bodynko s kratkym rukavom a klasicke pyzamo, vrch a spodok. V noci Jakubka musime prebalovat, lebo sa precika. Davame aj ponozky. To je vsetko; perinu a ani deku nechce, ale to nechce ani Janik a ani Matusko ...

hribikana
23. jan 2010

ahojte,
tak my uz nocnikujeme jedna radost, mala to zboznuje, povie kaki a bud sa len vycika, to si musi sama aj cikulku pekne sama utriet servitkou alebo vykaka, zacina sa na nocnik pytat aj v noci, takze som zvedava ako to pojde dalej, niekedy mi uz nedovoli dat plienocku na dupu, ocividne prisla na chut volnej prdeli 😀 a pokakanu dupu som jej neumyvala uz cca 2 tyzdne, aj ked sme von a treba jej nieco, tak povie kaki, ale nepusti, pocka, kym dojdeme domov a pekne do nocnika
a na noc davam overalik, ale uz ma kupene aj 1. pyzamko, takze coskoro vyskusame
jani, drz sa, nezavidim ti, prvy trimester je velmi unavny a pri chalanoch, ked sa aj im chces naplno venovat, to musi byt vazne drina
hviezdi, Lucka je ale sikulka

jankamanikova
23. jan 2010

Hribi - ale ved ja len lezim a oni ma obskakuju 😀 😀 😀 😀 . Ja som si dala priority (ako vzdy). Jednoducho poriadok ide najblizsich devät mesiacov bokom a budem sa tvarit, ze mi to nevadi, ale budem pokojna a budem mat cas na seba a deti ...

hribikana
23. jan 2010

jani - ta obdivujem, mna by porazilo 😀 😀 😀

katuska.
23. jan 2010

hribik, fiiiiiha 😕 tak ninka je riadne sikovna 😕 😕 marek sa nechce na nocnik posadit ani za nic, kdeze este povedat, ze mu treba cikat abo kakat.. gratulujeme ninke k holej prdelke 😉

marekovi davam na spanie tiez overaliky pyzamkove, ale tie z hm, bez noziciek.. cez den sa mu strasne potia, tak aspon v noci nech ich prevetra 🙂 pravdupovediac som este normalne pyzamko ani nevidela. a to uz pozeram 92.. asi chodim do nespravnych obchodov 🙂

katuska.
23. jan 2010

myslim, ze by sme mohli zaradom pisat vsetky, ze obdivujeme janku 😔 fakt to zvlada vyborne... jani, myslime na teba aj na vasu rodinku, aby slo vsetko tak ako ma.. a som strasne zvedava, co to bude 🤐 ale asi vymodlena kristinka, inak si to neviem predstavit.. 🙂 teda dost by to otriaslo mojou vierou 😀

aktak
autor
23. jan 2010

janka tak nech ti je cim skor lepsie, mne bolo prve mesiace teda dost zle, nevracala som ale citila som sa tak, mozem sa spytat preco ti zmena sposobuje bolesti? myslis bruska ci ako? drzte sa 😉

hribi to je uzasne ze sa tak pekne pyta, Adamkovi do 2 rokov nevadilo chodit v pokakanom a potom zrazu sam zacal do zachoda, Adelka ho vo vsetkom napodobnuje tak predpokladam ze u nej to pride skor ale necham to na nu, na nocnik si chodi len zakricat akoze kaka 😀

moja spava s bodynkom s dlhymi rukavmi s pancuchami v overali, ako sme sa prestahovali tak nam nejak netesnia okna (novostavba!) tak nez to spravia riesime to takto, lebo paplony si hned odkopu

inak pekny vecer prajem, my ideme este montovat lampu a nejake uchytky, kazdy den ked drobci zaspia este dorabame detaily ale uz to zacina naozaj dobre vyzerat 😵

inak drobci od prvej noci v novom byte spavaju spolu v izbicke, aj spolu zaspavaju a su nadseni, Adamko citi ze neni sam tak si nevyzaduje nas a Adelka je cela nadsena ze spi s Adamkom, pred spankom 3 krat kontroluje ci tam je a bez neho vobec nezaspi a robi cirkus 😀

jankamanikova
23. jan 2010

Hribi - ja milujem poriadok, teda v kuchyni musi byt. Ale musim to teraz na isty cas dat bokom, lebo to nie je az take dolezite. Varim take lahke veci, Janik cisti zemiaky (lebo ho to bavi) a zeleninu, cestoviny hodi aj sam do vody; vysavaju chlapci ... Velmi pomaha Jany, vari, upratuje. Jednoducho cela rodina pomaha ...

katuska.
23. jan 2010

jej aktak, mile to zaspavanie vasich drobcov 😵 keby to aj u nas raz tak bolo... a s novostavbou nechcem strasit 🤐 ale kamarat po dvoch rokoch este neprestal riesit problemy, tak drzim palce, nech to vas obchadza.. a to ste sikovni, my sme sa stahovali skor ako vy, ale este nam velmi vela veci chyba a nevieme sa rozhybat.. teda aj by sme sa, ale mm je stale prec. doteraz skoro nikdy nechodil na sluzobky do zahranicia a teraz kazdu chvilu a nadlho 😒 dufam, ze tato je posledna.. nemas niekde fotky bytu? linku uz mate? ako ste riesili detsku izbu (myslim hlavne postele pre malych)? kolko izieb mate?

hribikana
23. jan 2010

jani - ja som pri nine strasne milovala ananasove dzusy, jogurty aj samotny ananas a cervene vinko ... asi to bude naozaj baba
aktak - s tym spinkanim to musi byt zlatunke, ked su obaja drobci v 1 izbicke, normalne by som sa na nich prisla pozriet 🙂
a tuto noc sa nina pytala kaki, ale asi jej uz tak trebalo curkat, az ju brusko bolelo, takze sme mali plac a plac a do nocnika sa vycurat nevedela, lebo ju to bolelo a do plienky nechcela, no nakoniec sa podarilo do toho nocnika 🙂

jankamanikova
23. jan 2010

Katuska a Aktak - dakujem za podporu ...

Aktak - je skvele a obdivuhodne, ako Vasi drobci zaspavaju. Je to uzasne, ze sa Vam to podarilo a ze tak spat chcu. U nas je to ine, tazsie, narocnejsie; ale nevadi. Pride cas, ked aj oni pochopia urcite veci.

No, je mi tak zvlastne a boli ma dost brusko, ale zatial nic ine. V stredu idem k dr., tak uvidime, co bude. Najviac ma stve, ze nemozem spat. A pritom som unavena 😀 , a neda sa.

jankamanikova
23. jan 2010

Hribi - ja som zase tieto chute mala pri chalanoch. Ja sa tym neriadim. Bude take pohlavie, ake ma byt ...

jancia
23. jan 2010

Dobry vecer sa praje 😵

no tak k otazkam - Tomi sa zoznamoval s nocnikom este pred prvym rokom, teraz sa uz sam pyta kakat, cikat nie, resp. obcas sa mu podari, no ja ho vzdy dam na nocnik ked sa prebalujeme a zvycajne sa aj vycika. A minule som sa sama sebe rehotala lebo ma prekvapil medzi dverami s tou svojou pricupenou pozou a ze "e-e" tak ja som letela do kupelne po nocnik, jednou nohou som si pristupila papucu nadruhej, mierne ju roztrhla a esteze bol hajzlik zadeklovany inak by som v nom asi skoncila 😝
no ale hribi Ninka je sikula ked vydrzi az domov, to Tomi mi hlasi ked uz je to v zakrute a ked ma riedke co mu ide rychlo vytlacit tak nestiham kym odopnem vsetky cvocky 😝.

Co sa tyka pyzamka, my mame aj take, aj take, ked dvojdielne tak davam aj ponozky lebo on sa odkopava, a pod pyzamko ked je chladno vonku tak este bodynkove tielko.

Janka a ostatne tehulky tak Vam prajem nech Vas nevolnosti a bolesti obchadzaju... 😉 ale asi sa to inak preziva pri dalsich detoch, pri prvom sa tehulky via cpozoruju a tak, no pri tych nasich drobcoch uz niet niekedy ani casu.

Inak ja som mala dnes druhu polovicu dna taku divnu naladu, neviem ci na mna volaco lezie ci co, no a taka vnutorna nespokojnost samej zo seba, mozno to poznate... tak hadam sa z toho vyspim...

jankamanikova
23. jan 2010

Jancia - a mozno nie si tehu ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jancia
23. jan 2010

Janka ved nikde nie je napisane ze nemoze byt aj piate 😉
Jedna kamaratka ma uz 4 dievcatka a vraj este neskoncili... tak som zvedava 😅 ale po tom poslednom ked sme sa pytali ze ako to zvlada tak ona s najvacsou pohodou ze ved starsie 2 uz v skolke tak uz len 2 doma akoze labuuuzo 🙂 a to medzi detmi este aj skolu stihala... toto fakt obdivujem, ja som mala dnes z Tomiho teda dost... a to je akoze (teda naozaj) chory...

jancia
23. jan 2010

Hmmm Janka... ibaze by Duch Svaty... 🤐

jankamanikova
23. jan 2010

Jancia - ale nam to je tak jedno, co bude. A vzdy nam to bolo jedno. Hlavne nech je zdrave a radostne.

jankamanikova
23. jan 2010

Jancia - 😀 😀 😀 😀 😀

jancia
23. jan 2010

Veru to je najdolezitejsie 🙂

jankamanikova
23. jan 2010

Kukala som fotky Vase. Mate vsetky nadherne a pozehnane deticky. Tesim sa s Vami a idem uz do postele ...

jancia
23. jan 2010

Tak dobru noc 😵 dnes tu tusim nebude mat kto popisat tolko stran... a Dzesika nikde 😝 (sorry Kati, neodpustila som si 🤐 )

kape
23. jan 2010

Jani 😠

jancia
23. jan 2010

A prisla! 😀

tamita
23. jan 2010

Čaute expertky 🙂
Vidím,že Džesike nič neunikne 😉
Jani - už máš lepšie vnútorné rozpoloženie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre