Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
31. jan 2010

jeej aj veji je znovu tehu. gratulujem!!!! kolko nas vlastne este zostalo netehu???

aktak
autor
31. jan 2010

aj ja gratulujem dalsim tehulkam, uz to ani nestiham sledovat 😉

my meriame od narodenia obom detom pod pazuskou 😕 myslim ze vzdy je to 0,5 stupna nezavisle od veku ale nezarucujem

dnes ma pohreb jedna zena z nasej nepriamej rodiny, mamina 2 deti, bola tehotna, zistili jej rakovinu, par hodin pred smrtou jej babo cisarskym rezom vybrali, dievcatko sa drzi tak na nu strasne myslim, aby sa jej darilo a aby pekne rastla a mohla byt aspon s ocinkom a surodencami...

my sme zdravi, nic nam nechyba tak si to kazdym dnom viac vazim, ze mame jeden druheho a mozme byt spolu

danulik
31. jan 2010

aktak - ahaa, vy mate mena na A 🙂 tak potom anabela alebo adrian 🙂 🙂 🙂

iwus - to je dobre, tak len pekne papaj 😉

kivec - drzim palce, nech sa malicke ukaze 🙂

danulik
31. jan 2010

kati - ja viem o tom, ze -0,5 😕

aktak - to je hrozne ☹ ☹ ☹

kape
31. jan 2010

Aktak - to je krute , to male si ani maminu nebude poznat. ☹

Katinka - ja odpocitavam stale 0,5, ale raz mi v BB na pohotovosti jedna "kra... MUDr." povedala, ze do pol roka sa detom jednak v ritke uz teplota nemeria, ze su uz velki, a ze sa uz neodpocitava, ale to bola naozaj taka stara "kra.." . Ale ked mu raz za cas namerias okolo tych 37, tak z toho by som tragediu nerobila, ale ak by mal taku teplotu stale tak to uz by bolo horsie, a ten 0,1 stupnik hore dole podla mna az taku velku ulohu nehra, ked uz teplota naozaj je.

kivec
31. jan 2010

Aktak, to je strasne! ☹ A to tej pani zistili rakovinu az pocas tehotenstva? A v kolkom tyzdni jej museli urobit ten cisarsky? Je to strasne, ze taketo veci sa stavaju. Ked taketo nieco pocujem, hned maprestanu trapit vsetky moje malicherne problemy. Ake je to stastie byt zdravy a mat zdrave deticky...

katinka0000
31. jan 2010

aktak: to je hrozne smutny pribeh. neviem si predstavit, ako sa tie deticky mozu citit. ☹ ale jedno pozitivum na tom je, ze malicka je na svete a je zdrava. 🙂

kape: no teraz pred spanim som mu mu namerala 37,1, takze po odratani je to 36,6. to teda musela byt riadna krava na tej pohotovosti. ja si neviem predstavit, ako by som nasmu nicovi merala teplotu pod pazuskou. to by som nemala sancu. mne zase dr. povedala, ze ked ma dietatko aj 37,2, tak to moze byt z toho, ze napr. predtym plakalo, alebo sa nahanalo, ... pytala som sa to len preto, ze na internete som nasla 2 rozne tvrdenia.

aktak
autor
31. jan 2010

rakovinu jej zistili az ked bola tehotna, aj ju operovali a davali chemoterapiu, malicka je zatial zazracne v poriadku, vybrali ju v 30 tt, dufam ze sa jej bude dobre darit

jancia
31. jan 2010

Ahojte

aktak 😔 je mi to luto, no malicka bude iste v poriadku lebo ma v nebi uzasneho anjela - svoju mamicku, ktora ju bude ochranovat 😵

jamaica ahoj, ze sa aj zastavis 😉

kivec no je tazke ho este nejak zabavit, vacsinou ho necham nech sa hra sam, niekedy sa vie pekne, niekedy sa zapojim a staviame kocky alebo take drevene puzzle, ked nieco robim mi asistuje a vsetko vybera zo skriniek a tak, no a poobede sme vacsinou potom u babky - mame ju cez chodbu tak aspon nejaka zmena 😅, vo stvrtok ideme na kontrolu tak snad to uz bude dovtedy dobre 🙂

katuska.
31. jan 2010

kivec - mala je krasna okana 😉 a drizme palce na sono.. a chrbat trapi aj mna, tak presne viem o com pises 😒 a co by ste chceli?

aktakovcom tipujem chlapceka 🙂

janci, mna to tiez celkom zaujima ako to doma zvladas, ale idem citat dalsiu stranu, mozno sa dozviem..

stanka - to je snehu, co? 😕 😕

kati, ja viem tiez o 0,5st, ale dr. mi hovorila, ked som marekovi niekedy namerala viac, ze deti, ked su aktivne (napr. pri placi, pri santeni sa a pod.), tak sa im o par desatin stupna zvysi telesna teplota.. ale zase ja som taky typ, ze by som maleho sledovala a nepodcenovala to..

aktak 😢 budeme mysliet na dievcatko.. urcite to pre nikoho nie je lahke.. ani pre manzela, deti, rodicov... takze budeme mysliet na vsetkych 😔

katuska.
31. jan 2010

janci, drzte sa vo stvrtok 😉 nech to dobre dopadne

nam od vcera doobedia v ke nasnezilo hadam aj 50cm snehu. z okna sme vecer sledovali zrucnosti vodicov 🙂 uz nam pri dome parkuju ti, co sas nedostali dalej. do kostola sme sa brodili a nemohli sme zobrat ani sanky, tolko snehu bolo.. 😕 a vkuse snezi.. mali sme ist dnes ku svokrovcom, ale nedostali by sme sa autom von, takze sme doma a kukame z okna ako snezi.. sem tak zobneme nejaku cokoladku a idem spravit puding pre chlapov.. mohlo by prestat fukat a vyjst slnko, aby si deti ten sneh aj uzili.. teraz vonku skoro nikoho nevidiet iba odhrabavacov 🙂 vraj tu tolko snehu nenapadalo uz 13 rokov..

katuska.
31. jan 2010

zaspala som s marekom o 12.40 a uz sa mi nechcelo spat, tak sme sa s manzelom v posteli vymenili a huraa na kona 😉 teraz spia chlapi..

stanka, tak ako ste dopadli v noci? my by sme to uz tiez mali zacat riesit, ale marek ma vo svojej izbe zatial sklad krabic a manzel chodi na 2t prec, tak sa to nejako vsetko zastavilo.. niekedy mam z toho uz pekne nervy 😒 esteze nemame dom.. keby som ho musela v dome tak tlacit do vseetkeho, tak by ma z toho porazilo 🤐

katuska.
31. jan 2010

nikde nikto.. idem si dat dalsiu cokoladku 😝

kivec
31. jan 2010

Katuska, chceli by sme hlavne zdrave dietatko ale asi by sme preferovali chlapceka, kedze dievcatko uz mame, ale aj tak mam pocit, ze to bude dievcatko.

stankaji
31. jan 2010

Ahojte kocky!

Katuska - to je snehuuuuu pánečku, fakt...my sme dnes všetci 2-krát robili okolo domu brigádu aj Martinka

...a si sa pýtala ako dopadla noc, takto: do pol noci v posteli, ani nespadla, ale dala som dole také epedko (z postielky) pre istotu...a od polnoci so mnou v mojej posteli...ja by som ju aj tam u nej uspala na ceciku,ale to by som zaspala ja u nej, to by bolo to isté a plus nemá tak vyhriate ako ja, takže som zvolila starý spôsob... 😝 , ale nevadí, hlavne, že ju má, zvyká si na ňu a cez deň sa do nej rada vnára a robí, že spí a zvuky chrrrrrrr a ffffff
...joj, podarená je pusinka naša

vejinka
31. jan 2010

ahojte kocky..my to zatial neriesime ale urcite budu obe deti v spalni nemame tolko priestoru kedze byvame so svokrovcami aj s dvojickami by som bola v spalni neviem si ani predstavit ze by maly mal ist do inej izby..teoreticky by mohol do obyvacky ale na to nexcem ani pomysliet...bude pekne pri ocinkovi a z druhej strany bude male 😉

kape
31. jan 2010

Kivec - mala je krasna okana 😵

Videli ste dnes nasu malu augustovu LUcku v Telke ? Aspon si myslim, ze som dobre videla. Hviezdi aj Teba bolo vidno od pol pasa dole. 😉

S tym snehom to teda mate v KE, zas to tu bude cele hore nohami, kedze od Vas a ku Vam vlaky poriadne nechodia a zajtra zas strajk kamionistov. Snad si ten sneh budete moct aj uzit.

Baby je tu medzi Vami niektora, ktora si ide robit danove priznanie ? Uz som sa pytala, ale nikto neodpovedal, tak sa pytam este raz.

Katuska, Katinka - presne ako pisete som to myslela aj ja, ze niekedy moze nahle dietatku vyskocit teplota nad 37 z dovodov, ktore uvadzate a ze z toho tragediu netreba robit, ale keby bola ta teplota dlhodobo tesna nad tych 37, tak potom uz nieco v poriadku nie je.

mhviezdicka
31. jan 2010

jeeej, kati, ty si spoznala nasu malu 🙂
ano bola to Lucka aj s kamoskou Natalkou a jej maminou, natacali nas este vo stvrtok - boli sme na prechadzke pri ramene 🙂

mhviezdicka
31. jan 2010

jancia,
ten cucoriedkovy kolac sa ti podaril tak ako mal - to cesto sa nema velmi nadvihnut - je to skor taky posuchovy typ kolaca 😉

mhviezdicka
31. jan 2010

som zvedava na foto od tess, normalne som bola nakuknut do Slovenky, aby som videla tie saty. fakt krasne 😵

mhviezdicka
31. jan 2010

a vcera sme objavili Lucke siedmi zubok (prva stolicka vpravo hore) a trapi ju aj spodna, chudatko ☹
no nic, dnes tu je zase akosi ticho 😕

mizulienka
31. jan 2010

hviezdi, ja som vcera piekla ten "mesiacovy" kolac a bol vyborny...u nas velmi kolace nejdu, teda ja mozem, ale muz zje kusok a uz je plny 😠 ale tentokrat zostali uz iba nejake 3 kusky, co je uplny rekord a manzel iba chvalil a chvalil...tak ti dakujem velmi pekne za super recept 🙂))

danulik
31. jan 2010

kape - ja nie.. ma to nejaky vyznam?

hribi sa neozvala, ktovie ci uz nerodi 🙂

aj ja som zvedava na tess!!

lili nam dava tieto dni riadne zabrat!! naschval robi zle, vsetko hadze na zem, skriabe nas, stipe, nepocuva, nechce sa nechat ani prebalit, krici (hrozne!!), reve pre vsetko (hlavne ked jej nieco nechceme dat).. som hotova 🙄

kivec
31. jan 2010

Danulik, idu jej zubky? Nasa Esther zase zacala hovorit ,, no'' na vsetko, cudujem sa, ze preco si vybrala prave anglicku verziu, kedze my na nu hovorime len po slovensky. Asi to odkukala od nejakych deti. A ide ma z toho porazit, pouziva to s velkou radostou. A tiez zacala spekulovat pri jedle. Doteraz krasne vsetko papala ale uz su zlate casy prec. 😖 Ale mozno sa to este zmeni.

katinka0000
31. jan 2010

ahojte!

hviezdicka: aj my sme uz robili tvoj cucoriedkovy kolacik. bol vynikajuci. aj nicovi velmi chutil.
a co ste robili v telke? v akom programe ste boli?

dani: nas nico uz trochu s tym "hadzanim na zem" prestava. ale donedavna to bolo hrozne. co chytil, to smaril o zem. ale stale sme mu vysvetlovali, ze to nemoze, tak teraz sa mierni. sice hodi aj o zem, ale uz nie vsetko ako predtym.
a nas nico ma obdobie, kedy sa vobec nechce hrat sam. proste on ziadnu cinnost nechce vykonavat sam. stale mu musi niekto asistovat. jedine co sa mi pusta sam je, ze chce sam jest. stale hovori "ťááám".

kape
31. jan 2010

Danulik- ja len ci niektora z Vas nepracovala na dohodu minuly rok a nejde si robit danove na vratenie dane. Ak si nepracovala, nemaju ti co vratit, takze Ti netreba robit.

Inak Samko ma tiez obdobie, ze ked nieco nedame neskutocny rev spusti, uz ho normalne davam stat do kuta, alebo niekde, ze nech sa utisi a pride za mnou po chvilke malej docupita a vacsinou uz aj bez placu, ale rev je to riadny. Jemu sa inak paci nam pchat svoje prsty do nasho nosa hlavne pri zaspavani.

Hviezdi, jasne, ze Lucku som hned spoznala 🙂 A u nas aj placky aj kolac boli mnam . Tiez dakujem za recepty. Zajtra ide manzel po tie listky, tak dufam, ze v divadle este pre nas nechali.

Tessie no dufam , ze max. do zajtra tu mame foto prvej damy plesu. 😉 A inak v piatok na plavani sa rozpravam s jednou maminou a ona, ze ked zacali plavat, ze jedno tak isto stare dievcatko tak krasne uz rozpravalo a volala sa Sophinka ta mala sikovnica, no a hned som aj vyzdvedala dalej, lebo som vedela, ze to moze byt len Tvoja mala sikovnica.

katinka0000
31. jan 2010

my sme boli dnes na vystave plazov. nico mal neskutocny zazitok hlavne z krokodila a z pytona. pytona si chcel samozrejme zobrat aj domov. uz mi isli odpadnut ruky, tak dlho sme pri nom stali a pozerali sa na neho. a nico ani nedychal. 🙂

hribikana
31. jan 2010

ahojte,
nerodiiiiim este ... balim si vsak kufor, vlastne kufrisko, v lete to bolo ovela lahsie ... teraz sa bojim, aby sme nepomrzli 🙂
kivec - mala je nadherna, krasne ocka ma
tess - davaj foto, ze to stihnem kuknut, nez porodim 🙂
dnes som strihala malu ... je zlatunka-pridam aj foto, ale je mi teraz luto jej kucierok, ale chcela som, aby mala na leto poriadne vlasky, ze ju budem moct vycesavat, nemala so strihanim problem, kedze sme jej slubili penu do kupela za to, ze sa necha ostrihat, je to sila aka je v poslednej dobe uplatna, este o 5 vecer stala pri vani a plakala, ze sa chce kupat v bublinkach, ona ma na to taky specialny zvuk, manzel ho vie napodobnit 🙂
aktak - pri tvojom skutocnom pribehu som mala az zimomriavky po tele a uvedomila som si, aki sme stastni, ze mame vsetko na svete
a este dnes sa nam von stalo, ze sme s mm pratali sneh a jedna jeho znama na nasu Ninu, ze pod so mnou, pravdaze Nina nema problem chytila ju za ruku a sla ... par sekund a pozerame, kde je ta pani s malou ... sme sa rozbehli a hladali ich, som skoro porodila z toho soku, lebo ich nebolo nikde, mm nastastie vedel, kde byvaju, nedaleko nas, vosiel do vchodu a pani jej uz obuchavala topanocky a brala ju dnu ... nechapem o co jej islo, ale toto bolo pre mna poucenie, ze nech si vravi, co chce, kto chce, v zivote malu nespustim z oci ani pri ludoch, ktorych poznam ... strasny pocit

mizulienka
31. jan 2010

kape a ako to riesis s tym kutom? lebo aj moj maly uz zacina mat fanticky, zachvaty hnevu a placu a pod 🙂
ale ked ho dam do kuta, tak on ide za mnou, takze pochybujem, ze si uvedomuje vyznam toho. dik

danulik
31. jan 2010

kivec - ano, idu jej zubky..
nasa zase na vsetko kruti hlavou 😖

kati - lili uz jedava sama, inak odmieta 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre