Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

matus.
10. mar 2010

nebola to jednoducho zena stvorena mat deti... bola to zena bez kuska zodpovednosti.. dva roky po svadbe som sa s nou rozviedol malu prisudil sud mne a je nam dobre aj dvom🙂

matus.
10. mar 2010

a este nieco chcel som sa opytat:
nosite niektora svoje deti v satke? aky typ uvezovania teraz v tomto veku preferujete?🙂

pepies
10. mar 2010

tak to mi je luto. drzim palce, nech to zvladnete a nech sa VAM dari 😀

cuki
10. mar 2010

matus ja este obcas lucku uviazem do batoha na chrbat, dopredu sa mi uz cez brucho nezmesti, ale manzel ju da aj dopredu (aj ked na predne uvazy uz je velka a tazka) takze ja odporucam na chrbat a uvaz batoh 🙂

eminkaa113
10. mar 2010

ahojte dievčatá,

vitaj matus 😉 tešíme sa, že si sa pridal 🙂

u nás už 2 deň stále dookola ide veta: co to je? 😝 a stále len odpovedáme... takže nastupujeme na ďaľšiu etapu 😅 Keď sa však spýta na vec, ktorú pozná, tak ja sa jej spýtam čo to je a pekne odpovie 😀

bammbi - veľmi som rada, že Natálka je OK.... toto by som veľmi zle znášala keby sa to nedajbože nám stalo. Ja som na takéto veci veľmi precitlivená. Inak môj názor je, že čo sa týka hlavy, radšej zbehnúť k lekárovi a mať kľudné svedomie, ako neskoro.... hlava je veľmi citlivá...

iwuskaaa
10. mar 2010

Ahojte maminky a už aj ocko 😉 ,

Matus, vitaj medzi nami, budeš tu určite spestrením a určite nám nie raz ukážeš aj pohľad ocka na vec 🙂 , my matky to určite veľa krát vidíme ináč 🙂 .
Máš môj obdiv ako to všetko zvládaš 😉 , nie každý chlap sa na to dá!

Eminka, my ešte také otázky zatiaľ neriešime, musí sa naučiť viac slov a potom prídu na rad aj otázky 😀 . Ale dôverne to poznám od nášho krsniatka, a prečo a prečo... 😝 😀 ...

Už ani neviem, čo som chcela... 🙂
Aha, Danielka, Teba sa chcem spýtať, kedy robí Dr. Kamoďová v BB?

pepies
10. mar 2010

ja sa už teším, kedy sa Kubko začne vypytovať a prestane na všetko ukazovat prstami a rozhadzovať rukami 😀

Vidím, že Emka je šikovnica 😉

iwuskaaa
10. mar 2010

Pepies, tak sa len teš, keď sa začne vypytovať, potom mi povieš, či sa tešíš stále 😀 🙂

pepies
10. mar 2010

iwus he he he ............ 😉 potom poviem, no vyzera to tak az na buduci rok 😝

iwuskaaa
10. mar 2010

No u nás to tiež nevidím na tento rok...my sme na tom asi rovnako, ukázať si vie a to mu stačí, lebo vie, že to aj dostane 😝 ...ale ja si vravím tak, že každý sa zatiaľ naučil rozprávať, tak asi nebudeme na tom tak zle 😀

tessie
10. mar 2010

Matúš vitaj, prajem ti veľa šťastia pri výchove malej Wanessky... máš to ťažké

my sme dnes boli na to očkovaní, čo som sa snažila odložiť, tak úspešne až do dnes 🙂 malá ani nemukla, pekne sme ju držali so sestričkou, ona pozerala na doktorku, že čo robí a ja som jej povedala, že teraz priletí včelička bzzzzz a urobí pich a medzitým jej to doktorka pichla a ona sa ani nemykla 🙂 tak som bola na ňu hrdá.

Dostali sme aj vitamín D a calcium, máme dávať obdeň trošku, kedže malá nedá do seba mlieko ani mliečne výrobky v dostatočnom množstve. Meriame 91 cm a vážime 11,2kg, čo sa mi nezdalo, lebo ju vážila sestrička normálne oblečenú a odrátala jej na plienku a komplet oblečenie len 200g. Tak som ju doma odvážila oblečenú (mala tak isto ako u doktorky 11,4) aj vyzlečenú a rozdiel bol riadny... máme len 10,8kg. Doktorka si hned dala aj naše výšky do tabuľky, lebo že Sophinka je na hornej hranici výšky na svoj vek a na dolnej hranici váhy (a to má v skutočnosti ešte menej ako jej sestrička navážila). Vraj to teraz nechá tak, lebo sme obaja vysokí a malá rastie a k tomu aj primerane priberá podľa jej individuálnej rastovej krivky, ale máme sa jej prísť v lete ukázať, že ako sme na tom, či náhodou nemá nemá nejakú skrytú endokrynologickú poruchu. Len preventívne... Dúfam, že malej nič nie je, ved vyzerá zdravo a vkuse sa smeje, ale som rada, že doktorka nič nepodceňuje. ved jedna návšteva ma nezabije. No môžem ja za to, že malá modelka si drží štíhlu líniu od malička, aby potom nemusela držať žiadne diety??? 🙂 🙂 🙂

cuki
10. mar 2010

tessie urcite je mala v poriadku, tabulky su vzdy len orientacne, doktorka musi posudit cely stav dietatka, nie kukat do tabuliek ci vazi a meria podla priemerov. Ach jaj ti nasi pediatri...

aktak
autor
10. mar 2010

tessie aj moja je velmi stihlucka ale neriesim, papa krasne 🙂
mozem sa spytat v akej forme si dostala ten vitamin d a calcium, v kvapkach? nemas nazov konkretny? dik 😉

tessie
10. mar 2010

cuki - ja som práveže spokojná, ona nás vôbec nestresovala, len to poznamenala. Aj povedala, že ked pozrie na nás dvoch, tak nemá čo riešiť, ale som rada, že nič nepodceňuje a radšej sa tam pôjdem ukázať. Ved povedala, že malá je o.k. Už minule som riešila, že pri druhom dieťati nebudem tak dlho kojiť, lebo je síce super, že má dobrý základ, ale nevie, čo je fľaša a teraz mi iné mlieko nevypije a každý deň s ňou bojujem, aby zjedla aspoň niečo mliečne... A doktorka mi hned na to, že nech som len spokojná, koľko som kojila, že malá doteraz nemala žiadnu chorobu, ani nebrala žiadne atb (až na tú potvoru zlatého stafylokoka, čo sme niekde chytili - a ešte aj z toho sa našťastie rýchlo dostala). Že tam má mamičky, ktorých detičky majú každý mesiac atb a aj to niekotoré koja a nestačilo im to pokryť tak imunitu.

danulik
10. mar 2010

ahojte, uz mam mandle von, bola som dnes rano a poobede ma pustili..
je to hrozne, strasne to boli, uz som 2x zvracala 😝 este nemozem nic jest, len pit, ale ani to sa mi velmi neda ☹

zajtra docitam, teraz sa mi neda.. len som prisla kuknut maily a pozdravit vas.. drzte sa vsetci!!

tessie
10. mar 2010

Danulík - drž sa... takže dnes máš v diete Vodový deň??? 🙂 🙂 🙂

aktak - doktorka nám napísala vysloveve D vitamín + Calcium, manžel to kúpi v lekárni, potom ti presne poviem,čo to je. Dnes nestihol. A povedala, že to nemám dávať celú tabletku, ale jedna tabletka nech mi vydrží na 2-3 dni tuším, mám to napísané na manželovom lístku, čo má od nej. Ked to budeme mať, tak budem múdrejšia. A nemusím to dávať ani každý deň. Napríklad dnes mám pocit, že celkom dobre zjedla - 2 jogurty, 1 nestle grisik, šošovicovú polievku na kyslo, a dokopy vypila asi 1 dcl mlieka. Mala by mať vraj príjem 500ml mlieka, to nemáme. Neviem, koľko percent z jogurtu mám rátať ako príjem mlieka. Napríklad v tom grísiku Nestlé je napísané, že 80% z toho je mlieko.

iwuskaaa
10. mar 2010

Ahojte 😉 ,

Danulik, drž sa, viem, že je to určite nepríjemná bolesť, ale snáď už budeš ok a nebudeš bývať tak často chorá 😉 .

Tess, zo Sophinky bude krásna modelka 🙂 . Štíhlučká. My sme tiež vysoký, málo kto nám verí, že máme iba 18 mesiacov 🙂 .
A keď budete mať druhé bábätko, možno nebude mať s mliečkom problém. My sme sa kojili 14 mesiacov, odstavila som Davidka zo dňa na deň a nemal problém chytiť fľašu a pekne vypiť mliečko z nej. Každé dieťatko je iné 🙂 .

eminkaa113
10. mar 2010

Ahojte,

Danulík prajem rýchle uzdravenie a bolesť nech čo najrýchlejšie odíde...

Chcem sa vás spýtať, či ešte dávate deťom vigantol? Do kedy ho treba dávať. Niečo sa mi marí, že do 2r... 😕

iwuskaaa
10. mar 2010

Eminka nestraš, ja som prestala dávať po roku 😕 ...tak som zvedavá na odpovede 😕

kape
10. mar 2010

Ahojte .
POdla nasej Mudr. do troch rokov, hlavne v zimnom odbobi, v lete sme nedavali po roku a teraz davame kazdy den.

Danulik som na Teba myslela, ze ked sa neozyvas, ze asi vyberas mandle, tak nech mas rychlo po bolesti

matus.
10. mar 2010

niekto tu spominal vysku a vahu babetiek.. moja wan ma 8,5kila ale len 75cm...ona je taky drobcek

cuki ja malu na chrbat nemozem..ona tak nevydrzi ani pet minut.. akosi sa jej to nepaci..

a dakujem ostatnym za privitanie🙂

kape
10. mar 2010

Matus. ja som Ta dnes spomenula manzelovi a on na to, ze to chlap aj dokaze od narodenia sa postarat sam o dieta ? MAs aj jeho obdiv, on bol s nami doma mesiac po porode a povedal, ze teda o ziadnej dovolenke sa hovorit v pripade matky neda 🙂

jancia
10. mar 2010

Danulik nech si coskoro fit 😉 drz sa

matus.
10. mar 2010

kape tak materska dovolenkou urcite nie je ale ja som rad ze mala ma stale svoj pevny rezim.. neviem ako by som to zvladal keby nebola naucena na pevne rezimy..

iwuskaaa
10. mar 2010

Matus, v tomto s Tebou súhlasím 😉 . My tiež máme pevný režim a je to super, vieme sa zariadiť aj my, keď niekam potrebujeme ísť, alebo ak plánujeme návštevu, vieme, ako ich pozvať 😀

matus.
10. mar 2010

iwuska je to velka vyhoda🙂

tessie
10. mar 2010

eminka - Vigantol sa má dávať do dvoch rokov 2 kvapky denne. Ale ja som presne ako kape nedávala Vigantol úplne pravidelne v lete, keď sme boli náhodou na slniečku, tak som nedala. Inokedy som dávala, keďže my sme mali slniečko zakázané. A stále aj poctivo dávame...

jancia
10. mar 2010

Iwus nam doktor kazal tiez len do roka tak ja uz tiez nedavam 😨

basky
10. mar 2010

Ahojte,

Matus, vitaj 😉 Aj si nas cital predtym, kym si sa pridal?

Eminka, u nas to je podobne, uz asi 3 tyzdne sa Simi na vsetko pyta, Co to je????? Dnes vonku aspon 3Ox, no je zlaticky pri tom 😉 Niekedy su pri sebe 4 kamienky a na kazdy sa spyta osobitne, Co to je ???? AKo aj dnes 😉

Tessie, nas Simik papa uz len sojove jogurty, dezerty 1-2 denne, mlieko len skoro rano asi 3OO ml ale len sojove, pohankove, ryzove. Nic mliecne nedavam, ani syry, vela sa v noci budil, prdkal vela, aj ked na nic alergiu nema, no nerobila mu dobre asi laktoza v mlieku, neviem, no ked sme vyradili vsetko mliecne, co mu ani nechutilo, velmi sa polepsilo, spinka ako drevo, konecne sme doma riadne vyspani vsetci traja 😉
Podla nasej lekarky vobec netreba cpat do deti 5OO ml mlieka resp. mliecnych vyrobkov denne, co dieta potrebuje, to si vypyta a telo vyziada, a ja si to tiez myslim.
Kazde dieta je ine, ako aj dospely, kazdemu nieco ine chuti, napr. ani moj muz neje mliecne, tak 1 jogurt za 2 tyzdne a je tu a zdravy, nic mu nechyba. Netreba deti nutit ani cpat umele vitaminy, ak je inak v poriadku, zdrava a prospieva. ALe to je moj nazor, ja len, aby si sa netrapila nejakymi sprostymi tabulkami a nepocitala kazdy ml mlieka. Zbytocne sa budes stresovat.
Nam teraz brali krv kvoli tomu, ci mu alergia nevyskocila, ale nie, je uplne ok, ziadna alergia a krvny obraz nam uz rovno dala spravit a je na jednicku, aj bez mlieka.
Ja sa ziadnych tabuliek nedrzim, ani co sa tyka vyvoju dietata ani jedenia. Ked sme boli my deti, nikto taketo veci neriesil, ludia napr. nemali peniaze na maso a mali ho 1x mesacne a su tu a zdravi.

Katuska, mne to vyslo dve a pol pracky, ale aj deky, perinky ... uz mam aj pozehlne, odlozene aby sa nezaprasilo 😉

matus.
10. mar 2010

mala ma nejaku divnu noc dnes. len sa prehadzuje zo strany na stranu. z nicoho nic sa zobudi a po chvilke opet zaspi. nechapem co je s nou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre