Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
17. okt 2008

elly,
ja som brala antikoncepciu ale este pred porodom, to je ine, ta je dvojzlozkova, popri kojeni sa berie jednozlozkova, ale aj tak nechcem, hormony mojmu organizmu nerobili potom uz dobre...
v mirene je sice tiez hormon, ale posobi len lokalne, nejde do celeho organizmu

sanik, mne nabehli peniazky dnes, trvalo to 3 dni, v pondelok som odniesla papiere

pridala som nove, myslim ze docela vydarene foto, kukuk 😉

anula
17. okt 2008

Katuska, Klara takto kaka. Az som sa zlakla, ze chytila nejaky virus, ale pediater sa neznepokojoval.
Inak poradil mi, dat do kupela materske mlieko, ak mam nazvys, je dobre na plet.
Tusim Lalu ho ma tolko, ze vylieva, mozes robit kuru celej rodinke 😉 .

Aj to chrcanie robi Klara, hlavne rano, aj sme ju pocuvali, ale plucka ma ciste.
A rucicky ma tiez v puse, skoro cele, ja vzdy nabehnem so svojou mliekarnou, lebo si myslim, ze je este hladna 😀 , ale posledne 2 dni som ju nechala a kludne zaspinkala s rucickou v puse.

Zda sa mi, ze su tie deticky ako cez kopirak 😀

lalunna
17. okt 2008

katuska, presne ako patrik, dnes sa vykakal po 3 dnoch, mazlave to bolo a bolo toho... fuuuuuuha 😅
a aj on a zvykne chrcat, podla mna je to normalne

fuha, elly, si vytahovala jazyk, ty kokso, patrik si bezne cucka celu pasticku, ale nie az takto, ale zato cmuka pritom tak silno ze to pocujem az do kuchyne 😀

anula
17. okt 2008

lalu, ta po zobudeni je suprova 😀

lalunna
17. okt 2008

anula,
ja sa snazim si uz cez den neodsavat, aby som tolko neprodukovala, musim povedat, ze sice ma na zaciatku dost boleli prsia, boli na prasknutie, par krat sa mi stalo, ze mi pretiekla podprsenka, tricko aj mikina, ale teraz uz sa to upravuje, odsavam uz len v noci a rano a este chcem prestat aj to rano...

kape
17. okt 2008

Co sa tyka toho prispevku, tak ten Vam poslu vtedy ako posielaju detske pridavky, cize okolo toho 15. nezalezi ze ci ste im papiere priniesli 1., 10., 20. v mesiaci, poslu to len vo vyplatny termin 😉

My kakame aj viackrat za den a cez pampersky sa prekaka Samko dost casto na chrbatik, Tesco su v tomo smere pre nas lepsie 🙂

jankamanikova
17. okt 2008

Ahojte!
Pozdravujem Vas a prajem pekne jesenne dni. Myslim na Vas a aj si Vas citam, ale nepisem, lebo sa neda. Ale som rada, ze sa mate dobre a ze ste stastne a spokojne.
My sa mame fantasticky. Deti su stastne z maleho Jakubka; ten s nimi vo velkom komunikuje a smeje sa, vela rozprava a gagoce, pretaca sa z boka na bok a uz aj na brusko. Je velmi krasny a spokojny!

Co sa tyka poctu deti, tak ja by som si priala dievcatko (ved Janik sa uz modli za Kristinku 😀 ). Ale myslim si, ze je jedno kolko kto ma deti. Nik nema pravo nikomu hovorit o tom, ci ma byt jedinacik alebo nie. Dolezite je, aby dieta zilo v milujucom prostredi, kde je prijate a ziadane, milovane.
My sme chceli velku rodinu. A mat deti hned za sebou. Sme spokojni, stastni. Deti nas v nicom neobmedzuju, aj cestujeme s nimi vela - aj po Slovensku, aj v zahranici. Odkedy mame deti, sme si s Janym blizsi a mame sa viacej radi. Je to velka radost ich mat. Ked vidim, ako sa maju radi a ako sa spolu hraju a riesia svoje problemy - tak som presvedcena, ze najväcsi dat, ktory sme mohli dat svojim detom, je prave ten ich surodenec, ktoreho maju pri sebe. Je to super!

danulik
17. okt 2008

kati - ano, kupis to normalne v lekarni - vola sa to exomega creme, ja som kupila aj mydielko z tejto znacky.. po tom locoide ma naozaj trosku suchu tvaricku, tak ju obcas natriem..

katinka0000
17. okt 2008

lalu: nadherne fotky! 😀 drobec je uzasny!

danulik: zatial nevidim, ze by mal tvaricku suchsiu. ale ak ano, tak ho zacnem natierat. ale viditelne to ma lepsie. som z toho hrozne happy!!!!

elly111
18. okt 2008

dobre ranko, uz druhy den to tu katinka tusim vecer ukoncuje a ja zacinam 😀 ,
takze nase deturence si strkaju ruky do ust a chrcia 🙂
pozrela som albumiky, nadherne deturence a uz celkom velke, ved nedavno sme este cakali a prezivali obavy aky bude porod. Ja som presne pred 8 tyzdnami lezala v porodnici napojena na infuzku na vyvolanie porodu 😀 a v ten den sa to aj podarilo 😀

anula
18. okt 2008

Dobre rano,
Elly a ked si predstavime, ze pred rokom nebola este ani fazulka...Len snaha.

Janka, pekne si to napisala. Aspon ze nas stihnes precitat pri chlapcoch. Uvidis, ze na 4. krat vyjde dievcatko. Nasim tak vysiel moj bracho. Po 3 babach za sebou 6 rokov nic a odrazu nas benjaminko.

katinka0000
18. okt 2008

ahojte!

elly: aj mne sa zda. ja chodim o takej dvanastej v noci spat, takze vzdy tu este nakuknem.

veru baby, nenormalne rychlo to vsetko utieklo. ale vsetky sme uz neuveritelne stastne, ze drobcekovia su vedla nas. zivot bez nich si uz nevieme predstavit.

danulik
18. okt 2008

elly - ja som presne pred 7 tyzdnami o taktomto case isla na porodnicu 😉 strasne to leti..

kati - verim ti, my sme tiez boli stastni 🙂 to, ze ma suchu tvaricku som si vsimla asi po 3 dnoch..

lalu - patrik je naozaj fesak 😉

co idete dnes robit? u nas je celkom pekne, asi vybehneme niekam von..

zlatulienka
18. okt 2008

Ahojte mamule,

naši drobcekovia sú naozaj prenádherní!!!

Aj náš Robinko si papká ručičky, strašne moc slintá a to aj keď je napapkaný 😉

My budeme ešte tiež raz chcieť bábenko, tak možno o rok, nech je medzi drobcami tak max. 2-ročný rozdiel. Lebo teraz máme doma dvoch "jedináčikov", Sandrka je skoro puberťáčka a má svoje náladičky - i keď každý si myslí, že mi pomáha, ale ona má suž voje záujmy a kamarátky, malinkého pár minút pomojká a ide von 😒
Ani kočíkovať sa jej nechce, lebo nerada chodí peši...tak ja sama nachodím denne aj tak 20km, lebo v kočíku spí Boby najlepšie

Dnes budeme tiež vonku, keď je tak pekne, škoda čučať doma. Ešte rýchlo dorobím obed - vypražím karfiol - ide sa do sveta 😀

V pondelok pôjdeme naozaj do sveta veľkého, ideme totiž do Fínska za švagrom. Tam pôjdeme autom so zastávkami v Poľsku, Lotyšsku a potom v Estónsku. odtiaľ trajektom do Helsínk, to nám bude trvať tri dni. Tam pár dní pobudneme u švagra, auto mu necháme a späť poletíme lietadlom do Prahy. Z Prahy pôjdeme na ďalší deň vlakom rovno do Považskej. Snáď to v pohodičke zvládneme, Boby cestuje veľmi rád, Tatry sme zvládli v pohode,aj autosalon v Nitre a je slušne "vycvičený" cestovaním do Lipt.Mikuláša - tam chodím v sobotu do školy 😝

Ked sa vrátime, tak vám zreferujem ako to dopadlo a dám do albuíku fotečky
ak stihnem, tak ešte tento víkend urobím aj druhý albumík, máme krásne fotečky z ateliéru a malinký je tam prekrásny

... a teraz bežím rýchlo dovariť...kým drobček na pár minút zaspal...

elly111
18. okt 2008

ja tiez odbieham od varenia /musim pomachrovat zasa az tak casto nevarim 😀 / a drobca, trocha si drieme, unavila ho hupacka a potom kolotoc nad postielkou, zacina byt narocny a vyzadovat si pozornost ked je chvilku ticho a nikto sa mu nevenuje a nerozprava sa s nim 🙂
veru leti to a hlavne teraz ked uz je drobec na svete, tie posledne dni tehu mi tak neleteli 😀
zlatulienka to je teda fakt dlha cesta zelam aby prebehla v pohode
katinka ze o dvenastej spat, ja si rychlo tichucko lahnem ako dopapame okolo 20-21hod lebo nas potom papa okolo 2 a o 4 je uz sviezi hore a vymysla 🙂
a zasa mame sopliky uz mam z toho nervy 😠

katinka0000
18. okt 2008

danulik: a teraz ma este suchu plet?

my ideme o piatej na oslavu. synovec ma dnes meniny.

zlatulienka: super! aj my cestujeme zajtra do mnichova.

elly: no ja som naucena neskoro chodit spat. nas maly sa budi o takej 3-4 nad ranom. vcera zaspal dost neskoro, tak sa zobudil az o siestej rano a potom az o pol deviatej. celkom fajn som sa vyspala.

ale dneska v noci som zaspala a neodsala som si 7 hodin mlieko. to ste mali vidiet, ake som mala kozy. normalne take hrudky som tam mala. no ale ked som si zacala odsavat, nebolo konca kraja. odsala som si az 300 ml.

angelina22
18. okt 2008

caute baby. konecne mam chvilocku cas, manžel išišl na domček makať a ja som sa pustila a urobila 8 štrudlí,,no ale prvá tepša sa mi pripiekla a druhá vyzerá o.k ale som zvedavá ako budu chutit,,,,aj smotanovu tortu som spravila,,,ale dáme si až večer ,,ked budeme všetci spolu....čítala som že sa tu bavíte kto bude mať kolko detí a kolko by chcel..ja by som chcela 2 alebo 3,,ale vzhladom na to že mám 22 ,,myslím že jedno po druhom by moje okolie len tažko predýchalo,,,a ja tiež neviem ako by som to zvládala,,, chcem sa maličkej venovať naplno,,a s polovičkou sme si tak naplánovali že ked sa nastahujeme do domceka tak bude braček(co by sme chceli) alebo sestrička.....

angelina22
18. okt 2008

je tu nieco nove?? noo, ked som tu ja tak tu nikto nieje......
chcela som sa spýtať či sa ešte stále obmedzujete v strave koli kojeniu,,,ja si dávam pozor,,,ale asi pred dvoma dnami bola mala taká nedobrá a nezdá sa mi aby som nieco zle pojedla,,,,no a okrem toho ma ešte e močový mechúr,,asi som prechladla,,aleb o ja neviem čo,,stále ma nutká na močenie,,,už si dávam aj urinal,,neviete čo mi ešte by mi moohlo pomocť??

angelina22
18. okt 2008

pridala som par foto aby ste boli v obraze.... 🙂

anula
18. okt 2008

Juj, Angie, krasnucka je. A ako krasne dviha hlavicku...

angelina22
18. okt 2008

dik anuli,a tvoja sa mi zdá že je celá ty...dnes tu ozaj nikto nieje,,,tak dúfam, že si užívate večer v plnom prúde 😀

jankamanikova
18. okt 2008

Ahojte! Ja som tu, len tak citam, co nove.
Angeli - Ty sa neskutocne podobas na svoju sestru; tu, co spieva. Nenormalna podoba a mala je (aspon podla mna) po Tebe.

sanik
18. okt 2008

ahojte,

chcem sa len opytat. ked kojite, davate len z jedneho prsnika alebo z oboch? ja som davala najprv z jedneho, potom mi ktosi poradil aby som davala z oboch, nachvilu som mala pocit akoby to mliecko vymizlo, teraz sa znovu pustilo, stale mam vsak malo. neviem co je lepsie. podla mna kojenie je fakt umenie

danulik
18. okt 2008

sranda tie nase deticky - uz aj lilinka objavila rucicku 🙂 cmulka si dolnu cast palceka a super pri tom mlaska 😀

kati - hmm..ona nema tu tvaricku velmi suchu, len ma na nej take trosku suchsie miesta - nevidno to, len ked jej po nej prejdem, tak to citim..
a vy ako? uz je dobre?

zlatulienka - fiiha, drzim palce, nech tu cestu zvladnete 😉

sanik - IP

tamita
18. okt 2008

Čaute v túto pozdnú dobu.
My kakáme stále raz za týždeň a býva to teda ten 7-8 deň poriadna makačka,odplakaná,odtlačená,odmasírovaná...čo by sme dali za takú riadne poserkanú plienku aspoň raz za tri dni.
Nutritonovú kašičku pred kojením sme po dvoch týždňoch vysadili - a negrckáme,iba blinkáme občas.
Odsávanie som musela trochu obmedziť,mlieko mi totiž tieklo tak prudko,že Leuška sa pri kojení dusila a zahltávala a zlostila.To chrčanie máme aj my,ale vtedy-keď ju dám na plece takú riadne napapanú odgrgnúť,tak tam fučí,chrčí,ako by sa jej zle dýchalo...
O počte detí ja už nevynášam radšej žiadne rezolútne súdy,lebo keď pánbožko dá - aj motyka vystrelí...viď náš prípad.
Čo som narýchlo kukla albumy,detičky sú krásne-zlatučké a rastú utešene - ako z mliečka.. 😅 Ani nemôžem nikoho konkrétne pochváliť,aby som ostatným neukrivdila,lebo sú rozkošné všetky 😵

bammbi
18. okt 2008

Ahojte maminky 🙂

Katuska - nas maly poklad takzvany sracik je urcite rekorderka spomedzi vsetkych augustovciat, co sa tyka likvidacie oblecenia z dovodu uniku kakanice do vsetkych moznych stran, takze nemaj ziadne obavy. My prezliekame v priemere uz 4 krat denne, ked nastane explozia (pocut aj do druhej izby) tak nam to casto vyleti az na chrbatik alebo popod nozicky, co je horsi pripad, lebo ak mame vtedy nahodou oblecene dupacky s cvockami (teda aj "zavretymi" otvormi na nozickach), okakame aj maminku... No a potom ju obdarime obrovskym usmevom...

Nasa bambula trosku chrci pri kojeni, ako keby mala nieco vzadu v nosteku, ale asi je to normalne. Inac zvuky niekedy vydava neuveritelne, najma ked tlaci - skoro ako nejaky stary chlap.... nasmejeme sa dost teda

Neviem, co sa stalo, ale boli sme sa vazit a uz mame 4700g (8tyzdnov), co je sok, lebo v 6tich tyzdnoch sme mali 3920, cize sme pribrali 780 gramov za 2 tyzdne !!! Dovtedy priberala max. 140g za tyzden... Dufam, ze je to ok a ze to takto dalej pokracovat nebude, lebo to by mala 10kg v pol roku... 😀 😀

Babatko by sme chceli este urcite jedno, najlepsie by bolo tak o 3-4 roky, ale kedze vek uz trochu tlaci, mozno aj o 2, aby sme to este stihli do tej 35-ky 😉 ved uvidime, ako sa zadari, taketo veci je tazko planovat......

Angelina, Danielka je sikulka, ako uzasne dviha hlavicku, nasa babula to este tak nedokaze, ani to netrenujeme, lebo absolutne neznasa byt na brusku...

....samozrejme som zabudla na co este som chcela reagovat, musim si to nabuduce zapisovat... 😝
....albumiky pozrete, babatka uzasne 😉

Uzite si nedelu 😉 !!!!!!!!!!!!

jamaica77
19. okt 2008

ahojte. No dlho som tu nebola, akurat som pokukala albumiky - vsetky babetinka su nadherneeeee 😵 😵 😵
Tak nam konecne uz kolika povolila - uz bolo na case, aby to prestalo alexu trapit, bolo to priserne vycerpavajuce hlavne pre nas rodicov - boli sme z toho na prasky 😢
Alexa na 2m vizite mala 5.95kg a 57cm - takze je poriadne velka 😅 nevladzem ju pomaly uz nosit na rukach, ale robi nam velku radost, vsetko ju zaujima, uz sa chce hrat s hrackami, najradsej ma knihy a uz aj si pretaca stranky, 😀 , a smeje sa na kazdeho, a tolko blabota - strasne chce komunikovat 🙂 Na brusku sa jej nepaci lezat, ale vo vanicke na brusku , tak to hej, tam jej to nevadi vobec.
Inac aj ja kojim len z jedneho prsnika pri kojeni, nabumba sa poraidne z neho a druhy uz nechce, druhy az pri dalsom kojeni za 2h, ale uz mame noci ked prespinka aj 6 hodin - bolo ich zatial len par ale aj to potesi 😵

anula
19. okt 2008

Ahojte,

Bambi, to mate teda ine bombardovanie doma 😀 😀 . A ze vek tlaci. Ja si hovorim, ze druhe musim stihnut do 40. 😀

Jamai, telepatia, vecer som na teba myslela, ze si sa dlho neozvala. Dobra buckoska je ta vasa mala. Ani nasa Klara nechce byt na brusku, to vzdy zacne stonat, vrcat a vrtiet sa ako cervik, ja to nemozem pocuvat, tak ju radsej otocim.

elly111
19. okt 2008

ahojte
tak mame vysledky vyteru z nosika, kedze mame stale sopliky a je tam ...Stafylokok, no asi pekny darcek este z nemocnice, kedze sopliky zacali vtedy, antibiotika sme zatial odmietli, tak uvidime co dalej
jamai, angeli vydim ze aj vase kocky su krasne baculky, ja si stale myslim ze my mame najvacsieho medvedika 😀 , mali sme v 6tt 5810g a 56cm, ale teraz sa mi uz zda ze rastie viac do dlzky ako do sirky 😀
baby to je uzasne ze mate tolko mliecka, ja si to ani predstavit neviem kedze takto vidim ze kazdy den stiahne viac ako liter 😀

danulik
19. okt 2008

ahojte 🙂 dnes sme si zase pospali az do 11-tej 🙂 v noci sme papali az o 4.30 a potom rano o 8.00, takze super..

bammbi - tie explozie pozname 😀 tiez ich pocujeme az do druhej izby - aj ked je zapnuty televizor 🙂
vcera sa nam liluska prekalala az po krk - neverila by som, ze je to mozne, kym som to nevidela na vlastne oci 😀 najhorsie na tom bolo to, ze sme vtedy boli u nasich a nemali sme so sebou ziadne nahradne oblecenie - tak sme ju zababusili do deky, maminka si ju zatial zobrala a my sme utekali domov po veci 🙂 odteraz uz budeme nosit aj nahradne 🙂 🙂 🙂

jamaica - aj ja som na teba myslela, ze co je s tebou, ale vidim, ze sa mate fajn 😉

anula - ja davam lili na brusko vtedy, ked si nechce odgrgnut - tam sa to vacsinou podari 🙂

elly - to mi je luto ☹ a co s tym idete teraz robit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre