Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
18. nov 2008

Caute babeny, no musim sa pridat medzi tie maminy co su tiez v euforii 😵 ja som tiez velmi stastna, ked sa ten bezzuby tvorcek na mna usmeje tak sa cela rozplyvam, no a hrozne si vychutnavam aj chvilky ked je pricucnuty na ceciku a papka ako o zivot 🙂 su to fakt asi najkrajsie chvile ake som doteraz zazila a s muzikom sa vytesujeme ked urobi nejaky novy kusok - ako vcera, boli sme u kamosov a pasol koniky, no a podarilo sa mu prevratit na chrbatik - bola to skor nahoda ze ho to hodilo do strany ale aj tak paradny kusok pre nas rodicov 😵

nesca drzte sa a neboj, urcite to bude uz len lepsie, velmi Vam to prajem! 😉

nika - Tomi je uz velky chlapisko, inak mozno sa mu v babyvaku nepaci lebo uz chce pozorovat okolity svet, mozno by si ho mohla skusit nosit tak aby videl - v satke alebo nosici, hm?
a obdivujem Vas vsetky baby co sa ucite, ja teraz ani moc nemam cas na knizku, nieto este na nejake skriptaaaaaaa, pomoc! 😅

jancia
18. nov 2008

Inak my si ideme od zajtra do nedele oddychnut k nasim na chalupu tak sa uz tesime 😵 , ma to len jedinu chybu, nemame tam pripojenie na internet 😢

iwuskaaa
19. nov 2008

Ahojte mamičky 😉 ,
Nesca, držím Vám palce, nech ste čím skôr v poriadku a nech si začneš aj Ty užívať materskú plnými dúškami 😉 . Neboj sa, všetko dobre dopadne 🙂 .
My sme boli v poradni, keď mal Dávidko 11 týždňov a vážil 5740g.
Janci, tak Ti tú chalupu závidím 😵 , môže tam byť super.
Ako sa máte ostatné mamičky?
Dnes budem u maminy, takže aj na nete, lebo nad nami susedovci menia dvere 😀

oraia
19. nov 2008

ahoje...vidim ze ste sa tu vcera bavili o vypadavani vlasov ....hmmmm tak vidim ze nie som sama ...ja uz som myslela ze mi hadam aj nieco je....ja ich mam dlhe skoro po pas takze ak vypadne aj len iba 10 vlasov tak je to hrozny chumac 😖 ...ale vypadavaju mi statocne...vsade kde sa otocim vidim nejakae moje vlasy dost mi to leze na nervy este mi tak nikdy nepadali..o chvilu budem plesata 😀

oraia
19. nov 2008

iwus...fuha susedia dvere? 🙂 ... no nad nami sused preraba byt a uz ROK !!!!!! ...a v kuse vrrrrrta uz musi mat z tych stien vyvrtanu čipku 😀 ...len neviem kedy chodi do roboty lebo vrta cele dni vikendy aj cez tyzden ...uuuplna katasrtofa ten hluk sa niekedy neda vydrzat....

madi
19. nov 2008

bre "rano" vospolok
aj mne vypadavaju vlasy....a simon ma furtom nejake na tricku alebo v ruke...ach jaj....ale tiez si myslim ze s tym nic nespravime....proste sa to casom ustali

kape - manducu skusame a cvicime sa v nej nosit...este neni zvyknuty, ale nauci sa...musi, lebo mama chce chodit na vylety a tak...hehe 😝

a to ze ste stastne...to je super...aj ja som velmi spokojna, vyrovnana, stastna...o com svedcia aj moje nechty....predtym som si dokonca okusovala nechty 🤐 😔 a odkedy mam simona moja psychika je uplne vyborna a nechty mam jak modelka....hehe
a jancia - presne...absolutnu extazu prezivam, ked maly cucka...je to nadherne, ked si hladime do oci a on sa tak velmi sustredi a tahaaa...joooj, milujem ho

a inak - aj my sme na vianoce objednali pre babky a dedkov a prababku nastenne kalendare s maleho fotkami....za tyzden som ich uz mala doma...su super...a najlacnejsie som nasla vo fotolabe 😎

no, idem kustik popratat, lebo poobede pride k malemu prababka...tak nech sa nezlakne

jo..a nas simon este nepasie....neni velmi nadseny ked ho dam na brusko...ale asi musim castejsie, nech sa cvici...co? hm

kape
19. nov 2008

Madi - presne musis ho davat na pasenie, Samkovi sa to tiez nepacilo, ale uz pasie pekne, trosku sa pozlosti, ale oni si zvyknu 😉
A s tou Manducou tiez , teraz ju uz vyuzivame dost casto a Samko uz neprotestuje , ked do nej ide a krasne tam spinka a ja milujem ked mu mozem potom hladkat hlavicku a bozkavat ho na nu, ale vcera som s nim tak jedla polievku, tak som mu ustedrila polievkovu kvapku aj na hlavu 😀

Nesca - neboj vsetko krasne zvladnete, drzim palceky aby si si to aj ty mohla beztarostne vychutnavat.

Chcem sa Vas este spytat, je tu taka mamina, ktorej ostala este v praci dovolenka nevycerpana? Lebo mne ju zamestnavatel doporucil vycerpat pred nastupom na rodicovsku dovolenku, vie niektora z Vas ake su moznosti s takouto nevycerpanou dovolenkou? Lebo ak by som ju cerpala, tak uz nie som chranena zakonom a mohli by mi dat aj vypoved. Aj ked dufam, ze az tak zle na tom nie som, ale deju sa u nas v praci tento rok vselijake hnusne tahy.

angelina22
19. nov 2008

baby ,madi a kape, tu manducu ste kupovali tu z netu alebo použitú??? aj ja by som chcela ale nasla som j u za nejakých 3000 aj nieco,,tak sa len pýtam či ste tolko investovali aj vy...diik

madi
19. nov 2008

angeli - ano z netu a novu...pouzitu som nenasla nikde...my mame cervenu a bola v akcii za 2990, take vydumane farebne kombinacie su za viac ako 3tis. sk....a hej, tiez sa mi to najprv zdalo vela ale je to az do 30 kg ci do kolko? nechcem tresnut....proste to vyuzijeme urcite na dlhu dlhu dobu.... 😅
PS: danielka je rozkosnuckaaa
a tiez zdielam tvoj nazor ohladom kojenia a mnozstva a kvality mlieka...neriesim...mam a hotovo...a maly papka a pribera, takze okej 😵

angelina22
19. nov 2008

DIIK MADI ZA ODPOVED no asi aj ja kupim novu, moc sa mi paci..no aj ked na moj rozpocet je to dost,,,skusim to nejak poriesit,už som si tu dala aj inzerat na konika,,,a madi este mi povedz kde to využívaš najviac,,,,doa, len tak ,,alebo aj vonku,,ja viem že je teraz zima,,,,,,

madi
19. nov 2008

no zatial iba doma, lebo maly si este velmi nezvykol cize iba po chvilocke doma sa "ucime" na manducu...ale casom to chcem namiesto kocika...ked pojdeme vonku alebo na nakup alebo ked budeme cestovat na vylety.... a to ze je zima...dievcata co maju satky velmi chvalia to, ze tym ze je babo tesne na mamke tak ludske teplo robi svoje...a ze netreba az tak naobliekat babo....uvidime ako sa to cele vyvinie casom...na jar... 😉
www.nosime.sk - to je ich hlavny web..pokukaj co a ako...pripadne - je tam myslim aj bazar, tak skus kuki

kape
19. nov 2008

My tak ako Madi, tiez zatial len doma raz sme vsak uz boli aj von a kupovala som novu este predtym Samko narodil, ja som ju chcela od zaciatku, aby si zvykol, lebo niektore deticky, uz neskor nechcu ist do nosicov a je to sice dost peniazkov, ale bude aj pre druhe a naozaj je to na dlhodobejsie vyuzitie oproti klasickym vakom

bammbi
19. nov 2008

Ahojte babulky,
som si vsimla, ze uz je tema August 2009...!! skoro som odpadla... ten cas neuveritelne bezi.....

Slaviq - nemaj obavu pred pneumok.vakcinou, tu u nas a uz aj v inych krajinach je sucastou povineho ockovania, uz som tu pisala, ze je to len otazka casu, kedy bude povinna aj na Slovensku. Nasa mala na to nemala ziadnu reakciu a bolo ockovana spolu s tou 6in1 vakcinou... ( a k tomu so zahnisanym ramienkom.. ☹ )

Nika.r- obdivujem Ta, ze zvladas to ucenie a velmi velmi drzim palce na statnice! (aj Katinke!)

Nesca- drzte sa, vaha babatka v 3 mesiacoch zalezi od porodnej vahy (my sme mali porodnu 3,31kg, v 12 tyzdnoch to bolo 5,36kg..) Kazde babatko je ine, pokial ti papa, kaka a pribera, tak sa vobec nestresuj...
Drzim palce!!!!

slaviq81
19. nov 2008

Cafte,
M a d i, ani Lare sa na brusku nepacilo, furt sa zlostila, ale davala som ju aspon na chvilku. Hlavicku nedvihala, zato ruky a nohy ano. Teraz uz pekne pasie a dokonca si sem tam na brusku aj zdriemne. Ved Simonko na to pride 😉 .
Dnes sme boli v poradni, ockovali nas, prvu injekciu zvladla ale po druhej sa tak zalostne rozplakala. Chuda moje. V januari ideme znova.

katuska.
19. nov 2008

uf, tak my mame za sebou perne tri dni.. marek bral smectu na tu jeho nepeknu stolicku a nejako nic.. len zacal viac grckat 😒 dnes som volala dr. a ze to nevadi, ze ma hlienovitu stale, ked je plne kojeny, tak neviem.. asi ten nalez nebol az na antibiotika, ale potesilo by ma pekne hovienko v plienke a nie tieto sopliky...

dnes som zhanala nutriton a nasla som ho az v siestej lekarni, vraj mali vypadok.. zabral vam hned po prvom papani?

lluna, taky pato je riadny chlap.. mas co nosit. marek ma len par stovak po 5kg a uz ma z neho bolievaju ruky. si fakt dobra.. a aerobik ti zavidim, hned by som sla.. na to cvicenie s babatkami, co ste spominali kocky z ba, chodite? by ma celkom zaujimalo ako to prebieha.. by sme skusili doma

vsetky studujuce obdivujem a drzim palce..

nesca, ani nas marek nepriberal zavratnou rychlostou a v pohode.. narodil sa 08.08.08 s vahou 3,47 a teraz ma okolo 5,1kg..

elly111
19. nov 2008

ahojte
nesca drzim palce aby uz bolo vsetko ok 😉
katinka snad to nie je take zle a ako sa ti dari iba kojis alebo aj prikrmujes?
kape mne nevycerpanu dovolenku vyplatili v poslednej vyplate, ak ti ju nevyplatili budes si ju myslim moct vycerpat potom aj s dovolenkou ktora sa nazbiera pocas MD, teda byvale kolegyne to tak robili a po nastupe do zamestnania mali veeela dovolenky. Ja sa bud vratim do firmy alebo ak ma nebudu potrebovat musia mi dat dvojmesacne odstupne 🙂 Povinnost drzat miesto maju tusim 1rok?

kape
19. nov 2008

Elly111 teraz uz zo zakona vraj dovolenku nepreplacaju, a miesto to Tvoje konkretne drzia zo zakona pol roka a potom tri roky Ti musia drzat miesto vo firme adekvatne tomu Tvojmu predoslemu, takze sa nemusime vratit tam odkial sme odchadzali.

lalunna
19. nov 2008

naaaaaaadherne obdobie veru a o tom kojeni a vzajomnom pozerani sa na seba... 😵 madi, ako si to ty opisala az mi zimomriavky naskocili 😅

patuch zvladol poockovaci stav ok, zvysena teplota, slaba hnacka, ale naladovo ok, aj sme mu teda dovolili spinkat celu noc s nami 🙂 ale spinka vela dnes, skoro stale chudacik, dostal zabrat...
inak, ja stale zvazujem pneumokoka, ja fakt neviem, ved tie vakciny su take svinstvo pre takeho maleho cloviecika a do roka zivota ich tolko dostane... je to pre mna dilema velka... 😖

katuska, cvicenie s babatkami neotvorili 😠 a tak som sa tesila

ale zajtra ideme s patuchom plavat prvy krat 😅 som zvedava, ideme do toho rehabilitacneho centra kam chodime aj cvicit, takze najprv plavanie, potom cvicenie, ale bude oslobodeny od tazkych cvikov, lebo je po vakcine, ale predpokladam ze po takejto aktivite zaspi ze ho ani nezobudim 😀

mne akurat dnes volali s personalneho koli tomu cerpaniu dovolenky, ale este som spala, takze detaily neviem
elly, tusim maju povinnost drzat to iste miesto 1/2 roka a 3 roky ti mozu pridelit hocijake vo firme, ktore je na urovni tvojho vzdelania a praxe, ak nie, opravte ma

aktak, nestras, toto padanie vlasov do pol roka, ved to budem plesataaaaa 🙄 ja mam malo vlasov aj tak a strasne jemneeeeee

kape
19. nov 2008

My sme dnes boli so Samkom po tie darcekove hrnceky v DMke, su velmi pekne a somprekvapena z kvality. Naposledy som hrncek davala robit este na vyske a to uz bolo davno. To sa neda ani porovnat.

Lalunna aj nas Samko dnes spi strasne vela, takze su na tom rovnako, vcera bol trosku od piatej poobede taky umrncany, ale v norme (ale mozno to bolo aj varenou kapustou, ktoru som zjedla v polievke), vecer mal 37,5 a dnes je taky anjelik a spinka vela. Dnes som s nim cely den sama aj v noci tak dufam, ze bude dobrucky a este menej papa. Som sa Ta presne chcela spytat na to plavanie vcera a som zabudla, tak uz viem ze este sa len chystate, tak nech sa Vam to obom paci. Skusis sa spytat, ci to robia aj mimo lekarskeho doporucenia ?
Potom daj vediet ako to je s tou dovolenkou ked sa s nimi skontaktujes.

lalunna
19. nov 2008

kape, podla mna to mohlo byt aj tou kapustou
patrik mal vcera 38,2 a dnes doobeda uz len 37,9
patrik spapal cca pred hodinkou 1,5 prsnika a chrni odvtedy a pritom predtym sme boli vonku a spal tam 2 hodiny vkuse 😲
robia aj mimo lekarskeho, stoji to vtedy 80 korun 😀 a nemusi mat babatko plafky, ide tam hole, trva to 20-30 minut a predtym dava "teta evka" 🙂 masaz babatku, je to tak, ze ty stojis mimo bazena a namaca sa len babatko a dozoruje magistra, ktora ti hovori co a ako

lalunna
19. nov 2008

inak doma uz pouzivame popoliny, konecne su mu dobre, von, na noc a pred kakanim davam jednorazove a je to super, uz mame docela zabehnuty system s patrikom...

papa, idem si zacvicit v rytme 😀

kape
19. nov 2008

Nieco som nasla mozno sa niektorej, ktora uvazujete o nosici tato stranka zide http://www.bocianik.sk/index.php?main_page=inde...

elly111
19. nov 2008

jee konecne ste dorastli do popolin 😀 kolko uz vazite, teda pekne po slovensky aka je patrikova hmotnost? 🙂
no mne je jedno ci ma zoberu spat do prace ja som tam zotrvala aby som pockala kym otehotnieme 😀 a ine miesto mi asi neponuknu to by som bola riaditel a majitel firmy v jednom 😀 😀 😀
bru noc idem zalahnut k Alexovi uz som hore od 😅

tunylyk
19. nov 2008

ahojte,poctivo som si vás prečítala 😉 Kubko sa drží,rastie do dlžky,je taký podarený slížik,dlhý a tenký 😀 očkovanie zvládol bez jedinej slzičky 🙂 pomaly sa blížime ku 6-tim kilám.S vlasmi som na tom podobne,ale zajtra ráno som objednaná u kaderníčky,min 10cm musí isť dole,lebo ked ich neodľahčím,budem plešatá 😀 😀 😀

stankaji
20. nov 2008

Ahojte babule!!! 🙂 🙂 🙂

Laluna - aj ja mam presne taku dilemu ohladom toho ockovania proti pneumokokom... 😖 az som tu pisala, ze nasa doktorka nechce zaockovat, ked to nie je povinne, ze toho ockovania dostane az moc, ale ja ju ukecam, ked vyberie tie tri davky povinne, tak som sa nejak uz rozhodla...ak to dovtedy "zakon" nezmeni na povnne aj u nas, hmmmm

Kosicanky - neviete mi poradit, prosim, ake su moznosti s plavanim babetiek u nas??? dik

nika.r
20. nov 2008

lalunna, elly, Vy používate popoliny? ste teda spokojné? ja kombinujem klasické štvorce a haipa-daipa plienky, na klasické štvorce kupujem kvalitné vrchné nohavičky, najnovšie čakám na popoliny Popowrap. s tými haipa-daipa mám problém,že dosť stvrdli, sú to vlastne froté plienky. Oni sajú skvele a separačná flísová vložka ho fakt drží v úplnom suchu, ale akosi aj tak tá klasika sa mi viac páči.

Aj ja sa chystám s Tomim na plávanie, len čakám, či nám to schváli neurologička.Na kontrolu ideme o tri týždne. Stanka, my chceme chodiť do Šace. Na stránke nemocnice som našla, že až od pol roka sa tam chodí. No tu na konikovi bola taká téma plávanie v Košiciach a jedna holka tam písala, že ona chodí už s 5mesačným bábom. Inak jedna hodina stojí 170 Sk, keď si zaplatíš 10 vstupv, vyjde to na 1550 Sk.

Úplne úžasne teraz Tomi spí vonku, tá zima mu akosi sedí viac. Len ja už som celá zamrznutá, hoci on by spal ktovie koľko ešte. Včera sme sa kočikovali hodinu a pol a keď som došla domov, ani som poriadne artikulovať nevedela, normálne mi ústa primrzli 😝

a ďakujeme za držanie palcov 🙂

a ešte jeden zážitok sme včera mali, boli sme pozrieť v mojej práci. Tomi bol úplne úžasný, usmieval sa všade dookola a nakoniec bez jediného zamrnčania zaspal manželovi na rukách. Vie, čo sa patrí 🙂

katuska.
20. nov 2008

stanka, robila som letacik na jedno plavanie.. mozem ti ho poslat mailom, ked mi napises ip 😉 a s tym pneumokokom je to aj u nas rovnako.. este zvazujeme

s vlasmi totez aj u mna.. manzel uz trochu chyta nervy, lebo on to straasne nema rad.. vlasy v posteli, po zemi, po veciach.. vsade! uz, aby to preslo, lebo ja tiez nemam zasoby.. uz doteraz som mala riedsi porast

inak, dobre ranko! po neviem kolkych mesiacoch mam na ranajky kakao, mnam..

a k tomu krasnemu obdobiu.. ja mam najradsej, ked ma hladka a skrabka rucickami pri papani, je taky zlatucky.. a este ked nadranom na mne spi a obchyti ma rucickami. prespi tak aj dve hodiny a ja vtedy nemozem spat, musim na neho kukat aky je krasny.. 😵 pridam foto obchytu v sede, aby ste vedeli, co mam na mysli

tunylyk
20. nov 2008

ahojte 🙂 padlo 20cm mojich vlasov,ale cítim sa lepšie,hlavne ľahšie 😉 a malý na mňa pozeral ako puk 😀

madi
20. nov 2008

stanka
plavanie je v saci - to viem tiez a vraj aj v novej -ale nemam blizsie informacie...a moj bratranec (ktory ma teraz 10 rokov) chodil ako babo plavat k narodnej banke...tam vlastne cez cestu v tych rodinnych domoch bol taky klub s detskym bazenikom a tam chodili mamicky - ale to bolo isto drahsie uz vtedy....

nika - chvalime tomaska ze bol hrdina v praci, nas to este len caka...ale je fajn, ze aj ja aj tatik mame malicke pracovne kolektivy..
waw - som nevedela ze tolko mamiciek pouziva latkove plienky....to je super...ja tiez zvazujem, ale ludia v mojom okoli na mna pozeraju ako na sibnutu .... ze latkove plienky...v dnesnej modernej dobe... 😒 a nevysvetlis niektorym... 😠

tunylyk
20. nov 2008

madi veru niektorí sú fakt iní... ale čo nás po nich,hlavne nech sú detváky spokojné 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre