Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
3. dec 2008

Veji- a nie je to prave tym ze velmi vyris prach tym castym upratovanim? Ze mu to viacej drazdi nostek ? Inac aj nas Samko kycha niekolkokrat za dn.

Stretko BA- radi sa pridame aj mimo Petrzalky, a co tak medicka zahrada? Ci tam je velmi blbe spojenie? Ja som este vlastne ani nebola len vzdy pri nej. Ale je to v centre tak to snad by mohlo byt tak max. na jeden bus pre maminy. My s Petrzky asi 95 busom. Ale ja nie som origos Blavacka, tak ma skuste opravit 😉

Upratovanie- ja som uz tiez polavila zo svojich narokov, ale varit nam varim, pretoze mangel velmi nevie a ja tu nemam maminu a ani svokru. Inac sa nam blizia Vianoce, my sme sa rozhodli, ze prvy krat ich stravime doma ako rodina a nepojdeme na Stedry vecer ani k jednym starym rodicom , az potom 26.12. Takze nieco napeciem a navarim kapustnicu a spravim salat s rybkami. A tesim sa uz na zdobenie stromceka, tento rok to nasi drobci este velmi vnimat nebudu, ale buduci rok to uz bude nadherny zazitok pozerat na nich ako to budu cele vnimat. To je najkrajsie na celych sviatkoch, ked clovek "krasne oblbuje" deticky Jeziskom a pod. Ja to mam dost zive v pamati od mojho 10-rocneho brachu, bol tak naivne krasny az do 3. triedy a to som sa vzdy tesila ako zas sa bude cudovat a pozerat na stromcek. Su to neopakovatelne chvilky.

Tessie - asi uz pisem neskoro, ale ten sekac sa vola Lary Fary , ak sa nemylim a je v takom modrom domceku, kde je VUBka, je to az za Technopolom, ulicu je samozrejme neviem, ale Jancia vie, kedze byva nad nim 🙂

Ja sa pridavam k Jancii - Lalu s Hviezdickou dajme stretko a ukazete nam ten Vas sekac v Ovsisti. Co Vy na to ?

Lalu- to Patrikovi je uz vajicko male na vysku, ci na sirku, lebo vraj by sa mala menit, ked detickam presahuje uz hlavicka cez autosedacku. Ja som uz tiez nad tym rozmyslala, ze asi dokedy ju budeme asi tak mat, a chcete kupovat 9-18 kg alebo 9-36 kg kategoriu. Ja sa chcem na tie dalsie autosedacky pozriet v Rakusku, ci tam nie su lacnejsie .

Tema jaslicky a detska skolka - ja som uz co zo hladala a tak suma 9 tis. Sk na BA za mesiac je realna. A tiez si myslim, ze je najvyssi cas deticky ist nahlasit, ak by mal napr. Samko nastupit v januari 2010, nakolkko oni sa zapisuju na skolsky rok a ten zacne v septembri, v pripade, ze si to rozmyslim, tak v januari jednoducho nenastupi. My sme sa akurat o tom dnes rozpravali s manzelom, co bude dalej ci ostanemdoma, jasle, ci nahovorime moju tetu na opatrovanie. Prave toto je tiez rozoberane v najnovsom cisle mama a ja. Nejako im toto cislo celkom vyslo , sa mi tak zda z mojho pohladu🙂

Inac neviem ci len ja alebo este aj niektora z Vas ma takyto problem, ktory som dnes riesila u lekarov - trpne mi lava ruka a da sa povedat ze ju mam strpnu uz skoro cely den, nie az tak zeby som s nou nevedela pohnut, ale mam ju dost meravu. Gynekologicka mi dnes povedala, ze cvicit, ked som sa jej na to spytala a obvodna - mi predpisala Calcium a magne B6 a ze sa potom uvidi, ale najskor je to z toho, ze Samka vraj nosim povacsine v lavej ruke ☹ Som zvedava, ci sa to napravi. A obvodna mi poradila taku vodicku na vypadavanie vlasov a ked som si ju pytala v lekarni, tak ze pri dojceni sa nedoporuca a to obvodna vedela, ze kojim.

kape
3. dec 2008

Ja kvoli rodine robim albumy na Picase - tak aj nas Samulo uz narastol http://picasaweb.google.sk/dulikovci/Patnasty_t... 🙂

madi
3. dec 2008

bryyy vecer...na dobru noc, macko z plysu spieeeva vam.... 😀

kape - presne to som sa chcela spytat lalu (aj ostatnych mamiciek) samozrejme - ze aka bude dlasia autosedacka, ci od 9-18 alebo 0-18 alebo 9-36 kg? neviem sa rozhodnut ze na co sa zamerat, ked budem uz hladat tu nasu...

my mame druhy vecer tazke zaspavanie...nechapem o co ide tomu nasmu sasovi jasovi... hm

asi si idem kupit mama a ja 😎 (mam doma vsetky ostatne casopisy hihi)

no...takto na noc iba tolko, viac nevladzem reagovat
aha este k upratovaniu....vysavam kedy treba (tiez mame plavajuce a spina sa zbiera velmi rychlo a plus vacsinou papame v obyvacke, tak je natrusene okolo stola vzdy 😔 ) ale to simonovi vobec nevadi - ma rad vysavac... podlahu zmyvam podla potreby, vacsinou raz za 2 tyzdne, prach utieram kedy ma napadne a vidim ze uz je to dost viditelne a neesteticke 😀 a ine upratovanie nejak neriesim
a varenie - vacsinou sa mi podari bud ked simon spi na balkone alebo ho mam na kuchynskom stole v kresielku doobeda a sleduje ma....celkom ho to bavi, obcas aj zaspi z tej nudy 😀 a ked nahodou nestiham varit, tak vari manzelik vecer ked dojde z prace....
jo a zehlenie este...no...caka ma teraz riaaadne kopisko...ale nejako sa mi do toho nechce...mozno zajtra.. hm..

no a este som chcela, ze muzik ide v sobotu do polska - skladame sa so svagrinami na novu kuchynsku linku pre svokrusu..... mate nejake tipy, co je tam dobre kupit? 😕
chcela by som ist aj ja, ale vraj nemozem, lebo simon neni v mojom pase zapisany... ako dlho trva zapis babatka do pasu? 😕 no a ze vlastne neni nikde evidovany, a ked nas zastavi polska hliadka policajna, ze moze byt z toho priekak...fakt? 😖 🙄

no..dost...
zelam sladke snicky bruuuuu

zlatulienka
3. dec 2008

ahoj madi,
malinkého Ti zapíšu na počkanie, aspoň u nás v PB to na pasovom tak funguje a mysllím, že by to malo byť tak aj v iných mestách (ale len počas stránkových dní - ešte ti ostáva piatok 😉 )
my keď sme išli do Fínska - cez Poľsko, Litvu, Lotyšsko a Estónsko - tak nás nik nezastavil, ale pre istotu by si si ho mala dať do pasu, keby Vás náhodou zastavili, mohli by narobiť zbytočné problémy
ozaj to zapísanie stálo aj dajaký kolok - 100 alebo 200 Sk, už si napamätám
pá,

dobrú noc maminy

jankamanikova
3. dec 2008

Ahojte!
Tema autosedaciek - dieta by sa malo vozit v skrupinke aspon do roka. Jednoducho oproti smeru jazdy. Ak to nejde, tak skuste pozhanat autosedacku do 18 kg. Ta Vam posluzi velmi dlho (aj do troch rokov) a da sa polohovat do klbka (co je pri babetka a malych detoch velmi vdacne). Autosedacku do 36 kg sme kupovali Janikovi, ked mal 3 roky. Skor ju nie je treba.
Mimochodom my si na autosedackach davmae zalezat, lebo vela cestujeme a bezpecnost deti je na prvom mieste.

Tema jaslicky - neriesim. Som s detmi doma a aj budem. Do prace sa neponahlam a ani nemusim (vdaka Bohu). Mam pocit, ze kym mozem byt s detmi doma, tak si to vychutnavam. Aj tak to rychlo bezi a ja som s detmi doma rada; robime, co chceme; chodime, kde chceme; malujeme a kreslime a citame; proste pohoda. Ked tak pojdu len do predskolskej (kedze je povinna).

aktak
autor
3. dec 2008

my sme mali taku autosedacku, ze bola do 18 kg a dala sa dat aj proti smeru jazdy, polohovatelna do 5 poloh, lebo z vajicka v nejakych 8 mesiacoch uz naozaj trcal

mna upratovanie bavi (az teraz, za mladi som to neznasala 😀 ) takze pri tom relaxujem, robi mi to radost 😅 ale nemam na to cas samozrejme, vecsinou ked pride manzel z prace alebo ked deticky spia 🙂

ako sa mi blizi koniec skoly, stale viac si predstavujem ze uz NAOZAJ skoncim, ze mi daju diplom, vybozkavam drobcekov a manzela a pojdeme domov a nebudme musiet nic robit 😀 😀 😀 (nic je asi silne slovo 😎 )

Adamko mal vcera 2 roky, sme to super oslavili, obidvaja sam robia velku radost, Adelka sa stale len smeje a pozera ako sa hrame s Adamkom, ten sa chce stale tulit a mojkat, co viac si mozem priat 😵

vsetkym drobcekom vela zdravia a nech pekne rastu 😉

tamita
3. dec 2008

Ahoj,
Kape - ja mám ten istý problém,tŕpne mi pravá ruka-prsty,dlaň....ja nosím Leušku hlavne na pravej,keď grgáme a tak..Podľa mňa je to presilené a určite to súvisí aj s chrbticou.Zatiaľ to neriešim,uvidím,ako to bude pokračovať.
Naše dnešné stretko bolo fajn,Danúlik vám už napísala podrobnosti 😵

elly111
4. dec 2008

ahojte
kape mne takto trpli ruky v tehu ale magnezium to vyriesilo, teraz mam len svalovicu 😀
autosedacku sme kupili tento tyzden od 9-36kg, ale taku co sa da aj polohovat polosed a spankova poloha lebo si neviem predstavit ze by tam rocne dieta vydrzalo sediet vzpriamene 😕 Ale pouzivat sa moze az ked zacne dieta samo sediet. A vajicko sa nesmie pouzivat ak dietatu co len o kusok z neho uz presahuje hlavicka. Je tu o tom aj nejaka tema a vyjadrenia aj odbornikov na autosedacky aj ked samozrejme je to tiez big biznis 😝

kape
4. dec 2008

Elly a ktoru ste kupili?

Tami - ja mam tu ruku uz dost niekedy strnulu a aj podla mna je to tak ako pises ty. Ale nieco s tym musim robit, lebo sa bojim, ze Samko mi raz vypadne z ruk.

elly111
4. dec 2008

kape tuto sme si objednali v Raci, este ju samozrejme nebudeme pouzivat 🙂 : http://www.babydirekt.eu/sk/autosedacka-racing-kid
polohovatelnu ma este Cam, tusim Chicco, no a mozno este niekto ale uz neviem

nesca
4. dec 2008

Tak ťuťu muťu sa nekonalo, manžel bol z dvoch ratolestí unavený a ja taká krásna a oddýchnutá od kaderníčky, no čo už raz sa hádam zhodneme 😒

slaviq81 mne Patrik skoro od narodenia spí na bruchu, už v porodke spal tak aj tak, postupne už len na bruchu. Len vkočíku je na chrbatiku aj to ho musím niekedy prehodiť aby sa trochu vyspal a vtedy sa fakt bojím, lebo v tom kočíku zle vidím, že či nemá veľmi opretý noštek o podložku, ale inak sa nevyspí. Aj ked sme boli v nemocnici a videli, že spáva stále na brušku, tak ma na to lekár upozornil, ale čo mám robiť, on by hádam nespal vôbec. Tak sa teším ked bude mať pol roka a bude sa ukladať sám ako chce. Ale aj tak si myslím, že už majú nejaký ten pud sebayáchovy vybudovaný a neudusia sa 😕 .

vejinka
4. dec 2008

dobre ranko zienky 😉

v noci sme sa dva krat kompletne prestali
..nechapem ako moze byt medzi 2 a 3 taky rozdiel..gumicky na nozickach mu vobec nepriliehaju poradte nejake plienky pre toho mojho 5,6 kiloveho valibuka 😅 lebo na tieto si este musi pockat aspom mesiac .. 😔 .pouzivam pampers

lalunna
4. dec 2008

kiki, parada ze sa ti vrati muzicek 🙂 tesim s tebou, obdivujem ta ako to zvladas bez neho, mne by srdce puklo keby som toho mojho doma nemala 😔

kape, aj my tak na vaaanoce, urobim lososa a orechove marokanky, orechy uz mam 😀
a dik za reakciu k autosedackam, to som nevedela s tou hlavkou 😉
hej, ja si uvedomujem, ze je este asi skoro kupovat, ale on je v tej kombineze taky natrepany v nej, a to mame do 13kg ☹ a potom strasne reve a ani popruhy mu nemozem vtedy uz tak lahko zapnut ☹ tak si vies predstavit ten revisko 🙄
my chceme 9-18kg zn. romer, su najlepsie, mame aj vajicko take, tu vychadzaju do cca 7 tis. ale v rakusku budu urcite lacnejsie, asi aj my zbehneme, jaj a jeden typ je polohovatelny tak bejby nemusi vediet este samo sediet mi bolo povedane...
ze vraj 9-36kg nie su az take bezpecne...
ja by som velmi zvazila opatrovanie rodinnym prislusnikom, nemusi to byt naj riesenie

musim letiet potom dopisem

jaj, a za stretko v ovsisti som, sekac je otvoreny doobeda a potom tusim od 15, tak napiste kedy mozete
paaaaaaaa

madi
4. dec 2008

nesca - tak to ma mrzi, ze ste sa nezhodli 😖 a pas si uprav tak, ze pojdes do "nastavenia" a tam mas zrejme v casti stav zaskrtnute ze "cakame babo" - tak tam daj ani jedno ani druhe a potom vypis udaje babatka a daj "pridaj dieta"
ale dolezite je ze sa citis fajn, peknucka a oddychnuta ...ja saneviem dockat buduceho tyzdna..tiez sa chystam ku kadernicke..

tiez poznam par mamiciek, ktorym deticky od narodenia spinkaju na brusku, lebo inak nevedia spat... nas simon tiez obcas spi na brusku....a najdlhsie a najlepsie sa zatial vyspal na brusku 😀

co sa autosedacky tyka, asi kupime tu od 0-18 kg - co sa da pouzit aj proti smeru jazdy....lebo tiez mam pocit, ze simon sa zachvilu nevojde do vajicka....ale este nebude dostatocne velky na sedenie v smere jazdy...asi 😒

vejinka 😀 😀 😀 prepac, ale pobavilo ma to.. ja pouzivam huggies - teraz mame od 4 do 9 kg a pohodka.... huggies premium teda alebo aj z DM tie babylove nam vyhovuju a dobre drzia....tak skus...keby si bola blizsie tak ti supnem par plienok na skusku....

a nikto mi nepovedal, ze co v tom polsku je vyhodne....neviete? 🙄

nesca
4. dec 2008

Madi, dakujem, ale ja som asi fakt antitalent na PC, kde sú nastavenia? Lebo som klikala na ten môj pas aj pravým aj lavým tlačítkom, ale nič sa mi tam nepozdávalo, tak neviem . . . či kde by to malo byť? ☹ .

tamita
4. dec 2008

Nesca, môj syn spával iba na bušku odvtedy,ako ho naň ešte v pôrodnici šupla doktorka.Spal tak aj v kočíku a fusaku,tiež sa narodil v lete a nebol jediný problém,vtedy sa dokonca tvrdilo,že je to veľmi dobré pre dieťa....-
-tak si vyber..Mňa už nič neprekvapuje,lebo každú chvíľu príde niekto s nejakou novou múdrou teoriou...Každá normálna mama najlepšie pozná svoje drobča a mala by vidieť a vedieť odhadnúť,čo mu robí a nerobí dobre.A 3-oj mesačné bábo už nie je pasívne drievko a vie sa riadne pomechriť-keď sa mu niečo nepáči 🙄 .

kape
4. dec 2008

Madi - no my tu v BA Ti skor povieme ze co mas ist kupit do Rakuska, ale pokym sa pytas tak vseobecne nielen na kuchynu, tak svokrovci boli v nbormalnych obchodoch nakupovat maso, syry, sirupy a kupili tiez konferencny stolik, ked boli predtym na trhoch, tak povedali, ze nic moc co sa oblecenia tyka a podla mna v Polsku uz to oblecenie pre nasich dorbcov nestoji az tak malo, ja radsej kupim krajsie veci a ovela lacnejsie tak ako Lalunna v sekaci a castokrat su to este nove nenosene veci, len to hned supnem do pracky .

Autosedacku aj ja zvazujem romerku, alebo recaro a potom este STM znacka. To su vsetko asi nemecke vyrobky.A pozriem sa na tu kategoriu 0-18 kg lebo to jazdenie v proti smere sa aj mne pozdava a co sa tyka autosedaciek ak naizaj ludia vela cestuju, tak to treba poriadne zvazit, ze co clovek kupi, predsa len tie nase pokladiky su nam tak cenne .

Veji - mne Samko pampersku nikdy neprecural, mne len strasne smrdeli a na noc pouzivame vylucne z DMky Alana, ktore nevyzeraju az tak lakavo, ale Samko ich neprecika a ma ju celu noc a uz som to pisala plianka aj po tolkych hodinach nie ja az tak smradlava ako bola pamperska po nejakej hodinke a pol. A duha vec, ze ta plienka je ekologicka- da sa aj kompostovat, takze v tom nebude az taka chemia, takze som trosku pokojnejsia ze ju ma tak dlho na zadocku. Inac za tento tip dakujem Lalunne.

tamita
4. dec 2008

Nesca hoď na samý vrch napr.aj tejto stránky a úplne hore v hlavičke-vedľa obrázku modrého-hojdacieho koníka máš profil : Nesca,potom : nastavenia-to si odťukni a tam máš základný profil,pod ním rozšírený-tak v ňom si to urob.

nesca
4. dec 2008

Bože, ja som blb, to bolo ľahkéééééééééééééééé. Dakujem Tami, už som fakt nechcela byť v 55tt 😉 .

vejinka
4. dec 2008

pojdem dnes do dm...a uvidim co kupim...dik za tip kape 😉

madi no mne bolo v noci do placu...chuda cely bol mokry..kychal kaslal ktovie odkedy v tom bol 😔

vejinka
4. dec 2008

nesca nejako dlho si prenasala 😅

angelina22
4. dec 2008

baby moja mala NIKDY nespí na brušku.... v porodnici mi vraveli že sa nemá dávať cez noc na bruško pre ten akýsi syndróm,,,a cez den v kočiari mi spí normálne na chrbátiku..tak ja neviem, kedy ju mám tak otočiť ked chcem mat prehlad ci dýcha...ja som vraj stáále spala na brušku a dodnes tak spím 😉

slaviq81
4. dec 2008

Ahojte,
mne mala spala klasicky na chrbatiku, na brusko som ju supla 2 - 3 krat denne aby pasla, ale vzdy sa hnevala, az raz mi takto zaspala a odvtedy spime na brusku. Prave kvoli tomu syndromu sa trosku bojim.
Vcera bolo v spravach ze zomrelo 4 mesacne babo a dnes v Novom case pisali o dalsom babatku co zomrelo ☹ ☹ . To musi byt hroza pre mamicku.
Autosedacku budem volit 0-18 kil, alebo 9-18. Niekde som citala ze zivotnost autosedacky je max 3 al 4 roky, takze 9-36 vylucujem.
K i k i, tak sa uz nevies dockat muzika co? Ani ja toho svojho nemam pri sebe ☹ ☹ , malu videl len na fotke a webcamere. Uz sa neviem dockat kedy ho uvidim.

jancia
4. dec 2008

Caute tak my sme doma z ockovania, do kazdej nozky jedno, chudatko si aj poplakal, len co sa mu doki prihovoril tak uz skrivil papulku, asi rozumel co mu hovori, pichanie asi trosku zabolelo ale potom uz bol kludnucky a teraz spinka este v kociku 😉 moj malicky... zvladli sme 😵

jancia
4. dec 2008

baby to musite mat tazke bez muzika, kiki tak si to potom riadne uzite v 3-ici, slaviq a tvoj mily kdeze je?

inak co sa tyka toho spania, ja maleho na brusko nedavam, jemu sa tak velmi nepaci a aj tak vacsinou ide spat napapany a to ho nechcem tlacit, mozno ked bude vacsi tak si tak aj sam lahne, inak na bruchu len pasieme konicky aj to nie zatim dlho lebo po chvili sa zacne zlostit.

slaviq81
4. dec 2008

No vidis Jancia akeho mas statocneho chlapa.
Ked sme uz pri tom, moj doki mi pripada divny, boli sme na ockovani pred dvoma tyzdnami a kazal mi prist az v januari. Som myslela ze s takymi detickami sa chodi castejsie do poradne. 😨

jancia
4. dec 2008

slaviq diky 😉 aj ostatnym co nas povzbudzovali este aj minuly tyzden 😉

my ideme tiez az v januari, my chodime kazdy mesiac resp. kazdych 5 tyzdnov
inak aj ty mas doktora pediatra? mne sa vacsina cuduje ze chlap a detsky doktor, ze je to dost nezvykle

slaviq81
4. dec 2008

Jancia hej doktor je to, doktorky byvaju velmi ukecane 😉 . Aj gynekologa mam chlapa 😉 .
Chlapa mam daleko za hranicami, presnejsie na Strednom vychode, tam som poslednych par rokov stravila aj ja (pracovne samozrejme).

jancia
4. dec 2008

heh no nas doktor ale ked zacne rozpravat... 😀

a pride ti domov na sviatky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre