Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

ellka
6. jan 2009

ahojte,

dlho som tu nebola, pretoze cele sviatky sme boli mimo domu...chcem Vam zazelat do Noveho roka len to najlepsie a z toho najlepsieho najma zdravie, zdravie a zdravie 🙂

Vsimla som si, ze riesite pokracovacie formuly (mliecka). Podla najnovsich poznatkov a odporucani WHO a EU regulacii sa odporuca prejst na pokracovaciu formulu az od 6 mesiaca (teda vtedy, ked sa zacne prechadzat na prikrm). Iste ste si vsimli, ze na krabiciach su uz mlieka s oznacenim 2 urcene pre deticky az od ukon.6 mesiaca. Preto sa nikam zbytocne neponahlajte, vsetko ma svoj cas 😉

Co sa tyka nadchy. S dietatkom je vhodne chodit von aj pocas nadchy pokial nema horucku. Nadchu je vhodne liecit nasledovne: najprv dietatku strekneme do nosteka Sterimar, ktory na rozdiel od fyziologickeho roztoku akym je napr.Libenar obsahuje aj stopove prvky a mineraly ktore pomahaju bojovat proti nadche. Nechame posobit cca.1 minutu, aby sa hlien uvolnil a my ho mohli jednoducho odsat. Po odsati hlienu , odporucam odsavacku na vysavac, na vatovu tycinku kvapneme 1-2 Nasivin pre kojencov vlozime do nosovej dierky a nechame posobit aspon 30 sekund, opakujeme v oboch dierkach. Nasivin aplikujeme 3xdenne, Sterimar prip.iny roztok morskej soli max.6xdenne. V pripade zhorsenia odporucam lokalne antibiotika napr.Pamycon, ktore predpise pediater po dokladnom zvazeni stavu a priebehu ochorenia. Na noc odporucam prevesit cez postielku babatka vlhku plachtu na ulahcenie dychania a mierne vyvysit matrac. Takisto castejsie prikladanie dietatka k prsniku, pretoze sliznice su pocas nadchy vysusene.

petula08
6. jan 2009

ahojte, ako dlho vam deti spia pocas dna, kolko hodin?

danulik
6. jan 2009

bammbi - a ako dlho budete na svk? stari rodicia sa musia tesit z malickej 🙂

nasa bambulka cez den spinka malo, zdriemne len pri cicke (asi tak polhodinu) - ale trosku ma to hneva, lebo ona inak nezaspi.. vidim, ze sa jej chce spinkat, sucha si ocka, dava na seba plienku, reve a zaspat nevie 😖
kojim ju kazde 2 hodiny, ale ked chce spat napr. po hodine od papania, tak jej musim dat zase cicku, inac by nezaspala 😒 uz nechce spat ani v kociku ☹
poradte mi, co mam robit, prosiiiiim.. cumel nechce, ten ju skor este viac nahneva..

petula08
6. jan 2009

danulik rada by som ti nejako poradila ale ja mam zase opacny problem moj maly by zase cez den spal stale a v noci sa len prehadzuje a aj je hore.. skus ju naucit na ten dudlik, mozno ani neni hladna len chce dudkat. moj tiez ked som ho kojila tak len chcel byt prisaty a ani netahal a to som ho tam mala potom kazdu hodinu a vtedy zaspal, tak som si radsej odsavala a dala mu z flasky tak som videla ze kolko zjedol a dalsie krmenie bolo za 3 hodiny, inak som mu dala dudel a spal..

slaviq81
6. jan 2009

Ahojte,
Dani, ja zacinam mat s Larou ten isty problem, nedajboze zaspat. Na cicke to ano aj hodinu (bodaj by ma potom bradavky neboleli), ale len co ju ulozim zacne hulakat. ☹

danulik
6. jan 2009

dik baby 🙂 my mame to stastie, ze lili spinka celu noc - klop klop 😉
keby som videla, ze sa jej cez den nechce spat, tak ma to netrapi, ale vidim, ze by aj spala, len to bez cicky nevie ☹
ako sa da naucit na cumel? 😅

slaviq - lara chce cumel?

slaviq81
6. jan 2009

Nechce, nadvihuje ju z neho. A naucit ju nechcem.

katuska.
6. jan 2009

dani, marek je presne taky isty ako lili.. bez prsa nezaspi 😒 a tiez vidim, ze je unaveny, place, nechce hracky, ocka cervene.. tak si k nemu lahnem, dam mu prso do pusy a za 5min. spinka.. a celu noc este nikdy neprespal, som rada ak spi 4hod v kuse, co uz dlho nebolo.. zatial to zaspavanie neriesim, kym nezaspava na rukach, tak to nie je zle.. ja si pamatam, ze ked bol brat maly, tak mu mama davala trocha cajiku pred spanim na ukludnenie a vzdy pri nom zaspal..

danulik
6. jan 2009

katuska - tak vidim, ze nie sme sami..
cajik som uz tiez skusala - ale ten vypije malokedy - skor ten cumel z flase iba olizuje a vyskiera sa 🙂 asi 2x sa stalo, ze po cajiku zaspala, ale len v kociku..

mima mi poslala mailom knihu "kazde dieta sa vie naucit spat" alebo tak nejak - este som to nestihla prestudovat, ale zda sa mi, ze tam skor pisu o nocnom spinkani - poslem ti to?

angelina22
6. jan 2009

danulik, posli aj mne tu knihu mailom,,,,,ak sa ti bude chciet,,
no k tym plienkam, ja ich mam zatial iba 6 takže sa mi včera stalo že som jej nemala čo dat , kedže periem ich ručne a iba tým mydlom žlčovým...no a najlepšia sa mi javila mummy s touch 2 v 1 ale nechala som ju malej celu noc a ráno poba táááka mokra, može to byt aj tým že este niesu tolko praníé ale aj tým že ešte nemam separačné vložky,,,,no neviem, a tie tots bots, mi zatial stále poriadne pretiekli, tiež asi niesu sprané a mala ich cca hod max 2,,no a fluffle je dost velká a ked jej dam este vrchné tak ma dupku vyššie ako telo, ,,ale zatial a im snažím príst na chut,,verím že v lete to bude lepšie ked mi rýchlo uschnú,,,,a inak oni su na 8 až 16 a moja ma asi 7 aj niečo,,takže aj preto možno pretekaju pomedzi nožky....

angelina22
6. jan 2009

kg,,ja si stále myslím že viete o čom píšem,,,

danulik
6. jan 2009

angeli - poslala som ti to 😉
som velmi zvedava na tie plienky, ale pridu asi az buduci tyzden..

kate11
6. jan 2009

Ahoj Bammbi,
ked das malu do barancinoveho fusaku a dobre ju naobliekas, moze byt vonku aj pri nikzych teplotách. Cerstvy vzduch je pre babatka to najlepsie, ja chodim s mojim malym von za kazdeho pocasia, aj ked prsi, aj ked snezi. Zababusim ho do fusaku, dobre poobliekam a je to v pohode. Maly vonku velmi dobre spinká aj ked je zima vonku, jemu zima nie je. Horsie je to so mnou, ale vzdy to vydrzim 😉 , a aj mne dobre padnu kazdodenne prechadzky. Daj akurat pozor aby sa mala nenadychala studeneho vzduchu, napriklad aby vonku dlho neplakala.

Ja mam tiez uzasne babatko, dokonca ani neplace ked ho babusim a ideme von. 😉
A otaca sa mi uz na brusko. Ma 5 mesiacikov a otaca sa na brusko uz od stvrteho. Sikulko moj maly. 🙂
Deticky nase drahé.. 🙂

tessie
6. jan 2009

ahojte mamuľky,

včera som vám napísala dlhý príspevok ked som to odoslala, tak ma to vyhodilo z Koníka a príspevok nezapísalo. Tak som sa naštvala, že už sa mi to nechcelo písať druhýkrát...

Tak len v skratke:
slaviq - mne veľmi pomohol na prsia krém na bradavky od Aventu. Je síce trošku drahší, ale je super. Aspoň pre mňa bol.

Odložili nám očkovanie o dva týždne, lebo malinká mala v sobotu teplotu (ale len do 38°C, tak som nesťahovala) a našli sme jej v stolici krv. Zľakla som sa, volala som doktorke, tak sme tam včera boli, kázala mi dať kvapku Kanavitu, a zatiaľ to pomohlo. Už nemala teplotu ani v nedeľu, tak som rada, bruško má vraj priehmatné, tak by to malo byť o.k.

Dani - čo sa týka spania, tak aj u nás malá začala málo spať. Tak ako som sa tešila, že celé doobedie spolu prespíme v posteli, tak tie krásne časy už skončili 😀 . Dnes napríklad spala do pol desiatej a odvtedy už nechcela. Dali sme ju poobede von na balkon, tam väčšinou zaspí, ale ona princeznička nič. Nakoniec prišli naši, tak sa z nich tešila a zasa nespala, oči aj obočie úplne červené, šuchala si očká, no spať nespala... Opica malá 🙂 . Zaspala až okolo štvrtej, ked sme ju s manželom vzali na prechádzku, a aj to len na 40 minút. A posledný týždeň si tiež zvykla cez deň zaspať len na prse alebo na fitlopte... Už mi cez deň nezaspí sama ako predtým, že som ju len dala do postieľky a ona sa hrala a postupne zaspala. No časy sa menia... ☹ A k tomu cumlíku, nakúpili sme našej cumlíky od Aventu, a tie ju napínali, vobec ich nechcela, tak sme nakoniec kúpili v DM tie Babylove, tie jej vyhovujú - používame ich v noci a cez deň máme MUM. Ale všetky sú kaučukové. To mi poradila známa lekárnička, že pokiaľ je dieťa kojené, malo by mať kaučukový cumeľ a ked má zuby, tak znova len kaučukový... Vraj je zdravší. Pokiaľ vraj nemám finančné problémy, lebo ich treba meniť 1x za 2mesiace, tak mám vraj používať tie.

tessie
6. jan 2009

Inak aj naša malinká sa otáča na bruško, nie ešte často, ale ked má na to dôvod, že niečo chce, tak sa otočí 😀 Je to beťárka... Nerada je na brušku, tak som si myslela, že jej to bude dlho trvať. No je šikovná. Dokonca sa snaží štvornožkovať 😲 Už hrabe nožičkami, ale ešte jej to nejde.

Ozaj, a chcela som sa spýtať, čo robíte s vecičkami, čo sú maličké? Ja som si ich chcela odložiť pre druhé, no manžel s maminou ma odhovárajú, že ako ma poznajú, tak nepredpokladajú, že by som ich použila, že ich mám vraj predať... Tak nad tým rozmýšľam, že ich nejak lacno popredám. Už mám toho kopec, a to som vyradila len veľkosť 56 a 62.

Dani - mohla by si prosím poslať tú knihu aj mne? Dakujem

aktak
autor
6. jan 2009

😕
hladam maminu z nas augustoviek, co riesila pretacanie babetka na brusko ohybanim sa dozadu namiesto do klbka, neviete mi poradit plis kto to bol?
😉 dakujem

danulik
6. jan 2009

tess - napis mi mailovu adresu do IP
dik, skusim jej kupit kaucukovy 😉

aktak - nebola to nika.r? dufam, ze som jej neskomolila nick..

tessie
6. jan 2009

aktak - ja si nepamätám, kto to bol, ale viem, že to tu spomínali asi dve mamičky.

Naša malá má inak tiež teraz takú mániu, že ked leží na chrbátiku, tak sa hned presunie na bok (tak inak aj zaspáva, na boku ako dospeláčka) a prehne sa ako luk dozadu. Robia to aj vaše bábätká?

tessie
6. jan 2009

dani - IP

bammbi
6. jan 2009

danulik,
budeme na slovensku do konca januara, ... vsetci su z malej hotovi, to je pravda, prve dlhoocakavane vnucatko 🙂 Dostala pod stromcek sanky, tak ju kazdy den v nich vozime... uz sme aj prveho snehuliaka postavili... 🙂 tesime sa zo snehu... je nam vzacny...
danulik,
citala som, ze stvormesacne babatka by mali papat priblizne kazde 3,5 - 4 hodiny, uz maju vacsi zaludok ako novorodenci, takze by mali vydrzat trosku dlhsie.. Ak chce cicik velmi casto, tak to skor kvoli ukludneniu ako hladu... neviem, skus tie intervaly trosicku predlzovat tak, ze kazdy den pridas 5-10minut (skus malu nejako zabavit, aby si to nevsimla)... aj my pouzivame cumlik na zaspavanie, povazujem to za lepsie riesenie ako prstik alebo cicik... ale viem, ze niektore deticky nechcu cumlik, takze ja by som na tvojom mieste skusila viacere typy cumlikov.... mozno jej nejaky sadne...

danulik
6. jan 2009

lili sa tak zvykla prehnut aj ked ju bolievalo brusko - robila to na chrbatiku - taky mostik..
aj ked sa prevali z chrbatika na bok, tak sa prehne ako luk 😉

danulik
6. jan 2009

bammbi - tak si to uzite 😉
dik, vyskusam..
lilus vydrzi nepapat max. 3 hodiny - ked sa niekde vonku alebo na nakupoch zdrzime, ale doma nehrozi 😖
ked som ju vazila, ze kolko vypije, tak to bolo vzdy len okolo 100 ml a mala by vypit cca liter za den a kedze ona spinka v noci aj 12 hodin a papa iba raz, tak spapa dost malo.. preto jej davam radsej castejsie.. takto nam to vychadza priblizne tych 7 kojeni..

bammbi
6. jan 2009

inac som si vsimla, ze nasa bambula zacne byt unavena vzdy priblizne po dvoch hodinach po kazdom papani, vtedy odstranim z okolia vsetky rozptylovacky (hracky atd), polozim do kocika alebo postielky, vtedy zacne mrncat, nie je to plac... tak dame cumlik a potom nam to mrnkanie trva asi 5-10 minut, kym zaspinkame...

ja neviem, ale to moje dieta sa mi zda hrozne lenive.. 😅 ona je taka spokojna na chrbatiku alebo v polosede, otacanie alebo nejaku zvysenu aktivitu nema ani na mysli, najradsej sa natahuje za hrackami, hrka s nimi a pcha si ich do pusy, skrieka a smeje sa nahlas, niekedy sa s hrackami aj povadi... ked ju dam na brusko, normalne zacne zurit... ze co si to dovolujem narusat tu jej pohodu...

danulik
6. jan 2009

bammbi - lili je tiez spokojna na chrbatiku, kym si nespomenie, ze moze aj sediet 😀 potom sa kruti, vrti, vyhadzuje nozicky - ale nepretaca, to sa podarilo len par krat.. a na brusku neznasa byt - iba chvilku, potom zacne zurit..
najnovsia zabava je hadzanie hraciek na zem 😀

bammbi
6. jan 2009

angelina,
vidim, ze si to rozbehla s tymi latkovkami... super 🙂 Vacsina plienok (najma bambusove) zvysuju savost az po niekolkych vypraniach, takze je normalne, ze ti na zaciatku trosku pretecu. A tiez to moze byt aj tym, ze ich ma este velke okolo noziciek... musis pockat, kym do nich dorastiete... A preco ich peries v rukach??? Ved nove latkovky su prakticke najma preto, ze ich mozes vzdy hodit do pracky a to uz na 50-60 stupnov...

danulik, vsimla som si tvoju objednavku... tak drzim palce, a ked pridu, daj vediet, ako ste s nimi spokojne... 😉

danulik
6. jan 2009

jasne, potom napisem 😉

danulik
6. jan 2009

tess - ja som uz tiez vyradila 56-ku a 62-ku, ale netusim, co s tym spravim.. druhe dieta zatial neplanujeme a ked aj bude, tak co ak bude chalan? vsetko mame ruzove 😅 sestra je sice odo mna starsia, ale momentalne neplanuje ani svadbu ani dieta (vraj najblizsich 5 rokov).. takze neviem.. predat to za par korun mi je luto, to asi radsej darujem nejakej kamoske alebo predsalen odlozim pre druhe? 😀 to by som tiez chcela dievcatko - ak by som si mohla vybrat 😀 hmm..to je uvaha 😀

tessie
6. jan 2009

dani - aj my kojíme cez deň každé dve hodiny. Malá je ako švajčiarske hodinky. Občas sa jej stane, ked sme mimo domu, že potiahne aj dlhšie, dokonca vynechá jedno kojenie a vydrží aj 4 hodiny, ale to je len výnimočne. Väčšinou papá každé dve hodinky. V noci papá len raz. Aspoňže to 😉

angelina22
6. jan 2009

ja tu v byte nema pračku, a nechcem ich skladovat, kedže periem u našich ..a tam veci nosím na pranie...takže preto,,,a neskutočne sa tešim na domček ked ho dokončime, ako si budem prat doma a vešať po celom dvore....hmm..taka obyčajna vec no pre mna velmi vzácna.....

angelina22
6. jan 2009

inak moja sa ešte ani raz nepretočila......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre