Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
9. feb 2009

baby ma napadlo co tu pisete ze davate kasicku a potom este si pytaju mliecko... mozno to je iba od smadu 😉

kati hej, tie okulace idem obj. z netu... lalu no hadam mu budu, daju sa nastavit na obvod hlavicky, ja len dufam ze ich bude chciet mat na sebe 😝

jancia
9. feb 2009

baby to J&T som raz pisala muzikovi do sms-ky a on mi odpisal ze financnici moji... no mi trvalo kym mi to zaplo 😀

tinka66
9. feb 2009

mhviezdicka- co sa tyka tej plavosky, tak je tam taka mini satna hned na zaciatku, potom hned dalsia mini a dokanca sa mi mari ze asi aj dalsia tretia mini za saunou....urcite mozu prist aj tatinovia, aj moj by velmi rad, ved ked to je aj v sobotu....bolo by to super keby isli niekedy aj tatovia a my si mozeme pokeckat pri cajicku 🙂

tessie - mame rovnaky kociarik....takze uz ste v sportovom...ja neviem, kedy to zmenim...este sa mi zmesti do vanicky, tak vyckam....normalne mi bude smutno za tou vanou...boze ako rychlo to ubehlo...a princeznicka ja zlatucka v tej stolicke....

larinke idu horne zuby, spodne uz ma od konca 4 mesiaca...takze je obcas taka ina ako obvikle, ale na to vsetko to celkom dobre znasa.....vcera v noci spala 12 hodin, len jedno krmenie o 3,normalne som sa po dlhej dobe celkom vyspala az do 9, keby sa to chcelo zopaknut aj dnes.....

idem do hajan, som tu len na skok, doteraz som robila uhrady....papa a dobru nocku....

iwuskaaa
10. feb 2009

Pekný dník 😉 ,
Katinka, stoličku už síce máme, ale ešte v nej nesedká, ja ho zatiaľ len kojím, príkrmy až o tri týždne, ale neviem ako v nej bude sedieť, lebo sám ešte nevie pekne, vyvaľuje ho 😀 .

mhviezdicka
10. feb 2009

tinka,
to s tymi tatinami je vyyyborny napad 🙂 ukradneme si pre seba hodinku a pol 😵
moj muzik ma bude musiet zastupit aj ked dostanem MS 😝 ja totizto tampony nemusim 😝

iwuska,
nic si z toho nerob, ze este nevie sam sedkat. kazde dieta je ine, netreba ho do nicoho nutit, on sa to casom nauci, uvidis - treba ho nechat nech si on vyberie ten "spravny cas". videla som, ze mate lehatko, takze zatial ho mozes kludne krmit aj v nom v takom polosede ako je odfoteny 🙂
my to tak budeme tiez robit, lebo nasa Lucka este tiez nevie sediet, mozno keby sme ju podopreli z kazdej strany, ale nasilu to nechcem 😒 vsak oni sa to naucia 😉

slaviq81
10. feb 2009

Ahojte,

Tinka, moja Lara je z tých drobnejších augustovčiat, má cca 7250g.

Iwuš, Lara mala suchú pokožku na lýtkach, doktor nám na to dal nejaké mlieko. A stalo sa to, že ono jej to z nožičiek zmizlo, ale to isté sa pre zmenu objavilo na rúčkach. Je to dosť blbé, namiesto jemnej pokožky tam má teraz šmirgeľ ☹

hribikana
10. feb 2009

baby, ako sa vam pacia ... www. slovobuv.sk ???

mhviezdicka
10. feb 2009

hribikana,
ako sa poznam ja by som si z takejto velkej ponuky sama v zivoter nevedela vybrat 😲 😀 😝 🤐
krasne su vsetky, co sa tyka kvality a vhodnosti, neviem, tuto znacku aj stranku vidim 1x ...

mhviezdicka
10. feb 2009

ale vdaka za typ, asi si ich zacnem pomaly okukavat a zistovat co vhodne je este na trhu, aby som si stihla vybrat, kym ich budeme potrebovat 😀 😉

hribikana
10. feb 2009

no kludne zacni 🙂

hribikana
10. feb 2009

myslela som, ze ak by sa Vam pacili, tak by sme ich vedeli doniest na to stretko a predat za super ceny ... totizto moj manzel ich vyraba ... tak ak budete xciet ... ale to bude nova kolekcia 2009 ... zaroven akurat pojde jesen a bude treba detickam celoroky a aj capkat zacnu

hribikana
10. feb 2009

su schvalene hlavnym ortopedom a celokozene aj podsivka ...

slaviq81
10. feb 2009

jéj Hribi, pekné sú tie topánočky. Inak minule som v obuvi žasla, keď som videla koľko pýtajú za pár malilinkých topánočiek ☹

katinka0000
10. feb 2009

ahojte!

iwus: neboj, drobcek bude sediet raz-dva.

jancia: hej, nas maly si za kazdym pokrmom pyta este mliecko.

tinka66
10. feb 2009

hribikana - urcite doneste topanocky....myslim, ze si nieco vyberieme...a jas bardejov este funguje???ja som tam v druhaku robila seminarku na vyske...ale to bolo uz davno...

tinka66
10. feb 2009

baby larinka mi vobec nechce papat zeleninku, je to brutalne trapenie, ani vcera, ani dnes....ja uz neviem...normalne rozmyslam nad kupovanym....ale to nechcem, ked mam bio od maminky...poradte....

slaviq81
10. feb 2009

Tinka, a keby si jej tam strekla trošku tvojho mlieka?

elly111
10. feb 2009

ahojte som tu kuk maly zdlabal mrkvicku s kuskom kuracinky, zatial maso len 3krát aj to len kulilinček, jemu chutí vsetko okrem mrkvi a do tej dam jablcko, tak ju spapá 🙂 , tak som narobil do zásoby, už mám pol mrazáku, neviem variť v malom 😀
ano tinka skus zo začiatku s mliekom, alebo s tým jabĺčkom zeleninu 🙂

mhviezdicka
10. feb 2009

hribik,
urcite doneste topanocky, mozeme to zaradit ako jeden z bodov programu na stretku 🙂

tinka66
10. feb 2009

slavig, elly - dakujem za rady...s mlieckom som skusala, celkom to islo, ale doki mi povedala, ze s vodou....aby si nezvykla....jablko som tiez skusila a nic, len naspuli pery a vytoci hlavu, normalne to do nej nasilu tlacim....

zajtra bude spenat, ale u svokry,tak uvidime....dam vediet, ze ako sme dopadli....

madi
10. feb 2009

hribik - kraaasne topanocky... ja uz mam aj zopar vybratych 😀 a samozrejme ze dones....a tiez sa mi to paci ako jeden bod programu 😅

my sme dnes boli na dlhej prechadzke...taaak fajne svietilo slniecko... a uz je zamracene, cize dobre ze sme to zmakli skor... a dosli mi dalsie knizky co som objednavala...tak idem studovat...
a od vcera uplne latkujeme...teda kym sa nam neminu zasoby a potom perieme a susime...cize opat jednorazovkujeme... musim dokupit...len chcem oskusat secky ze co a ako 😵

katinka0000
10. feb 2009

ahojte!

tak sme boli dnes na poradni. nico ma 10 kg a 71 cm. doktorka so sestrou skoro z neho odpadli, ze aky je velky. bol hrozne nevyspaty, tak tam pistal o stosest. ale prezili sme to.

pytali sme sa jej na jednu vec. moj synovec bude mat v maji 3 roky a stale nic nehovori. on teda vie povedat asi 10 zakladnych slov, ako su mama, baba, dede, ... a nic ine. tak hovorila, ze nech to povie svagrina svojej dr. a ta by ich mala poslat psychologicke. ale mne sa zda, ze mojej svagrine to asi nevadi. oni sa natom vzdy len zasmeju.

tinka66
10. feb 2009

katinka0000- tak nico je riadny chlapisko, paradicka.....ja som si uz myslela, ze ta nasa lara predbehne vsetkych, ale tazko som sa mylila...vcera som ju vazila a uz ma 8,8

k tomu nehovoriacemu synovcovi, urcite by to mala svagrina riesit, moja kamoska ma malu a ta jej tiez nerozpravala a zistilo sa ze ma epilepsiu...momentalne to riesia cez dietu, psychologicku a kazdy den ju uci hovorit, tazko, pomalicky po jednom slove....uz sa to lepsi, ale je to hrozne, co vsetko si musi prezit, ziju v cudzine, takze nema tam ani rodinu....

slaviq81
10. feb 2009

Katinka, 10 kíl? 😕 No máš čo nosiť. No a tvoja švagriná je nejaká divná, veď 3-ročné dieťa by malo normálne rozprávať. Moja sesternica má 2 a pol ročného syna a tomu sa veru jazyk nezastaví. Už s ním dávno mala ísť k lekárovi.

nesca
10. feb 2009

Sanik,
na každom úrade majú možno svoje požiadavky, také okrajové, tak najistejšie je zavolať si tam, aby si nebehala 10x 😝 , ale my žiadame rodný list - originál, občiansky matky, kartičku účtu kde to chceš poslať, vyplniť žiadosť o rodičovský príspevok no a to tlačivo zo SP.

mimabb
10. feb 2009

slaviq81:
nie kazde dieta v 2 rokoch rozprava... deticky nerobia pokroky presne podla knizky! neznamena to, ze nieco nie je v poriadku... samozrejme je lepsie, ked sa to odkonzultuje s lekarkou,aby to nebolo tak ako pisala tinka... moj synovec do 3,5 roka nerozpraval, nic mu nebolo a ked uz zacal, tak sa nesiel zastavit...

hribik:
tie topanocky su krasne... urcite ich dones 😉

madi
10. feb 2009

nesca - hej teba som to hladala...len som nevedela ze si to ty 😀
cize postou sa to vybavit neda co? kedze tam treba origos rodny list....hm...nuz...zajtra asi klusem na urad 🙄
a dakujem za infosky

mimabb
10. feb 2009

nesca: dobre, ze pises... aj mne to treba vybavit 😀

nesca
10. feb 2009

No keby nie ten originál RL, tak by sa to dalo poštou, ale my ho žiadame, lebo tam dávame takú pečiatku, že to niekto porovnal s originálom, ale ked niekto nemá, tak zvykneme privrieť oko, lebo už tam zvyčajne fungujú prídavky na to isté dieťa a vtedy sa to teda zrejme porovnalo. No ale mohol by niekto iný ísť vybaviť s tvojím OP, napr. mangel. V žiadosti sa uvádza aj detský lekár dieťaťa a adresa, kde ordinuje a všetky údaje o manželovi aj kde je zamestnaný - názov firmy. tak asi tak . . . dúfam, že som vám nič nezabudla, lebo ja už začínam byť vygumovaná. Minule sa ma jedna známa pýtala, že koľko musí mať odrobené aby mala nárok na materské zo SP a mna napadlo len že v posledných dvoch rokoch sa to ráta a až doma ma napadlo, že 270 dní. A inak som to mieľala skoro denne, no nevie čo bude o 2 - 3 roky, ale aj tak sa to furt mení.

kuratenko11
10. feb 2009

Ahojte,aj u vas tak strasne snezi??U nas cista brutalita,fujaci jak....ked bude celu noc tak hotova kalamita ☹ Som zvedava ako pojdem zajtra s malym von,ale my mame teren kozu 🙂 tak dufam,ze to zvladnem.Katinka ze 10 kil,no super,gratulujem.A za tou kasou aj ja davam cucnut mlieko,vcera som skusala dat cajik ale nechcel.No co uz tak je hladosko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre