Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
10. mar 2009

tess - tak to si dobra, ale nechapem kde to davas 😀

ja v noci kojim iba raz, okolo piatej (pre niekho je to uz rano 😅 ), obcas sa stane, ze papame aj okolo polnoci, ked sa nahodou zobudi (inak ju neuspim)..
spinkat chodi okolo deviatej, vstavame medzi 7.00 - 9.00, ako kedy..

tessie
10. mar 2009

my ideme spinkať zhruba o 19:30 - 20:00. A posledných pár dní sa začne budiť okolo 23:00 - 00:00 a potom každé 2-3 hoďky... voľakedy vstala prvýkrát o 2:00-3:00 a potom okolo 6:00. My teraz už vstávame okolo 7:00-7:30 a okolo deviatej ideme spinkať znova na takú hodinku... obidve 🙂 no už je doma manžel, tak idem sa s ním trochu porozprávať a idem už spať... alebo kojiť 😀

danulik
10. mar 2009

aj ja uz cakam, ze kedy sa zacne castejsie budit, lebo vraj v tomto veku sa to meni..

aj ja uz idem asi spat, po dlhom case pred polnocou 😀 dobru noc 😵

tinka66
10. mar 2009

anape - nebojkaj vsetko bude ok...hlavne ty sa daj do poriadku, aby si mala silu na dve deticky....

tessie - ja uz asi vyse tyzdna davam masko na obed spolu so zeleninkou a teraz od nedele som pridala na veceru aj ryzovu kasu s bananom od sunarky...pri vybere kase som zohladnovala, aby neobsahovala lepok....co sa tyka obedov najviac zatial chuti ryza, kuracie maso a brokolica alebo mrkva.....tekutiny mi tiez nechcela velmi pit a teraz jej pocas krmenia vzdy nukam a vypije od 40 po 100 ml.....inac velmi jej chuti vola v ktorej vyvaram jablcko na desiatu....a okrem toho pije iba cistu vodu....

danulik - dobry napad ryza s hruskou....

a ake ovocie davate na desiatu??? ja skoro stale jablko alebo jablko s bananom....ale uz by to asi chcelo ozivit..

dobru nocku....zajtra mame plavanie...

tou kasou som si tiez myslela, ze sa polepsi nocne spanie, ale stale sa budi, minimalne 2x ale aj 5x, asi tie zuby....stale sa na ne vyhovarame
😀

tamita
10. mar 2009

Ale ste sa dnes večer vykecali maminy 😉
Anape,netráp sa výčitkami,moja detská lekárka mi hovorí,ked sa pýta,či ešte odsávam-že už ste bábetku v mliečku aj tak dali do polroka všetko,čo ste mohli odovzdať. Teraz je to už len o návyku,prípadne o tej vzájomnej blízkosti,ale to sa dá aj flaškou pekne v náručí vymojkať.Mna napríklad Leuška počas papania hladká po tvári,chytá mi vlasy a ja ju pusinkujem na čielko a pozeráme si do očí...super to je 😵
Detičky ťa potrebujú hlavne zdravú,tak daj na seba pozor a riadne sa dolieč.
Baby - nemliečne kaše sú tie,ktoré neobsahujú mlieko a treba ho tam dodať-bud MM,alebo UM. Tie,ktoré zarábate už len s vodou-sú mliečne,mlieko sa v nich už nachádza.
My sme skúšali mliečnu hruškovú od nutrilonu,vhodnú od 4.mes. a chutila.Máme aj od Nestle slivkovú,ale tá nie je taká jemná.Mäso skúsime až po ukončenom 7.mesiaci.Zelenina nám chutí,ale iba doma pripravená.Tie hotové -skúšali sme mrkvu-nechce.

tamita
10. mar 2009

Lalu a ostatné chorôbky - hádam už zajtra bude lepšie.Je síce spln,tak nech vás neskláti.držte sa 😉

stankaji
11. mar 2009

katuska - dakujem za link na tie topanočky, skúsim niečo pokukať a aj do mesta sa chystam buduci tyzden, už mám tiež nejaké typy... ináč držím palce, aby sa Marek rýchlo dostal z toho, není sranda
baby - mne sa osvedčili homeopatiká na nádchu (Coryzalia), virózy, chrípky (Oscillococcinum) , môžu to dokonca aj kojenci... 🙂 🙂 🙂 ja som sa pomocou nich už neraz dostala aj v tehotenstve aj nedávno, len začala na mňa liezť nejaká nádcha, šup som si davala asi dva dni a prešlo

Anape - tiež mi je ľúto, čo sa ti stalo, ja by som asi prerevala tri dni, jak sa poznám... 😢 😢 😢 ale ty si hrdinka, zvládneš to 🙂

slaviq81
11. mar 2009

Fiiiiiha kocky, ste ma prekvapili s prikrmami. Ja okrem mrkvy do Lary zatial nic ine nedostanem 😝 , ale zda sa mi ze som ju krmila v nespravnom case 😕 Vecernu ryzovu kasu pekne spapa 🙂

slaviq81
11. mar 2009

Este spite?
Dnes som Lare uvarila mrkvu so zemiakom 2:1. Ponukla som hned po doobednajsom spanku a pekne vsetko spapala, tak sa vytesujem 🙂 . Musim sa vam este pochvalit aka som sikulka. 😀 Prvy den som dala varit mrkvu a zabudla som na nu, spamatala som sa az ked mi zacalo nieco smrdiet 😀 😀 😀

elly111
11. mar 2009

slaviq 😀 ale hlavne že Lare chutí 🙂
a čo aké máte počasie? 😀 U nás stále prší 😅
katuska niektoré tie topánočky sú nádherné. Prvé topánočky vraj majú mať ten široký opätok a byť čo najviac ohybné, tak som sa dočítala 🙂
baby a babätká držte sa nech ste všetky skoro zasa vo forme a fit, veď jar sa blíži 🙂

lalunna
11. mar 2009

bre rano

patrik odvcera lozi vpred, uz prekrocil prah izby
a objavili sme 3. zub - dolny vpravo, lavy sa tlaci

sice ma uz 7m, ale maso nepridavam koli tej viroze co mal, sice uz nezvracia, ale znova zacinam prikrmovat ako na zaciatku: mrkva, ryza, banan, jablko

kase jedol ryzovu od nestle a kukuricnu od nutrilon - ta sa mi zdala lepsia
teraz mame v spajzi france lait, boli mi odporucane ako kvalitne, vyskusame buduci tyzden

tess, myslim ze ked das kasu na nocnom budeni to nic nezmeni, babatka teraz maju take obdobie, musi to prejst, patrik sa budil aj ked jedol kasu, teraz kasu nejedol koli chorobe a nebudil sa...

😕

lalunna
11. mar 2009

nika, katuska, ja som citala ze dodavanie extra tekutin u dojceneho babatka ma postacovat od 10m

iwuskaaa
11. mar 2009

Ahojte 😉 ,
ako ste spinkali? Tess a Vy ako? 🙂
Keď som čítala, ako spávate a ako ste spávali, mám pocit, že si písala o mojom Dávidkovi 😀 . Presne to isté, aj časovo a teraz "po novom" detto 😀 ...
Túto noc bol hore o polnoci, potom o štvrtej, pol siedmej a potom ja som spala a on neviem, či papal alebo spal 😀 . Doma som našla ryžovú kašu mliečnu banánovú od Hami, už som sa pohrávala s tou myšlienkou, že mu dám na večeru, ale asi ešte počkám 🙂...Ty ideš skúsiť dať Sophinke? 🙂

Tami, ďakujem...už mám jasno aj ja v tom, aká je mliečna a aká nemliečna 😉 .

Ako vidím, väčšina z Vás dáva mäsko od 7. mesiaca, tak sa idem držať Vás 😉 ...jááj, to je super, takéto rady, keď si môžeme navzájom poradiť, pomôcť 😵 ...

Idem uspať malého, dúfam, že sa mi to podarí, lebo už je unavený a kričí 😝 😀

katuska.
11. mar 2009

lalu, to mu netreba davat extra ani ked ma horucku?

my davame kasu sunarku, nie je vraj taka sladka.. ale marekovi az tak nechuti. davala som mu bananovu a zjedol ju az ked som mu tam pomlela trochu bananu ozajskeho 🙂 a v dm maju teraz zlavu na kase 2+1 zdarma, tak som mu vcera kupila. ale nedavam mu kazdy vecer.. doteraz mal asi len 3x a v dm sme nasli aj keksiky prebioticum od firmy hero a celkom sa mi pozdavaju.. vcera som marekovi skusila dat a strasne sa z nej tesil.. a krasne ju kuskal, aj ked nema s cim zatial 😀 skusim dnes pridat fotky, aky bol po papani spinduro 😝

a boli sme u dr. a teplota moze byt aj zo zubkov. jeden ma na spadnutie.. ale dolny upirkovsky 😕 hrdlo ani priedusky nema chytene.. tak som rada, ze je to len nadcha...

katuska.
11. mar 2009

a u nas je to so spanim podobne... budime sa ako kuratenko.. kazdu hod - dve, ale nevadi.. zvykli sme si 😉

lalunna
11. mar 2009

kati, ja myslim ze sa to tyka len zdraveho babatka
ale zasa ked mal patrik horucku, castejsie som ho prikladala a preto nebol moc hladny tak cuckal len to predne vodnatejsie mliecko a stacilo, plienky mal ocikane dost

tie keksiky ma rad aj patrik

a na ake kase maju v dm akciu, na vsetky znacky? to by sa oplatilo zajst

lalunna
11. mar 2009

u nas s budenim detto 😅 tiez neriesim, zvykla som si, a maly spi s nami, ked zaplace natocim hrudnik 😀 a spi sa dalej, hruza je len ked sa ozvu zubky, vtedy viem ze ani prsnik niekedy nepomoze, ale pomaha pohlad von oknom na svela nocnych busov 😅

katuska.
11. mar 2009

myslim, ze len na sunarky..

slaviq81
11. mar 2009

U nas je krasne, ale ja sedim doma 😀
U nas sa toho dost zmenilo, mala noci vyspi s jednym maxi dvoma krmeniami. Cez den spinka tri krat po 2 hodiny, ale cicku si pyta castejsie. Ked sme von, tak krmim ju na toaletach. Zatial som tu ziadnu zensku dojcit na verejnosti nevidela a asi sa tak ani nestane.

katuska.
11. mar 2009

slaviq, nebojis sa, ze na toaletach moze nieco mala chytit?? 😕 ja by som sa radsej niecim prekryla na verejnosti..

slaviq81
11. mar 2009

Katuska, tu sa da na zachodoch jest, takze strach nemam 😉

ada11
11. mar 2009

ahojte maminy, aj ja som dala mäsko od 7. mesiaca, kaše som ešte neskúsila, ale onedlho už aj to bude. Ja už niekedy neviem čo s dobcom, lebo nechce spávať, už ani vonku len tak asi 30 min ☹ Včera so Dala Anet prvý raz jabĺčko a chutilo jej, spapala ho celé 😉 Zúbky stále nič, i keď má taplotu stále okolo 37 st. 😠

katinka0000
11. mar 2009

nas maly chodi priemerne spavat o 20:00-20:30 a v noci sa bude tak vseliak. vacsinou do polnoci papa este jedenkrat a potom ako kedy este raz. vstavame o tej 7:30-8:00. spinkat znova chodime tak o jedenastej. vcera mi spinkal 3 a pol hodinky. za posledny cas to bol rekord.

katinka0000
11. mar 2009

tinka: aj ja davam zatial len jablko alebo banan. nech sa uz otepli a nech uz mame nejake dalsie ovocie v zahrade.

katinka0000
11. mar 2009

ada: ty malej premeriavas teplotu len tak? ked vies, ze anet ma teraz 37.

slaviq81
11. mar 2009

Katinka to mas dobre 😉
Tak mrkva so zemiakom su uz von, nechapem. Aj vase deti to hned vykakaju? 😕 A najnovsie zacala v sede krizit nohy, tym padom straca rovnovahu a vyvali ju do boka. 😖

ada11
11. mar 2009

katinka, meriam každý deň aj 2 krát, to odvtedy ako mala problémy s tými obličkami a teraz keď ideme na očkovanie, tak musím merať, lebo môžeme ísť až vtedy, keď bude 3 dni bez teploty 😉

monko
11. mar 2009

Ahojte maminky, konečne máme doma internet, tak sa k vám pridávam. Naša Mirka sa narodila 5.augusta 2008 a pekne nám rastie. Nedá sa mi prečítať všetko čo ste popísali, ale aktuálne píšete o papaní a nočnom vstávaní, my sme na tom tak, že malá cez deň papá každé 3 hodiny, najprv ju nakojím a potom dávam príkrm ( pribináčika, polievku, kašičku, ovocie, výživy a tak), naša asi od 4 mesiacov prespí celú noc, občas zamrnčí, dám jej dudlík a hajá, prespí takto v kuse takých 9-11 hodín, ako kedy, takže je to pre nás s manželom super. Možem sa opýtať ako ste na tom s klbykmi, my ich ešte stále nemáme vyvinuté a nemáme ešte ani jeden zubok.

katinka0000
11. mar 2009

slaviq: no nas maly v poslednej dobe (odkedy ho prikrmujem) kaka aj 4-krat za den.

ada: aha. tak to je jasne.

katinka0000
11. mar 2009

monko ahoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre