Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stankaji
28. máj 2009

Ahojte mamuľky!!!
Nika - gratulujem ku štátnici, si super, že druhá škola, waaaaau! 😨

Kikinela - tak tvoj malý je riadny spachtoško, moja toľko vôbec nespí, moja spí od deviatej večer do šiestej a v noci asi raz až dva - krát pýta cicku a spí ďalej...a cez deň pospí asi dve až tri hodiny dokopy

Katuška - malý Marek je zlatunký v tej vodičke, aj my sa budúci týždeň chystáme konečne na plávanie hore ku Fakultnej, pošli mi prosím cez IP nejaké infošky ako to tam chodí (kde nechávaš kočiar, kde dáš Mareka, kým sa ty prezliekaš a pod.) Ď.

Ináč naša Martinka ani vôbec nechce, aby som ju držala za ruky hore, aby chodila, nie ona si sama povie , kedy začne chodiť - podľa mňa 😉... joooj zase nechce poriadne nič papať, asi sa derie ďalší zúbok ☹

jancia
28. máj 2009

Ahojte baby, cau Stani - nocne vtaca, ja som akurat dozehlila po 2 tt odkladania 😝 tak ze Vas este pocitam...

kiki ja sa tiez hlasim ze pecienku mozem hoci to nepatri medzi moje naj ale raz za cas si na nej pochutnam a rozhodne si nemyslim ze je to nieco straaasne skodlive, ked sa to je s mierou (asi ako vsetko). A taka kacacia je predsa delikatesa 😎. Ale malemu by som to este aspon 3 roky nedavala 😝 .

nika.r gratulujem, si sikovnica
🙂

mhviezdicka vitaj na skle 😉

Ok idem si pomaly lahnut, kym nie je polnoc, som tu zase ako strasiak 😅

bammbi
28. máj 2009

Ahojte bambule,
dlhsie som vas necitala, ale ako pozeram, tak za tyzden je tu toho menej ako za jeden den, ked sme boli tehulky.. 😀 🤐

viem, ze to tu nie je ziadna novinka, ale u nas doma to veru je: mame prvy zubok! 😉 este len prerezany, lyzicka na nom krasne strnga. Ako dlho asi trva, kym ten zubok vyrastie?? 😅

Jankamanikova, Lalu,
mozte prosim napisat, preco presne sa chodenie za ruky neodporuca, pripadne hodit nejake web linky... dakujem.
Nasa mala uz strasne chce chodit a aj robi kroky, ked ju drzime za ruky. Skusali sme to len par krat a odvtedy ma na mysli len to (sedenie ju uz nudi, asi potrebuje objavovat svet). Problem je v tom, ze nikdy nestvornozkovala ( ani asi nebude), ani na kolienkach alebo brusku vobec nechce byt (od malicka to neznasa a reve ako zmyslov zbavena, ked si ju dovolim dat na brusko). Len sediet, stat a chodit. Zo sedu sa vytiahne pekne do stoja. Ked ju chcem posadit (napr do kocika alebo stolicky), tak sa vzdy tak zaprie, ze ju ani nemozem posadit, vystrie nohy s trupom a koniec... 😅

tak cakam na reakcie, co s tym 😉

kikinela
29. máj 2009

ahojte dobre ranko
bambi no to maš asi zložite s malinkou,skus sa s nou plazit po kobreci alebo ju na niečo lakaj neviem ja som s tym problem nemala a za ručičky ideme iba par metrov a je cely happy z toho 😀 pekne robi kročky ,ja ho dam iba na zem a on už lozi kade tade postavi sa mi o stolik v obyvaku a zhadzuje všetky veci čo mu pridu pod ruky 😅 ale možno ti začne hned chodit už som počula viac pripadov že vobec ani nesedeli a začali hned chodit tak možno je natali vynimka 😉 hlavne sa nestresuj o nič nepride ,ešte sa nachodi 😉
katinka000 no ked cez den vela nespi tak zalomi tak ako včera a fakt spinkal do 6:30 to papal o 4:30 a najneskor mi zaspal o 20:00 aj to lebo som ho dala lahnut okolo5:00 tak sa majte dnes ideme po vysledky z kultivacie tak som zvedava naposledy mal bakteriu ☹

bammbi
29. máj 2009

kiki, to nelozenie mi nevadi, pytala som sa na to doktora, tak zevraj je nejakych desat percent deti, ktore nikdy nelozia, proste zo sedu hned chodia. Je to asi aj dedicne, lebo ani ja a ani moj brat sme nikdy nelozili. (a ver mi skusala som vselico mozne aj nemozne... 😉)
Nas maly problem je v tom, ze bambulka sa ocividne chce pohybovat - premiestnovat -objavovat a kedze to nejde lozenim, chce chodit ( s pomocou). Preto by som rada vedela, ze preco sa to presne neodporuca. A ako zabranit, aby zostala frustrovana tym, ze iba sedka..

kiki, drzim palce na vysledky

bammbi
29. máj 2009

...aby som tej mojej potvorke len nekrivdila, chcela by som ju aj pochvalit, ako krasne sa rozhovorila: hovori "de je ti ta" (kde je tik tak) a ukazuje pri tom na hodiny, tiez povie "de je toto" "de je baba" a ukazuje na babiku, krasne hika a cuduje sa, pricom krci plieckami, tiez povie "jeeej" ked jej ukazem nieco nove... vonku na vsetko, co sa pohybuje, ukazuje prstom a hovori "de je?" (kde je?) Strasne krasne obdobie, velmi sa tesime, ze uz takto reaguje.

tinka66
29. máj 2009

bammbi - ja neviem, ale ja s malou tiez chodim za rucicky, ona sa ku mne doplazi a vystvera sa mi po nohach hore a uz sa ide....a po ulici sa nahaneme za loptou a tak to nejako striedam....ja som vobec nevedela, ze sa nesmie chodit za rucicky.....ale kazda mamina asi citi co ano a co nie....asi treba pocuvat svoj materinsky instinkt, ved kazde dieta je ine....je sikovna malicka bambulka, ked si uz takto kecka....nasa larinka sa rozprava hlavne sama, ked sa zobudi v postielke aj hodinu a momentalne tiez...je to sranda, aky krasny ma svoj malilinkaty svet.....vcera sme sa zhodli s manzelom, ze asi my dvaja vela rozpravame, tak preto je mala s nami menej ukecana ako sama 🙂 a vcera mi malicka dala prvy krat pusu az dve, taaaak som sa tesila, ale mama mi este nepovedala....

kikinela - prepac, nechcela som sa ta svojim nazorom na pecienku dotknut....dost hrubo som to napisala, ked som sa k prispevku spatne vratila.... velmi dobre ti spinka malicky, uz aj larinka sa troska polepsila, lebo predtym to bola hruza.....

jankamanikova
29. máj 2009

Bammbi - to je tak. Neodporuva sa davat umele mlieko detom a dava sa. Neodporuca sa davat cumlik dojcenym detom a dava sa. Neodporuca sa nosit v babyvaku a nosi sa (teda aspon my). Je kopec nazorov a mienok, ktore sa menia ako chce dana situacia a prisposobuje si to sam clovek ako jemu to vyhovuje. J

jankamanikova
29. máj 2009

Preskocilo mi to nieco, tak opravujem.

Bammbi - to je tak. Neodporuva sa davat umele mlieko detom a dava sa. Neodporuca sa davat cumlik dojcenym detom a dava sa. Neodporuca sa nosit v babyvaku a nosi sa (teda aspon my). Je kopec nazorov a mienok, ktore sa menia ako chce dana situacia a prisposobuje si to sam clovek ako jemu to vyhovuje. Je kopec doktorov a maju ine nazory, je to rozne.
Ono by sa fakt nemalo chodit za rucicky, nici to chrbticu detom, vytahuju sa im rucky, mozu mat zle vyklbene ramienka ... Ale chapem maminy, ktore maju aktivne deticky, ze to proste tie deti si vyzaduju. Mam kamratky, ktore to proste takto museli robit, lebo deti si to vyzadovali, chceli to. Tak chodili s detmi za rucicky. Moje sa naucili chodit same, bez pomoci a je to tak ovela lepsie. Deti su potom aj samostatnejsie, musia viac rozmyslat, nie su pohodlne ... Ale je to vsetko vec nazoru a psotoja mamicky. Ak Ti to tak vyhovuje, tak to rob. Je to moj nazor, ja by som takto s dietatkom nerobila. A nechcem nikoho presvedcat alebo argumentovat. Myslim, ze to chodenie vychadza aj z prirodzenosti cloveka. Nie je to velmi prirodzene, ked Ta niekto taha za ruky a "chod". Ale rob, ako uznas za vhodne Ty. Moj nazor nie je dolezity a myslim si, ze aj tak si kazda z nas urobi tak, ako to vyhovuje jej.

jankamanikova
29. máj 2009

Pozeram, ze tam mam kopec preklepov 😀 .
Este sa mozno k tomu vyjadri Aktak, ona ma celkom dobre nazory a vie ich pekne vyjadrit.

Idem balit, ideme na vychod oslavovat. Moj milovany ma tridsat rokov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , tak sa tesimeeeeeee.

belasa
29. máj 2009

neda mi nepridat sa do debaty o chodeni, teda vodeni deti za rucky. Moj nazor: ziadna mamicka nebude predsa svoje dieta nutit chodit ak nechce alebo nema na to aby este chodilo...ak ma dieta dost pevne svaly, ze udrzi vahu svojho tela a chyba mu len rovnovaha a hlavne chce chodit - nie je na tom nic zle aby sa mu pomohlo....neskrivi sa mu chrbtica ani nic ine...je to blbost...ved aky rozdiel je ci chodi popri nabytku alebo chodi za ruky??

belasa
29. máj 2009

moje dve starsie deti chodili tiez za rucky...dnes maju pekne rovne chrbtice i rovne drzanie tela...risko chodil tiez za rucky...postavil sa pri mne chytil ma za prsty a potriasol...akoze hio-podme...vedel ze nohy uz poslujchaju ale stabilita este nie je ako ma byt a tak mama pomoze...
A na druhej strane mam kamosky ktore vobec nevedia co je chodit s dietatkom za rucky.....je to normalne tak ci onak...
Su velke rozdiely v motorike deti...niektore v deviatich len zacinaju sedkat a ine uz behaju...treba to vsetko prisposobit svojmu dietku a robit s nim len to co ono dokaze a chce....

nika.r
29. máj 2009

ahojte 🙂

ďakujem za gratulácie🙂

môj názor na vodenie za rúčky: myslím, že ak detičky chcú chodiť a stavajú sa na nožky, len ešte potrebujú oporu, že je to v pohode. Jedine keď sa dieťatku podlamujú nožičky, ale davajú ho na nich aj napriek tomu, si myslím, že je to nesprávne. Napr. môj Tomino sa na chodenie ešte nechytá a aj napriek tomu ho moja mamina občas postaví - a to si myslím, že je veľmi nesprávne a hnevám sa na to.

Podobne je to s posádzaním. Keby som sa držala toho, ako sa dnes radí, tak Tomino by doteraz len ležal. Keďže ešte neštvornožkuje a nelozí, ani si sám nesadol. Priťahoval sa jedine na spôsob brušákov, keď bol v sedačke alebo vaničke či kočiku. Tak som videla, že už chce sedieť. Posádzať som ho začala až keď mal 8 mesiacov a od začiatku sedel krásne pevne.

myslím, že keby som ho neposádzala, jeho psychický vývoj by bol pomalší. veď v sede sa úplne inak hrá, inak pozerá na svet. keď bammbi vravíš, že je Natálka nervózna, lebo chce spoznávať svet, tak si myslím, že s ňou kľudne môžeš pár krôčkov prejsť. najhlavnejšie je asi robiť všetko s mierou. 🙂

občas si rada preštudujem mamine knihy o výchove z čias môjho detstva a stále dospievam k názoru, že sa treba riadiť intuíciou a tým, čo sa nám zdá prirodzené. mamičky, ktoré poctivo dodržiavali rady spred 20 rokov svojim deťom značne poškodili. S odstupom času sa javí, že dobre robili tie, ktoré až také poctivé neboli. preto sa aj ja snažím všetko robiť a dodržiavať s mierou. Ani medicíne a najnovším vedeckým objavom netreba slepo dôverovať. Lebo minulé presvedčenie o tom, že už 3-mesačnému dieťaťu treba dávať ovocné šťavy tiež pramenilo z vtedajších vedeckých výskumov.

nika.r
29. máj 2009

eminka, zvládneš školu určite. Len to chce dobre zorganizovať čas a nájsť si spoľahlivých priateľov v škole, ktorí Ti dajú dobré info, keď nebudeš môcť do školy prísť a poskytnú Ti materiály. No a ak bude tvoja rodina ochotná Ti pomôcť a zobrať Ti dcérku občas von, aby si sa mohla učiť, tak pohoda. 😉

nika.r
29. máj 2009

inak, už niekoľko manželov z našje témy oslavovalo 30-tku. Aj náš bude mať tento rok. Ale sme sa zišli. 🙂

A tiež sa pridávam do klubu augustových mamičiek, ja som 2.8. 🙂

kikinela
29. máj 2009

tak ahojte ,vysledky neboli žiadne ,maly sme tam kontaminaciu takže moč sa nedal vyšetrit 😀 ale dalšie 2 vysledky boli negativuš 😉 ,pečienku už nechame pečienkou ja ju mama rada a hotovo 😎 ,no ja supnem malecho do chodaka a to ide po izbe rychlostou 40km/hod,a pači sa mu asi aj ten zvuk koliesok ako to huči po podlahe 😅a chodi aj okolo postielky a gauči 😅
bambi tak jedno krasne rano sa prebudiš a mala ti bude behat po izbe 😀 ,idem žehlit už mam kopu ako eifelovka a maly mi teraz zaspal tak letim no dnes bude zahajeny nočny spanok okolo19:30 na skor to nevidim dam vediet, je dobručky aspon on vie že mamina potrebuje kllud ked nema doma ocka a ma doma svokru 😠 😅

katinka0000
29. máj 2009

ahojte!

vidim, ze ste sa tu rozpisali o chodeni za rucicky. moj nazor je taky, ze kazda mamicka si pozna svoje dietatko a vie, co mu sedi a co nie. keby bolo dietatku nieco neprijemne, tak to da najavo. takze sa kazda riadme svojou intuiciou. nehovorim, ze dnesne vyskumy su o nicom. ale vsetko treba brat s mierou. ved mozno o 20 rokov budu zase take vyskumy, ktore budu vyvracat vsetky tie, ktore boli robene teraz.

pocujte, to fakt je tu 80% mamiciek narodenych v auguste? ja som v marci, takze riadny baran. 😀

a co je s danulik? uz tu davno nebola.

belasa
29. máj 2009

ha, ja som august o chlp nestihla, ja so 7.septembra

aktak
autor
29. máj 2009

k chodeniu........kto nic nerobi nic nepokazi, ale teraz v tom dobrom slova zmysle 😀 co ale neznamena ze kto to robi neco pokazi 😉 len proste istota je istota, zalezi od maminky a od dietatka ake je sikovne a vyspele, Adelka je vyrazne sikovnejsia ako bol Adamko v jej veku (baba a ma starsieho surodenca tak asi aj preto) tak tomu musim prisposobit vela veci

neviem ci mi to potvrdi aj ina viacdetna maminka, ale pri prvom dietatku som sa tesila na kazdy dalsi pokrok babetka, nevedela som sa dockat kedy si sadne, postavi sa, zacne chodit a tak kazdy naznak som podporovala, ale teraz sa skor tesim prave z toho babetka, ze ake je nemotorne, ako sa uci a najradsej by som zastavila cas, vsetko si viac vychutnavam a asi to viac nechavam na prirodu (a ta je v Adelkinom pripade rychla) takze asi kazda maminka pri kazdom babetku sa musi riadit podla seba, ale stale korigovat svoje nazory a pripadne ho aj zmenit

dnes a cely vikend robime s mojim ockom model na obhajobu diplomovky, deticky pomahaju ako vedia, Adelka ma najradsej lepidlo 🙄 a Adamko orzavacku 😅

ja som 17.december 😵

mhviezdicka
29. máj 2009

ahoj aktak,
drzime palce nech sa model vydari na 1-tku 😉
drobci su velmi zlati 🙂

ja som strelec - 27.11.

babulky,
co sa tyka chodenia, sedenia, papkania a pod.
tak ako to tu uz bolo vela krat napisane - kazda chceme pre svoje dietatko len to najlepsie a podla toho sa aj spravame. kazde dietatko je ine a najlepsie si ho pozna jeho mamina.
ja si myslim, ze je dobre mat o vsetkom prehlad, vymenit si nazor s ostatnymi, ale co a tyka aplikovania, vzdy do toho treba zapojit aj kus materinskeho instinktu 😉

prajem vam krasny vikend, snad sa pocasie umudry a nebude cely cas len prsat 😒

belasa
29. máj 2009

som dala nejake foto, lebo tusim uz len my sme tu boli bez fotiek...

eminkaa113
29. máj 2009

ahojte, my ešte nechodíme, emka sa pekne postaví, ale nevie krokovať, aj tak som prekvapená, že tak pevno stojí. a čo sa týka chodenia za ručičky, no keď bude chcieť, tak s ňou pôjdem. so sedením som čakala, kým sa sama neposadí a v 5 mes. začala "brušákovať" a ja som jej hovorila, že má čas a keď som ju o pol mesiaca posadila, tak sedela ako pravítko.... a možno by tak sedela hneď. len každý mi hovoril, aby ležala, že má čas a pod. takže ak bude chcieť, pôjdeme aj za ručičky.
ja mám iný problém, emka mi úplne odmieta zeleninu, nikdy jej nechutila a každý deň jej ju dávam nasilu, aspoň pár lyžičiek, odmieta aj polievky a pod.
ja som októbrová - váhavá váha

katinka0000
29. máj 2009

belasa: riško je nádherná gulička. 🙂

aktak: držím palčeky, nech sa ti to podarí. ale ty si šikulka, takže nie je o čom.

eminkaa: môj nicolasko práveže zeleninku zbožňuje. a ako sledujem, tak ju má oveľa radšej ako ovocie. ale neboj, ona si určite postupom času zvykne papať aj zeleninu. chce to len čas. zbytočne ju nenúť. a mäsko jej dávaš?

baby ozaj a čo plánujete pre drobčekov na DEŇ DETÍ? hoďte nejaké tipy.

idem sa už ospršiť, lebo zajtra skoro ráno vstávame. manžel ešte nie je doma, tak mu idem ešte niečo urobiť pod zub. krásny víkend!

belasa
29. máj 2009

ani risko momentalne nechce zeleninu ani masko...ale u nas je to spojene so zubami...tlaci sa mu dalsi...takze uz ich bude 6

eminkaa113
29. máj 2009

dávam, ale tiež si dá len trošičku a dosť.... snáď si zvykne. aspoň dúfam. ovocie, to zbožňuje.

belasa
29. máj 2009

katinka: vsetci vravia..ale mu chuti vsak?? paradoxom je ze toho spapa velmi malo...ale dohana to vzdy nocnym kojenim 😀 . Robim si srandu ze co chvila uz budem mat bradavky ako anteny z toho celonocneho cucania 😀

kape
29. máj 2009

Aj nasho tatitana caka cochvila tridsiatka 😉 Ja ju uz mam uspesne za sebou, ja so januarovy kozorozec.

Mhviezdicka - malej pristane ta ruzova ciapocka, vyzera v nej uplne inak Lucinka. A my sme tiez boli so Samkom na Mohyle, len foto ma segricka. Taky krpci su este len a uz tam boli, ja osm tam bola terza so Samkom prvy krat v zivote.

A je jasne, ze kazda mamicka sa snazi pre svoje dietatko urobit to najlepsie, ale podla mna niekedy mamicky svojou nevedomostou detickam aj ublizia. A na taketo veci je dobre aj toto forum, ja by som tiez kopec dobrych veci nevedela bez tohto fora a tiez by som mozno Samovi nevedomky ublizila. U nas sme este daleko od chodenia za ruky, ale zatial sa drzim toho, ze Samulo predsa len zacne stvronozkovat, vyzera fakt je ze je dost blizko, tak cakame kazdy den, ze kedy to uz pride. A je pravda, ze babky a moje tety, by uz s nim za ruky chodili.

Dnes som normalne prvy krat Samkovi kupila za odmenu auticko, lebo chudacik si zas vytrpel ked mu brali krvicku. A uz si pripadam ako taky tyran, niekokokrat za den odsat nos, vytriet ocka, nakvapkat nos, dat kvapky na kasel, ...A to su vsetko Samkove "oblubene cinnosti", niekedy sa pozastavim nad tym ze sa na mna este stale usmieva, ked ho tolko zlostim 🙂

Chcem sa spytat mamiciek co uz kupili golface, ma niektora z Vas Take OFF od ABC DESIGN a Verve od Britax? Alebo sa skusim spytat este inak, ma niektora z Vas "trojkolkove" golfky? Ak ano tak ake, ak mozem.

Prajem Vam krasny vikendik.

tinka66
29. máj 2009

eminka - skus namocit ovsene vlocky do vyvaru z maska, pridaj cukinu a masko...len taky tip, ci sa nechyti, moja to zboznuje...

dnes sa larinka pokakala tatovi do vane, mali vecer zabavu a ja som si bola cvicit...tato nam zajtra odchadza na tyzden na plachetnicu a mne je z toho dost smutno...bude nam velmi chybat, obdivujem maminky, co su same cez tyzden, ale asi sa da zvytnut na vsetko....

kedze tato odchadza, urcite larinke pojdu dalsie zubky, tak to je vzdy, ked sme same...asi ma s nou nejaku tajnu dohodu 😀

fakt a kde je danulik, som na nu myslela....

eminkaa113
29. máj 2009

ďakujem tinka za tip, určite to skúsim a dáv vedieť.

zlatulienka
29. máj 2009

Ahojte mamule 🙂
len som vás narýchlo prišla pozdraviť...a zároveň sa pochváliť, včera som úspešne urobila štátnice, tak sa moooc teším, bola to makačka,... konečne sa budem môcť maličkému venovať na 100% a vás prečítať a prispieť, lebo koňa som si posledné 2 mesiace zakázovala ☹ inak to nešlo, bo by som nič neurobila.
Tak sa majte a pekný večer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre