Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
4. jún 2009

ahoj madi
poznám také čo teraz rok po sekcii snažilkujú 🙂
veji a sex k tomu asi treba 😀 😀 😀

danulik
4. jún 2009

tinka - to je super, ze je lare lepsie 🙂

madi - lili zatial nepapa maso, ale aj k nemu sa hadam casom dopracujeme..
takze idete pracovat na druhom mimi? 🙂

dakujem za tami, pozdravim ich 😉

kikinela
4. jún 2009

Ahojte baby
tak som sa aj zasmiala že žemlovka ala kikinela 😀 😀 😀 😀 😀
madi to ti povedali že možeš už teraz pracovat na druhom miminku? 😕 mna to 100 krat zdoraznovali že po 2 rokoch,lebo ja som aj všelijake papiere a poučeni podpisoala že po 2 rokoch skor niet tak neviem 😕 😅
a na chlebik davate maslo,ramu alebo čo?

danulik
4. jún 2009

kiki - ked maslo, tak urcite to prave, nie umelinu typu rama 😝 😝 😝

kikinela
4. jún 2009

danulik diki .tak na olovrant robim dalši pokusny receptik potom dam vediet 😉

angelina22
4. jún 2009

čaute baby. my o mesiac letime za tatikom do IRL tak sa chcem spýtať tie ktore ste leeli, ako to prebiehalo s kočiarom, lebo tam píše že mam mat stroller, ak mam taký vačší x lander a zrovna ani poskladaný nieje najmenší? ale malej je pohodlný? budu to akceptovat? alebo mam kupit nejaký malý skladný? dema handy alebo city?
letim ryanairom,,,poradte ak možete...diiiik
madi a ty si mineodpisala na fb,,aký je ten step lux? ja po nom tužim už dlho....

danulik
4. jún 2009

angeli - my letime asi o 2 tyzdne, nakoniec sa chorvatsko nekona, ale ideme do turecka 🙂 🙂 🙂 teda ani toto nie je 100%-ne, lebo este som to nerezervovala, ale tak hadam ano..
no, kocik by mal byt golfac, zoberu ti ho pri vstupe do lietadla a daju ked budete vystupovat 😉

angelina22
4. jún 2009

čiže mysliš že mam kupit nový, ,ale ked v tých golfáčoch sa malej zle spí, teda aspon v deme ktoru so mala ked som bola u svokrovcov, neda sa spustit dole a malej v nej bilingala hlava,,,hmmja neviééém čo robit

madi
4. jún 2009

😀 spustam davovu psychozu o druhom dietati? hihi...neee, este nejdeme pracovat, chcem najprv schudnut, lebo u mna kojenie a chudnutie teda vobec neplati...ja priberam... 😠 😒 ☹ 😢 cize najprv musim dat dole par desiatok kil a potom pojdeme na druhe mimco... to aby som zacala cvicit alebo daco...ze? hm 🙄

maslo nedavam, ale zase rozmyslam - v pravom masle je ta mliecna bielkovina co moze byt alergen nie? ale suhlasim s nazorom ze tie rastlinne su umeliny

kiki - vyslovene som sa pytala doktora na to, ze som pocula ze min. 2 roky pauza...tak ze nie, ze uz to neplati..a. ze dokonca neplati ani to, ze iba 3 sekcie a potom sterilizacia... hm.. tak neviem teda
ale myslim ze aj katuske povedal doki, ze tak rok by bolo vhodne dat si pauzu...

veji...no bez sexu to bude asi dost narocne 😅 ale da sa aj tak...no... 🤐

angeli - ja nestihaaaaam ci co... ale ked maly zaspi, tak ti idem hned napisat na FB 😎

a este pozdrav od simonka:
mk gg v mmmmmmmm mztzhkm unhzmnj b vg v f c cccdc d bvdrgbrsx

danulik
4. jún 2009

angeli - my mame golfac cosatto diablo, ten je pohodlny, priestranny, da sa dat do lahu, takze super.. len ja nie som zvyknuta na tolko kolies, takze sa mi az tak dobre "nesoferuje".. no a neviem, co to bude robit na plazi..

aktak
autor
4. jún 2009

pri Adamkovi som mala NeoNato Piuma a ten bol dobry v tom ze sa dal dat uuuplne do lahu a mal brutalne velky kosik dolu 🙂 uz ho nemame tak chcem neco podobne, lebo Adamko ma uz bicykel a Adelka je stale viac mimo kocika

lalunna
4. jún 2009

ty kokso veji 😅 😕 😲 ty takto kojis a este uvazujes o druhom 😅 😅 😅

danu, takze nakoniec turecko? 😀
my ideme namiesto chorvatska na festival do zajezovej 😀 a potom do telgartu, tam mame rezervaciu na rodinnu chatku, ide nas viac, planujeme jaskynu a vylety do prirody, berieme nosic na chrbat

katinka0000
4. jún 2009

madi: dakujem! a chcete uz teraz druhe? som to tu pred nedavnom pisala, ze "vierusik", co sem chodila a ma synceka martinka, ktory je tiez narodeny v auguste, tak caka teraz druhe baba. paradoxne tiez v auguste. takze mozno to bude do roka a do dna. 🙂

katinka0000
4. jún 2009

ja nicovi tiez davam obcas na chlebik klasicke maslo, ale bohvieako mu to nechuti. najradsej ma chlebik sam bez nicoho.

angeli: my mame golfac chicco ct 0.4 a je super. tiez sa da pekne polohovat. ale nico mi uz v kociariku nespava, takze toto neriesim.

bammbi
4. jún 2009

angelina,
my lietame Irl -Sk a spat pravidelne a nikdy s kocikom problem nebol (Aj Ryanair je v pohode) Urcite nie je potrebne kupovat novy kocik, ja mam tiez velku pohodlnu trojkolku Jane Slalom. Stroller je cokolvek co nema neskladatelnu vanicku. Kocik si bud beries so sebou az k lietadlu, kde ho dole pri schodikoch do lietadla zlozeny nechas a oni ho uz nalozia. Alebo ja ked idem sama - odovzdam kocik spolu s kufrom pri check-in a potom si nesiem malu v nosici (odpada manipulacia s kocikom v pripade, ze z odletovej haly je potrebne zist klasickymi schodami k autobusu alebo priamo k lietadlu - ale prinajhorsom niekoho poprosis a kocik ti znesu...)
..ked budes v irl, ozvi sa mi a mozme sa stretnut 😉

lalunna
4. jún 2009

aktak "spolu na zmrzke" nema chybu 🙂

bammbi
4. jún 2009

Tessie - 😔 som rada, ze uz ste ok
Kiki - drzim palce na operaciu

Jankamanikova - ako davas do ruky hrozno? cele bobulky, polene alebo osupane? a melon? rada by som to skusila

veji, pocitala som, ze kojis 15 krat denne, mas cas aj na nieco ine? 😅 a tuhu stravu papate len 2x denne. Neskusala si mu dat aj ranajky, pripadne nieco do ruky medzi jedlami? mozno by bol viac zasyteny a nevyzadoval prsnik tak casto. Alebo ked ma rad kase, tak mu davaj aj rano...

madi, mi nieco hovor o kojeni a chudnuti, ja ked som prisla z porodnice, mala som 6kg naviac od povodnej vahy, teraz mam 15kg naviac... ☹ 😢 som pravidelne a intenzivne sportovala pred aj pocas tehu, a teraz uz 9 mesiacov poriadne nic a vysledok je katastrofa 😠

bammbi
4. jún 2009

inac aj ja som uz myslela, ze vam tu napisem ako cakame druhe mimi, no ale prave dorazila mrcha, takze sa nic nekona 😀
a planovat zaciname na buduce leto... mne bolo mojim porodnikom povedane, ze telo zeny po porode sa regeneruje 2 roky a po tejto dobe je idealne znovu otehotniet. Idealne = t.j. ked sa to udeje skor, nic sa nedeje, akurat je to vacsia zataz na zensky organizmus.

vejinka
4. jún 2009

lalu ja neuvazujem o druhom ja planujem mat 4 deti...takze nacase uz pracovat na nich nie? 😀 😀 no a s tym kojenim..zvykla som si 😉

vejinka
4. jún 2009

bammbi ja by som mu skusila aj dat ale co urobim s mliekom? ked nekojim na veceru teda o tej siestej do osmej mam tak tvrde a bolestive cici a ze som vdacna ked sa prichyti na prvy krat..a par krat sa stalo ze bol v noci hore len 3 krat a moje ciciky skoro explodovali...takze ja by som kludne dala aj viac prikrmu ale asi by mi vybuchli prsia 😅

vejinka
4. jún 2009

zeny bviete co je divne?? cely zivot mam nulky kozy...a teraz mozno jednotky dvojky a mlieka pre armadu 😀

bammbi
4. jún 2009

veji, tak si preboha odsavaj, ak je tvoj maly hladny a ty mu stale ponukas mlieko namiesto tuhej stravy, sa necuduj, ze kojis kazdu hodinu... myslim to v dobrom... 😉

kape
4. jún 2009

Ahojte maminy a augustovcatka.

My tu mame v BA na vypomoc moju maminu, tak menej chodim. Ale citam tu zle spravy, tak dufam, ze uz nasim vsetkym deturencom bude len a len lepsie. Ako tym nasim krpcom zacali rast zubky, tak sa to tu nejako roztrhlo aj s chorobami. Tess dufam, ze sa nic nevrati. A TAmi a Leuske zelam co najkratsi mozny pobyt v nemocnici, ja sa nemocnic desim, zatial som tam lezala len co sa tyka porodu a aj to bohato stocilo a to som dospela, nie dieta, pre ne to je este horsie. Tak nech sme uz vsetci len zdravucki.

Ja tiez uvazujem nad golfkami a nakoniec to u mna zatial pre polohovanie vyhravaju Chicco Liteway -polohuju sa nozicky aj chrbati, v CZ vychadzaju o cca 33 EUR lacnejsie ako u nas. A to ich vlastne tiez chcem len pre cestovanie lietadlom a uskladnovani na hoteli pocas dovolenky.

Danulik - tak len pekne zarezervuj po Kanarskych je mojou druhoui volbou pre nasu jesennu dovolenku prave Turecko. JKa som zatial aj s takymito malymi detmi pocula na Turecko len chvaly.

Hrozno ja Samkovi osupem, ak su jadierka vyberiem a este mu pokrajam na mensie kusocky, myslim, ze este nie su na to az tak dobre aby vedeli pohryzkat a spracov hroznove bobulky cele.

Lalu ako davas Patrikovi ceresne? Ja som uz tiez nad nimi uvazovala.

Hrusku ja davam Samkovi uz dost dlho,spociatku ju ale vypluval, teraz mu na desiatu najcastejsie robim mix - zaklad jablko a hruska a pridavam trosku bananu, mrkvu, broskynu, podla toho co prave doma mame. Na obed ma zeleninku s masom pripadne zltkom. Ja kojim tak 4-5x za den, pricom rano ked sa zobudi, pred obednajsim spankom, pred spanim vecer a potom raz v noci.

Inac odkedy sme zacali Samkovi davat doplnkove zelezo, tak sa v noci budi s hroznym placom, aspon sa mi zda ze je to z toho, dnes idem vyskusat, ze ho nedostane, ci sa to bude v noci opakovat.

Tema druhe babo - ja som bola poucena ze dalsi porod tak nasjkor do dvoch rokov od prveho. Ale teraz som brala 2 tyzdne antibiotika a keby ze som teraz tehotna, tak chudak moje babo v brusku, lebo podla vysetreni som vraj zdrava ako rybicka, akurat, ze zdrava este uplne nie som. Potrebuje sa najprv pred dalsim tehotnestvom zregenerovat a mozno som trosku sobec, ale uz aspon raz vyspat celu noc v kuse, co sa mi od 15.8.2008 este nepodarilo.

Veji - s tym kojenim raz aj tak raz prestanes a oni si postupne musia zvykat na nasu tuhu stravu, takze s mlieckom robit nieco budes musiet. A ked citis napatie, tak skus trosku odstriekat abysi povolila tlaky, ale nie uplne do "vystavenia" aby si si zbytocne nezvysovala tvorbu a Erikovi pocas dna ponukat najprv nieco z "nasej" stravy a az potom mlilecko a takto postupne by ste to mohli zvladnut.

A niekto sa tu pytal na uhryznutie do bradavky, neviem ci na tych nasich krpcov by to este pasovalo, ale skusit este aj tie ochranne kosicky co su , ci ako sa to vola, vyraba to napr. aj Medela a stoja cca 5 Eur, ja som s tym kojila na zaciatku ked som mala poranene bradavky a urcite to zahoji nejaka lanolinova masticka urcena na hojenie poranenych bradaviek. Treba pytat v lekarni je ich kopec, ja som mala napr. od Multi mam, ale ta je dost draha, ale zas uplne super.

jancia
4. jún 2009

Caute baby

kape to ako myslis "keby ze som teraz tehotna"? 😨
inak s tym zelezom ma napadlo ze nezapeka ho to? lebo ked sme my brali zelezo ako tehulky si pamatate ako to slo tazko... tak mozno aj to ho tam moze tlacit alebo co...

angelina22
4. jún 2009

bammbi...díík ya radz...jasne že bz sme mohli dat stretko, kde ste vz?? mz budeme bývat v Lisdoonvarne to je CO. Clare ale budem chodit často do Galway..na nakupz a tak,. predtým sme tam bývali takže tam mám vela ynámichh,,ked ta tu mam tak sa ešte spýtam, ppráve posielam manžela abz si vzzbavil doplatky k rodinným prídavkom, ako dlho sa ti toto vybavovalo? píšu tam že mám dat original birth certificate, mám overenú kopiu na svk mzslíš že je potrebn e ju dat verify na garda station ? ale to bude o.k?
ja bz som chcela aj pracovat, ale dnes som šla tu na uPSVR sa len informovat a tam si normálne písali yápisnicu že odchadyam a že možem bzt len na mes a pod, kedže tu poberam ten smiešnz rodičovsky prispevok,,,,ale ja chcem bzt dlhšie ,,možno do oktobra,ale neodhlasovat sa tu, a potom ynova prihlasovat, mzslím že doplatkz budu lepšie,,,ake máš s tým skúsenosti?
takže veymem ten svoj x lander,,je to síce KRAVA,,,ale pohodlný,,a mala v nom rada aj spinká,,,
no a o druhom bábu,,ja tiež ešte nemam kramz, ak bz sa podarilo, tak budem aj rada,,ale najradšej bz som ked už budeme mat domček hotový.....
takže tak na jar,,a potom sa POJDE NA VEC... 😉 😀

bammbi
4. jún 2009

angeli,
byvame v Dubline, k vam je to asi tak minimalne 3 hodiny autom 😖
Vybavovanie rod.pridavkov trvalo asi 2 mesiace. Moja mala ma irsky rodny list, takze ti poradit neviem. Na Slovensku nepoberam nic, lebo nemam na to narok.
Co sa tyka prace, moc sa na to nespoliehaj, je to velmi tazke, hosp.kriza je v Irl najvacsia v europe. Kopec domacich ludi stratilo pracu, takze cudzinci momentalne moc sancu nemaju.

Danulik,
prosim ta pozdrav odo mna Tami s Leuskou. Dik 🙂

adrina
4. jún 2009

ahoooojte babenky po dlhom čase
tesiie...držte sa 😵 😵 😵 😵 😵
madi...jejejej..druhé babatenko na pláne...jejejej....
babeny berte si príklad...či len ja tu budem taká mnohodetná 😀 😀 😀 😀
Damík sa na nám chvalabožku drží..zuby nepribádajú...jak mu naraz vyšli,tak sme zostali pri šiestich...sám zatial nechodí..ale okolo skriniek,stola a podobne pobehuje rezko..sem tam sa pozabudne,prestane sa držať..ale v momnete,keď si to uvedomí padá na zadok...štvornožky sa dopraví kdekoľvek potrebuje..najradšej do kúpelne,tam vlezie do sprchovacieho kúta,posadí sa a neskutočne sa škerí...a potom strašne rád mi robí inventúru v kuchynských skrinkách
čo sa týka golfáča..máme chicco multiway...a sme veľmi spokojní...polohovateľný,skladný,dobre ovládateľný..odporúčam
na čo som ešte zabudla??? 😀 😀 😀 😀 ma teraz narýchlo nenapadá...
tak vás všetky pozdravujem a detičkám posielam velikánsku pusinu 🙂 🙂 🙂 🙂

kape
4. jún 2009

Adri prihod foto ak mate v golfkach , Damianko je na tej prvej fotke zlatucky ked sa zlosti 🙂

Jancia - no co si, vies ze ja este nie , ja si pockam najprv na Teba a potom az ja 😀. Aj ked momentalne v case krizy uz viac rozmyslam nad tym , ze moznoze aj skor ako sme povodne planovali. Ale fakt sa najprv musim dat dokopy. Zubky uz mate uplne vonku ? Buduci tyzden uz dufam, budeme chodit vonku, uz sa na Vas tesime.

jankamanikova
4. jún 2009

Madi - ja mam Janika na sekciu a Matuska sme cakali, ked mal Janik 9 mesiacov. A Matusko sa zazrakom narodil prirodzene. V dnesnej dobe sa to da v pohode. Mam kamaratku, ktora ma vsetky tri deti za sebou a na sekciu vsetky tri a v pohode. Ziaden problem nebol a nie je. Mimochodom ja som si uz robila dva tehu testy, ale boli negativne 😎 . Jany sa smial, ze Jakubko bude mat partaka, lebo Janik s Matuskom su za sebou a je to uzasne. Maju neuveritelny vztah, velmi si rozumeju, rovnake zaujmy ... Je to uzasne!

A menstruaciu som nemala 4 roky 😀 , tak vobec neviem, co to je 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
4. jún 2009

Angeli - my ked sme boli na dovolenke, mali rozne kociare - velke, male. Oni ich zobrali, poskladali a pohoda. Nik nehovoril, aky typ ma byt. Ale co viem, tak typicky kociar do lietadla je ten, co ma Lalu. Je to kociar roku 2005 a vraj vyhral a vraj je uzasny do lietadla 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre